כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  reality check point

  לא על כנפי נשרים

  לא על כנפי נשרים
  הוא בא, אם הוא בא,
  ולא שאגת אריות
  היא בשורת כניסתו.

  בסתר זוחל הוא כרמש,
  מגיח לפתע בשעת תרדמה
  מחשכת הפינות הזנוחות,
  הנגד אדם – הפאשיזם.

  אריה (לוין) דקר (1975). שירים. תל אביב: שחר.


  הבלוג הזה הוא בלוג עדויות מהמחסומים בעומק הגדה (ולא מעברי הגבול המצויים כמעט על הקו הירוק). אלו עדויות של אישה אחת, אני, שעומדת במחסומים כבר ארבע שנים וחצי, פעם בשבוע. אני מסתפקת בפרסום עדויות, לרוב מצולמות. את דעתי אני שומרת בדרך כלל לדיון המתנהל בתחתית כל פוסט.

  חופש הביטוי, כמו כל זכות אחרת איננו בלתי מוגבל. כשמצאתי עצמי נותנת במה לדוברים אלימים סגרתי את הבלוג לתגובה לחברים רשומים בלבד. תגובות אלימות מבריחות קוראים רציניים ומדרדרות את הדיון. הודעות אלימות, הודעות פח-זבל או כאלו שלא תורמות לדיון לא ימחקו, אבל חברותו של הכותב בבלוג תפסל כך שלא יוכל לשוב ולהשתתף בדיונים. חופש הביטוי אינו כולל את החירות לפגוע באחרים והוא אמור לממש את זכותי ואת זכותם של קוראי לעשות בבלוג שימוש מועיל.

  אם אתם רוצים להצטרף לבלוג כקוראים פעילים, הצעו לי חברות. המנעו ממכתבי נאצה, גם לפעילי זכויות אדם מותר לדבר. את אלו שישלחו, אפרסם בבלוג בציון שם הכותב. מכתבי הנאצה לא ימחקו, גם אם תגידו ש\"הלבנתי פניכם ברבים\" (כפי שטענו קודמיכם). חישבו לפני שאתם שולחים.

  החומרים בבלוג, כתובים ומצולמים, שמורים תחת זכויות יוצרים. כל שימוש בהם, חלקי או מלא, בהתאם לרוח הבלוג או שלא, ללא אישור ממני, איננו חוקי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר אלא ברשות מפורשת ממני ובכתב.

  אנשים, סרבו ביומטרי! - פוסט של איל בד, הפוסט הכי חשוב שתקראו היום

  66 תגובות   יום שישי , 14/10/11, 19:39

  מתוך הבלוג של איל בד

   

  צטט: Radiofoniac 2011-10-14 13:19:30

  מה יקרה בתאריך הזה?

  מתוך הנחה שלא יהיו עוד דחיות, ואפילו מלחמה אזורית שתפרוץ בינתיים לא תשבש את התכניות, אתם אמורים החל מיום זה להיות נתונים תחת שטיפת מוח בלתי פוסקת, עם פרסומים ממומנים בתקציבי משרד הפנים-רשות האוכלוסין (כספכם, כלומר) שיקראו לכם, באופן אורווליאני לגמרי, לוותר על פרטיותכם למען פרטיותכם, ולהצטרף למאגר הביומטרי עם החלפת דרכוניכם ותעודות זהותכם הישנים ב'כרטיס חכם'. בתמורה יבטיחו לכם גן עדן. 

  עבדכם נכח אתמול בישיבת ועדת המדע בכנסת, בה הועברו כמעט בהצבעת יחיד של מאיר שטרית ועוד שני עבדים (ובוז לח"כים מן השמאל ולעינת ווילף בעלת התואר האוניברסיטאי הגבוה משלי, שיכלו, כמסתבר בדיעבד, להפיל את ההצבעה) סעיפי הצו והתקנות של מה שמכונה "הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים ונתוני זיהוי ביומטריים
  במסמכי זיהוי ובמאגר המידע. (ולפי סדר זה גם נידונו הדברים – מאגר המידע בסוף, כשאמורים להיות עייפים). סביב שולחן הישיבות נכחו המתנגדים לחוק, בראשם עו"ד אבנר פינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח, עו"ד יונתן קלינגר, עו"ד דן חי ויהושע שופמן, שהשתדלו לתקל ולהביך את המנחה-כותב החוק-המצביע מאיר שטרית בכל סעיף וסעיף ולפעמים הביאו אותו לצעקות, ומולם ישבה סוללה מאורגנת ומוכנה היטב של אנשי השב"כ-משרד הפנים-רשות האוכלוסין-המשטרה, אשר הסבירה את החוק והציגה את טיעוניה בהרמוניה מופלאה עם מלך הישיבה, (הלא הוא מאיר שטרית האבא הטוב הדואג ימים ולילות לשלומינו ופרטיותינו) ופה ושם, במין התמקחות מוזרה, תיקנה סעיפים והלכה לטובת עורכי הדין של ההתנגדות במקומות שלא שינו את הדבר המהותי. האוירה היתה נעימה מאד, פה ושם הוחלפו בדיחות עם היו"ר שהיה חייכן בדרך כלל, הוגשה שתיה לכל הנוכחים שלוש פעמים, אבל המשחק היה מכור (ושוב, בוז לח"כים המתנגדים עאלק, שלא באו).

  ובכן, ב1.11.11 (יום שלישי בשבוע) יצא לדרך הפיילוט של המאגר הביומטרי הגדול ביותר במערב, כלומר לא הגדול ביותר במערב, בארצות מפותחות ונאורות כמו מקסיקו, קולומביה והודו. יש גדולים יותר, אבל מבחינתו של שטרית השמים של הגבול. במשך שנתיים המאגר הביומטרי יהיה התנדבותי. לא בטוח שיספרו לכם את זה, אולי כן, אולי לא. משמעותו של הדבר תהיה שבכל מקום שבו תבואו להאריך דרכון או לקבל תעודת זהות חדשה, יציעו לכם תעודת זהות חדשה 'חכמה' או דרכון 'חכם' – יחד עם הצטרפות למאגר הביומטרי הניסויי, שיהיה כזה במשך שנתיים שבהן תבוצע 'בדיקת נחיצות מתמדת', כך מבטיחים, עד ל31.10.13, אז הוא אמור, על פי תקוותיו של שטרית (שמקווה גם להיות שר בממשלה שתקום עד אז), להפוך לחובה על כל אזרחי המדינה. יתכן גם שעמדות החתמה לתעודות החכמות יימצאו במקומות ציבוריים, כמו קניונים וכדומה.לא כל כך ברור אם עובדי רשות האוכלוסין ינקטו גם ביוזמות של ביקורי בית, למשל במעונות קשישים וכד', יתכן (הפרטיות תישמר, הבטיחו, לא יחתימו את כולם בחדר האוכל). מה שבטוח, הוא שבמשך השנתיים האלה אתם תשמעו הרבה על התעודה החכמה ומעלותיה (קיצור תורים ואולי עוד הטבות). על המאגר תשמעו קצת פחות, מן הסתם. הבטיחו שיחתימו על טופס רצוני (בעברית או בערבית, אם מישהו מדבר רוסית או אמהרית, למשל, הוא קצת בבעיה כפי שדאג שטרית להבהיר לפינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח, שביקש ניסוחים בעוד שפות) שבו גם יובהר לחותם שמרגע שבחר להצטרף למאגר אין לו אפשרות חרטה. לא הוחלט על גודל האותיות, וזה, יש לומר, קצת חסר במסמך כה מפורט ומתוקתק כמו שהוצג בדיון. אבל תאמינו לשטרית, יהיה בסדר. הבטיחו שפרטיות הקטינים תישמר, הבטיחו שבשאלות שתישאלו לשם אימות הפרטים ל'תעודה חכמה' לא תישאלו על 'פרטים רגישים' והם גם לא ייכללו במאגר, הבטיחו גם אבטחה מלאה של המאגר, הקפדה חמורה שהוא לא יהיה נגיש לכל אחד ואפילו המשטרה לא תוכל לראות את כולו אלא תצטרך אישור טלפוני מרשות האוכלוסין לכל מידע, הבטיחו. אי אפשר לומר שלא חשבו על כל פרט ופרט בניסוח. אגב, הידעתם שזה לא נכון שמרשם האוכלוסין של משרד הפנים דלף? כך גילה לנו אמש כמובן שטרית.

  אז מה יספרו לכם בקמפיין שילווה את הפיילוט?

  א. אתם תלמדו מושג חדש, שכנראה יהפוך ללהיט ומטבע לשון - הרכשה כפולה. יספרו לכם סיפורי אימים על 200,000 תעודות זהות (זה המספר העדכני) שנגנבות מדי יום, על מסתננים מחבלים וחייזרים שחודרים מדי יום למדינה עם התעודות הגנובות שלכם, יזכירו אולי (בכפוף להסכמת השותפות הקואליציוניות. אגב שכחתם שמאיר שטרית חבר אופוזיציה? הוא לא שכח, הוא אפילו הזכיר זאת אתמול. למרות שעל ניסוח החוק, גם את זה דאג להזכיר הסכימה ועדת השרים של הממשלה, שהיא הכתובת לטענות. הוא כמו כולם קיבל את הנוסח רק 'לפני כמה ימים') את המוני המתים שהצביעו בבחירות קודמות. כל זה, כך יבטיחו לכם, לא יהיה. אדם אחד, זהות אחת, בלתי ניתנת לגניבה. יגידו לכם שזה שומר על פרטיותכם. לא יספרו לכם שמרגע שיש מאגר, הפרטיות מתה והזהות הפרטית ממילא היא מטבע שערכו נמוך מיום ליום.

  ב. יספרו לכם כמה שאתם עוזרים למדינה, למשטרה ולשב"כ, שיצטרכו למשל לזהות גופות בפיגועים (וכנראה הם יודעים משהו על מה שהם מדברים). או לזהות טביעות אצבעות באתרי פשע (נראה לכם שזה יפחיד את הפושעים האמיתיים). יותר נכון, יתנו לכם להבין שאם אתם מסרבים להשתתף, אתם בוגדים כי אתם משבשים את עבודתם של כוחות הבטחון. (דמיינו כאן פאתוס של קריין מאחד הערוצים) מה הקשר? בירה נשר. עם מילות הקסם 'בטחון המדינה' ו'בוגדים' אף אחד לא מתווכח אז תשתקו תפה יסמולנים. היכונו גם לטוקבקיסטים שיעזרו לשכנע, אם לא פגשתם אותם עד עכשיו. התקציב נדיב. יסבירו לכם שזה לטובתכם.

  ג. יבטיחו לכם עולם חדש, מופלא. בקרוב תהיו הארי פוטר, בעולם שבו, כבמטה קסם, תחלפו על פני תורים ארוכים בנתב"ג, ותוותרו על הרבה תורים אחרים, כמו שכבר קורה היום בלשכות התעסוקה.הקץ לתור, לביורוקרטיות, גן עדן. לא יספרו לכם למשל, שאת כל זה אפשר גם בלי מאגר.

  ד. יספרו לכם בקטע של פטריוטיות, כמו עם הOECD, שישראל הולכת להצטרף אל מועדון המדינות המתקדמות בעולם. מכבי ת"א OUT, מאגר ביומטרי IN. אנחנו בפרמייר ליג של העולם, עם מדינות כמו מקסיקו, הודו, בוליביה, קולומביה, ארה"ב (חלקית, ואנחנו יותר דואגים לפרטיות ממנה. להם אין צוים ותקנות כמו שהוצגו לפרטיהם אתמול), שבהן הולכים ונבנים מאגרים כוללים. לא יזכירו את בריטניה, שהולכת לוותר על המאגר הביומטרי שלה, את הולנד, או את גרמניה שהחליטה שריכוז מידע יתר בידי הממשלה הוא מסוכן. מה אלה מבינים? 

  ה. יפחידו אותכם, שבלי מאגר ביומטרי אתם לא תקבלו דרכון ולא תוכלו לנסוע לחו"ל, לא תקבלו תעודת זהות ולא תוכלו להצביע לאותם פוליטיקאים או אחרים שלא שמים עליכם. לא יספרו לכם שבמהלך השנתיים של הניסוי, תוכלו לבקש ולקבל תעודות מן הסוג הישן.

  כל זה ילווה (אולי) בתשדירים מגניבים בהשתתפות סלבס, בחורות יפות, קליפים מרטיטים וסלוגנים שילהיטו וישתגרו. המון חיוכים וחנופה. יתכנו גם מבצעי פרסים, מתנות כולל אייפדים, על זה לא שמעתי אתמול, אבל יש להניח, גם על פי אופיו של השואו אתמול, שהקמפיין הולך בכיוון הזה – לרכך אותכם. אולי גם יעבירו דאחקות על התמהונים ההזויים שלא מבינים כמה 'תעודות חכמות' זה הדבר הכי מופלא שיש (כמובן שלא יספרו לכם שאף אחד מה'הזויים' אינו מתנגד לתעודות 'החכמות' אלא למאגר. אצלכם שני הדברים אמורים להיתפס כדבר אחד). לא חשוב שבין ההזויים נמצאים כמה מומחים באבטחת מידע שישבו ליד מחשב קצת יותר דקות משטרית ומבינים קצת יותר ממנו במאגרים שיכולים להיפרץ (מבינים יותר משטרית? הצחקתם אותו), לא חשוב שבין ההזויים נמצאים כמה מדענים בעלי שם עולמי ופרס נובל. (גאונים גדולים. נראה אותם מעבירים חוק לבד בועדה בכנסת ישראל, בלי התנגדות ובלי אופוזיציה. ובכלל, הם חכמים יותר מהשב"כ הישראלי???)

  לא יספרו לכם שלמאגר הביומטרי אפשר גם לסרב, לפחות בינתיים. ובכלל, המלה 'מאגר' לא תופיע הרבה, אולי באותיות הקטנות. לא בקמפיין, ואולי גם ב'נקודות המכירה' לא. יתכן שתיתקלו בה רק כשתגיעו לטופס, שנקרא אגב 'כתב אישור והסכמה' וקיימת גירסה שלו למבוגרים וגירסה לקטינים ואפוטרופסיהם (טופס שאגב מבטיח, בנוסף לאי אפשרות לחזור בך מההסכמה, שאם בתקופת המבחן יחליט שר הפנים שלא להחיל את החוק על כלל התושבים – יימחק המאגר הביומטרי. על הכל הם חשבו איך להרגיע), ובשלב הזה שתגיעו לטופס, יש להניח שרובכם כבר תהיו משוכנעים ואפילו לא תסתכלו על הטופס. מי מסתכל היום על טפסים שהוא חותם עליהם בבנק? לא תראו למשל, שבטופס כתוב שעם תום תקופת המבחן ועם החלת החוק על כלל התושבים (ז"א שהטופס יודע שכך יהיה עתידו של החוק) יהיה משרד הפנים רשאי להעביר למשטרת ישראל, מ"צ או רשויות הבטחון מידע על סמך המאג"ב. שזה בסדר, אתם כבר מזמן משוכנעים, לא?.

  יש לנו שנתיים (אולי קצת יותר, בהנחה ששטיפת המוח תתחיל עוד קודם למאגר). זה לא כל כך הרבה, אבל גם לא מעט. המאגר הביומטרי, שיצא לדרך ב1.11.11, יקום ויפול על הסירוב של האזרחים. ככל שפחות אנשים יסכימו להיכלל בו, יבינו אנשי השלטון שאם הם רוצים לכפות את המאגר, תהיה להם בעיה (בייחוד אם התקופה של סיום הניסוי תהיה קרובה לבחירות, אבל אני לא סומך על זה ומניח שהבחירות יהיו קודם), ואולי זה יביא אותם לוותר עליו. אנשי מנהל האוכלוסין שדיברו אתמול על מסע הקמפיין שהם עומדים לפתוח בו, נשמעו קצת מודאגים מהתוצאות של "מסע ההפחדה" שהתנהל נגד המאגר. וזה טוב מאד. אני מתכוון להמשיך ו"להפחיד", ובעיקר אני מתכוון  לסרב, קודם כל משום שבעיני כל הסיכונים שבאי קיומו של מאגר ביומטרי (שחיינו עד כה די טוב, עם כל הצרות, בלעדיו) לא משתווים עם הסכנה של מתן כח ומידע טוטאלי בידי הממשלה, כל ממשלה ובמיוחד ממשלות עם אוריינטציה פאשיסטית הולכת וגוברת כמו הממשלה שלנו, אשר חבריה לא מפסיקים לנפק מדי יום חוקים הפוגעים בזכויות האדם ובוודאי לא יסתפקו במידע שאמור להיות כיום במאגר הביומטרי, ובוודאי לא ישארו עם ההגבלות היחסיות שהחוקים והתקנות שנתקבלו מטילות עליהם כרגע. כבן ליוצא גרמניה הנאצית אשר לא היה מצליח לצאת משם לו היה שם מאגר (שוב סליחה ממשטרת הגודווין) וכמי שמייחס לממשלה, ויש לי סיבות טובות להניח שלא סתם מתוך פראנויה, כוונות שלא שונות בהרבה מכוונות הנאצים כלפי אלה שהיא רואה כאויביה (ואלה יכולים מחר להיות גם אתם), אני לא מתכוון לעזור לממשלה הזאת, (שרק לפני יומיים איפשרה לניאו-כהנאצים להשתולל חופשי במזרח ירושלים ולצעוק שם 'מוות לערבים' ו'מוות לשמאלנים' ועצרה את מי שעמד נגדם) במתן הפרטים שלי בהתנדבות, וגם לא לממשלה הבאה, יהיה בה מי שיהיה.

  וחוץ מזה, כפיית המאגר הביומטרי מנוגדת לרוחי ולרוח ולכבוד האדם, וגם לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

  סיבות נוספות, עמדות של אנשים נוספים, הסברים והצעות לדרכי פעולה, תוכלו למצוא בלינקים שלמטה ובלינקים שהם מקשרים אליהם.

  אנשים, סרבו ביומטרי!

  ''

   

  כמה לינקים  מומלצים

  האגודה לזכויות האזרח

  NO2BIO

  עוצרים את הפיילוט של חוק המאגר הביומטרי - קבוצה בפייסבוק (יש עוד)

  ויקי NO2BIO

  אזרחים סרבו ביומטרי!

  עוד אחד שהיה שם

  אהוד קינן - כך יאספו מאיתנו מידע

  מדוע לסרב ביומטרי - הפוסט שלי 

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (66)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/7/13 13:36:
   אקטואליה
     29/4/12 09:51:
   אני חושבת שהנושא הזה של פיקוח הוא נושא ראשון בחשיבותו. המאגר הביומטרי רק מסמן את השיא אבל חוקים כמו חוק החרם וחוק המסתננים, ססמאות הקושרות נאמנות עם אזרחות, כל אלו מסמנים את רצונה של הממשלה להגביר את אמצעי הפיקוח. מה שמטריד אותי הוא שאנחנו מדברים המון על יוקר המחיה ועל מעמד הביניים ואפילו על השירות הציבורי הגרוע שאזרחי ישראל מקבלים וכמעט ולא אומרים דבר על הזכות לחיים בחברה דמוקרטית.
     28/4/12 21:59:

   סאטירה היא נשקם של החלשים. ואפילו היא לא מצליחה, בדרך כלל. נו, כי החלשים הם... איך לומר... לא הצד החזק בעימות.

     29/2/12 05:22:
   החופש לבחור, לסרב או שלא. העיקר עם מודעות. תודה
     24/2/12 18:02:
   תודה על העידכונים כאן, איל.
     23/2/12 11:38:

   הוגשה עתירה לבג"ץ

   עתירה לבג"ץ נגד החוק להקמת המאגר הביומטרי:

   מסכן את בטחון הציבור והמדינה ופוגע קשות בזכות לפרטיות

   האגודה לזכויות האזרח עתרה היום (20.2) לבג"ץ יחד עם שלושה עותרים נוספים בדרישה לבטל את  החוק המורה על הקמת המאגר הביומטרי, ואת הניסוי למאגר שאמור להמשך בשנתיים הקרובות. לדברי העותרים: ניתן להנפיק תעודות "חכמות" ואף ביומטריות עוד היום ללא קשר למאגר. הקמתה מאגר תהווה פגיעה חמורה בפרטיות ובביטחון הציבור ודליפתו תגרום לנזק בלתי הפיך.

    

   האגודה לזכויות האזרח, התנועה לזכויות דיגיטליות, פרופ' קרין נהון- תושבת ואזרחית ישראל, חברת סגל בבית הספר למידע באוניברסיטת וושינגטון והאוניברסיטה העברית ודורון אופק- תושב ואזרח ישראל, מומחה לאבטחת מידע ולתוכנה חופשית, עתרו היום לבג"ץ נגד החוק המורה על הקמת מאגר ביומטרי ממשלתי. העותרים מדגישים שהם יוצאים נגד הקמת המאגר אך תומכים בהנפקת תעודות ביומטריות.

    

   בעתירה מציינים עורכי הדין אבנר פינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח ויהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות, ש"מאגר המרכז מידע ביומטרי של כל תושבי המדינה הוא משאב מידע רגיש ואדיר, המהווה מנגנון מעקב ושליטה חסר תקדים. הוא מסב פגיעה קשה ובלתי נחוצה לכבוד האדם ,לחירותו ולזכותו לפרטיות. הוא חותר תחת אושיות הדמוקרטיהובנוסף הוא מהווה סכנה לשלום הציבור ולביטחונו."

   העותרים מסבירים כי למרות שהחוק נחקק במטרה למנוע זיוף תעודות זהות,מאגר ביומטרי מרכזי אינו נחוץ וגם לא נועד למנוע זיוף של מסמכי זיהוי, לשם כך די בהנפקת תעודות "חכמות" היכולות להכיל גם אמצעים ביומטריים. לדבריהם, "מדינת ישראל כרכה שלא לצורך את התכנית להקמת המאגר ביחד עם ההנפקה של תעודות זהות 'חכמות', ובכך הפקירה את בטחון אזרחיה במשך שנים ונמנעה מלהנפיק תעודות זהות שכאלהכעת עומדת המדינה וסוחטת את האזרחים להשתתף בניסוי הביומטרי אם אלה רוצים להימנע מזיוף מסמכים ולקבל תעודות חכמות." 

    

   כזכור, החוק המורה על הקמת המאגר הביומטרי התקבל בכנסת בדצמבר 2009 ,אך בעקבות מאבק ציבורי עיקש הוא הותנה בניסוי "וולנטרי" שאמור לבחון את נחיצות המאגר ואת אופן השימוש בו. העותרים מבקשים לבטל הצו המורה על הניסוי הביומטרי, מה שמכונה "הפיילוט", וטוענים שהוא יוצר בדיקה למראית עין בלבד, וכי התוצאות ידועות מראש.

   לטענתם, הצו אינו מפרט את הנושאים שהכנסת ציוותה לבדוק, וממילא לא קובע את המדדים ואת הערכים שילמדו על הצלחת הבדיקות. הפיילוט"נתפר" על-ידי משרד הפנים ורשות האוכלוסין ומנוהל על ידם באופן שיאפשר להם להציג "הצלחה" למראית עין, ולפקח בעצמם על תכנון הפיילוט, ביצועו ותוצאותיו.

    

   להבדיל מישראל, מדינות רבות בעולם נסוגות מהרעיון של הקמת מאגר ביומטרי. כך, החליטו לאחרונהה ממשלה ההולנדית וגם הבריטית לחסל את המאגר הביומטרי ולמחוק את הנתונים הביומטריים מחשש לנזק בלתי הפיך. גם ממשלת גרמניה, המנפיק הדרכונים ביומטריים, דואגת שלא לרכז את הנתונים במאגר מרכזי מחשש לריכוז סמכויות וכוח.

    

   לדברי העותרים, "רשות האוכלוסין מנסה להפחיד ולשכנע את הציבור שלא לצורך כמה כדאי לו לקחת חלק בניסוי הביומטרי וכמה בטוח יהיה המאגר. היא רק שוכחת לציין שבעידן הויקיליקס וההאקרים אין כזה דבר מאגר הבטוח מפני דליפה. הפגיעות הצפויות, אם וכאשר יזלוג מידע מן המאגר, רק מחמירות את עוצמת הפגיעה שהוא ייסב לפרטיות הציבור בעצם קיומו."

    

    נקוה להחלטה מושכלת של הבג"ץ, ובמקביל נמשיך להכין את הציבור לסרב ביומטרי, במקרה שה'פיילוט' יצא לפני הכרעת הבג"ץ.


    

     5/1/12 11:30:
   דודי, גלודמונד, ליאור ושירה וכל מי שלא מבין למה המאגר מסוכן - פרשת כרטיסי האשראי. כל מילה מיותרת.
     20/12/11 13:35:
   תודה על המידע, מרבה זהירות היום ממעט דאגה מחר
     13/12/11 13:42:
   גם אני נגד ביומטרי. הפרטיות שלי חשובה לי קצת יותר מאשר היא חשובה למאיר שטרית .
     21/11/11 23:19:

    

   הנה זה בא - הפרוייקט הלאומי.

    

     17/11/11 15:34:

   צטט: the_rain_king 2011-11-13 08:59:09

   אני גם נגד המאגר הביומטרי אבל ברגע שהשוואת את ממשלת ישראל לנאצים ( ולהבדיל מהחמאס ששם כולם יאנוש קורצק ואמא טרזה אחד אחד) איבדת כל ליגיטימיות להיות בר שיח. ומותר למתוח ביקורת על ממשלת ישראל, צריך רק להיות שפוי...מה לעשות והממשלה הזאת היא לא שפויה, לא אמרתי שהממשלה נאצית אלא פאשיסטית, אבל אני עומד על דעתי שהיא מסוגלת לעשות ולעמוד מאחורי דברים שיצדיקו את ההשוואה (רק תקרא לא רק על החוקים של הימים האחרונים, אלא גם ההתבטאויות של אנשים כמו דני דנון) והלוואי שאוכל את כובעי שאין לי.

    

     13/11/11 08:59:
   אני גם נגד המאגר הביומטרי אבל ברגע שהשוואת את ממשלת ישראל לנאצים ( ולהבדיל מהחמאס ששם כולם יאנוש קורצק ואמא טרזה אחד אחד) איבדת כל ליגיטימיות להיות בר שיח. ומותר למתוח ביקורת על ממשלת ישראל, צריך רק להיות שפוי...
     2/11/11 22:01:

   תודה על שהבאת נושא כל כך חשוב לידיעה שאפו
   אני לגמרי איתך ללא סייג , לא לביומטרי

     30/10/11 18:33:
   http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/300/349.html?hp=1&cat=479&loc=8 משה פייגלין
     27/10/11 15:26:

   צטט: יערת דבש 2011-10-23 06:09:24

   העובדה שהעניין לא ברור לגמרי לאזרחי המדינה - היא בדיוק העניין.

    

   נכון.

     24/10/11 22:56:
   מאוד מטריד
     23/10/11 06:09:
   העובדה שהעניין לא ברור לגמרי לאזרחי המדינה - היא בדיוק העניין.
     23/10/11 00:59:

   צטט: יערת דבש 2011-10-22 17:56:05

   איל - שאלה שמטרידה אותי כבר כמה זמן - מה לגבי רשיונות הנהיגה? לפני ככמה שנים התבקשו כל הנהגים להוסיף תמונה ממחושבת לרשיון. האם מדובר באותו צילום כמו זה הנדרש למאגר, כלומר האם כבר יש בידי משרד הפנים תמונה ביומטרית שלי?
   יערה - לא לגמרי ברור העניין. בחור בשם עירא (שנכח אגב גם הוא באותו דיון בכנסת) התעסק עם זה הרבה והתכתב איתם, ולפי מה שעולה משרד התחבורה טוען ש'מאגר התמונות שלו אינו ביומטרי'' אבל בפועל נראה שהוא כן. אם זה עבר למשרד הפנים? בפועל נראה לי שכמו המאגר הצה"לי זה לא אמור להיות מועבר כל עוד אין חוק בעניין, או הוראת שעה או משהו, אבל לכי תדעי מה הם עושים עם זה מאחורי הגב.

    

     22/10/11 18:06:

   צטט: דודי111 2011-10-22 16:59:02

   תודה על הפוסט, חשיבותו בעיניי בעצם העלה לדיון של הנושא. אבל חסר בו הסבר (ורצוי קצר) למה מאגר ביומטרי רע לאזרח, במה נפגעות זכויותיו, למה יהיה לנו רע יותר אחרי שיוקם מאגר ביומטרי.

    

   דודי, כאן פוסט של איל עם רשימה של סיבות בגללן 'אנשים סרבו ביומטרי'.

   וכאן - מטה המאבק של האגודה לזכויות האזרח.

     22/10/11 17:56:
   איל - שאלה שמטרידה אותי כבר כמה זמן - מה לגבי רשיונות הנהיגה? לפני ככמה שנים התבקשו כל הנהגים להוסיף תמונה ממחושבת לרשיון. האם מדובר באותו צילום כמו זה הנדרש למאגר, כלומר האם כבר יש בידי משרד הפנים תמונה ביומטרית שלי?
     22/10/11 17:28:

   צטט: יערת דבש 2011-10-22 17:05:40

   היי דודי, לך לבלוג של איל, הוא פרסם כמה וכמה פוסטים על המאגר. ולך לקישורים שהוא הוסיף בסוף הפוסט הזה. תקבל הרבה תשובות.

   ואגב הוספתי קישור לפוסט ישן שלי, וגם דבריו של דברים ב' כאן אומרים את הכל.

     22/10/11 17:22:

   צטט: דברים ב' 2011-10-22 13:20:05

    

   אני מציע לכמה אנשים שמדברים על התלהמות ועל הפחדות לחזור אל ספרי ההיסטוריה, ולא רק לקרוא, אלא גם להסיק מסקנות.

   אחר כך ללבן לעצמם שוב מושגים בסיסיים באזרחות, מושגים כמו דמוקרטיה, אזרח, חופש ביטוי, פרטיות.

   מי שלא מעוניין לדגור על ספרי היסטוריה, כדאי שלפחות יביט סביב ויראה איזה מחיר משלמים כיום עמים אחרים כדי להשיג לעצמם את אותן זכויות שאמורות להיות מובנות מאליהן, ולהפקיע אותן בחזרה מהשלטון שצבר וריכז בידיו כוח בלתי מוגבל. שינסו להזכר בכל הסיפורים על משטרות חשאיות עם שמות מפחידים כמו גסטאפו, קג"ב, וסקוריטטה, שנהגו ללקט כל בדל מידע על אזרחיהן, ואת המידע הזה הפכו לכוח אלים וחסר מעצורים שנוצל לחיזוק המשטר, ושהופנה נגד האזרחים בתואנות שווא של שמירה על בטחון המדינה. שיעשו אחד ועוד אחד, ויראו מתחת לשורת הסיכום איזה כוח נותן מידע בלתי מוגבל בידי השלטון, איך בסיטואציות מסויימות מאגר מידע כזה יכול להפוך למכשיר רב עוצמה בידי המשטרה בדרך להשתלטות על מוסדות המדינה, ואיך "כוח" הוא חיה שניזונה מכוח וצריכה עוד ועוד כוח כדי להמשיך להתקיים.

    

   מה אומר העולם המערבי הנאור לרעיון המאגר הביומטרי?

   בארה"ב התוכנית עוררה סערה ציבורית וירדה מעל הפרק.

   בגרמניה נמנעת הממשלה מלהקים מאגר ביומטרי מחשש לפגיעה בדמוקרטיה, והגרמנים יודעים על מה הם מדברים.

   בבריטניה התכוונה הממשלה להקים מאגר ביומטרי אבל נהדפה לאחור על ידי ציבור זועם, וויתרה.

    

   אבל לנו יש חכם ציון בשם מאיר שיטרית, איש אפור עם אמביציות טכנולוגיות-משיחיות שמשבשות את שיקול דעתו. האיש האובססיבי הזה כל כך מוקסם מחזון הביומטריה, ומהרעיון שימצב את עצמו כנביא הטכנולוגיה המתקדמת בשירות המדינה, שהוא אינו נותן לאיש לקלקל לו את התמונה עם טיעונים הגיוניים. מעדויות שיצאו החוצה מחדרי וועדת המדע העוסקת בעניין, ושבראשה עומד שיטרית, עולה שהאיש קצר רוח, חסר כל סובלנות ואינו מאפשר דיוניים מעמיקים. הוא מנפנף בעצבים את מי שמנסה לטעון כנגד המאגר.

    

   בואו נעזוב לרגע את הדיונים הפילוסופיים (שמתקיימים במרץ גם בארץ וגם בעולם) אודות היחסים שבין האזרח והמדינה הדמוקרטית ההולכת ומתפשטת מערכיה, ומשאירה לעצמה רק את ההגדרה "דמוקרטית" כעלה תאנה לכסות בו על הערווה הכוחנית שהיא מגדלת ומפנה כלפי אזרחיה.

    

   הנה תסריט לסרט קצר דל תקציב המתרחש במדינה ביומטרית. אתה מוצא ארנק ברחוב. בתוך הארנק יש תעודת זהות עם שמו של בעל הארנק וכתובתו. אתה מחליט לעשות מעשה טוב והולך לביתו של האיש להחזיר לו את הארנק. האיש, אדם מבוגר וגלמוד, שמח על הביקור ומזמין אותך לשתות משהו בסלון. אתה נענה לו ומתפתחת שיחה. בזמן שהאיש מוזג לכם תה במטבח, אתה נוטל מהמזנון תמונה משפחתית ממוסגרת ומביט בה. אחר כך אתה שוקל בידך את פסלון הברונזה שניצב על המזנון.

   אחרי שאתה הולך, אולי אפילו למחרת, או אחרי יומיים, פורץ צעיר שמתגורר באיזור לביתו של האיש במטרה לשדוד אותו. הצעיר, עטוי כפפות, נוטל את פיסלון הברונזה מעל המזנון, מכה את האיש בראשו, ומביא למותו. כשהמשטרה מגיעה למקום היא מחפשת טביעות אצבע, ואת ההמשך כבר אין צורך לתאר. מיותר לציין שבאין כל ראיות אחרות, המשטרה תסתפק בטביעות אצבע גם אם לא נלקחו ישירות מהחפץ ששימש כנשק, ומכאן ואילך תעשה הכל להוכיח שבעל טביעת האצבע הוא האשם.

   כל היקלעות אקראית למקום שאחר כך יתרחש בו פשע, תגרור את האזרח התמים לחקירה במשטרה במקרה הטוב, להאשמת שווא במקרה הרע, או לישיבה בבית הסוהר במקרה הרע באמת.   

    

   מישהו יכול לחזות את השלכות המפלצתיות של פריצת המאגר בידי האקרים מקצועיים שכירי חרב? בלחיצת מקש מקבל ההאקר העבריין את כל חייך במתנה ומעביר אותם לחזקתו. זהו הדבר הבסיסי ביותר שאפשר כרגע להעלות על הדעת - גניבת זהות ויצירת זהות כפולה לאדם שמתכנן לבצע פשע מתוחכם, בו האשם יהיה אדם תמים שלא תהיה לו דרך להוכיח את חפותו. אי אפשר להעלות בדמיון את כל האפשרויות שיתפתחו כתוצאה מבנייתה של "כספת הפלאים", מערת אלאדין של המילניום שתתגרה בשודדי הסייבר העתידניים.

    

   ושוב,  זה לא רק העניין הפלילי. מאגר מידע, מטבע הדברים יפָתֵח תיאבון בריא. הוא יהפוך לליבה שואבת של כל אמצעי המידע האפשריים. מידע רפואי מפורט, מידע על גלישה באינטרנט שנגזרים ממנו מידעים על העדפות פוליטיות, העדפות מיניות, רכישות, מצב החשבון בבנק וכו'. זיהוי הפנים המשוכלל יאפשר למערכת הממוחשבת לצרף אוטומטית צילומי פנים מקריים לכל המידע הקיים על כל אחד; כל פרצוף שצולם באקראי במצלמת תנועה, מצלמה בבנק, בקניון, בסופרמרקט, ברחוב. אף אזרח לא יוכל עוד להרגיש שהוא בטוח ממעקב ומציצנות.

   מעניין מי רוצה לחיות בידיעה שהוא נתון בכל רגע תחת מעקב, שכל תנועותיו ידועות, שבלחיצת מקש יכולים פקידי המדינה להציף את כל המידע האישי הפרטי שקיים אודותיו במאגר. שכל טביעת אצבע מקרית, או כל צילום מקרי שלו במצלמת תנועה, או בתוך סופרמרקט יכול להביא לכך שבשל צירוף מקרים ידפקו לו שוטרים בלילה על הדלת ויובילו אותו למעצר. 


   התגובה הזו איננה מאמר סדור ומנומק של איש מקצוע. יכול להיות שהטקסט אפילו מבולבל פה ושם, וודאי שאינו שלם ומקיף. אלה רק משקעי תובנות חלקיים של הדיוט- משקעים שהצטברו מקריאה חופשית של חומרים מקצועיים על הנושא. כדאי שכל בעל תודעה אזרחית בסיסית יכתת את רגליו הוירטואליות ויחפש חומר על המאגר הביומרי והשלכותיו האפשריות על צביון פניה של המדינה הדמוקרטית.

   כמובן שההמלצה אינה תקפה למי ששם את מבטחו באופן עיוור בפוליטיקאים ומאמין באמונה שלמה שהם יתייצבו כחומה בצורה להגן על האינטרסים שלו.

    

   LIKE ענק

     22/10/11 17:05:

   היי דודי, לך לבלוג של איל, הוא פרסם כמה וכמה פוסטים על המאגר. ולך לקישורים שהוא הוסיף בסוף הפוסט הזה. תקבל הרבה תשובות.

     22/10/11 16:59:
   תודה על הפוסט, חשיבותו בעיניי בעצם העלה לדיון של הנושא. אבל חסר בו הסבר (ורצוי קצר) למה מאגר ביומטרי רע לאזרח, במה נפגעות זכויותיו, למה יהיה לנו רע יותר אחרי שיוקם מאגר ביומטרי.
     22/10/11 14:52:

   תסריט נוסף - מקרה אל מבחוח. כאן - על זיוף הדרכונים. מקרה שנחרט בזכרוני היטב כי יש לי דרכון אירופאי, נוסף לישראלי.

     22/10/11 13:20:

    

   אני מציע לכמה אנשים שמדברים על התלהמות ועל הפחדות לחזור אל ספרי ההיסטוריה, ולא רק לקרוא, אלא גם להסיק מסקנות.

   אחר כך ללבן לעצמם שוב מושגים בסיסיים באזרחות, מושגים כמו דמוקרטיה, אזרח, חופש ביטוי, פרטיות.

   מי שלא מעוניין לדגור על ספרי היסטוריה, כדאי שלפחות יביט סביב ויראה איזה מחיר משלמים כיום עמים אחרים כדי להשיג לעצמם את אותן זכויות שאמורות להיות מובנות מאליהן, ולהפקיע אותן בחזרה מהשלטון שצבר וריכז בידיו כוח בלתי מוגבל. שינסו להזכר בכל הסיפורים על משטרות חשאיות עם שמות מפחידים כמו גסטאפו, קג"ב, וסקוריטטה, שנהגו ללקט כל בדל מידע על אזרחיהן, ואת המידע הזה הפכו לכוח אלים וחסר מעצורים שנוצל לחיזוק המשטר, ושהופנה נגד האזרחים בתואנות שווא של שמירה על בטחון המדינה. שיעשו אחד ועוד אחד, ויראו מתחת לשורת הסיכום איזה כוח נותן מידע בלתי מוגבל בידי השלטון, איך בסיטואציות מסויימות מאגר מידע כזה יכול להפוך למכשיר רב עוצמה בידי המשטרה בדרך להשתלטות על מוסדות המדינה, ואיך "כוח" הוא חיה שניזונה מכוח וצריכה עוד ועוד כוח כדי להמשיך להתקיים.

    

   מה אומר העולם המערבי הנאור לרעיון המאגר הביומטרי?

   בארה"ב התוכנית עוררה סערה ציבורית וירדה מעל הפרק.

   בגרמניה נמנעת הממשלה מלהקים מאגר ביומטרי מחשש לפגיעה בדמוקרטיה, והגרמנים יודעים על מה הם מדברים.

   בבריטניה התכוונה הממשלה להקים מאגר ביומטרי אבל נהדפה לאחור על ידי ציבור זועם, וויתרה.

    

   אבל לנו יש חכם ציון בשם מאיר שיטרית, איש אפור עם אמביציות טכנולוגיות-משיחיות שמשבשות את שיקול דעתו. האיש האובססיבי הזה כל כך מוקסם מחזון הביומטריה, ומהרעיון שימצב את עצמו כנביא הטכנולוגיה המתקדמת בשירות המדינה, שהוא אינו נותן לאיש לקלקל לו את התמונה עם טיעונים הגיוניים. מעדויות שיצאו החוצה מחדרי וועדת המדע העוסקת בעניין, ושבראשה עומד שיטרית, עולה שהאיש קצר רוח, חסר כל סובלנות ואינו מאפשר דיוניים מעמיקים. הוא מנפנף בעצבים את מי שמנסה לטעון כנגד המאגר.

    

   בואו נעזוב לרגע את הדיונים הפילוסופיים (שמתקיימים במרץ גם בארץ וגם בעולם) אודות היחסים שבין האזרח והמדינה הדמוקרטית ההולכת ומתפשטת מערכיה, ומשאירה לעצמה רק את ההגדרה "דמוקרטית" כעלה תאנה לכסות בו על הערווה הכוחנית שהיא מגדלת ומפנה כלפי אזרחיה.

    

   הנה תסריט לסרט קצר דל תקציב המתרחש במדינה ביומטרית. אתה מוצא ארנק ברחוב. בתוך הארנק יש תעודת זהות עם שמו של בעל הארנק וכתובתו. אתה מחליט לעשות מעשה טוב והולך לביתו של האיש להחזיר לו את הארנק. האיש, אדם מבוגר וגלמוד, שמח על הביקור ומזמין אותך לשתות משהו בסלון. אתה נענה לו ומתפתחת שיחה. בזמן שהאיש מוזג לכם תה במטבח, אתה נוטל מהמזנון תמונה משפחתית ממוסגרת ומביט בה. אחר כך אתה שוקל בידך את פסלון הברונזה שניצב על המזנון.

   אחרי שאתה הולך, אולי אפילו למחרת, או אחרי יומיים, פורץ צעיר שמתגורר באיזור לביתו של האיש במטרה לשדוד אותו. הצעיר, עטוי כפפות, נוטל את פיסלון הברונזה מעל המזנון, מכה את האיש בראשו, ומביא למותו. כשהמשטרה מגיעה למקום היא מחפשת טביעות אצבע, ואת ההמשך כבר אין צורך לתאר. מיותר לציין שבאין כל ראיות אחרות, המשטרה תסתפק בטביעות אצבע גם אם לא נלקחו ישירות מהחפץ ששימש כנשק, ומכאן ואילך תעשה הכל להוכיח שבעל טביעת האצבע הוא האשם.

   כל היקלעות אקראית למקום שאחר כך יתרחש בו פשע, תגרור את האזרח התמים לחקירה במשטרה במקרה הטוב, להאשמת שווא במקרה הרע, או לישיבה בבית הסוהר במקרה הרע באמת.   

    

   מישהו יכול לחזות את השלכות המפלצתיות של פריצת המאגר בידי האקרים מקצועיים שכירי חרב? בלחיצת מקש מקבל ההאקר העבריין את כל חייך במתנה ומעביר אותם לחזקתו. זהו הדבר הבסיסי ביותר שאפשר כרגע להעלות על הדעת - גניבת זהות ויצירת זהות כפולה לאדם שמתכנן לבצע פשע מתוחכם, בו האשם יהיה אדם תמים שלא תהיה לו דרך להוכיח את חפותו. אי אפשר להעלות בדמיון את כל האפשרויות שיתפתחו כתוצאה מבנייתה של "כספת הפלאים", מערת אלאדין של המילניום שתתגרה בשודדי הסייבר העתידניים.

    

   ושוב,  זה לא רק העניין הפלילי. מאגר מידע, מטבע הדברים יפָתֵח תיאבון בריא. הוא יהפוך לליבה שואבת של כל אמצעי המידע האפשריים. מידע רפואי מפורט, מידע על גלישה באינטרנט שנגזרים ממנו מידעים על העדפות פוליטיות, העדפות מיניות, רכישות, מצב החשבון בבנק וכו'. זיהוי הפנים המשוכלל יאפשר למערכת הממוחשבת לצרף אוטומטית צילומי פנים מקריים לכל המידע הקיים על כל אחד; כל פרצוף שצולם באקראי במצלמת תנועה, מצלמה בבנק, בקניון, בסופרמרקט, ברחוב. אף אזרח לא יוכל עוד להרגיש שהוא בטוח ממעקב ומציצנות.

   מעניין מי רוצה לחיות בידיעה שהוא נתון בכל רגע תחת מעקב, שכל תנועותיו ידועות, שבלחיצת מקש יכולים פקידי המדינה להציף את כל המידע האישי הפרטי שקיים אודותיו במאגר. שכל טביעת אצבע מקרית, או כל צילום מקרי שלו במצלמת תנועה, או בתוך סופרמרקט יכול להביא לכך שבשל צירוף מקרים ידפקו לו שוטרים בלילה על הדלת ויובילו אותו למעצר. 


   התגובה הזו איננה מאמר סדור ומנומק של איש מקצוע. יכול להיות שהטקסט אפילו מבולבל פה ושם, וודאי שאינו שלם ומקיף. אלה רק משקעי תובנות חלקיים של הדיוט- משקעים שהצטברו מקריאה חופשית של חומרים מקצועיים על הנושא. כדאי שכל בעל תודעה אזרחית בסיסית יכתת את רגליו הוירטואליות ויחפש חומר על המאגר הביומרי והשלכותיו האפשריות על צביון פניה של המדינה הדמוקרטית.

   כמובן שההמלצה אינה תקפה למי ששם את מבטחו באופן עיוור בפוליטיקאים ומאמין באמונה שלמה שהם יתייצבו כחומה בצורה להגן על האינטרסים שלו.

    

     21/10/11 19:14:
   שלום גולדמונדי, אפשר להתווכח על סגנון הכתיבה, אי אפשר לומר שאין כאן המון מידע שלא קראת בשום מקום אחר. למשל - מתי יתחיל הפרויקט, כמה זמן ימשך הפיילוט, הכי חשוב - זכותך לסרב.
     21/10/11 19:10:
   עדיין אין לי דיעה בעניין, אבל הטור הנ"ל הוא טור גרוע, כמו טורים רבים אחרים מבית השמאל ההיסטרי בישראל. במקום להסביר מדוע הנזק במאגר גדול מהתועלת במאגר, קיבלנו כאן שלל של הפחדות נגד שכולן מתחילות ב"הם.... והם.... והם..." בתוספת המילים הרגילות (פשיזם, האח הגדול וכו'). לא רציני. אפילו מעליב. אני לא מאמין שביזבזתי חמש דקות על הטור הזה.
     21/10/11 18:06:

   צטט: ליאור* 2011-10-20 21:01:45

   צטט: יערת דבש 2011-10-20 07:03:43

   מעלים לעיתים קרובות את נושא הפרטיות והרשת אבל מה העניין עם בלוגרים ופרטיות? בלוגר מוותר על פרטיותו בצורה כל כך גורפת? רחוק מזה. אני הייתי בלוגרית משך שנתיים והפרטיות שלי לא נפגעה כהוא זה. בחרתי להתנהל כך, בעוד שמאגר ביומטרי לא מאפשר לי לבחור כיצד להתנהל. עשיתי סלקציה מסוימת מאוד בנוגע לחומרים האישיים שיחשפו כאן וכך עושה כל בלוגר, אם הוא מודע לזה או לא. אגיד יותר מזה - אני מזהה ברחוב המון חברים מהקפה שכלל לא מזהים אותי, כי אין להם היכולת לעשות כך. (צריכה להיות פסקה חדשה) מה שכתבת בסוגריים, על הבחירה, הוא לב העניין, ואני חושבת גם שאת לא מודעת לפגיעות של אנשים שונים למאגר כזה - לפי מסמנים של מעמד ומוצא אתני. ואחרון - אני מתנגדת לקיום מאגר כזה בכל מקום, אבל יש הבדלים בין ברטניה לישראל שהופכים אותה מקום מעט יותר בטוח עבור אזרח שנכנס למאגר ביומטרי.

    

   בריטניה לא בהכרח בטוחה יותר לאזרחים, תשאלי למשל אירים בצפון אירלנד. בבריטניה המדינה מעורבת מאוד (יש יגידו מידי) אחרי אזרחים, כולל מעקב ביתי אחרי הורים וקלות רבה מאוד בהוצאת ילדים מהבית. מה שיותר רחוק לא יותר ורוד.

    

   יהיה מאגר ביומטרי, כל העולם הולך לכלל זה.

   זאת קביעה נבואית-דטרמיניסטית. אז הרשי לי לקבוע בוודאות לא פחותה, שהעולם ייחרב פעם. אז מה?

   ולהזכירך גם שיש עדיין ארצות שמתנגדות לזה, אחת מהן היא גרמניה,שכנראה יודעת משהו על הסטוריה, לא ניכנס.

   לך יש פחות חופש מלהוריך ולילדיך יהיה פחות חופש לאנונימיות ממך, זו הקדמה.הקדמה. (ובהגדלה: ה-ק-ד-מה) וופ. תעצרי רגע, שנוכל, מפגרים חשוכים שכמותנו, להסיר את כובעינו מול מילה שאנחנו אמורים לציית לה רק מפני שהיא קיימת.

   כבר עכשיו יש לרשויות המון אינפורמציה עליך אז מה הבעיה עם טביעת אצבע? למה דווקא זה?

   אז בואו נעזור לרשויות? אז מכיוון שפעם נמות, ורובנו נושאים באיזה מקום את הגנים שעשויים לגרום לנו למחלה שתביא למותנו, אז יאללה, בואו נקפוץ מהגג בגלל שהרשות מצווה (ואולי גם זאת גם קידמה, לא? ממילא רבים מאיתנו אנשים מיותרים לדעתם של כל מיני אנשי קידמה) ונסגור עניין. זה הרציו שלך. אני חושב שכל עוד אנחנו קיימים יש טעם לשנות דברים או להתנגד להם ומבחינתי זה טעם הקיום כולו. להימנע ממאבקים בגלל כל מיני קביעות דטרמו-נבואיות זו כבר חצי כניעה לגורמים שהם לא לטובתינו כפרטים וכציבור.

    

   לא שמעתי כאן טיעונים נגד אלא יותר התלהמות והתנהגות עדר של רשת חברתית. אז בישראל לא תתנו טביעת אצבע אבל בחו"ל תתנו לכל מדינה אליה תכנסו, או שאתם מתכוונים לנסוע מעתה רק לחופשות בגליל וגם זה עם מסיכת הסוואה על הפנים וכפפות על הידיים?

   השיקול של איזה מדינה לוקחת מאגר, ומה היא עושה איתו, בהחלט יהיה שיקול מבחינתי (ושיקול שאם רבים יאמצו אותו, אולי יש מדינות שהוא יכול לגרום להו לחשוב אם שווה להם הפגיעה בתיירות שלהן, טוב, אולי לא ישראל שמפחדת מנגני תזמורת ומלסביות וחתני פרס נובל לשלום וכל מיני 'לא יהודים' כמו מברחשים מהונדסים גנטית מהחלל, אבל מדינות אחרות כן ואני מאמין שככל שההתנגדות למאגרים ביומטריים תגבר, כך יהיה).

    

     21/10/11 17:40:

   יערה, הוספתי משהו אחרי 'תעודות חכמות הן הדבר הכי מופלא שיש' וזו התוספת:

   (כמובן שלא יספרו לכם שאף אחד מה'הזויים' אינו מתנגד לתעודות 'החכמות' אלא למאגר. אצלכם שני הדברים אמורים להיתפס כדבר אחד). אם תרצי לעדכן.

     20/10/11 21:01:

   צטט: יערת דבש 2011-10-20 07:03:43

   מעלים לעיתים קרובות את נושא הפרטיות והרשת אבל מה העניין עם בלוגרים ופרטיות? בלוגר מוותר על פרטיותו בצורה כל כך גורפת? רחוק מזה. אני הייתי בלוגרית משך שנתיים והפרטיות שלי לא נפגעה כהוא זה. בחרתי להתנהל כך, בעוד שמאגר ביומטרי לא מאפשר לי לבחור כיצד להתנהל. עשיתי סלקציה מסוימת מאוד בנוגע לחומרים האישיים שיחשפו כאן וכך עושה כל בלוגר, אם הוא מודע לזה או לא. אגיד יותר מזה - אני מזהה ברחוב המון חברים מהקפה שכלל לא מזהים אותי, כי אין להם היכולת לעשות כך. (צריכה להיות פסקה חדשה) מה שכתבת בסוגריים, על הבחירה, הוא לב העניין, ואני חושבת גם שאת לא מודעת לפגיעות של אנשים שונים למאגר כזה - לפי מסמנים של מעמד ומוצא אתני. ואחרון - אני מתנגדת לקיום מאגר כזה בכל מקום, אבל יש הבדלים בין ברטניה לישראל שהופכים אותה מקום מעט יותר בטוח עבור אזרח שנכנס למאגר ביומטרי.

    

   בריטניה לא בהכרח בטוחה יותר לאזרחים, תשאלי למשל אירים בצפון אירלנד. בבריטניה המדינה מעורבת מאוד (יש יגידו מידי) אחרי אזרחים, כולל מעקב ביתי אחרי הורים וקלות רבה מאוד בהוצאת ילדים מהבית. מה שיותר רחוק לא יותר ורוד.

    

   יהיה מאגר ביומטרי, כל העולם הולך לכלל זה. לך יש פחות חופש מלהוריך ולילדיך יהיה פחות חופש לאנונימיות ממך, זו הקדמה. כבר עכשיו יש לרשויות המון אינפורמציה עליך אז מה הבעיה עם טביעת אצבע? למה דווקא זה?

    

   לא שמעתי כאן טיעונים נגד אלא יותר התלהמות והתנהגות עדר של רשת חברתית. אז בישראל לא תתנו טביעת אצבע אבל בחו"ל תתנו לכל מדינה אליה תכנסו, או שאתם מתכוונים לנסוע מעתה רק לחופשות בגליל וגם זה עם מסיכת הסוואה על הפנים וכפפות על הידיים?

     20/10/11 17:35:
   תודה יערה, חשוב מאוד. טוב לראות אותך.., שנה טובה.
     20/10/11 12:50:

   כשהייתי ילד לא פחדתי מהחושך, עכשיו אני מתחיל לפחד.

   מה שמפחיד אותי במיוחד זה שאנשים עוורים אוחזים בהגה המדינה ולוחצים בכל הכוח על הגז בדרך לתהום.

   אנחנו צריכים הפגנת מליון חדשה, לפני שפלנגת קדימה, בהנהגת הג'יהדיסט הביומטרי
   אבו שיטרית, תעשה לנו 'איטבח אל כבוד האדם וחירותו.'

     20/10/11 08:03:
   לליאור - אנשים בפייסבוק בוחרים לשפוך את חייהם בפני זרים. רבים אחרים לא עושים כך. הם נמנעים מפייסבוק לגמרי (למשל אני, אני מוצאת את החיטוט באלבומי תמונות של אנשים שאיני מכירה משעמם) או שהם מתנהלים בו כראות עינהם. הנקודה היא בחירה - אדם לא חייב להיות בפייסבוק ואם הוא שם - הוא בוחר מה לעשות שם ומה לא. הרשתות החברתיות אינן מקבילות בשום אופן למאגר הביומטרי.
     20/10/11 07:16:
   מסרבת ! (כפול 4 אנשים)
     20/10/11 07:03:
   מעלים לעיתים קרובות את נושא הפרטיות והרשת אבל מה העניין עם בלוגרים ופרטיות? בלוגר מוותר על פרטיותו בצורה כל כך גורפת? רחוק מזה. אני הייתי בלוגרית משך שנתיים והפרטיות שלי לא נפגעה כהוא זה. בחרתי להתנהל כך, בעוד שמאגר ביומטרי לא מאפשר לי לבחור כיצד להתנהל. עשיתי סלקציה מסוימת מאוד בנוגע לחומרים האישיים שיחשפו כאן וכך עושה כל בלוגר, אם הוא מודע לזה או לא. אגיד יותר מזה - אני מזהה ברחוב המון חברים מהקפה שכלל לא מזהים אותי, כי אין להם היכולת לעשות כך. (צריכה להיות פסקה חדשה) מה שכתבת בסוגריים, על הבחירה, הוא לב העניין, ואני חושבת גם שאת לא מודעת לפגיעות של אנשים שונים למאגר כזה - לפי מסמנים של מעמד ומוצא אתני. ואחרון - אני מתנגדת לקיום מאגר כזה בכל מקום, אבל יש הבדלים בין ברטניה לישראל שהופכים אותה מקום מעט יותר בטוח עבור אזרח שנכנס למאגר ביומטרי.
     19/10/11 10:46:
   אני באמת מנסה להבדיל במה ישנה המאגר הביומטרי את חיינו. פרטיות??? זה קצת אירוני לדבר עם בלוגרים על פרטיות. אנשים בפייסבוק שופכים את חייהם בפני זרים אז מה הבעיה עם טביעת אצבע? אגב, אני גרה בבריטניה, אחת ממדינות המשטרה הריכוזיות ביותר בעולם. אני במאגר הביומטרי (ולא מבחירה) וכל תנועה שלי במרחב הציבורי מלווה במאות מצלמות. בריטניה היא מדינת האח הגדול חד משמעית ועדיין יש בה דמוקרטיה וזכויות פרט.
     18/10/11 19:16:
   מסרבת!!! ומעבירה בלינק בפייס.
     18/10/11 18:54:
   תודה על האינפו - כבר קראתי על זה מזמן, אבל התזכורת חשובה - וגם אני צריכה לחדש דרכון בקרוב:)
     18/10/11 10:19:
   העסקן הניבער שטרית מחפש לו סוס לרכוב עליו כדי להבטיח לעצמו עתיד פוליטי טפילי כלשהו,אחרת ממה יתפרנס ומי ישלם לאחד כמוהו על המוניות? לרשום ביומן: המאגר הדיקטטורי של האח הגדול יקום ויפול על סירוב האזרחים להכלל בו.
     17/10/11 23:52:
   מסכים
     16/10/11 15:01:
   נקים אומת סרבנים.
     16/10/11 09:32:
   גם אני סרבן....באמת מי צריך את זה???!!!!
     16/10/11 00:35:
   לסרב .
     15/10/11 20:56:
   לכל, נעה, שירה, נעמה ואילנה - גם אני לא ידעתי שתהיה לנו האפשרות לסרב, ויש ישראלים רבים שעדיין לא יודעים והם לא ישמעו על זה בשום מקום אחר. בחייאת, העבירו לינקים לפוסט של איל לכל מי שאתן מכירות.
     15/10/11 20:35:
   אני מודה, לא כל כך התפלאתי למקרא הדיווח המצוין של איל. כל המאגר הזה מעלה ריח של צחנה פוליטית. מאיר שטרית וחבר מרעיו עטפו את העניין בהילה של חדשנות וטובת הצבור ובכל זאת לא השתכנעתי. אני שמחה לדעת שאני לא חייבת. אני לא מסוגלת להסכים.
     15/10/11 17:25:
   באת לי בזמן. גם אני צריכה לחדש את הדרכון בקרוב. תודה!
     15/10/11 15:43:
   כחלק מדיסאינפורמציה, המצדדים מדברים על יתרונות. היתרון הוא מנקודת מבטה של המערכת השלטונית. איל מתייחס לזה במאמר.
     15/10/11 15:20:
   מאחר והגרוש שלי הוא המבצע של התכנית הזאת...(והוא עבד עליה כך וכך וכך שנים...וזה הפרוייקט שלו בהא הידיעה) אז אנחנו רואים ב"כרטיס החכם" גם יתרונות ולא רק חסרונות. למרות שבא לי לחנוק אותו, אבל לא בגלל זה...:-(
     15/10/11 15:10:
   הראש היהודי ממציא לנו פטנטים. אני הולכת להחליף דרכונים לכל באי הבית האנושיים.
     15/10/11 14:29:

   צטט: forte nina 2011-10-14 23:46:28

   תודה יערת [וכמובן לאיל] וטוב לדעת שניתן לסרב.

    

   -

   * * * * * * * *

     15/10/11 12:54:

   הבוז למאיר שטרית.

   אבל ממשלה יכולה לעשות רק מה שאזרחיה מתירים לה לעשות. הנקודה החשובה של איל, לדעתי, בפוסט הזה - אם מספיק ישראלים יסרבו, המאגר יבוטל.

     15/10/11 12:15:
   תודה. מידע חשוב. מעניין איך כל ח"כ של קדימה מוצא לו לקדם איזה עניין פשיסטי משלו. שתו רעל אצלהם באספה?
     15/10/11 12:01:
   בתכנית, האח הגדול הוא מין טיפוס נחמדי כזה שאפשר לשבת מולו בנעלי בית על כורסה נוחה ולהעביר דחקות. אח גדול כמו שאחותי היא אחותי הגדולה. אורוול התכוון למשהו אחר.
     15/10/11 11:41:
   האח הגדול (אורוול, לא הריאליטי) - בגרסה ישראלית
     15/10/11 08:10:
   חנן - מישהו עוד עלול לפספס את כוונתך. עזוב הומור עכשיו.
     15/10/11 08:05:
   למה לסרב? אחר כך ישתילו לנו שבב כמו כלבים, בטענה שכך הילדים שלנו לא ילכו לאיבוד והופ האח הגדול יודע איפה את. או שאולי יש לך מה להסתיר?
     15/10/11 07:52:
   בדיוק מהסיבה הזו, טי.אס.איצ'.5, יקרה, חידשתי את הדרכון שלי לפני כמה חודשים, למרות שיכולתי להשתמש בו עד 2013. מציעה לגזור, לשמור ולהעביר את המידע יקר הערך הזה שאיל ליקט בשבילנו, לכל החברים. וכל הנושא של ה"חייבת" צריך לעבור מחשבה מחדש, אצל כולנו. הציות מוטמע בנו כל כך חזק.
     15/10/11 07:47:

   וואו.

   תודה.

   אני בדיוק צריכה לחדש ת'דרכון שלי.

   הבני זונות בטח היו מצליחים לעבוד על מישהי כמוני עם "חייבת" וכו'.

   תודה !!!

     15/10/11 07:26:

   הלך ופנינה, קודם כל - כמה טוב להפגש שוב. נכון? התגעגעתי.

   ושנית, לכו לפוסט של איל ותתחילו להפיץ אותו. יש שם המון מידע שחשוב שישראלים יכירו. מפני שבקרוב יתחיל קמפיין ואנחנו נוצף בדיסאינפורמציה המוכרת. חשוב שנדע שאפשר לסרב בשלב זה וחשוב מזה - אם מספיק ישראלים יסרבו, המאגר יבוטל. אני תמיד אומרת ביחס לכיבוש - ממשלה יכולה לעשות רק מה שאזרחיה מרשים לה לעשות. זה נכון גם בעניין זה.

   אני שלחתי לחברים לינק במייל ושיתפתי בחשבון פייסבוק שלי. צריך פשוט להרחיב את מעגל האנשים שיכירו את המידע הזה שאיל אסף בשבילנו.

     14/10/11 23:46:
   תודה יערת [וכמובן לאיל] וטוב לדעת שניתן לסרב.
     14/10/11 23:34:
   אכן. תודה על המידע החשוב. אני אסרב. גם אעביר הלאה.

   ארכיון

   פרופיל

   יערת דבש
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין