כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  החפצים המצמררים ביותר בהיסטוריה

  13 תגובות   יום שני, 6/6/16, 13:17

  תיבת יינות רדופה, בובות מקוללות, כיסאות שהורגים אנשים, תמונות מכושפות ועוד.
  האם באמת החפצים המחרידים האלה הם רדופים וגורמים לאסונות שונים? אולי זו רק אוטוסוגסטיה, אולי סוג של היסטריה המונית, אבל האם לסקפטי ביותר יש אומץ לשבת על הכסא הרוצח או ללטף את הבובה הארורה?
   
  קבלו להלן את 10 החפצים המצמררים בהיסטוריה (רצוי לא לקרא בלילה.. במיוחד אם אתם גרים לבד.. הסנני)
   
   
   
   
  תיבת היינות עם דיבוק בתוכה
   
  ''
   
  זו תיבת יינות שעל פי אגדה יהודית, היא רדופה רוח רעה חסרת מנוח המסוגלת להשתלט על בני האדם. התיבה הזו הפכה למפורסמת ב-eBay בספטמבר 2001, כאשר צייר הקונה עתיקות השתתף במכירה בפורטלנד, אורגון.
   
  המכירה התקיימה כדי למכור את חפציה של קשישה בת 103, הנכדה סיפרה למוכר העתיקות על העבר של תיבה זו כאשר הבינה שרכשו אותה. הקשישה הייתה יהודיה, הניצולת שואה היחידה מכל משפחתה במלחמת העולם השנייה. כאשר היגרה לארה"ב, תיבת הדיבוק ועוד 2 חפצים היו הדברים היחידים שהביאה עימה. הנכדה הסבירה שסבתה תמיד החביאה את התיבה וביקשה שמעולם לא יפתחו אותה כי זו מכילה רוח רעה בשם דיבוק. היא ביקשה שהתיבה תיקבר יחד איתה, אבל המסורת היהודית נוגדת זאת ושפחתה לא עשתה זאת.
  מוכר העתיקות שאל את הנכדה אם היא רוצה בחזרה את התיבה מטעמים סנטימנטליים, אך זו סירבה ואפילו כעסה ואמרה שהסכם הוא הסכם.
   
  הסוחר לקח את התיבה לבית המלאכה שלו ושם אותה במרתף. מיד החלו להתרחש דברים מוזרים. הוא השאיר לבד את עוזרו בבית המלאכה ביום הראשון, כי הוא היה צריך לעשות קניות אחרות. עוזרו התקשר אליו נחרד כדי לומר לו שבעסק שלו כבו האורות, הדלתות ושערי הביטחון ננעלו ושהוא שמע קולות מחרידים מכיוון המרתף, לאחר מכן הם גילו ריח חזק של שתן של חתולים צף באוויר ונורות החשמל מפוצצות בכל מקום.
   
  ''
   
  האיש, שהבין פתאום שטעה כאשר רכש את התיבה, נתן אותה במתנה לאמו. עוד באותו היום האשה סבלה מאירוע מוחי חמור, בבית החולים כתבה "שונאת את המתנה" בעודה בוכה ללא הרף. הוא ניסה לתת את התיבה במתנה לאנשים אחרים, אך תמיד זו חזרה אליו לאחר ימים בודדים, בדרך כלל, בגלל שהאנשים לא אהבו אותה או בגלל שהרגישו שמשהו מוזר קורה איתה. 
   
  הוא התחיל לחלום סיוט שחזר על עצמו ומאוחר יותר מצא שכל בני משפחתו שהיו סביב התיבה, חלמו אותו חלום הוא התחיל לראות צללים סביב שדה הראייה שלו.
  לבסוף, לאחר שהודו שיש משהו על טבעי בתיבה הזו, הוא החל לחקור באינטרנט ונרדם מול המחשב. כאשר התעורר, הרגיש שמישהו נושם על צווארו וכאשר סובב את ראשו ראה דמות ענקית, כמו צל, רץ במורד המסדרון. אז הוא החליט לכלול את התיבה הרדופה ב-eBay, יחד עם תיאור מפורט ממה שקרה לו מהרגע שרכש אותה.
   
  ג`ייסון הקסטון, האוצר של מוזיאון לרפואה במיזורי, רכש את התיבה מ-eBay. מאוחר יותר כתב ספר המפרט את הסיפור המוזר של תיבת הדיבוק, וב-2012, יצא סרט אימה המבוסס על הספר.
   
   
   
  ''
   
   
  אנאבל, הבובה עם שד בתוכה
   
  ''
   
  אנאבל הייתה בובה ששד השתלט עליה. ב-1970, אשה שהייתה בקניות בחנות יד שנייה, קנתה בובת סחבות עבור בתה שהייתה באוניברסיטה. הבת אהבה את התמונה ושמה אותה בדירתה, אבל היא והשותפה לדירה, שמו לב שמשהו מוזר קורה עם הבובה. לעתים קרובות הבובה הופיעה בחדר אחר, למרות שאף אחד לא נגע בה. בנוסף, הם מצאו מדי פעם ניירות קלף על יד הבובה, משורבטים בכתב ילדותי.
   
  הבנות המבוהלות התקשרו למדיום, אשר אמר להם שבתוך הבובה שוכנת רוח של ילדה שנפטרה בבניין הדירות הזה. "אנאבל" אמרה שהיא אוהבת את הבנות ורוצה להשאר איתן. הן נתנו לה רשות. למרבה הצער, רשות זו הובילה לפעילות על טבעית מוגברת בדירתן, כולל מתקפה על ידיד באחד הלילות.
   
  לבסוף הבנות פנו לחוקרים אד ולוריין וורן. הצמד גילה במהרה שבתוך הבובה אינה שוכנת רוחה של ילדה בכלל, אלא שבתוכה שוכן שד אשר שיקר בהקשר לזהותו במטרה להשאר קרוב לבנות ואולי להשתלט עליהן. הבנות נתנו את אנאבל ל"מוזיאון לתורת הנסתר" בקונטיקט.
   
   
   
   
  הציור המכושף של eBay, גורם להקאות, צרחות והיסטריה
   
  ''
   
  בשנת 2000, משפחה אנונימית מכרה ב-eBay ציור שנוצר על ידי האמן היל סטונהם הנקרא "הידיים מתנגדות לו". הציור הזה נחשב לאחת היצירות הרדופות ביותר בעולם האמנות. הציור צוייר ב-1972 ונרכשה ע"י השחקן ההוליוודי ג`ון מארלי. הוא מכר אותן בקליפורניה ושם ננטש עד שהגיעה ל-eBay לצד אזהרה חמורה על הבעיות המתעוררות בהחזקת ציור זה.
   
  בטקסט היה כתוב:
   
  "כאשר קיבלנו את הציור ממישהו שמצא אותו במבנה המשמש כבית זיקוק, חשבנו שהוא יקר ערך, דוגמא של סוראליזם אמריקאי של שנות ה-70`, תהינו מדוע נטשו אותו.. ועכשיו אנו יודעים! בוקר אחד, בתנו בת ה-4 אמרה לנו שהילדים שבציור יוצאים מהבד והם רבים ביניהם. אנו לא מאמינים בחייזרים ולא שאלביס חי, אבל זה הטריד אותנו. שמנו מצלמת וידאו מול הציור במשך הלילה וגילינו שמה שמחזיקה הבובה בידיה משתנה והופך לנשק ונראה כאילו הילד מנסה לברוח. בפעם אחרת, הילד והבובה נעלמו מהבד. אז החלטנו למכור אותה".
   
  בנוסף נכתב שמיום שהגיע הציור לבית בני המשפחה סבלו מהקאות, התקפי היסטריה מלווה בצרחות ועוד. לטקסט היו מצורפות עדויות על השינויים שעובר הציור. ההצעה עלתה מ-199 דולר ל-1050 דולר ביומיים והציור נמכר במחיר טוב.
   
  כאמור, הציור נוצר ע"י האמן האמריקאי היל סטונהם ב-1972. הציור מייצג ילד לצד בובה העומדים לפני דלת זכוכית שכנגדה רואים כפות ידיים רבות הנלחצות עליה. לדברי האמן, הילד מבוסס על צילום עצמי שלו כאשר בן 5 ומתפרש כהקו המפריד בין עולם הערות לעולם השינה והאפשרויות, והבובה היא מדריכה שמלווה את הילד במהלכו. הידיים מייצגות את האפשרויות השונות בחייו של הילד. הציור המטריד הזה - ומחריד ונורא, עבור אחרים - הפך נושא לאגדה אורבנית בפברואר 2000 כאשר עמד למכירה באיביי והפך אותו בעיני הציבור למורכב ומפחיד.
   
  אני לא יודעת, נשמע לי סוג של היסטריה המונית, לא יודעת לגבי אמיתות השינויים. אני אוהבת את הציור הזה, נכון שהוא קצת מוזר ויוצא דופן, אבל אהבתי מאוד את הפירוש שלו ע"י האמן עצמו.
   
   
   
   
  כיסא המוות שהורג את כל מי שמתיישב בו
   
   
  ''
   
  ב-1702, רוצח מורשע בשם תומס באסבי עמד להתלות על פשעיו. משאלתו האחרונה הייתה לאכול את ארוחת הערב האחרונה שלו בפאב האהוב עליו בטירסק, אנגליה. הוא סיים לאכול, קם ואמר: "שהמוות הפתאומי יגיע לכל מי שיעז לשבת בכיסא זה".
   
  במהלך מלחמת העולם השנייה, טייסים מבסיס סמוך לפאב שנהגו לפקוד אותו והמקומיים שמו לב שחיילים שישבו בכיסא זה לא חזרו מהמלחמה.
   
  ב-1967, שני טייסים של חיל האוויר המלכותי אשר ישבו בכיסא זה, התנגשו עם מכוניתם נגד עץ, בדיוק כאשר עזבו את הפאב. ב-1970, בנאי ניסה את מזלו בכיסא, הוא מת באותו הערב לאחר שנפל לתוך בור בעבודתו. שנה לאחר מכן, גגן שישב על הכיסא, מת לאחר שהגג שעבד עליו התמוטט. אשה אחת שעבדה בניקיון הפאב מעדה ונפלה על הכיסא, זמן קצר לאחר מכן מתה מגידול מוחי.
   
  לבסוף, בעל הפאב הזיז את הכיסא למרתף. למרבה הצער, אפילו מקום אחסון החדש של הכיסא גבה קרבן חדש. לאחר שסוחר לקח הפסקה קצרה וישב על הכיסא בזמן פריקת סחורה במרתף, מת מתאונת דרכים עוד באותו יום.
   
  לבסוף, הבעלים של בית הקפה תרם את הכיסא למוזיאון מקומי ב-1972.
  המוזיאון מציג את הכיסא חמישה מטרים באוויר, כך שאף אחד לא יכול לשבת עליו, אפילו בטעות. למרבה המזל, אף אחד לא ישב עליו עד היום.. פרט לכמה זבובים ויתושים.
   
  ואני שואלת, אולי לא מספרים לנו על כל האלפים שישבו ולא קרה להם כלום? אולי רוב המקרים האלה קשורים ל: פאב+שתיית אלכוהול מרובה= תאונות. האשה עם הגידול, נתון סטטיסטי למרבה הצער.
  וזה מזכיר לי שגם אני קיללתי ספה לא מזמן, הסיפור הוא כזה:
  יש לי שכן שהוא נכה, יש לו מטפלת רק למספר שעות ורוב היום הוא זקוק לעזרה. הבת שלו, שגרה מעט מרוחק ממנו, ביקשה ממני לעזור לו מדי פעם אם הוא יזדקק לעזרה: להתלבש, להגיש לו אוכל וכו. אמרה לי שהיא מוכנה לשלם. אמרתי לה שאין צורך שתשלם לי שאשמח לעזור מדי פעם מתי שיתאפשר לי, כי אני עובדת משרה מלאה מחוץ לבית. ובאמת שהרגשתי טוב בכך שאני עוזרת לאדם הזקוק לכך. העניין הוא שהדבר הפך ליומיומי, וגם יש לי את הבית שלי לתחזק ואת החתולים. בקיצר, יום אחד היא באה אלי ואומרת לי שיש לה לתת לי במתנה ספה דו מושבית חדשה במתנה. בדיוק עמדתי לרכוש ספה דומה לזו, אז התעקשתי לשלם עליה, היא סירבה בכל תוקף ואמרה שזה בתמורה לכך שאני עוזרת לאביה. סבבה, שמחתי לקבל אותה. העניין הוא, שאני עומדת לעבור דירה ואיך שנודע לבת שלו על כך, ישר התקשרה אלי ואמרה: "נועה, אני מבקשת שתחזירי את הספה לאבא לפני שאת עוברת".
   
  הייתי בהלם, הרי היא נתנה אותה במתנה, הרי אפילו התעקשתי לשלם, מה הקטע המסריח כאן?
  כאשר אמרתי לה זאת, שמתנה לא לוקחים בחזרה, ישר הבהמה הזאת פלטה:
  "מה פתאום נתתי לך במתנה? לא היה מקום אצל אבא אז שמתי אותה זמנית אצלך".
  אתם מבינים? היא הפכה את הבית שלי למחסן, בדרך הכי נבזית ועקומה. וכמובן מעולם לא ראיתי ממנה אגורה, לא שהייתי זקוקה לזה, אבל הנכונות שלה לנצל אותי.. אני לא רוצה ולא צריכה את הספה שלה, פשוט המעשה המלוכלך הזה, שעבדה עלי, בשביל מה? בשביל אחסון? אחרי כל מה שעזרתי לאבא שלה? שבאמת לא רציתי שום תמורה על כך.
   
  החזרתי לה את הספה בליווי קללה שכל מי שיישב עליה.. לא, אני לא בעלת נשמה שחורה, לא מוות או מחלות או תאונות חלילה, אבל כל מי שישב עליה יקבל כזו שריפה בתחת שבחיים שלו לא ירצה לשבת בה שוב!
   
   
   
   
   
   
  המראה של מירטלס פלנטיישן שמכילה את רוחם של אשה וילדיה
   
  ''
   
  מירלס פלנטיישן הוא אחד הבתים הרדופים ביותר בארה"ב ובעולם. הוא נמצא במטע שתחילתו ב-1796 ונבנה על בית קברות אינדיאני. אומרים שהתרחשו לפחות 10 מקרי רצח ואירועים על טבעיים כמעט מדי יום.
   
  אבל הדבר הכי מדובר במקום הזה, הוא על מראה שהגיעה לבית הזה ב-1980, האורחים בבית דיווחו על דמויות היוצאות מהמראה, כמו גם על טביעות ידיים של ילדים לפעמים על גבי זכוכית המראה, האגדה מספרת על שהמראה מכילה את הרוח של שרה וודרוף וילדיה, הם הורעלו, ולמרות שהמנהג מכתיב שהמראות צריכים להיות מכוסים לאחר מוות כדי למנוע מהנשמות להכלא בתוך בתוכן, המראה הזו לא הייתה מכוסה, כך שהאמונה היא שהנשמות ממשיכות לחיות בתוכה.
   
   
   
   
  שמלת הכלה שרוקדת לבד
   
  ''
   
  ב-1849, נערה ממשפחה עשירה בשם אנה בייקר, התאהבה בפועל עבודות ברזל ממעמד נמוך, אביה של אנה, אליס בייקר, סירב שבתו תתחתן עם אהוב לבה וגרשו את הבחור מעיר הולדתו, אלטונה, פנסילבניה, וכך גזרו על בתם חיי פרישות.
   
  אנה הייתה כה נרגזת מאביה, שמעולם לא התאהבה שוב ולא נישאה עד מותה. הבחורה בחרה שמלת כלה יפה לפני שאהובה גורש, בגלל שהחתונה לא התקיימה, אשה עשירה אחרת, אליזבת דיסרט, לקחה את השמלה במקומה. לאחר מכן השמלה עברה בעוד ידיים אריסטוקרטיות, לפני שחזרה לאחוזת בייקר שהפך למוזיאון.
   
  השמלה נמצאת בתיבת זכוכית בחדר הישן של אנה והמבקרים טוענים שראו שהשמלה זזה ורוקדת לבד, במיוחד בלילות ירח מלא, התנודות הן דומות לאלה של כלה המודדת את השמלה כדי לראות אם היא בסדר. חוקרים עשו את הכל כדי לקבוע שמדובר רק ברוחות נושבות ולא רוחות רפאים, אבל אלה שיודעים את הסיפור, טוענים שזו אנה, שחזרה מהעולם הבא ורוקדת בתוך שמלת הכלה שלה.
   
   
   
   
   
  הכסאות שדוחפים אנשים ועושים אותם חולים
   
  ''
   
  ניופורט, ברוד איילנד, היא אחת הערים העתיקות ביותר בארה"ב, היא עיר נמל שראשיתה ב-1690, שם הרבה משפחות עשירות התיישבו ומקום הולדתו של סיפורי רוחות מצמררים.
   
  טירת בלקורט נבנתה ע"י אוליבר אזארד פרי בלמונט ב-1894, שם מתועדים הרבה הופעות של רוחות רפאים, אבל אולי המעניין ביותר בטירה, הם שני כסאות "ארורות", כנראה שרוחות נקשרו בהם והמבקרים שיושבים מהם מספרים שבאופן מיידי הם מרגישים קור, בחילות ואי נוחות.
   
  אנשים רבים טענו שהם הרגישו כאילו ישבו על מישהו כאשר הם מנסים להתיישב, אחרים הועפו קדימה ע"י כוח בלתי נראה וחלק אומרים שהם מרגישים זרם חשמל הגורם להם לעוויתות בידיים ובחלקים אחרים בגוף.
   
   
   
   
   
  הנשים של פסל lemb מביאות את המוות
   
  ''
   
  הנשים של לאמב הוא פסל מגולף באבן גיר טהורה שהתגלה בשנת 1878 בקפריסין. ההיסטוריה מתחילה ב-3500 לפני הספירה ומאמינים שפסל זה מייצג אלה, בדומה לאליל פוריות.
   
  הפסל היה בבעלות ראשונה של אלפונט סניור ובתוך שש השנים שהיה ברשותו, 7 בני משפחתו
  מתו מסיבות מסתוריות. שני הבעלים הבאים, איבור מאנוצ`י וסניור תומפסון -נואל, גם מתו ביחד עם בני משפחתם, הבעלים הרביעי, סר אלן ביוורברוק, גם מת יחד עם אשתו ו-2 מבנותיו.
   
  שני ילדיו של ביוורברוק שנותרו חיים, למרות שלא אהבו את התחום העל טבעי ולא האמינו בו, תרמו את הפסל למוזיאון המלכותי של סקוטלנד, ושם הוא נמצא עד היום.. המטפל הראשון של הפסל גם מת זמן קצר לאחר שהיה תחת חסותו ומאותו זמן אף אחד לא שם יד בתיבת הזכוכית שלו.
   
   
   
   
   
  האיש הנסער
   
  ''
   
  הציור המפחיד הזה היה בעליית הגג של סבתו של שון רובינסון במשך 25 שנה. הקשישה תמיד אמרה שהציור הזה הוא הרוע, שהאמן שצייר אותו השתמש בדמו עצמו מעורבב עם צבע והתאבד זמן קצר לאחר שסיים את יצירתו.
   
  שון, לאחר שמצא את הציור והוציא אותו לאור, סיפר ששמע קולות אנשים ובכי, הוא ומשפחתו החלו לחוות תופעות מפחידות כמו צללים וצעקות בכל מרום, בנו נפל מהמדרגות, אשתו הרגישה משהו מלטף לה את השיער וראתה את האיש-צל, הוא עצמו שמע את הציור בוכה בכל חזק.
   
  רובינסון החליט לצלם בוידאו את הציור, בו נשמעו טריקות דלת, עשן והציור שנופל מהקיר ללא שום סיבה.
  האיש החליט להסתיר מחדש את הציור כמו סבתו ולא הוציא אותה שוב לאור, אך הוא השאיר את הוידאו לדורות הבאים.
   
  האמת שהציור הזה מחריד, גורם למועקה נוראית, ולא פלא שהוא משפיע באופן פסיכולוגי על הרבה אנשים. ציור של אדם מיוסר ביותר, ההבעות שלו אומרות הכל.
   
   
   
   
   
  ''
   
   
   
  הבובה המקללת את מי שלא מבקש רשות לצלמה
   
  ''
   
  ב-1896, הבובה המצמררת הזו הייתה שייכת לילד בשם רוברט יוג`ין אוטו בקיי ווסט, פלורידה. את הבובה נתן לו משרת שעסק גם במגיה שחורה ולא אהב את משפחת הילד, אך הילד אהב מאוד את הצעצוע שלו. הוא בילה שעות ארוכות בשיחות עם בובתו. המשרתים האחרים שראו את הילד החלו לדאוג ויכלו להישבע שהם שומעים קול רפאים משוחח עם הילד. בנוסף, השכנים סיפרו שראו את הבובה עוברת מחלון לחלון כאשר לא היה אף אחד בבית.
   
  מהר מאוד הבובה החלה לשבור מכל בבית, אך תמיד האשימו את הילד, למרות שזה טען שאשמת הבובה היא.
   
  רוברט ירש את הבית ומת ב-1972, לכן הבית נרכש ע"י משפחה אחרת. ילדה שזה עתה עברה לגור בבית מצאה את הבובה בעליית הגג ומיד הרגישה פחד. היא סיפרה שהבובה חיה ורוצה להרוג אותה. לבסוף הבובה הגיעה לגלריית אמנות ומוזיאון היסטורי בקי ווסט ונשארה שם עד עצם היום הזה. ׁ(אבל הסיפור הוא הרבה יותר מורכב ולכאן הבאתי רק את התמצית מטעמי אורך הפוסט)
   
  למרבה הפלא, מבקרי המוזיאון חייבים לבקש רשות מהבובה כדי לצלם אותה. אם לא יעשו זאת, האגדה אומרת שהבובה תקלל אותם. המוזיאון מציג את המכתבים מאנשים "מקוללים" שכתבו לבובה וביקשו את סליחתה כי לא ביקשו רשות ומבקשים להשתחרר מהקללה/כישוף שלהם.
   
  טוב, אני ביקשתי את רשות הבובה להעלות אותה כאן. נו, ליתר ביטחון.
  בכל אופן קוראי היקרים, הייתי אומרת שראוי היה להכניס לרשימה הזו גם את השלטון של ביבי ושות'. 
   
  דרג את התוכן:

   תגובות (13)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/6/16 12:31:
   כן. זה מצמרר קצת. אבל מצד שני זה גם מקור המשיכה של חפצים כאלה שגורמים לאנשים לרצות לראות אותם במציאות, על אף שהסיפורים הללו לא הגיוניים.. מוזר שאצלנו בארץ לא מצאו חפצים דומים עם סיפורים מצמררים..
     16/6/16 12:12:

   צטט: א ח א ב 2016-06-06 13:50:04

   ביבי לא ממש ראוי להכנס לפוסט המשובח הזה. אגב , יש לא מעט חפצים שהמגע או ההחזקה בהם מביאות מזל ותופעות חיוביות. כיסא של פוריות, ספסל של שלווה, מסיכת של בריאות, עץ ברכה ...ועוד ! איכשהו אנחנו נדהמים ממה שלא ברור ומובן. מפתיע שבכאוס הקיומי משהו בכלל מובן:)
   ---------------
   נכון מאוד יקירי מגניב
     16/6/16 12:12:

   צטט: שרון קדם 2016-06-06 14:40:19

   ואצלנו בארץ משתטחים על קברות צדיקים... הכל זה מלמעלה!
   --------
   חחח לגמרי 
     16/6/16 12:11:

   צטט: רםאוחנה 2016-06-06 15:51:51

   איזה פוסט מושקע ומרתק...שאפו גדול לךחיוך

   =====

   איזה כיף שאהבת. תודה! :)

     16/6/16 12:10:

   צטט: חנה וייס 2016-06-06 16:56:24

   זה נכון שיש רוחות.

   מסעדות מכושפות במדינת טקסס

   --------

   מאמינה! :)

     16/6/16 12:10:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-06-07 01:52:01

   מחקר מרשים
   ======
   תודה יקירה :)
     16/6/16 12:09:

   צטט: ~בועז22~ 2016-06-07 09:13:08

   מרתק
   =======
   תודה בועז :)
     7/6/16 09:13:
   מרתק
   מחקר מרשים
     6/6/16 16:56:

   זה נכון שיש רוחות.

   מסעדות מכושפות במדינת טקסס

     6/6/16 15:51:

   איזה פוסט מושקע ומרתק...שאפו גדול לךחיוך

     6/6/16 14:40:
   ואצלנו בארץ משתטחים על קברות צדיקים... הכל זה מלמעלה!
     6/6/16 13:50:
   ביבי לא ממש ראוי להכנס לפוסט המשובח הזה. אגב , יש לא מעט חפצים שהמגע או ההחזקה בהם מביאות מזל ותופעות חיוביות. כיסא של פוריות, ספסל של שלווה, מסיכת של בריאות, עץ ברכה ...ועוד ! איכשהו אנחנו נדהמים ממה שלא ברור ומובן. מפתיע שבכאוס הקיומי משהו בכלל מובן:)

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין