כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  הפנים האחרות של שבועות

  51 תגובות   יום חמישי, 9/6/16, 20:45

  ''

  מועקת שבועות

   

  ה"חג" הזה שבועות מעורר בי התנגדות כבר המון זמן, הרבה לפני שהפסקתי לצרוך תוצרת החלב ומוצריו, וללא קשר לזה, יותר למשהו רחב הרבה יותר.  שבועות במקורו של דבר הוא הרי חג תוצרת הארץ – ירקות, פירות, תבואה, תנובת האדמה.

  זוכרים את הטנא? במה היו ממלאים אותו?  במה שגדל מהאדמה. לא תמצאו בו שום תוצרת חלב (שנגזל בכפייה מחיות משק) what so ever. V  (הימנעות ממוצרי חלב משפרת את הבריאות)

  ''

  אלא מה? באה מועצת החלב על התאגידים רבי העוצמה, המגדלים, החקלאים, והמחלבות, ובצורה מסחרית ועקבית במשך שנים, שוטפים כל אלה את מוחו של הציבור בכל שנה בכוחות מחודשים ש: "חלב זה בריא" (לשחוט פרה קדושה: הרופא שהוציא אזהרה מפני חלב, רגע לפני חג השבועותושבועות הוא חג החלב. הא? 

  ממש לא. מי אמר ?  מה הקשר? (תשכחו ממוצרי חלב: שבועות הוא בכלל חג החומוס)

  Related image

  אבל כדי להחדיר את העניין הזה לציבור בכל שבועות אתם רואים מה קורה איזה פרסומים יש, וחלילה וחס לא פוסחים אפילו על ילדי הגן והדור הצעיר ועושים שם, בבתי הספר "שיעורי חסות" שזה בעצם תוכן שיווקי לכל עניין ודבר.  בבתי הספר. האמת? אותי התופעה הזו די מעצבנת, קודם כל מבחינת גבולות החינוך שנפרצים כאן לכל דורש ובעל ממון, וכמובן ניצול הילדים לפרסום. (שיעור על שבועות בגן או תוכן שיווקי?)

   

  חג השבועות הוא רק דבר אחד ספציפי ונקודתי מסוים שמעורר בי את ההתנגדות כאדם, כצרכן, וממש לא רק כמי שאינו צורך את התוצרת הזו (חלב), זה גם אינו קשור רק לזה אלא כאמור למשהו רחב, יותר כתופעה בשטחים רבים בחיים.

  תמונה קשורה

  יש המון דברים בעידן התעשייתי הזה, שמעמידים את מי שאינו מקבל את שטיפת המוח הזו של הרוב, שאינו מרגיש וחושב כך לגבי חוסר הערכים של החברה, חוסר החמלה -  במצב של מועקה, מאבק תמידי, כל יום, כל שעה. אולי לא שמים לב לזה או לא נותנים דעתנו, אבל זה ממש ככה.

  Related image

  על ההרגשה הזו כתב נפלא יקי שגיא בעתון הארץ. כל כך נוגע ורגיש ונכון שהאמת די התרגשתי כשקראתי זאת. הוא כאילו אסף את כל הרגשות הללו שהתבשלו אצלי כל כך הרבה שנים, את התסכולים שכבר אינני שמה לב שהם קיימים מרוב שאני רגילה ש"תמיד זה ככה", ולא רק של טבעונים, של פעילים למען בעלי חיים בכלל, והעלה אותם על הכתב בצורה כל כך מוצלחת, שאינני חושבת שהייתי יכולה לעשות זאת אי פעם טוב יותר.

   

  למעשה אם תשימו לב, זה לא רק לגבי טבעונים, אוהבי בעלי חיים, זה בכלל לגבי החיים. זה לגבי כל מי שדעותיו והרגשתו שונים מהכלל, ושנים הוא חי בהרגשה כזו, כי החברה והמוסדות וכולם מטבע דעתם משליטים דעת הרוב על הפרט.

   

  רציתי לומר ליקי שגיא תודה. בזכות מה שכתב אני מבינה את עצמי הרבה יותר טוב מזה שנים, לא רק בשל צמחונות וטבעונות, אלא כאדם שפועל למען בעלי חיים הרבה שנים, מאז שלמדתי ללכת.

  נראה לי שבהחלט גם אחרים, שוב ללא קשר לטבעונות, אולי כעת יבינו וירגישו כיצד מרגיש מי שחושב ומרגיש שונה מהשאר, בכל התחומים בחיים: מגבלות, נכויות, סוג מגדר וכד'.

   

  אני מביאה כאן את דבריו של יקי שגיא מעיתון הארץ במלואם, כאמור כיון שלדעתי אין המדובר רק בטבעונות אלא בקבלת השונה, במה שעוברים מי ששונים מהשאר בשל סיבה זו או אחרת, בשל העובדה שנתן לי להבין איך הרגשתי שנים מבלי ששמתי לב או יכולתי לתת לזה מילים.

   

  Related image

  המאמר של יקי שגיא מעתון הארץ

   

  אפריל הוא האכזר בחודשים", כתב המשורר ת.ס. אליוט. ובאמת, בימים המתחילים בחג החירות החל באפריל, עוברים דרך יום העצמאות ומסתיימים בחג הבאת הביכורים — ימים שבעיני רוב הציבור מאגדים ללא כל צרימה סמלים של חופש ותקומה עם חגיגות של בשרים וגבינות — מגיעה לשיאה מועקת הטבעונים. זו המועקה אשר ממהרים להסתייג מפניה, וספק אם נותנים את הדעת על טיבה    . 

  דמיינו שהעולם שהכרתם נשמט מידיכם ושב אליכם, כשהוא עשוי כולו פיסות־פיסות של גיהנום. דמיינו שהמסעדות ברחובות, המרכולים, בתי הקפה — כולם בשבילכם הם מקום משכנם של תוצרי הגיהנום. דמיינו שיקיריכם מתגלים לעיניכם כשותפים לרוע מוחלט, לעינויי גוף ונפש, לקהות חושים נוראה. החברים מהתיכון, מהצבא, השכנים, המשפחה — כולם צורכים ומממנים את מכלול הזוועות הכרוכות בהפקת חלב, בשר וביצים    . 

  זה העולם המצטלל בעדשה הטבעונית. זוהי מועקת הטבעונים. זו היתה צריכה להיות גם מועקתכם, אולם משעה שבחרתם להסיט את מבטכם, נותר הצער בנפשם בלבד. כך הופך עולמם של הטבעונים לעולם טראומטי, בלתי נסבל מבחינת הרוע הנשקף אליהם מכל פינה. הם, שרואים את התיעודים ממתקני הגידול ובתי מהטבחיים, מאבדים את המלים, כשהמושגים על רוח האדם והטוב האנושי נראים כאשליה הקורסת, כבדיחה ערלת לב. וכולם משתפים פעולה    .

  הבחירה בטבעונות לא מעניקה לטבעונים איזו תחושה מענגת של עדיפות מוסרית, כפי שנוטים לטפול עליהם במידה רבה של רשעות. ההיפך הוא הנכון. היא ממלאה אותם בכמיהה עזה לשינוי חברתי ובשמחה עצומה על כל מצטרף חדש לשורותיהם. אולם יותר מכל, דנה אותם בחירתם המוסרית לחוויה קשה של בדידות. אמנם, משנה לשנה צוברת הטבעונות בישראל תאוצה, אך בסופו של יום מהווים הטבעונים מיעוט מובהק במסגרות חייהם — יחידים בעבודה, במשפחה, בלימודים    .

  לא אחת הם נתקלים בבוז ובעלבונות — בשיעור גדול לאין ערוך מהאלימות המיוחסת להם כמעט תמיד על לא עוול בכפם. המתקפה עליהם עומדת ביחס ישיר למבוכה שהם מעוררים, לאיום שהצדק שבטיעוניהם מציב על מצפונם של בני אדם. לכן, הם נידונים להיקרא "יפי נפש" ומתנשאים, ואילו בעלי החיים נידונים להוסיף ולהישחט    .

  את הטבעונים בוחנים בשבע עיניים. מדקדקים עמם על קוצו של יו"ד: תוהים שמא לא נידבו מכספם לקבצן ברחוב, ואיך ייתכן שהתבטאו בזעם, הם הרי אמורים להיות מלאי חמלה. שהרי אין ספק שזו צביעות שאין כדוגמתה מצד מי שרואה לנגד עיניו, מאחורי הצלחות העמוסות, בעלי חיים הנשלחים אל מותם, רועדים ומשתינים מפחד — לבטא מדי פעם גם כעס. מיד הוא מתויג כדוגמה ל"טבעונים האלימים", אלה שרבים זקוקים להם כדי שיכשירו בשבילם את השרץ; על מנת שיוכלו לקבוע בנחרצות: "הם לא נחמדים", ואז להמשיך ולאכול ללא מועקה בעלי חיים    .

  דומה שגם השדה הפוליטי לא נוטה חסד לטבעונים. רבים מהם באים מבית הגידול של השמאל, אלא שלא רק בימין, גם בשמאל מסתייגים מהם. כך יוצא שהקהילה שממנה צמחו, ואשר על־פי עקרונותיה ניסחו את הרעיון הטבעוני מלכתחילה (חמלה, אחריות כלפי האחר וכיבוד זכויותיו), אינה יוצאת מגדרה כדי לברכם על פועלם. אנשי שמאל הסופגים דרך קבע נאצות באשמת התחסדות וקיצוניות, מטיחים לא פעם את אותן האשמות ממש בטבעונים, ובאותה חמת זעם    .

  כמעט לכל מקום אליו יפנו נידונים טבעונים להתמודד עם שסע עמוק בינם לבין האחר. סופרים ואנשי רוח שאת כתביהם קראו בשקיקה, זמרים ששרו שירים שכבשו את לבם — למול כולם נפער פער מטריד. המאבק הטבעוני חוצה משפחות וחברויות. ארוחות שישי הופכות לא פעם למרחב טעון: השולחן מכוסה בחיות מתות, והסועד הטבעוני נאלץ להצטנף בקרן זווית, לבלוע (בעיקר) את הרוק, להסתפק בהומור, ואם יעז למחות ישלם במחיר של חיכוך והקנטה. ולפעמים נוצר הסדק בתוך כותלי הבית עצמו, בין בני זוג, שולח חריצים של אי־שקט לאורך המטבח, הסלון, חדר השינה    .

  אין לשער את מועקת הטבעונים, ובמיוחד הצעירים שבהם, שטרם גיבשו תחושה יציבה של עצמיות וביטחון בשדה היחסים הבינאישיים. בשעה זו, שבה החילוניות הישראלית מנמנמת לה בנחת — בבתי קפה, בשיעורי יוגה, על כורסת הפסיכולוג — יוצאים הצעירים הללו להתחנן על חייהם של בעלי החיים. פלצנים, פנאטים, מטיפים, יפי נפש, הזויים, טרוריסטים — הם צריכים להתמודד עם כל כינוי גנאי שהשיח הישראלי המתברגן המציא לכל מי שאכפת לו מאחרים, ובמיוחד להם    .

  אני רוצה לומר להם: ראו, הגעתם בימים של שממה ערכית וניסחתם רעיון, פעולה, אמת מידה. בעלי החיים לא יאמרו לכם תודה לעולם, אבל יגיע יום שבו תגעו בגופם הנושם ותדעו — הייתם בעבורם חג החירות ויום העצמאות    .

   

  הכותב הוא פסיכולוג קליני 

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (51)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/6/16 20:54:

   צטט: . ארז . 2016-06-16 09:00:18

   תעשיית המזון הפרה (מלשון להפר) כל איזון אפשרי שהיה קיים פעם.... פשוט נורא ואיום...

    

   Related image

   אכן, תודה. כמו שאר תעשיות בעלי החיים, התרנגולות, הביצים, עגלי חלב, ועוד....

     18/6/16 20:51:

   צטט: pianokara 2016-06-13 14:28:45

   תודה לתגובתך המושקעת. מעריכה זאת.
   אמנם יצרני החלב מנצלים את ההזדמנות כמו כל תאגיד טוב, אך הקשר בין שבועות למוצרי חלב אינו המצאה מודרנית. הוא מופיע כבר בשולחן ערוך: א. נוהגים לאכול מאכלי חלב בשבועות, וגם ביום זה יש להזהר בכל ההלכות הנוהגות בהפסק שבין אכילת מאכלי חלב לאכילת בשר, כמו בכל השנה. (שו"ע ומשנ"ב תצד) ב. הטעם לאכילת מאכלי חלב, זכר ל'שתי הלחם' שהיו קרבים בשבועות, ולכן אוכלים שני מיני מאכלים, של חלב ושל בשר, ועם כל אחד מהם אוכלים לחם אחר. וטעם נוסף אמרו, כיון שמיד לאחר שנצטוו ישראל במתן תורה על מאכלות אסורות, לא יכלו לאכול מאכלי בשר, שנצרכת לכך הכנה ובקיאות רבה [בדיקת הסכין, וניקור החלב וכו'], ולכן אכלו מאכלי חלב, ואנו עושים זכר לזה. (שם) וכמו שהוזכר כאן, מנהג נוסף שלא הזכרת
   לא התיימרתי להזכיר את כל המנהגים כולם, התמקדתי בכמה מהם, ולמה שגורמים מסחריים הפכו וממשיכים לנסות להפוך את החג הזה, למה שאיננו. והוא בהחלט לא חג החלב.
   הוא ללמוד במשך הלילה כהכנה לקבלת התורה. חבל שהחגים איבדו עבורך ועבור אחרים את משמעותם. אני ממליצה להתעלם מהפרסום המסחרי ולהתמקד במנהגים ובמקורות.

   יהיה אכן מצוין אם חלקנו נצליח באמת להתעלם בכלל, לא רק בעניין זה מכל שטיפות המוח המסחריות והפרסומיות בקשר לחג הזה, אחרים, ובכלל בקשר לחיים.

   Related image

     17/6/16 19:46:

   צטט: YuditKnoller 2016-06-13 13:45:27

   בונבונייטה כאוכלת בשר, דגים בצים וחלב אני מאד מתחברת לכל מה שאת כותבת. אני חושבת שהעתיד שייך לטבעונים. לנו קצת קשה לשנות הרגלים של כל החיים.

    

   Image result for hedgehog divider

   נכון. מבינה אותך לגמרי. גם לי היה מאד קשה בזמנו, והאמת לא בדיוק התכוונתי תכננתי או רציתי זאת, זה פשוט הגיע אם רציתי או לא. הגיע מצב כזה שאמרתי לעצמי אין טעם פשוט להתנגד. התעניינתי איך לעשות זאת בצורה מושכלת. כשעושים זאת בגיל מבוגר יחסית לפעמים צריך לקחת פה ושם תוספי מזון, אבל זה זניח. באופן כללי החוסרים שהיו לי בגוף היו קיימים גם לפני וגם אחרי. 

   מצחיק, אם היו שואלים אותי לפני שנים אם אני חושבת שפעם אפסיק לאכול בעלי חיים הייתי חותמת על ערבות שלא יקום ולא יהיה, כך שאני מבינה אותך. הייתי במקום שלך.

    

     17/6/16 19:39:

   צטט: שרון קדם 2016-06-13 00:03:34

    

   תודה מיוחדת לתגובתך, מעריכה זאת במיוחד היות ואיננו חושבים דומה.

   אני יכול להסכים על האידאולוגיה של חמלה על בעלי חיים

   שמחה שלפחות על זה אנו תמימי דיעות. האמת שנראה לי לא אנושי שלא לחוש חמלה בכלל למי שחלש ממך או אינו יכול להגן על עצמו. אין זה הוגן לנצל אותו עד חורמה כפי שאנו עושים עם בעלי החיים לצרכים שונים.

   (ורוב הטבעונים שנתקלתי בהם אכן הפגינו אלימות מילולית וחוסר סובלנות לזולת, שלא לדבר על אגרסיביות),

   אני מבינה ויודעת מאיפה זה מגיע ולמה זה ככה, גם אם אינני מצדיקה זאת וזו לא הדרך האישית שלי במאבק בנושא. אם אומר לך לא בטוחה שתבין, הרבה פעמים זה מתסכול וכאב.

   לגבי הבריאות זה בולשיט.

   מי קבע אם זה נכון או בולשיט? אתה חושב שאתה בר סמכא להחליט ולקבוע?

   לכל אחד מתאימה תזונה שונה. לאחד טבעונית, לאחד צמחונית ולאחר חלבון מהחי. כיוון שלכל אחד יש DNA שונה, אנזימים וחיידקים שונים בקיבה, כך גם יהיה שונה המזון אותו הוא צריך.

   עדיין יש קווים משותפים רבים בין טעמם והמבנה הפיסי של בני האדם באשר הם. יש הבדל אם אומר לך מישהו שבשר וחלב זה בריא והוא בעל עניין ומתעשייה זו עצמה, או שהוא מועסק כרופא מטעם תאגיד גדול, או שזה אדם שאין לו אינטרס. למי שמאמין בצמחונות וטבעונות אין אינטרס, זו פשוט דעתו.

   מניסיון אישי אני יכול לומר שכמי שמבין בתזונה, עוסק ברפואה משלימה וגם מבשל לא רע, ארבעה חודשים של טבעונות עשו לי רע, ממש רע. לקח לי חודשיים כדי לאזן שוב את הגוף שלי כך שאחזור להרגיש טוב ועם ערכי דם תקינים.

   בני הבכור בחר בדרך זו (קרוב לשנתיים)  ומאז יש לו חוסר ברזל בדם.  למרות הקפדה על מזון שיאזן לו את הערכים, בינתיים ללא הצלחה.  ולא הייתה לו הבעיה הזו לפני כן.

   קורה. מי שהגוף שלו אינו מסתגל היטב תמיד יכול להעזר פה ושם בתוספי מזון. השאלה היסודית במה אתה מאמין ואיך אתה עושה את הצעד הזה, כמובן שצריך לקרוא כיצד לעשות זאת בצורה בריאה ושקולה.

   יש מי שעוסקים ברפואה משלימה ועדיין לא מאמינים או בדיעה שלאכול יצורים חיים אחרים זה אינו בריא. לי אישית זה נראה גם פסול מבחינה קארמה.

   בקיצור אידאולוגיה כן, בריא? לא לכולם.

   ושוב, לא נראה לי שאתה יכול לקבוע דבר כזה. אפשר בקלות לומר ההיפך: אידאולוגיה? בריא לכולם, כל אחד צריך לעשות זאת באופן שמתאים עבורו ולגופו.

   Related image

     17/6/16 10:11:

   צטט: ליריתוש 2016-06-12 14:47:35

   גם כשאני לא מתכוונת להשתכנע, לא אהפוך את עורי, עדיין אכבד את זכותך, בונבוש, להביע את דעתך ולהביא את זווית הראייה האחרת להבנתנו. חג שמח!

    

   יקרה שלי, אינני מתכוונת לשכנע בכוח אנשים, זה הרי צריך לבוא לבד מאצלך מהלב, מהבטן אחרת זה לא שווה, באמת.

   אני מספרת על עצמי מתוך ההשקפה שלי, מנסה להעביר את ההרגשה שלי בין אם זה משכנע או לא, מספרת איך זה אתי.

   גם מי שאינו משתכנע יכול לקבל, להבין, לאהוב את הדרך בה הדברים נאמרים או לא, ללא קשר לאיך שהוא עצמו נוהג, או לא, גם זה בסדר.

   אפשר גם להגיב מתוך דיעות הפוכות וכל עוד זה נעשה בצורה ראויה, גם זה בסדר.

   Related image

     16/6/16 20:37:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2016-06-12 00:02:52

   בונבונייטה היקרה. שמח שאת לוקחת את זה בהומור. לא רציתי לפגוע, אבל באמת מרגיש ככה. נמשיך לא להסכים בחברות והבנה.

    

   אני יודעת, כבר קצת טיפה מכירה אותך, את הצד הזה אצלך, ודווקא בשל כך כל כך צחקתי. יודעת שלא רצית לפגוע ושכך אתה מרגיש וזה מצחיק אותי גם כעת.

   אתה מבין? אני כבר הייתי היכן שאתה היית, הרבה שנים. אוכל ללא בשר לא היה בשבילי אוכל, מאמין? 

   אתה לא היית היכן שאני, זה ההבדל.

   לכן אני מסוגלת גם לחייך למקרא דיעות והרגשות כמו שלך גם כשהם מובאים בצורה כזו, אבל אתה אינך יכול לחייך ולשמוע על דברים שאני מספרת שאכפת לי מהם והם כואבים לי מבלי להגיב בקוצר רוח.

   ושוב, אינני מתרגזת, אני מבינה זאת כי היית במקום שלך.

   בוא לבקר, תקרא, תגיב חופשי, אין לי בעיה.

   ''

     16/6/16 20:29:

   צטט: יואלדהן 2016-06-11 20:15:18

   חג שבועות תעשה לך, ביכורי קציר חיטים... לא ביכורי קציר חיים!

    

   יש !

   Related image

     16/6/16 20:26:

   צטט: flora2001 2016-06-11 17:53:31

   תודה שהבאת את המאמר המרגש באמת. המשפטים הרגשו אותי ביותר : הטבעוני "שרואה לנגד עיניו, מאחורי הצלחות העמוסות, בעלי חיים הנשלחים אל מותם, רועדים ומשתינים מפחד — לבטא מדי פעם גם כעס" או שרואה את "השולחן מכוסה בחיות מתות" ומשפט במסיים : "בעלי החיים לא יאמרו לכם תודה לעולם, אבל יגיע יום שבו תגעו בגופם הנושם ותדעו — הייתם בעבורם חג החירות ויום העצמאות." וכן ,גם את מסוגלת וכותבת פוסטים מרגשים .

    

   Image result for hug

   כן, זה אכן מאמר מרגש מאד שהוא כתב, לכן הבאתי אותו. כדי שאנשים עם ובלי קשר לטעמם באוכל יבינו את הצד הזה, את האנשים שכך מרגישים.

     16/6/16 09:00:
   תעשיית המזון הפרה (מלשון להפר) כל איזון אפשרי שהיה קיים פעם.... פשוט נורא ואיום...
     15/6/16 20:13:

   צטט: cleopatra9 2016-06-11 14:11:32

   כל אחד שיחגוג כאוות ליבו., חג שבועות שמח, ושבת מבורכת

    

   Image result for smile divider

   מקבלת, בהחלט. שיחגוג כאוות נפשו בלי לפגוע באחרים.

   זה שאחרים אינם יכולים להגיב, וחסרי ישע להגן על עצמם אינו צריך לעשות זאת קל יותר.

   אהבה זה לא אומר רק לאהוב את משפחתך, את כלבך שלך, את מה שאתה חושב שראוי, אהבה אומר לאהוב גם את מי שמחוץ לאלה, זה אומר קודם כל לא לפגוע ולא לגרום נזק לאחר.

     15/6/16 20:08:

   צטט: שמבוכל 2016-06-11 13:44:22

   משהו הרי צריך לאכול, חג לא? שאלה: כטבעונית ולוחמת למען זכויות בעלי-חיים, לא עדיף מבחינתך שהציבור יתמקד באכילת חלב ולא באכילת המכונה שמייצרת אותו? זה הרע במיעוטו איך לומר.

    

   Image result for food divider

   שמת לב מה שאלתך מרמזת? וזה נכון....שאצלנו חגיגת החגים נהייתה לרוב באכילה או יותר נכון זלילה. וזה ככה: ראש השנה הארוחה הגדולה של החג, כנ"ל סדר פסח....המון אוכל...

   כן, בהחלט "משהו" צריך לאכול, אבל למה לאכול בעלי חיים אחרים? למה לפרנס את תעשיית הבשר? יש המון דברים אחרים בריאים אפילו יותר.

    

   לא הייתי מגדירה עצמי כפי שאתה ציינת. אינני אוהבת לתת תויות לעצמי, מפני שהתוויות הללו אומרות לפעמים דברים שונים לאנשים שונים. אני יודעת שאני עושה כל מה שאני יכולה בכל מסגרת שהיא מתוך השקפת העולם בה אני מאמינה, ומשתדלת כמה שיותר לנהוג לפיה במציאות הנוכחית וזה לא קל.

   שאלת שאלה שלא לי להתיימר לענות עליה. 

   מבחינתי כדאי שהציבור פשוט יפסיק לגרום ישירות או בעקיפין ע"י צריכת מוצרים אלה לפגיעה, התעללות, והרג של בעלי חיים בין אם זה למען בשרם או התוצרת שלהם, שדרך אגב אינה כה בריאה לאדם כפי שמנסים היצרנים לפמפם גם כאן את הציבור.

   אין הרע במיעוטו, יש רע, פשוט רע.

   בכוונה אינני מביאה לך כאן מצד אחד תמונות של תנאי חיים בהם גדלים עגלי חלב למשל או מהמשחטה ומצד שני מהמחלבה.  התמונות מעוררות שאט נפש, גם אלה וגם אלה - אז במציאות של היום שאלתך לא הכי מעשית, כי גם תעשייה זו גורמת סבל וגם זו.

    

   אני לא אוהבת ולא בעד לגרום סבל ליצורים חיים אחרים, לשום מטרה, משום בחינה, באיזה תירוץ שלא יהיה.

     15/6/16 19:55:

   צטט: ~בועז22~ 2016-06-11 11:31:36

   בהחלט ישנה נסיגה מהערכים של החג, ממקורו. למעט החגיגות בקיבוצים ובישובים קטנים, שם עוד נחגג חג הביכורים, הרי שבשאר המקומות הוא חג החלב, לטוב ולרע.

   Image result for ‫פרה‬‎

   הרבה חגים אינני חוגגת כי הם איבדו משמעות אמיתית והתמסחרו ואינני אוהבת לחגוג כלפי חוץ ולעשות כמו כולם כמו בסרט נע, את חג החלב בודאי שלא אחגוג.

   אינני חוגגת סבל של יצורים חיים אחרים, בעלי חישה בדיוק כמוני.

     15/6/16 19:50:

   צטט: רונית אברהם 2016-06-11 10:41:52

   כילדה גם אני זוכרת את שבועות כחג המים, וכחג הביכורים (פירות וירקות שאז זה הבשילו), מעדני חלב זו המצאה של בתי הספר (כולנו בוכים וממשיכים לשלוח את ילדינו לביביסיטר הלאומי).
   אני צמחונית מילדות, ומעדיפה כמובן, שהסובבים יהיו כמוני, יחד עם זאת, צריך להבין את הטבע האנושי של אוכלי כל.

   אני אישית מאוד מתחברת לשמאניזם - לקחת מהיקום את מה שצריכים, ולא את מה שאפשר, כדי לשמור על האיזון.

   אבל זה חינוך, ובתי הספר לא עוסקים בכך... 

    

   המשמעויות של טעמי באוכל (צמחונות, טבעונות, בריאות) אמנם משתרבבים לי בתכנים כי זו השקפת עולם, ואדם כותב מתוך השפקה, עיניים, ולב כאלה, אך אלה בכלל וממש לא תמיד הנושא. כמו חג ביכורים למשל ומועצת החלב למטרות ריווחיות ועסקיות שטפה מוחו של הציבור והכניסה לשם  את חג החלב.  זה לא נעים לי הכפיה הצרכנית הזו וכפיה לא נעימה לי בכלל, וגם התרגילים שהם עושים על הציבור ללא קשר תמיד לטעמי באוכל.

   אני מבינה את הטבע האנושי של אוכלי כל מסיבה פשוטה שאני עצמי הייתי הרי גם שם פעם, אלא שגם צריך להבין שאוכלי כל זו תוצאה של התנאים. פעם לא היה כל כך הרבה שפע במזון, לא היו טכניות של גידול מזון, לכן נאלצו למחיה להרוג בעלי חיים. כיום אין צורך והכרח לעשות זאת, יש המון מזון טעים ובריא להזין בו את הגוף. תעשיית בעלי החיים כפי שהיא היום אינה בריאה ומשמשת בעיקר את המתפרנסים ועושים ממנה הון.

   האדם היה פעם אוכל כל כי אלה היו התנאים.

   אין טעם להשוות לתנאים של היום כשיש לו ממש שפע אדיר של מזון מהצומח.

    

   לגבי השמאניזם גם אני מתחברת לכמה דברים שם.

    

   ולגבי חינוך, החינוך היום אינו חינוך בעיני, ובהחלט היה מוסיף לו היו מוסיפים לדעתי למערכת הלימודים גם נושאים כאלה של השקפה לא של גזל רק כי אפשר אלא של יותר מה שצריך, גם שיעורים בצרכנות נבונה.

   קשה לראות זאת מתקיים כשתאגידי ענק כמו תנובה ואחרים נתנו ונותנים "שיעורי חסות" בבתי הספר.

    

   את הסרט הזה אני מביאה בשבילך, מכירה אותו כבר מזמן, ומאד מתרגשת מכמה מהדברים שהיא אומרת שם, ובסרטים אחרים. לקראת הסוף היא מדברת על morher earth

   ''
    

     14/6/16 20:02:

   צטט: * חיוש * 2016-06-11 10:23:49

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   הפוסט שלך והכתבה של יקי שגיא אכן מחדדים את המחשבה

   כשילדיי היו קטנים - שלחנו אותם לבית הספר ולגן עם טנא מלא פירות וירקות 

   מודה על חטא - גם אני כמו רבים אחרים אט אט בחג השבועות שילבתי את מוצרי החלב

   כאחד מסמלי החג

   אני אישית מפנימה את הפוסט  שלך ואת הכתבה של יקי. הכל בהם נכון

   ואנהג להבא בהתאם לכך

   * תודה שהבאת לנו יקירה כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים

   וחג שבועות שמח - מים, שמחה, ושקט ביטחוני

    

   תודה יקרה, גם לך וליקרים ללבך

   Image result for mother earth

     14/6/16 20:00:

   צטט: חני.א 2016-06-11 08:59:31

   אני חושבת שמקטנות מאכילים אותנו בלוקשים לגבי דבר אחד או אחר.כן כן אנחנו הורסים את הכדור במו ידינו כי התרחקנו מאמא אדמה כברת דרך... חג שמח יקירה

   Related image

   אכן.

   התרחקנו ממנה, אנו רואים אותה כמובן מאליו, מנצלים אותה והורסים אותה ואת עצמנו ככריתת הענף עליו אנו יושבים.

     14/6/16 19:54:

   צטט: השוטה על הגבעה 2016-06-10 17:32:04

   כל אחד שיחגוג כאוות ליבו.
   כל מה שנכנס לפה הוא לא בריא!

    

   Smoking kills

   בהחלט. כל אחד שיחגוג כאוות לבו וכל אחד יכול לדבר על החג, המשמעות בכלל ועבורו גם כן כאוות לבו.

   לא בדיוק מסכימה אתך שכל מה שנכנס לפה לא בריא, הרבה דברים לרוב אלה שלא מתועשים ומעולם הצומח בריאים וטעימים.

     14/6/16 19:51:

   צטט: rossini 2016-06-10 16:30:54

   כך או אחרת, שיהיה חג ביכורים לתפארת.

    

   אמן.

   חג ביכורים טעים בריא והוגן ל כ ו ל ם    לשון בחוץ

     14/6/16 19:50:

   צטט: זמן השיכור 2016-06-10 15:25:15

   גם אני לא הבנתי מתי שבועות נהיה חג מוצרי החלב,

   ואני מספיק זקן לזכור שהוא היה חג הביכורים, 

   ביכורי התוצרת החקלאית.

   וזה כלל את החיטה והשעורה וגם את הגדיים והטלאים לצידם.

   אז זה גם לא חג צמחוני או טבעוני,

   וגם לא חג מוצרי החלב.

    

   זה פשוט חג התוצרת החקלאית...

    

   ''

   אופס.....זה היה אמנם אז יותר אמיתי ויפה, אבל גדיים וטלאים אינם "תוצרת חקלאית" ואינם תנובת האדמה, הם יצורים חיים מגודלים כיום בתנאים תעשייתים ע"י תאגידים וקונצרנים בתנאים די קשים.

    

     14/6/16 00:11:

   צטט: קלועת צמה 2016-06-10 12:51:45

   חמלה, אמפטיה, הם ערכי מוסר שיש לשאוף אליהם, לאמץ אותם, לעשות ככל שניתן ליישומם. כך כשמדובר בבני אדם. כך לגבי בעלי חיים. אלא שהדרך לעורר, לעודד, לאמץ גישה זו, היא, מעבר למתן דוגמה אישית, בנועם, מתוך הבנת האחר. בענין צריכה בשר ומוצרים נוספים שמקורם בבעלי-חיים, יש דרך "עוקפת" - להוכיח שמוצרים אלה, כפי שהם כיום, אינם בריאים ואף מסוכנים לבריאות. נכון, אין כאן ערך החמלה, אך כן יש הצלת בעלי חיים.

    

   זה אף פעם לא פשוט לא רק להיות ולחשוב שונה מהשאר, אלא להבדיל בין הדברים האמיתיים ממשיים לאלה שהכלל וההרגל כופים עליך ומרגילים אותך, לאלה שגורמים מסחריים משלבים לך כ must בחיים אם תרגיש ותרצה בזאת או לא, ולאלה שמכל ההרגלים והכפייה האלה הם באמת הרצון האמיתי שלך ולא של האחרים והרוב.

   שבועות מלכתחילה גם בתורה היה חג של תנובת הארץ ולא חג של "תנובת" (תרתי משמע) של יצורים חיים המשועבדים בתעשייה שגורמת להם סבל ומתייחסת אליהם כאל חפצים מניבים רווחים. 

    

   איך הפך חג השבועות לחג מתן חלב?

    

   Related image

    

     13/6/16 23:50:

   צטט: א ח א ב 2016-06-10 12:02:00

   בחג השבועות יש הרבה יותר מעיסוק באוכל. מתן תורה, תיקון שבועות ועוד. זכורים לי היטב חגי השבועות המושקעים בקיבוץ, עם ריקודים, מצעדי טרקטורים והופעות. "מיסחור החגים" איננו תופעה ייחודית לשבועות. תמיד יש מי שרוצה לעשות עסקים על העם החוגג.

   -

   נכון, מפריע לי פשוט כצרכן וכאדם איך ומדוע אנו נותנים לכל הגורמים הללו להאכיל אותנו ואנו בולעים בלי אבחנה כמעט ובלי מודעות צרכנית, עד שהגיע מצב שחגים מאבדים ממשמעותם, ועוד אי הנה תופעות שונות.

   מתגעגעת לשבועות של פעם.

   ''

     13/6/16 23:45:

   צטט: דוקטורלאה 2016-06-10 11:49:54

   תודה על ציטוט המאמר ב"הארץ". עד כמה שזכור לי ולבן-זוגי, שבועות היה עבורנו חג הביגוד הלבן. מאכלי חלב וגבינה לא היו נפוצים אז, בוודאי לא בכל הבתים. חלו שינויים במשך השנים. עם תודעת הנזק הבריאותי, יחולו בוודאי שינויים נוספים. ועד אז, אאחל לך וליקיריך חג שקט ונעים.

    

   תודה רבה דוקטורלאה, לך וליקיריך, בריאות ונחת עם ובלי קשר רק לחג שבועות, ממילא כל החגים והמועדים הפכו ליותר מסחריים ועם המעשים כלפי חוץ שכולם עושים מאשר עם משמעות אמיתית.

    

   במיוחד עבורך

   ''
    

     13/6/16 23:40:

   צטט: yonbir 2016-06-10 00:34:22

   ואצלנו בעמק יזרעאל- חג השבועות הוא חג של שירה בציבור, תיקוני חצות, לימוד פרקי ספרות וכיוצא באלה. לא תמצאי שם לא כוס חלב ולא כפית גבינה.

   ---

   כך הרבה יותר ראוי ולטעמי, מתקרב יותר למשמעות החג.

   חג שבועות הבא, אני אצלכם.

   Image result for ‫מכונית עם בעלי חיים‬‎

     13/6/16 14:28:
   אמנם יצרני החלב מנצלים את ההזדמנות כמו כל תאגיד טוב, אך הקשר בין שבועות למוצרי חלב אינו המצאה מודרנית. הוא מופיע כבר בשולחן ערוך: א. נוהגים לאכול מאכלי חלב בשבועות, וגם ביום זה יש להזהר בכל ההלכות הנוהגות בהפסק שבין אכילת מאכלי חלב לאכילת בשר, כמו בכל השנה. (שו"ע ומשנ"ב תצד) ב. הטעם לאכילת מאכלי חלב, זכר ל'שתי הלחם' שהיו קרבים בשבועות, ולכן אוכלים שני מיני מאכלים, של חלב ושל בשר, ועם כל אחד מהם אוכלים לחם אחר. וטעם נוסף אמרו, כיון שמיד לאחר שנצטוו ישראל במתן תורה על מאכלות אסורות, לא יכלו לאכול מאכלי בשר, שנצרכת לכך הכנה ובקיאות רבה [בדיקת הסכין, וניקור החלב וכו'], ולכן אכלו מאכלי חלב, ואנו עושים זכר לזה. (שם) וכמו שהוזכר כאן, מנהג נוסף שלא הזכרת הוא ללמוד במשך הלילה כהכנה לקבלת התורה. חבל שהחגים איבדו עבורך ועבור אחרים את משמעותם. אני ממליצה להתעלם מהפרסום המסחרי ולהתמקד במנהגים ובמקורות.
     13/6/16 13:45:

   בונבונייטה כאוכלת בשר, דגים בצים וחלב אני מאד מתחברת לכל מה שאת כותבת. אני חושבת שהעתיד שייך לטבעונים. לנו קצת קשה לשנות הרגלים של כל החיים.

     13/6/16 00:03:

   אני יכול להסכים על האידאולוגיה של חמלה על בעלי חיים (ורוב הטבעונים שנתקלתי בהם אכן הפגינו אלימות מילולית וחוסר סובלנות לזולת, שלא לדבר על אגרסיביות), לגבי הבריאות זה בולשיט. לכל אחד מתאימה תזונה שונה. לאחד טבעונית, לאחד צמחונית ולאחר חלבון מהחי. כיוון שלכל אחד יש DNA שונה, אנזימים וחיידקים שונים בקיבה, כך גם יהיה שונה המזון אותו הוא צריך.

   מניסיון אישי אני יכול לומר שכמי שמבין בתזונה, עוסק ברפואה משלימה וגם מבשל לא רע, ארבעה חודשים של טבעונות עשו לי רע, ממש רע. לקח לי חודשיים כדי לאזן שוב את הגוף שלי כך שאחזור להרגיש טוב ועם ערכי דם תקינים.

   בני הבכור בחר בדרך זו (קרוב לשנתיים)  ומאז יש לו חוסר ברזל בדם.  למרות הקפדה על מזון שיאזן לו את הערכים, בינתיים ללא הצלחה.  ולא הייתה לו הבעיה הזו לפני כן.

   בקיצור אידאולוגיה כן, בריא? לא לכולם.

     12/6/16 20:31:

   צטט: n1free 2016-06-09 23:27:11

   שבועות לא אמור להיות חג החלב אלא חג לא בשרי.

   אני זוכרת את שבועות כחג חלבי.

   עבורי זה החג הטעים ביותר בשנה.

    

   האמת שהחגים העבריים איבדו משמעות עבורי, הכל הפך למסחרה וסממנים חיצוניים ומסחריים. איזה חג אני הכי אוהבת? קשה לומר כשהחגים אבדו משמעות ככה והפכו לרוב למסחריים.

   תוצאת תמונה עבור ‪scared dog‬‏

     12/6/16 14:47:
   גם כשאני לא מתכוונת להשתכנע, לא אהפוך את עורי, עדיין אכבד את זכותך, בונבוש, להביע את דעתך ולהביא את זווית הראייה האחרת להבנתנו. חג שמח!
     12/6/16 10:52:

   צטט: צוריאל צור 2016-06-09 22:03:48

   אי אפשר לכפות אורח חיים, אמונה, דת או כול העדפה על הזולת.
   כן אפשר לנסות לשכנע ולהסביר.

   צוריאל יקר, אף אחד לא מנסה ולא מתכוון לכפות, רק להסביר ולספר על ההשקפה שלי והדרך בה אני אישית רואה את הדברים.
   מעבר לסבל של החיות בפס היצור למזון, מה שהכי משכנע ומעביר את המסר זה הנזק שבצריכה מוגברת של בשר מעובד ומוצרי מזון.
   תוכנית אחת בטלויזיה על הבשר מעובד ונקניקים והקשר לסרטן, הורידה באורח פלא את אחוזי הקנייה והצריכה של מוצרים אלו.

   כל אחד "זורע את הזרעים שלו" בתקווה שחלקם הגדול ינבט. גם זרעים כאלה נובטים וגם אחרים, אין דרך אחת בלבד טובה יותר או פחות, על כל אחד משפיעים דברים אחרים.

   יש היום בהחלט יותר מודעות, צריך רק  להסביר בנועם ולא בפנאטיות כדי לא ליצור אנטי  .

   וגם כאן, כמו בכל דבר בחיים הכל יחסי, גם הנועם וגם הפנטיות. במאבק מנסים כל דרך, גם כזו גם אחרת, כל אחד על פי דרכו, אני כאן מנסה בדרך שלי.

   וכן, יש פה שיווק אגרסיבי ואינטרסנטי של תאגידים גדולים כמו מועצת החלב ומגדלי הבשר והרבה כסף שמיתגלגל ופחות דאגה לבריאותו של האזרח.

   ואת זה, השיקול והמציאות החזקה ביותר, את זה - שכופים על האזרח בפרסומים סמויים ותרגילים שיווקיים - את זה האזרח לרוב לא רואה, לא מודע, וממשיך לבלוע ולאכול את מה שהתאגידים מאכילים אותו גם כשזה מזיק לו מבחינה בריאותית. די מצחיק אם חושבים על זה לא? במקום שההתנגדות תהיה אליהם ההתנגדות למי שאומר להם את האמת...

   חשבת על זה?

   Cartoon Construction Worker

     12/6/16 00:02:
   בונבונייטה היקרה. שמח שאת לוקחת את זה בהומור. לא רציתי לפגוע, אבל באמת מרגיש ככה. נמשיך לא להסכים בחברות והבנה.
     11/6/16 20:23:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2016-06-11 15:50:44

   די. לא יכול יותר עם גילגולי העיניים לשמים וחיים בעולם דמיוני של חמלה, דיצה וביצי הפתעה. באמת די כבר. בשלב הבא נגור במערות ולא נשתמש ברכבים ומטוסים שמזיקים לטבע פי כמה וכמה משימוש בחלב ובשר. ובואו מהר מהר נוותר על הסלולרי כי הקרינה מזיקה לבעלי החיים המסכנים שלא מודעים לזה. וגם נשבר לגמרי מחתולי הרחוב. לא נותן להם מים. מצדי שיהיו כמה שפחות. זהו.

    

   --

   אני מתנצלת. אבל התגובה שלך כל כך אמיתית ומהבטן שגרמה לי פשוט להתחיל לצחוק.

   ולא, אני ממש לא כועסת או משהו, ככה אתה מרגיש. הצחיק אותי הכנות שלך ואיך שזה פרץ ממך ככה, התיאורים התיאתרליים הללו, ובספונטניות כזו.

   אני בהחלט מודעת שלזה שיש אנשים שמרגישים כמוך, יש כל הסוגים של האנשים, כל אחד איך שמרגיש.

   ואם אתה לא מרגיש שזה מהלב או אינך אוהב או מרחם אל תשים מים. ממילא כשנותנים משהו לא מכל הלב זה לא יוצא לטובה ועדיף לא לתת.

   מודה לך על התגובה הזו, שהיה צריך המון רגש כדי לכתוב אותה. רגש מסוג אחר, אבל רגש.

   אינני חושבת או מרגישה ככה כמובן, אבל עדיין היא משעשעת אותי.

   אז סליחה, אבל התגובה שלך חייכה אותי, ואתה מוזמן תמיד ובכל מקרה להשאיר אצלי עקבות כאלה, אחרים, איך שאתה מרגיש.

   עכשיו עם הדמיון הפרוע שלי, אני עושה בראש כל מיני תסריטים אפשריים ברוח הדברים שלך.....

      תמונה קשורה

     11/6/16 20:15:
   חג שבועות תעשה לך, ביכורי קציר חיטים... לא ביכורי קציר חיים!
     11/6/16 17:53:
   תודה שהבאת את המאמר המרגש באמת. המשפטים הרגשו אותי ביותר : הטבעוני "שרואה לנגד עיניו, מאחורי הצלחות העמוסות, בעלי חיים הנשלחים אל מותם, רועדים ומשתינים מפחד — לבטא מדי פעם גם כעס" או שרואה את "השולחן מכוסה בחיות מתות" ומשפט במסיים : "בעלי החיים לא יאמרו לכם תודה לעולם, אבל יגיע יום שבו תגעו בגופם הנושם ותדעו — הייתם בעבורם חג החירות ויום העצמאות." וכן ,גם את מסוגלת וכותבת פוסטים מרגשים .
     11/6/16 15:50:
   די. לא יכול יותר עם גילגולי העיניים לשמים וחיים בעולם דמיוני של חמלה, דיצה וביצי הפתעה. באמת די כבר. בשלב הבא נגור במערות ולא נשתמש ברכבים ומטוסים שמזיקים לטבע פי כמה וכמה משימוש בחלב ובשר. ובואו מהר מהר נוותר על הסלולרי כי הקרינה מזיקה לבעלי החיים המסכנים שלא מודעים לזה. וגם נשבר לגמרי מחתולי הרחוב. לא נותן להם מים. מצדי שיהיו כמה שפחות. זהו.
     11/6/16 15:34:
   תודה שצטטת
     11/6/16 14:11:
   כל אחד שיחגוג כאוות ליבו., חג שבועות שמח, ושבת מבורכת
     11/6/16 13:44:
   משהו הרי צריך לאכול, חג לא? שאלה: כטבעונית ולוחמת למען זכויות בעלי-חיים, לא עדיף מבחינתך שהציבור יתמקד באכילת חלב ולא באכילת המכונה שמייצרת אותו? זה הרע במיעוטו איך לומר.
     11/6/16 11:31:
   בהחלט ישנה נסיגה מהערכים של החג, ממקורו. למעט החגיגות בקיבוצים ובישובים קטנים, שם עוד נחגג חג הביכורים, הרי שבשאר המקומות הוא חג החלב, לטוב ולרע.
     11/6/16 10:41:

   כילדה גם אני זוכרת את שבועות כחג המים, וכחג הביכורים (פירות וירקות שאז זה הבשילו), מעדני חלב זו המצאה של בתי הספר (כולנו בוכים וממשיכים לשלוח את ילדינו לביביסיטר הלאומי).
   אני צמחונית מילדות, ומעדיפה כמובן, שהסובבים יהיו כמוני, יחד עם זאת, צריך להבין את הטבע האנושי של אוכלי כל.

   אני אישית מאוד מתחברת לשמאניזם - לקחת מהיקום את מה שצריכים, ולא את מה שאפשר, כדי לשמור על האיזון.

   אבל זה חינוך, ובתי הספר לא עוסקים בכך... 

     11/6/16 10:23:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   הפוסט שלך והכתבה של יקי שגיא אכן מחדדים את המחשבה

   כשילדיי היו קטנים - שלחנו אותם לבית הספר ולגן עם טנא מלא פירות וירקות 

   מודה על חטא - גם אני כמו רבים אחרים אט אט בחג השבועות שילבתי את מוצרי החלב

   כאחד מסמלי החג

   אני אישית מפנימה את הפוסט  שלך ואת הכתבה של יקי. הכל בהם נכון

   ואנהג להבא בהתאם לכך

   * תודה שהבאת לנו יקירה כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים

   וחג שבועות שמח - מים, שמחה, ושקט ביטחוני

     11/6/16 08:59:
   אני חושבת שמקטנות מאכילים אותנו בלוקשים לגבי דבר אחד או אחר.כן כן אנחנו הורסים את הכדור במו ידינו כי התרחקנו מאמא אדמה כברת דרך... חג שמח יקירה
     10/6/16 17:32:

   כל אחד שיחגוג כאוות ליבו.
   כל מה שנכנס לפה הוא לא בריא!

     10/6/16 16:30:

   כך או אחרת, שיהיה חג ביכורים לתפארת.

     10/6/16 15:25:

   גם אני לא הבנתי מתי שבועות נהיה חג מוצרי החלב,

   ואני מספיק זקן לזכור שהוא היה חג הביכורים, 

   ביכורי התוצרת החקלאית.

   וזה כלל את החיטה והשעורה וגם את הגדיים והטלאים לצידם.

   אז זה גם לא חג צמחוני או טבעוני,

   וגם לא חג מוצרי החלב.

    

   זה פשוט חג התוצרת החקלאית...

    

     10/6/16 12:51:
   חמלה, אמפטיה, הם ערכי מוסר שיש לשאוף אליהם, לאמץ אותם, לעשות ככל שניתן ליישומם. כך כשמדובר בבני אדם. כך לגבי בעלי חיים. אלא שהדרך לעורר, לעודד, לאמץ גישה זו, היא, מעבר למתן דוגמה אישית, בנועם, מתוך הבנת האחר. בענין צריכה בשר ומוצרים נוספים שמקורם בבעלי-חיים, יש דרך "עוקפת" - להוכיח שמוצרים אלה, כפי שהם כיום, אינם בריאים ואף מסוכנים לבריאות. נכון, אין כאן ערך החמלה, אך כן יש הצלת בעלי חיים.
     10/6/16 12:41:
   עבורי חג השבועות הוא חג המים..ישתה ויאכל איש איש את אשר אוהב..הרי לא ניכנס לצלחת של האנשים...חג שבועות שמח לך ..
     10/6/16 12:02:
   אצלנו, בקיבוץ , שבועות היה החג שבו יכולים פעם בשנה כל הענפים החקלאיים וגם הלא חקלאיים להתגאות בתוצרת שלהם. וזה היה מרגש גם למבוגרים וגם לילדים. כיום מנסים לשמר את המסורת הזו. בנוגע למאמר של יקי, לא הייתי מודעת לקושי הזה של טבעונים,זה אף פעם לא פשוט להיות שונה ולחשוב אחרת מהרוב.
     10/6/16 12:02:
   בחג השבועות יש הרבה יותר מעיסוק באוכל. מתן תורה, תיקון שבועות ועוד. זכורים לי היטב חגי השבועות המושקעים בקיבוץ, עם ריקודים, מצעדי טרקטורים והופעות. "מיסחור החגים" איננו תופעה ייחודית לשבועות. תמיד יש מי שרוצה לעשות עסקים על העם החוגג.
     10/6/16 11:49:
   תודה על ציטוט המאמר ב"הארץ". עד כמה שזכור לי ולבן-זוגי, שבועות היה עבורנו חג הביגוד הלבן. מאכלי חלב וגבינה לא היו נפוצים אז, בוודאי לא בכל הבתים. חלו שינויים במשך השנים. עם תודעת הנזק הבריאותי, יחולו בוודאי שינויים נוספים. ועד אז, אאחל לך וליקיריך חג שקט ונעים.
     10/6/16 00:34:
   ואצלנו בעמק יזרעאל- חג השבועות הוא חג של שירה בציבור, תיקוני חצות, לימוד פרקי ספרות וכיוצא באלה. לא תמצאי שם לא כוס חלב ולא כפית גבינה.
     9/6/16 23:27:

   שבועות לא אמור להיות חג החלב אלא חג לא בשרי.

   אני זוכרת את שבועות כחג חלבי.

   עבורי זה החג הטעים ביותר בשנה.

     9/6/16 22:03:

   אי אפשר לכפות אורח חיים, אמונה, דת או כול העדפה על הזולת.
   כן אפשר לנסות לשכנע ולהסביר.
   מעבר לסבל של החיות בפס היצור למזון, מה שהכי משכנע ומעביר את המסר זה הנזק שבצריכה מוגברת של בשר מעובד ומוצרי מזון.
   תוכנית אחת בטלויזיה על הבשר מעובד ונקניקים והקשר לסרטן, הורידה באורח פלא את אחוזי הקנייה והצריכה של מוצרים אלו.

   יש היום בהחלט יותר מודעות, צריך רק  להסביר בנועם ולא בפנאטיות כדי לא ליצור אנטי  .

   וכן, יש פה שיווק אגרסיבי ואינטרסנטי של תאגידים גדולים כמו מועצת החלב ומגדלי הבשר והרבה כסף שמיתגלגל ופחות דאגה לבריאותו של האזרח.

   ארכיון