כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  "אור" – בית האמנים בחיפה. השראת האור

  1 תגובות   יום רביעי, 28/11/18, 18:30

   

  בתאריך 1.12.2018 תיפתח בבית האמנים ע"ש שאגאל בחיפה תערוכת עבודות באוצרות של  נעמי -עשת רוזנצויג, אוצרת ואדריכלית שימור ובעצמה ציירת שהציגה בתערוכות בישראל, באירופה ובדרום אמריקה.   האוסף המובא בתערוכה מוקדש בעיקר לנושא האור ולקראת חג האורים. המונח "אור" משמש אותנו למכלול נושאים, תקווה, הארת דרך, מוארות והצלה. בכולם קיים יסוד פוזיטיבי של תקווה ושמחה, בכולם קיים יסוד החיפוש אחר האור המנחה וגואל.  קסמו של האור נמצא גם בנר ונברשת, בעששית ובאורות הרחוב. קיומו אוניברסלי ומגוון, אך יש ליצור אותו יש מאין. העבודות מטפלות בהיבטי האור מזוויות שונות ומרתקות. משולבים בתערוכה עבודות  ציור, צילום, פיסול, חימר פולימרי, ברונזה, אבן, קרמיקה ואף חנוכיות מעבודת יד וסביבונים. הן יוצעו למכירה. 

  ''
  (דניאלה פורת)

  האמנית דניאלה פורת – ציירת ותיקה שהשתלמה אצל  מורים בעלי שם מתייחסת לאור בנקודות המוצא והפרידה ממנו, שחר מול שקיעה, התחלה מול סיום. ההתחלה קרירה וערפילית כהחלטה שלא התגבשה , השקיעה מהווה סיום לתהליך חם שרבי ומתיש. יש בעבודות שלה טעימת הקצב של הטבע ושל קצוות הדרך וסיומה.

   

  ''
  (מארון חביב)

  הצלם מארון חביב מנציח באור פעילות חריגה. דמות במצנח רחיפה מולו דמויות על גדת אגם מרקדות. הדימויים

  פועלים כרקע לטבע ולא כנושא, הטבע נראה כאינסוף מכיל, המרחב הוא השאיפה של האמן. צילומי הטבע שלו הם

  על גבול הריאליזם הפנטסטי.. 

  ''

   

   תשורה נוימן אמנית ילידת פולין  מציגה עבודות מרהיבות המזכירות את הסגנון רמברנדט וואן גוך. האור בעבודות שלה זוכה לעיבוד והבלטה בתוך חשיכה, כתקווה מאירה, כהתמודדות בין החיוב והייאוש. הציורים היפר ראליסטיים זוכים ליופי צורני מודגש ולשאלה האם האור ישרוד. הטכניקה שלה ייחודית ויוצרת פרספקטיבה דינמית שמאפשרת לציורים לתת את הרושם של עומק תלת מימדי כמציאות הסובבת אותם.

  ''
  (רונית טסלר)

   

  האמנית רונית טסלר עדן מציגה עבודות קרמיקה ייחודית באיכותה. איכות העיבוד והדימוי העוברי עוברים אל הצופה בתחושת רכות ופגיעות גם יחד. בעבודתה היא מעבירה את יסוד ההכלה הקיים בה ומסומל בפרי הטבע המכיל בתוכו את פרי הבטן שגם הוא מכיל את דורות העתיד שלו כגלגל חוזר  אינסופי.

  ''
  (טל רינקוב)

  טל רינקוב מציירת מגיל צעיר והינה אמנית אוטודידקטית החוקרת את  דרכי הביטוי האישי כדרך להגיע לרבדים עמוקים. טל מביאה עבודות אקספרסיביות דמויות פופ ארט עתירות צבעים. טכניקת העבודה כוללת שימוש בצבעי אקריליק תוך שימוש במכחולים או בידיה לחוויית המגע עם העבודה זאת  כהתנסות מתמדת בכיווני דרך שהם שאלה ותשובה גם יחד. הדימוי הנשי דומיננטי בעבודותיה בהצהרת אינדיבידואליות וייחוד ושאיפה להכרה בנוכחות, וזאת בשפעת צבעים בלבלוב עוצמתי.

   

  הציירת הותיקה עופרה קטיעי מציגה עבודות ציור אקספרסיבי. תוכן עבודותיה עמוס ודחוס צמחיה ופריחה כבוקעת מתוך הסבך בכוח של אור פנימי, אין בציוריה רמז למקור אור חצוני והוא קורן מבפנים מתוך הדימויים ככוח פנימי הגובר על האפילה השורה בעבודות. יש בעבודותיה עדות לכוח פנימי הנובע מנבכי היצירה של  האמנית שמקבע את נוכחותה בעיני עצמה.

  ''
  (עופרה קטיעי)

   

  שורת האמנים המציגים היא ארוכה וקצרה היריעה מלפרט אותם וכבודם במקומם קיים. האמנים המציגים הם מישראל ומחו"ל וכן אמנים שעלו לארץ והחל ליצור בה.

   

  התערוכה תיפתח בשעה 11.00 יום שבת ה  1.12.2018 ותוצג עד 29.12.2018 מדי יום (למעט ימי א') בשעות 10.00 עד 16.00, בימי שישי ושבת בין 10.00 ל 13.00

   

  כתב וערך יואל אמת 26.11.18

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין