כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת "בעיניים אחרות" בבית האמנים גבעת חביבה

  1 תגובות   יום שלישי, 20/9/16, 17:05

  לראות את האחר בתערוכת הצלום "בעיניים אחרות 2016" גבעת חביבה

   

  השבוע ביום ד' ה 21.9 שהוא יום השלום הבינלאומי נפתחה תערוכת פרויקט צלומי משותפת לנוער יהודי וערבי ישראלי. הפרויקט הפגיש בני נוער מכתת י' מ-5 בתי ספר יהודים וערבים באזור ואדי ערה והסביבה , וחשף אותם לאפשרות של חברה משותפת באמצעות חוייה משותפת, הצילום. תוצאת המפגש הינן אמירות אישיות של בוגרי הפרוייקט המדגישות את סוגית הסטראוטיפים השוכנים בעיני כל אדם ודרכם הוא רואה את האחר, לא כפי שהוא באמת אלא באור השלילי של הדוגמה שהשרישו בו וחנכו אותו להאמין. צביעת פני המודלים מתארת את ההשלכתיות שבתהליך ההתיחסות הסטראוטיפית ועל העיוורון שיש בראייה מוטית ובלתי אישית.

  ''

   

  העבודות יוצרות מתח המעיד על הקונפליקט הפנימי שהצופה נתון בו מבלי שהוא מודע לו ועל האיום שיש בראייה מוטית תעמולה וחנוך לקוי. התערוכה הוצגה בניו-ג'רזי לפני חודש, שבמהלך שהותה של הקבוצה במחנה קיץ, וזכתה לביקורות מרגשות בקרב התושבים שהגיעו לצפות. התערוכה ממשיכה לנדוד בארה"ב ובימים אלו עולה בארץ. התערוכה היא חלק מפרוייקט מנהיגות בחסות מרכז האמנות בגבעת חביבה ובו מגיעים בוגרים לבקור בבתי הצד השני וכל צד לומד את אורחות החיים של הצד האחר, מגבלותיו ואילוציו.

  ''

   

  ידיעה והכרה זו מרחיבה את ההזדהות האישית שהיא תנאי לדו קיום המכיל את האחר ללא תנאים מוקדמים. העבודה המשותפת יוצרת אמון של המשתתפים ביצירה בעבודה משותפת בונה לעולם משותף בו האחר הוא אני. במקום חדש זה אין ריחוק מנוכר המאפיין את ההסתגרות העדתית, דתית ומגדרית שמאפיינת חלקים בחברה הישראלית. ניתן להשאיל את עקרונות הפרוייקט לפעולה דומה עם מגזרים יהודיים המרוחקים זה מזה מסבות של עדה דת, אמונה ואדיאולוגיה, ולהביא לבטול גדרות של תרבות שנאה ונכור והמרתן באיחוד ושתוף. אוצרת התערוכה ומנהלת המרכז ענת לידרור.

  כתב יואל אמת 20.9.2016

   

  ''

    

  למעוניינים להלן פרטי הגעה ונגישות:

  טל' : 04-6309287 04-6372824

  דו"אל: artgvha@givathaviva.org.il

   

  תאריכי הצגת התערוכה: 21.9-31.10

  בין השעות 9:00-16:00 בימים א'-ה'  ובסופשבוע בתיאום מראש.

   

       


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין