כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  החוצפה הבלתי תיאמן הזו

  47 תגובות   יום שבת, 30/4/16, 23:16

  ''

  החוצפה הבלתי תיאמן הזו

   

  ישנם דברים שמכניסים אותך להלם בשל החוצפה ועזות המצח שלהם, "אוזניך תצילנה" איך שאומרים, ואתה נשאר בפה פתוח. בו בזמן הם גורמים לך לגחך, בחוסר אמון שזה קורה לך.

  אפשר לצחוק, להתעצבן, להישאר "דהומים", אבל מההלם התגובה והמילים נתקעים. לא יוצא מהפה שום דבר שנון או בכלל, כדי לשים את הצד השני במקום, הוא נשאר פעור לרווחה וזהו.

  תמונה קשורה

  הקטע שזה שמולך, הצד השני שאמר את הדברים או עשה המעשה, אינו מודע לחוצפה הבלתי תיאמן, כך שאם תתחיל להסביר, זה לא בדיוק יעזור. מה גם שאתה לכמה שניות הרי בהלם וכשאתה כבר מעכל את מה שקרה, לרוב, מאוחר מדי להגיב.....

   

  נראה לי שחשוב במקרים כאלה (אם מצליחים להתאושש בזמן), זה להגיב בצורה שקולה וקרה כדי להפיק מזה משהו, ללמד, להראות, או להבהיר משהו לצד השני. אם מתרגזים או עונים בעוקצנות או בדרך בה נהגו בנו, בוטה או חצופה, הצד השני נאטם, נכנס ל"מיגננה", או מתנפח ב"אגו" שלו, לא יוצא מזה כלום, כי הוא בוודאי אינו קולט עד כמה היה חצוף.

   

  אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד, ובדיבורים כולנו חזקים, אך כשמגיע רגע כזה, אנו לא תמיד מגיבים כפי שהיינו רוצים, והרבה פעמים אומרים לעצמנו: "אוף למה לא חשבתי על זה אז".

  ''

  פעם בשעות הלחץ בעבודה מגיעה אלי פניה פרטית של מישהי שאינני מכירה שהופנתה ע"י חברה שחשבה שהיא מחפשת ייעוץ משהו הקשור לבעלי חיים. היא הפנתה אלי בכוונה טובה, כיון שלה עצמה עזרתי מאד בעבר. הפונה לא טרחה להציג עצמה, או להתנצל שפונה בעניין פרטי, בזמן עבודה, ממש לא, גם לא שאלה אם היא יכולה לדבר או שמפריעה, חלילה, לא. בכלל כל הגישה שלה הייתה משהו בדומה לזה שאני שם וכל קיומי כדי לשרת אותה, וזה די עשה לי חררה.

   

  בסופו של דבר, הבנתי מה שניסתה להסוות בין השורות, אולי אפילו מעצמה: למעשה ביקשה שאמצא מישהו שיעשה עבורה את "העבודה השחורה", "הפתרון הסופי", לכלבתה המבוגרת החולה. 

  היא ובעלה מבוגרים ואין להם כוח לטפל בכלבה  המבוגרת, והחולה במחלה חסרת מרפא, אך בהחלט מתפקדת לחלוטין ונהנית מהחיים. כיון שהיא ממילא עתידה מתישהוא בעתיד למות תוך סבל מהמחלה, הגברת "הטובה" רצתה "לחסוך ממנה סבל עתידי" , או הגיוני יותר מעצמה את הטרחה וההוצאות של הטיפול בה, ואני משערת שאף וטרינר לא הסכים "לתת לה את השירות הזה".

   

  כל זמן השיחה החזקתי בעצמי ודיברתי באיפוק, אך הרגשתי שהעצבים גואים בי, וכקומקום רותח שמנסה בכל זאת לנהוג בהיגיון שאלתי אותה בקול קר, בתקווה שתראה שהגישה שלה פסולה:

  אז מה את מצפה ממני בדיוק ? 

  שאמצא מישהו שיעשה לך את העבודה השחורה ויהרוג אותה?

  כי זה עבירה על החוק שיהיה לך ברור.

  חוץ מזה מדוע את רוצה לקחת ממנה את החיים שעוד נותרו לה?

  היא אינה סובלת, אם היתה במצב סבל לא היו מסרבים להמית אותה נכון ?

  הדרך הנכונה לדעתי זה לשאול את עצמך איך את היית רוצה שינהגו בך חלילה אם היית במצב דומה....

   

  החצופה הבינה בשלב זה שממני לא תקבל מה שהיא רוצה וציפתה, אבל קיוויתי שמשהו מהמסר בכל זאת עבר. החזקתי טובה לעצמי שלפחות הצלחתי לדבר בקול קר ואיפוק, הגם שבחריפות, ולא דיברתי אליה כפי שחשבתי שמגיע לה, כפי שהרגשתי.

  אני מקווה שאותה אישה תזכה ליחס דומה כאשר היא תזדקן ותהיה חולה.

  ''

  לפני זמן מה מפתיעה אותי שיחה טלפונית ממכרה שחוצפתה היא שם דבר ששואלת ישירות, בקושי אומרת שלום, או בעצם מבקשת ישירות ולא שואלת בכלל שאעשה בשבילה דבר מה....היא ראתה די ברור מאליו שאעשה זאת בשבילה. כשהבינה שזה לא ברור מאליו ואמרתי לה שאין הצדקה לעשות מה שביקשה, אמרה לי בלי להתבלבל: "אז מה את שווה?"

  זהו, נשארתי עם פה פתוח, על זה כבר לא היה לי מה לענות, היא הפילה אותי לקרשים. אח"כ צחקתי, אבל אני מודה שזה לקח זמן.

  ''

  ומשהו שאני בטוחה יעשה לכל הנשים, ובכלל, חיוך מאוזן לאוזן. נזכרתי במשהו משעשע שקרה לפני שנים בזמן הקריטי מכולם - מבחן הנהיגה.

  כולנו יודעים עד כמה זה מלחיץ, שנכנסים לאוטו במבחן והמכונית בהדלקה כבר נכבית, ואתה נלחץ עוד יותר, כאילו אינו לחוץ מספיק. לי היה המזל וזכיתי בבוחן אמיתי בנשמתו וזה שהוא שרמנטי לא הזיק.

  והוא אומר : מה את מתרגשת שהאוטו נכבה?

  שום דבר, אבל ממילא ההרגשה שלך של כישלון ומזה את פוחדת, אז אדרבא אם ממילא נכשלת אין לך מה לפחד יותר, קדימה  show me what you’ve got.

  ''

  רק בדיעבד אח"כ הבנתי כמה הוא היה מוצלח בתרגיל הפסיכולוגי הזה, וכמה קלע לגבי.

  כל הדרך הוא דיבר אתי, והייתי עסוקה בלענות לו כשאני חושבת לעצמי מה הוא מבלבל לי עכשיו בשכל כשאני ככה נוהגת?

   

  הגענו לקטע במבחן של קטע כביש לא ארוך המקשר בין שני כבישים ראשיים, המצב בכביש היה כזה שהיה ברור לי שזכות הקדימה היא שלי. אלא שמי שהיה מולי היה גברתן קצר רוח במשאית גדולה ואימתנית שלא חדל לצפצף ולסמן לי בחוצפה לתת לו לעבור, מה שהיה מצריך אותי לקחת רוורס, שאולי היה מכשיל אותי במבחן כי זו זכות שלי.

  הערתי למורה שלי : תראה איזה מאנייק, הוא בטח לא רואה שאני במבחן כעת.

  המורה העיר לי : הוא דווקא רואה ורואה.

  ת'עצבנתי באמת.


  טוב, על החיים ועל המוות – שמתי את המכונית עם הברקס, הוצאתי ראש וצרחתי אליו בלי בושה: " לא יפה לגבר להתנהג כך לאשה ולא לאף אחד, מה גם שאני במבחן, ובמיוחד כשזכות קדימה שלי !"

  אני חושבת שלקח לו כמה שניות לקלוט בפעם הראשונה את מה שקרה כשילדה צורחת מולו ומביישת אותו על התנהגותו. האמת קצת קצת בפנים פחדתי, השד יודע איזה טיפוס עלול לצאת ממשאית כזו...

  הוא לקח רוורס.

  נשמתי לרווחה.

  בדיעבד התברר לי שבין היתר, בזכות זה, בזכותו, עברתי את המבחן בצורה מזהירה.

  ''

  לכולנו קורים קטעים כאלה, ובכל תחומי החיים: על הכביש, בעבודה, וגם בעולם הווירטואלי, ותמיד זמן קצר אח"כ אנו אומרים לעצמנו, יאללה, יכולתי לומר ככה וככה "ולשפד" אותו וכד'....אבל המילים והרעיונות המבריקים הללו, מה לעשות, באים המון פעמים אחרי הזמן, כשזה כבר לא אקטואלי....

   

  וכל השנים, גם היום אני תוהה על הנקודה איך זה שלפעמים יש לי יציאות באמת מוצלחות במצבים כאלה, ומה אני צריכה לעשות כדי שהמילים הנכונות, בטון הדיבור הנכון יעלו על דעתי בקטעים כאלה בזמן אמת, ולא אחרי שהכול עובר....

   

  ''

   

  נ.ב. 
  ואם עד עכשיו יש מי שעדיין חושבים שאני כל הזמן כותבת על בעלי חיים, אנא קיראו בין השורות. נכון הם מוזכרים הרבה, אך נושא הפוסט בכלל לא עליהם, הם פשוט דוגמאות מהעולם שלי. 

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (47)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/5/16 20:20:
   הי, מזמן לא הייתי כאן, אהבתי תודה.
     13/5/16 08:34:
   אסור לשתוק לחוצפה,אחרת היא מכה בעוצמה
     7/5/16 21:53:

   צטט: * חיוש * 2016-05-07 08:53:09

   בונבוניטה יקרה לליבינשיקה

   תודה ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   האנשים הם צבעוניים ומגוונים

   ולעיתים אני מרחמת על כאלו שאין להם טקט, אנושיות, רגישות, איכפתיות.....

   כי הם יכלו להיות אנשים טובים יותר לו רק היה להם קמצוץ.....

   בזכות איזו " יציאה" שלי בבית הדין הרבני , זכיתי לקבל את הגט המיוחל כל כך

   לאחר 6 שנים ואין ספור דיונים

   * כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים 

   שבת טובה ושקטה יקירה

   Image result for flower divider

   וואלה שובבה, מעניין לדעת מה היתה אותה "יציאה" שלך שם.....

     7/5/16 21:52:

   צטט: boby28 2016-05-06 11:12:39

   ממה שכתבת עולה דווקא שאת אומרת בדרך כלל את המילים הנכונות באותם מצבים בעייתים עם טיפוסים בעייתיים. אותה בחורה באמת חצופה.היה מעניין לקרוא את הפוסט.

   Image result for flower divider

   תודה

     7/5/16 21:51:

   צטט: חני.א 2016-05-04 06:54:08

   כשצריך לקום כנגד חוצפה אז זה מה דצריך לעשות פשוט לפתוח הפה. האסופות שהבאת מחייך מכעיסות אך הן חלק מהחיים והחיים חלק מהם...

   Image result for flower divider

   כן, וזו עוד נקודה, שקיבלנו זאת כבר כ"חלק מהחיים", את יודעת חני יקרה, שבהרבה מקומות בעולם המצב אינו ככה בכלל וזה ממש לא חלק מהחיים של התושבים שם?

    

     7/5/16 21:49:

   צטט: יואל י 2016-05-03 21:49:56

   החיים שלנו רצופי חוויות,מכשולים,וגם מבחנים. הנעלות הקיימת האדם היא שהוא יכול לתת לעצמו את השקט הנפשי שלו.לאנשים מבוגרים אנחנו תמיד צריכים להיות סבלניים ולתת להם את כל תשומת הלב,כי יש מי שלא יודע מה לעשות ולכן פונה לעזרה כזו או אחרת. לדעת להיות מאופקים בכל מצב וצורך,עד "מתיחת הגבול". זו המעלה שלנו,זו הייחודיות שבנו,אין טעם לכעוס על דבר שהוא צורך לאחר,ותמיהה לנו. להקשיב,ורק אחר כך להחליט. כי יקרה רגע בו לא נדע לקרוא את הכתובת שעל הקיר. והעיקר,המון רגעים של בדיחות ואושר:)

   Image result for flower divider

   מסכימה, אך זה האידאל. אבל החיים של מי ככה? שלך עצמך ואתה עצמך תמיד תמיד מגיב ככה? לך באות אפילו בשעת כעס והתנהגות חצופה מאד כלפיך תגובות שנונות וסבלניות?

     7/5/16 21:46:

   צטט: ליריתוש 2016-05-03 17:51:59

   בונבושית, אם כל אחד מאתנו היה מסוגל לעשות מה שאת עשית במבחן הנהיגה, יכול להיות שבסוף כל התרבות שלנו על הכביש הייתה מתחילה להיראות אחרת ולו רק כדי לא לחטוף צעקות........אומץ ג'ינג'י בכל אופן יש לך! ואגב, זה כל כך אנושי ומוכר להיות במצב של חוסר יכולת לענות והרבה צער אחר כך על מה שלא אמרנו ועל זה גם כותבת שורות אלו מעידה כאלף עדים...... :(

   Image result for flower divider

   את יודעת מה אומרים? בסוף לומדים.....כשנהיה זקנים ממש ולא נצטרך לדברים כאלה נדע לעשות הכל כמו שצריך, כשכבר לא נזדקק לזה....

     7/5/16 21:44:

   צטט: רונית אברהם 2016-05-02 21:28:29

   קודם כל יש בעלי חיים שהם הרבה יותר אהובים מכל מיני אנשים. לדעתי בעיקר זה מלמד שאין לך מענה לשון פזיז, כזה שאחר כך מצטערים עליו. ובכל זאת להבא, להיא ששאלה מה את שווה, את יכולה למשל להגיד - מה שאת שווה לי. מצד זה אולי היא לא שווה אפילו את זה. ואי אפשר שלא להתפעל מהתושייה שלך בזמן הטסט, מה שמלמד שכשמשהו חשוב לך את לא שותקת, ועושה את זה מצויין!

   Image result for flower divider

   לא תמיד אני כזו גיבורה, לפעמים אני טמבל גמור, שכל התגובות השנונות מגיעות אליה באיחור.....

     7/5/16 21:43:

   צטט: יואלדהן 2016-05-02 18:17:30

   איך אמר ישו "אלוהים, סלח להם"...

   ''

   אלוהים יכול לסלוח כמה שהוא רוצה, זה אינו מחייב אותי

     7/5/16 21:41:

   צטט: דוקטורלאה 2016-05-02 15:12:51

   תגובה בשעת לחץ היא שונה מאדם לאדם. המצב האופטימאלי תואר בדבריך כאן. דווקא בשעה קשה הבעת תגובה נכונה , לגביך כמובן. אשרי האדם שנס כזה פוקד אותו! כל טוב!!!

   Image result for flower divider

   והלוואי והייתה מצליחה לי התגובה הנכונה ככה בשעת לחץ כל הזמן

     7/5/16 08:53:

   בונבוניטה יקרה לליבינשיקה

   תודה ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   האנשים הם צבעוניים ומגוונים

   ולעיתים אני מרחמת על כאלו שאין להם טקט, אנושיות, רגישות, איכפתיות.....

   כי הם יכלו להיות אנשים טובים יותר לו רק היה להם קמצוץ.....

   בזכות איזו " יציאה" שלי בבית הדין הרבני , זכיתי לקבל את הגט המיוחל כל כך

   לאחר 6 שנים ואין ספור דיונים

   * כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים 

   שבת טובה ושקטה יקירה

     6/5/16 20:34:

   צטט: טיו 2016-05-02 14:42:04

    

   אהבתי את הקטע עם הצעקות על נהג המשאית במהלך טסט הנהיגה.

   ג'ינג'ית אמיתית !

    

   טיו

   צוחק

   Image result for face divider

   אז הייתי מג'ונג'נת הרבה יותר מעכשיו, גם יותר צעירה ולוחמנית, וגם באמצע מבחן ועצבנית, כמו על סמי מרץ

     6/5/16 20:33:

   צטט: באבא יאגה 2016-05-02 14:25:15

   לי אף פעם לא יוצאות המלים הנכונות בזמן, רק אחר כך אני חכמה. אוהבת את האיורים המקסימים שלך. שבוע טוב

   Image result for face divider

   פעם לא היה יוצא לי מענה מוצלח אף פעם, לאט לאט התחיל להצליח לי לפעמים. אבל עדיין המון פעמים לא יוצא מוצלח וגם אפילו עקום. ממש לא תמיד יוצא לי מענה שאני מבסוטה ממנו.

     6/5/16 20:31:

   צטט: עמי100 2016-05-02 13:57:14

   זאת האנושות שריבון עולם נתן לנו..ואת היטבת לבטא זאת בכתיבתך היפה..

   Image result for face divider

   ריבון עולם נתן לנו אנושות ועולם נהדרים, האחריות שלנו אישית וקולטקיבית, אנו הורסים את הכל ביסודיות ראויה לשבח.

     6/5/16 20:29:

   צטט: YuditKnoller 2016-05-02 12:59:42

   את כותבת מקסים. רק אני חולקת עלייך בעונש שאת משיתה על הזקנה. היא מתכוננת לבאות ולא מגיע לה שייתחסו אליה רע בסוף דרכה. אני יודעת כי גם אני כל הזמן עסוקה עם הבאות ולא בדיוק יודעת מה לעשות עם זה.

   Image result for face divider

   מצטערת, אינני חושבת כמוך בנושא, מסיבה פשוטה שעדיין אין זו סיבה ראויה לדעתי לגזול חיים של מישהו אחר - קודם זמנו.

   תמיד צריך לבחון את הדברים כשמעמידים זאת בצורה של שאלה : ואם זו היית את איך היית רוצה שינהגו בך?

   מרוב שהיא עסוקה בבאות, ועסוקה בעיקר במקרה זה בעצמה, אינה חושבת די וכראוי על מי שיש לה אחריות עליו ועל חייו.

   צטט: עמי100 2016-05-02 13:57:14

   זאת האנושות שריבון עולם נתן לנו..ואת היטבת לבטא זאת בכתיבתך היפה..

    

    

   ריבון העולם?

   ??

    

   יופי של הסרת אחריות...

     6/5/16 11:12:
   ממה שכתבת עולה דווקא שאת אומרת בדרך כלל את המילים הנכונות באותם מצבים בעייתים עם טיפוסים בעייתיים. אותה בחורה באמת חצופה.היה מעניין לקרוא את הפוסט.
     5/5/16 19:55:

   צטט: ~בועז22~ 2016-05-02 10:47:29

   לגמרי מבין אותך..., זה די "מועיל" לנפש ולנשמה לעשות (מדי פעם...) צדק עם הבריון השכונתי ולהעניק לו סנוקרת הגונה... (:

   Image result for rose divider

   לצערי זה לעיתים נדירות ככה, הנה כעת אני שוברת את הראש עם בעיה אחרת, שסנוקרת הגונה בראש האדיוט לא תפתור אותה לצערי. שום דיבור מוצלח עדין מתחשב לא עזר, ולצערי חזותי אינה מאיימת מספיק.

     5/5/16 19:49:

   צטט: AmitLi0 2016-05-02 09:33:01

   טוב נניח שזה לא על בעלי חיים (צוחק!) אין סוף פעמים אני אומר לעצמי אחרי ישיבה או שיחה אם רק הייתי אומר ככה הכל היה אחרת. בכלל את העולם מנהלים אנשים שיודעים להגיד את הדברים בזמן הנכון. לא דווקא את הדברים הנכונים אבל התיזמון זה מה שחשוב לפעמים. לפחות פעם ב... שיוצא לי משפט במקום הנכון זה עושה אותי מאושר להרבה זמן. כנראה בגלל זה כתיבה יותר קלה בשיחה לאנשים כמוני (רק על עצמי לספר ידעתי)

   Image result for rose divider

   גם אני ככה, כנראה בגלל שבכתיבה אין מניעה לחשוב קצת לפני שמקלידים איך להוציא בצורה מוצלחת מה שאצלך בראש, בדיבור אין את הזמן הזה.
   נו, אז משתפרים בנושא? איך גורמים למספר הפעמים שבהם אנו מצליחים לומר את הדברים הנכונים בזמן הנכון ומיד למספר רב יותר ויותר של פעמים?

    

   זה בדיוק נושא הפוסט למעשה.Image result for rose divider

    

     4/5/16 20:30:

   צטט: HagitFriedlander 2016-05-01 22:41:39

   אני בעד "מענה רך ישיב חימה"...גם חוסר תגובה/שתיקה/מבט היא בחירה מוצלחת למעשה חצוף כשנעתקות המילים מרוב תדהמה...לפעמים גם אומרת תודה על שאני לא חצופה וכרגע גם לא צנועה. לפעמים זה בעוכרי. אני מודעת.

   --

   מסכימה אתך, אך לא בכל מקרה, ותלוי כמובן גם מי הטיפוס העומד מולך.

   לפעמים גם שתיקה אומרת המון, אך במציאות זה לא תמיד יוצא כך.....כשאדם מרוגז ומתגרים בו קשה מאד לשתוק, וקשה עוד יותר לומר מענה מוצלח.

   Image result for smiling divider

     4/5/16 12:49:

   צטט: לואיס קרול 2016-05-01 20:55:28

   תודה רבה לתגובתך שמעון

   כשהייתי נער ,סיקר  את  אבי  שוויצרי,ונהג  בארץ עמו

   מאחוריו צפצף  נהג... להפתעת  אבי  הוא  עצר... הלך  לנהג  שמאחורה

   ושאל  אותו  אם  אפשר לעזור לו ?  כי בוודאי קרה  משהו

   דומני  שהתגובה  הלא  צפויה הזו ,הפכה  את הצופר למצב מביך ללא פתרון

   ואתה באמת רואה את הנהגים אצלנו בכביש נוהגים כמו "בשוויץ"? למרות שזה פתרון מעולה ומעלה חיוך לדעתי, נראה לי קצת רחוק מהמציאות כאן.

      הפתרון המוכלל  הזה  "המתן"  עומד בכל  מצב  לחץ,כאשר בחירת העדיפויות בביצוע

   הוא הפתרון  לאותה מטלפנת לעבודתך ....."מאד  רוצה  לעזור לך...אבל אני  כרגע  בעבודה ..ובעומס.."

   בזה  לגמור את השיחה

   בזאת אתה צודק, אולי כך הייתי צריכה לעשות. לפעמים מרוב לחץ לא יודעים מה עושים. קשה מאד עם זאת במצבים כאלה לעשות תמיד את הבחירה המושכלת. את מה שצריך לעשות.

   ,ובחיוך ....וגם לאותה "שופטת" (מה את שווה?) ....יחסית לעזרה שנתת לי  בעבר..אני בהחלט ...

   זו כמובן תשובה חדה וגאונית, לא בטוחה שהיא היתה קולטת את הסרקזם. וכמובן אלה דברים מבריקים שחושבים עליהם בדיעבד אחרי שהכל עובר. כשזה קורה, המוח שלך מרוב תדהמה כאמור קופא. יש אנשים שמעבירים לטייס אוטומטי ואז עונים בהתנהגות גסה כפי שנהגו בם. ולכן נכתבו הדברים, החוכמה לדעת את התשובה הקולעת בזמן אמת. וכזאת - לא תמיד יוצאת לי בזמן.

   מסתבר שהומור  זה  הקו העקום שמישר  כל מצב... קל  וחומר לחוצפה

   אכן זה הקו שהחלטתי שאני מנסה לנקוט בו, כמו המענה שייעצת לענות לאותה אחת ש"לא הייתי שווה כלום עבורה", שוב, הברקות כאלה לא תמיד עולות במוחך בזמן אמת.

   אבל  התשובה  "המתן" עם  החיוך  השובב .... היא  מכת המחץ המוחלטת.

   כבר  בסדיר ,הופצצנו בתרגילים במצבי לחץ.... זה  היה הפתרון לכל  הנחתה בקשר ,כשמילת הקוד מובנת ומוכרת.

   גם  כשלוחצים  אותך ,לגיטימי לעצור.....כפי  ששם אפרים קישון  בפי סלאח שבתי ..."רגע..חושבים"

   שמעון

    

   Image result for smile divider

     4/5/16 06:54:
   כשצריך לקום כנגד חוצפה אז זה מה דצריך לעשות פשוט לפתוח הפה. האסופות שהבאת מחייך מכעיסות אך הן חלק מהחיים והחיים חלק מהם...
     3/5/16 21:49:
   החיים שלנו רצופי חוויות,מכשולים,וגם מבחנים. הנעלות הקיימת האדם היא שהוא יכול לתת לעצמו את השקט הנפשי שלו.לאנשים מבוגרים אנחנו תמיד צריכים להיות סבלניים ולתת להם את כל תשומת הלב,כי יש מי שלא יודע מה לעשות ולכן פונה לעזרה כזו או אחרת. לדעת להיות מאופקים בכל מצב וצורך,עד "מתיחת הגבול". זו המעלה שלנו,זו הייחודיות שבנו,אין טעם לכעוס על דבר שהוא צורך לאחר,ותמיהה לנו. להקשיב,ורק אחר כך להחליט. כי יקרה רגע בו לא נדע לקרוא את הכתובת שעל הקיר. והעיקר,המון רגעים של בדיחות ואושר:)
     3/5/16 20:32:

   צטט: grandpa.zohar 2016-05-01 20:44:53

   אין חוק בארץ שאוסר על וטרנר "להרדים" חיות חולות.

   הלוואי ויהיה מישהו שירדים אותי בבוא הזמן ולא יתן לי לסבול כמו רובם של הורינו שלאף אחד לא היה את האומץ 

    

   יש חוק בארץ האוסר להרדים חיות בריאות. הוטרינרים לרוב נמנעים להרדים חיות גם אם הם יודעים שהן חולות כשהן במצב מעולה ואין הצדקה להרדים אותן, ולגזול מהן זמן שהן יכולות להנות ממנו. אם הגיע הזמן בו הן כבר סובלות הם כמובן ירדימה ויגאלו אותן מסבל.

   ונכון, להם יש את הפריבלגיה הזו לעזור ו"להרדים" בעלי חיים סובלים, לנו אין אותה חוקית. דווקא משום כך יש להיזהר ולנקוט במשנה תשומת לב בזכות הזו, ולא לגזול חיים שלא לצורך.

   Vector of a Scared Cartoon Crow Biting Its Nails by Ron Leishman

     3/5/16 20:28:

   צטט: זמן השיכור 2016-05-01 19:23:12

   מזדהה עם הקטע של ההתאבנות.. ואולי זה מה שהכלי הזה נועד לספק למשתמשים בו?

    

   Vector of a Two Cartoon White Chickens Posing Together with Smiles by Ron Leishman

   בכוונה "לאבן" אותנו הכוונה?

     3/5/16 20:27:

   צטט: flora2001 2016-05-01 18:58:05

   כל מה שסיפרת והשאלות שבפוסט ,דומה למה שקורה
   לי ,תמיד כמו "מה גם שאתה לכמה שניות הרי בהלם וכשאתה כבר מעכל את מה שקרה, לרוב, מאוחר מדי להגיב.....".
   לכן ,לצערי , אין לי תשובות .
   לא לכל דבר כנראה יש תשובות, אבל כן ביקשתי לשתף בזאת חברים, לשמוע דיעות נוספות, מקרים נוספים, לשמוע מה הם היו עושים במקום...גם מזה לומדים
   המקרה עם המבחן לנהיגה ונהג המשאית , בתוספת של המורה "הוא דווקא רואה ורואה" ,עיצבן אותי . מזכיר לי את הרוע של האנשים שחושבים רק על עצמם. שמחתי לתגובה של הנהג,לאחר המילים החכמות שאמרת לו .

   לא יודעת האמת אם זה המילים שאמרתי, או שזה פשוט עניין של מזל, ואכן מזל, יכול היה גם להסתיים אחרת.
   לא יודעת איך להסביר שחבר משותף אחד נעלם מבלי להגיד מילה .דואגת לו.

   היות ולא יודעת במי ובמה מדובר את יכולה לכתוב לי בפרטי אולי אדע משהו ואסיר דאגה מלבך.
   איך היית מתייגת את המקרה מכל התגיות שבראש הפוסט ?
   שאלה שכמובן ,לא הייבת לענות לה ☺.
   ולמה שלא אענה? אפשר לתייג מקרה זה, אם לזה את מתכוונת שאת דואגת לחבר משותף פשוט איך שזה "דואגת"

   Vector of a Smirking Cartoon Businesswoman Presenting an Upsetting Invoice to a Man by Ron Leishman

    

     3/5/16 17:51:
   בונבושית, אם כל אחד מאתנו היה מסוגל לעשות מה שאת עשית במבחן הנהיגה, יכול להיות שבסוף כל התרבות שלנו על הכביש הייתה מתחילה להיראות אחרת ולו רק כדי לא לחטוף צעקות........אומץ ג'ינג'י בכל אופן יש לך! ואגב, זה כל כך אנושי ומוכר להיות במצב של חוסר יכולת לענות והרבה צער אחר כך על מה שלא אמרנו ועל זה גם כותבת שורות אלו מעידה כאלף עדים...... :(
     2/5/16 21:52:

   צטט: עמי100 2016-05-02 13:57:14

   זאת האנושות שריבון עולם נתן לנו..ואת היטבת לבטא זאת בכתיבתך היפה..

   שמחה שלא נעלמת לגמרי

     2/5/16 21:28:
   קודם כל יש בעלי חיים שהם הרבה יותר אהובים מכל מיני אנשים. לדעתי בעיקר זה מלמד שאין לך מענה לשון פזיז, כזה שאחר כך מצטערים עליו. ובכל זאת להבא, להיא ששאלה מה את שווה, את יכולה למשל להגיד - מה שאת שווה לי. מצד זה אולי היא לא שווה אפילו את זה. ואי אפשר שלא להתפעל מהתושייה שלך בזמן הטסט, מה שמלמד שכשמשהו חשוב לך את לא שותקת, ועושה את זה מצויין!
     2/5/16 21:05:

   צטט: נעם דימנט 2016-05-01 15:32:24

   הפעם הפוסט הזה הוא עלינו....יש גם אנשים כאלה (שימי לב לא אמרתי חיות אדם) אבל למה להתעצבן?

   Image result for smile devider 

   מי מתרגז?  אתה עוד לא ראית אותי באמת מתרגזת.....קריצה

     2/5/16 21:03:

   צטט: קלועת צמה 2016-05-01 14:37:13

   בקלות אני מזדהה איתך. עם צד הרגש וגם עם צד ההיגיון. ו"דלתות מסתובבות", הלוואי והיו. ולגבי נשואי כתיבתך - בעלי חיים,בכלל ובעל החיים בהא הידיעה בפרט. ותמיד ממקום אמיתי וכן.

   Image result for smile devider

   תודה יקרה, שמחה שגם הגבת ראשונה

     2/5/16 18:17:
   איך אמר ישו "אלוהים, סלח להם"...
     2/5/16 17:02:
   נפלא !!!
     2/5/16 15:12:
   תגובה בשעת לחץ היא שונה מאדם לאדם. המצב האופטימאלי תואר בדבריך כאן. דווקא בשעה קשה הבעת תגובה נכונה , לגביך כמובן. אשרי האדם שנס כזה פוקד אותו! כל טוב!!!
     2/5/16 14:42:

    

   אהבתי את הקטע עם הצעקות על נהג המשאית במהלך טסט הנהיגה.

   ג'ינג'ית אמיתית !

    

   טיו

   צוחק

     2/5/16 14:25:
   לי אף פעם לא יוצאות המלים הנכונות בזמן, רק אחר כך אני חכמה. אוהבת את האיורים המקסימים שלך. שבוע טוב
     2/5/16 13:57:
   זאת האנושות שריבון עולם נתן לנו..ואת היטבת לבטא זאת בכתיבתך היפה..
     2/5/16 12:59:
   את כותבת מקסים. רק אני חולקת עלייך בעונש שאת משיתה על הזקנה. היא מתכוננת לבאות ולא מגיע לה שייתחסו אליה רע בסוף דרכה. אני יודעת כי גם אני כל הזמן עסוקה עם הבאות ולא בדיוק יודעת מה לעשות עם זה.
     2/5/16 10:47:
   לגמרי מבין אותך..., זה די "מועיל" לנפש ולנשמה לעשות (מדי פעם...) צדק עם הבריון השכונתי ולהעניק לו סנוקרת הגונה... (:
     2/5/16 09:33:
   טוב נניח שזה לא על בעלי חיים (צוחק!) אין סוף פעמים אני אומר לעצמי אחרי ישיבה או שיחה אם רק הייתי אומר ככה הכל היה אחרת. בכלל את העולם מנהלים אנשים שיודעים להגיד את הדברים בזמן הנכון. לא דווקא את הדברים הנכונים אבל התיזמון זה מה שחשוב לפעמים. לפחות פעם ב... שיוצא לי משפט במקום הנכון זה עושה אותי מאושר להרבה זמן. כנראה בגלל זה כתיבה יותר קלה בשיחה לאנשים כמוני (רק על עצמי לספר ידעתי)
     1/5/16 22:41:
   אני בעד "מענה רך ישיב חימה"...גם חוסר תגובה/שתיקה/מבט היא בחירה מוצלחת למעשה חצוף כשנעתקות המילים מרוב תדהמה...לפעמים גם אומרת תודה על שאני לא חצופה וכרגע גם לא צנועה. לפעמים זה בעוכרי. אני מודעת.
     1/5/16 20:55:

   כשהייתי נער ,סיקר  את  אבי  שוויצרי,ונהג  בארץ עמו

   מאחוריו צפצף  נהג... להפתעת  אבי  הוא  עצר... הלך  לנהג  שמאחורה

   ושאל  אותו  אם  אפשר לעזור לו ?  כי בוודאי קרה  משהו

   דומני  שהתגובה  הלא  צפויה הזו ,הפכה  את הצופר למצב מביך ללא פתרון

      הפתרון המוכלל  הזה  "המתן"  עומד בכל  מצב  לחץ,כאשר בחירת העדיפויות בביצוע

   הוא הפתרון  לאותה מטלפנת לעבודתך ....."מאד  רוצה  לעזור לך...אבל אני  כרגע  בעבודה ..ובעומס.."

   בזה  לגמור את השיחה ,ובחיוך ....וגם לאותה "שופטת" (מה את שווה?) ....יחסית לעזרה שנתת לי  בעבר..אני בהחלט ...

   מסתבר שהומור  זה  הקו העקום שמישר  כל מצב... קל  וחומר לחוצפה

   אבל  התשובה  "המתן" עם  החיוך  השובב .... היא  מכת המחץ המוחלטת.

   כבר  בסדיר ,הופצצנו בתרגילים במצבי לחץ.... זה  היה הפתרון לכל  הנחתה בקשר ,כשמילת הקוד מובנת ומוכרת.

   גם  כשלוחצים  אותך ,לגיטימי לעצור.....כפי  ששם אפרים קישון  בפי סלאח שבתי ..."רגע..חושבים"

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2309307/

     1/5/16 20:44:

   אין חוק בארץ שאוסר על וטרנר "להרדים" חיות חולות.

   הלוואי ויהיה מישהו שירדים אותי בבוא הזמן ולא יתן לי לסבול כמו רובם של הורינו שלאף אחד לא היה את האומץ 

     1/5/16 19:23:
   מזדהה עם הקטע של ההתאבנות.. ואולי זה מה שהכלי הזה נועד לספק למשתמשים בו?
     1/5/16 18:58:

   כל מה שסיפרת והשאלות שבפוסט ,דומה למה שקורה
   לי ,תמיד כמו "מה גם שאתה לכמה שניות הרי בהלם וכשאתה כבר מעכל את מה שקרה, לרוב, מאוחר מדי להגיב.....".
   לכן ,לצערי , אין לי תשובות .

   המקרה עם המבחן לנהיגה ונהג המשאית , בתוספת של המורה "הוא דווקא רואה ורואה" ,עיצבן אותי . מזכיר לי את הרוע של האנשים שחושבים רק על עצמם. שמחתי לתגובה של הנהג,לאחר המילים החכמות שאמרת לו .


   לא יודעת איך להסביר שחבר משותף אחד נעלם מבלי להגיד מילה .דואגת לו.
   איך היית מתייגת את המקרה מכל התגיות שבראש הפוסט ?
   שאלה שכמובן ,לא הייבת לענות לה ☺.

     1/5/16 15:32:
   הפעם הפוסט הזה הוא עלינו....יש גם אנשים כאלה (שימי לב לא אמרתי חיות אדם) אבל למה להתעצבן?
     1/5/16 14:37:
   בקלות אני מזדהה איתך. עם צד הרגש וגם עם צד ההיגיון. ו"דלתות מסתובבות", הלוואי והיו. ולגבי נשואי כתיבתך - בעלי חיים,בכלל ובעל החיים בהא הידיעה בפרט. ותמיד ממקום אמיתי וכן.

   ארכיון