כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  איך הודבק ה"טרור" לפעילי זכויות בעלי חיים?

  50 תגובות   יום שני, 22/7/13, 22:21

  ''
   

   

  איך הודבק ה"טרור" לפעילי זכויות בעלי חיים?

   

  הבהרה: הפוסט לא מכיל תכנים ותמונות שעלולים להחשב בעיני חלק מהאנשים כפוגעניים, אך יכול להיות שיהיו בהיפר-לינקים המשולבים. ניתן לראות לפי תוכנם של הלינקים

    

  אתם יודעים איך?  גם לי זה אינו ברור. המון זמן לא רציתי להתמודד ישירות עם הדבקת הפועל הזה על נגזרותיו (טרור) לפעילי זכויות בעלי חיים. הנושא טעון ובעייתי, מה גם שלא הייתי בטוחה שהעלאתו משרתת לטובה את בעלי החיים ואוהביהם. (למרות שנגעתי בנושא מרחוק: "מי שזה הגיוני בעיניו – שיקום !", " על ראש הפרה בוער הכובע", " צרוב בעור").

   

  זליגת המושג (טרור)בעזרתם האדיבה של גורמים אינטרסנטים בתעשיית הבשר, תעשיות ניצול בעה"ח (ניסויים), ואולי התקשורת, והצמדתו גם לדברים שאינם קשורים, ואם כן בהקשר האבסורדי שלהם (פעילי זכויות בע"ח) גרמה לי להבין שבהחלט אני רוצה והגיע הזמן לדבר על זה: קודם כל עם עצמי, וכשאני מעלה זאת על הכתב זה הולך לי יותר טוב כנראה, ועם קוראים, ויש תגובות שמאירות את עיני, ומוערכות.

   

  הקבוצה הנחשבת כ"קיצונית" יותר בין פעילי זכויות בעלי חיים (מיצגי ראשי הבקר במזרקות, תנועת 269), פועלים מתוך הזדהות עמוקה לסבלם וכאבם של בעלי חיים אם בתעשיות הניצול השונות ובכלל.

   

  מי שאינו מיודע בתחום אינו תמיד מודע לעובדה שפעילות למען בעלי חיים באשר היא ביסודה מתנגדת לאלימות, ולפגיעה בחסרי ישע במיוחד, וככאלה הם לא יבצעו ויעשו דברים אלימים שפוגעים פיסית במישהו.

  גם במיצגים קשים אלה, שנעשו כדי לזעזע ולעורר קהל, אף בעל חיים כמובן שלא נפגע בעקבותיהם וחלקי גופותיהם נלקחו מבתי מטבחיים כמובן, לאחר שבעלי החיים היו מתים, וממילא היו מתים כמובן.

   

  משום כך לקרוא למיצגים אלה "אלימים" אינו נכון ומדויק, האלימות הקשה המוצגת בהם היא היא נושא המיצג, והיא האלימות שפוגעת בהם, האלימות בבתי המטבחיים וכלפי בעלי החיים בתעשיות הבשר, החלב, הניסויים ובכלל.

   

  האלימות היא של התעשייה הזו נגדה מוחים פעילי בעלי החיים, אם כך איך זה קרה שמכנים מיצגים אלה אלימים? ואת הפעילים הללו שפועלים נגד האלימות (כלפי בעלי חיים) טרוריסטים? (נענע10 "הג'יהאד הטבעוני: לילה עם האנשים שמפעילים טרור נגד אוכלי הבשר" (20.7.13) ינון מילס

   

  הציבור מטבע הדברים אינו אוהב לראות מחזות קשים, כאלה ואחרים, זה מזעזע ולא נעים. משום כך כשבאים גורמים אינטרסנטים ומכנים את המיצגים, הפעולות, והפעילים בכינויים כמו "טרור" ו"גיהאד" הם בהחלט מוצאים כר פורה ואוזן קשבת אצלם.

   

  תעשיות הבשר, החלב, והניסויים הרי "נחמדים" ומעולם לא יגרמו לציבור שהם לקוחותיהם אי נוחות בחשיפת האמת כפי שהיא במפעלים ובתי המטבחיים, להיפך, האינטרס שלהם להסתיר זאת.

  והם הצליחו ומצליחים בכך שנים רבות, ואף הצליחו לנתק את ההקשר בתודעה של רבים מהציבור בין ה"עוף לשבת" וה"פולקע" שהרוב אוכלים, לזוועות שרואים במיצגים קשים כאלה. הצליחו, ורובנו גם גדלנו על הנתק הזה שבין הבשר בצלחת למה שזה באמת, בעל חיים, ולסבל שלו.

   

  ואפרופו "נחמדים": mako  "אוי ואבוי, יש גם טבעונים לא נחמדים!" (21.7.13) דדי שי

   

  אל לנו לשכוח שמי שעל אמת "לא נחמדים" הם לא אלה שהראו זאת אלא מי שבמציאות מבצעים את המעשים הללו, מרוויחים מהתעשיות האכזריות הללו, ודי לא נוח להם עם התדמית הקשה שתעשיות אלה יוצרות. להם גם יש אמצעים לשכור "מעצבי דעת קהל" – שכך בדיוק עושים את עבודתם - מטים את הריקושטים למישהו אחר.

  ומה יותר מטרה קלה מזו?  עמותות, מתנדבים, שממילא משאביהם אינם קיימים כמעט או נחשבים בכלל...

   

  האמת שגם לפני שנים, במאבק העיקש והמכוער נגד העבדות לא היו הפעילים "נחמדים", ולא המאבק, נהפוך הוא, אולי אפילו קיצוניים בהרבה מאלה כיום...

  Mako "שחיטה כשרה" (17.7.13) נעה יחיאלי  (הם לא נחמדים, ואין להם שום כוונה לתת לכם לאכול את הסטייק שלכם בשקט ולשכוח מאיפה הוא בא. עוף זה ציפור ובשר זה חיה, וחיה זה חבר. מבט מבפנים על הפלנגות הקיצוניות של הטבעונות שהכריזו מלחמה על כל מי שעומד מהצד וממשיך לאכול את החברים שלהם. קחו אוויר, זה רק הולך להיות יותר גרוע)

   

  ובאים קבוצת "קיצונים" ובכוח מראה מראות שאיננו רוצה לראות. זו לא אלימות? בטח אלימות...הרי מאד נוח לחשוב כך, וכולנו נוטים לשכוח שאף אחד לא מכריח להסתכל, והפעולה האלימה היא של אלה שהרגו את בעלי החיים ולא אלה שהציגו זאת. וזו הצגה, אלא שחופשית ופומבית – ומישהו כינה הצגה או סרט כ"טרור"? לא.....נכון?

   

  לפני מספר ימים ממש פורסמה הידיעה הנוראה הזו: ynet  "חשד: נערים שרפו למוות חתולים "מתוך שעמום" (20.7.13) נעם (דבול) דביר

  תמהני, איכשהו, משום מה אף אחד לא מכנה אותם, ועברייני גילויי אלימות ואכזריות נוראה אחרים "טרוריסטים"....ואיך הודבק ה"טרור" דווקא לפעילות שביסודה היא נגד אלימות "פעילי זכויות בעלי חיים"? הנה, ככה....

   

  דברים בעולם הזה אינם חייבים מסתבר להיות תמיד הגיוניים ושייכים, אפשר במחשבה, לאט, עם ידע מקצועי בפרסום, ואינטרס כספיים ואחרים להדביקם ולשייכם בתודעה של הציבור, כך שדבר אחד יעורר אסוציאציות מסוימות, בין אם זה הגיוני יותר או פחות, זה לא כל כך קשור בכלל .......

   

  נתנה לזה ביטוי בצורה ברורה ויפה צביה ברוכין בפייסבוק:"עולם שמגדיר כ"טרוריסטים" את אלה שמגנים על החלשים, חסרי הקול, אלה שלא יכולים להגן על עצמם, הוא עולם שחייב לעבור שינוי מהותי מהיסוד. אנשים שרואים באוכלי צמחים אנשים קיצוניים ומגנים בחירוף נפש על קיבתם ותאוותם הם אנשים שצריכים לעשות קצת חושבים עם עצמם ולבדוק איזה אנשים הם רוצים להיות."

   

  על עקרון דומה (ללא קשר לנושא) מוציאים עברייני אלימות בעונשים מגוחכים ע"י נסיבות מקלות מה שגורם לזלזול בחוק ועליית רף האלימות, ובמקרים מסוימים אפילו הזדהות אתם בשל "מה שעברו" או "ילדותם הקשה"...החיים הגיוניים תמיד? לא, so what  ?

   

  פעילי זכויות בעלי חיים ואוהביהם חושבים ופועלים במישורים שונים, תוך הבדלי דעות ללא אחידות, וטוב שכך. כי כשחשובה לך מטרה מסוימת זה בהחלט נבון לפעול בכל המישורים האפשריים.

  אני מעדיפה לפעול בצורה אחרת מזו עליה אנו מדברים, חברים רבים אחרים בצורה חזקה או שונה, אך כל עוד נעשים הדברים במסגרת החוק בעיני הם "כשרים". כולם פועלים למען מטרה אחת, למען בעלי החיים, וכל הצורות והדרכים מוערכות בעיני, ובכלל הפעילות למען מישהו אחר, לטובה, כשאתה מאמין במטרה בכל מאודך, ללא אינטרס – כשלעצמה ראויה בעיני לשבח.

   

  אם הייתה אכיפה תקיפה ויעילה בנושא ובכלל, אם מי שעוסק בתחום גם באופן מסחרי היה פועל כראוי, אם הרשויות הממונות היו עושות תפקידן נאמנה, ואם המצב בשטח לא היה כה מביש ונורא – לא היו אזרחים נוטלים יוזמות כאלה לידיהם ולא היה מגיע מצב לכדי זה.

   

  כשלאנשים כואב, כואב מאד ויש להם הרגשה (מבוססת מציאות) שדבר לא נעשה ואף אחד אינו "סופר" או שומע אותם, בלית ברירה נוצרת מחאה, חזקה מאד וכאובה, כדי להישמע: העין השביעית"כלב אזרחי" (21.7.13) אביב לביא...   "ארגונים למען בעלי-החיים יכולים לראות במכתב הווטרינר הראשי אות כבוד: הם הצליחו לחדור לא רק אל מעבר לקווי התעשייה, אלא גם לתוך התודעה"

   

  ואכן הם נשמעו ונשמעים !

   

   

     

  ''

  בסבל כולם שווים, ת"א 2.6.13

   

  עדכון 


  דרג את התוכן:

   תגובות (50)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/6/15 23:14:
   פוסט מעניין וצודק
     1/8/13 16:24:
   הכאב האמיתי הוא של בעלי החיים שמונעים מהם את חייהם . הכאב המשני הוא של האנשים שפקחו את עיניהם וליבם לראות את העוול הנורא שנעשה לבעלי החיים ,ולשמוע את אוכלי הבשר שלא אוהבים שמחנכים אותם .מה שכואב לאוכלי הבשר הוא שמעמתים אותם עם מצפונם ומכיון שהם לא מוכנים לוותר על עינוגי הטעם הם כואבים את השקט המצפוני שאבד להם.
     1/8/13 10:16:

   שלום חברים, אורחים
   לא הייתי כאן למעשה שבוע תמים, כי ביום ששי שעבר המחשף היקר שלי שבר את הכלים וקרס.
   הרבה חששות ומחשבות עברו עלי בימים הללו, כשהייתי בלעדיו, יכולתי רק להציץ לפעמים ממחשב אחר אבל לא באופן שוטף ומעט מאד פעולות לעשות.
   היה די קשה בלעדיו, לא רק בגלל ה"קפה", בכלל בשל העבודה שטלפונים אנשי קשר ומידע רב נמצא בו.
   שמחה לחזור.
   לא אגיב הפעם כהרגלי בתגובה לכל אחד לחוד אך השבוע הזה קראתי כל תגובה שלכם כמה פעמים ואני מבקשת להודות על כל אחת מהן, גם אלה שלא בדעתי והרגשתי, כולן, אחת אחת.
   שמחתי לראות אנשים שלא הגיבו מזה זמן מה, ואורחים - שמחתי לכל התגובות.
   הנושא בנפשי, חשוב ועמוק ועיקרו לאו דווקא בעלי חיים בכלל, אלא יותר השקפת חיים והתנהגות כללית. הדרך בה אתה תופס ורואה דברים.
   שיהיה לכולנו סופ"ש נעים, בריא, וקל ובטוח - לנו, ליקרים לנו כולל יצורים דוממים כ"מחשף".

   ''

     1/8/13 06:09:
   מסכימה עם כל מילה שכתבת כאן, יופי של פוסט, ותודה
     28/7/13 23:03:

   זו הדרך של תעשיות הבשר להילחם בכם, יקירתי- הדבקת סטיגמה ודה-לגיטימציה.

   אבל זה לא ירפה את ידיכם, בשום אופן לא.

     28/7/13 22:56:

   נו זה כמובן דורש את המשפט המפורסם של קרלוס מרגילה (מחבר את המדריך המקוצר לטרוריסט): הטרוריסט של האחד, הוא לוחם החופש של האחר.

    

   הטרור אינו השיטה היחידה שזורה פחד, במלחמות רגילות נזרע הרבה יותר פחד והרס מאשר בפעולות הטרור - אלא שבעוד למלחמה קונבנציונלית יש מטרות אסטרטגיות (כביכול לגיטימיות - כמו כיבוש שטח), היעד המרכזי של הטרור הוא הפחדה. במילים אחרות הטרור זו מלחמה שמתרחשת בעיקר בתודעה - ולכן מכל הפעולות האלימות - הטרור מנהל את היחסים הצמודים ביותר עם התקשורת (בו בזמן - שמדינה שנוקטת באלימות תעשה מאמץ גדול כדי להסתיר אותה).

    

   נדמה לי שעוד לפני שכינו פעילים נגד אכילת בשר כטרוריסטים - כבר נעשה דיון מעמיק על המילה ועל השימוש בה (בין היתר נשאלה השאלה האם יש טרור מדינה - ואם נחזור אל סכסוכנו - מדוע פעולות אלימות ונוראות של פלסטינים שגבו חייהם של עשרות ישראלים (בשלוש השנים האחרונות) מתויגות כטרור, ואילו פעולות אלימות של מדינתנו שגבו חייהם של מאות פלסטינים באותה תקופה מתויגות בפעולה לגיטימית? 

    

   בוודאי תשמחי לשמוע שלא פעם פעילי זכויות אדם באזורים שונים בעולם מקוטלגים כטרוריסטים אפילו על פעולה פשוטה כמו הבעת אמפטיה לכאבו של הצד השני.

    

   למעשה יש היסטוריה ארוכה שח שימוש במילה טרור כדי ליצור דה-לגיטמציה, או להשיג הישגים פוליטיים מפוקפקים (כפי ששלטון האפרטהייד בדרום אפריקה עשה לשחורים שנאבקו לשוויון זכויות). 

    

   ובשנים האחרונות גם הצמחונים האקטיביים נכנסו למעגל. קצת מזכיר את השיר של מרטין נימלר ("בהתחלה הם לקחו את הקומוניסטים, אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט...").

     27/7/13 07:56:

   קשה לי עם הפוסט וגם עם חלק מהתגובות. 

   אני מבחין בין התעללות לבעלי חיים- שאותה צריך להוקיע, לבין מזון.

   אני אוכל בשר, ולא מעוניין להפוך צמחוני. אוהב בעלי חיים ומגדל אותם... 

   לטענת חלק מהאנשים- אני רוצח, בעצם השימוש שלי בבשר ובעופות ובביצים- אני נותן יד לתעשייה הזו. 

   אז...

   אני מסכים שיש לעודד את הגידול ההומני.

   האופן בו מגדלים את הבשר לאכילה הוא הנושא, לא עצם השימוש בו.

   וכל מי שמנסה להפוך אותי לרוצח, בגלל שאני מסרב להיות טבעוני- מפספס את המטרה.

   יש לעודד גידול ושחיטה הומניים של בעלי החיים. זהו הדגש, לא הצדקנות שנאמרת ע"י חלק מהתומכים, שגורמת לי ולחברי - אוכלי הבשר להפסיק להקשיב. לשני הצדדים להתבנקר כל אחד בעמדתו. 

     27/7/13 01:28:

   צטט: liat62 2013-07-25 14:24:04

   צטט: קובי אש 2013-07-24 09:47:06

   אני רוצה להבהיר רגע מה הולך פה:

    

   פעילי זכויות בעלי החיים תוקפים את הציבור התמים שקונה שניצל בסופר באמצעים אגרסיביים ביותר, ומאשימים את הציבור הזה ברצח - לא פחות!

   הטרוריסטים הפחדנים שמפחדים להתעסק עם תאגידי המזון הכוחניים והעשירים שהם האחראים לזוועות, מפנים את הטרור כלפי ציבור תמים, בתקווה שמרוב שנקיא התאגידים יתפוגגו.

    

   אז שיהיה ברור:

    

   זה טרור, ותעיתם בכתובת!

   מי שקונה תועפות בשר בסופר איננו תמים.

   אנשים יודעים שביקושי שיא לבשר מביאים לקיומם של לולים ורפתות תעשייתיים שבהן מתרחשות זוועות מתועבות שלא יאומנו.

   אז לא נכנסת לאיש לצלחת הפרטית שלכם, ולא מטיפה, אבל כן מבקשת מאוכלי הבשר...תורידו את הביקושים.

   אם תסתפקו בשלוש ארבע פעמים בשבוע, יפחתו הביקושים, ולא תהיה הצדקה לקיומם של מוסדות זוועה שכאלה.

   אפשר להמשיך לאכול בשר, אבל תוך כדי גילוי אחריות סביבתית ומצפונית.

    

    

   כשבן אדם או בת חווה לצורך העניין מדברת לעניין לי למשל אין אתה בעיה.

   הנה ליאת נתנה ובגדול את ה-דוגמא.

    

    

    

   מינונים.

   היגיון.

   להבדיל

   ממיליטנטיות ולוחמה בלתי עדינה ומילים כאילו יפות שבחלקן עוטפות חצאי אמת.

    

   ולא. לרגע אין לי צורך להתנגח עם אף אוכלת צמחים / גזרים או את הבטן הרכה של עצמה

    

   שבת של עונג שמש גם היא במינון הנכון כי ויטמין D ז דבר חשוב

   ואגב כשלא ברורה חלר מתגובה שלי זו ממש לא בושה לשאול

    

   אני לא מחפשת פה לא חברים ולא אהבה 

   ואם אני כבר כן מגיבה,

   לי למשל היה יותר מחבל שהפוסט הזה לא הכיל תגובות של רוב האנשים שכן מגיבים פה בדרך כלל

   אלא רק כוכבים שלא אומרים כלום

   למה?

   כי אנשים בזמן האחרון לא פותחים את הפה ולא כותבים מה הם חושבים ואני ממש לא עושה הכללות

   כי חלילה וחס יחשבו עליהם דברים כאלה או אחרים וזה יהיה איום ואפילו נורא.

   מותר לא להסכים

   מותר לחשוב אחרת

   מותר לי אפילו לא לשתף מה אני אוכלת ומתי

   כי זה לחלוטין לא עניין של אף אחד ואף אחת

   ואני ממש לא עושה את זה בכדי להיות האשה הרעה או הטובה

   רק מה?

   ב"זכות" תגובה כזו כאן יש למשל עלי כבר תווית על המצח

   ובונבונה אולי לא אצלך

   אולי לא אצל עוד שניים ורבע אנשים 

   אבל כן אצל אנשים שלא נעים להם לכתוב מה הם כן חושבים כי זה לא נורא נוח תמיד להגיד מה בדיוק מרגישים.

    

   זה עצוב שזה המצב.

    

   ולהבהיר אותי ולמה התכוונתי ולעשות את פה ולא בהודעה פרטית?

   אם אני כותבת שאני כבן אדם פרטי לא יכולה לעבור ליד מחלקת בשר בסופרים או לשמוע על משחטות ואז תגובה אחרי מלאה פירוט ניכר של מה כן רואים שם, אז למה אי אפשר להיות נעים גם אלי כבן אדם גם אם לא מכירים אותי באופן אישי

   ואני רק וסתם דמות וירטואלית לצורך העניין ולכתוב באותיות גדולות שהולכת  להיות תגובה שמכילה חומרים קשים לקריאה

    

   הרי הבה נהיה טיפה כנים, מי שקורא פה ומתעניין בחומרים הללו קורא וקוראת תגובות של מגיבים אחרים

   אז קצת הגינות גם בין אנשים לבני אדם אחרים ולא רק בין הולכי כל 2 והולכי על 4

    

   אין לי בעיה שיחנכו אותי. יש לי בעיה עם מי שלא מתייחס למה שכואב לי ולא סופר את הכאבים והקשיים שלי ממטר.

    

   הייתי קצת יותר ברורה עכשיו?

     26/7/13 23:12:
   איזה פוסט מנומק ,איזה נושא שלא ניתן להתווכח עליו ,ואנשים תוקפים את הדרך ,מכנים בשמות את מובילי המהפכה ,ממציאים תירוצים מטופשים ,כי הם פועלים בניגוד לנכון . אין הגיון ,למרות שהרוב עושה את זה ולאורך שנים ,לקחת חיים מבעלי חיים ולשעבד אותם רק כדי לענג את בלוטות הטעם ב י מ י נ ו .
     26/7/13 09:54:

   צטט: נערת ליווי 2013-07-22 23:11:54

   אוי,

   אני רואה ששלויימה הקדים אותי בענייני הגדרות של טרור.

   בדיוק רציתי לגעת באותה נקודה, של מה זה טרור וגרילה, כאסטרטגיה. כמעט. ממש כמעט עשיתי לעצמי אאוטינג קטן.  

   לא מתלהמת.....

   מסבירה.

   --

   יקרה, ויש לי באמת אלייך הרבה חיבה משום מה, את צריכה לברר לעצמך מה בדיוק ההגדרה של טרור, וזה - מה שמדובר כאן לא קשור לזה. אולי לך נוח לראות ולהבין זאת כך, ומאד לא נעים, אבל טרור זה לא.

   לגבי אאוטינג, כל אחד והאאוטינג שלו, אולי נחזיק יד ביד ונעשה את זה ביחד? כי לכל אחד יש אאוטינג קטן משלו לעשות.

   ולגבי הלא מתלהמת....

   אני כבר רגילה לסגנון שלך, ויודעת שזה מפני שאת מרגישה חזק את הדברים ואמיתית, ככה הם יוצאים לך, אבל הדרך בה הם יוצאים לך תסכימי אתי שיכולה להיות רכה יותר?

   אבל זה בסדר מבחינתי, אני מקבלת אותך איך שאת ואצלי כאן אמרתי ועומדת בזה שאת יכולה לכתוב איך שאת רוצה. רק תהיי מודעת לזה שלפעמים לגבי התלהמות את קצת כן....

   ובסדר, זה הסגנון שלך, וכל אחד והסגנון שלו.

   מבינה את הנקודות שהסברת, פשוט לא מסכימה אתן.

    

   החיים את יודעת זה דבר מוזר ביותר.

   נזכרתי עכשיו בדיוק במישהי מאד משכילה שהכרתי היטב שההתבטאויות שלה היו אכן מאד בטון רך אך לא תמיד היו במשמעות רכה בכלל.

   ממש, אבל ממש לא אהבתי אותה.

    

   כך שזה לא הדבר היחידי החשוב בחיים. עד היום אני לא אוהבת אותה בלשון המעטה.

    

   ''

    


    

    

    

     25/7/13 21:31:
   *בסבל כולם שוים נכון
     25/7/13 20:15:

   צטט: שלויימה 2013-07-22 22:49:16

   אולי המילה טרור היא קצת קשה מידי, לטרור יש הגדרות מאד פשוטות וישירות , אחד ההגדרות היא התנהגות אלימה נגד אזרחים במטרה להפחיד אותם לצורך מטרות כלשהן, אם הפעילים נוהגים באלימות אז זהו טרור, ולא משנה אם קוראים לקבוצה חמאס, תג מחיר, או פעילים למען הסביבה.

   -

   המילה טרור קשה מדי, לא מדויקת, ולא נכונה כשהיא מופנית לגורמים כאלה. התנהגותם אינה אלימה ואתה מוזמן לראות את ההגדרה למילה טרור, התנהגותם מוחה נגד אלימות. חבל שאינך מפריד בין הדברים.

   מה שאתה אומר שאסור לשים מראה מול פנים של אנשים כדי שיראו איך הם נראים. כי הם מפחדים מזה, מלראות איך הם נראים, וזה ששמים להם בסך הכל את המראה מול הפנים נקרא טרור? מופתע

    

     25/7/13 20:08:

   צטט: ערןירום 2013-07-22 22:41:37

   עולם הפוך...

   עולם הפוך שבעלי הון ועניין עומלים כל העת להראותו לאנשים בצורה שנוחה עבורם, ורוב האנשים כל כך רגילים לראותו בצורה כזו ולבלוע מה שמאכילים אותם שכשמישהו מראה ואומר להם אחרת קשה להם עם זה. הסנני

     25/7/13 14:24:

   צטט: קובי אש 2013-07-24 09:47:06

   אני רוצה להבהיר רגע מה הולך פה:

    

   פעילי זכויות בעלי החיים תוקפים את הציבור התמים שקונה שניצל בסופר באמצעים אגרסיביים ביותר, ומאשימים את הציבור הזה ברצח - לא פחות!

   הטרוריסטים הפחדנים שמפחדים להתעסק עם תאגידי המזון הכוחניים והעשירים שהם האחראים לזוועות, מפנים את הטרור כלפי ציבור תמים, בתקווה שמרוב שנקיא התאגידים יתפוגגו.

    

   אז שיהיה ברור:

    

   זה טרור, ותעיתם בכתובת!

   מי שקונה תועפות בשר בסופר איננו תמים.

   אנשים יודעים שביקושי שיא לבשר מביאים לקיומם של לולים ורפתות תעשייתיים שבהן מתרחשות זוועות מתועבות שלא יאומנו.

   אז לא נכנסת לאיש לצלחת הפרטית שלכם, ולא מטיפה, אבל כן מבקשת מאוכלי הבשר...תורידו את הביקושים.

   אם תסתפקו בשלוש ארבע פעמים בשבוע, יפחתו הביקושים, ולא תהיה הצדקה לקיומם של מוסדות זוועה שכאלה.

   אפשר להמשיך לאכול בשר, אבל תוך כדי גילוי אחריות סביבתית ומצפונית.

   אנחנו חיים בתרבות כלכלית וכל דבר שמאיים על הכלכלה או פוגע בה נחשב על ידי קברניטי התרבות כמעשה חמור ביותר שיש להילחם בו בכל האמצעים.
   בעלי החיים - כמו גם בני האדם, הם משאב כלכלי.
   אגב, אם אתה מתעניין בסביבה, אני רוצה להזמין אותך - ואת כל מי שמתעניין בנושא הזה לפוסט שכתבתי. אני בטוח שתמצא אותו מרתק...
   ההתחממות הגלובלית - ההונאה הגדולה של תרבות תעשייתית 

     24/7/13 19:12:

   שלום לכולם

    

   מי שעקב אחרי התגובות בפוסט הנוכחי מאז ש"עלה לאויר" יודע שזכיתי לביקורו של טרול, בכמה זהויות, גורם ידוע כנראה בקפה. למי שהפסיד עיקרן היה ניבולי פה, שימוש בשפת זבל, קללות, וכיוצ"ב.

   הצטערתי שה"אוצר" נמחק, בשום אופן לא על ידי, מפני שבאיזה מקום, באופן פרדוכסלי הן היוו עדות למשהו, ועזרו להוכיח טענות.

   מציעה להמשיך לעקוב בטח ישויות נוספות תגענה לביקור.

   מעלה כאן משהו שנכתב על ידי אתמול והיום בבוקר בשעה שה"אוצרות" היו עדיין קיימים.

   ''

   האמת שרציתי להודות,

   לטרול במוטציותיו השונות,

   זהותו הרי "בביצה" ידועה,

   הוא גם לרוב אינה מסתירה.

    

   התפלאתי דווקא בהתחלה,

   שלא הגיעו שלוחי זו התעשייה,

   הצטערתי שהודעות קודמות,

   נמחקו בשל ניבולי הפה והקללות.

    

   כי יותר טוב ובצורה מעולה,

   רואים כך מי נוהג באלימות,

   מי משלח חרצובות וגסויות,

   אולי זה משלמים לו לעשות.

    

   הדברים שלי וההרגשה,

   לא הובעו כדיון בקהילה,

   לא הייתה לכן סיבה,

   לנצל בבוטות דלת פתוחה.

    

   אלא אם כן כמובן, הדברים,

   על יבלת מישהו דורכים,

   ופרנסתו בתעשיית הבשרים,

   ראו איך מייצגה "בכבוד" חברים....

    

   צורת ואופן ביטויו וההודעות,

   מראים טוב מכל ההוכחות,

   דרכו של מי סוגה באלימות,

   והיכן הטרור בין שני המחנות.

    

     24/7/13 17:58:
   מה שהכי חשוב זה שהתנועה שפועלת לטובת בעלי החיים עושים דברים מזעזעים בשביל לעורר מודעות, כפי שמנסים לפעמים לעורר בנו תחושת גועל לגבי תאונות דרכים.
     24/7/13 15:11:

   צטט: יוהידן 2013-07-23 13:54:57

   אני רוצה להתיחס לתגובתו של אל קמינו משעה 7.59 . הבחור מתלונן על התכנים שמציגים פעילי זכויות בע"ח. זה קשה לו לצפות באיברי חיות ולכן הוא משוה את התוכן הזה להפגנה שבה ישתמשו מפגינים באיברים של בני אדם וכיו"ב. אז ראשית כל הרגישות שהוא מגלה היא ענין חיובי ובודאי שהוא אינו מצדיק בשל רגישותו, קניבלזם ואכילת חלקי גופות של בני אדם. השאלה היא, האם ואם היה מצב כזה, שהיו מוכרים בשר אדם במרכולים במסעדות, היה מגלה את אותה הרגישות,או שמא היה מתלונן על התוכן או על שיטות המאבק. האם ואם היו שולחים בני אדם לנסויים מזויעים במעבדות, היה מתלונן גם כן על התמונות? אם היו עוברים בני אדם בסרט נע להישחט, האם היה שולל את התכנים ואת השיטות שבהפגנות? זה כמובן על רקע הדבר הזה, שאין ממש הרבה שאכפת להם,כי בעצמם זוללי בשר. אני אשמח לתשובה ממנו,אם זה לא קשה לו כמובן. דן


   לא קשה לי לענות אדון יוהידן, אבל על כזה גיבוב שטויות, אין לי כוונה לענות.

     24/7/13 12:46:
   הכל עניין של סמנטיקה - איך מגדירים "אלימות". מה שברור הוא שבכל מאבק, גם הצודק ביותר, יש להימנע מלנקוט אלימות. כל טוב, עמוס.
     24/7/13 10:00:

   צטט: קרניוור 2013-07-24 09:53:52

   צטט: קובי אש 2013-07-24 09:47:06

   זה טרור, ותעיתם בכתובת!

   קובי, תאכל סברס, ואת האבחנות שלך תשאיר במגירה

    

   טרול, מי משלם לך?

     24/7/13 09:47:

   אני רוצה להבהיר רגע מה הולך פה:

    

   פעילי זכויות בעלי החיים תוקפים את הציבור התמים שקונה שניצל בסופר באמצעים אגרסיביים ביותר, ומאשימים את הציבור הזה ברצח - לא פחות!

   הטרוריסטים הפחדנים שמפחדים להתעסק עם תאגידי המזון הכוחניים והעשירים שהם האחראים לזוועות, מפנים את הטרור כלפי ציבור תמים, בתקווה שמרוב שנקיא התאגידים יתפוגגו.

    

   אז שיהיה ברור:

    

   זה טרור, ותעיתם בכתובת!

     24/7/13 08:27:

   את יודעת, וסליחה אם אני פוגעת במישהו בשל ההקבלה שאני עושה כאן.
   לגבי פוסט טראומה, אני מבינה עכשיו שאני לוקה בפוסט טראומה בשל

   העובדה שמגיל ילדות צפיתי בסרטים ובתמונות מזעזעות של ניצולים במחנות ריכוז,

   מעולם לא חשבתי שאין צורך לראות או לדעת נהפוך הוא צריך להראות כמה שיותר

   להכניס לזיכרון את שקרה לעולם לא לשכוח.

   כך המייצגים המזעזעים שנטען עליהם פה אם גרמו למישהו לטראומה זה אומר שעשו

   את עבודתם נאמנה, ושאותו נפגע טראומה אמור להפוך לצמחוני :)

   מה שמפריע לי בפוסט זה יותר מכל אלו התגובות המנוסחות באופן אלים

   הייתי קוראת לזה בלי להגזים "אלימות מקוונת"!!!

     24/7/13 07:17:
   השאלה שצריכה להשאל כאן היא : האם בהצגת עוולות כל האמצעים כשרים? הטרמינולוגיה לא היא החשובה אלא המחאה בצורה שנעשתה.בעיני לא השיגה את מטרתה אלא להיפך קוממה וגרמה לדחיה והסתכלות שלילית על המוחים ונושא המחאה.
     23/7/13 22:50:

   יאיר ברטשפיז 13/6/13 13:37:
   מגיע לך! בצל זה רצח!!!
   בדקתי. זו רמת ההומור שם אצלו.

     23/7/13 22:41:
   נמאס כבר לראות תרנגולות מאושרות ופרות מחייכות, על אריזות של מוצרי עוף ובשר קפואים. זהו חלק ממנגנון התרמית המלומדת שנועדה לגרום לנו לצרוך בשר מגיל צעיר בלי ייסוריי מצפון ובלי להתעניין מה בעלי החיים עוברים בדרכם לרשתות השיווק.
     23/7/13 21:32:
   תיקון עולם קצת תמים אך בכיוון נכון משום שישנם כל כך הרבה עוולות שמבצע האדם בטבע ובעיקר באנשים אחרים ששחיטת חיות היא רק אחד מהם. אבל גם אבן דרך של "לעזאזל לאן הגענו ?" . לכן נראה לי תמים שכהות חושים והתכחשות ריגשית לצלקות שמשאיר האדם המודרני על פני כדה"צ, הוא עיניין לטיפול דחוף ולאוו דווקא שחיטת בעלי חיים. . מקווה שגם לטבע יש מנגנוני הגנה מבני אדם תאבים ואם לא נתפקח מתישהו אז נחזור למערות וחיים הרבה יותר פשוטים והרבה פחות מזיקים. . אחד הסימפטומים שכבר מופיע הוא חוסר מחשבה על דורותינו הבאים ומה נשאיר להם. או ריחוק אוכלי הסטייקים מחיה הריגשיים של החיה אותה הוא אוכל. מין ערפל וירטואלי שלא פסח על אף אחד מאיתנו ואט אט תופס מקומה של מציאות אותה חי האדם בעבר עוד לפני שהתמכר לפינוקי ההווה. . אז מה שצריך להשתנות פה, הרבה יותר גדול מהתעללות בבעלי חיים. אבל זה בהחלט נושא לגיטימי להתחיל ממנו.
     23/7/13 19:35:
   כדרכי, אני איש החשיבה הלוגית. צריך להבדיל בין כמה נושאים: התעללות בבעלי חיים קטנים, כמו כלבים וחתולים וכדומה. כאן איש אינו יכול להתעלם. אם רואים מעשה כזה צריך להיענש העושה, ילד או מבוגר. זה דבר פשוט וברור. עכשיו ישנה תעשייה העוסקת בהכשרת מזון בשרי לסוגיו. מרבית האנשים אינם רואים מה נעשה שם, וגם אינם מתעניינים. הם קונים באיטליז או בסופר, עוף, בשר ודגים. וכמובן ביצים. עניינם הוא בניקיון הסחורה, וכמובן בכשרותה (לגבי שומרי כשרות). מכיוון שהם אוכלי בשר ועוף הם לא מתעניינים בעינויים ובייסורים של בעלי החיים. לדעתי, אי אפשר לחייב אותם לדאוג לכך. רק אנשים הנמנעים, במודע, מאכילת בשר וכו' הם אלה שמעניין אותם מה נעשה בתעשייה זאת. לא כולם כמובן. אם המתעניינים והמעורבים בנושא מציגים דוגמאות של עינוי בעלי חיים וכדומה, זה מרגיז אוכלוסיה שאינה אשמה, הם אינם יצרנים אלא צרכנים. האצבע המאשימה חייבת להיות כלפי מי שאחראי ישירות. לו צריך להציק בכל דרך הנראית לפעילים. לא לערב קהל שאין לו אחריות ישירה. הוא לא יפסיק לאכול בשר ואין הוא בר-השפעה על היצרנים. בקיצור, פגיעה בבעלי חיים קטנים, חיות מחמד, זה עניין ציבורי כללי וצריך להעסיק כל אדם בוגר בר-דעת. כל השאר, אינו שייך לקהל הרחב אלא לקבוצה מסויימת, שאיתה המתנגדים למעשים הנעשים שם, צריכים לבוא חשבון. להם צריך להציק. אם זאת הדרך להשפיע עליהם.
     23/7/13 19:33:
   לאדם ניתנה הזכות לשלוט על החי קרי הטבע כבר בראשית בריאתו נאמר לו על יד האל לכאורה, "רדו בכל חיית הארץ....מלאו את הארץ וכיבשוה". "לרדות" , לשלוט בטבע בכוח. בסיפור נוח לנו נאמר "מוראכם וחתכם, יהיה, על כל חית הארץ" להטיל אימה על החי. מאז ועד היום בעלי החיים נרתמו לצרכיו של האדם נשלטו על ידו ללא רחמים , בעקבות הייעוד הקדום מבראשית בריאת האדם. האדם הפריד את עצמו מהטבע בנה ערים יצר הפרדה והרחיק את עצמו מהחיים בטבע. בעלי החיים שלכאורה בשליטתו של האדם נטבחים בהמונים, עוברים סבל ועינויים במעבדות ועוד. את ההפרדה הזו הכללנו אותה במערכת יחסים עם הזולת , "אני" לעומת "אתה".הכללנו אותה להפרדה בין עמים "אנחנו" "הם" עמים מושמדים, משועבדים, על רקע צבע, מין ועוד. אמצנו מערכת ערכים אידיאולוגית שתצדיק את ההפרדה הזו. עד מתי תמשך ההפרדה הזו ? הטבע מכה בנו ללא רחם בעשור האחרון ואנחנו בשלנו נעלים מעל הטבע. לבסוף הארץ תקיא אותנו. כיום כשתנועות חברתיות וקהילות מודעות מגדירות מחדש את מערכת היחסים עם הטבע ובנינו לבין הזולת רצוי להאזין, הגיע הזמן לשינוי. תודה מיוחדת לבונבוניטה שאפשרה לי להביא לידי ביטוי את רחשי ליבי לפניכם במדור זה השם דגש על רווחת האדם ובעלי חיים.
     23/7/13 19:33:

    בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   צר לי יקירה והפעם דעתי שונה מדעתך

   כתבתי אצלך פעם שהפעולה הזו לשים ראשים של בעלי חיים מתים

   בקניונים או במקומות ציבוריים פסול בעיניי

   אני בעד להגן על החיות אבל הדרך הזו לא מקובלת עליי

   קודם כל זה מזעזע לראות דם של חיה או ראש כרות וביחוד

   זה מזעזע שילדים רואים זאת - לא מקובל בעיניי!

   אני אישית אם היתי ניתקלת בראש כרות בראש חוצות זה היה מזעזע את נישמתי

   ולא מוזר?  - איך אותם פעילים משיגים את הראשים הכרותים?

   מהכבוד שלי לחיות לא היתי משתמשת באיבריהם לראווה גם אחרי מותם

   אני בעד שיטות אחרות להביא למודעות

   ושוב, אני בעד פעילויות להגנת החיות אך לא כך

   * חיבוקים אוהבים יקירתי ותודה ששיתפת אותנו

   ערב ניפלא

    

     23/7/13 19:14:

   כל עוד לא פוגעים בי וברגשות שלי ושל זולתי.

   איש באמונתו יחייה.

     23/7/13 17:15:
   אני חושב שסולם הערכים התבלבל, המדיה נהיתה העיקר ולא הנושא.
     23/7/13 15:08:
   המיצגים של תנועת 269 מזוועים במיוחד, כנראה מתוך מגמה לעורר, לשנות הרגלים והם מצליחים היטב לעורר מודעות לסבל של בעלי חיים, ולשחיטה ההמונית. הצגת הטיעון שזה "טרור " מעיד על הזעזוע שזה עושה להם. וטוב שכך. האדם תתמיד עשה הפרדה בינו ובין הטבע. ראה עצמו שולט בטבע. מן הראוי יהיה להמשיך במצגים אלה עד שתעורר המודעות..
     23/7/13 13:54:
   אני רוצה להתיחס לתגובתו של אל קמינו משעה 7.59 . הבחור מתלונן על התכנים שמציגים פעילי זכויות בע"ח. זה קשה לו לצפות באיברי חיות ולכן הוא משוה את התוכן הזה להפגנה שבה ישתמשו מפגינים באיברים של בני אדם וכיו"ב. אז ראשית כל הרגישות שהוא מגלה היא ענין חיובי ובודאי שהוא אינו מצדיק בשל רגישותו, קניבלזם ואכילת חלקי גופות של בני אדם. השאלה היא, האם ואם היה מצב כזה, שהיו מוכרים בשר אדם במרכולים במסעדות, היה מגלה את אותה הרגישות,או שמא היה מתלונן על התוכן או על שיטות המאבק. האם ואם היו שולחים בני אדם לנסויים מזויעים במעבדות, היה מתלונן גם כן על התמונות? אם היו עוברים בני אדם בסרט נע להישחט, האם היה שולל את התכנים ואת השיטות שבהפגנות? זה כמובן על רקע הדבר הזה, שאין ממש הרבה שאכפת להם,כי בעצמם זוללי בשר. אני אשמח לתשובה ממנו,אם זה לא קשה לו כמובן. דן
     23/7/13 13:34:
   בונבונייטה יקרה ! ציד בעלי חיים לצורך ספורט או אגו, צייד בלתי מבוקר של חיות ודגה בדיוק כמו כריתת יערות הגשם ויערות אחרים הם לטעמי פשע נגד כדור הארץ. גידול בעלי חיים לצורך תזונה החל לאחר המבול . אתן לך דוגמא - מי התהום נועדו בעיקרם להרוות את העצים והיערות בעלי השורשים העמוקים, האדם בא ובגלל התנהגותו הפושעת לאחר שזיהם מי מעיינות ונחלים הוא שואב וגוזל את מי התהום שאינם שייכים לו ובכך גוזר כליה על הצמחייה ,על המעיינות ועל החי. לא פחות חמור לדעתי..!!
     23/7/13 12:48:

   צטט: . ארז . 2013-07-23 11:27:35

   "אלימות היא התנהגות כוחנית, בין אם פיזית, פסיכולוגית או אחרת תוך כדי פגיעה או כוונה לפגוע בבני אדם, בעלי חיים, צומח או חפץ דומם כלשהו. בעבר התנהגות אלימה הייתה מקובלת יותר והייתה מבוצעת למטרות ענישה, חינוך, שחרור לחצים, הבעת רגשות, יישוב סכסוכים וחילוקי דעות, שעשוע ועוד. כיום חברות רבות בעולם הוקיעו את ההתנהגות האלימה ומגנות אלימות מכל סוג, מדינות חוקקו חוקים כנגד אלימות והתקבלו תקנות בינלאומיות נגד התנהגות אלימה.

   הלגיטימיות החברתית של אלימות תלויה בהקשר בו ננקטת האלימות. בעוד שברוב המקרים, התנהגות אלימה נתפסת כשלילית וכעבירה על הנורמות החברתיות ולרוב גם על החוק, הרי שבמקרים מסוימים נתפסת האלימות כלגיטימית, בעיקר כאשר מדובר בהגנה עצמית או במי שהוסמך לכך על ידי המדינה." (מקור: ויקיפדיה).

   ____________________________________________________________________________

    

   ברור שיכולים לקום יפי נפש למיניהם ולומר שעצם חשיפת המקרים האלימים גם היא סוג של אלימות....

    

   וכאן צריך כל אחד להיות ישר עם עצמו ולהחליט מי נוקט באלימות על מנת לפגוע: 

   זה שמתעלל בחיה או זה שמציג את תוצאות ההתעללות כדי להביא

   למודעות ציבורית וכדי למנוע הישנות של מקרים כאלו בעתיד ?

    

    

    

    

   כותרת שלי לצילום: חמלה היא לא רק תכונה אנושית.

   ''

   מקור צילום: אינטרנט (קרדיט לצלם לא ידוע)
   ======
   ארז - כל מילה בסלע! אין צורך להוסיף.
   והתמונה שצירפת מהרשת מרגשת מאוד!

    

     23/7/13 12:47:
   ממה שאני יודע בעולפ יש 2 ארגונים: wspa - שנחשב ארגון מקובל שמשתף פעולה עם האו"ם, ו-peta שנחשב אכן פרובוטיבי ומיליטננטי. כמו כל תנועת מחאה יש מדתיות של לוחמנות שחייבת להיות, ויש לפעמים חציית הגבול עד לרמה של טרור. שיהיה טוב לחיות זה הכי חשוב.
     23/7/13 11:45:

   את והטרול שהוקם זה עתה והצליח להגיב לפוסט הזה בלבד..

   הוא איננו טרול. מדובר בבלוגר אמיתי חי וקיים שמטיף לאכילת בשר ולועג לאנשים כמוך

    

   http://cafe.themarker.com/user/35067/

     23/7/13 11:27:

   "אלימות היא התנהגות כוחנית, בין אם פיזית, פסיכולוגית או אחרת תוך כדי פגיעה או כוונה לפגוע בבני אדם, בעלי חיים, צומח או חפץ דומם כלשהו. בעבר התנהגות אלימה הייתה מקובלת יותר והייתה מבוצעת למטרות ענישה, חינוך, שחרור לחצים, הבעת רגשות, יישוב סכסוכים וחילוקי דעות, שעשוע ועוד. כיום חברות רבות בעולם הוקיעו את ההתנהגות האלימה ומגנות אלימות מכל סוג, מדינות חוקקו חוקים כנגד אלימות והתקבלו תקנות בינלאומיות נגד התנהגות אלימה.

   הלגיטימיות החברתית של אלימות תלויה בהקשר בו ננקטת האלימות. בעוד שברוב המקרים, התנהגות אלימה נתפסת כשלילית וכעבירה על הנורמות החברתיות ולרוב גם על החוק, הרי שבמקרים מסוימים נתפסת האלימות כלגיטימית, בעיקר כאשר מדובר בהגנה עצמית או במי שהוסמך לכך על ידי המדינה." (מקור: ויקיפדיה).

   ____________________________________________________________________________

    

   ברור שיכולים לקום יפי נפש למיניהם ולומר שעצם חשיפת המקרים האלימים גם היא סוג של אלימות....

    

   וכאן צריך כל אחד להיות ישר עם עצמו ולהחליט מי נוקט באלימות על מנת לפגוע: 

   זה שמתעלל בחיה או זה שמציג את תוצאות ההתעללות כדי להביא

   למודעות ציבורית וכדי למנוע הישנות של מקרים כאלו בעתיד ?

    

    

    

    

   כותרת שלי לצילום: חמלה היא לא רק תכונה אנושית.

   ''

   מקור צילום: אינטרנט (קרדיט לצלם לא ידוע)

     23/7/13 10:09:
   נערת ליווי - כשהגבתי היו שלוש תגובות. אני לא "מגדלת" כלבים וחתולים, נאלצתי להציל את אלה שיש לי (הרבה יותר ממה שהייתי רוצה) כי בני אדם הפקירו אותם. חתולים אוכלים מזון מהחי ואין לי ברירה. אני לא עושה את זה להנאה או לעונג או בגלל אינטרס שלי. אדם שרואה מה קורה בתעשייה הזאת ובמקום להפסיק מיד איפה שהוא יכול מוצא תירוצים כמו חתולים וכלבים - שבמקרה שלהם אין כרגע ברירה - הוא אדם עלוב. אם היית נאלצת לאכול מזון מהחי לצורך קיום כמו חתולים וכלבים לא הייתי באה אלייך בשום טענה. זה לא המצב כמובן. בועז אני מתווכחת שנים ובדרך כלל משתדלת לטעון טיעונים בלי להתלהם, אבל יש גבול. כשרואים את רמות הביעות וההתחסדות - הסופר מלא חלקי גופות אבל כששמים לכם את זה ברחוב אתם נגעלים. אי אפשר להיות נחמד כל הזמן ואדיב כל הזמן והתנועות למען בעלי חיים לא היו מגיעות למה שהגיעו אם לא היו יודעות גם להיות לא נחמדות לפעמים. הן תפסו כותרות והפכו לאישו אחרי שהחדירו פעילים למעבדות, שפכו דם על פרוות, הכניסו בניגוד לחוק מצלמות למשחטות וכן הלאה וכן הלאה, ראה ארצות הברית ואירופה. אין מנוס גם מפעולות כאלה. מצחיק לנוכח מה שאתם מממנים להזדעזע מזה
     23/7/13 10:05:

   פעילות שהיא "קשה לצפיה" אינה טרור.
   ההגדרה לאלימות פיזית ו/או מילולית היא מאוד מדויקת:

    

   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%AA

    

    


     23/7/13 08:53:

   אני פשוט מסכימה איתך.

   הטרור הוא מי שעושה את מעשי הזוועה

   ולא מי שמביא למודעות הציבור,

   אותו ציבור שנוח לו להתעלם ממה לא מול העיניים שלו.

     23/7/13 07:59:

   שלום רב

    

   זה לא טרור. לא כל פעולה אלימה, גסת רוח, ברוטלית, חצופה, מזעזעת, חסרת כל פרופורציות, צריכה לקבל את התואר טרור, כמו שאני מתקומם לחלוטין נגד כל שימוש בטרמינולוגיה של שואה, שאינה מדברת על שואת בני אדם בהיקף משמעותי (שואת הארמנים, היהודים, הקמבודים, המוסלמים בבוסניה כדוגמאות בולטות).

   אבל נעזוב את הטרמינולוגיה. היא חשובה, אך זה לא העיקר.

   אם זה ככה, אז לפעילי שלום מותר לזרוק חלקי גופות בכביש כדי להוכיח את טענותיהם (הם הרי רק רוצים לזעזע למען השלום), לרופאים ואחיות שנלחמים על שיפור המצב בבתי חולים מותר להשליך על פקידי האוצר חלקי גופות או חלקי אפנדיציט שבדיוק הוצאו מגופו של חולה זה או אחר, לפעילי גני חיות מותר להוציא לחופשי חיות מסוכנות ולתת להם לטייל ברחובות הערים, לפועלי הנמל מותר לפרוק מכולות עם סחורות בתוך ולפזר אותן לכל עבר ועד ועוד דוגמאות, כולן רק כדי להיטיב עם העם והציבור.

   אז זהו שלא ! ממש לא! מותר להפגין, להחזיק שלט, לדבר. יש לחברה חוקים וכללים. חלקם כתובים, חלקם לא. אם נחרוג מזה יהיה כאן מאבק שסופו אלימות מסוכנת לשלום החברה בה אנו חיים.

   כמו שפעילי זכויות בע"ח הפכו אלימים (כן הם אלימים. זה לא טרור אבל זו אלימות)  כך אני מאד רוצה להיות אלים נגדם. בהחלט. אני מתכוון לכל מילה. זאת מכיוון שאני מאד מתנגד לדרכם ורוצה להגן על דרך החיים שלי.  אבל אין מצב שאהיה אלים.  לא מפחד מהמשטרה. מפחד מאד מתוהו ובהו חברתי וכל כולו בגלל מטרה שהיא מאד ראויה בעיני האחד וממש לא ראויה בעיני השני.

   אם ל"חברה שלך" מותר להיות אלימים לפעילי ומתנגי השלום מותר על אחת כמה וכמה. ואני אתנגד לכך בכל ליבי.

   יש דרכים למאבק ציבורי.

   זו לא !

     23/7/13 06:45:

   הוספת תגובה - לטונקס:

    

   הדרך שבחרת להגיב עושה עבורך ועבור אלו שאת

   מגינה עליהם ועל פעילותם - שירות דוב...

   את פשוט מבקשת להיות קדושה יותר מהאפיפיור, לא פחות.

   ראי,

   התנועה למען זכויות בעלי החיים, כמו גם התנועות לענייני

   הסביבה, החלו לפעול לקראת סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.

   הם נתפסו כ"מוזרים", יש לומר...

   עם השנים, הלכו והתבססו תנועות אלו ופעילותם, מטבע הדברים,

   הייתה בהתאם לפילוגים שחלו בתוך אותן התנועות..., מי קיצונית יותר

   ומי מיינ-סטרימית (סליחה על האנגלו-עברית...).

   כך או כך, גם השוליים הקיצוניים ביותר של אותן תנועות היסטוריות הבינו

   שאין שום אפשרות (חוזר: שום אפשרות!!!!) לעשות שינוי בדעת הקהל

   של החברה האנושית אשר התרגלה דרך שיגרה לקיבועם של הרגלי

   צריכת בשר וכיו"ב, בדרך של ניתוח כירורגי חד, באיבחת סכין אחת.

   גם הקיצוניים שבפעילים הבינו שיש צורך בפמפום לאורך זמן של מסרים

   שלא ייצרו התנגדויות קשות מדי, אלא התנגדויות אשר טיבען לעלות

   לדיון וסופן להיות, לעיתים, כאלו שנותרות במחלוקת...

   אני מאמין שאת מאמינה באמת ובתמים, באמונותייך. זכותך המלאה לכך.

   כמו גם זכותך להתבטא ולבטא אותן...

   אבל,

   אם את מבקשת לעשות נפשות נוספות לאמונותייך..., זאת, אינה הדרך,

   נהפוך היא...

     23/7/13 06:22:

   לא הייתי ממהר להושיט אצבע מאשימה אל התעשיות

   הנ"ל, בעניין הפצת המילה "טרור" והפיכת הפעילים

   ל"טרוריסטים"...

   כי על אף שהתעשיות הללו מוציאות ממון רב על פרסום

   הן ממעטות להוציא כספים על יח"צ ועל אנטי-יח"צ...

   יש לי תיאוריה אחרת (מדגיש את המילה, תיאוריה...)

   מזה זמן שהתקשורת הכתובה, קרי עיתונות, מנהלים

   מלחמת חורמה נגד המדיה האלקטרונית במאמץ לשמר

   לקוחות (שוב, חוזרים לנושא הפירסום, אבל בעיתונות...).

   כלל ידוע הוא, וטבע אותו מארק טוויין, שחדשות שליליות

   בעלות כותרות מזעזעות, תורמות לסירקולציה גדולה ולרייטינג

   מוגבר..., מכאן קל יותר לראות בעיתונות את הגורם המדרבן

   בהפיכת נושאים מסויימים לבעלי ערך שלילי לצורך השגת

   המטרה/אג'נדה הפרטית שלהם...

   ולעניין ה"טרור" של פעילי זכויות בעלי החיים -

   אני אישית לא רואה כול פסול במעשיהם, גם לא באלו של

   269..., גישה אקטיביסטית מעולם לא בחלה באמצעים

   קיצוניים כדי להעביר מסרים, וכול עוד אין במעשים אלו כדי

   פגיעה פיזית (גם אם פה ושם יש מעבר על החוק, ואו על איזו

   תקנה עירונית...) בגופם של בני אדם, אלו שאמורים להיחשף

   אל המסרים הנ"ל. מכאן שאיני רואה בכך "טרור".

   באשר לטענה כי בני-אדם נפגעים נפשית מפעילות שכזאת, הרי

   היא מגוחכת בעיניי לגמרי.

   המדיות השונות בתקשורת ההמונים ספוגים ומלאים בחומרים

   משודרים וכתובים על אלימות מזעזעת של בני-אדם בבני-אדם אחרים,

   חומרים שיכולים לזעזע דעתו של כול בר-דעת, ועוד

   לא ראיתי שיפט (תנועה) בדעתם של ברי דעת אלו...

   מצד שני, המסרים המועברים על ידי פעילי זכויות בעלי החיים, כמו

   גם אלו המועברים ע"י פעילי סביבה, בהחלט יוצרים באז חזק

   ומציפים את הנושאים לכלל דיון ציבורי, אפילו והם מעוררים תרעומת

   אצל אותו חלק "מהוגן" בקרב אלו הנחשפים אל המסרים ואל

   האמצעים בהם מועברים המסרים.

     23/7/13 02:34:

   צטט: טונקס 2013-07-23 00:38:30

   וואו, איזה תגובות. שנים על גבי שנים אתם אוכלים בעלי חיים שהוחזקו בגיהנום, שבעודנו מדברים עומדים בתורים אל המוות, נולדים כדי שיילקחו מיד מאמהותיהם, תרנגולות שלא מסוגלות לזוז ומטילות שוב ושוב ועוברות הרעבה, כדי שאתם תיקחו את הביצים שהן הטילו - ראיתם ושמעתם פעם תרנגולת מטילה? את הניסיונות הנואשים שלה לחפש מקום מסתור בכלובים שבהם היא לא יכולה לפרוש כנף? את ההתנשמויות של הגוף הקטן? היא מולידה, זה מאמץ אדיר. רק כדי שזה יילקח ממנה מיד על ידי טפילים שחייבים לאכול חביתות ומקושקשת וקרואסונים ועוגות ופשטידות והכל עם המון ביצים. מה זה חשוב שזה שלה. נכנסתם פעם לסרטון שבו צולמה פרה מחפשת בטירוף את העגל שנשאה חודשים ברחמה ונלקח ממנה מיד כדי שתוכלו לגזול את החלב שלה? צועקת ומטלטלת את הראש? ראיתם עגלים מנסים לחזור לאמא? ראיתם אותם מנסים להימלט בבית המטבחיים? ראיתם את ההינדוסים הגנטיים? את מדורי הגיהנום בדרך לבית המטבחיים? את הצינוקות שבהם עגל לא יכול לזוז כדי שתאכלו בשר רך? לא. לא ראיתם. לממן את זה אתם יכולים, אבל לראות את זה נורא קשה לכם. זה טרור. כמה התחסדות וצדקנות ואכזריות יכולים בני אדם החושבים שהם חכמים מבעלי חיים אחרים להשפריץ. מה שעוברים בעלי החיים הוא שואה, כך אמרו חתני פרס נובל כמו בשביס זינגר וג'יימס קוטזי. אבל זה לא מזיז לכם - אתם מממנים את השואה אבל לא רוצים שיזכירו לכם אותה. אם אפשר היה לסמוך על החמלה שלכם לא היה צריך את ה"טרור". אלא שאי אפשר. אז אין ברירה. זו הדרך היחידה לתפוס את תשומת הלב שלכם. אתם תממנו טבח המוני סיטוני יום יומי לשם עונג החיך, של בעלי חיים שהיום ברור שמסוגלים לחשיבה, לרגשות, ושזואולוגים קובעים היום שיש להם תודעה ויכולת לאמתפיה ואפילו חוש צדק - שאינם יכולים להגן על עצמם בפני הזוועות שאתם מכינים להם - ואז תבכו שמזעזעים אתכם ברחוב. אין גבול לאטימות, לאדישות לסבל, לחוצפה

    

    

   גברת אורנה רינת

    

   בינתיים הייתה תגובה אחת

   אז  אנא אל צדקנות ברמת הסביר :)


   את והטרול שהוקם זה עתה והצליח להגיב לפוסט הזה בלבד..

   ואני מודה ואף מתוודה שאחרי שורה אחת הפסקתי לקרוא את הדמגוגיה שלך, כי את אותה קשקשת כבר שמעתי לא אחת.

    

   חבל רק שחוץ מאשר להגן על בעלי חיים אומללים, אנשים שאכפת להם מחסרי ישע רואים גם בני אדם עם כאבים אחרים, בעיקר אם אותם בני אדם מצהירים מה קשה להם לקרוא למשל מופתע אז אני פונה אלייך כי למרות הצביעות לא פנית אלי, אלא אל ה"תגובות" שעד לרגע הזה הייתה פה אחת ואחת בלבד. שלי. ושלי בלבד :)

   ואכן, אני לא מכניסה אותך אלי לצלחת כי זה לא העניין שלך ולא של אף אחד.

   אבל יפה שקראת והפנמת מה כואב לי למשל לקרוא והצלחת לפרוט לפרטים אחד לאחד. (עצרתי בקריעה הראשונה.. ושוב תודה...)

    

   בונבונייטה ברגישות, הוסיפה למעלה כי הקישורים הם לא לכל אחד.

   את תחמלי את בעלי החיים. 

   תמשיכי לחייך חיוך של יפת רפש. לא לספור לשנייה את הולכי על שתיים שיש מצב שבדרך את (או הקבוצה המיליטנטית שבחרת לייצג פוגעת בהם, באותם בני אדם) נפגעת כי אנשים לא צריך לספור. לא משנה מה ואת מי הם אוכלים.

    

   זה בסדר מן הסתם...

    

   וסתם שאלה באוויר, הכלב או החתול שאת בטח מגדלת כאוהבת בעלי חיים, ניזונים רק ואך ורק מירקות? או שגם הם חוטאים פה ושם ממזון שעשוי מן החי?

    

   ולא, את ממש לא חייבת לי תשובה.

   זו סתם הייתה שאלה היפוטתית כזו נבוך....

    

   צביעות זו אכן תכונה לא יפה.

   איך שלא מביטים עליה.

    

   אבל אני לא מנתחת אנשים בטח שלא ברשת, בוודאי שלא בהתנדבות. וכאן אני עוצרת. 

   ליל מנוחה

    

   אגב,

   תגובתי לא הייתה אישית אלייך. אני לא מגיבה לאדם אלא לגופה של תגובה. את לקחת לך את תפקיד מייצגת אותה קבוצה, אני רק עניתי לך .. תודה וברכה,

    

   צוחק

     23/7/13 00:38:
   וואו, איזה תגובות. שנים על גבי שנים אתם אוכלים בעלי חיים שהוחזקו בגיהנום, שבעודנו מדברים עומדים בתורים אל המוות, נולדים כדי שיילקחו מיד מאמהותיהם, תרנגולות שלא מסוגלות לזוז ומטילות שוב ושוב ועוברות הרעבה, כדי שאתם תיקחו את הביצים שהן הטילו - ראיתם ושמעתם פעם תרנגולת מטילה? את הניסיונות הנואשים שלה לחפש מקום מסתור בכלובים שבהם היא לא יכולה לפרוש כנף? את ההתנשמויות של הגוף הקטן? היא מולידה, זה מאמץ אדיר. רק כדי שזה יילקח ממנה מיד על ידי טפילים שחייבים לאכול חביתות ומקושקשת וקרואסונים ועוגות ופשטידות והכל עם המון ביצים. מה זה חשוב שזה שלה. נכנסתם פעם לסרטון שבו צולמה פרה מחפשת בטירוף את העגל שנשאה חודשים ברחמה ונלקח ממנה מיד כדי שתוכלו לגזול את החלב שלה? צועקת ומטלטלת את הראש? ראיתם עגלים מנסים לחזור לאמא? ראיתם אותם מנסים להימלט בבית המטבחיים? ראיתם את ההינדוסים הגנטיים? את מדורי הגיהנום בדרך לבית המטבחיים? את הצינוקות שבהם עגל לא יכול לזוז כדי שתאכלו בשר רך? לא. לא ראיתם. לממן את זה אתם יכולים, אבל לראות את זה נורא קשה לכם. זה טרור. כמה התחסדות וצדקנות ואכזריות יכולים בני אדם החושבים שהם חכמים מבעלי חיים אחרים להשפריץ. מה שעוברים בעלי החיים הוא שואה, כך אמרו חתני פרס נובל כמו בשביס זינגר וג'יימס קוטזי. אבל זה לא מזיז לכם - אתם מממנים את השואה אבל לא רוצים שיזכירו לכם אותה. אם אפשר היה לסמוך על החמלה שלכם לא היה צריך את ה"טרור". אלא שאי אפשר. אז אין ברירה. זו הדרך היחידה לתפוס את תשומת הלב שלכם. אתם תממנו טבח המוני סיטוני יום יומי לשם עונג החיך, של בעלי חיים שהיום ברור שמסוגלים לחשיבה, לרגשות, ושזואולוגים קובעים היום שיש להם תודעה ויכולת לאמתפיה ואפילו חוש צדק - שאינם יכולים להגן על עצמם בפני הזוועות שאתם מכינים להם - ואז תבכו שמזעזעים אתכם ברחוב. אין גבול לאטימות, לאדישות לסבל, לחוצפה
     23/7/13 00:37:

   צטט: נערת ליווי 2013-07-22 23:11:54


   - "מבחינתי ... ראשי אותן חיות ... מבחינת מי שעבר בתמימות באותו יום זה טרור. נקודה."

   אז להראות לאדם את תוצאות מעשיו זה טרור.

   יפה.

   אז למשל אם מישהו ידרוס אותי, חו"ח, ויפקיר אותי אח"כ על הכביש, ואח"כ אשלח לו תמונה של איך נראיתי דקות אחרי התאונה ומה עבר עלי בבי"ח - זה יגדיר אותי טרוריסט. כי מה פתאום אני מטריד את נפשו הרכה בתמונות קשות.

   לא, לשיטתך אין מקום להראות לאנשים את האלימות הקשה שבה הם נוקטים יום יום. ואני מתכוון לאלימות קשה שסופה בראשים כרותים בבתי-מטבחיים, לא בתמונות קשות, במעשים קשים. בסבל שאין לו גבול.


   "...שבלילה יהיו להם סיוטים בלי שהם עשו רעה לאיש ... ובטח ובטח לא לאף בעל חיים בעיקר!"

   אז מי, מי לדעתך עושה את מה שעושה לאותן חיות? השוחט הוא רק שליח, אל תתחבאי מאחוריו. את נתת את הכסף - את שלחת אותו. בטח שעשית משהו רע! מימנת תעשיה של הרג ואלימות! ועכשיו את מתלוננת שמעירים לך על זה? אולי שווה לבדוק אם אכן את ממנת אלימות קיצונית?

   ואולי, רק אולי, סיוט או שנים שווים חיים וסבל קיצוני של 4000 בעלי חיים, שזה מספר בעלי החיים שאוכל ישראלי ממוצע בימי חייו.

    

   "יש אפילו מצב שמי שעבר שם באותה כיכר היה במקרה, ממש במקרה צמחוני או אפילו טבעוני.. וחטף פוסט טראומה קלה למראה הזוועה."

   פה אני יכול להרגיע אותך -

   רוב הטבעונים שאני מכיר, במיוחד מטעמי מצפון, חזו כבר באלימות כ"כ קשה שאת לא יכולה אפילו לתאר. מראה של מיצג מזעזע ברחוב לא יגרום להם לטראומה - יותר סביר שיעודד אותם לראות שאנשים עושים משהו בנדון.

   ממליץ לך מאוד לראות את earthlings.

     22/7/13 23:11:

   אוי,

   אני רואה ששלויימה הקדים אותי בענייני הגדרות של טרור.

   בדיוק רציתי לגעת באותה נקודה, של מה זה טרור וגרילה, כאסטרטגיה. כמעט. ממש כמעט עשיתי לעצמי אאוטינג קטן. דבר שאת יודעת שאני ממש לא עושה. כי מה הצלחתי ללמוד או לא זו בהחלט לא הנקודה. 

   באותה נשימה, גם מה היה משלח ידו של איש אחד שקראו לו במקרה או לא צ'ה גווארה במקרה הזה (וכן הוא לא קשור לבעלי חיים וכן קשור לחלק השני שהוזכר כאן) שמי שלא זוכר היה רופא ועדיין הצליח להזכר בהיסטוריה לא ממש בגלל זה.

   ועכשיו לעיקר.

    

   מבחינתי וכבר הגבתי על זה באריכות ולא אצלך, ראשי אותן חיות, וכן אני יודעת שלא אותה קבוצה שחטה אותן לצורך העברת המסר, היה מעשה יותר מגעיל ממכוער. כי מבחינת מי שעבר בתמימות באותו יום זה טרור. נקודה.

   אף לא זקן שנגרר בעגלה על ידי פיליפינית אומללה לא צריך ובטח ובטח שלא אותה פיליפינית שלו או פיליפיני לצורך העניין לראות את הזוועה. אני ברורהנבוך

   גם לא שום ילד וסבתא או סבא שלו.

    

   נורא יפה להעביר מסרים. מקסים אפילו, אבל להעביר אותם לעוברים ושבים (וגם שווים בחלקם) שבלילה יהיו להם סיוטים בלי שהם עשו רעה לאיש זה מעשה שלא יעשה,(רק לדעתי הלא ממש צנועה כמובן)  ומותר חוץ מאשר לחשוב על החיות האומללות לחשוב גם על בני אדם שזה גורם להם לטראומה בלי שהם עשו דבר רע לאיש ובטח ובטח לא לאף בעל חיים בעיקר!

    

   יש אפילו מצב שמי שעבר שם באותה כיכר היה במקרה, ממש במקרה צמחוני או אפילו טבעוני.. וחטף פוסט טראומה קלה למראה הזוועה.

    

   אותו כנ"ל עם סיפורי זוועה על ניסויים בבעלי חיים (לא בעלים חיים אתם לי באופן אישי פחות בעיה)

    

   ועכשיו הבהרה,

   מבחינתי,

   תוכן כזה על ראשי בקר ובני משפחתם, ראוי שיהיה כתוב לפניו תוכן פוגעני, כי אני למשל לא יכולה לקרוא אותו.

   למה?

   ככה.

   בי הוא פוגע, הרבה יותר מאשר איזה תמונה של שרלילית מעורטלת 

    

   מקווה שהייתי ברורה.

   וגם בהירה.

    

   זה לא אישי.

   זו רק אני.

    

   לא מתלהמת

   מסבירה.

    


    

   קריצה

     22/7/13 22:49:
   אולי המילה טרור היא קצת קשה מידי, לטרור יש הגדרות מאד פשוטות וישירות , אחד ההגדרות היא התנהגות אלימה נגד אזרחים במטרה להפחיד אותם לצורך מטרות כלשהן, אם הפעילים נוהגים באלימות אז זהו טרור, ולא משנה אם קוראים לקבוצה חמאס, תג מחיר, או פעילים למען הסביבה.
     22/7/13 22:41:
   עולם הפוך...

   ארכיון