כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  נוגעת במצולות – תערוכתה של אורלי שלם "מ(כ)חול החיים"

  1 תגובות   יום רביעי, 6/2/19, 21:00

   

  בגלריית המגדל פרישמן 46  פינת דיזנגוף 100 בתל אביב נפתחה ביום ה' 14.2.2019 תערוכתה של  אורלי שלם תושבת הישוב הקהילתי נילי הסמוך למודיעין. האמנית מציגה תערוכה רטרוספקטיבית של עבודות המסכמת שנים של מסע גילוי וחשיפה עצמית באמצעות האמנות הפלסטית כמדיה תרפויטית. אורלי ינקה את כישוריה המקצועיים מעסוקה כמעצבת גרפית בענפי הדפוס ועצוב. בעסוקה זה הייתה שבויה בקונספט המקצועי הנדרש להפקת עיצוב מסחרי המהווה מסגרת לעיתים כובלת לדחפי יצירה אישיים. בגיל 40 החליטה ללמוד ציור ומאז היא מציירת במסלול משולב בעבודה אוטודידקטית עם הכשרה ממורים ידועים.

   

  המורה פרלה זמיר הציעה לה לכסות את עיניה למספר שעות, כדי להשתחרר מהניראות הכובלת ולחוות את דמיונה ללא הפרעה. מכאן והלאה היא למדה להסיט את השליטה העצמית בהכרה, את הביקורת והשיפוטיות הצידה ונתנה לחיווייה הפנימיים להנחות את ידיה האוחזות במכחול לבצע את שליחותן, ביטוי לפנימיותה.

  ''

   

  אורלי ציירה מספר שנים מחוץ לביתה במסגרת מאורגנת עד שהחליטה לחזור לביתה, תרתי משמע והקימה סטודיו במקום מגוריה. היא עוסקת כיום בין היתר בלימוד ציור למבוגרים. עולמם מסקרן אותה ודרכם היא יכולה לחוות עולמות נוספות בתוכה המחפשים את הגירוי המתאים  כדי להתגלות. עולמם העשיר, זיכרונותיהם, חוכמתם, סיפוריהם, וקרבתם לסופם מפעילה אצל אורלי את האמפתיה והסיפוק שהם דלק לעיסוקה עימם. עבודתה עם מבוגרים מקרב אותה ליעוד תרפויטי רחב ועמוק יותר ומכין אותה לשלב הבא שקורא לה מבעד למסכי העתיד, ואז גילוייה יעשירו אותה ואותה שוב.

   

  ''

  אורלי מציירת בסגנון  אקספרסיוניסטי אבסטרקטי הדומה לתיעוד מצולות הים. רקמות, רטטים, עולם תת ימי עשיר וצמחיה מסתורית מתעדים את התדרים והרגשות שהיא חווה ומתעדת כסיסמוגרף חי ופועם. העבודות משקפות בנאמנות עולם פנימי עשיר, מהדהד, צבעוני, ומתפתח. וככל שהיא נחשפת אליו יותר ויותר כך הוא מתגלה לה ולצופה בעבודותיה מזוויות חדשות . היצירות פותחות את הדלת להצצה אל סיגנלים והתרחשות אינטימית המהווה ראי פנימי מרתק של רגשות, כעס, שמחה, תסכול, והתרגשות מהווים את הסיגנל הקובע את כיוון היצירה.  אורלי מציירת באקריליק על קנבס על פורמטים גדולים יחסית ועבודותיה חובקות את מרחב המסתורין והדקורטיביות גם יחד בבת אחת. יש בדימויים שלה אווירה של טרנזיט, מעבר עונות, תנודה לקראת ההתרחשות הבאה, אי שקט נעים של חיים תוססים והתפתחות. כל אלה הם חגיגה צבעונית של שמחת חיים שהאמנית חווה בהתגלות רגשותיה לפניה על הבד. הנופים התת ימיים והאווריריות שלהם גם יחד, משדרים איכות אוניברסלית בהיותם הדימויים שלמעל לזמן והמקום.  המרקמים המונוכרומטיים הינם בעלי עוצמה וחיות משולבת

  ''

   

  במסתורין של הקיום, והסוד הפנימי מונצח ויזואלית בעשרות אופנים במגוון העבודות. דימויי הטבע הם רק המגש עליו היא עורכת את חוויותיה – גילוייה. המתבונן בעבודות ישאל הרבה שאלות, ובזה כוחן של היצירות שהן שואלות את המתבונן ומבקשות את תשובתו לעצמו, הריגוש שהן מעוררות מעיד שהן ראי לרגשותינו כמו מוסיקה המפעילה בתוכנו פעימות שאחרת לא היינו חווים אותם.. הדרך המפותלת שעברה אורלי שלם, מעסוק בגרפיקה ועד לתערוכה זו מעידה שכוח היצירה היה טבוע בה מלידתה והתווה את דרכה עד שמצא פורקן באמצעותה. אורלי שלם היא אמנית מועדת לאמנות מראשיתה, והיא נועדה לצמוח אל מרחבי יצירה חדשים הממתינים לה מעבר למפתן ההווה.

   

  התערוכה מוצגת בלובי מגדל פרישמן 46 פינת דיזינגוף 100, תל אביב

  שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ו' בין השעות :10:00-22:00

  נעילת התערוכה : סוף יוני 2019


  האמנית בפייסבוק: facebook.com/orlyshalemart

  האמנית באינסטגראם: orlyshalem_art

  אתר האמנית: www.orlyshalem.com

   

    

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין