כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  יוסי קווטינסקי כותב על הכל

  בלוג שנותן במה הן לצד העסקי והן לדעות שלי על כל דבר שרק אראה לנכון. מקום להביע הגיגים , מחשבות, דעות ועוד הרבה ובין השאר לספר על עיסוקי

  לכל המגיבים, אני מבקש להשתמש בגודל הפונט האחיד, לא אות שמנה, אות רגילה - כולנו שווים וכמו שאני כותב בגודל אות רגילה - אני מבקש מכולם - תכתבו בגובה העיניים באות הסטנדרטית ולא אות שונה. תגובות בפונטים שונים מוגדלים או שמנים - יוסרו, כולנו שווים ואין פה מישהו עם גדול יותר או שהוא שווה יותר

  מגיבים בבלוג שהם משתמשים פרטיים / אנונימיים מתבקשים לא להגיב בפורום זה. אדם בלי זהות ואו אחד שלא מוכן לקבל תגובה לא תתאפשר לו הזכות להגיב בבלוג זה. הדבר נובע מכך שאנשים שאין אפשרות להגיע אליהם על מנת להעיר להם אם כתבו משהו לא ראוי לדעתי והם מסתתרים בדרך כלל אחרי שמות בדויים ומרשים לעצמם לכתוב, להכפיש ועוד.

  מוכן לקבל כל תגובה, רק מאנשים שיש להם "זהות" ויש אפשרות לתקשר איתם.

  0

  כנסת ישראל VS פייסבוק ישראל...... המלך מת, יחי המלך החדש !

  0 תגובות   יום שני, 18/1/16, 00:51

  בואו נהיה כנים עם עצמנו ונשאל את עצמנו – האם יש לבניין ומוסד הכנסת ומליאתו זכות קיום ? מעבר לסימליות שבדבר שזה מוסד השלטון שלנו ונראה טוב בכל הסמלים – המקום הזה בעצם הוא פיל לבן מיותר וחסר כל משמעות וערך.

  נסתכל על כמה דברים לדוגמה:
  שראש הממשלה או אחד מחברי הכנסת רצה בעבר להעביר מסר לציבור או לעולם הוא כינס את ישיבת הכנסת, נאם במליאה והמסר הועבר לכל הציבור דרך מהדורות החדשות ודרך העיתונים. והיום הדבר הזה כמעט ולא קיים וכאשר ראש הממשלה, אחד השרים או אחד בכלל מחברי הכנסת רוצה להעביר מסר – הוא מעלה פוסט בפייסבוק, במקרה יותר מצ'וכלל מזה הוא גם מצטלם (כפי שעושה הרבה ראש הממשלה) ומעלה פוסט מצולם של הנאום, ויילה העביר את המסר שלו ונגמר קאפיש המסר באותו רגע חצה לכל מי שרק צריך בארץ ובעולם, בלי שאף אחד הפריע לו בקריאות ביניים, בלי שאף אחד יכול לזרוק לו מילה כזו או אחרת ובעצם.....נאם, אמר את שלו או כתב את שלו, העלה לפייסבוק כולם רואים, מי שמתאים לו הוא דואג שיראו את התגובות שלו, מי שלא מתאים לו דואג שהתגובות ייעלמו כך שבכל מקרה הוא ייראה נסיך ומושלם וזהו זה, לא צריך מליאת כנסת לא צריך שום דבר פשוט... העביר את הנאום בפייסבוק ובא לציון גואל. אז בעצם נשאלת השאלה, מי צריך בעצם את מליאת הכנסת.

  האם במקום זה אנחנו לא יכולים לקיים את מליאת הפייסבוק ?

  אם נמשיך בחברי הכנסת שהיום רובם מחזיקים לשכות עם מלא מלא עוזרים מחוץ לכנסת ומגיעים מפעם לפעם לכנסת בהתאם לדיונים, הרי בעצם בשביל מה לתת להם משרדים כפולים שיהיו להם ? שכל חבר כנסת יחזיק לו משרד בבניין משרדים, יהיה לו שם שרותי עוזרים ומזכירות, יקבל את כל מה שצריך וזהו זה. לא צריך בשביל זה לתחזק את בניין הכנסת כדי לתת להם שרותי מסעדה ועוד.
  אני חושב שאם יקחו בניין משרדים אחד גדול, ישכרו אותו כולו למען חברי הכנסת במקום כמו מרכז ירושלים או מרכז תל אביב, כל חבר כנסת יקבל משרד מכובד לו ולעוזרים שלו, ראש הממשלה יקבל את הפנטהאוז ללשכתו ומעל זה יהיה גם ביתו בקומת הגג וזהו, נגמר כל הסיפור והרי לנו חיסכון גדול בהוצאה וראש הממשלה גם יוכל לגור בבית מפואר בפנטהאוז חדיש ומחודש ונהדר לכולנו.

  הצבעות היום לא בעיה לקיים גם כי בין כה אפשר היום במקום לקיים הצבעות בכנסת לשלוח SMS ואולי במקרה הטוב SMS  מאובטח בדרך כזו או אחרת עם טביעת אצבע או לשון על הטלפון ואז אפשר לבדוק DNA שזה באמת אותו חבר כנסת מצביע ולא השכן ממול או העוזר והוא בכלל ב....
  כך יהיה הצבעה שכולם יצביעו, כולם יהיו נוכחים תמיד ולא יצטרכו להחזיק אותם שעות רבות במליאה וזה סתם בעצם להציק להם כי בין כה כל שעה שהם במליאה עולה לנו כסף וחשמל, אז את הנאומים יעבירו בפייסבוק ואת ההצבעות יקיימו גם בדרך כזו או דומה לזה ואז בעצם פשוט לעניין ואין צורך במליאת כנסת מיותרת לגמרי. חבל על כל כח האדם הזה כי בין כה...... חצי מהשרים לא מגיעים וחצי השני עסוקים בפטפוטים.

  אם נסתכל על בניין הכנסת ואדמה היקרה שבו הוא נמצא תחשבו איזה פרוייקט נדלן אפשר לבנות במקום המבנה הזה שבין כה הוא כלכך מיותר. אפשר לבנות שכונת מגורים ענקית במחיר למשתכן ולתת בזכות זה להרבה ירושלמים אפשרות להשאר בירושלים ולגור בה... לא כך כחלון ?......

  ועכשיו טיפה יותר של רצינות.

  שאני מסתכל היום על פעילות חברי הכנסת וראש הממשלה בראשם, שאני מנסה לפעמים לעקוב אחרי דיונים שבהם ראש הממשלה או בכלל אחד מחברי הכנסת או השרים או חברי האופוזיציה שרוצים להגיד משהו שכולם ישמעו אני יודע שאני צריך לעקוב אחרי פייסבוק ולא כמו שהיה פעם לעקוב אחרי דיוני מליאת הכנסת. הכנסת הפכה בעצם היום להיות זירה מיותרת לגמרי וחסרת כל משמעות למעט הסימליות שבדבר שבקיומה ובעצם המקום ששם מצביעים בפועל על החלטות שבין כה כבר מוחלטות בחדרי חדרים ונסגרות למעט... באזים שתוקעים להם האופוזיציה.

  היום לנאום בכנסת אין משמעות אין טעם ואין ריח ואין לו שום הצדקה קיומית וזה חבל. פעם היה לזה ממלכתיות, פעם היה לזה רשמיות, פעם שראש ממשלה רצה לומר משהו לאומה הוא היה מתייצב בכנסת או דואג לכנס אותה לישיבה דחופה ודואג שכל המדינה תשמע. פעם זה היה ברור שכאשר יש החלטות חשובות על מדינת ישראל וקיומה זה בא בדיון עמוק ומעמיק במליאת הכנסת גם אם זה עם הרבה קריאות ביניים, גם אם זה עם פיליבסטרים ומניפולציות אבל בסופו של דבר היה מתנהל דיון משמעותי וענייני גם אם מעצבן אבל כמו שאמור להיות מנוהל דיון במדינת ישראל.

  היום, כל חבר כנסת ובראשם הראיס ראש הממשלה, שרוצים לומר לעולם משהו פשוט כותבים פוסט, עושים שלח ובזה... הכל נגמר, אין דיון, אין רב שיח, אין שמיעת דעות מרובות, אין ויכוחים ואין שום דבר בעצם, אי אפשר לחלוק עליו – על ראש הממשלה או בכלל על כל שר שתוקע פוסט ואומר את דברו, ובזה תם ונגמר הדבר.

  האם בשביל זה צריך להחזיק מוסד כה גדול ומפואר ? בשביל סמל אפשר להחזיק מבנה יותר קטן, יפה, עם גינה גדולה מסביב וכל שר או כל חבר כנסת ימצא לו מקום לשבת וזה הכל. בשביל מה בשביל זה צריך להחזיק מוסד כלכך גדול כאשר בעצם... הוא מיותר יותר מכל וכל.

  פעם הייתה לכנסת חשיבות, פעם הכנסת הייתה בעלת משמעות והיום בעידן הפייסבוק הכנסת הפכה להיות מיותרת לגמרי, חסרת משמעות ולדעתי נפסדת יותר מכל דבר אחר.

  נעלמה תרבות הדיון (כאילו שהייתה תרבות פעם...), נעלמה אפשרות הויכוח הציבורי ובעצם היום הכל בא במסרים, אם לא בפוסט בפייסבוק אז בידיעה קצרה בטוויטר או משהו דומה והרי לכם כך מתנהלת לה מדינה וזה נראה.... פשוט נורא.

  אם ככה מתנהלת לה המדינה, אז אולי לא צריך יותר ראשי ערים, ניקח כמה מומחים ל SIMSICTY שיודעים איך לנהל עיר טוב וניתן להם את התפקיד הנחשק הזה, הם ינהלו את העיר בהרבה יותר חוכמה והגיון בלי לשכות, בלי דאווין ובלי מלא מניפולציות וגרעונות. ראש עיר טוב של SIMCITY יכול להביא עיר לפריחה אבל גם יכול להפוך עיר לבדיחה. אבל עם קצת רצון טוב ותמיכה יכול להביא לה ברכה גדולה.

  אז את המדינה ננהל בפייסבוק,

  את הערים ננהל ב SIMCITY
  את חיל האוויר בסימולטור של תעופה
  את החיזבלאללה ודעש ננצח באמצעות ג'ויסטיק ומשחק מלחמה

  וייילה באמת אז לא צריך לגייס חרדים ואפשר לשבת בבטחה בעזרת השם ולדעת שהמדינה בטוחה.

  ואני מקווה, שיום אחד משהו ישתנה והמדינה הזו תחזור להתנהל כמו שמדינה אמורה להתנהל

  בכנסת, בגבול, בעיר ובכפר וכולם יתרמו את עצמם למען הצלחתה.

  אם כך תמשיך להתנהל המדינה.... אוי לנו.... זה נראה פשוט ... רע

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   יוסיקווטינסקי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין