כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  ואם כבר בעניין "כל הכבוד".....

  22 תגובות   יום שישי , 16/2/18, 10:30

  ''

   

   

  ואם כבר בעניין "כל הכבוד".....

  אנו די רגילים לראות מודעות ופרסומים במקומות שונים בעניין "כל הכבוד", האחרונה שאני זוכרת מתחנת אוטובוס ואם אינני טועה מטעם נעמת או ויצו משהו בסגנון "כל הכבוד" לנשים שמשנות מוסכמות בחברה או משהו דומה, ואכן אמת כל הכבוד. אלא שמאז שראיתי את הפרסום הזה דווקא, נכנס לי לראש הייתוש הזה של "כל הכבוד"....

  בשנים האחרונות פופולרי שחברות ותאגידים גדולים ועתירי ממון והשפעה, פתאום "פעילים חברתית", כלומר בהתנדבות למען מטרה זו או אחרת כ: ילדים בקשיים, נשים מוכות וכד'.....הם אינם עושים זאת חלילה בעילום שם, להיפך, הם מלווים זאת במסעות פרסום מאירי עיניים שאף אחד לא יפספס חלילה שהם עושים זאת.....

  הם גם לא יפעלו בדרך כלל למטרות פחות "נחשבות" כחסרי בית, נשים בזנות, זכויות בעלי חיים וכדומה, אתם יודעים, אלה ה"פחות חשובים", ולא בראש סולם העדיפויות מבחינת מוסכמות החברה, ולכן יש סיכוי שיביאו להם פחות את אור הזרקורים. הם גם בודאי לא יעשו זאת ללא פרסום, כיון שלמעשה למען זה הם עושים זאת, ליצור אליהם ולמוצרים שלהם יחס חיובי בציבור, וזה עושה את זה הרבה יותר טוב מכל מסע פרסום אחר.
  מיותר לציין שמשאבים באמת שלא חסרים להם, בודאי לא עבור פעילויות כאלה שזה "peanuts" עבורם.

  אולי מכל הסיבות הנ"ל, יש מקרים ואלה ביניהם שקשה לי לומר "כל הכבוד" לגביהם, וקשה לומר שהם התנדבותיים לחתולין וללא תמורה, כי משהו, אינטרס, רווח כן יש כאן, אולי לא שנמדד במדדים רגילים אך קיים.

  בנוסף קל יותר לצאת למאבק עבור או נגד משהו שהוא כבר באמצעי התקשורת, שדעת הקהל והמדיה כולם כבר העלו אותו ונקטו צדדים, שנקבעה דיעה לגביו והוא כבר "נחשב". כך שאלה שיוצאים למאבק יש להם מההתחלה הרבה רוח גבית, ומודעות ציבורית ורשותית.

  אינני פוסלת זאת, חלילה, וכל הכבוד בכלל, תמיד, לכל מי שיוצא למאבק למען חסרי ישע באשר הם, אם בצורה התנדבותית, עבור מישהו אחר, שלא על מנת לקבל תגמול, או אחרת, ואם זה יותר במודעות הציבורית או פחות. אלא כאשר הפועל למען אחר טורח להבליט את פועלו ומפרסם זאת, בעיני לפחות זה נחשב קצת פחות "התנדבותי", כיון שמשהו מזה בהחלט יוצא לו מזה.

  הכבוד האמיתי השורשי מגיע וראוי שינתן לדעתי למי שיוצאים למאבקים בנושאים ולמטרות פחות אהודים ומקובלים חברתית, שהתקשורת טרם "אימצה ללבה" בצורה חיובית, ושדעת הקהל, המוסכמות, והרשויות עצמן, טרם התעוררו מהאדישות כלפיו, ושלא בטוח שיהיה לו פידבק חיובי, אך הוא פועל בכל זאת ויוצא למאבק למרות כל אלה.

  לכאלה אין רוח גבית ועידוד מאף גורם שהוא, לא בתחילת המאבק ולא בהמשכו, לא מהאוכלוסיה וממשרדי ממשלה - להיפך. 
  יש אליהם התנגדות, וכולם ללא יוצא מהכלל שמים להם מקלות בגלגלים, כולל התנכלויות אישיות, פגיעה פיסיות, והלחץ הנפשי עליהם מהסביבה הקרובה קיים כל הזמן. הרבה פעמים אלה תאגידים וגורמים כוחניים בעלי ממון והשפעה, שלקום ולהיאבק נגדם זה מאד לא קל בלשון המעטה.
  להמשיך לעשות מה שהם עושים, למרות כל אלה, על אף הקשיים, צריך חוסן נפשי לא קטן. פעמים רבות הם נקראים "אנרכיסטים" ו"קיצוניים" אך מה זה בעצם קיצוני? זה מצחיק, זה הרי מושג כל כך יחסי, קיצוני למה? למי?

  ומי ומתי יגידו כל הכבוד לאלה? במקרים מסוימים זה בדיעבד, אחרי הרבה שנים בלבד, ולא בחייהם. (כמו אישים מפורסמים שבימיהם נרדפו אך אחרי דורות ההיסטוריה שבחה אותם ואת פועלם, או הפעילים נגד עבדות ובעד שיוויות זכויות לנשים, לשחורים).

  בזמן אמת מגנים אותם כ"קיצוניים", עוצרים אותם כמפירי חוק כשלא עשו מאומה, עושים להם את המוות ומתעמרים בהם, וחייהם גהינום, אך הם אינם עוצרים, עד שלמרבה הזוועה משלמים בחייהם ממש, כמו למשל ג'יל פיפס במאבק נגד משלוחים חיים, והנזירה דורותי סטאנג - אישה אמיצה שהעזה להיאבק נגד השמדת יערות האמזונס, ונרצחה באכזריות לפני שנים

  ''

  ''
  במאבק שאני אישית בחרתי להיות בו חלק התחלתי למעשה מאז היותי תינוקת, ואז לא היו עמותות וארגונים למען בעלי חיים, לא חוקים, המושג "זכויות בעלי חיים" לא היה קיים בכלל, ומי שאהב, התייחס אליהם, ליטף אותם, ניסה לעזור להם נקרא גם הוא בהחלט "מוזר" ו"קיצוני".

  גם כיום כשהדברים הרבה יותר מקובלים עדיין זה חשוב ומעודד מאד אנשים פעילים כשהם מקבלים פידבקים חיוביים, טפיחות על הכתף, ועזרה,  כי קשה להמשיך להיאבק לאורך זמן לגבי מישהו ללא אלה, ללא "מצבר" או "בטריה", למרות יש מי שעושים זאת שנים רבות.  

  העידוד, אפילו של פעילים בינם לבין עצמם, ההכרה ההדדית במאמץ של השני והערכה של מעשיו עוזרים, ומהווים אחת ה"בטריות" הבודדות שקיימות עבורם, כי הראשויות בודאי לא יעריכו את פועלם, לפעמים אפילו מתנגדים להם. 

  בודאי שיתנגדו, הפעילים הם אלה שממלאים את החסר בחברה כשהרשויות ומשרדי הממשלה הממונים אינם ממלאים כנדרש את תפקידם, ואת החוסר האדיר שנוצר ממלאים בלית ברירה, מי שאכפת להם, פעילים.

  רבים מהם אינם מוכרים, לא בציבור הרחב ולא בקרב "אוהבי בעלי החיים", רבים סופגים פגיעות פיסיות וניכור בשל פעילותם ואי הכרה של המימסד והסביבה, בו בעת שאחרים שעושים פחות מהם אך נשואי מאבקם פופולריים ו"נחשבים" יותר, מקבלים פידבקים, תמיכה, ואהדה מסביב, בקהילה, במקומות העבודה, ובמדיה. 

  לאלה ולכאלה, שעושים בשקט, למרות העומס הנפשי שלא כולם מודעים לו  - שאפו, הערכה אין קץ. לכאלה מגיע כל הכבוד האמיתי לדעתי, בין אם אלה "סתם" מאכילי חתולים הסופגים אלימות פיסית ומילולית והתנכלות משכנים, אך ממשיכים, או פעילי זכויות בעלי חיים הנעצרים ע"י המשטרה בטענות שווא של אלימות כשלא הפעילו אלימות, אלא דווקא ספגו אלימות, או מחלצי בעלי חיים ממקומות ומצבים מסוכנים. 

  לכאלה גדולים כקטנים, מפורסמים יותר ופחות, שרבים מהם אני מכירה, ורבים לא, אני אומרת כל יום מכל הלב, בהערכה רבה - וקבל עם ועדה:
   
  כל הכבוד

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (22)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/2/18 19:39:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2018-02-22 19:14:44

   מודעות דורשת את התנאים והזמן שלה,

   זמן זה הוא דבר אכזרי..

   תבורכי בתרומתך.

   Inline image 2

   מוזר אכן הקטע הזה עם המודעות.

   יש מי שלומדים ונהיים מודעים יחסית בגיל צעיר,

   יש מי בגיל מבוגר יחסית,

   ויש מי שלא מגיעים לזאת לעולם, מעניין למה ואיך זה הולך הנושא הזה.

    

   אולי תרים כפפה ותכתוב על זה פעם?  מזמן לא כתבת

   מודעות דורשת את התנאים והזמן שלה,

   זמן זה הוא דבר אכזרי..

   תבורכי בתרומתך.

     22/2/18 18:02:
   מראה עיניים מלבב, אחזור ואקרא הטקסט בהזדמנות קרובה
     21/2/18 19:16:

   צטט: OlgaLr 2018-02-18 04:02:54

   כבוד גדול לאלה התורמים מזמנם למען כל יצורי הבריאה, בניגוד לממסד ולרשויות שפועלות כנגד ובכספי ציבור, קמים פעילים חברתיים שבהתנדבות וללא גזל עושים את מה שהיו אמורים מקבלי שכר ציבורי לעשות. מעולם לא הבנתי אזרחים שבמקום לחבק את העושים למענם בחינם, יוצאים להגן על מי שפועל כנגדם. וזה המקום להודות לאנשים יקרים שבאמת מקריבים מעצמם וזה ממש לא קל! ותודות רבות גם לך על ששיתפת פוסט זה. תבורכי.

    

   תודה, אני קוראת לך, לציבור לתת שכם, פידבק חיובי, ולעזור לכל אותם אלה שזקוקים לזה, לעידוד הזה, כי זה קשה הרבה יותר מאשר מתארים כלכלית וגם נפשית, להמשיך להיאבק למען משהו ומישהו כשכל החברה והרשויות מתייחסים אליהם כשקופים ולכם שמים מקלות בגלגלים.

   לא מדברת על עצמי בשום אופן, אלא על אחרים - מי שרוצה ויכול לעזור באיזו דרך שהיא שיפנה אלי אישית ואמצא עבורו בדיוק מה שמתאים לו ולרצונו.

   תודה

   Eti Fadida

    

   PEGASUS

    

   פרויקט "גילוי לב", האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים

    

   חוות קרן-אור     21/2/18 19:06:

   צטט: day-dreamer 2018-02-17 18:06:02

    

   כל הכבוד לך ולכל המוחים הפעילים, בהעלאת המודעות.

   זה דורש המון. זמן, אומץ, נחישות, התמדה, כוחות

   לא פשוט

   ולא מובן מאליו

   Image result for ‫תודה‬‎

     21/2/18 19:02:

   צטט: קלועת צמה 2018-02-17 17:06:41

   את מדברת על מה שנקרא ביהדות "מתן בסתר", שלו הערך הגבוה ביותר כשמדובר בנתינה. אולי זה כן קיים, פה ושם, ואין אנו יודעים על כך, כי זה נעשה בסתר כמובן. ובכל מקרה אני לגמרי מסכימה שמלוא ההערכה וההתפעלות נתונות לאלו העושים דווקא באותם עניינים לא מקובלים, שמשקיעים חייהם לטובת העניין.

   Image result for ‫בולדוזר‬‎

   גם אני, הם בעיני הראויים להערכה יותר מכולם, יחד עם אלה שלא פועלים אולי בסתר דווקא בגלוי מאד, אך פועלים למרות שהציבור מגנה אותם, והרשויות כולם, המשרד הממונה, והרשות אוכפת החוק שמה להם מקלות בגלגלים וקוראים להם "קיצוניים". תחשבי על זה. הם פועלים שלא למען עצמם, בהתנדבות, בהקשקעת משאבים אישיים, נגד כל המוסכמות, ומקבלים רק ריקושטים שליליים מהציבור, והם פועלים למען מישהו אחר, שהוא "שקוף" בצורה נוראה לחברה. אלה לא פחות מוערכים בעיני, כי הם פועלים כמו דגים ששוחים נגד הזרם, ולא מפסיקים !

     19/2/18 12:18:

   צטט: אמיר ניצן 2018-02-17 12:00:20

   התופעה של מי שתורמים מזמנם או כספם למען מה שכבר יש לו אהדה בתקשורת או יש ו לא מעט אמצעים או תמיכה היא תופעה ידועה.

   Image result for ‫להתנדב‬‎

   נכון, כאן אני מדברת על הההבדלים המהותיים בין אלה שמתנדבים מתוך אינטרס כלשהוא,

   ואלה שמתנדברים אמיתיים ללא שום אינטרס, תוך קשיים ולחצים סביב. 

   כל המתנדברים באשר הם ראויים לשבח, הקבוצה השניה לדעתי ראויה לכל הכבוד אמיתי, שכן הם פועלים מהלב ממש.

    

     19/2/18 12:11:

   צטט: * חיוש * 2018-02-17 11:54:34

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   מסכימה עם  מה שכתבת :

   "לאלה ולכאלה, שעושים בשקט, למרות העומס הנפשי שלא

   כולם מודעים לו  - שאפו, הערכה אין קץ. לכאלה מגיע כל הכבוד האמיתי .

   ובאחת התגובות: 

   "אני מעריכה כל מי שעושה ותורם למען הכלל מכל סוג ומין שהוא,

   גם אלה שעושים ותורמים ומודיעים על כך ברבים כפירסום. 

   ואני אוסיף  שמגיע כל הכבוד גם לאלו  שעושים בשקט ומעוררים את האחרים

   על ידי שיר, פוסט  ודוגמא אישית- כמוך יקירה

   כשמהרהרים לעומק - כשמדובר בעזרה בין אדם לחברו

   כל הכבוד לאלו שעושים ונותנים בסתר.

   כשמדובר בחיות כל אמצעי (אפילו פרסום שטומן בחובו איזו טובת הנאה למפרסם-

   וכך אנשים רבים נחשפים למצוקת החיות ולעוולות הרי זה משובח .

   תודה על ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   שבת טובה

   Image result for ‫להתנדב‬‎

   תודה חברה     18/2/18 19:39:

   צטט: flora2001 2018-02-16 23:27:14

   נתוח מעניין . לך רוצה להגיד כל הכבוד עבור מלחמתך . סופ"ש נעים

   ''

   תודה, אינני לבד במאבק הזה, זה מאבק מתמשך לא מלחמה, והלוואי והיו עוד, רבים יותר.

     18/2/18 10:28:

   צטט: דאגניט. 2018-02-16 22:51:02

   יקרה - הפעם אני כאן לא על מנת לתת, אלא על מנת לקבל, לקבל את ברכת "כל הכבוד" שלך בשם אימא שלי, כתבתי לך בזמנו בפרטי על מה שהיא עושה. כן, זה מאוד חשוב שפעילים למען זכויות בעלי חיים יתמכו אלו באלו. זה מה שאני לוקחת מהפוסט הזה שלך.

   Image result for ‫לעשות באהבה‬‎

   ריגשת אותי יקרה שלי, ריגשת באמת.

   תביאי את אמא שלך לכאן אעודד אותה ואם תרצה לשמוע אייעץ לה אישית, אשמח.

    

     18/2/18 04:02:
   כבוד גדול לאלה התורמים מזמנם למען כל יצורי הבריאה, בניגוד לממסד ולרשויות שפועלות כנגד ובכספי ציבור, קמים פעילים חברתיים שבהתנדבות וללא גזל עושים את מה שהיו אמורים מקבלי שכר ציבורי לעשות. מעולם לא הבנתי אזרחים שבמקום לחבק את העושים למענם בחינם, יוצאים להגן על מי שפועל כנגדם. וזה המקום להודות לאנשים יקרים שבאמת מקריבים מעצמם וזה ממש לא קל! ותודות רבות גם לך על ששיתפת פוסט זה. תבורכי.
     17/2/18 18:06:

    

   כל הכבוד לך ולכל המוחים הפעילים, בהעלאת המודעות.

   זה דורש המון. זמן, אומץ, נחישות, התמדה, כוחות

   לא פשוט

   ולא מובן מאליו

     17/2/18 17:06:
   את מדברת על מה שנקרא ביהדות "מתן בסתר", שלו הערך הגבוה ביותר כשמדובר בנתינה. אולי זה כן קיים, פה ושם, ואין אנו יודעים על כך, כי זה נעשה בסתר כמובן. ובכל מקרה אני לגמרי מסכימה שמלוא ההערכה וההתפעלות נתונות לאלו העושים דווקא באותם עניינים לא מקובלים, שמשקיעים חייהם לטובת העניין.
     17/2/18 12:00:
   התופעה של מי שתורמים מזמנם או כספם למען מה שכבר יש לו אהדה בתקשורת או יש ו לא מעט אמצעים או תמיכה היא תופעה ידועה.
     17/2/18 11:54:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   מסכימה עם  מה שכתבת :

   "לאלה ולכאלה, שעושים בשקט, למרות העומס הנפשי שלא

   כולם מודעים לו  - שאפו, הערכה אין קץ. לכאלה מגיע כל הכבוד האמיתי .

   ובאחת התגובות: 

   "אני מעריכה כל מי שעושה ותורם למען הכלל מכל סוג ומין שהוא,

   גם אלה שעושים ותורמים ומודיעים על כך ברבים כפירסום. 

   ואני אוסיף  שמגיע כל הכבוד גם לאלו  שעושים בשקט ומעוררים את האחרים

   על ידי שיר, פוסט  ודוגמא אישית- כמוך יקירה

   כשמהרהרים לעומק - כשמדובר בעזרה בין אדם לחברו

   כל הכבוד לאלו שעושים ונותנים בסתר.

   כשמדובר בחיות כל אמצעי (אפילו פרסום שטומן בחובו איזו טובת הנאה למפרסם-

   וכך אנשים רבים נחשפים למצוקת החיות ולעוולות הרי זה משובח .

   תודה על ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   שבת טובה

    
     17/2/18 11:22:

   צטט: זונות פוליטיות 2018-02-17 10:54:51

    

   ברוטוס:    מצד אחד, מצטרפים ל"כל הכבוד" לכל אלו אודותיהם כתבת וגם שולחים לך "כלכבוד"

   נטוס:        מצד שני, יש כמה פעילים למען חיות שטועים ויוצרים נזק לחיות מושא הגנתם ולבני האדם שחיים לצדם. אצלנו בשיכון יש כמה מאכילי חתולים וטוב שכך. אממה, הם אינם מקפידים להניח להם את האוכל רק במקומות פתוחים וחלקם משאיר להם אוכל ומים דפקה בחניון התת קרקעי, מה שהביא למציאות בעייתית של גורי חתולים שמסתובבים בין גלגלי מכוניות, חלקם בתוך חלל המנועים, חלקם על -גבי גגות של מכוניות ואינני רוצה לתאר למה כל זה הוליך בחלוף מספר ימים

   --------------------------------------------------  

   חבל, אלה אינם אוהבי בעלי חיים אמיתיים לדעתי, כי קודם כל צריך לחשוב על בעלי החיים שלא ינזקו, ולהניח להם מזון ומים במקומות שלא יסכנו אותם.

   אם היתה לכם דרך להביא את המאכילים הללו אלי, הייתי כבר מטפלת בהם ומסדרת זאת.

   תמיד צריך לחשוב על בעלי החיים ובצורה של משחק שחמט. כלומר, אם אתה שם להם אוכל ושתיה במקום כמו חניון תת קרקעי, מה עלול לקרות אחרי שאתה הולך משם.....

    

   בכל מקרה לראות חתול חי ואוכל בזבל שובר לי את הלב.

    

   Image result for ‫חתול רחוב‬‎

     17/2/18 10:54:

    

    

    

   ברוטוס:    מצד אחד, מצטרפים ל"כל הכבוד" לכל אלו אודותיהם כתבת וגם שולחים לך "כלכבוד"

    

    

   נטוס:        מצד שני, יש כמה פעילים למען חיות שטועים ויוצרים נזק לחיות מושא הגנתם ולבני האדם שחיים לצדם. אצלנו בשיכון יש כמה מאכילי חתולים וטוב שכך. אממה, הם אינם מקפידים להניח להם את האוכל רק במקומות פתוחים וחלקם משאיר להם אוכל ומים דפקה בחניון התת קרקעי, מה שהביא למציאות בעייתית של גורי חתולים שמסתובבים בין גלגלי מכוניות, חלקם בתוך חלל המנועים, חלקם על -גבי גגות של מכוניות ואינני רוצה לתאר למה כל זה הוליך בחלוף מספר ימים

    

    

   ..


     16/2/18 23:27:
   נתוח מעניין . לך רוצה להגיד כל הכבוד עבור מלחמתך . סופ"ש נעים
     16/2/18 22:51:
   יקרה - הפעם אני כאן לא על מנת לתת, אלא על מנת לקבל, לקבל את ברכת "כל הכבוד" שלך בשם אימא שלי, כתבתי לך בזמנו בפרטי על מה שהיא עושה. כן, זה מאוד חשוב שפעילים למען זכויות בעלי חיים יתמכו אלו באלו. זה מה שאני לוקחת מהפוסט הזה שלך.
     16/2/18 19:00:

   ''  מכבית- coach לכתיבה
     היום 16:57:
   נאה דרשת, תרתי משמע, אם כי אני מסכימה עם קודמתי כאן, גליה ק. עדיף שלא להכליל.
   ''  גליה ק
     היום 11:35:
   זה נכון לגבי רוב החברות ויש בזה הרבה מאוד טעם לפגם. וכל הכבוד לאלו שתורמים לזולת למרות הקשיים שהם חווים. אבל לא הייתי מכלילה. ישנם כאלו שעוזרים בגלל צורך אישי ולא למטרות פרסום. גם התרומה למטרות יותר פופולאריות עדיפה על חוסר תרומה בכלל.
   Inline image 7
   תודה חברות יקרות שהייתן ראשונה להגיב.
   סלחו נא לי עם זאת כשאומר ששתיכן פיספסתן כאן נקודה חשובה, למעשה את הפואנטה הראשית.
   אני לא הכללתי ופעמיים אפילו הזכרתי זאת שאני מעריכה כל מי שעושה ותורם למען הכלל מכל סוג ומין שהוא, גם אלה שעושים ותורמים ומודיעים על כך ברבים כפירסום. 
   חבל, כי מיהרתן לקרוא ואולי לראות מהרהורי לבכן, אך הדברים לא נכתבו מתוך הכללה, אני בהחלט מודעת לקיומם של תורמים ועושים גם לשם פרסום אישי וגם מנתינה טהורה, מכל הלב מעצמם - ועל זה בדיוק הפוסט - על ההבדלים בין שני סוגים אלה.
   כלומר אני מודעת ששני הסוגים קיימים ולכן אין כאן שום הכללה.
   תודה

   נאה דרשת, תרתי משמע, אם כי אני מסכימה עם קודמתי כאן, גליה ק. עדיף שלא להכליל.
     16/2/18 11:35:
   זה נכון לגבי רוב החברות ויש בזה הרבה מאוד טעם לפגם. וכל הכבוד לאלו שתורמים לזולת למרות הקשיים שהם חווים. אבל לא הייתי מכלילה. ישנם כאלו שעוזרים בגלל צורך אישי ולא למטרות פרסום. גם התרומה למטרות יותר פופולאריות עדיפה על חוסר תרומה בכלל.

   ארכיון