כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  שביל ישראל - מאלון הגליל ליגור

  115 תגובות   יום חמישי, 5/7/12, 21:16

  מאלון הגליל ליגור  - 29-6-2012

  מרחק - 23 קילומטר.

  זמן - שש וחצי שעות

  קושי – המסלול נוח.

  מזג האויר -  חם. לקראת הסוף, חם מידי.


  בלילה, הפתיעה נבחרת איטליה וניצחה בקלות את גרמניה האטרקטיבית. בלי הארכה, בלי לגמגם ועם "סופר מריו באלוטלי", שצחק כל הדרך אל גמר היורו בכדורגל.  

  כעבור ארבע שעות השכמנו ובשעה שש ורבע בבוקר הגענו אל הכניסה ליישוב "אלון הגליל", שליד צומת המוביל. במקור נקרא היישוב "יפתחאל".  


  היישוב הקטן והפסטורלי, חבוי בתוך חורש אלונים עתיק.  נוסד ב1980  במסגרת תכנית "המצפים", אותה יזם אריק שרון, על מנת לייהד את הגליל.  השביל פנה בדרך רחבה לתוך יער ברושים. מולנו הופיעו שלוש נשים נאות, שחזרו מטיול בוקר עם כלביהן. בירכנו אותן ב"בוקר טוב", והמשכנו בדרכנו. כשיצאנו מהיער, ראינו "בית קטן בערבה".

  http://cafe.themarker.com/image/2668894/

   

  הבית הבודד אינו מחובר לחשמל או למים.  לידו רעו סוסים, וסביבו נשתלו ערוגות של ירקות. מאות בתים כמותו, פזורים ברחבי הגליל התחתון.

  ירדנו דרומה בוואדי רחב ובו שדה חיטה קצור. הפרחנו מרבצה, להקת יונים, שביצעה לעינינו המשתאות, תמרוני תעופה מתוזמנים, מתואמים  ומרהיבים.  הפרחת היונים נחשבה מאז ומתמיד לעיסוק בזוי, שאינו מכבד בעליו. מפריחי יונים מקצועיים, פסולים לעדות ביהדות.

  הכפר  "כעביה" הוקם ב1970 כדי לרכז את האוכלוסייה הבדואית הפזורה באזור. תושביו הם בני שבט ערב אל- כעביה. הכפר משתרע על שטח ענקי ובתיו פזורים במרווחים גדולים. כביש הגישה, מוביל אותנו דרומה עד לפאתי הכפר. נחל ציפורי חוצה את הכפר ממזרח למערב ואנו פונים אתו מערבה. הכפר המפוזר, רווי בבעלי חיים מתורבתים, וכמובן גם באותותיהם - קולות, ריחות וכמובן גללים. בין הבתים, הסתובבו בעלי  עופות ובהמות באופן חופשי.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668899/

   

  טווסים צרחו, פרות געו, תרנגולים קראו, כבשים פעו, יונים המו וכלבים נבחו. כך פסענו לנו, בתוך קונצרט החיות,  שנערך לכבודנו, על הבוקר.

  כך או אחרת, השבילים רופדו בנוצות, גללים, ובעצמות יבשות  של בהמות . דורון רצה להביא למוזיאון השביל את ירך הפרה שמצא, כחפץ המייצג את קטע השביל.

  http://cafe.themarker.com/image/2668903/

   

  לאחר שהוסבר לו כי יצטרך לסחוב את הירך על גבו עד ליגור, שוכנע להסתפק בצלע טלה קטנה יבשה וקומפקטית.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668908/

  מזג האויר החם והלח העלה באפינו את הארומה המיוחדת והמוכרת. עבדכם הנאמן, יחיד מבין הצועדים, שלא סבל מהריח. נהפוך הוא.


  שָׂדוֹת שֶׁבָּעֵמֶק
  קִדְּמוּנִי הַלַּיְלָה
  בְּרֵיחַ הַזֶּבֶל, 
  נִיחוֹחַ חָצִיר.

  לוי בן אמיתי  1937.


  נו טוב, מה כבר אפשר לצפות מאחד שגדל חמישים מטר מרפת של ארבע מאות חולבות.

  עזבנו את הכפר והתרחקנו מערבה, בתוך ערוץ נחל ציפורי. חלקות פרי קטנות וקסומות, ניטעו בערוץ הרחב.  גפנים, רימונים, אבטיחים, מלונים זיתים ושקדים. הפירות, עדיין בוסר.  בעוד חודשיים יבשילו.  כמעט כל חייל קרבי בצה"ל למד לנווט בגליל התחתון בכלל, ובנחל ציפורי בפרט. הניווטים באזור זכורים כ"טעימים במיוחד".

  כעבור כמה דקות הגענו לעין יבקע. במקום התגלתה לעינינו בריכת מים  מקסימה. לידה, התעוררה חבורת צעירים שלנה במקום באהלים. קצת חבל שהמקום היפה,  מטונף בפסולת של מטיילים, חקלאים, בנאים ואיך לא, גללי בקר לרוב.  מכאן זורם נחל ציפורי, איתן בכל ימות השנה עד למפגשו עם נחל קישון, שבעמק זבולון.


  http://cafe.themarker.com/image/2665010/

   

  כשהלכנו  לאורך הנחל, הופתענו לשמוע צפרדעים מקרקרות. לא אחת ולא שתים, ממש סימפוניה.  אוכלוסיית הצפרדעים בארץ, הצטמצמה מאד בעשרות השנים האחרונות. פעם,  אפשר היה לשמוע צפרדעים כמעט בכל מקום. הרס בתי הגידול, מחלות, ואויבים טבעיים, גרמו להיעלמותן  של הצפרדעים מארצנו. יחד איתן נעלמו גם הקרקורים המוכרים, שליוו את ילדותי, אי שם בשנות השישים והשבעים בעמק היפה בעולם.

  מצפה הרדוף התנוסס במרומי השלוחה שמצפוננו. תחתיו  נשקפה טחנת הקמח, "טחנת הנזירים" .

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668935/

   

  הטחנה נרכשה מבעליה הדרוזים על ידי מנזר הכרמליתים וכיום היא רכוש הוותיקן. המקום מוחכר כיום ליזמים פרטיים ומשמש כגן אירועים פרטי לחתונות ולאירועים בטבע.  מבנה הטחנה מרשים מאד. גם פלג המים והשדות הירוקים שסביבו. כאן, עצרנו לארוחת הבוקר. תשעה קילומטר של תיאבון התפרצו בבת אחת. שלומי שלף את הירקות שחתך מבעוד מועד, בזק עליהם מלח ופלפל. התנפלנו על האוכל. חלבה, שקדים טבעיים, כריכים, ממרחים, דבלים עוגיות ולחמניות. בחלוף כמה דקות, ניבלסו כל אלו  והתערבבו להם בבטן. לקינוח - קפה מורתח. 

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668059/

   

  כטוב לבנו פצחנו בשירי נחלים. (להבדיל משירי נחלא"ים). 

  "על שפת הנחל, גרים ביחד אוגר ועכברוש. צפרדע ירוקת הראש. וצב!",

  נבחר פה אחד לשיר שמייצג את קטע השביל הנוכחי. 

  דגי שפמנון ענקיים, שחו וקיפצו במעלה הזרם וזינקו על כל עוגייה או חתיכת לחמנייה שנזרקו אליהם. שפמנונים כאלו מצויים כמעט בכל מקור מים מתוקים בארץ. הם מגיעים לגדלים ענקיים ומסוגלים לשרוד שעות רבות מחוץ למים ואף לזחול על היבשה. השפמנון אינו נחשב טעים למאכל ואינו כשר. לעומת זאת הוא אוכל בתיאבון כמעט כל אורגניזם שחי במים. לא מעט מיני חיים בטבע,  נפגעו עקב התיאבון השפמנוני  חסר הגבולות.


  המשכנו לצעוד מערבה לכיוון תל עליל הוא ראס עלי. מדרום לנו על הרכס התנשא היישוב הקהילתי  נופית. יישוב קהילתי מטופח בלב חורשות אלונים. טחנות הקמח של עליל נחשבות ל"פלא" ארכיטקטוני. הן נבנו אחת מעל השנייה והמים הובאו לכאן באמה מיוחדת, שהזינה "ארובה" בגובה 12 מטר. בזמנה הייתה זו הטחנה בעלת ההספק הגבוה בארץ. טחנות קמח המונעות על ידי מים יצאו משימוש, בשנות הארבעים של המאה העשרים, עקב המעבר לשימוש בטחנות חשמליות. במקור – זרם נחל ציפורי מערבה לים. עקב הידרדרות וסחף אדמה וסלעים מכיוון דרום, נסתם האפיק המקורי. הנחל חתר צפונה, הקיף את תל עליל וחזר דרומה. כך נוצרה ה"פרסה" המפורסמת של נחל ציפורי.

  http://cafe.themarker.com/image/2665911/

   

  עזבנו את ערוץ הנחל, ופנינו דרומה. פסענו בתוך, חורש טבעי וירוק. למזלנו, חלק גדול מהשביל עבר בצל האלונים ואלות המסטיק. התחיל להיות חם. עליה לא תלולה אך ארוכה, הביאה אותנו לכביש 762 המוביל מרכסים לטבעון.  גל של סירחון קידם את פנינו. במזבלה הפירטית הושלכה פסולת בעלי חיים לאחר שחיטה, פסולת בניין וזבל תעשייתי. בטמפרטורה של 32 מעלות יש לריח אפקט מיוחד. פנינו שמאלה בכביש ולאחר כמה מאות מטרים חצינו אותו לתוך  חורש האלונים אל שמורת שער העמקים. בירידה לוואדי איתרנו מקום מוצל וראוי להפסקת תה צמחים.

  "חשוב לשתות  מים" אמר אסף. הוציא בקבוק חדש מהתיק, ופתח אותו כדי לשתות לרוויה.

  קול תסיסה חשוד נשמע בעת פתיחת הבקבוק.

  "אני לא מאמין, הבאתי בטעות סודה".

  הטעות זוהתה מיד כהזדמנות נהדרת  להתענג על וויסקי וסודה בצל אלת המסטיק.  מאוששים המשכנו מערבה. לאחר כמה מאות מטרים עלינו צפונה בוואדי, שבסופו עליה סלעית ותלולה לרכס מיוער. נוטפים ומזיעים העפלנו לפסגה שממנה נשקפו הרי הכרמל, מפרץ חיפה, וכל אזור שער העמקים.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668919/

   

  פנינו מערבה ולאחר מספר דקות הגענו למאהל קבע בטבע. רחבת בטון ודקל שצומח לידה גרמו לנו לפנטז  על באר סודית ומוצלת, שבה נוכל לטבול במים הקרירים. כשהתקרבנו, נבחו לעברנו כמה כלבים חמורי סבר. לא מצאנו באר והמשכנו בחום הכבד.

  עץ אלון ענקי ומצל הזמין אותנו לשבת תחתיו ולצנן קצת את עצמנו.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668925/

  כעבור  כמה דקות  הגענו לכפר חסידים. הכפר הוקם ב 1924  על ידי חסידים שעלו מפולין, על אף התנגדות מנהיגי היהדות החרדית והחסידית . אוכלוסיית הכפר כיום מעורבת, דתיים וחילונים. חלק גדול מהתושבים עדיין עוסקים בחקלאות. חצינו את הכפר לאורכו. רעש מכוני החליבה ברפתות, טרקטורים רתומים לעגלות, ריח תבשילים לשבת, הישרו אוירה כפרית ופסטורלית. הכפר מטופח ונעים להתהלך בו.    

   

  http://cafe.themarker.com/image/2668926/

  "באה מנוחה ליגע, ומרגוע למטייל, להולכים בשביל ישראל".

  בצד הדרך מצאנו פינה "עליזה", שהוקמה לרווחת הצועדים בשביל ישראל. סככה תחת עץ פקאן ובה מתקן מים קרים, קומקום לקפה, כיור, שולחנות וספסלים. תענוג לשים את הראש תחת המים הקרים.

  בצמת המרכזית של הכפר פנינו דרומה על הכביש ליגור. את נחל הקישון חצינו על גבי גשר. הנחל,  מנקז את עמק יזרעאל מערבה, וזורם לים. בשנים האחרונות הושקעו מאמצים אדירים לנקות את אפיק הנחל משפכי תעשיות מפרץ חיפה. עברנו במנהרה  מתחת לכביש העמקים, ויצאנו לתוך אזור התעשיות של קיבוץ יגור.


  קיבוץ יגור – ראשון היישובים בעמק זבולון, נמנה על הגדולים והחשובים שבקיבוצי הארץ.  בזמן המנדט הבריטי התרחשה במקום פעילות ביטחונית ענפה. חלקה מתואמת עם הבריטים וחלקה מחתרתית.

  היום – 29 ביוני, בדיוק  לפני 66 שנים, הוקף הקיבוץ בכוחות צבא בריטיים. כל הגברים נעצרו ונכלאו. מרבית ה"סליקים" נחשפו והנשק שנמצא בהם הוחרם. אירוע זה נזכר בתולדות היישוב בשם – "השבת השחורה".

  מיוזעים, סחוטים ולוהטים, התיישבנו בגלידרייה שביגור. קינוח קר ומתוק, לעוד יום מוצלח בשביל ישראל. 

   

  לקטע השביל הבא

  דרג את התוכן:

   תגובות (115)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/9/12 15:49:
   אני רוצה לעשות קטע של יומיים עם בני בן ה-15 בחוה"מ סוכות. אשמח להמלצות. אנחנו בכושר טוב למדי, נשמח לדרך נופית עם נקודות עצירה מוצלות וליד מים. וכמובן, אזור שנוכל ללון בו בבטחה... (אם ובן)
     28/7/12 01:49:
   איזה יופי!!!! אין מילים יפות יותר לתאר את המסלול. מקנא... רוני (-:{
     25/7/12 13:31:
   אחד היפים שלך...
     24/7/12 17:10:

   .

    

   ''

    

   ''
     17/7/12 15:48:

   מְחַשֵב מַסְטוּל מֵחָדָש...

   ("הטעות זוהתה מייד כהזדמנות נהדרת  להתענג על ויסקי")

     17/7/12 01:29:

   מי שיודע להגיד דבלים... ומכיר את את מילות "שדות שבעמק"... ראוי הוא לכוכבים בדלי.

   (ייתכן שהצפרדעים מן העמק הנפלא נעלמו, אבל ה"קרקורים המוכרים", לא פסקו, ואפילו גברו, לצער רבים מאיתנו. ודי לחכימא בקריזה...)

     14/7/12 17:26:
   מסלול נפלא !
     14/7/12 13:12:
   נהנתי.
     14/7/12 13:03:
   טיול נפלא לימים קרים יותר... ***
   :-) תודה...
     13/7/12 22:07:
   מעניין לקרוא ונחמד ללוות אתכם.
     13/7/12 09:47:

   אחאב ידידי

   האמת רק דרכך אני מצליח לראות לאחרונה את יפי הארץ הזאת

   ועל כך תודה לך

   בהערכה

   סוקראטס

     12/7/12 10:13:
   נהניתי מכל רגע בטיול שלכם, במיוחד תחת המזגן....:) נראה לי שהוא היה ריחני באופן מיוחד.....תודה על עוד שיתוף חוויתי מקסים....!
     11/7/12 23:49:
   הי, ואני מעבירה את הפוסט שלך לבן זוגי. הוא הוא שהולך בשביל, צעד אחד לפניך - ומדושן עונג מקריאתו את אשר אתה כותב (זה הבחור שאביך היה מדריך של אחותו....................)
     10/7/12 22:57:
   תענוג לטייל איתך שפע של מידע והסברים על השביל . אנו בכפר מחלקים ביום העצמאות לחיילינו את הספר שביל ישראל למישתחררים ליפני הבריחה לארצות אחרות...
     10/7/12 12:51:
     10/7/12 08:23:
   יופי של טיול ותאורים נהדרים...במיוחד כשאני בחדר ממוזג.:-) תודה!!
     9/7/12 18:41:
   ועוד פוסט מוצלח על הדרך...
     9/7/12 17:55:
   נהנתי מאד מהטיול המקסים שעשיתם ומהצילומים . באמת יש לנו ארץ נהדרת
     9/7/12 11:01:

   צטט: יובלש 2012-07-08 20:46:08

   אחלה מסלול אבל לא מתחבר להליכה (בארץ) בתקופה הזו בשנה.

   לדעתי קשה להנות בחום הזה.


   אגב, לדעתי עין יבקע נראה הרבה יותר נקי ממה שהוא היה כשאני עשיתי את הקטע הזה וגם ניקו לדעתי חלק מהצמחיה מסביב
   .

   לגבי החום - זה באמת היה כבר מוגזם. עין יבקע נקי ומסודר. סביב מלכלכים והרבה. לא רק מטיילים. קטע השביל הזה מלוכלך באופן יוצא דופן. הוא עובר גם בשטחי מרעה, ובתוך יישובי פזורה בדואית. המון אשפה מושלכת בשטח. גם הגללים של הפרות - מכסים את השביל ב"מתנות" לרוב.  

    

     9/7/12 10:14:
   מסלול מדהים, אהבתי!
     9/7/12 09:32:
   יופי של טיול אתגר מזג האויר...אולי נחכה לסתיו:)
     9/7/12 09:21:
   נשמע טיול מעייף אבל בטח מהנה כל טיול שלך מחזיר אותי לתקופה בו הייתי חניכה בבני עקיבא שם הייתי מטפסת ויוצאת לטיולי שטח כל הכבוד אין ספק שאתה אוהב את א"י
     8/7/12 20:46:

   אחלה מסלול אבל לא מתחבר להליכה (בארץ) בתקופה הזו בשנה.

   לדעתי קשה להנות בחום הזה.


   אגב, לדעתי עין יבקע נראה הרבה יותר נקי ממה שהוא היה כשאני עשיתי את הקטע הזה וגם ניקו לדעתי חלק מהצמחיה מסביב
   .

     8/7/12 16:34:

   אחאב חברי היקרנשיקה

   ניפלא היה לטייל יחד איתך

   ותודה גם המידע שהוספת לנו

   והתמונות מקסימות אחת אחת

   * כוכב אהבה ממני

   ושבוע ניפלא אחאב חברי

     8/7/12 14:16:
   נהנית לקרא אותך כל פעם מחדש, מחכה שהילדון שלי יגדל קצת ומקווה שיסכים לעשות את השביל ביחד איתי.
     8/7/12 12:39:
   כייף לטייל בארץ ישראל:)
     8/7/12 11:59:
   קשה לטייל בעונה זו של השנה. למרות זאת, ניכר עליך שאתה נהנה מאוד. זה עובר בין השורות. אתה כותב נהדר והתמונות ממש ממחישות...
     8/7/12 11:41:
   כל הכבוד לכם. בחום כזה. תודה רבה על הסיור המודרך..שבוע טוב
     8/7/12 01:06:
   כל כך נעים לטייל דרך המילים שלך ,להיחשף למקומות דרך התמונות ומקומות מדהימים ...תודה אחאב ...כך אנחנו נחשפים ליופי של ארצנו .
     7/7/12 23:27:
   האיזואר הזה המוכר לי הוא עוד דוגמא להפקרות השולטת בישראל: ליכלוך, הזרמת ביוב בנחלי ישראל, השלכת זבל במקום יפה (על שביל ישראל). איש - הישר בלבו יעשה - ואין מי שישמור על רכוש הציבור?
     7/7/12 21:25:
   איזה מסלול נפלא. אני בכלל לא ידעתי שיש בתים שלא מחוברים לכלום וגרים בהם כמו בסרטים על המערב הפרוע. וחוץ מזה אהבתי את כל התמונות אני מרגישה שאני צועדת אתך על המקלדת ולא מבלבלת את המוח במהלך הדרך
     7/7/12 21:05:
   **חזרו הכוכבים חזרתי עם כוכב באהבה:)
     7/7/12 20:48:
   קח אותי....א ח א ב - - - איזה יופי - - אוהבת את הפוסטים האלה שלך - מלל ותמונות- תודה ושבוע מבורך לטוב
     7/7/12 19:31:
   השתגעת ??!! בחום הזה ??. אני הייתי מגיע ישר לסוף - הגלידרייה שביגור (בתנאי, כמובן, ש"יגור" נמצא מתחת לבית שלי ברמת אביב)
     7/7/12 19:31:
   השתגעת ??!! בחום הזה ??. אני הייתי מגיע ישר לסוף - הגלידרייה שביגור (בתנאי, כמובן, ש"יגור" נמצא מתחת לבית שלי ברמת אביב)
     7/7/12 18:49:
   תודה!
     7/7/12 17:08:
   מרגישים שהתענגת על כל רגע. סורי אין לי כוכבים כבר כמה ימים. עשו עלי חרם.
     7/7/12 15:20:
   יפה מאד
     7/7/12 13:22:
   תודה על שיתוף בטיול נפלא!
     7/7/12 13:20:
   טווסים צרחו, פרות געו, תרנגולים קראו, כבשים פעו, יונים המו וכלבים נבחו. כך פסענו לנו, בתוך קונצרט החיות, שנערך לכבודנו, על הבוקר...יופי של שיר. הטיול החזיר אותי לנערות בשומר הצעיר ואל המסע הזה,,אבל זה היה מזמן במאה שעברה.תודה .
     7/7/12 13:05:
   תודה ,שווה הטיול הזה .
     7/7/12 12:33:
   תענוג. הייתי שמחה לגור שם.... (-;
     7/7/12 08:48:
   יופי של טיול... תודה
   איזה טיול וואו, אתה ממש טיילן. איזה כיף לקרוא אותך ולצעוד עם מילותיך. יופי של תמונות צירפת. תודה על החוויה
     7/7/12 04:31:
   יופי של טיול ,חשק רב לעשות את המסלול .
     7/7/12 02:45:
   מבחינתי סוף היום הזה הוא ההתחלה.... יפה לכם.
     6/7/12 22:37:
   המון תודות על השיתוף במסלול היפה והמעניין. ל הכבוד על ההתמדה, גם בימים חמים.
     6/7/12 21:40:
   בריאות למרות החום והלחות. כשימציאו מזגן נייד וקל כנוצה יש מצב שאקדים את ההליכות שלי מחצות לשעות הבוקר
     6/7/12 21:33:
   פוסט משובח וכתיבה נפלאה, כל פעם מגלה מקומות חדשים ומיוחדים שלא ידעתי על קיומם. תודה ושבת מבורכת ♥
     6/7/12 20:24:

   תמיד אני מרגישה בריאות כשאני מגיעה לפוסטים שלך על טיולים. יופי של השראה. תודה.

     6/7/12 18:28:
   *מכירה היטב את המסלול הרבה פעמים בירתי במקומות אלה מרתק כתבת כמו ביקרתי שוב:))))יומיים אין כוכבים תקלה באתר ברגע שיסתדר אשוב עם כוכב:)
     6/7/12 18:06:
   תודה על סיפור השביל הזה ועל צילומי המסע ....וגם לי אין ( עדיין) כוכבים ....* שב"ש :)
     6/7/12 17:47:
   תענוג לקרוא ולראות את התמונות..... יש לנו ארץ נהדרת..... שבת שלום....
   כייף לקרוא, (ה * לתמונה שאהבתי) תודה. ממש עושה חשק לטייל.
     6/7/12 17:02:
   כתיבה וצילום מרשימים ,תודה לך על הפוסט ,שווה טיול ,יש לנו ארץ יפיפיה
   תיעוד יפהפה במילים ובתמונות של קסם אמיתי :))
     6/7/12 13:23:

   תענוג לקרוא.

   (זה בכלל לא מעייף... לקרוא...   קריצה )

   סופשבוע טוב,

   רמי


     6/7/12 12:30:
   "שב" וטייל ברחבי ישראל, כך הרגשתי ונהניתי מאוד מאוד. תודה, היה נפלא.
     6/7/12 11:49:
   נופים אשר לי הם מאוד מוכרים. התאורים שלך, התמונות וההסברים מאפשרים "לטייל" יחד איתך. תוכל לאגד סיפוריך לכלל ספר "שביל ישראל".
     6/7/12 11:01:
   מעניין אם אני אצטרף לטיול ,אם ההגדרה של נוח תיהיה זהה חחח
     6/7/12 09:51:

   טיול נפלא

   אם כי הייתי עושה אותו בעונה קרירה יותר..

   צלומים נפלאים, תיאורים משובבי נפש...

   אוהבת מאד את "שדות שבעמק"

   מתי אם בכלל ,תתחיל לארגן עבורנו כאלה טיולים???

   כמה נשמח למדריך מעולה שכמותך. מבטיחים לשלם בעין יפה:)))

   צר לי אבל כוכבים אין לי כבר יומיים....

     6/7/12 09:48:
   לא קראתי הכל, אבל התמונות יפות וכל הכבוד למי שמטייל בחום הזה.
     6/7/12 09:16:
   כדרכך (תרתי משמע) מתואר נפלא. מחזיר אותי למחוזות ילדותי; וכן, גם לי ריח הרפת הסמוכה מעולם לא הפריע..
     6/7/12 09:09:

   אני מתה על הטיולים המצולמים שלך!!! צוללת לתוך התיאורים,רואה את המראות ו...מריחה את הריחות...(ביום חם זה לא מומלץ...)

   *

   אלומה

     6/7/12 09:08:
   איזה יופי של מסלול לטייל בו.... תודה שהבאת, ואני אשוב:)
     6/7/12 09:06:
   איזה כיף כאן . תודה !
     6/7/12 08:56:
   דאבל כוכב למטיילים. ואני, רק שאלה: בכל המסעות והטיולים האלה שבהם אתם מוצאים כל מיני עצמות ושרידים של בעלי חיים, קורה שאתם גם מוצאים כסף? זהב? כל מיני דברים שווים? כי אם כן, אני מצטרפת! ולא מעניין אותי שזה טיול נטול בנות! ! !
     6/7/12 08:41:
   "אנו הולכים ברגל" במיטב הצילומים.
     6/7/12 08:41:

   נעים לי "ללכת" שוב באותו המסלול

   אלא שהפעם כקוראת ולא כהולכת.

   לפחות ככה אינני מריחה את הסרחונות ואינני נגעלת מהטינופת.

     6/7/12 08:34:
   מקסים כתבת, אחאב. הנאה גדולה!
     6/7/12 08:27:
   עושה חשק גדול ללכת ולא רק בספרד.. תודה !
     6/7/12 08:23:
   נשמע כיף והתמונות יפייפיות
     6/7/12 08:12:

   תודה על תשומת ה''

   יונהשבת שלום

   http://cafe.themarker.com/post/2667241

     6/7/12 07:41:
   כל הכבוד להתמדה שלך והפוסט נהדר
     6/7/12 07:09:
   כל פרק שלך מעורר את קנאתי שוב
     6/7/12 06:52:

   צטט: tal_riv 2012-07-06 03:58:00

   האזור במיטבו באביב. בקיץ חם ולח. להערכתי בקיץ עדיף ללכת בדרך הנוף המוצלת צפונית לנחל. התמונות שימשו כפרומו :)

   נכון - מרבית קטעי השביל במיטבם באביב. חבל שהוא קצר כל כך. 

     6/7/12 06:48:
   נפלא ...הקנאה בי גואה....גם אני רוצה
     6/7/12 04:10:
   כייף לקרוא ולטייל איתך. סיגל
     6/7/12 03:58:
   האזור במיטבו באביב. בקיץ חם ולח. להערכתי בקיץ עדיף ללכת בדרך הנוף המוצלת צפונית לנחל. התמונות שימשו כפרומו :)
     6/7/12 02:41:
   תודה ששיתפת בתמונות מקסימות ובפוסט מעולה. המשך טיולים מהנים ויפים צחיתוש
     6/7/12 01:48:
   יופי של מסלול, שאפו על הפוסט
   איזה ארץ יפה.
     6/7/12 01:36:

   צטט: רותי ... 2012-07-05 21:57:05

   טיול מקסים! הייתי מצטרפת לגלידריה ביגור.. ( :

    

    

    

    

    

    

    

   גם אני!! :)

     6/7/12 01:10:
   תודה על הטיול!
     6/7/12 00:54:
   מקסים, אני מתכננת לעשות את זה יום אחד... זאת הכנה נהדרת
     6/7/12 00:03:

   שילוב יפה של תמונות וסיפור

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2126973/

     5/7/12 23:57:
   תודה,ממש סיפור ארוך שווה,עם תמונות נפלאות. טוב לדעת,
     5/7/12 23:37:
   כייף לטייל אתך - סוף שבוע נעים
     5/7/12 23:17:
   יש הרבה שכיות חמדה בפוסט הזה נחל ציפורי עין יבקע כפר חסידים:} והשיר שנבחר העלה חיוך על פני. המשיכו לעשות חיל בשביל ישראל ! תענוג:}
     5/7/12 23:07:
   נשמע כמו טיול מרתק והתמונות היפות מצביעות על כך בהחלט...
     5/7/12 23:01:
   10 10 10, הצילומים, הטיול והסיפורים.
     5/7/12 22:58:
   יופי של מסלול וצילומים .
     5/7/12 22:55:
   נהניתי ללכת איתך, האמת זה הרבה יותר קל מהשביל האמיתי...
     5/7/12 22:51:
   מרגש לראות כזאת אהבה לטבע ולארץ
     5/7/12 22:41:
   ממש הזכרת לי את הניווטים בקורס מכי"ם של גולני לפני יותר מארבעים שנה! ועלינו בלילה חורפי גשום את כל ודי יגור עד לאנטנה... יופי של טיול היה לכם :)
     5/7/12 22:23:
   איזה יופי . והתמונות, קסומות לגמרי.. מה שנקרא פוסט לנשימה :) *
     5/7/12 22:21:
   הוספת תגובה שאפו לך על התאור

   חברה שלי עשתה קטע משביל ישראל, בשבת האחרונה.

   שבוע היא מיללת על כאבי שרירים.

   *

   מרגישים מכל מילה, משפט, תמונה את אהבתך לארץ הזאת.

    

     5/7/12 22:14:
   השיתוף שלך מרגש ,ניחוחות הטבע ,וטעם ההיסטוריה .גילוי מקומות חלקם ידועים פחות ,וחלקם יותר.כפי שנאמר "קרוב ניתן לגלות עולמות שלמים"אין צורך להרחיק אל מעבר לים ...
     5/7/12 22:12:
   אהבתי... יופי של תמונות :)
     5/7/12 22:10:
   תודה על טיול כורסא מהנה. כבוד ויקר למטילים בשבילי ארצינו הריחיניים , והמקסימים.
     5/7/12 22:07:
   מקסים!! מגלה לי מחדש את הארץ שלי. תודה רבה
     5/7/12 21:57:
   טיול מקסים! הייתי מצטרפת לגלידריה ביגור.. ( :
     5/7/12 21:44:
   כיף לטייל אתך אחאב, תודה עבור המסלול הנאה, אולי נלך בעקבותיך ביום מן הימים ולא רק ווירטואלית. סופשבוע נעים.*
     5/7/12 21:44:

   מכיר את האיזור, יפה מאד!

   נפלא שאתם מטיילים אבל בחום של יולי? יוני גם היה חם. בכל מקרה היה מעניין לקרוא
     5/7/12 21:34:

   צטט: אילן גד 2012-07-05 21:25:49

   טיול מקסים,נו מתי אתה פותח את מוזיאון מיצגי שביל ישראל :-)

   משכנו הזמני של המוזיאון - במחסן של דורון.
   כרגע פתוח לביקורים בתיאום מראש. 
   עד שנסיים את השביל - יוקם מוזיאון מיוחד לנושא. 
   כבר קיבלנו פניות בקשר לתערוכה מתחלפת במוזיאונים ידועי שם בארץ, בחו"ל ובחלל החיצון. 
   מסיבות של סודיות מקצועית איני יכול לפרט יותר. 

    

     5/7/12 21:32:
   יופי של מסלול, והתמונות פשוט נפלאות, וכבר מרגיש לי חם מהמסלול, וכיף גדול מהנופים הנפלאים.. אהבתי תודה. ( מצטערת לא ניתן לנקד פעמיים באותו היום, אשוב)
     5/7/12 21:27:
   מסלול יפה מעניין מעייף וחם... מגיע לכם גלידה :)))
     5/7/12 21:26:
   תודה על השיתוף בטיול .. שש וחצי שעות של נחת. (: מאוד אהבתי את עצמות הדינוזאורים .. מווו
     5/7/12 21:26:
   פוסט מעניין,תמונות נהדרות. נראה שנהנתם מאד :)
     5/7/12 21:25:
   טיול מקסים,נו מתי אתה פותח את מוזיאון מיצגי שביל ישראל :-)
     5/7/12 21:21:
   * הכי אהבתי תמונה אחת לפני הסוף, מתחת לעץ....
     5/7/12 21:19:
   איזה כייף....תמונות מקסימות

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין