כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  התגרויות החמאס ואופציית המלחמה - הערכת השבוע

  1 תגובות   יום שבת, 27/10/18, 09:18

   

  החמאס  מנצל את אווירת ערב מערכת הבחירות בישראל ואת המחלוקות בהנהגה לענין אופן התגובה להתגרויותיו. הוא מראה כי אינו מתחשב ביבוא דלק ומזון, וכי הוא יפעל משקוליו בלבד.

  החמאס יודע שהנהגת המדינה מהססת מפני מערכה כוללת כולל הטענות כלפיה שהיא תהיה מונעת משיקולים פוליטיים,  ויש  לו היכולת למתוח את המצב ככל שיבחר מאחר והוא לא תלוי בקולות הבוחרים שלו, וממילא לא  מעניין אותו הסבל של אוכלוסיית הרצועה אלא רק בהקשר של מחאה כלפיו, שגם היא מדוכאת ביד אכזרית.

  גם הגי'האד האיסלמי שהוא זרוע נוספת ולכאורה חורגת מהנחיות החמאס מוסיף שמן למדורה ויוקרה למעמדו כגוף טרור נוסף.

   

  למדינת ישראל צפויה לכן תקופה לא קלה של ירי בלתי פוסק זאת למרות הפצצות  נקיות מאבדן בני אדם שצה"ל מבצע. החמאס כארגון הוא האוייב ולא החיילים שהוא מגייס מהאוכלוסייה הרעבה.

  רק הכחדת הנהגת החמאס תביא לשנוי מדיני עם הרצועה. וככל שיוקדם כך ייטב, מאחר ולקראת האביב, כאשר ראשי הטילים המדוייקים שאיראן מספקת לחיזבאללה יתחילו להמריא לכיווננו, כשהחמאס בעורפנו, עלולה להיות מערכה בת שתי חזיתות מהכואבות שהמדינה ידעה.

   

  ככל שחזית החמאס תודבר עתה, יקטן  תאבונו של החיזבאללה לפתוח חזית לבדו, ובכל מקרה העימות מולו יהיה חד חזיתי ונוח יותר לעימות למרות  הפגיעות הצפויות בישראל.

   

  היום 27.9.18

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין