כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  שביל ישראל - מהר יואש לאילת

  78 תגובות   יום שבת, 14/12/13, 16:47

  5-12-2013 - מהר יואש לאילת.


  מרחק – 15 קילומטר.

  משך – שש שעות.

  דרגת קושי – לא נורא נתגבר, עוד נגיע לחוף הזוהר.

  שיר – "יושב על הגדר", של אריק איינשטיין.

  חפץ – עיני חתול.

  מזג האוויר – נהדר.

   

  "מתחיל להתרגש?" שלחתי בפייסבוק הודעה לבני.

  "ממה אני אמור להתרגש?" השיב.

  "הערב יורדים לאילת, שכחת?"

  "מה באמת? לא זכרתי."

  "אתה צוחק עלי? כל השבוע אנחנו מקשקשים על ההכנות במייל".

  "לא שמתי לב. תן לי כמה דקות לבדוק עם האישה".

  יום רביעי, השעה שתיים בצהריים. כרגע נודע לבנאדם שהערב יורדים לאילת ליומיים של טיול בשביל ישראל ויום סתלבט. בני הוא מסוג האנשים שכלום לא יכול להלחיץ אותם. בשמונה בערב התייצב מוכן ומזומן ומצויד, כאילו לא הופתע. שאפו גדול למיכל אשתו, שהלכה עם הילדים להדלקת נר אחרון של חנוכה אצל הוריו ושחררה אותו לטייל בשביל ישראל.

  קצת אחרי חצות הגענו לאילת. התמקמנו בדירת מסתור שהוכנה מראש על ידי ניר, סוכן מיוחד הנמנה על הפלג המזרחי של התנועה השביליסטית. תוך כדי התארגנות לשינה, הנחתי בקבוק ברנדי צרפתי על השולחן, כדי שיהיה לנו מה לשתות מחר בטיול. זו הייתה טעות. בן רגע נשלפו כוסות וקרח ובדיחות ולקול המצהלות, הלך על הברנדי.

  בתשע בבוקר הגענו למרגלות הר יואש. השארנו שם את הרכב ולאחר עליה קצרה העפלנו לתצפית מהפסגה, המתנשאת לגובה 734 מטרים. התצפית אמנם לא כלולה בשביל ישראל, אבל מומלצת ביותר.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030167/

   

  הראות הייתה מצוינת וסביבנו נפרש נוף מדהים. בדרום ובמערב רכסי הרים סלעיים אדמדמים הנמתחים לעומק סיני ולאורך מפרץ אילת. למרגלותינו קניון נחל גשרון בו עובר שביל ישראל. בירור מוקדם עם חדר התיאום של צה"ל העלה כי חלקו העליון של הנחל סגור לטיולים עקב עבודות על גדר הביטחון החדשה.

  בצפון מערב, כביש12, גדר הגבול ומעבר הגבול נטפים. תוואי הגדר בולט בשטח ופוצע את נוף הקדומים המיוחד. גם את הלב.

  "יושב על הגדר". פיזמנו ובחרנו בשירו של אריק איינשטיין שנפטר לפני שבוע, כשיר המייצג את קטע השביל הנוכחי. אריק בדרכו המיוחדת והצנועה, שר ושיחק והצחיק וקשר בחבלי אהבה את הארץ אל תושביה. 

  בצפון ובמזרח ראינו את שמורת הרי אילת (מסיב אילת). בקו האופק, הרחק במזרח התנוססו הרים גבוהים בירדן ודרומה משם בסעודיה. קרוב יותר נשקפו מפרץ אילת המקסים ודרום הערבה. מקורות יודעי דבר מספרים כי צפייה בשקיעה מהר יואש שווה ביותר. ב1948 נקרא המקום "משלט הצוק" ואויש על ידי חיילים ירדניים. חטיבת הנגב ירדה מכאן לאילת לאחר שהתקבל מידע כי המשלט ננטש. למרות שכמעט לא הלכנו, המקום התאים מאד להפסקת של בוקר מול הנוף הצבעוני. בשמורת הרי אילת מרבית ההרים והנחלים, קרויים על שם מלכי יהודה – יהורם, יהושפט, שלמה, רחבעם, אסא, יואש, ידידיה, ויותם.

  מהר יואש גלשנו מזרחה לכיוון הכביש היורד לאילת. לאחר כמה מאות מטרים פנינו מזרחה והמשכנו לרדת על תוואי הכביש המנדטורי הישן אל ערוץ נחל שלמה.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030175/

   

  בצד הכביש המפותל ניצבות חביות בטון חלודות השומרות על הנוסעים בו מהידרדרות לתהום. בפתחת הנחל פגשנו יעל זכר גאה ולידו שתי נקבות או פרטים צעירים. תוך כדי צילום התקרבנו אליהם לאט. היעלים התבוננו בנו בסקרנות אך נותרו במקומם ואפשרו לנו לצלם ממרחק של עשרה מטרים.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3028080/

   

  המשכנו ללכת בערוץ הנחל עד למפגש עם כביש 12. מהמדרונות שמעלינו צפו בנו עוד יעלים. ספרנו לפחות 15 פרטים.  ליד הכביש הוצב שלט – "אתה נמצא בשמורת טבע. יש להימנע מהדלקת אש. השהיה בשעות הלילה אסורה". ממש מתחת לשלט נפשה משפחה עליזה עם ילדים, אוהלים ומדורה מעשנת.

  חצינו את הכביש ופנינו דרומה על גבי כביש חדש שנפרץ לצורך הקמת גדר הביטחון. שם מצאנו "עיני חתול" חפץ מתכתי שנועד להזהיר את הנהגים מסטייה ולהעיר את הנרדמים על ההגה. בחרנו ב"עיני החתול" לייצג את קטע השביל הנוכחי במוזיאון חפצי השביל.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030185/


  פסענו במעלה הכביש עד ל"מרפסת" – תצפית יפיפייה המשקיפה על קניון נחל גשרון. מכאן תכננו לרדת למעבר צפרה ולנחל גשרון תחתון. קצין צעיר עצר אותנו ובתקיפות, מנע מאתנו להתקדם. לא עזרו מחאותינו ותחנונינו.

  "אתם לא הראשונים שקבלו מידע מוטעה מחדר המצב והתיאום. עד שלא ייגמרו העבודות, אין ירידה לנחל גשרון. תמשיכו מסביב." הכביש החדש ירד מערבה, לנחל גשרון ולגבול ואנחנו פנינו דרומה בערוץ נחל יהושפט.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3027201/

   

  בדרך ראינו צוקים מסלעי משקע המזדקרים בזויות מוזרות. סלעי המשקע נוצרו במהלך מיליוני שנים בהם שקעו חומרים שונים בים וביבשה והתגבשו לשכבות סלע. סלעי המשקע כוללים סלעים נפוצים כגון קרטון, אבן גיר אבן חול ודולומיט. כתוצאה מפעילות געשית התרוממו סלעי המשקע בכוחות עצומים והתעוותו לתצורות נוף מרתקות. שמורת מסיב אילת היא אחד המקומות הנדירים בהם ניתן למצוא סלעי תשתית שנוצרו בפעילות געשית צמודים לסלעי משקע. סלעי תשתית נפוצים  – גרניט, בזלת, קוורץ וצור. במרחק של כמה צעדים אפשר לעבור מאות מיליוני שנים.

  בצל אחד הסלעים עצרנו להפסקת צהרים מוקדמת. הנוף המרהיב נראה כמו עיצוב של משחק מחשב. במחשבה שניה, הרי זה בדיוק להיפך. כוס קפה רתוח, דבלים ורוגעלך ביופי המדברי הפנטסטי. מה עוד צריך הבנאדם?

  המשכנו במורד נחל יהושפט. פנינו דרומה בדרך עפר נוחה ועלינו על מדרון הר רחבעם הלבן, לאוכף ממנו ניתן לראות את הרכס המשקיף לנחל גשרון.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030176/

   

  במקום לרדת בדרך העפר התקדמנו על שלוחת "סכין" צרה שהביא אותנו ל"מעלה גשרון". סוף סוף התחברנו לתוואי המקורי של שביל ישראל. בצפון, ראינו את הר רחבעם – חרוט לבן על רקע הר יהושפט והר שלמה הכהים. אפשר לראות בתמונה את האוכף מהתמונה הקודמת. 

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030177/


  עד כה הלכנו ללא סימון שבילים בעזרת מפה. למרות הנוף הברור, קל מאד להתברבר בין שלל סימוני השבילים בשטח. בראש מעלה גשרון פגשנו שתי מטיילות בגיל העמידה שבאו מאילת והתכוונו לרדת ולטייל בנחל גשרון תחתון, להגיע למעבר צפרה ולעלות למרפסת. (זו הייתה התכנית המקורית שלנו). פה לא היה מי שיעצור אותן. איחלנו להן בהצלחה והמשכנו דרומה לאורך צוקי גשרון המדהימים. הצוקים התלולים עשויים מסלעי משקע שהתרוממו לזוויות מטורפות. ממרומי הצוקים יש תצפית נהדרת על ערוץ נחל גשרון החוצה את גדר הביטחון ואת הגבול בדרכו לסיני. צוק ה"סכין" נחשב לאחד היפים שבאזור.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3028514/


  גבול ישראל מצרים סומן ב1982 באמצעות אבני גבול מאילת ועד לעזה. לכל היותר הייתה גדר תיל נמוכה. בדואים משני חלקי הגבול התפרנסו היטב מהברחות. בתחילת שנות ה2000 הלכו וגברו הסתננויות של אלפי פליטים ומבקשי עבודה. כמו כן נוסף איום טרור וחדירות של חוליות מחבלים. לאחר השלמת הגדר נבלמה ההסתננות כמעט לחלוטין.

  השביל עלה אל רכס צר, למעלה הבולבוסים. הבולבוסים – סלעים גדולים ועגולים המלאים בקוורץ. בסוף המעלה עצרנו להפסקה אחרונה ולתצפית צפונה על אילת שהתגלתה לה פתאום. האם כך ראו אותה חיילי חטיבת הנגב במבצע עובדה ? 

  המשכנו במגמת ירידה לאגן הניקוז של נחל צפחות. ציפחה היא אבן שטוחה בצורת לוח. האזור כולו זרוע בצפחות, שנוצרו בתהליכים הגיאולוגיים השונים. מנחל צפחות עלינו להר צפחות. העלייה קשה, אבל לא ארוכה מידי. מפסגת ההר המתנשאת לגובה של 280 מטר, נשקף נוף מרשים. הערים אילת ועקבה. סעודיה ומפרץ אילת המקסים.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030179/

   

  אפשר גם לראות את ה"פיורד" ואת אי האלמוגים המוכרים היטב לכל מי שנהג לפקוד את סיני. עכשיו לא כל כך נעים לנפוש שם. חבל.

  באילת הנזכרת במקרא גם בשם "עציון גבר". חיים כיום יותר משישים אלף תושבים והיא העיר הדרומית ביותר בישראל. הנמל, המלונות ושדה התעופה הופכים את אילת ליעד תיירותי אטרקטיבי. לקראת סיום מלחמת העצמאות התקיים מרוץ בין חטיבת הנגב לבין חטיבת גולני לשחרור אילת. הנפת דגל הדיו שצולמה במבצע "עובדה",  נחרתה בזיכרון הקולקטיבי כמעמד סיום המלחמה.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3030171/


  בפסגת הר צפחות פגשנו משפחה עם ארבעה ילדים קטנים שטיפסו מכיוון נחל גמלים. כשהתחלנו לרדת בשביל. שעטו הזאטוטים במורד והשאירו את ההורים הרחק מאחור.

  "לעצור מיד. אף אחד לא ממשיך בלי ההורים." בלמתי אותם בשאגה. משום מה הם צייתו וחיכו להוריהם שהשתרכו לאיטם מאחור.

  קצת למטה משם עקפנו זוג צעיר הנושא תרמילים גדולים. התחילו ללכת לפני חדשיים מתל דן. בעוד עשרים דקות יסיימו מסע בן יותר מאלף קילומטרים של שביל ישראל. כבוד.

  מעל בית הספר שדה, סמוך לחוף אלמוג, סימן שלט ישן ולא מעודכן את קצהו הדרומי של שביל ישראל. אנחנו הולכים את קטעי השביל בתפזורת ונותרו לנו עוד יותר מ400 קילומטרים. את היום המרתק, קינחנו ברחצה בים ובכוס בירה צוננת. ככה זה באילת, בעוד שבמרכז הארץ מתחוללות סופות גשמים. 

  http://cafe.themarker.com/image/3030187/

   

  לקטע השביל הבא

  דרג את התוכן:

   תגובות (78)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/1/14 21:42:

   לא מזמן עשיתי זאת.

   חוויה מרגשת מאוד.

   יתכן ובסוף פברואר אשוב ל4 ימי הליכה בשביל הדרומי הזה.

     26/12/13 23:15:
   תיאור מעניין וברור ותמונות יפות
     26/12/13 19:38:

   צטט: Zvi Hartman 2013-12-25 12:20:01

   נראה כטיול בירכתי העולם

   מקום בו אין סימני גלגלים. 

     25/12/13 12:20:
   נראה כטיול בירכתי העולם
     24/12/13 14:59:

   צטט: קביאר 2013-12-24 11:52:41

   בחרתם בסוף השבוע האולטימטיבי להגיע לשם איך אני אוהבת נוף מדברי! וכמה חבל שהוא כרוך, במקומותינו, דווקא בביקור באילת איזה כיף לכם

   בהחלט מומלץ להוסיף לתפריט האילתי :) 

     24/12/13 11:52:
   בחרתם בסוף השבוע האולטימטיבי להגיע לשם איך אני אוהבת נוף מדברי! וכמה חבל שהוא כרוך, במקומותינו, דווקא בביקור באילת איזה כיף לכם
     24/12/13 08:32:
   תהנה לך בטיולים הנפלאים שלך
     22/12/13 18:50:

   צטט: shabat shalom 2013-12-22 08:46:47

   הפתעת אותי.. מה זה "נשארו עוד 400 קמ???? לי היה נדמה שעשית את שביל ישראל הלוך וחזור.....

   יש לי הרגשה שזו לא תהיה הפעם האחרונה. 

     22/12/13 18:20:

   .

   כדרכך...

   פוסט מעולה.

   .

   ובקשר לבן שלך...

   מה הפלא?

   יש לו מורה דרך.

   .

   .

   ''
   ''
     22/12/13 08:46:
   הפתעת אותי.. מה זה "נשארו עוד 400 קמ???? לי היה נדמה שעשית את שביל ישראל הלוך וחזור.....
     21/12/13 02:21:

   נהדר! והתמונות שצילמתם אתם, אחת-אחת פשוט חגיגה! :))))

     18/12/13 23:53:
   איזה טיול מרתק!
     18/12/13 09:03:
   טיול נפלא, תמונות מרהיבות, ישר כוח ♥
     17/12/13 17:42:

   כרגיל , פוסט מושקע .

   האזור מקסים התצלומים יפים.

   ניכר שנהנתם .

     17/12/13 15:24:

   צטט: qi 2013-12-17 13:56:09

   וואו אחאב, זה נראה לי כמו הקטע  ה כ י   יפה בשביל...

   הצילום הראשון ממש נראה כמו  google earth וכל

   יתר הצילומים פשוט נהדרים.

   כולי קנאה תמים

   ניסיון לבחור איזה קטע הכי יפה בשביל, משול לתחרות זמר או לשאלה את מי את אוהב יותר ?

   את אבא או את אמא. 

   לכל קטע יש את היופי המיוחד שלו ואת העונה שבה הוא נראה במיטבו.

   לזה יש להוסיף פרמטרים כמו מצב הרוח, מזג האוויר, ומצבו הפיזי של ההולך. 

   מי שהולך עם שפשפת או שקוץ נעוץ בכף רגלו מתקשה להתרשם מיפי הנוף. 

   ועל אף האמור - זה אחד הקטעים היפים ביותר בהם הלכנו. 

     17/12/13 13:56:

   וואו אחאב, זה נראה לי כמו הקטע  ה כ י   יפה בשביל...

   הצילום הראשון ממש נראה כמו  google earth וכל

   יתר הצילומים פשוט נהדרים.

   כולי קנאה תמים

   מסירה כובע. כבוד. וגם הנאה, וגם כתיבה זורמת ונאמנה. לא נשאר אלא לקנא.
     17/12/13 11:45:
   נהדר! תודה
     16/12/13 18:42:

   צטט: יובלש 2013-12-16 16:59:55

   נהדר. כל הכבוד.

   כידוע גם אנחנו הולכים את השביל בקטעים לא סדורים

   אבל כבר הוחלט שאת הקטע האחרון הזה נעשה........אחרון.

   לדעתי, אין טעם לחגוג את סיום השביל באמצע הדרך.

   לכל קבוצה מאפיינים וייחוד משלה. אתם כבר רואים את הסוף הרבה יותר מקרוב. סיבות לחגיגות יש הרבה כידוע )  

     16/12/13 16:59:

   נהדר. כל הכבוד.

   כידוע גם אנחנו הולכים את השביל בקטעים לא סדורים

   אבל כבר הוחלט שאת הקטע האחרון הזה נעשה........אחרון.

   לדעתי, אין טעם לחגוג את סיום השביל באמצע הדרך.

     16/12/13 12:59:
   כייף לכם ונהתי מכל רגע של הטיול והתמונות
     15/12/13 22:58:

   צטט: YAANKI 2013-12-15 22:26:30

   אני חשבתי על הזוג שכבר חודשיים על שביל ישראל. כל הכבוד. וגם התמונות שהבאת פנטסטי

   אכן כבוד גדול לזוג ללכת כזו דרך : )

     15/12/13 22:48:

   צטט: דליהו 2013-12-15 22:18:34

   וואוו איזה יופי של טיול. צילומים נהדרים במיוחד היעל והר רחבעם וכולם:) נהנתי מאוד. השיר לא משהו בעיני, גדר גדר אבל זה בטח בגלל ששכחתם את המילים של השיר עציון גבר:-) הידעת שבתקופת התנך ירדו לשם למצוא זהב?. הצבע הזהוב של החרוט מאוד מיוחד.נהדר תודה.:)

   תודה. עציון גבר שיר לא רע, ברם היינו ועדיין בהשפעת לכתו בטרם עת של מר"ן אינשטיין. 

     15/12/13 22:26:
   אני חשבתי על הזוג שכבר חודשיים על שביל ישראל. כל הכבוד. וגם התמונות שהבאת פנטסטי
     15/12/13 22:18:
   וואוו איזה יופי של טיול. צילומים נהדרים במיוחד היעל והר רחבעם וכולם:) נהנתי מאוד. השיר לא משהו בעיני, גדר גדר אבל זה בטח בגלל ששכחתם את המילים של השיר עציון גבר:-) הידעת שבתקופת התנך ירדו לשם למצוא זהב?. הצבע הזהוב של החרוט מאוד מיוחד.נהדר תודה.:)
     15/12/13 22:01:
   אוהבת את הסקירה הזאת ואת התצלומים המדהימים במיוחד של היעל ....תודה
     15/12/13 21:25:

   אחד האיזורים האהובים עלי עוד מתקופת הצבא.
   יופי של תמונות והווי מילואימניקי :))

     15/12/13 21:14:
   נהנתי מאוד לצאת לטיול וירטואלי לקרא... והתמונות יפיפיות תודה על השיתוף ,המשך ערב נפלא וחמים לך
     15/12/13 17:51:

   צטט: P65 2013-12-15 12:51:56

   בראבו, אחד הקטעים היותר יפים של השביל

   מרבית קטעי השביל יפים ומיוחדים. אין ספק כי זה אחד השווים. 

     15/12/13 17:47:

   צטט: רפי הג'ירפי 2013-12-15 11:18:38

   הוד קדומים במלוא מובן המילה, והזדמנות נוספת להיווכח בנפלאות הבריאה ההדרגתית: סלעי יסוד וגרניט בני מיליארדי שנים לצד גיאומורפולוגיה "מן הזמן האחרון..."

   אכן הוד קדומים במלוא הדרו. 

     15/12/13 17:38:

   אחאב, נהניתי מהכתיבה הכייפית שלך ומהתמונות.

   וכאשה נותר לי רק לקנא בחברותא הגברית

   והיכולת להתנתק מהכל.

     15/12/13 14:49:
   טיול רגוע של לפני הסערה...
     15/12/13 12:51:
   בראבו, אחד הקטעים היותר יפים של השביל
     15/12/13 11:18:

   הוד קדומים במלוא מובן המילה, והזדמנות נוספת להיווכח בנפלאות הבריאה ההדרגתית: סלעי יסוד וגרניט בני מיליארדי שנים לצד גיאומורפולוגיה "מן הזמן האחרון..."

     15/12/13 09:33:

   מאד התאים לי ביום קפוא שכזה

   להחשף לרשמים מטיול מקסים בשביל ישראל

   שאפו לכם

   ותודה מאד נהנתי

    סוקראטס

     15/12/13 08:13:

   'שלום לך ארץ נהדרת, 
   עבדך הדל נושא לך שיר מזמור. 
   גם אם לעיתים נודד אני על דרך, 
   מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור. 'מגניב

     15/12/13 08:07:

   בוקר טוב אחאב חברי

   תודה על ששיתפת אותנו בטיול שערכתם

   והתמונות נהדרות

   * שבוע טוב וחמים

     15/12/13 08:05:
   אחלה שביליסטים...
     15/12/13 07:59:
   מקסים! אילו נופים משגעים! לכן אני חיה פה:))
     15/12/13 07:47:

   צטט: א ח א ב 2013-12-14 23:25:44

   צטט: זונות פוליטיות 2013-12-14 20:03:09

    

    


   ברוטוס:   מי ששותה קוניאק על קרח אין לו חצי תרבות של שתיה

   נא לא לשפוט אדם עד שלא היית במקומו !!

    

   נטוס:      כייף גדול ללכת את הארץ, אבל למה עם חבורת כלומניקים?

   כי זה הכי כיף..!!

    

   ..

   כמו הבלוג הזה

   נושא הפוסט הוא על תרבות של הליכה

   ולא על תרבות של שתייה.

   ובכלל עדיפים כלומניקים עם תרבות 

   מפלצנים עם תרבות של שתייה.

   כמובן שלא הייתה לי כוונה לריב ומדון

   רק להתייחס לגופו של פוסט צעקה

     15/12/13 07:14:
   תענוג לקרוא.
     14/12/13 23:28:

   צטט: rossini 2013-12-14 16:53:24

   איזה טיול יפה.

   ועוד: לא יודע איזה ברנדי הוצאת.

   מקווה שזה לא היה קוניאק, כי הוא לא הולך עם קרח.נבוך

   הנושא בבדיקת ועדת חקירה ממלכתית

     14/12/13 23:26:

   צטט: אלכסנדר הגדול 2013-12-14 19:54:09

   אזור מקסים לטיול, וצילומים נהדרים. אף פעם לא הבנתי את צילום דגל הדיו המפורסם - מדוע היה צורך לטפס אל ראש מתורן? הרי הדגל כבר מונף, לא? אבל מי אני שאשחט פרות קדושות?

   מי כמוך יודע שזה מצטלם מצויין  :) 

     14/12/13 23:25:

   צטט: זונות פוליטיות 2013-12-14 20:03:09

    

    


   ברוטוס:   מי ששותה קוניאק על קרח אין לו חצי תרבות של שתיה

   נא לא לשפוט אדם עד שלא היית במקומו !!

    

   נטוס:      כייף גדול ללכת את הארץ, אבל למה עם חבורת כלומניקים?

   כי זה הכי כיף..!!

    

   ..

     14/12/13 23:02:
   יפה לכם ועכשיו לנו:) צילומים מקסימים! תודה!
     14/12/13 23:00:

   טיילנו עימך

   שמעון

    

   ''

     14/12/13 22:34:
   מסלול מרת ויפיפה, תודה על השיתוף בחוויה
     14/12/13 21:28:
   ניצחת את החורף נאמר היום כבר לא יכול היית לטייל בלי לטבוע בשלג
     14/12/13 21:13:
   אחלה טיול ואחלה תמונות
     14/12/13 20:16:
   תודה על הטיול והתמונות .. עונג שבת .. (:
     14/12/13 20:05:
   אני הכי אוהבת את ההפסקות שלכם עם הקפה והרוגלעך
     14/12/13 20:03:

    

    


   ברוטוס:   מי ששותה קוניאק על קרח אין לו חצי תרבות של שתיה

    

    

   נטוס:      כייף גדול ללכת את הארץ, אבל למה עם חבורת כלומניקים?

    

    

   ..

     14/12/13 19:54:
   אזור מקסים לטיול, וצילומים נהדרים. אף פעם לא הבנתי את צילום דגל הדיו המפורסם - מדוע היה צורך לטפס אל ראש מתורן? הרי הדגל כבר מונף, לא? אבל מי אני שאשחט פרות קדושות?
     14/12/13 19:33:

   העיקר שלא נשכחו הבולבוסים ... זה מאוד חשוב לגוף האדם :)
   ובסוף, אם שחיתם במי ים סוף הקפואים ואם לא,

   העיקר החברותה ולא משנה מה היה בכוס, גם תה עם נענע טוב :-)

     14/12/13 19:27:
   נפלא פשוט נפלא
     14/12/13 19:06:

   אחלי פוסט א ח א ב !

     14/12/13 18:58:
   נהנתי לטייל איתכם
     14/12/13 18:58:
   צילומים מעולים. ברכות על ההגעה לאילת.
     14/12/13 18:53:
   כייף לטייל איתך....
     14/12/13 18:52:
   יופי של טיול, אחרי חנוכה מזג האוויר היה פשוט נפלא. מזל שלא יצאתם בימים אלו. והצילומים נהדרים!!!
     14/12/13 18:51:
   אתה מביא את המקומות אלינו בתמונות מרהיבות. מעורר חשק לטייל (אני מוכנה ,רק בקטנה....). "ההרים הגבהים ליעלים"
     14/12/13 18:47:
   יופי של צלומים ונהניתי מכל רגע, תודה
     14/12/13 18:40:
   טיול מעניין , יפים הצילומים :-)
     14/12/13 18:18:
   וואו איזה יופי, ככה אני אוהבת לערוך טיולים. שבוע טוב
     14/12/13 18:18:

   אחאב,

   יופי של תמונות, מאוד יפה נוף ההרים והכביש המתפתל.

   ולכם כל הכבוד על הכושר לצעידה כה ארוכה!!!

   בטח שמגיע לקבל בסוף כוס בירה חיוך

     14/12/13 18:13:

   לא נורא נתגבר
   שלך
   נשמע לי כמו מסע כומתה.
   נראה מאד יפה

     14/12/13 18:11:
   וואאוו איזו רשומה מפוארת! היה כייף איתך תודה על התמונות ועל המילים - מקסים - שבוע נעים
     14/12/13 18:05:
   צ'מע ..........ביום קרח כזה לטייל איתך ועם חבורתך באילת וסביבתה זה אחלה ............ואין לי כוכב כי כבר כיכבתי היום .שבוע מבורך וחמים יותר מסופו של הקודם
     14/12/13 18:03:
   אתה מעביר את החוויה בתיאור חי וקולח. מזכיר לי נופים בהם טיילתי לפני המון שנים. צילומים נהדרים (כן ירבו...) משלימים את הסיפור. מחכה לעוד... תודה.
     14/12/13 17:50:

   לשביליסטים שלא עוצרים  במסלול .

   ולא יושבים על הגדר .

    

   ''

    

     14/12/13 17:47:
   הצילומים מאד יפים ויחד עם התיאורים שלך אפשר לחוש כאילו טיילנו איתך.
     14/12/13 17:39:
   זה הטיול הכי מרשים שלך אחאב הן מבחינת סגנון מעורר עניין לא רק עקב האתרים שאתה מתאר, וכן הצילומים מדהימים ביופיים. *
     14/12/13 17:34:
   מצאת לך מזג אויר לטיולים....
     14/12/13 17:28:
   איזה כיף לעבור איתך את שביל ישראל מבלי שצריך אפילו לקום מהכיסא :) כן, בטוח שזה לא אותו הדבר, אבל לפדלאות כמוני זה מספיק כעת
     14/12/13 17:22:
   יופי של טיול
     14/12/13 17:16:
   צילומים יפים המשך לטייל וספר לנו
     14/12/13 17:09:
   תודה על המידע המועבר בצורה מאתקת
     14/12/13 16:53:

   איזה טיול יפה.

   ועוד: לא יודע איזה ברנדי הוצאת.

   מקווה שזה לא היה קוניאק, כי הוא לא הולך עם קרח.נבוך

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין