כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  לטיסיה בק בריו שמה את ישראל על מפת הגולף העולמית

  0 תגובות   יום ראשון, 21/8/16, 13:27

  ישראל עלתה על מפת הגולף העולמית.

   

  הגולפאית הישראלית לטיסיה בק סיימה את טורניר הגולף לנשים באולימפיאדה במקום 31 המכובד. לאורך  התחרות שיפרה לטיסיה את משחקה לאחר שהתחילה במקום ה 48 בסבב של היום הראשון. 

  לטיסיה בק עבדה קשה על מנת להגיע לחבורה המכובדת של 60 בכירות 

  ענף הגולף בעולם והמקום ה 31 בסיום התחרות מראה כי  לטיסיה עוד לא אמרה את המילה האחרונה בצמרת הגולפאיות בעולם.

   

  הגולף הוא משחק עם שונות גבוהה שלא כמו היציבות היחסית שמגלים הספורטאים בענפי ספורט אחרים כמו טניס למשל, כך הגולפאית אנבא פארק מקוריאה שזכתה במדליית הזהב , לא עלתה לגמר  KPMG , התחרות  האחרונה שבו השתתפה בחודש יוני השנה וסימה אותו ב +9 לעומת + 13 ללטיסיה בק באותה תחרות  , פער של 4  נקודות בלבד

  מעל התקן לעומת פער של  17 נקודות  באולימפיאדה כשהזוכה מסיימת עם   16 נקודות מתחת לתקן ולטיסיה מישראל מסיימת עם נקודה אחת מעל התקן.

    ''

   

  לטיסיה בק, שמה את ישראל על מפת הגולף העולמית

   

   

  משחק הגולף הוא תרבות יותר ממשחק. כקיבוצניק וכחקלאי לשעבר, למדתי את "חוק המינימום בחקלאות" ,שמשמעותו, תן לצמח כל טוב, אבל אם חסר לצמח יסוד חיוני אחד ,הצמח יתפתח בקצב היסוד החסר בלבד.

   

  משחק הגולף הוא כנראה יסוד במחסור בחברה הישראלית.להפוך את 

  הישראלי לגולפאי זה כנראה פעולה מורכבת ביותר. בתפקידי הקודם  נכשלתי בהנחלת הגולף לחברת ההי-טק הגדולה שבה עבדתי,  ושאמורה היתה לגדול באמצעות רכישות ומיזוגים של חברות זרות, אמריקאיות ברובן.

   

  כשנאלצנו לשהות בחו"ל בשבתות, היה יותר "משתלם" לצעוד עם הנהלת החברה לבית הכנסת הקרוב מאשר לחפש מגרש גולף.

   

  הנשיא  לשעבר של קומברס , קובי אלכסנדר, המבלה כנראה את רוב עתותיו כיום על מגרש הגולף בשכונת מגוריו בנמיביה, נכשל גם הוא בהנחלת הגולף לעובדיו , למרות שהוציא כמעט את כל אגף השווק והמנהלים הבכירים  בחברה לשעורי גולף בקיסריה.

   

  היום כשבמועצת המנהלים של אמדוקס וקומברס  יושבים לא רק ישראלים  , כנראה לא תהיה  בעיה להוציא אותם לטורניר גולף. אני מניח כי שגם בני הזוג של המנהלים יתמצאו על מגרש הגולף ויוכלו להצטרף לטורניר של ההנהלה. 

   

  אם נתניהו היה משחק גולף היו לו הרבה יותר שעות אובמה ויתכן גם שבין השנים היתה שוררת הבנה רבה יותר בסוגיות בוערות כמו זו האיראנית. מה שטוב בוולסטריט לקירוב לבבות בין אנשי עסקים אולי גם יעבוד בשדה המדיני . 


  כשרה"מ בנימין נתניהו נשא את נאומו המדיני ב 2009  - נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שיחק גולף.  אובמה ונתניהו משדרים חוסר אמון הדדי , במשחק הגולף המשותף הם היו מגלים את האמת האחד על השני ויתכן והיו מוצאים שחוסר האמון מופרך.


  במסעו האחרון של דויד קמרון ראש ממשלת בריטניה בארה"ב הוא נלקח על ידי אובמה במטוס הנשיאותי למשחקי ליגת הקולג'ים בכדורסל . קמרון בילה עם אובמה למעלה מארבע שעות במסגרת חברתית בלתי פורמאלית ובין השאר הם גם קינחו במשחק פינפונג משותף . 

  ''

  כה ייעשה לאיש: קמרון מבקר את אובמה.

   

  משחק גולף ממוצע לוקח כארבע שעות שבמסגרתם אפשר לדבר על עולם ומלואו , לבחון את הקולגה וגם להנות ממשחק . בסוף המשחק על כוס בירה אפשר גם להחליף חוויות. 


  אומרים שנשיא המדינה הראשון חיים ויצמן קיבל את הצהרת בלפור וההסכם עם האמיר פיסל בגין תגליותיו המדעיות וקשריו האישיים בצמרת הבריטית באותה תקופה. 

  ''

  חיים ויצמן והאמיר פיסל .


  הנשיא האמריקאי לינדן ג'ונסון נתן הבטחה למטוסי פנטום בזכות פגישה אישית עם ראש הממשלה לוי אשכול בחוותו בטקסס ובכך הציל את ישראל מאימי האמברגו הצרפתי. . 

  ''

  לוי אשכול אצל לינדון ג'ונסון, בחוות ג'ונסון בטקסס, 1966. שם התחילו "היחסים המיוחדים"

   

  מאמר משותף, שבו מוזכר ביקורו של וינסטון צ'רצ'יל בוושינגטון בזמן מלחמת העולם השנייה, לעומת ראיון מחבק ומחשק של אובמה ל"אטלנטיק" ערב בואו של נתניהו לוושינגטון.

   

  בראיון ההוא נשאל אובמה על היחסים "המוזרים" שלו עם נתניהו. הוא השיב שהם כלל לא מוזרים אלא יחסי עבודה כנים וענייניים. אבל אובמה הודה כי לא מדובר ביחסים אישיים. "יש לנו כך כך הרבה לעסוק בו, שאין לנו הרבה זמן לדיבורים מעבר לעסקים". תשע פגישות עם ביבי, שבע מהן בבית הלבן. כולן מוגדרות על פי הפרוטוקול פגישות עבודה. ראינו את השפעת היחסים האישיים על קשרים בין מנהיגים ובתחום הזה משחק הגולף הוא קלף מנצח.

   

  כשהיפנים משחקים גולף עם לקוחות או קולגות, הם לומדים במשך 5 השעות של המשחק על האופי של החבר למשחק,  יותר מכל איסוף מידע אחר. בגולף האדם משחק נגד עצמו, והאפשרויות לרמאויות קטנות ולשקרים לבנים מפתה ביותר.משחק הגולף הוא "מכונת האמת, של החיים.

  בגולף כמו בחיים, צריך להתאמן הרבה ולשחק מעט. החברה מהמזרח מכירים את הסוד. לנו כישראלים שרוצים לעשות עמם עסקים ,כדאי ללמוד מהם, ועדיף להצטרף אליהם . אחרת נשאר נושאי כליהם.
  בארה"ב יש מגרש גולף לכל 20000 תושבים . בסין הוקם מגרש הגולף הראשון ב 1985 והיום יש למעלה מ 300 מגרשים .
  כשיש עשרות מיליוני חובטי גולף בעולם ,כדאי שגם התיירות והמלונות ייערכו בהתאם. כשבאילת אין מגרש גולף , הרי שתירות הגולף החורפית תנוע לכיוון עקבה ומגרש הגולף המטופח שנבנה שם. על עשרות מגרשי גולף בהכל כלול בטורקיה אני כבר לא מדבר.
   

   

  בארה"ב שכונה מתפתחת משמעותה מגרש גולף וסיבים אופטיים לבית , גולף זה לא רק לעשירים. בארה"ב יש אלפי מגרשי גולף ציבוריים ושווים לכל נפש. אלופי הגולף של ישראל באו ברובם מהעיירה אור עקיבא, לטיסיה בק הגולפאית האולימפית הגיע  מקיסריה הסמוכה למגרש הגולף החוקי היחידי בישראל .
   

  הגולף שחזר להיות  ענף אולימפי באולימפיאדת ריו ב 2016, הוא הספורט האינדוידואלי הנפוץ בעולם , כל נשיאי ארה"ב החיים עדיין עימנו שיחקו גולף בבית הלבן וממשיכים לשחק בזמנם הפנוי, כמו גם מיטב אנשי העסקים המוכרים לנו מגיטס וורן באפט( הם מרבים להיפגש על מגרש הגולף) ואחרים .

   

  מה הבעיה ? בישראל יש מגרש וחצי לשמונה  מיליון תושבים והזמינות והנגישות היא נמוכה והתדמית היא של ספורט יקר וסנובי בניגוד למקובל בעולם הרחב.  היום גם חצי המגרש בגעש נמצא בסכנת סגירה בגלל מחדלי משרד התירות וחוסר ההבנה של מנהל מקרקעי ישראל  .

   

  אם תשאלו את 500 אנשי העסקים הזרים ובני/בנות  זוגם, הרוב הדומם של שחקני הגולף הזרים בישראל ,  על התכנית לסגירת  מגרש הגולף בגעש  ,כאשר אין להם אלטרנטיבה אחרת קרובה למרכז העסקים , הם בוודאי יגידו לכם כי לנציג החברה שיבוא אחריהם, תהיה התלבטות קשה האם לבוא דווקא לישראל למודת הטרור והמלחמות, והחסרה מגרש גולף בקרבת מרכזי העסקים.

   

  עשיתי חשבון ש 20 מגרשי כדורגל עולים יותר ממגרש גולף אחד (מגרש כדורגל צריך לישר , גולף משחקים גם על הגבעות)   וגם צריכת המים דומה . בישראל  יש להערכתי למעלה מאלף  מגרשי כדורגל מדושאים שמיועדים בעיקר לצעירים וחלקם עסוק רק פעם בשבועיים . ומה עם בני 50 ומעלה ? האם לא מגיע שיהיה גם מגרש גולף בדרום או בצפון  ? זה חשוב גם לתירות פנים וחוץ.
  בדרום אפריקה וגם בירדן  יש גולף שדה על טרשים ואבנים וכל שחקן לוקח איתו לוח עץ קטן בשביל להניח במקום הרמת הכדור.  זה רק ענין של תפישה ומודעות . 
  בקריה האקדמית אונו החליטו להרים את מחבט הגולף.  הרעיון לשלב את לימודי משחק הגולף במסגרת האקדמית נולד מתוך מפגש של מרצה אורח בארי שקד, יו"ר איגוד הגולף לשעבר ומייסד חברת ריטליקס. במהלך ההרצאה שנושאה היה 'גולף ועסקים', סיפר הגולפאי הוותיק על שנים ארוכות בהן שילב עסקים וגולף באינטנסיביות.

  בשל העניין הרב שיצרה ההרצאה, הוחלט  להציע לכלל הסטודנטים קורס גולף ועסקים , שיהווה חלק מתוכנית לימודי העשרה  לסטודנטים. "במסגרת הקורס הסטודנטים רוכשים ידע על יסודות הגולף וגם מקבלים את ההיבטים העסקיים והחברתיים שהגולף יכול לתרום לאנשי עסקים ובכלל
  לחברה.
    ''  
  הסטודנטים מהקריה האקדמית אונו בשיעור גולף . לוקחים את הקורס ברצינות .
   
  המדליות באולימפיאדה זה חזון וחלום ובונוס על עבודה קשה ושיפור מתמיד. המטרה זה שיפור תמידי ביכולות , הגדלת בסיס הספורטאים , המאמנים והמחנכים ויצירת אקוסיסטם חינוכי וספורטיבי לפי הסיסמא האולימפית, "מהר יותר , גבוה יותר וחזק יותר.
   
  באולימפיאדה הבאה אנחנו רוצים לראות גם מתמודד בתחרויות הגברים ובאולימפיאדות הבאות אין סיבה שלא נראה כמה מתמודדים מישראל . בינתיים כדאי להלחם על ביטול גזירות מנהל מקרקעי ישראל לסגירת מגרש הגולף בגעש וישום של תכנית האב לתירות שמדברת על עוד מגרשי גולף בישראל .
  דרג את התוכן: