כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  צרופי מקרים מדהימים

  2 תגובות   יום שלישי, 23/4/13, 17:27

   

  האם קיימים צירופי מקרים? האם ישנה תוכנית מיסטית/ גורלית/ מכוונת שמובילה לתיאום מקרים שאין להם הסבר הגיוני?
  תהיה התשובה אשר תהיה, המקרים שהבאתי בפוסט הזה, הם המקרים המתועדים כצירופי מקרים הכי מדהימים בהיסטוריה.
  אתם מוזמנים להוסיף ולספר חוויות של צירוף מקרים שחוויתם.
    
   
  הטיטאן והטיטאניק
   
  ''
   
  עדיין אף אחד לא מצא תיאוריה המסבירה את ההקבלה המרשימה בין הרומן `וניטי` שנכתב על ידי מורגן רוברטסון בשנת 1898, המסופר בו על טביעתה של אוניית פאר בשם `טיטאן` והעובדות סביב טביעתה של ה`טיטאניק`, 14 שנה לאחר שנכתב הרומן. חודש הטרגדיה, מספרם של אנשי הצוות, הנוסעים וסירות ההצלה, המשקל, הגודל ואפילו המהירות שבו התנגשו האוניות בקרחון, הם בעצם נתונים מדוייקים אשר המחבר כתב ברומן שלו.
   
   
  הקליע האיטי בהיסטוריה
   
  ''
   
  בשנת 1893, הנרי זיאגלנד נטש את ארוסתו והיא התאבדה. כדי להתנקם בו, אחיה רדף אחריו עד ביתו, השיג אותו בגינה וירה בו כדור. האח, התייסר על שהרג את האיש וירה בעצמו כדור.
  אך המותקף שרד כי הכדור רק שרט את פניו וחדר לתוך גזע עץ שהיה בגינה. אך, אותו קליע, סיים את חייו, 20 שנה מאוחר יותר.
  בשנת 1913, החליט זיאגלנד לפוצץ את שורשי העץ שהקליע עדיין היה טמון בו, כדי לעקרו מהגינה. הפיצוץ התניע את הכדור שפגע ישירות בראשו והרג אותו על המקום.
   
   
  הסרן סאמרפורד והברק
   
  ''
   
  סרן בריטי, מייג`ור סאמרפורד, הועף מסוסו על ידי ברק, בעת שלחם בקרב בפלנדריה ב1918, כתוצאה מכך, הוא נשאר משותק מהמתניים מטה. הסרן פרש מהצבא ועבר להתגורר בונקובר, קנדה. יום אחד בשנת 1924, בעת שדג על שפת הנהר, ברק פגע בעץ שבו נשען, כתוצאה מכך, חצי פלג גופו הימני שותק. עברו 6 שנים, האיש התאושש מספיק כדי לצאת לטייל וביום קיץ בהיר ב1930, בעת שטייל להנאתו, שוב פגע בו ברק והפעם השאיר אותו משותק לצמיתות. הוא נפטר כעבור שנתיים. אבל זה לא הסוף. 4 שנים מאוחר יותר, בעת סערה, ברק פגע בבית קברות והרס לגמרי מצבה. מי שכב מתחת למצבה? כמובן, הסרן סאמרפורד.
  מעניין איזה קארמה יש לאיש הזה שנרדף על ידי ברקים אפילו כשהוא כבר מת! ''
   
   
  שתי ילדות ובלון
   
  ''
   
  בחודש יוני 2001, ילדה בת 10 בשם לורה באקסטון, כתבה את שמה וכתובתה בפיסת נייר, הדביקה אותו על בלון הליום ושחררה אותו מגינתה. הבלון נסע כמעט 225 קילומטרים עד שנחת בגינה קטנה של ילדה אחרת, גם בגיל 10 בשם.. לורה באקסון!
  הלורה השניה יצרה מייד קשר עם הלורה הראשונה ומאז הן חברות. הן גילו שלא רק השם והגיל משותף ביניהן, אלא, שלשתיהן יש שיער בצבע בלונד, ושתיהן מגדלות כלב לברדור, ארנבת ושפן. מדהים, פשוט מדהים!
   
   
  יו וויליאמס: ניצול הנוסע בזמן?
   
  ''
   
  ב15 בדצמבר 1664, ספינה טבעה במיצרי מניי, על חופה הצפוני של ווילס. 82 נוסעים נהרגו, כל אלה שהיו על הספינה, חוץ מאדם אחד בשם יו וויליאמס. ב5 בדצמבר 1785 (121 שנה מאוחר יותר), בתאונת טביעה אחרת, ניספו 60 בני אדם, רק אדם אחד ניצל, איש בשם יו וויליאמס. ב5 באוגוסט 1860, אוניה שלישית טובעת, 25 אנשים טבעו ורק נוסע אחד הצליח לשרוד. שמו.. יו וויליאמס. בהיסטוריה של ספינות טרופות שבו רק אדם אחד מצליח לשרוד, המקרה נדיר למדי. בשלושה שהזכרתי קודם, לניצול היה אותו שם זהה. כמובן, ההגיון אומר לנו שזה לא יכול להיות אותו אדם כי יש הפרש של 250 שנה. האם היה יו וויליאמס נוסע בזמן? או לחלופין, האם השם יו וויליאמס יכול להביא מזל רע על הסובבים אותו? (במיוחד על פני הים..)
   
   
  הסינכרוניה של אנתוני הופקינס
   
  ''
   
  הסינכרוניה היא צירוף מקרים משמעותית המתרחשת בין הנפש לעובדה מהותית. אחת הבולטות ביותר, היא זו שקרה לשחקן אנתוני הופקינס. לאחר שהוצע לו לככב בגרסה הקולנועית של הרומן `הנערה מפטרובקה` שחיבר ג`ורג` פיפר והופקינס לא קרא, הוא יצא מביתו בלונדון ונסע ברכבת התחתית כדי לחפש לרכוש את הספר באחת החנויות הספרים הרבות של צ`רינג קרוס. אך הוא לא הצליח למצוא את הספר בשום חנות, לכן נכנס לתחנת המטרו לסטר סקוור, כדי לחזור לביתו. כאשר ישב בספסל כדי לחכות לרכבת, הוא מצא עליו ספר נטוש, מלא בפתקים עם הערות. הוא לקח אותו.. וזה היה הספר שכל כך חיפש!
  שנתיים מאוחר יותר, במהלך צילומי הסרט, נפגש הופקינס עם ג`ורג` פיפר, שסיפר לו איך לפני שנתיים השאיל לחברו עותק מהספר עם הערות שלו, ואיך זה איבד אותו בתחנת המטרו.
  בקיצור, הופקינס, לא רק מצא את הספר שרצה, הוא מצא את העותק של המחבר עצמו!
   
   
  קונצרט
   
  ''
   
  בשנת 1987 במוסברום, עיר באוסטריה, במהלך קונצרט, המנצח יוהן קולומין קיבל התקף לב על הבמה ומת באופן מיידי. בזמן שהתרחש אירוע עצוב זה, ניגנה התזמורת את  המרש של  Klevenhuller. בשנה לאחר מכן, המנצח החדש, פרנץ גסנר, באחד מהקונצרטים החליט לכלול שוב את המרש הזה בתוכנית כמחווה לקודמו. במהלך ההופעה, הקהל צפה באימה כיצד גסנר מתמוטט לפתע. הוא קיבל התקף לב קטלני ומת באופן מיידי.
   
   
  צירוף מקרים מלכותי
   
  ''
   
  במונזה (איטליה), המלך אומברטו הראשון הלך למסעדה בליווי יד ימינו, אמיליו פונזי. בעוד שבעל המסעדה רושם את ההזמנה, המלך שם לב לדמיון המדהים שבינו ובין בעל המסעדה, למעשה, הם היו כמעט כפילים, בפנים ובגוף. שניהם החלו לשוחח על הנושא ומצאו על פני השטח את ההתאמות האלה:
  - שניהם נולדו באותו יום ובאותה שנה (14 במרץ 1844)
  - שניהם נולדו באותו הכפר.
  - שניהם היו נשואים לאשה בשם מרגריטה.
  - הבעלים של המסעדה פתח את העסק באותו היום שהמלך
    הוכתר.
  ב29 ביוני 1900, דווח למלך אומברטו הראשון על מותו המוזר של כפילו, בעל המסעדה, בתאונה מסתורית אשר כדור סיים את חייו. בעודו מביע את תנחומיו, אנרכיסט ששהה בקהל בקרבת המלך ירה בו והרגוהו על המקום.
   
   
   
  שרשרת אירועים בגדר נס
   
  ''
   
  אירוע של צירוף מקרים מרובה אשר התפרסם בהרחבה במגזין `לייף` ב1950, אשר היתה מעורבת בו המקהלה של ביאטריס, במדינת נברסקה בארה"ב. החזרה נקבעה ל-1 במרץ בשעה 19:20, אך באותו יום, 15 נערי/אנשי המקהלה איחרו בגלל סיבות מגוונות. בני משפחתו של הכומר איחרו בגלל שהוא היה צריך לסיים את הכביסה, לאחר, התקלקלה המכונית, נער אחד, היה חייב לסיים את שיעורי הבית, לאם אחת, היה קשה להעיר את בתה מהסיאסטה, ילד אחר, נשאר מרותק לתוכנית רדיו. העיכוב של כולם היה מכה מדהימה של מזל, בגלל שסתימה בדוד הפחמים גרמה לפיצוץ הכנסיה עד היסודות בשעה 19:25.
  מתמטיקאי חישב את ההסתברות של שרשרת אירועים זו ומצא שזה סיכוי אחד למיליון.
   
   
  האחים התאומים ג`ים וג`ים
   
  ''
   
  הם הופרדו בלידתם, אומצו על ידי משפחות שונות וחיו מרוחקים אחד מהשני במשך 39 שנה. שניהם קיבלו אותו שם וגדלו בלי לדעת אחד על השני, שניהם היו שוטרים והצטיינו במכניקה ונגרות. שניהם נישאו לנשים בשם לינדה, לשניהם היו ילד, באותו שם, ג`יימס אלן. האחים התאומים התגרשו והתחתנו שוב, שניהם עם נשים בשם בטי. כמו כן, היה לשניהם כלב בשם טוי.
  מדהים!
   
   
   
  הנחיתה על הירח
   
  ''
   
  "החללית אפולו נחתה על פני השטח של הירח. אחרי כמה נתירות קצרות, החללית התייצבה. הרמפה שלה נפתחה וממנה ירד המייג`ור ארמסטרונג כדי לצעוד לראשונה בעולם לא ידוע זה".
  מילים אלו, לא אמורות להיות יותר מאשר כרוניקה קצרה ומתומצמת על הגעת האדם לירח, פרט לנתון "זניח": מילים אלו נכתבו ב1954.
  העניין הוא לא טריוויאלי. אף אחד לא יודע מה עבר בראשו הקודר של הסופר לסטר דל ריי כדי להגיש במערכת שבה עבד, כתב יד שבאופן מוזר ונדיר יסופר בו על אירוע חשוב שייתרחש 15 שנה לאחר מכן. עם אסטרונאוט בעל אותו שם זהה ואותו שם חללית.
  יש האומרים שכאשר האסטרונאוט ניל ארמסטרונג קרא את "הסיפור הזול" של מהדורה זניחה, משך בכתפיו. בסופו של דבר, הוא היה האדם הראשון שביצע את ה`צעד ענק לאנושות` המוכר, על פני שטח הירח, לאחר שירד מהאפולו. הוא עשה זאת ביולי 1969. מה שאף אחד לא הבין, זה למה מישהו כתב זאת 15 שנה לפני כן.
   
   
  אחד משלי: "חוכמת הבייגלה"
   
  ''
   
  טוב, לקינוח צירוף מקרים שקרה לי לפני הרבה שנים, זה לא אירוע מדהים, אבל משעשע בהחלט.
  נסעתי באוטובוס למתווך כי חיפשתי לשכור דירה. התיישבתי בסוף הרכב ואני מוצאת על הספסל את הספר "חוכמת הבייגלה". שאלתי של מי זה, כולם הרימו כתפיים וגבות.
  לקחתי אותו ושמרתי בתיק.
  כאשר הגעתי למתווך הוא הציע לי את הדירה היחידה שהתאימה למה שחיפשתי: דירה ברחוב כינרת בנווה צדק, שבסוף לקחתי אותה.
  לאחר שבוע שעברתי לגור שם, התחלתי לקרוא את הספר אשר מתחיל כך: "איפה זה רחוב כינרת, שאלתי את הבחורה שטיילה עם הכלב בלילה בנווה צדק..."
   
  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/4/13 21:11:
   צרופי מקרים מבלבלים את האדם. איך לכל הרוחות זה עובד? זה די מפחיד בסך הכל.
     23/4/13 18:55:

   אני יותר ממאמינה בצרופי מקרים. אולי בגלל זה אני לא קוראת להם צרופי מקרים אלא חלק הכי אינטגרלי מהחיים. יש לי המון המון סיפורים, אפילו מפה, לחשוב על משהו ואז להיכנס לתוכן ולמצוא שם שיר שחשבתי עליו, או לקרוא על משהו שדיברתי עליו רגעים לפני. זה קרה לי ואפילו עידכנתי בזמן אמת כמה חברות וחברים, שלא לדבר על כמה זה קורה בחיים האמתיים צוחק

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין