כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  נחל עמוד - שביל ישראל

  87 תגובות   יום שבת, 27/4/13, 20:12

  13-4-2013

  נחל עמוד  - שביל ישראל. 


  מזג אויר – בהיר וחם.

  מרחק-  18 קילומטר.

  דרגת קושי – כלל לא קל.

  שיר – מחלק המוסר והשכל (שני מקסיקנים על רכס).

  משך- שש וחצי שעות.

  חפץ- שידרית.

   

  אמש הלכנו לישון בחדרנו שבאכסניית כרי דשא, מצפים ליום המחרת. הבוקר, אחר משום מה להגיע. במהלך הלילה התעוררנו פעמים רבות ובקושי נרדמנו בחזרה. השעון לא זז. נמאס להתעורר בכל פעם מחדש. זמן רב לפני זריחת השמש,  קמנו והתחלנו להתארגן בניחותא.

  האכסניה, שוכנת בבקעת גינוסר על שפת הכנרת. צמוד אליה, אתר השאיבה, "ספיר" שממנו מתחיל המוביל הארצי. ביולי 1939 הגיש המהנדס שמחה בלאס, לד"ר ארתור רופין - מנהל מחלקת ההתיישבות של הסוכנות, תכנית שנקראה,  "פנטסיה להשקיית הנגב".   המוביל הארצי נחנך ב1964 ומשמש כעורק המים העיקרי במדינת ישראל. בניית המוביל אפשרה התיישבות בנגב, ופיתוח חקלאות והשקיה, בדרום הארץ. שמחה בלאס, נצר לגאון מווילנה, היה אבי מפעלי המים בארץ ישראל המנדטורית ובמדינה הצעירה. לזכותו נזקפת המצאת ההשקיה בטפטפות, ששינתה את פני החקלאות בעולם. באתר ספיר, ארבע יחידות הנעה ענקיות, המעלות את המים מגובה של 210 מטר מתחת לפני הים לגובה של 50 מטר. את המוביל הארצי נפגוש בהמשך היום.

  לאחר ארוחת הבוקר, השארנו רכב אחד בתחתית הנחל, ליד קיבוץ חוקוק. בשמונה וחצי הגענו לחניון העליון של נחל עמוד, שם סיימנו אתמול. עוד אנו מחלצים עצמותינו ונמתחים לקראת הדרך נחתה עלינו הפקחית.

  "בלי ויכוחים, תעלו למעלה לשלם. אנחנו סוגרים בארבע אחרי הצהריים ולא מחכים לאף אחד".  נבחה עלינו רשות הטבע והגנים.

  אתמול, לא היה פה אף אחד, והחניון, היה פתוח לרווחה. היום, יום שישי ואפשר לעשות "קופה" על המטיילים. זה הרושם שקבלנו. ייאמר כי אנשי רשות הגנים הלאומיים אנשים מסורים ואדיבים בדרך כלל. תמיד יש יוצא דופן. 

  התחלנו ללכת ומיד הגענו למבנה משטרת עין תינה. המבנה הישן הוקם על ידי הבריטים כדי לשמור על תחנת השאיבה שנבנתה כדי לתפוס את מימיו של עין תינה (עין יקים). ירדנו במדרגות נוחות אל ערוץ נחל מירון. במעיין, תחנת שאיבה, רחבת אבן גדולה ומוצלת בעצי דולב ותות ומי מעיין מפכים וזורמים. זה  שער הכניסה לגן העדן שבנחל עמוד, הזורם לאורך כל ימות השנה.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902195/

   

  היום חם, אבל השביל מוצל על ידי החורש העבות. פסענו לאורך גדות הנחל הזורם בין סלעים, עצי בוסתן, גשרונים ומבנים עתיקים. מים זרמו באמות ותיעלו אותם לאורך קירות ומדרונות תלולים, אל מה שנשאר מטחנות הקמח הרבות שנבנו פה בעבר. נהנינו מהפריחה השופעת ופרפרים ססגוניים ריחפו סביבנו. לאחר כמה מאות מטרים, הצטרפנו לערוצו של נחל עמוד שירד מעין פועם ומצפת. 

  מימיו של עין פועם נובעים בקצב לא אחיד אלא ב"פעימות" ולכן שמו.

  אחד המבנים העתיקים, זוהה כ"מבטשה" ושימש לשטיפת צמר כבשים בתקופות שהיה עדיין שווה משהו. המשכנו עד לבריכות שכווי ושם עצרנו לכוס קפה ראשונה. יופי של מקום להגיע אליו עם המשפחה, בכל עונות השנה. טחנת קמח עתיקה, גשרון מעל הנחל ועצי דולב ענקיים, מצלים על בריכות צלולות, שתמיד מלאות.

  עצרנו להפסקת קפה. לחברה, אירח לנו זוג חרדים צעירים, שבאו ממירון. הגבר שאל אם נתקלנו בבעלי חיים. התלבטנו אם להראות לו גללים של חזירי בר ומחפורות בטושות מחיפושי החזירים  אחר מזון.   

  מכאן, יחזרו מרבית המטיילים לחניון נחל עמוד. ואילך הטיול הופך לאתגרי. תנועות הנוער נוהגות לערוך טיול "מים אל ים", העובר פה בפסח, מידי שנה. המשכנו בשביל שחצה את הנחל על גבי גשרונים, מספר פעמים.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902191/

   

  החורש העבות הידלדל ואפשר היה לראות את המצוקים הנישאים והמדרונות התלולים שבצדי הנחל. לפתע נשמעו מספר רעמים אדירים. מטוסי סילון הרעימו במהירות על קולית. הרעמים הוגברו באקוסטיקה הטבעית של הוואדי העמוק.

  לאחר שני קילומטר הגענו לשביל העולה מזרחה לעין כובס. מכאן ואילך אבדו המים את צלילותם והפכו לעכורים. כנראה בגלל הכביסה מעין כובס. אולי בגלל מתקן טיהור השפכים הסמוך של צפת. השביל החל לטפס על צלע ההר. הערוץ התחתר לעומק והמדרונות התלולים סיפקו  לא מעט רגעי פחד. מעקה ברזל הותקן לביטחון המטיילים בקטע מפחיד במיוחד.

  "חואן פקח עיניך , אתה עוד תיפול לתהוווווםםםםם", זימרנו את "מחלק המוסר והשכל" , שירו של מאיר אריאל. השיר נבחר כמובן לייצג את קטע השביל עתיר התהומות. אגב – מוסר ההשכל שבשיר – "מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה".

  דם המכבים פרח בצדי השביל,  כמנהגו מידי שנה לקראת יום הזיכרון הקרוב.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902183/

   

  ליד עין סתר עצרנו להפסקה נוספת. עד לכאן, זרמו  מים לכל אורך הערוץ. מכאן, נעלמו המים תחת האפיק הסלעי והופיעו מידי פעם בגבים או בנביעות שופעות.  מולנו הופיע טור מטיילים גמלאים שטיילו בעלייה. כל הכבוד להם. המסלול כלל אינו קל והטיפוס מצריך מאמץ, גמישות וזהירות.  עופות דורסים ענקיים וחסידות עופפו באוויר שמעלינו וסחטו מאתנו קריאות התפעלות.

  מעין סתר, התפתל השביל על גבי המדרון המזרחי כדי לעקוף את מפל עמוד. נופי נחל עמוד הפראיים, מכוסים בפרחי אביב,  נפרשו סביבנו. התהום גבהה והלכה וברגע השיא, ראינו מלמעלה את המפל, שבתחתיתו בריכת מים צלולים. זהו הקטע הקשה ביותר להליכה בנחל עמוד.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902190/


  כשירדנו בחזרה לערוץ הנחל , מצאנו גבי מים ובהם שפע של ראשנים ענקיים המצטופפים אל פני המים, מאכל לחסידות ולדורסים.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2900302/


  שעת הצהריים הגיעה והשמש קפחה. המשכנו בדרך נוחה עד שראינו את כביש 85 מעמיעד לצמת קדרים. סמוך לכביש , פנינו מזרחה ועלינו על השלוחה המפרידה בין נחל עמוד לנחל עכברה. נחל עכברה יורד מעכברה, כפר ערבי קטן ליד צפת, מפורסם בזכות מצוקיו הענקיים והתלולים, הנשקפים לנוסעים בכבישי הצפון. על הדרך מצאנו ארבה קטן, שנראה פצוע ושפוך מעיים. נותר כנראה מחדירת כמה נחילים ממצריים לארץ, לפני כחודש.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902186/


  חצינו תחת הכביש במעביר המים של נחל עכברה. רוח נעימה החלה לנשב ולהפיג את חום הצהריים.

  חסידה גדולה, עמדה באמצע השביל, וחיכתה שנתקרב. הרמתי את המצלמה והצלחתי לתפוס אותה ממריאה. אבל התמונה יצאה מטושטשת. 

  נחל עכברה התחבר לנחל עמוד. ליד מפגש הנחלים עצרנו להפסקת הצהריים. כוס תה, כריכים וחטיפי אנרגיה להשיב את הכוחות. לגימה של ראקי להשיב את הנפש ואת החיוכים.

  המשכנו במורד הנחל. השביל חלף במעברים צרים בין שיחים ענקיים, ששלחו ענפים סוררים להפריע  להתקדמות. מצוקים ענקיים, עטורי מערות וכוכים התנשאו כמו קירות בשני צדי הנחל.

   תחת עץ אלון גדול ומצל הפרענו לפרטיות של  זוג אוהבים מטיילים, "שביליסטים" ש"נמנמו" על מזרוניהם בצל.  

  קשה היה שלא להבחין בשידרית הגדולה, (כנראה של פרה), שהונחה לכבודנו ממש על השביל. למרות גודלה, בחרנו אותה לחפץ המייצג את נחל עמוד ואת בעלי החיים הרבים שבו.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902207/


  "גיחון עמוד" הוא מבצע הנדסי מיוחד שבו חוצה המוביל הארצי  את אפיק נחל עמוד. המים מוזרמים בלחץ מתחנת השאיבה בספיר, עד גובה מצוקי נחל-עמוד, ומשם זורמים בתעלה פתוחה עד שפת המצוק. שם מוכנסים המים לצינור ("סיפון") החוצה את ערוץ הנחל ועולה לגדה השנייה במקום נמוך מעט. כך, ללא שאיבה, בכוח ה"כלים השלובים", חוצים המים את הערוץ וממשיכים בתעלה פתוחה.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2901937/


  בחלק התחתון של הנחל ראינו מערות ענקיות. באחת המערות (מערת זוטייה) נמצאה גולגולת "האדם הגלילי", מהקדומות שנמצאו בארץ. בחפירת המערות התגלו שרידי בעלי חיים ואדם שסיפרו על החיים בהן, לאורך מאות אלפי שנים. על פי העצמות זוהו - צבוע, שועל, חתול בר, דב, מכרסמים שונים, צבי, אייל, יחמור, עז הבר, בקר בר, פרא והיפופוטם וכמה מיני ציפורים. (ויקיפדיה).

   

  http://cafe.themarker.com/image/2902185/


  עוד אנו מתפעלים מהמערות והמצוקים שמעלינו, והנה הגענו לעמוד הנחל. העמוד שנתן לנחל את שמו, מתנוסס בגאון מעל הנחל, שבעונה זו עדיין זורם. ארבע מאות מטר לאחר העמוד, הגענו לכביש המוביל לקיבוץ חוקוק ולנקודת הסיום.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2899015/


  ללא ספק נחל עמוד הינו אחד הקטעים היפים הנהדרים, המרגשים והמקסימים בשביל ישראל. וכבר צעדנו לא מעט כאלו. מומלץ ביותר, בעונת האביב. 

   

  לקטע השביל הבא

  דרג את התוכן:

   תגובות (87)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/5/13 09:55:

   צטט: שלמה אברמוביץ' 2013-05-28 23:14:21

   תודה. איזה יופי של כתיבה. נחל עמוד...! מחזיר אותי לימי חולצה כחולה עתירת בלורית וקוביות

   חולצה כחולה, והיא עולה , והיא עולה על כל העדיים. 

     28/5/13 23:14:
   תודה. איזה יופי של כתיבה. נחל עמוד...! מחזיר אותי לימי חולצה כחולה עתירת בלורית וקוביות
     20/5/13 20:21:

   צטט: דליה דור 2013-05-01 09:16:16

   נשמע מרתק, נורא יפה, רק איך מוציאים אותי מהבית?

   את יודעת....יש דרכים מקובלות וידועות תמים

     20/5/13 20:20:

   צטט: שרה בכור 2013-05-12 12:53:52

   בכל פעם אני מטיילת עמך כאן וזה נפלא . בכל פעם זה נראה הכי הכי ושוב אתה מפתיע

   תודה. תענוג אמיתי. 

     12/5/13 12:53:
   בכל פעם אני מטיילת עמך כאן וזה נפלא . בכל פעם זה נראה הכי הכי ושוב אתה מפתיע
     11/5/13 09:10:
   כמו תמיד טיול נהדר לבוקר שבת, עם הקפה של הבוקר... נהנית לקרוא אותך ולטייל אתכם. סיגל
     8/5/13 22:58:
   כך צריך לחיות..!!! תודה על הטיול.. הייתי שמחה לטייל על אמת :-)
     3/5/13 15:29:

   אחאב, תענוג לצעוד בשבילי מילותיך :)

   כ"צפונית" הכנרת ונחל עמוד הם זכרונות

   ילדות נעימים של מים וטיולים בחיק הטבע.

     3/5/13 12:19:
   שרטטת במילים ובתמונות את הטבע מעל לטבע. פרשת שמורה מרהיבה שניתן לחוש אותה ולחוות את קיסמה תוך כדי קריאה
     1/5/13 23:43:
   נפלא כרגיל ונוסטלגיה אמיתית . שם טיילנו מים לים ושם גם נטענו אהל רומנטי . ילדות ונערות אמיתית .
     1/5/13 11:41:
   הנאה צרופה לקרוא את תיאור הטיולים שלך. הייתי בנחל עמוד אך כשאני קורא את התיאורים שלך אני חווה את הנחל גם מנטלית. נהדר. אגב אתמול טיילנו בשומרון והתמקדנו בהר גריזים והר עייבל. לאוהבי המקורות שלנו כדאי לראות את המזבח של יהושע בן נון בהר עייבל מרגש מאוד וחוויה בלתי נשכחת. ושוב תודה על הכתבה
     1/5/13 09:16:
   נשמע מרתק, נורא יפה, רק איך מוציאים אותי מהבית?
     1/5/13 04:59:
   כרגיל, מרגש , יפה ומרתק.
     30/4/13 18:20:
   איזה כיף של טיול. גם אני "זכיתי" בשבת האחרונה, בדיוק שם, בתחילת המסלול ל"נביחתו" של נציג הרשות נוגע לשעת הסגירה. וגם אני, כמוך, מורגלת בנציגים מסבירי פנים. אולי נתקלנו באותו ברנש:))
     30/4/13 16:14:
   תודה, יופי של מסלול!
     30/4/13 11:22:
   כייף לטייל בארץ ישראל!!
     30/4/13 06:13:
   יופי של טיול תמונות יפות יום נפלא:))
     29/4/13 23:55:
   מקסים!
     29/4/13 13:10:

   צטט: רפי הג'ירפי 2013-04-29 11:57:34

   אחאב, איתך לאורך כל הדרך. אגב, "מבטשה" הינה אחת המילים היפות בעיניי בשפה העברית. היא נרדפת לשמות הפועל: לדרוך, לדרוס, למעוך, לרמוס. מבטשה נשמעת כמו שיבוש היגוי של מפטשה (פטיש) והיא עושה שימוש בכוח נפילת המים להנעת פטישי עץ גדולים, שחובטים בצמר לצורך צפיפות הבד וחיזוקו. שטיפת השומנים מהצמר נעשתה במים וסבון, תוך כדי הכאה עם פטישים או דריכה על הצמר כדי שלא יתכווץ. המבטשה חסכה עבודה של כ-500 פועלים.

   הפריחה של המבטשה ושל צפת במאה ה16 בתקופת האר"י. . כאשר מחיר הצמר ירד , ננטשה המבטשה. גם צפת ירדה מקרנה.

   מסלול מעניין וכתוב יפה
     29/4/13 11:57:

   אחאב, איתך לאורך כל הדרך. אגב, "מבטשה" הינה אחת המילים היפות בעיניי בשפה העברית. היא נרדפת לשמות הפועל: לדרוך, לדרוס, למעוך, לרמוס. מבטשה נשמעת כמו שיבוש היגוי של מפטשה (פטיש) והיא עושה שימוש בכוח נפילת המים להנעת פטישי עץ גדולים, שחובטים בצמר לצורך צפיפות הבד וחיזוקו. שטיפת השומנים מהצמר נעשתה במים וסבון, תוך כדי הכאה עם פטישים או דריכה על הצמר כדי שלא יתכווץ. המבטשה חסכה עבודה של כ-500 פועלים.

     29/4/13 08:27:

   צטט: גליתוש. 2013-04-28 23:31:39

   תענוג לנפש ולרגליים. נהנתי לצעוד עם המילים. אחאב מתי אתה מוציא מדריך מצולם וחווייתי בהוצאה לאור עם כל הפוסטים הנהדרים הללו? ההצלחה מובטחת.
   תודה. הצלחה, זה ללכת בשביל.  

     28/4/13 23:31:
   תענוג לנפש ולרגליים. נהנתי לצעוד עם המילים. אחאב מתי אתה מוציא מדריך מצולם וחווייתי בהוצאה לאור עם כל הפוסטים הנהדרים הללו? ההצלחה מובטחת.
     28/4/13 22:18:

   צטט: מרב 1956 2013-04-28 21:12:04

   אתמול הלכתי בקטע של הנחל.

   אכן הוא פה מאוד

   אך הרבה יותר יפה הוא הקטע שהביא אותי אליו.

   הר מצפה הימים.

   ללא ספק- אחד היפים :) 

     28/4/13 22:16:
   אתה מביא את התמונות ואת ההסברים בדרך יפה ומקצועית ממש חוויה . אחד הפוסטים היפים שלך על שביל ישראל
     28/4/13 21:24:

   יופי של תיאור מסלול וטיול, "גיחון עמוד" הוא אחד המקומות מעניינים בהחלט שראיתי בארץ, לרדת אותו לא ענין של מה בכך

   קריצה

   אחלה טיול

     28/4/13 21:12:

   אתמול הלכתי בקטע של הנחל.

   אכן הוא פה מאוד

   אך הרבה יותר יפה הוא הקטע שהביא אותי אליו.

   הר מצפה הימים.

     28/4/13 19:58:
   יפה במיוחד!
     28/4/13 19:54:
   מדהים אחד המקומות הזכורים לי מטיולי בני עקיבא שעשיתי כל הכבוד תמשיך לטייל ולהנות
     28/4/13 18:42:

   זה נראה חתיכת טיול!!!

   הרבה דברים לראות בדרך ולחוות.

   סיפורים בין תמונה לתמונה,

   אין רגע דל ♥

     28/4/13 18:29:
   השיתוף נפלא והתמונות גם, תודה
     28/4/13 18:19:
   מעביר את המידע בצורה כל כך מעוררת חשק של לקום וללכת.... :)
     28/4/13 16:04:

   אחאב חברי נשיקה

   כייף היה לקרוא על המשך טיולכם

   והתמונות מרהיבות אחת אחת

   * תודה ששיתפת אותנו

   שבוע ניפלא וחג ל"ג בעומר שמח

     28/4/13 14:12:

   צטט: קנולר 2013-04-28 14:04:53

   בגיל 18 עשיתי את הדרך הזו מהר מירון לכנרת והטיול הזה היפה בחיי. לימים שיחזרתי אותו בטיול משפחתי. אבל עשינו רק חצי הדרך ונעזרתי ב"גבר" של משפחתי , בני הקטן שהיה אז בריון בן שלש או ארבע ועזר לי לקום ממנוחת הצהריים. ועדיין אני חושבת שזה המקום הכי קסום בארץ.

   ללא ספק - אחד הקסומים..!!

     28/4/13 14:04:
   בגיל 18 עשיתי את הדרך הזו מהר מירון לכנרת והטיול הזה היפה בחיי. לימים שיחזרתי אותו בטיול משפחתי. אבל עשינו רק חצי הדרך ונעזרתי ב"גבר" של משפחתי , בני הקטן שהיה אז בריון בן שלש או ארבע ועזר לי לקום ממנוחת הצהריים. ועדיין אני חושבת שזה המקום הכי קסום בארץ.
     28/4/13 12:45:
   ארץ קטנה ויפה :)
     28/4/13 12:06:
   תודה על השיתוף... כייף לטייל אתך.
   יפה יפה!!
     28/4/13 10:16:

   .

   גדול.

   מרהיב ביופיו.

   המקום, הפוסט שלך, התמונות ומראי המקום.

   יש לך את זה.

   אתה מזכה אותנו להיות שותפים למסעות ולהכרת ארץ ישראל על כל מכמניה.

   שאפו!

   .

   ''

   .

   חסדים גמורים ופשוטים - ל"ג בעומר.

     28/4/13 10:11:
   צילומים יפהפיים. אם נלך פעם לשם..אזכור את מילותיך:)
     28/4/13 10:04:

   צטט: יובלש 2013-04-28 08:51:31

   טיול נהדר.

   גם לי זה זכור כקטע מתיש למדי. (אבל נפלא)

   כמה הערות:

   אם מחנים ב'חניון הפיתול' על הכביש העולה מצומת 7 לצפת תואי השביל נכנס לשמורת נחל עמוד ללא צורך בתשלום.

   תזכור את זה לפעם השנייה שתעשה את השביל (עם הנכדים?)קריצה

   הבחירה לרדת מחניון נחל עמוד הייתה לצורך קיצור יום 2 בטיול. יום קודם לכן הלכנו מחניון הפיתול (שהיום ל"ג בעומר מלא עד אפס מקום). 

   אין לנו גם בעיה לשלם - מדובר בסכום זניח.

   חיוך ומאור פנים למטיילים (לקוחות?) יעשו הבדל גדול. 

   לא כל חגב הוא ארבה והחגב השכיב מרע שצילמת אינו ארבה.

   נו טוב, לפחות ניסינו...!

   יש גם מי שטוען בכל תוקף כי זה ארבה. 

     28/4/13 09:50:
   דרך המילים שלך והצילומים אפשר היה ממש לצעוד בערוץ הנחל.מביטים למטה מעין ונביעות מביטים ישר עצים, בוסתנים,תחנת קמח מבטשה ועוד מרימים את הראש מצוקים ומערות עתיקות.אפילו היה קטע של פעימות, ניפלא:} את השיר לא היכרתי , העיקר שלא החלקת. אין ספק אחד המובחרים:} תודה.:}
     28/4/13 08:57:
   ארץ ישראל היפה
     28/4/13 08:51:

   טיול נהדר.

   גם לי זה זכור כקטע מתיש למדי. (אבל נפלא)

   כמה הערות:

   אם מחנים ב'חניון הפיתול' על הכביש העולה מצומת 7 לצפת תואי השביל נכנס לשמורת נחל עמוד ללא צורך בתשלום.

   תזכור את זה לפעם השנייה שתעשה את השביל (עם הנכדים?)קריצה

   לא כל חגב הוא ארבה והחגב השכיב מרע שצילמת אינו ארבה.

     28/4/13 08:51:
   פוסט מעולה!
     28/4/13 08:31:
   ללא ספק. נפלא שיש נופים כאלו בארץ. ארץ נהדרת. תודה לך.
     28/4/13 08:24:
   כהרגלך, מרתק. ארץ ישראל היפה.
     28/4/13 08:01:
   איזה יופי היה לטייל איתך.... תענוג...!!!
     28/4/13 05:24:
   מסלול מאלף.... תודה:)
     28/4/13 01:07:
   נהנית מכל מילה ותמונה ומעבירה לאילון - שילמד.......
     28/4/13 00:58:

   אכן תמונות נהדרות וטיול מקסים וכבוד על היום החם הזה שבו עשיתם את המסלול! 

     28/4/13 00:46:
   תודה על השיתוף הנדיב, שבוע נפלא♥
     28/4/13 00:01:
   כתוב בצורה כל כך קולחת עושה חשק לבקר שם תודה
     27/4/13 23:58:
   תודה על השיתוף בטיול המהנה .. יש לנו ארץ נהדרת ויפה . (:
     27/4/13 23:46:
   תיאור נפלא. לא נותר אלא לקנא...
     27/4/13 22:54:
   כייף לטייל איתך, מרתק, צילומים מרהיבים. תודה אחאב, שבוע טוב ♥
     27/4/13 22:41:
   יופי אמיתי.. הרבה זמן לא טיילתי.. והצלחת לגרום לי לרצות.. תודה :))
     27/4/13 22:38:

   צטט: קביאר 2013-04-27 22:27:21

   חלק מן המסלול אפילו אני מכירה ואת מוסר ההשכל מן השיר אני מאמצת מתוך הנחה אופטימית שזה עובד גם בכוון ההפוך וחוץ מזה קיבלת אצלי נקודות בשל העובדה שאתה מסתנן. אני מאד אוהבת פורעי חוק

   עדיף להיות  אופטימיים:)

     27/4/13 22:27:
   חלק מן המסלול אפילו אני מכירה ואת מוסר ההשכל מן השיר אני מאמצת מתוך הנחה אופטימית שזה עובד גם בכוון ההפוך וחוץ מזה קיבלת אצלי נקודות בשל העובדה שאתה מסתנן. אני מאד אוהבת פורעי חוק
     27/4/13 22:23:

   צטט: shabat shalom 2013-04-27 20:41:42

   דרך אגב אני ניפגש עם הרבה מאד אנשים שמתווספים למטיילים בשביל ישראל בשנה האחרונה הופך השביל להיות מאד פופולארי...
   כן ירבו.. : ) 

    

     27/4/13 22:22:

   צטט: סיכון מחושב:) 2013-04-27 21:00:22

   טיול מעניין , והתמונות היפות וממחישות את הדרך לנחל עמוד  ....."לא קלה היא דרכנו " :)

    

   אבל , השורות הבאות , משום מה גרמו לי לחייך :

   "חואן פקח עיניך , אתה עוד תיפול לתהוווווםםםםם",

    זימרנו את "מחלק המוסר והשכל" , שירו של מאיר אריאל.

   השיר נבחר כמובן לייצג את קטע השביל עתיר התהומות.

    אגב – מוסר ההשכל שבשיר – "מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה". חיוך

   חייכי לך ... :) 

     27/4/13 22:20:

   צטט: אילן גד 2013-04-27 20:34:28

   הנחל היפה בארץ לטעמי :) שבוע טוב

   אחד המובחרים...!

     27/4/13 22:19:

   מקסים, מקסים לטייל איתך בתוך הטיול..אהבתי מאוד. תודה אחאב. שבוע מקסיםצוחק

     27/4/13 22:19:

   צטט: עליזהלה 2013-04-27 21:05:26

   ללא שאיבה, בכוח ה"כלים השלובים" זה מתוך הסיפור שלך ואכן, נחל עמוד מקסים ומפעל המים של המוביל הוא בהחלט גאוני וחדשני בגישה ובמחשבה, בלס היה גאון אמיתי והזמן רק מוכיח עד כמה היה הוא איש של חזון! ואצלנו בבית קיים "חוק הכלים השלווים", הוא אומר שאם אתה משאיר את הכלים בכיור שום דבר לא יפר את שלוותם, הם יחכו לך שם (מלוכלכים, מן הסתם) גם אח"כ, גם מחר, גם ... עד שתתרצה ותנקה אותם... סתם , לא יכולתי להתאפק... שבוע טוב.
   אכן בלאס, נמנה על מחוללי הציונות המעשית. אדם בשיעור קומה של רוטנברג מנהריים, ושל סטף ורטהיימר מהגליל. 
   אם הכלים אצלך מגיעים לכיור, אין לי אלא לקנא :-) 

    

     27/4/13 22:09:
   כיף לכם....
     27/4/13 22:03:
   אכן מסלול מומלץ לטייל בו. מוגש היטב.
     27/4/13 21:50:
   מרהיב ביופיו..
     27/4/13 21:46:
   מקסים,מעניין,אני רוצה גם להצטרף!
     27/4/13 21:40:
   אחאב - דוז פואה על הרשומה הנפלאה - תודה -
     27/4/13 21:28:
   נהניתי לטייל אתך אחאב ועוד בוואדי עמוד שבו ביצעתי את אחד הניווטים הראשונים שלי בשירות סדיר, וטיילתי פעם נוספת בו עד לכנרת מלווה במשהי מאוד יקרה. הצילומים מרשימים מאוד בפרט צילומי המערות.*
     27/4/13 21:18:
   מבחינתי - לא חשוב כמה חם, כל עוד הולכים לצד ובתוך המים. מסלול יפה ונעים, הכולל גם היסטוריה, גם נוף וגם מים. צילומים נפלאים. שאפו על ההתמדה.
     27/4/13 21:10:
   כתבה יפה מאוד :)
     27/4/13 21:05:
   ללא שאיבה, בכוח ה"כלים השלובים" זה מתוך הסיפור שלך ואכן, נחל עמוד מקסים ומפעל המים של המוביל הוא בהחלט גאוני וחדשני בגישה ובמחשבה, בלס היה גאון אמיתי והזמן רק מוכיח עד כמה היה הוא איש של חזון! ואצלנו בבית קיים "חוק הכלים השלווים", הוא אומר שאם אתה משאיר את הכלים בכיור שום דבר לא יפר את שלוותם, הם יחכו לך שם (מלוכלכים, מן הסתם) גם אח"כ, גם מחר, גם ... עד שתתרצה ותנקה אותם... סתם , לא יכולתי להתאפק... שבוע טוב.
     27/4/13 21:04:
   טיול יפה, אתה יודע לשתף את הקורא בהמון חן
     27/4/13 21:01:
   החזרת אותי לטיולים הרבים שעשינו באיזור
     27/4/13 21:00:

   טיול מעניין , והתמונות היפות וממחישות את הדרך לנחל עמוד  ....."לא קלה היא דרכנו " :)

    

   אבל , השורות הבאות , משום מה גרמו לי לחייך :

   "חואן פקח עיניך , אתה עוד תיפול לתהוווווםםםםם",

    זימרנו את "מחלק המוסר והשכל" , שירו של מאיר אריאל.

   השיר נבחר כמובן לייצג את קטע השביל עתיר התהומות.

    אגב – מוסר ההשכל שבשיר – "מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה". חיוך

     27/4/13 20:56:
   מסלול יפיפה, טיול אביב נהדר. תודה על השיתוף
     27/4/13 20:52:
   המלצה יפה, כולל התמונות.
     27/4/13 20:52:
   תודה על סיפור דרך מעניין מתובל בתמונות יפות, בהחלט עושה חשק לטייל.
     27/4/13 20:50:
   הו הימים הטובים.......
     27/4/13 20:48:
   כמו תמיד טיול שנתי איתך ................
     27/4/13 20:45:
   תודה על דיווח יפה ומרתק מהטיול שלך שתמיד מזכיר לי את טיולי תנועת הנוער... וגם התמונות שהבאת מאוד יפות.
     27/4/13 20:45:
   נראה טיול מעניין גם מהתמונות וגם בעזרת המזג האוויר החמים שהיה היום
     27/4/13 20:41:
   ונראה לי שזהו אחד המסלולים היותר מעניינים... המידע שסיפקת מוסיף המון.
     27/4/13 20:41:
   דרך אגב אני ניפגש עם הרבה מאד אנשים שמתווספים למטיילים בשביל ישראל בשנה האחרונה הופך השביל להיות מאד פופולארי...
     27/4/13 20:34:
   הנחל היפה בארץ לטעמי :) שבוע טוב
     27/4/13 20:33:
   כיף לך!

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין