כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  דיעה שנייה על שר אוצר חייכן

  1 תגובות   יום חמישי, 6/7/17, 09:13

  לאחר הגות על פעולותיו של שר אוצרנו צח השיניים הבנתי שלא עשה דבר מהותי באמת:

   

  ראשית בנושא הדיור, הפתרונות שלו צולעים ולא הוזילו את מחירי השכירות ברוב האזורים, מצוקת הדיור לא נפתרה אבל בעלי בתים מעשירים את עורכי הדין בעריכת חוזים לחלוקת ירושה ונכסים לילדיהם כדי להימנע מגזרות ומיסוי שכחלוון  יזם.

   

  שנית, לאחר שהוזיל בעבר את תעריפי השמוש בסלולארים והפך לאליל המונים הבין ששפור רמת החיים תביא לו את הפופולריות שהוא זקוק לה, כאשר ביבי יום אחד יופרש לחיי אזרח רגיל. מה עשה? ניצל את ההזדמנות שחברות הייטק נמכרו לחו"ל ושלמו מס הכנסה עתק והחל לחלק את הכסף ולהפוך לסנטה קלאוז ופופולרי. איזו חוכמה זו לקחת את מס הכסף שאחרים יצרו ולשפר את רמת החיים של האזרחים על ידי הגדלת הנטו לשכירים בעיקר. זה אמנם מעשה מבורך לעומת מצב בו הכסף היה זורם לישיבות והתנחלויות ולהוצאות הגנה משפטית של בכירים שנגדם פתוחים תיקים, ...אבל הוא לא יצר כסף ואפילו לא מקום עבודה אחד !!!.  

  כדי שתהיה צמיחה בייצור ולא רק בצריכה צריך לעודד את התעשייה והמעסיקים. היום מעסיקים בצפון ובדרום נאנקים תתת חוסר של עובדים מקצועיים. אתמל התפרסם כי למפעלים בצפון חסרים 15,000 עובדים מקצועיים שאם לא יגייסו אותם, המפעלים יעברו לסין  .בקיצור תתחיל נדידה של תעשיה לחו"ל  וישראל תהפוך ליצואנית של תעשיות. ומה ישארו פה , חנויות ??

   

  כחלון צריך להתחיל לחשוב כמו שר אחראי לכל הכלכלה וושהגיע הזמן ליצור עבודה ועובדים, ולתת לתעשייה אפשרויות לעמוד בהזמנות שהם מקבלים ולהתפתח. אם הוא רוצה להתבסס על חלוקת כסף, זה יהיה פופולרי אבל כולנו נעמוד בסוף מול שוקת שבורה. כסף שמחולק נגמר בסוף, ואם לא יבוא נוסף במקומו, ניכנס למיתון בגלל חוסר באמצעי ייצור ועובדים וזה יהיה קשה. ואם אין עובדים מקצועיים בישראל, שייבאו אותם וכמה שיותר מהר !! כחלון !!!!!

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין