כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שרה קונפורטי - ויטראז'ים, ציור על זכוכית, עיצוב עבודות אמנות ל בתי כנסת, אריחי קרמיקה וזכוכית מצוירים, יודאיקה, תכשיטי אופנה

  אני אמנית ישראלית שחיה ונושמת אמנות 24 שעות ביממה. לא תמיד אני בטוחה שזו מתנת אל. להיות כל כך שקועה בתחום זה, לחיות אותו, לעבוד אותו, לקרוא, ללמוד, לחדש, לנשום, לחלום אותו.... ישנם רק דברים מעטים, המהנים יותר מאשר יצירת עולם חלומותיך.
  אך בכל זאת.....מרגישה הכי שפויה כאשר אני יוצרת.....
  אוהבת ליצור כל יום עולם חדש..יפה וטוב יותר
  אדם שיש לו יופי הקרוב אליו – נעשה יפה יותר..

  אני אמנית זכוכית - מעצבת, מתכננת ומבצעת עבודות אמנותיות לבתי כנסת, עיצוב וביצוע ארונות קודש אמנותיים, תיבת חזן, וויטראז'ים לבתים פרטיים, פרוכות לארונות קודש, מחיצות אמנותיות עבודת יד לעזרת נשים, ציור על זכוכית, פסיפס, עבודות פיוזינג, עבודות יודאיקה אמנותיות, אריחי קרמיקה וזכוכית אמנותיים, אריחים מצוירים, לבתי כנסת, למבנים ציבוריים ולבתים פרטיים. מתכננת ויוצרת עבור עיריות שונות, עבודות קרמיקה מיוחדות לקישוט רחובות העיר (פתח תקווה), שלטי חוץ מיוחדים אמנותיים, ציורי קיר מוזמנים ללקוחות פרטיים וחברות ציבוריות. אנדרטאות (אנדרטת צומת בית ליד 30 מטר גובה על 2.5 דונם).
  שרה עונה על ביקוש וצרכי הלקוחות הבונים או משפצים את ביתם, כגון ציור על חלונות, דלתות, בדוגמאות ייחודיות, אריחים מצוירים למטבח או ל אמבטיה, ל קיר או ל רצפה, כיורים מצוירים, שלטים אמנותיים. בסגנון אישי , ציור על עץ בשילוב קרמיקה וזכוכית. שיווק לסיטונאים וגם ליחידים.
  ייצור מתנות ייחודיות לכל אירוע לפרטיים, לחנויות ולמפיצים

  מעבירה גם סדנאות לזכוכית ל יחידים ולקבוצות קטנות ובאווירה כפרית ייחודית.

  מוזמנים לגלוש באתר שלי ולהתרשם מעבודותיי

  שרה קונפורטי
  האתר שלי באנגלית www.sarakonforty.com
  האתר שלי בעברית http://www.sarakonforty.com/HE/

  המייל האישי ks7@inter.net.il
  בפייסבוק
  http://www.facebook.com/Konforty.Designing.Synagogues.StainedGlass
  בויקיפדיה
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99  052-3676472

  ארכיון

  מחיצה אמנותית ל עזרת הנשים - ציור על זכוכית, עיצוב וביצוע - שרה קונפורטי

  144 תגובות   יום רביעי, 15/12/10, 13:24

  מחיצה אמנותית ל עזרת הנשים - ציור על זכוכית, עיצוב וביצוע - שרה קונפורטי

   

  התבקשתי ע"י מתפללי בית הכנסת שערי הרחמים אשר בירוחם לתכנן עבורם ולבצע מחיצה מעניינת, ליצור מחיצה אמנותית עבור עזרת נשים, ב בית הכנסת ליהדות הודו אשר בירוחם.

  זהו בעצם בית הכנסת הראשון בארץ שנבנה עבור יהדות הודו. מרבית המתפללים הם יוצאי הודו. לאחר שחקרתי וקראתי אודות בתי הכנסת בהודו, הגעתי למסקנה שהצבעים בהם אשתמש יהיו עזים, הרבה כתום ואדום, צבעי אדמה לעומת כחולים ו טורקיזים.

  תכניתי הייתה לצייר על 6 זכוכיות 6 נושאים שונים ואת שבעת המינים בכל אחד מהחלקים וכך ליצור 6 ויטראז'ים מעניינים לאורך המחיצה שאורכה היה 8 מטר בערך. בתמונות אלו ניתן לראות את ששת חלקי הזכוכית המצוירת אשר ייצרתי, על פי בקשת המתפללים, ועל פי המסורת המותאמת להם.

  הנושאים שהיוו את ששת חלקי המחיצה היו: ויטראז ירושלים, ויטראז כתר מלכות, ויטראז מגן דוד, ויטראז' לוחות הברית, ויטראג' המנורה, ויטראג' עץ החיים וויטראג שבעת המינים.

   

  ''

  למטה ויטראז ירושלים - צילום בסטודיו שלי

  ''

   

  המוטיבים השונים אשר בחרתי להוסיפם ב יצירת הויטראז'ים הם:

   

  התימורה –עלים וגזעי עץ התמר "תימורה בין כרוב לכרוב" יחזקאל מא 18, "כרובים ותימורים" שם מ"א 25

   

  השושן -  צורתו כפרח חבצלת "ועל ראש העמודים מעשה שושן"   מא' ז' 22

   

  ציץ -   קישוט צמחי – "ויוצא פרח ויצא ציץ" במדבר יז' 23 "ועשית ציץ זהב טהור" שמות כח' 36,

   

  כפתור ופרח – גביע, גבעול, כוס, כפתור, נצה, ניצן – " גביעה כפתוריה ופרחיה" – (שמות כ"ה 31 לז' 17)- במוטיב זה עשיתי שימוש מרובה בויטראג המנורה

  ''

   

  שושנת-רוזטה- השושן מוזכר בהקשר לבניית בית המקדש כשהוא מופיע בכותרת, על ראשי העמודים (מלכים א, ז 19). גם בשיר השירים מופיע השימוש הסמלי בשושנים. יש המייחסים לצורת השושנת את המשמעות של "מעגלי החיים". צורת השושנת עגולה ובתוכה מתפתחים מעגלים ודגמים רבים ומגוונים. מקורות השושנת הם הלניסטיים ונספגו לתרבות היהודית. השושנת מלווה את היהודים לאורך כל הדורות.

   

  כלי נגינה- הוספתי גם את מוטיב כלי הנגינה בויטראגים.

   

  השופר: -יש קשר בין שופר קרן וחצוצרה גם במקרא: "תקעו בשופר...חצוצרה ברמה" (הושע ה' 8). במעמד הר סיני נעשה שימוש בשופר. השופר מתקשר לתיאורי יום ה' (דב' א' 17) ומכריז על שיבת ציון (יש כ"ז 13). תקיעה בשופר מתקשרת לטקסי המלוכה. בימינו מתקשר השופר לראש השנה וימים נוראים. השופר, המחתה וארבעת המינים הם מן המוטיבים הנפוצים ביותר בימי המשנה והתלמוד, הם צמודים למנורה. אלה הם סמלי תשרי הקשורים אל העלייה לרגל לבית המקדש.

   

  כינור ונבל:- הנבל מופיע כעיטור חפצי קודש. הנבל מתקשר לתיאורי שמחה והודיה לה', "אזמרה לך בכינור קדוש ישראל" (תהילים ע"א 22),

   

  עיטור קצבי: - בין המוטיב המרכזי בכל ציור לבין הטקסט והשוליים אני נוהגת להשתמש באורנמנטים קצביים כגון ערבסקות המוכרות ככתב ידי האישי שפיתחתי בעבודות האמנות שלי. לעיתים אני משתמשת גם בעיטורים בעלי שריגים, זלזלות וקנוקנות, המתפתלים בתוך שטח הציור. המוטיבים הצמחיים המופיעים לפעמים כסמלים (הגפן ואגרטלי הפרחים), אך אז העיטור מוגדר בצורה ברורה וגדול יחסית.

   

  שבעת המינים: משבעת המינים היו נוהגים להביא בכורים לבית המקדש. התורה משבחת בשבעת המינים את ארץ ישראל (דברים, ח 8):"ארץ חיטה ושעורה, וגפן ותאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש. לכל אחד מהמוטיבים משמעות ייחודית. הגפן מסמלת יין ושמחה, התמר מסמל את הצדיק, הרימון מסמל פריון, שפע וחכמה, והדגנים לחם ושובע. לסמלים אלו גם משמעויות נוספות כגון געגועים לארץ ישראל. בימינו משתמשים בסמלים אחו בעיקר בשבועות- חג הביכורים ובחג הקציר- בפסח.

   

  המגן דוד:  מגן דוד הוא מוטיב עתיק יומין. יש המייחסים לסמל זה סגולות מאגיות- צורה סגורה שאינה נותנת לכוחות הרשע לחדור לתוכה. מגן דוד שייך ללאום וכן לדת היהודית, לכן נמצא אותו ב בתי כנסת ובמוסדות לאומיים. מוטב זה נמצא גם בחגים הלאומיים שלנו.

  ''

   

  כתר תורה:- כתר תורה הוא מוטיב המעטר חפצי קודש, קשור לשמחת תורה או לחג מתן תורה. הנוהג להשתמש ב כתר תורה כעיטור התפתח בתפוצות עם הופעת הכתר כמיצג בית מלכות, היהודים הוסיפו לו את המשמעות היהודית ע"י הוספת האותיות כ.ת. בלבד. מקור ההשראה ממאמר חז"ל: "שלושה כתרים הם: כתר תורה, כתר כהונה וכתר מלכות וכתר שם טוב עולה על גביהן" .

  עם ישראל קלט לתוכו מוטיבים וסמלים מכל העמים שהיו בסביבתו אך הצליח להטמיע אותם ולהפוך אותם ל"יהודיים". ארון הקודש התחלף ל לוחות הברית, וקובעים שהחוקה הדתית היא הערך העליון של העם היהודי בגולה. מעל הלוחות מוצב כתר התורה ולצידיו לרוב אגרטלי פרחים או עצי חיים מסוגננים.  

  ''

   

   המנורה: המנורה הייתה אחד הכלים שעמדו במשכן. כיום משמשת המנורה כסמל המדינה, ומסמלת את הקשר ל בית המקדש. המנורה - משמשת כמוטיב הנפוץ ביותר בתרבות היהודית. המנורה מכונה גם "מנורת שבעת הקנים" או "מנורת המקדש". "ועשית מנורת זהב טהור מקשה תעשה המנורה ירכה וקנה גביעיה כפתוריה ופרחיה  ממנה יהיו וששה קנים יוצאים מצידיה ושלושה קני מנורה מצדה השני...שלושה גביעים משוקדים בקנה אחד כפתור ופרח..." (שמות כ"ה 31-33).

  המנורה מתוארת כ-"עץ –חיים" נושא אור, שורשיו באדמה ופארותיו כלפי השמים. לפי חז"ל מסמלת המנורה את החכמה, את לימוד התורה, אור המנורה מסמל את השכינה.

  ''

                                  

   כד או צנצנת: הם בין המוטיבים שאני אוהבת ומרבה להשתמש בהם הן בציורי הויטראג והן בציורי האריחים בתוך התיבה. הכד או הצנצנת נחשבו לכלי קודש ומצווה ושמשו לאחסון ולשמירה על תפזורות (קמח, עומר) וכן על מגילות. לכן צורתם היא מיכל בעל 2 ידיות.

   

   הקונכייה:- הקונכייה, שהיא מוטיב אוניברסאלי, מופיעה כחלק מ"חזית ההיכל" ולכן נוצר יחס של קדושה כלפיה. הקונכייה מופיעה גם בפסיפס בבית שאן, בית אלפא ועוד. הקונכייה כחצי עיגול עליון או תחתון, מחולק לפלחים המתרחבים כלפי מעלה או מטה, הוא מוטיב המופיע לא מעט גם בציוריי וכמובן מקבל אצלי גרסאות שונות וצבעוניות משתנה מציור לציור

   

   לוחות הברית:- מופיעים בעבודתה של שרה בגרסה של ספר פתוח ובמרכז הציור

  ''

   

   עץ החיים- נושא אהוב מאד בדרך כלל על לקוחותיי. מקורו של מושג עץ החיים הוא בסיפור גן העדן (בראשית, ב 9), אך משמעותו העממית היא; בריאות, מקור חיים, ריפוי, פוריות, והמשכיות החיים. עץ החיים מופיע כמוטיב בצורת עצים, פרות וצמחים  כמו עץ התמר, לוז-שקד, רימון, ברוש, פרח, אגרטל פרחים. האגרטל כמקור מים, חיים וצמיחה מתפרש גם הוא כעץ חיים

  בקשת המתפללים הייתה שחלקה העליון של המחיצה יהיה חצי שקוף כדי שיתאפשר לנשים מעבר למחיצה לראות את ההיכל ולחזות בהוצאת ספר התורה מ ארון הקודש. לעומת זאת הייתה הבקשה שבשאר שטח הוויטראג הצבעים יהיו כהים יותר, חצי אטומים, כדי שאי אפשר יהיו לראות את הנשים מעבר למחיצה.

  הצבעים המתאימים עבורם ואשר בולטים מאד הם צבעים עזים, ססגוניים, בולטים מאד בצבעוניותם, הרבה מאד כחולים, טורקיזים, אדום וכתום, ירוק גם כן. מאידך הייתי צריכה לאזן זאת וגם לצייר בצבעים בהירים ושקטים, שדרכם יוכלו הנשים לראות את טכס הוצאת ספר התורה - לראות אך לא להיראות.

  זוהי משימה לא פשוטה כלל, בעיקר כאשר הזכוכית אינה חלבית, היא שקופה לחלוטין, הצבעים המצוירים עליה כאשר הם אטומים, לא ניתן לראות דרכם משום צד וכשם שקופים ניתן לראות משני הצדדים. מצאתי דרך לצייר כך, שציירתי הן בצבעים אטומים, הן בצבעים שקופים, השארתי מעט מאד חללים קטנטנים לא מצוירים, והשארתי את הצבעים הבהירים בראש המשטח המצויר, היכן שהנשים עומדות ומביטות.

   

  ''

  עזרת הנשים הייתה קיימת עוד מימי בית המקדש השני. עזרת הנשים נועד לנשים המגיעות ל בית הכנסת להתפלל ונמצא בנפרד מ עזרת הגברים. עזרת הנשים בדרך כלל ממוקמת בקומה גבוהה יותר מקומת עזרת הגברים. לעיתים המיקום הוא באותה קומה אך ההפרדה נעשית על ידי מחיצה או על ידי וילון, וזאת על מנת למנוע בזמן התפילה עירוב בין הנשים לבין הגברים.

  עד למאה ה-19 הקימו בתי כנסת לנשים בלבד, בהם הייתה חזנית שניהלה את התפילה בשפה העברית או ביידיש. בעת החדשה, בעוקבות השכלתן של הנשים ועידוד הרבנים, הקימו את עזרת הנשים בתוך בתי הכנסת של הגברים אך הקפידו על הפרדה מוחלטת.

  היו ויכוחים לא מעטים בנוגע לגובה המחיצה בין עזרת הגברים לבין עזרת הנשים במשך השנים. הייתה דיעה שגובה המחיצה צריכה להגיע לגובה כתפי הנשים, מכיוון שמטרת ההפרדה נבעה מרעיון מניעת הערבוב בין הנשים לבין הגברים, ולפיכך הספיקה מבחינתם מכשול פיזי כפי שהיה נהוג בבית המקדש. רבנים אחרים שהיו מחמירים יותר דרשו שהמחיצה תעבור את גובה ראשי הנשים, וזאת על מנת למנוע מהגברים להסתכל בנשים בשעת התפילה. הבדלים בגישות מחמירות יותר או פחות קשורות אף הן למחיצות שקופות או חצי אטומות בעזרת הנשים.

  בתקופה העתיקה נשים לא נהגו לבוא לבית הכנסת ולכן לא הייתה עזרת נשים בבתי הכנסת. לאחר חורבן הבית – בבתי הכנסת הראשונים שנוסדו, לא ייחדו מקום מיוחד לנשים היות והיו פטורות מתפילה בציבור. במשך הזמן החלו להקצות לנשים את עזרת הנשים כדי שיוכלו להתפלל יחד עם הגברים.

  עזרת הנשים בנויה בדרך כלל עם כניסה נפרדת, עשויה על פי רוב בצורת יציע או גזוזטרה, אשר מקיפים את בית הכנסת מצד צפון ודרום, על פי רוב עזרת הנשים בנויה בצד המערבי של בית הכנסת.

  גם בבית כנסת זה עזרת הנשים בנויה לפי כללים אלו. עזרת הנשים היא עם כניסה נפרדת, היא בנויה בצד המערבי. במשך כל השנים היה תלוי שם וילון חצי שקוף לבן מאד לא מחמיא, עד שאספו כסף והחליטו ליצור מחיצה אמנותית שגם תעשיר ותייפה את המקום.

  לכבוד לי שהזמינו אותי  והצלחתי ליצור מחיצה שעונה על בקשת מתפללי בית הכנסת, דיברה אל ליבם, וגם אהבו אותה.

   

  מזמינה אתכם לראות באתר שלי תמונות נוספות  http://www.sarakonforty.com/HE/product_cat_510_637.html

  דרג את התוכן:

   תגובות (144)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   מקסים - מדהים - מרשים
   מרגש באמת

   תודה
     25/12/10 20:44:
   יופי מרהיב והסברים מרהיבים לא פחות!
     24/12/10 02:27:

   צטט: יהושע הכהן 2010-12-21 11:17:50

   אני אוהב את האומץ ביצירות שלך.
   סמלי עם ישראל מופעים בבתי כנסת כ"מקדש מעט" נבחרו תמיד בקפידה רבה, זו הייתה במה להטמעת תכני תורה מעולה.
   נראה לי שיש לו בסיס במהות של "אם ישאלך בנך ביום ההוא" של פסח בו המנהגים מרובים על מנת שהילדים ישאלו "למה"
   מאידך התקופה בה החלו ציורי בתי כנסת שהקדום ביותר הידוע הוא ב"דורה ארופוס" היה גם קונטרה לפורשים לנצרות שעשו שימוש בסמלים וציורים והתחרו על דעת הקהל.
   הכונכיה (לא ראיתי אותה בצילומים פה) לדעתי קשורה לפתיל התכלת של הציצית שהוא סוג של חילזון ים.

   לגבי כלי נגינה לדעתי  הם סמל לגאולה מכיוון שמיום שחרב הבית גזרו על הפסקת הנגינה ואכן תפילות במקום קורבנות ובמקום שירת הלויים וחצוצרות וכלי זמר אין במסורת ישראל אלא שירת הלל. 

   שלום לך יהושע

   מעריכה מאד את תגובתך אצלי 

   למדתי והחכמתי,

   העשרתי אותי בידיעותיך והערותיך

   שמחתי לביקורך אצלי

   תודה לך

   שבת שלום

   שרה

     22/12/10 06:30:

   צטט: חייצוק 2010-12-16 10:42:28

   מדליק-מהמם-מרשים!
   הבחירה היסודית והעמוקה שבה בחרת את הויטראזים
   והנושאים שיהיו בהם היא הישג גדול לקהל מבקרי בית כנסת זה.מעניין מאוד לקרוא את הרקע ההיסטורי לבחירת הנושא.
   כ ו כ ב לכוהנת הגדולה של אומנות היודאייקה לשימור
   ערכי היהדות
   חייצוק

   חייצוק היקר

   לכבוד לי לשמוע את תגובתך

   אני סבורה שלך מגיעים צרור כוכבים על הישיגך המופלאים בשנות חייך הלא יאמנו,

   מחכה בקוצר רוח לקרוא את ספרך,

   בטוחה שזה יהיו ספר אדיר

   לאיש    ע נ ק 

   כל הכבוד לך

   תודה שרה

     22/12/10 06:22:

   צטט: mick9 2010-12-16 10:37:17

   אין עלייך ............

   את מדהימה

   מקסים

   את מלאה במצוות כרימון

   ראי איזו שליחות מקסימה יש לך בעולמנו.

   גיט שבת'

    

   יקירתי,

   לשמוע ממך תגובה שכזו...............

   לקבל מלוא החופניים סופגניות ומתוקים למכביר?

   זה לא מתוק,

   זו הקצפת של הקצפת.

   אבל מי לא אוהבת את המתוק המתוק הזה...........

   אוהבת גם  רימונים

   יקרה

   אם זוהי שליחותי בעולם,

   אזי היא הנפלאה ביותר שאני יכולה להעלות על דעתי,

   תודה לך תגובתך המופלאה

    

   נגעת לי בנימי הנימים,

   תודה לך
   יום מדהים לך

   שרה

     21/12/10 23:59:

   שרהלה יקרה....

   אז ככה נתחיל מזה.שמצד אחד..את רזית...חחח

   ונראה לי שעוד מעט תיעלמי...ותהפכי להיות שקופה כמו הזכוכית....

   תשמעי מצד שני בצד המקצועי שלך...את הולכת וגדלה..מתפתחת...שכבר קשה לי לעקוב...

   תגידי...מתי יש טיול מאורגן לאתרי יצירה שלך??

   אני נרשמת!

   אבל...לפני הטיול המאורגן....קפה הפוך על בסיס של מים חמים...ומעט חלב..

   נו כבר....אני צמאה....

   לב יו

   בטי.

     21/12/10 11:17:

   אני אוהב את האומץ ביצירות שלך.
   סמלי עם ישראל מופעים בבתי כנסת כ"מקדש מעט" נבחרו תמיד בקפידה רבה, זו הייתה במה להטמעת תכני תורה מעולה.
   נראה לי שיש לו בסיס במהות של "אם ישאלך בנך ביום ההוא" של פסח בו המנהגים מרובים על מנת שהילדים ישאלו "למה"
   מאידך התקופה בה החלו ציורי בתי כנסת שהקדום ביותר הידוע הוא ב"דורה ארופוס" היה גם קונטרה לפורשים לנצרות שעשו שימוש בסמלים וציורים והתחרו על דעת הקהל.
   הכונכיה (לא ראיתי אותה בצילומים פה) לדעתי קשורה לפתיל התכלת של הציצית שהוא סוג של חילזון ים.

   לגבי כלי נגינה לדעתי  הם סמל לגאולה מכיוון שמיום שחרב הבית גזרו על הפסקת הנגינה ואכן תפילות במקום קורבנות ובמקום שירת הלויים וחצוצרות וכלי זמר אין במסורת ישראל אלא שירת הלל. 

     19/12/10 08:24:
   כמה יפה.
   לפני שבוע הייתי בבית הכנסת וגם שם ראיתי מחיצות זכוכית ניפלאות שכאלה זה כל כך מיוחד
   זכות נפלה בידך ליצור דבר אומנות כזה
   שבוע טוב יקירה
     18/12/10 22:52:
   מדהים ביופיו.
     18/12/10 22:47:

   צטט: פוצקלה 2010-12-15 21:03:54

   פשוט מקסים.
   בבית כנסת כזה
   הייתי שמחה לבקר.

   תודה לך

   שימחת אותי

   הם ישמחו לביקורך גם כן

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 21:02:
   מאד מיוחד
   צבעוניות מדהימה
   התרשמתי מהתמונות
   תודה על השיתוף
     18/12/10 20:15:

   צטט: אסנת טרנוס 2010-12-15 19:58:22

   שרה,

   כבר השתמשו בכל מילות התואר,

   ואני רק אוסיף מרהיב, מדהים, מקסים

   פשוט WOW

    

   תודה לך

   על תגובתך החמה

   אהבתי גם את הפוסט שלך

   וחושבת שהוא מעניין מאד

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 20:14:

   צטט: אסנת טרנוס 2010-12-15 19:58:22

   שרה,

   כבר השתמשו בכל מילות התואר,

   ואני רק אוסיף מרהיב, מדהים, מקסים

   פשוט WOW

    

   תודה לך

   על תגובתך החמה

   אהבתי גם את הפוסט שלך

   וחושבת שהוא מעניין מאד

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 19:58:

   צטט: hkadman 2010-12-15 19:09:03

   מרשים מאוד שרה

   בשעה טובה,
   ואני מאחל לך עוד העלמויות רבות
   שכאלה.*

   תודה לך

   שמחה על ביקורך

   ותגובתך החמה

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 19:53:

   צטט: עזרא מורד 2010-12-15 19:06:43

   שרה היקרה
   ישר כוח!
   אכן, מוטיבים יהודיים בצבעים מרהיבים
   שמרחיבים דעתו של המביט בהם.

   טוב,

   מה יש לומר,

   כאשר משורר שכמוך מגיב,

   כל שורה היא יצירת אמנות

   תודה לך ידידי

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 19:53:

   צטט: עזרא מורד 2010-12-15 19:06:43

   שרה היקרה
   ישר כוח!
   אכן, מוטיבים יהודיים בצבעים מרהיבים
   שמרחיבים דעתו של המביט בהם.

   טוב,

   מה יש לומר,

   כאשר משורר שכמוך מגיב,

   כל שורה היא יצירת אמנות

   תודה לך ידידי

   שבוע נהדר

   שרה

    

     18/12/10 19:49:

   צטט: צפונית אחת 2010-12-15 19:04:04

   סולחת לך ..

    אחרי התמונות המדהימות הללו,

   אין מילים בפי על העדרותך,

   צבעוניות נפלאה..

   פשוט מדהים!
   כן ירבו..
   (-:

   הי

   שמחה על תגובתך.  שבוע נהדר

     18/12/10 18:51:

   צטט: amnonti 2010-12-15 18:12:53

   לשרה שלום!
   כל הכבוד ליצירת האמנות
   ו* ממני.
   בברכה אמנון

    

    הי

   כל בכבוד גם לך
   תודה לך על תגובתך.

   שרה קונפורטי
   שבוע נהדר

     18/12/10 18:39:

   צטט: דגנייה 2010-12-15 17:51:12

   מדהים!!!!

    יצירה מרגשת ביופיה

    ובחיבורה למקורות

    הי
   שמחה על תגובתך.

   שרה קונפורטי
   שבוע נהדר

    

     18/12/10 18:31:

   צטט: arnonoshri 2010-12-15 17:34:12

   מקסים, כ'כ צבעוני

    ומעורר השראה.

    הי

   שמחה על תגובתך.
   בהצלחה רבה לך בעבודתך החקלאית
   שרה קונפורטי
   שבוע נהדר

    

     18/12/10 18:31:

   צטט: arnonoshri 2010-12-15 17:34:12

   מקסים, כ'כ צבעוני

    ומעורר השראה.

    הי

   שמחה על תגובתך.
   בהצלחה רבה לך בעבודתך החקלאית
   שרה קונפורטי
   שבוע נהדר

    

     18/12/10 18:25:

   צטט: סטודיו אמן 2010-12-15 17:28:00

   יישר כח...

    זה פשוט מדהים...

   כל כך יפה ומקצועי...

    הי אנטון היקר
   שמחה על תגובתך.
   בהצלחה רבה לך בעבודתך
   מוכשר שכמוך.
   שרה קונפורטי
   שבוע נהדר

    

     18/12/10 10:17:
   נראה נפלא צבעוני ויצרי
     18/12/10 08:21:
   אני נפעמת,יצירה יפיפיה .
   ההסברים שלך מוסיפים ומאדירים את גדולתה.
   תבורכי.
     18/12/10 06:42:

   מרשים ומקסים.

   מוכשרת ומקסימה.

   ממני חיבוקי באהבה.

   שבת שלום פרשת ויחי,
   שתהיה לנו שבת הכי הכי,

   שבת של התחלות חדשות,
   בהעצמת תחושות ורגשות,

   שבת שתוקדש גם למחשבות,
   של מטרות והחלטות חשובות..
   .
   נשיקה

    

    

   שבת שלום, פרשת ויחי...

     17/12/10 16:06:

   צטט: trees 2010-12-15 17:22:12

   עבודות נפלאות!

   כל הכבוד*
   עכשיו בוודאי יהיה להן נעים יותר :-))

   גם אני מקווה שיהיה להם נעים יותר

   בוודאי ובוודאי שלא נעים לשבת מאחורי וילון.....

   שבת שלום

    

     17/12/10 15:39:

   צטט: דאז 2010-12-15 17:10:21

   מדהימים ביופיים.

    מה - הנשים לומדות תורה מסוג אחר?

   תודה לך על המחמאה

   ועל ביקורך

   לרגע חשבתי שאינך חש בטוב,

   נעלמה הציניות שלך,

   ואז נרגעתי,

   כשקראתי את הסיפא.

   מה לא שמעת את החדשות?

   בדיוק כך,

   לנשים יש תורה מסוג שונה,

   ייחודי יותר,

   נועד במיוחד רק עבורן,

   כי הן נשים מיוחדות.....

   שתהיה לך שבת מקסימה

   שרה

    

     17/12/10 15:37:

   צטט: netrider 2010-12-15 17:00:18

   מקסים

   תודה ושבת שלום

    

     17/12/10 15:35:

   צטט: shauli-nameri 2010-12-15 16:59:17

   תודה על תשומת ה

   תודה לך

   שבת שלום

    

     17/12/10 15:33:

   צטט: סגנון אחר 2010-12-15 16:51:08

   מדהים:פתח ללב.

   תודה לך

   שבת שלום

    

     17/12/10 15:31:

   צטט: עמית מלכי 2010-12-15 16:43:00

   וואו מדהים
   כל הכבוד

   תודה לך

   שבת שלום 

     17/12/10 15:20:

   צטט: motymi 2010-12-15 16:18:55

   יפה מאד!

   תודה לך 

     17/12/10 15:17:

   צטט: רויטל ברזילי 2010-12-15 16:18:54

   שרה יקרה
   מקסים מקסים

    עד לא יאומן.

    איזה היקף של עבודה.

   ועוד ידך נטויה בטח :)

    המשך עשיה פוריה

    ומקסימה כל-כך.

    

   מ ק ס י מה  את


   מוכשרת שכמוך

   תודה לך על תגובתך המפרגנת בפוסט שלי

   בהצלחה לך

   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי

     17/12/10 15:13:

   צטט: ashorer 2010-12-15 16:17:19

   נהדר

   אומנות נפלאה.

    מחיה את בתי הכנסת שבדרך כלל תוכם אפרורי מעט...

   תודה לך על תגובתך בפוסט שלי

   לא מסכימה עם הסייפא.

   רוב ל בתי הכנסת בארץ, ובעיקר בעולם הגדול

   ישנה מודעות עצומה בשנים האחרונות לשדרוג בתי הכנסת,

   גם מבחינת היופי והפאר החיצוני.

   גם כאשר האמצעים מעטים בתי הכנסת משתדלים מאד

   להוסיף ויטראז'ים,

   לפאר את ההיכל, לשדרג את ארון הקודש,

   להוסיף פרוכת אמנותית מיוחדת,

   לשנות ולהוסיף תיבת חזן ייחודית ואמנותית,

   להוסיף לוחות ברכה עבודת יד.

   ככל שהזמן עובר,

   בתי הכנסת הופכים למוזיאונים קטנים רבי פאר.

   ואני שמחה להשתתף במפעלם ולהוסיף מכשרוני ומנשמתי.

    שתהיה לך שבת שלום
   שרה קונפורטי 
    

     17/12/10 15:04:

   צטט: יולנטה 2010-12-15 16:16:54

   מקסים

   תודה לך על תגובתך

   שתהיה לך שבת שלום
   שרה קונפורטי

     17/12/10 15:03:

   צטט: יולנטה 2010-12-15 16:16:54

   מקסים

   תודה לך על תגובתך

   שתהיה לך שבת שלום
   שרה קונפורטי

     17/12/10 15:02:

   צטט: לימור ברנע 2010-12-15 16:14:08

   הי שרה,
   אני פעורת פה

    מהיופי של הויטראז'ים שיצרת בבית הכנסת ליהודי הודו
   ולא פחות מתרשמת מהנושאים,

    משילובי הסמלים

    והצבעים.
   פשוט מקסים!

   כל הכבוד.

   תודה לך על ביקורך אצלי

   שימחת אותי

   תודה לך גם על תגובתך החמה והמפרגנת

   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי 
    

     17/12/10 14:57:

   צטט: historia 2010-12-15 16:05:56

   iafe iafe

   תודה לך

   שבת שלום 

     17/12/10 14:54:

   צטט: mzukan 2010-12-15 16:04:48

   ממש תענוג לעיניים שרה,

    אני מניח שלאדם דתי שהולך תדיר לבית הכנסת ,
   מספיק לו לראות את הויטראזים המהממים,

   וחצי תפילתו בידו,
   יש גם שילוב נפלא בין האמנות ההודית,

   במיוחד בויטראז' עם הכד,

   עד שאפשר להתבלבל אילו סמלים שייכים לתרבות ההינדית ואילו סמלים שייכים לתרבותינו אנו,
   וגם יש כאן את הערך המוסף שחקרת במקורות וגיבשת הכל לרעיון מלוכד,

    וכל פרט דבר דבור על אופניו,
   בידידות רבה

   אשר

   אוהבת לקרוא את תגובותיך המחכימות

   ומעשירות את כולנו בראייתך הייחודית,

   כפי שהיא מופיעה ונראית גם בעבודות הצילום שלך,

   הפשוטות למראה,

   אך מדהימות וייחודיות לגמרי,

   מוכשר שכמוך

   תודה לך

   שבת שלום

    

     17/12/10 14:51:

   צטט: מיכל תומר 2010-12-15 15:59:49

   לגמרי וואו
   מדהים

   תודה לך 

    על תגובתך החמה בפוסט שלי

    

   אהבתי את הפוסט שלך המדברת על אהבה פשוטה
   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי

     17/12/10 14:44:

   צטט: יחדיו נמתיק סוד 2010-12-15 15:48:46

   ב"ה


   שלום גב' שרה


   איזה יופי,

    

    ועל זה נאמר:

    "זה א-לי ואנוהו",

   ודרשו חז"ל (מסכת שבת דף קלג):

    "התנאה לפניו במצוות".


   כול טוב, שלמה

    

   לכבוד הרב שלמה

   איזו תגובה מדהימה

   זה אלי ואנוהו

   אהבתי מאד

   תודה לך על ביקורך

   שבת שלום

   שרה

    

     17/12/10 14:22:

   צטט: cleopatra9 2010-12-15 15:46:20


   מדהים ביופיו!

   ציונה

   תודה לך ציונה

   שבת שלום

   שרה 

     17/12/10 14:18:

   צטט: קובי רובינשטין 2010-12-15 15:44:36

   יפה

    ומרשים,

    ומעניין היה לקרוא את ההסברים.

   תודה לך על תגובתך

   שמחתי לראות את חוויותיך באוסלו

   הבלט היה מדהים

   שבת נ ה ד ר ת
   שרה

     17/12/10 14:08:

   צטט: phoenix1 2010-12-15 15:33:36

   סיבות טובות תמשיכי להעלם

    כנראה שאעשה זאת בקרוב מאד

   תודה לך

   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי

     17/12/10 14:07:

   צטט: phoenix1 2010-12-15 15:33:36

   סיבות טובות תמשיכי להעלם

    כנראה שאעשה זאת בקרוב מאד

   תודה לך

   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי

     17/12/10 14:07:

   צטט: phoenix1 2010-12-15 15:33:36

   סיבות טובות תמשיכי להעלם

    כנראה שאעשה זאת בקרוב מאד

   תודה לך

   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי

     17/12/10 14:02:

   צטט: יעל פריאל 2010-12-15 15:24:58

   מקסים

    ומרהיב בעושר הפרטים
   ןהציבעוניות :)

   תודה לך יקרה
   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת
   שרה קונפורטי
   www.sarakonforty.com

     17/12/10 14:00:

   צטט: סיי 2010-12-15 15:18:55

   נהנתי לראות

    מאוד יפה

    ומענין.

   תודה לך סיי 
   שתהיה לך שבת שלום
   שבת נ ה ד ר ת

     17/12/10 13:57:

   צטט: אורנה איזנברג 2010-12-15 15:14:34

   נפלא ומרשים ביותר!

    תודה לך

   מוכשרת שכמוך

   שבת שלום

   שרה

     17/12/10 13:50:

   צטט: ada sha 2010-12-15 15:02:08

   מעניין היה לקרוא את ההסברים

   ומרהיבה עבודתך!!!!!

    תודה לך

   שמחתי לביקורך

   שתהיחה לך שבת נהדרת\

   שרה

     17/12/10 11:12:
   צבעוני ומיוחד.
   הי שרה :)
   עבודה מחוייכת ומלאת שמחת חיים.
   כולנו מביאים אל העולם את מה שבתוכנו.
   אשרייך שאת עושה זאת כה יפה .
   שלך
   מיכל
     17/12/10 08:16:
   נהדר, פשוט נהדר
     17/12/10 07:14:
   מרהיב ביופיו, כל המוטיבים ביחד יוצרים חרדת קודש.
     17/12/10 06:39:
   המחיצות שלך יפות ומורכבות.
   אישית אני נגד הפרדות.
   יש בארץ בית כנסת בנבטים של יוצאי קוצין.
   הייתי גם בבית הכנסת שלהם בהודו-הצבעים שם שונים מאד
   הצבעים שבחרת מתאימים לאור הישראלי.
   שאפו
     17/12/10 03:35:
   מעורר השראה!
     17/12/10 00:45:
   אשריך!!!!!!!!!!!!!!!!
     16/12/10 21:16:
   העין אף פעם אינה שבעה מלהביט באומנות שלך - מרהיבה ומרתקת. אם כבר מחיצות (הרעיון תמיד מפעיל בי התנגדות) - אז משובבות לב כמו שלך, לפחות עושות חסד עם הנשים. את מקסימה עם חיוך המרוצות (:
   מיקה
     16/12/10 20:44:
   השארת אותי פעורת פה..
   עבודות כאלה יפות ראיתי רק..
   אצל שאגאל..
   (אל תצחקי עלי...)
   אני מצדיעה לך. !!!!
   *********
     16/12/10 20:17:
   הויטראג'ים שלך מלאי חיים, עליצות ואור. אני מאמינה שהחסידים היו מאמצים את הצבעוניות וכמובן את הסמלים בשתי ידיים. אני חושבת שהקלילות שלך הפוכה ממה שבדרך כלל מוצאים בבתי כנסת סוג של כבדות מרחיקה. פשוט נפלא
     16/12/10 20:16:
   הויטראג'ים שלך מלאי חיים, עליצות ואור. אני מאמינה שהחסידים היו מאמצים את הצבעוניות וכמובן את הסמלים בשתי ידיים. אני חושבת שהקלילות שלך הפוכה ממה שבדרך כלל מוצאים בבתי כנסת סוג של כבדות מרחיקה. פשוט נפלא
     16/12/10 16:55:
   מרשים ,
     16/12/10 15:19:

   צטט: מיכאל 1 2010-12-15 14:51:19

   עבודה מ ד ה י מ ה ! ! !

   תודה לך

   שבת שלום

   שרה 

     16/12/10 15:11:

   צטט: מי כסף קולואידים 2010-12-15 14:49:35

   מדהים ביופיו !

   משובב נפש ומרומם רוח

   צבעוני, אמנותי ועצמתי

   וואוהו

   איזו תגובה

   תודה לך מקרב לב

   שתהיה לך שבת מקסימה

   שרה 

     16/12/10 15:05:

   צטט: ***ורד*** 2010-12-15 14:49:27

   מרשים ביותר...

    

   תודה לך

     16/12/10 15:00:

   צטט: שושי פולטין 2010-12-15 14:43:53

   וואו,
   נהדר,
   סיבות נפלאות להעדר מהאתר....

   אכן צודקת מאד

   עומס עבודה שהיה

   הוא סיבה טובה להעדר מהאתר ולהגיב.

   אבל הנה חזרתי אליכם

   שבת שלום

   שרה 

     16/12/10 15:00:

   צטט: שושי פולטין 2010-12-15 14:43:53

   וואו,
   נהדר,
   סיבות נפלאות להעדר מהאתר....

   אכן צודקת מאד

   עומס עבודה שהיה

   הוא סיבה טובה להעדר מהאתר ולהגיב.

   אבל הנה חזרתי אליכם

   שבת שלום

   שרה 

     16/12/10 14:55:

   צטט: בריל מרק 2010-12-15 14:40:10

   צבעוני ומדהים לטעמי.


   מרק.

    

   תודה לך על תגובתך החמה

   שבת שלום

   שרה

     16/12/10 14:50:

   צטט: OCN 2010-12-15 14:38:32

   מרהיב מרהיב מרהיב ביופיו

   תודה לך

   שבת שלום 

     16/12/10 14:45:

   צטט: עו"ד יעל גיל 2010-12-15 14:36:18

   מדהים *

   תודה לך יעל

   שבת שלום 

     16/12/10 14:42:

   צטט: נעמה ארז 2010-12-15 14:35:54

   יפהפה!

    חגיגה של צבעים וצורות.
   כייף לך שאת יכולה להתעסק בהם!

    

   מסכימה איתך

   באמת כיף לי להתעסק באמנות

   בצבעים

   ועבודות עבור בתי כנסת

   שבת שלום

   שרה

     16/12/10 14:38:

   צטט: אסתר רבקה 2010-12-15 14:30:40

   יפיפה..אשרייך

    תודה יקירה

   סוף שבוע נהדר

     16/12/10 14:34:

   צטט: shby 2010-12-15 14:20:12

   משגע :)

    תודה לך

     16/12/10 14:31:

   צטט: אילנה ינובסקי 2010-12-15 14:15:31

   פרויקט נהדר ממש

    

   תודה לך

   יום נהדר

     16/12/10 14:26:

   צטט: fanny-li 2010-12-15 14:04:35

   מדהים אילו אוצרות בלב אדם טמונים
   כישרונית את לא סתם כך
   המשך שבוע מבורך!!!

    

   פניהלה יקרה
   אין עלייך
   ראי כמה לבבות הפעמת
   כמה ריגשת אותנו בכתיבתך
   כמה אהבה את מקבלת מאיתנו
   שולחת לך חיבוק
   ובטוחה אני
   שתדעי ימים של שמחה ואושר

   אוהבת את השירים  שלך מאד מאד
    מאחלת לכולנו ימים  נ ה ד ר י ם
   ב ה צ ל ח ה
   יום נ פ ל א
   שרה קונפורטי

     16/12/10 14:10:
   מדהים....
     16/12/10 10:43:
   מדליק-מהמם-מרשים!
   הבחירה היסודית והעמוקה שבה בחרת את הויטראזים
   והנושאים שיהיו בהם היא הישג גדול לקהל מבקרי בית כנסת זה.מעניין מאוד לקרוא את הרקע ההיסטורי לבחירת הנושא.
   כ ו כ ב לכוהנת הגדולה של אומנות היודאייקה לשימור
   ערכי היהדות
   חייצוק
     16/12/10 10:42:
   מדליק-מהמם-מרשים!
   הבחירה היסודית והעמוקה שבה בחרת את הויטראזים
   והנושאים שיהיו בהם היא הישג גדול לקהל מבקרי בית כנסת זה.מעניין מאוד לקרוא את הרקע ההיסטורי לבחירת הנושא.
   כ ו כ ב לכוהנת הגדולה של אומנות היודאייקה לשימור
   ערכי היהדות
   חייצוק
     16/12/10 10:37:
   אין עלייך ............

   את מדהימה

   מקסים

   את מלאה במצוות כרימון

   ראי איזו שליחות מקסימה יש לך בעולמנו.

   גיט שבת'
     16/12/10 08:52:
   מקסים מקסים מקסים!!
   מאחלתץ לך שתעלמי הרבה מסיבות דומות
   ציפי
     16/12/10 08:39:
   נפלא.
     16/12/10 07:35:
   יישר כוח שרה,נפלא
     16/12/10 07:16:
   איך היופי הזה הולך לבית כנסת, אלוהים יודע.
     16/12/10 03:04:
   מקסים ביותר, מלא חיות וצבעוניות. אישית כל הרעיון של עזרת נשים נראה לי דבר שצריך לעבור מן העולם. כל ההפרדה המגדרית הזאת אינה מתאימה למאה שלנו. לעולם לא אכנס לבית כנסת שבו יש את ההפרדה הזאת. ויפה עושים הרפורמים והקונסברטיבים שביטלוה. מסכים עם השף.
     16/12/10 00:31:
   מרשים מאד שהשם יתן לך כוח להמשיך להצליח
     16/12/10 00:19:
   אני אוהב את הצבעוניות של העבודה את המוטיבים שנראים קצת בנאלים חגיגה של אור.
   אני שונא את ההפרדה של עזרת נשים !!!!!!!!!!!!!!!
   אני חושב שהם נשארו בתפיסת העולם בשנות החושך.
   אהבתי את זה שהיו בתי כנסת לנשים בלבד וחזנית ניהלה את התפילה.
   האפוטרופסות של ה"גברים "
   עד למאה ה-19 הקימו בתי כנסת לנשים בלבד, בהם הייתה חזנית שניהלה את התפילה בשפה העברית או ביידיש. בעת החדשה, בעיקבות השכלתן של הנשים ועידוד הרבנים, הקימו את עזרת הנשים בתוך בתי הכנסת של הגברים אך הקפידו על הפרדה מוחלטת.
   כשהנשים נהפכו ליותר משכילות מגיע להם כלוב ???????
     15/12/10 23:47:
   מ א ל ף !!!
   איזו עבודה, איזו צבעוניות, איזה עושר..
   יישר כוח
   *
     15/12/10 23:44:
   שרה,
   ברוכה החוזרת למעוננו בקפה.
   העבודות ממש נהדרות - כך בצילום.
   אני משוכנע שזה הרבה יותר מרשים במציאות.
   את עושה עבודות מיוחדות ומקסימות ממש.
   לפי מה שהבאת כאן, אני יכול להבין מה הדיר את רגליך וליבך מהקפה הנחמד שלנו.

   צ'רי
     15/12/10 23:29:
   יפהפה!
     15/12/10 23:21:
   וואו איזו אומנית שאת..
   אוהבת המוטיבים.הצבעוניות.
   בחיי לא נתקלתי בפאר שכזה
   ועוד בעזרת נשים.
   כל הכבוד יקירה.
     15/12/10 23:11:
   סיבה נפלאה ומוצדקת להיעדרותך. וטוב שחזרת עם כזה מטען.
     15/12/10 22:59:
   *
   מקסים, צבעוני, מעניין, ומרשים - אי אפשר, פשוט אי אפשר לא לאהוב את הזה.
     15/12/10 22:56:

   עבודה יפה ומרשימה.

   צבעוניות מרנינה.

   תודה על ההסבר המפורט על תולדות היצירה ותוכנה.

   כל טוב,

   רמי

    

    

     15/12/10 22:23:

   ענק בכל קנה מידה.

   וואו... איזה עבודה עשירה ומדהימה....
   מקסים...
   באמת כל הכבוד.
   יעל.
     15/12/10 21:03:
   פשוט מקסים.
   בבית כנסת כזה
   הייתי שמחה לבקר.
     15/12/10 20:36:
   יפה יפה!
     15/12/10 19:58:

   שרה,

   כבר השתמשו בכל מילות התואר,

   ואני רק אוסיף מרהיב, מדהים, מקסים

   פשוט WOW

    

   www.psefas.co.il

     15/12/10 19:51:
   כמה שאת מוכשרת..
   סיבות המקסימות להעלם....
     15/12/10 19:46:
   מרהיב !!!,
     15/12/10 19:09:
   מרשים מאוד שרה בשעה טובה,
   ואני מאחל לך עוד העלמויות רבות
   שכאלה.*
     15/12/10 19:06:
   שרה היקרה
   ישר כוח!
   אכן, מוטיבים יהודיים בצבעים מרהיבים
   שמרחיבים דעתו של המביט בהם.
     15/12/10 19:04:
   סולחת לך .. אחרי התמונות המדהימות הללו, אין מילים בפי על העדרותך, צבעוניות נפלאה..פשוט מדהים!
   כן ירבו..
   (-:
     15/12/10 18:12:

   לשרה שלום!
   כל הכבוד ליצירת האמנות
   ו* ממני.
   בברכה אמנון

     15/12/10 18:01:

   יש תמורה לאגרה חחחח....

     15/12/10 17:57:
   הערכתי
     15/12/10 17:51:
   מדהים!!!! יצירה מרגשת ביופיה ובחיבורה למקורות
     15/12/10 17:44:
   כוכב..
     15/12/10 17:34:
   מקסים, כ'כ צבעוני ומעורר השראה.
     15/12/10 17:28:
   יישר כח... זה פשוט מדהים...כל כך יפה ומקצועי...
     15/12/10 17:22:
   עבודות נפלאות! כל הכבוד*
   עכשיו בוודאי יהיה להן נעים יותר :-))
     15/12/10 17:10:
   מדהימים ביופיים. מה - הנשים לומדות תורה מסוג אחר?
     15/12/10 17:00:
   מקסים
     15/12/10 16:59:

   תודה על תשומת ה''

   יונה

     15/12/10 16:51:
   מדהים:פתח ללב.
     15/12/10 16:43:
   וואו מדהים
   כל הכבוד
     15/12/10 16:18:
   יפה מאד!
     15/12/10 16:18:
   שרה יקרה
   מקסים מקסים עד לא יאומן. איזה היקף של עבודה. ועוד ידך נטויה בטח :) המשך עשיה פוריה ומקסימה כל-כך.
     15/12/10 16:17:
   נהדר

   אומנות נפלאה. מחיה את בתי הכנסת שבדרך כלל תוכם אפרורי מעט...
     15/12/10 16:16:
   מקסים
     15/12/10 16:14:
   הי שרה,
   אני פעורת פה מהיופי של הויטראז'ים שיצרת בבית הכנסת ליהודי הודו
   ולא פחות מתרשמת מהנושאים, משילובי הסמלים והצבעים.
   פשוט מקסים! כל הכבוד.
     15/12/10 16:05:
   iafe iafe
     15/12/10 16:04:
   ממש תענוג לעיניים שרה, אני מניח שלאדם דתי שהולך תדיר לבית הכנסת ,
   מספיק לו לראות את הויטראזים המהממים, וחצי תפילתו בידו,
   יש גם שילוב נפלא בין האמנות ההודית, במיוחד בויטראז'
   עם הכד, עד שאפשר להתבלבל אילו סמלים שייכים לתרבות ההינדית ואילו סמלים שייכים לתרבותינו אנו,
   וגם יש כאן את הערך המוסף שחקרת במקורות וגיבשת הכל לרעיון מלוכד, וכל פרט דבר דבור על אופניו,
   בידידות רבה אשר
     15/12/10 15:59:

   לגמרי וואו
   מדהים

     15/12/10 15:48:

   ב"ה


   שלום גב' שרה


   איזה יופי, ועל זה נאמר: "זה א-לי ואנוהו", ודרשו חז"ל (מסכת שבת דף קלג): "התנאה לפניו במצוות".


   כול טוב, שלמה

     15/12/10 15:46:

   מדהים ביופיו!

   ציונה
     15/12/10 15:44:
   יפה ומרשים, ומעניין היה לקרוא את ההסברים.
     15/12/10 15:33:
   סיבות טובות תמשיכי להעלם
     15/12/10 15:24:
   מקסים ומרהיב בעושר הפרטים
   ןהציבעוניות :)
     15/12/10 15:18:
   נהנתי לראות מאוד יפה ומענין.
     15/12/10 15:14:
   נפלא ומרשים ביותר!
     15/12/10 15:02:
   מעניין היה לקרוא את ההסברים ומרהיבה עבודתך!!!!!
     15/12/10 14:51:
   עבודה מ ד ה י מ ה ! ! !
   מדהים ביופיו !

   משובב נפש ומרומם רוח

   צבעוני, אמנותי ועצמתי
     15/12/10 14:49:
   מרשים ביותר...
     15/12/10 14:43:
   וואו,
   נהדר,
   סיבות נפלאות להעדר מהאתר....
     15/12/10 14:40:

   צבעוני ומדהים לטעמי.


   מרק.

     15/12/10 14:38:
   מרהיב מרהיב מרהיב ביופיו
     15/12/10 14:36:
   מדהים *
     15/12/10 14:35:
   יפהפה! חגיגה של צבעים וצורות.
   כייף לך שאת יכולה להתעסק בהם!
     15/12/10 14:30:
   יפיפה..אשרייך
     15/12/10 14:20:
   משגע :)
     15/12/10 14:15:
   פרויקט נהדר ממש
     15/12/10 14:04:
   מדהים אילו אוצרות בלב אדם טמונים
   כישרונית את לא סתם כך
   המשך שבוע מבורך!!!