כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  מי צריך את זה בכלל?

  38 תגובות   יום ראשון, 3/2/19, 11:57

  ''

   

   

  מי צריך את זה בכלל?


   

  הכתבה "עכשיו זה מדעי: כלבים גדולים חכמים יותר מכלבים קטנים" מביאה אותי למסקנה ה"מדהימה" פעמים רבות כקודם נוכח כתבות דומות, שהרבה מדענים ממציאים מחקרים ומסקנות מרעישות שהם הגיעו אליהם, שבעצם לא בטוח שמעניינות אף אחד, ואם כן, שדי ברורות לכל מי ששכל ישר לו קצת בקודקודו, ואף אחד לא מבין את הצורך במחקרים הללו שלהם בכלל ולאיזה תועלת ומטרה זו, או שהסיבה ותוצאות המחקר כל כך ברורים שאף אחד לא מבין לשם מה עורכים מחקרים אלה. 

  למשל:  

  יש תיאוריות רבות על התפתחות תבונת בעלי החיים. החיה הזו מפריכה את כולן

  בלי גבול: פולקסווגן הזרימה גז לכלובי קופים

   

  לגבי הכתבה: עכשיו זה מדעי: כלבים גדולים חכמים יותר מכלבים קטנים, מתחילתו, המחקר נראה מיותר כי זה ממילא זה הגיוני שכלב ובכלל יצור חי בעל מוח גדול יותר, יהיו לו יכולות גדולות יותר. העתונות עצמה משתפת פעולה ויש לה אינטרס משלה, ועושה רושם שכבר אין כתבות תחקיר מעניינות שקולות באמת ומוסיפות ידע ועניין ומציפים אותנו בכתבות על "גילויים" מסוג זה של :"מדענים גילו ש...."    יופי, רובנו יודעים את מה שגילו כבר זמן רב, לפחות מי ששכלו אינו מוגבל להגיון ומתמתיקה בלבד אלא גם לאינטילגנציה רגשית, ואם לא זה בטח לא מעניין אותו.

   

  כנראה ש"מחקרים" יש הרבה ואינני מדברת על מחקרים מועילים וממשיים אלא על כל מיני מחקרים שאף אחד לא יודע מי צריך אותם, כי מה שהם מוכיחים כבר ידוע. אז סתם כזה "להאיר עיניים" נראה לי שכדאי להבהיר ש: צריך אותם בטוח ! אולי לא אתם אבל מי שפרנסתו עליהם, החוקרים עצמם שמקבלים משכורות ומענקים ובלי מחקרים ולא יקבלו, הגורמים העסקיים, וגם העתונות שמטרתה להביא קוראים עם "חדשות מרעישות" שאין בהם לא טעם ולא ריח, אבל לפעמים פרסומות סמויות. כל אלה יוצרים עניין והילה למקצוע שהרבה ממנו אינו נחוץ כמו בכתבה זו ואחרות.

   

  לגבי ניסויים בבעלי חיים הסיפור מכופל בחוסר ההגיון והאכזריות שלו, כי אפשר הרי לצמצם אותם ואת סבל בע"ח במיליונים ע"י סימולטורים, שיתוף תוצאות מחקרים בין חברות, ועוד. אלא שלא עושים זאת כי אז ירדו מספרי המחקרים דרסטית, סכומי המענקים, התקציבים והמשרות בנושא.  זה אומר כמובן הפסד גדול לכל הגורמים העוסקים בתחום, התרופות, המדע ומה לא.

   

  אז למה להפחית את הניסויים בבעלי חיים? למה בכלל לעשות לעצמך חיים קשים עם שינוי כל השיטה והמימסד? יותר קל להמשיך בשיטות של קודם, חייהם של בע"ח זולים עד לכדי כאב וזניחים לעומת הכספים הרבים המושקעים בתחום.

   

  בכל שטח ישנן כתבות מסוג זה ש"מדענים גילו ש"  או "מחקרים מוכיחים ש", וכדאי לא להאמין לאף אחד, לא לי או לציבור אוהבי בעלי החיים, לא "לטבעונים", לא לעתון עצמו, ולא לאף צד מאלה.

  תאמינו לשכלכם הישר, חפשו קודם כל את האינטרס, או אז תדעו טוב יותר למי להאמין, ולמי יש סיבות טובות לעשות את המציאות בהתאם למה שהוא רוצה וכדאי לו.

   

  רמז אפשר למצוא ב: מי ביקש מחקר מסוים, מי ואיזה גורם ערך אותו, על ידי איזה גורמים מועסק הכותב אותו, ועם מי יש לו קשרים, ובכלל החיפושים והקשרים בין ממון והון לשלטון יניבו תוצאות מופלאות שיבהירו דברים רבים. 

   

  למשל כשאנו לא מבינים מדוע אישיות ציבורית נוטה לקדם פרויקט מסוים של משהו שאינו בהכרח קשור לתחום, אולי כדאי לחפש בקשרי המשפחה לגורם בתחום, או כשבעל תפקיד ציבורי ידוע בביקורות הפושרות שלו בנושא עליו הוא עצמו ממונה, אפשר לחכות לסיום תפקידו ולראות איזה תפקיד נפל לחיכו בדרך פלאית.....והכל יהיה אז ברור.

   

  הקטע האבסורדי, מנוגד העניינים, ובאורח פלא עדיין חוקי הוא תפקודה של המועצה לניסויים בבעלי חיים למשל, שאנשיה עצמם מתוך אותה מערכת עליהם הם אמורים לפקח.....זה גוף שידוע בהיותו חותמת גומי, שכן הוא מסיבות אלה מאשר כמעט את כל הניסויים נחוצים ואכזריים ככל שיהיו.

  אז מה עשינו כאן?   מי צריך את זה? (הסיפור המדהים של המועצה לניסויים בבע"ח)

  לא עשינו כלום, פיקוח בודאי אין כאן. זה אפילו גוף מזיק, כי יוצר אשלית פיקוח שאינו קיים, החוקרים ואנשי המדע שם מאשרים ומגבים אחד את השני, כולם נותנים טפיחות בשכם, אישורים, ומענקים לכולם, וכולם זוכים.

   

  חוץ מבעלי החיים כמובן.

   

  גם חוץ מציבור משלמי המיסים כמובן שלרוב אינו בדיוק מבין מה קורה, קורא את הכתבות הרדודות על המחקרים הלא נחוצים בעתונות, ומשלם את המחקרים והמיסים של אותם אנשי מדע וחוקרים שעושים ניסויים בלי סוף, עם סבל אדיר ולא נחוץ לבעלי חיים, וממומנים שוב, ע"י הציבור עצמו.

   

  אז מי צריך את כל "המחקרונים" האלה בכלל?  

  לא אנחנו אבל יש בהחלט מי שמרוויחים מהם והרבה, אחרת הם לא היו קיימים, ואם כן, בהחלט במספר מופחת ובאיכות אמיתית של מחקרים ראויים, נחוצים, וללא אינטרסים מסחריים ואחרים.

   

   

  לסיום כדי להעלות יותר את רף הציניות, אשווה מבחינות מסוימות את "המדענים" "החוקרים" ל - "מלומדים", לפחות לגבי קטעים חביבים אלה מ"הטאו של פו" מאת בג'מין הוף:

  Image result for ‫מלומדים, פו הדוב‬‎

  עמ35 


  "השכלה והתנסות לא בהכרח מדברות באותה שפה.  לרבים מאתנו מובן מאליו שראוי להם למה מהמלומדים, לצאת מעט החוצה, לרחרח סביבם, לפסוע הל מדשאות, לדבר אל החיות וכדומה".


  "למלומדים העקרים, הענקת שמות לכל מיני דברים, היא הפעילות החיונית ביותר בעולם, עץ. פרח. כלב. אבל את תבקשו מהם לגזעום את העצים או לדאוג לכלב, החי והצומח הוא מעבר להם, מסתבר".

   

  "המלומדים עושיים להיות מאד נחוצים ויעילים בדרכם המשעממת והמשמימה.....אלא שיש דברים שהם מעבר לאינפורמציות והדברים האלה הם הם חיים.."

   

   

   

  ''

   

   

   

  תגובות שאני אוהבת, שמשלימות ומוסיפות :

   

  לאחרונה פירסם מדען מוח ב"הארץ" מאמר שבו הוא מסביר כמה דואגים לבעלי החיים במעבדות, למשל באוניברסיטאות, ואיך מקשים את חייהם של הנסיינים. צריך רק לקרוא את דוחות מבקר המדינה בנושא כדי לדעת שמדען המוח פשוט משקר.
  Bonbonyetta Smadar מסכמת פה בצורה חריפה וחדה במיוחד את מה שיודע כל מי

  שהתעניין קצת בנושא - גם המדע הפך מזמן לשוק ובעלי החיים הם רק עוד סחורה :
  שאין לה שום ערך מלבד הרווחים שהיא מכניסה, ומה שהכי חשוב זה למכור:

   

   

   

  ''

    5/2/19 13:40:

  1. בזמנו הונהג בארה"ב פרס גיזת הזהב, שניתן למחקרים ע"ח הציבור שהציגו את המובן מאליו (למשל: השפעת ריבוי כלי הרכב בעוד עשרים שנה על העומס בכבישים. מסקנות המחקר: אם יתווספו יותר כבישים והיחס ק"מ כביש/רכב יפחת - העומס יקטן. אם לעומת זאת יתווספו יותר כלי רכב והיחס ק"מ כביש/רכב יגדל - העומס יעלה).
  2. קיים עד היום פרס ה"איגנובל" שתחילה יועד למחקרים אידיוטיים, אך שונה לאידיוטיים או משעשעים. וזאת משום שלמשל, אחד הפרסים הוענק למי שבדק מדוע וילון האמבטיה נצמד לאמבטיה בעת רחצה, גם אם אינו נרטב, ו"התגלה כי האוויר המתחמם בורח ומצמיד אתת הוילון או כל כיו"ב.
  כאן התוצאה אולי בנאלית, אבל עד שלא תחקור - לא תדע. והרבה שאלות אידיוטיות הביאו דווקא לתשובות מחכימות.

  (למה תפוח הניתק מן העץ נופל ולא מרחף, למשל...).


  בסיכום, אכן יש מחקרים שמלכתחילה נועדו לקבלת קרנות מחקר ולקיום אבטלה סמויה, אבל יש גם מחקרים שראוי לבצע פשוט משום שעד עתה היתה אולי דעה לגבי מסקנתם, אבל לא מידע.   דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/2/19 13:27:

   צטט: חלי בארץ הפלאות 2019-02-16 10:31:11

   לגברים גדולים יש בולבלון פיצי בואו נעשה על זה מחקר. לפעמים אני חושבת שיש כמו משוגעים שמתחזים למדענים. שהרי טימטום ומדעים לא הולך. וחוכמה אין לה גודל. תודה על פוסט מעניין

   ''

   תודה לך יקירה על תגובה מעניינת לא פחות, הייתי באמת שמחה לו הייתי רואה יותר תגובות שלך....

     16/2/19 13:25:

   צטט: יסינראל 2019-02-15 14:58:36

   תאו-פרקטיקה [תיאוריה מדעית ניסיון] היא צירוף נכון. אגב, ליהב - הכלב שלי לשעבר, היה בעל ראש קטן וחכם עד מאוד. שבת שלום, לאנושית בבלוגיספירה שלנו

   hi

    

   נכון, בהחלט מסכימה אתך לכן כאמור שמחקרים רבים שווים לכפרות ולא שווים בודאי מימון ומענקים על חשבון הציבור, לא רק שאינם נכונים, אין צורך בהם.

   לגברים גדולים יש בולבלון פיצי בואו נעשה על זה מחקר. לפעמים אני חושבת שיש כמו משוגעים שמתחזים למדענים. שהרי טימטום ומדעים לא הולך. וחוכמה אין לה גודל. תודה על פוסט מעניין
     15/2/19 14:58:
   תאו-פרקטיקה [תיאוריה מדעית ניסיון] היא צירוף נכון. אגב, ליהב - הכלב שלי לשעבר, היה בעל ראש קטן וחכם עד מאוד. שבת שלום, לאנושית בבלוגיספירה שלנו
     14/2/19 21:45:

   צטט: עו"ד ועוד 2019-02-12 17:14:57

   איך שרציתי לספר על ה"איגנובל" ראיתי שאריאל דר הקדים אותי. באסה.

    

    

    

   וזה סימן של מה???

   שאתה צריך לבוא לבקר הרבה יותר    לשון בחוץ    צעקה    קריצה

     12/2/19 17:14:
   איך שרציתי לספר על ה"איגנובל" ראיתי שאריאל דר הקדים אותי. באסה.
     11/2/19 19:08:

   צטט: א ח א ב 2019-02-09 12:55:41

   "מחקרים מוכיחים" ביטוי שכל כולו נפיחות עלובה וניסיון להתהדר בנוצות של אחרים.

   מה המחקר? מה היו שאלות המחקר?

   מה הייתה האוכלוסייה? מה היתה הדגימה? מה סטיית התקן? 

   מה המסקנה הנתמכת בהוכחות אמפיריות?

   מחקרים מוכיחים שמי שמשתמש בביטוי - "מחקרים מוכיחים" מנסה למכור לך משהו שנחיצותו או הצורך בו מוטלים בספק.  

   תמונה קשורה

   בדיוק, ואני מביאה את הלינק לכתבה לא מבוססת כזו אחת לדוגמא, שיראו

     11/2/19 19:06:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2019-02-07 12:05:15

   .

   את פוגשת את הפוליטקלי קורקט ודורשת קורקט.

   הרבה דברים קורים בשם מדע או השכלה.

   כל מקצוע והפוליטיקלי קורקט שלו, לא חסר..

   בשורה התחתונה כל אחד דואג לאחוריו, הכל כסף.

   אלה המשתדלים (את ואחרים) וכל אחד בנושא האנושי או החברתי שלו, תורמים וכל אחד מקומו ויכולוליו.

   הרי לא חסרים אצלנו נושאים מעופשים.

   תוצאת תמונה עבור ‪scared mouse‬‏

   כן, וכשאחד הנושאים המעופשים הוא על חשבונו, סבלו וחייו של מי שאינו יכול להגן על עצמו, וכשזה נעשה כמובן מאליו, עדיין בצורה חוקית, אך לא הוגנת והומאנית, כשזה כך והם חסרי ישע וסבלם מחריד ובקנה מידה נוראי - אז אני רואה לעצמי חובה להגיב, לציין זאת, ולמחות נגד כך וגם לפעול.

     11/2/19 19:04:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-02-05 19:17:26

   והספר.... אוי. בקטע המצוטט מה זה "לפסוע הל" ו"לגזעום"? חוץ מהתוכן שבהצצה קלה נראה מקומם - זה פשוט תרגום רשלני במיוחד.

   תמונה קשורה

   אני לא יודעת איפה בדיוק את מתכוונת, עברתי שוב, ולא ראיתי את המילים הללו בטכסט שלי, אשמח אם תכווני אותי בדיוק.

   תודה.

     11/2/19 19:01:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-02-05 19:13:25

   יקירתי, בימים אלה אני קצת בצרות חמורות יותר, אבל חייבת לציין שעל פניו -מדובר במדעי הקשקוש-בלבוש.

   תוצאת תמונה עבור ‪scared mouse‬‏

   בהחלט. מדעי הקישקוש בלבוש שלפעמים יצורים חיים משלמים בסבל נוראי וחיים עבורם, אה, וגם האזרחים במיסים, זה יורד מהם המענקים האדיוטים שאלה מקבלים כדי לערוך אותם.

     10/2/19 18:45:

   צטט: פצצת אטום 2019-02-05 18:30:48

   ולמה קיפחו במחקר החשוב הזה את הכלבים הבינוניים?! ואני אומר בואי נעשה מחקר על חוקרים משועממים שמחפשים רעיונות למחקרים מטופשים...

   תמונה קשורה

   אין בעיה מבחינתי בשום מחקר אדיוטי שהוא, רק שלא יהיה על חשבון אף אחד, לא על חשבון הציבור, ולא חשבון סבלם ומותם של בעלי חיים חסרי ישע.

   מבחינתי אנו שנינו במימון עצמי יכולים לערוך מחקר שלא יהיה ממנו דוגמא טובה יותר לטפשות. מה דעתך?

     10/2/19 18:39:

   צטט: אריאל דר 2019-02-05 13:40:40

    

   אריאל, תודה לתגובתך, שווה לחכות לה כל כך הרבה זמן.....אני מעדיפה כמובן לראות יותר תגובות שלך אם זו הדוגמא. היא מצוינת ואני מוסיפה אותה לפוסט עצמו.  

   1. בזמנו הונהג בארה"ב פרס גיזת הזהב, שניתן למחקרים ע"ח הציבור שהציגו את המובן מאליו (למשל: השפעת ריבוי כלי הרכב בעוד עשרים שנה על העומס בכבישים. מסקנות המחקר: אם יתווספו יותר כבישים והיחס ק"מ כביש/רכב יפחת - העומס יקטן. אם לעומת זאת יתווספו יותר כלי רכב והיחס ק"מ כביש/רכב יגדל - העומס יעלה).

    שמעתי על זה אבל איכשהו לא קישרתי. מצוין. לפחות שם מודעים לזה ואינם מסתירים. מצחיק שגם נותנים על זה פרס.
   2. קיים עד היום פרס ה"איגנובל" שתחילה יועד למחקרים אידיוטיים, אך שונה לאידיוטיים או משעשעים. וזאת משום שלמשל, אחד הפרסים הוענק למי שבדק מדוע וילון האמבטיה נצמד לאמבטיה בעת רחצה, גם אם אינו נרטב, ו"התגלה כי האוויר המתחמם בורח ומצמיד אתת הוילון או כל כיו"ב.
   כאן התוצאה אולי בנאלית, אבל עד שלא תחקור - לא תדע. והרבה שאלות אידיוטיות הביאו דווקא לתשובות מחכימות.

   (למה תפוח הניתק מן העץ נופל ולא מרחף, למשל...).

   מדהים, פשוט מדהים איך לא ידעתי על הפרסים של המחקרים ה"מצויינים" הללו.
   בסיכום, אכן יש מחקרים שמלכתחילה נועדו לקבלת קרנות מחקר ולקיום אבטלה סמויה, אבל יש גם מחקרים שראוי לבצע פשוט משום שעד עתה היתה אולי דעה לגבי מסקנתם, אבל לא מידע. 

   בהחלט. ואני לא מערערת על דברים לגבי מחקרים נחוצים, אבל גם אלה לצערי כפולים ומכופלים, ועודים את אותו מחקר פעמים רבות, במקום למשל לשתף כמה חברות יחד ולהתחלק בתוצאות וההוצאות. אפשר גם באלה לחסוך הרבה מכספי הציבור.   אבל אף אחד לא רוצה לחסוף בכספי הציבור בדיוק להיפך.

   תוצאת תמונה עבור ‪cake best pic‬‏ 

   מוענק לך בזאת פרס התגובה המצטיינת לי לשנת 2019   קריצה

     10/2/19 18:30:

   צטט: באבא יאגה 2019-02-09 08:32:27

   חזרתי וקראתי. כמו בכל ידיעה, חדשה וכו, וכך גם בציטוטי מחקרים, חשוב לדעת מה מקור הידיעה.

   תמונה קשורה

   ואני שוב ושוב אומרת ומדגישה זאת לא רק לך לכולם, שאני תמיד תמיד מביאה את מקור הידיעה בהיפרלינק. המילים שמודגשות בכחול, שימי עליהם את העכבר, ותראי שזה משנה סימן, זה הסימן של היפר לינק, תקליקי בעכבר ותגיעי לכתבת המקור.

   זו פעם שניה שאת או מישהו אחר מעיר על כך, ואין סיבה. אני תמיד מביאה את המקור של הדברים כשהם אינם שלי.

     9/2/19 12:55:

   "מחקרים מוכיחים" ביטוי שכל כולו נפיחות עלובה וניסיון להתהדר בנוצות של אחרים.

   מה המחקר? מה היו שאלות המחקר?

   מה הייתה האוכלוסייה? מה היתה הדגימה? מה סטיית התקן? 

   מה המסקנה הנתמכת בהוכחות אמפיריות?

   מחקרים מוכיחים שמי שמשתמש בביטוי - "מחקרים מוכיחים" מנסה למכור לך משהו שנחיצותו או הצורך בו מוטלים בספק.  

     9/2/19 08:32:
   חזרתי וקראתי. כמו בכל ידיעה, חדשה וכו, וכך גם בציטוטי מחקרים, חשוב לדעת מה מקור הידיעה.
     8/2/19 12:06:

   צטט: * חיוש * 2019-02-05 12:12:09

   צהריים טובים סמדר יקרה לי נשיקה

   כמו שכתבת מי צריך את זה בכלל ?

   כשקראתי על המחקר לא ידעתי אם לצחוק או לבכות

   אני לא חוקרת ולא מומחית אני סך הכל אדם שאוהב בעלי חיים

   וכל ימיי חייתי עם כלבים

   הכלבים הגדולים והקטנים הם כמו ילדים קטנים ואם מאתגרים אותם

   ומדברים אליהם כל הזמן, מחמיאים להם, מכוונים אותם לגבי מה אסור ומה מותר

   בצורה אנושית ובאהבה נגלה גם אצל הכלבים הקטנים חוכמה /( חוכמת חיים) ענקית.

   וצחקתי לעצמי אחרי המחקר מה יגידו בעלי הכלבים הגדולים? :

   "יש לי כלב גדול אמרו עליו במחקר שהוא חכם ומנת המשכל שלו גבוהה,

    אבל  יש לו הרגל לחרבן בחצר הבית חצי שעה אחרי הטיול בחוץ......"

   תודה ששיתפת אותנו

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   ימים טובים

    

   ------  

   Image result for Wiebke Rauers Illustration

   אין כללים, והרבה מהמחקרים הללו די טפשיים ולא נחוצים.

    

     7/2/19 20:25:

   צטט: דוקטורלאה 2019-02-05 11:49:38

   למען הדיון בנושא, נניח את ההיפך. מחקרים רבים מתפרסמים בנושאים שונים, ורק מחקר בודד אחד אינו מתפרסם בקשר לבעלי-חיים, לכלבים, לחתולים וכדומה. מה אז היינו אומרים?

   Image result for Vector illustration cat happy

   אוי מצחיקה שלי, שוב פספסת את הנקודה העיקרית של הפוסט. המדובר לא על בעלי חיים, המדובר על האופן, הצורה, האינטרס של המפרסמים מחקרים מסוימים. זה יכול להיות בו זמנית על תרופה מסוימת, על מזון ספציפי שמי שאומר שהוא בריא הוא יועץ של היצרנים....

   זו הנקודה....

     7/2/19 19:16:

   צטט: oren ben yosef 2019-02-04 19:56:39

   תודה סמדר. זוהי מציאות בלתי נסבלת עבור בעלי החיים.

   Hedgehog (erinaceus albiventris) isolated ></p> <p><span style=כן, וכמה מהציבור יודעים עליה? 

   אנחנו, אוהבים, פעילים, אבל רוב הציבור לא יודע מאומה ואוכל ובולע מה שגורמים אינטרסנטים בעתונות מאכילים אותו בכף ענקית.

     7/2/19 13:34:

   צטט: shimi79 2019-02-04 15:36:38

   קוראים לזה קליק בייט . כלומר "כתבה" שכל מטרה לגרום לה שגולשים יכנסו אליה וכך יחשפו לפרסומות..

    

   Image result for cartoon illustration of a thinking cat

   סוף סוף רואים אותך, שמחתי.

   מה זה משנה איך קוראים לזה? רציתי לדבר על זה להעלות לזה קצת את המודעות, כי נתקלתי מספר פעמים שאנשים קוראים בעתון ולא שמים לב להמון דברים שצריך, כמו מי כתב את המחקר....שזה אומר הרבה. למשל אם תזונאית שעובדת בשירות מועצת החלב כותבת על כך שהחלב בריא מאד ומלא סידן, וצריך לשתות ולצרוך מוצרי חלב, צריך לשם לב לדברים כגון אלה ולהתייחס בהתאם.

   .

   את פוגשת את הפוליטקלי קורקט ודורשת קורקט.

   הרבה דברים קורים בשם מדע או השכלה.

   כל מקצוע והפוליטיקלי קורקט שלו, לא חסר..

   בשורה התחתונה כל אחד דואג לאחוריו, הכל כסף.

   אלה המשתדלים (את ואחרים) וכל אחד בנושא האנושי או החברתי שלו, תורמים וכל אחד מקומו ויכולוליו.

   הרי לא חסרים אצלנו נושאים מעופשים.

     7/2/19 10:17:

   צטט: מאשהליימט 2019-02-04 09:45:26

   מזעזע. על חשבון סבלם וחירותם של בעלי חיים, אנשי "מחקר" כותבים עבודות ומתקדמים במסלול זרוע דם ורוע. עוד סובלים מכך בני אדם, שלא זוכים לפירות של השקעה במחקר מתקדם, מחקר שאינו עושה שימוש בבעלי חיים אלא בשיטות מדעיות מדויקות. ניסויים בבעלי חיים אינם מדע. הם סדיזם טהור לשם סיפוק צרכים סדיסטיים, ותו לא.

   תוצאת תמונה עבור ‪scared dog‬‏

   לצערי המזעזע הזה עדיין חוקי, ולא כל האנשים רואים זאת כך, ישנם מי שאפילו מצדדים בזוועה הזו. לא יכולה להבין את זה.

     6/2/19 21:49:
   אחזור ואקרא
     6/2/19 17:58:

   צטט: ~ ~ 2019-02-03 13:55:33

   את צודקת לגמרי

    

    

   תודה מותק, כמה שאני רוצה שפעם אחת תוכיחו לי שאינני צודקת והלוואי והייתי כאן טועה.מזעיף את הפה

     6/2/19 12:21:

   צטט: sari10 2019-02-03 13:02:11

   יקירתי, את פשוט צודקת.
   ככה זה בעולם הממש לא מושלם שלנו.
   יש אכזריות ויש אינטרסים ויש לכלוך.
   זה מתייחס לבעלי חיים וגם לדברים אחרים.
   וכן. חבל מאוד שככה זה.

   Image result for dividers

   תודה יקירה, 

   לא חייבים לקבל את זה ולא חייבים לנהוג גם כך, שוכחים את זה לפעמים....

     5/2/19 21:00:

   צטט: goodyear2016 2019-02-05 20:40:53

   אני בעד "חיה ותן לחיות" . אני אוהבת את החיים הטובים ונמאס לי לקרוא פוסטים שלא יכולים לשפר את חיי ואת חיי החיות . אומנם את כותבת באופן קבוע על מצוקתם של בעליי החיים אך זה מעיד רק עליך סמדר חמודה .. שאת נמצאת במעגל סגור . זה לא מטיב איתך להתעסק כל הזמן ברוע ובהתיחסות הזולת לבעליי חיים . את לא יכולה לשנות כלום . את יכולה רק לתת דוגמא . תטפלי בחיות בפועל ומי שיכבד אותך ילמד ממך לטפל בחיות בפועל . ראי אותי יש לי פינת האכלה ולינה בחצרי של למעלה מ- 50 חתולים . לבת שלי שתחייה יש פינת האכלה בכפר הילדים של למעלה מ- 50 חתולים . אנחנו מלמדות אנשים לטפל בבעליי חיים ולסייע להם בפועל . לאחותי שתחייה יש פינת האכלה של למעלה מ- 50 חתולים . זה לא בושה להגיד אך דרך המסירות שלי לבעליי חיים 'כלבים וחתולים' אנשים רבים החלו להאכיל ולטפל בחתולים . רק צריך לתת דוגמא יומיומית . אני בפייסבוק מחקתי את כל הקהילות של החתולים והכלבים שמעלים תמונות מזוויעות וכותבים על כלבים וחתולים שעברו התעללויות . זה לא מעניין אותי לקרוא . אני לא במקום הזה !!!

   ''

   תודה לתגובתך,

   את במקום שנוח לך יותר לחיות בו, את עושה מה שיכולה אך מעבר לתחום הצר הזה שלך שהחלטת שזה מה שאת עושה אינך רוצה לדעת דבר.

   וזה בסדר, זו הדרך שלך.

   אנשים פעילים ואוהבי בעלי חיים רבים זו אינה הדרך שלהם, הם פועלים ברחב, בצורה רחבה, ולא רק בצורה צרה בדלת אמותיהם, הם גם חושבים ואוהבים שונה ממך.  

   וגם בזה בסדר, כל זמן שאדם אוהב ועושה טוב. יש מי שלא עושים בכלל.

   מעבר לזה אינני חושבת שאת במקום לומר למישהו אחר, שיחסית אינך מכירה מספיק אם הוא במקום טוב או לא טוב, או לייעץ לו במה להתעסק.....את נותנת את עצמך כדוגמא, אבל לא תמיד, לכל אחד הדוגמא הזו מתאימה.

   מעריכה עם זה את הטוב שאת עושה, מעריכה מאד.

   עם זאת, למרות שאת מציינת ש"אינך במקום הזה" עלייך להבין שאחרים אינם במקום שלך, וכל אחד במקום שלו.....

   תודה חברה, תודה יקרה, יודעת שכוונתך ומעשייך טובים.

    

     5/2/19 20:46:
   אגב , המחקר נכון וצודק . לכלבים גדולים יש יותר אינטליגנציה ריגשית מכלבים קטנים . כמו כלביי נחייה . כלבים בשרות הצבא והמשטרה כולם בגודל בינוני-גדול .
     5/2/19 20:40:
   אני בעד "חיה ותן לחיות" . אני אוהבת את החיים הטובים ונמאס לי לקרוא פוסטים שלא יכולים לשפר את חיי ואת חיי החיות . אומנם את כותבת באופן קבוע על מצוקתם של בעליי החיים אך זה מעיד רק עליך סמדר חמודה .. שאת נמצאת במעגל סגור . זה לא מטיב איתך להתעסק כל הזמן ברוע ובהתיחסות הזולת לבעליי חיים . את לא יכולה לשנות כלום . את יכולה רק לתת דוגמא . תטפלי בחיות בפועל ומי שיכבד אותך ילמד ממך לטפל בחיות בפועל . ראי אותי יש לי פינת האכלה ולינה בחצרי של למעלה מ- 50 חתולים . לבת שלי שתחייה יש פינת האכלה בכפר הילדים של למעלה מ- 50 חתולים . אנחנו מלמדות אנשים לטפל בבעליי חיים ולסייע להם בפועל . לאחותי שתחייה יש פינת האכלה של למעלה מ- 50 חתולים . זה לא בושה להגיד אך דרך המסירות שלי לבעליי חיים 'כלבים וחתולים' אנשים רבים החלו להאכיל ולטפל בחתולים . רק צריך לתת דוגמא יומיומית . אני בפייסבוק מחקתי את כל הקהילות של החתולים והכלבים שמעלים תמונות מזוויעות וכותבים על כלבים וחתולים שעברו התעללויות . זה לא מעניין אותי לקרוא . אני לא במקום הזה !!!
   והספר.... אוי. בקטע המצוטט מה זה "לפסוע הל" ו"לגזעום"? חוץ מהתוכן שבהצצה קלה נראה מקומם - זה פשוט תרגום רשלני במיוחד.
   יקירתי, בימים אלה אני קצת בצרות חמורות יותר, אבל חייבת לציין שעל פניו -מדובר במדעי הקשקוש-בלבוש.
     5/2/19 18:30:
   ולמה קיפחו במחקר החשוב הזה את הכלבים הבינוניים?! ואני אומר בואי נעשה מחקר על חוקרים משועממים שמחפשים רעיונות למחקרים מטופשים...
     5/2/19 13:40:

   1. בזמנו הונהג בארה"ב פרס גיזת הזהב, שניתן למחקרים ע"ח הציבור שהציגו את המובן מאליו (למשל: השפעת ריבוי כלי הרכב בעוד עשרים שנה על העומס בכבישים. מסקנות המחקר: אם יתווספו יותר כבישים והיחס ק"מ כביש/רכב יפחת - העומס יקטן. אם לעומת זאת יתווספו יותר כלי רכב והיחס ק"מ כביש/רכב יגדל - העומס יעלה).
   2. קיים עד היום פרס ה"איגנובל" שתחילה יועד למחקרים אידיוטיים, אך שונה לאידיוטיים או משעשעים. וזאת משום שלמשל, אחד הפרסים הוענק למי שבדק מדוע וילון האמבטיה נצמד לאמבטיה בעת רחצה, גם אם אינו נרטב, ו"התגלה כי האוויר המתחמם בורח ומצמיד אתת הוילון או כל כיו"ב.
   כאן התוצאה אולי בנאלית, אבל עד שלא תחקור - לא תדע. והרבה שאלות אידיוטיות הביאו דווקא לתשובות מחכימות.

   (למה תפוח הניתק מן העץ נופל ולא מרחף, למשל...).


   בסיכום, אכן יש מחקרים שמלכתחילה נועדו לקבלת קרנות מחקר ולקיום אבטלה סמויה, אבל יש גם מחקרים שראוי לבצע פשוט משום שעד עתה היתה אולי דעה לגבי מסקנתם, אבל לא מידע. 

     5/2/19 12:12:

   צהריים טובים סמדר יקרה לי נשיקה

   כמו שכתבת מי צריך את זה בכלל ?

   כשקראתי על המחקר לא ידעתי אם לצחוק או לבכות

   אני לא חוקרת ולא מומחית אני סך הכל אדם שאוהב בעלי חיים

   וכל ימיי חייתי עם כלבים

   הכלבים הגדולים והקטנים הם כמו ילדים קטנים ואם מאתגרים אותם

   ומדברים אליהם כל הזמן, מחמיאים להם, מכוונים אותם לגבי מה אסור ומה מותר

   בצורה אנושית ובאהבה נגלה גם אצל הכלבים הקטנים חוכמה /( חוכמת חיים) ענקית.

   וצחקתי לעצמי אחרי המחקר מה יגידו בעלי הכלבים הגדולים? :

   "יש לי כלב גדול אמרו עליו במחקר שהוא חכם ומנת המשכל שלו גבוהה,

    אבל  יש לו הרגל לחרבן בחצר הבית חצי שעה אחרי הטיול בחוץ......"

   תודה ששיתפת אותנו

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   ימים טובים

    


     5/2/19 11:49:
   למען הדיון בנושא, נניח את ההיפך. מחקרים רבים מתפרסמים בנושאים שונים, ורק מחקר בודד אחד אינו מתפרסם בקשר לבעלי-חיים, לכלבים, לחתולים וכדומה. מה אז היינו אומרים?
     4/2/19 19:56:
   תודה סמדר. זוהי מציאות בלתי נסבלת עבור בעלי החיים.
     4/2/19 15:36:
   קוראים לזה קליק בייט . כלומר "כתבה" שכל מטרה לגרום לה שגולשים יכנסו אליה וכך יחשפו לפרסומות..
     4/2/19 09:45:
   מזעזע. על חשבון סבלם וחירותם של בעלי חיים, אנשי "מחקר" כותבים עבודות ומתקדמים במסלול זרוע דם ורוע. עוד סובלים מכך בני אדם, שלא זוכים לפירות של השקעה במחקר מתקדם, מחקר שאינו עושה שימוש בבעלי חיים אלא בשיטות מדעיות מדויקות. ניסויים בבעלי חיים אינם מדע. הם סדיזם טהור לשם סיפוק צרכים סדיסטיים, ותו לא.
     3/2/19 13:55:

   את צודקת לגמרי

     3/2/19 13:02:

   יקירתי, את פשוט צודקת.
   ככה זה בעולם הממש לא מושלם שלנו.
   יש אכזריות ויש אינטרסים ויש לכלוך.
   זה מתייחס לבעלי חיים וגם לדברים אחרים.
   וכן. חבל מאוד שככה זה.

   ארכיון