כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  פעמי אביב – בתערוכה קבוצתית במשכן לאמנויות ברעננה

  1 תגובות   יום שישי , 12/4/19, 16:16

   

  בתאריך 14.4.19 בערב נפתחה תערוכה של קבוצת אמנים ישראליים עכשוויים לציון תחילת עונת הלבלוב הבא ופרידת הסתיו. האביב הוא פעימה בשעון הביולוגי של הטבע, לעומת החורף המשדר התכנסות פנימה מהווה האביב פתיחת צוהר להתחלות חדשות לאופטימיות ולהתחדשות. הסקירה תתמקד בשלושה מהאמנים לשם ייצוג הנושא, ומבלי לגרוע מערכם של השאר.

   

  ''

  הפסלת ברשת דבורה סיון מציגה עבודות יד ברשתות ברזל מגולוון שעבר עיבוד לדימויים המחיים אנושיות ותנועה דרך חפצים המשמשים ביום לרבות פרטי לבוש וזאת עם הומור ורכות. החומר הידידותי המעוצב בכף ידה תרתי משמע מקבל את צורתו במגע

  ישיר. העבודות נושאות את חותמה של האמנית אשר נוגעת באנרגיות שהיא רוצה לחוות לעבד לעדן וללטף. דבורה עבדה ברוב שנותיה במערכת החינוך כמורה לביולוגיה, גלשה לענף המחשבים והמדיה הדיגיטלית ואז החליטה לצאת לחופש ממטלות אל יצירתיות באופן ספונטני. מפגש אקראי לכאורה עם מורה לפיסול ברשת סלל את דרכה לאמנותה להיום. מאז היא יוצרת והופיעה בתערוכות שונות. כיום היא פועלת בסטודיו בכפר סבא  בו היא גם מעבירה סדנאות. בתוך עולם האמנות מהווה הפיסול ברשת זרם צעיר יחסית ושולי בנוכחותו שתופס מקום בהדרגה. דבורה  סיוון הינה אמנית מחדשת שהוסיפה לענף הפיסול ברשת ביטויים חדשים המהווים שלט דרכים לעוסקים באמנות זו ובכלל.

   

  ''

  בתיה גזית –הינה אמנית רב-תחומית אשר החלה דרכה בפיסול בנייר במשך כ 10 שנים. היא הפכה לאלמנת מלחמה עם שני בנים בגיל צעיר ועבדה רוב ימיה בבנק. לאחר מכן עסקה בסידור פרחים ואז החלה לצלם פרחים ולעטר אתם ברקע דיגיטלי שעיבדה במחשב והתוצאה היא שילוב מדיות המשדרות יופי אבסטרקטי משולם עם דימויים שבחרה, בעיקר דימויי פרחים שעוברים דרכה טרנספורמציה חזותית.  לדבריה היא לוקחת את העבודות שהיא עושה כראי משקף חיים ורגשות אותן היא צובעת לפי מצב רוחה בין אם שמחה או געגוע לזוגיות, זאת עם הרבה כבוד למעמד הנשים. חומרי הגלם שלה הם הרגעים המקריים אותם היא פוגשת או חווה, כל אובייקט שהיא פוגשת בדרכה, חפץ, שפת גוף  או צלום ישן.  כל אלה מפעילים אצלה את דחף היצירה וההתחדשות ומפיגים את תחושת גילה המבוגר, כי האביב צעיר לנצח.

   

  שלמה ישראלי- מציג מספר עבודות צילום המתחרות בהצלחה באמנות הפלסטית המקובלת בהיות צלומי סיפור ומעמד המייצר מטפורה. העבודה window מתארת דמות צופה בחלון, מהחשיכה אל האור ומהסגירות אל הפתיחות. התכנים שאובים מניסיונו של שלמה ישראלי כמוסיקאי ומנחה תכניות מוסיקה בקול ישראל . המוסיקה הרי אינה רק צלילים אלא גם תוכן המספר ומתאר חיווי ותובנה. 


  ''
    את הטקסטורה כולל מקצב וצבעים הקשורים בעולם המוסיקה העתיק לעבודות צילום המתעדות חיפוש אחר המשמעות הנסתרת מאחורי הנראות המובנת מאליה לכאורה. הצילום שלו ומתרחק ממושג של צלום מתעד או יוצר אתוס. לעתים הוא יטשטש את העבודה  ויעמעם אותה כדי לגרות ולאתגר את הצופה לחיפוש משמעות  נוספת, וגם כדי לבטא את עמדתו כי הדימוי של המציאות כמוצר קטלוגי הינה שגויה וכי החוויה האנושית נדרשת לאיתור על ידי חקר והטלת ספק בייצוגה הצורני המגמתי הממוסחר. העבודות של ישראלי הן מסע אליו ניתן להצטרף ולשוט עם השאלות  שהן מעלות אל עבר תובנות מנחות ושאלות מכוננות.

   

  אמנים נוספים המציגים בתערוכה הם:  חנה שינינגר, ליאת גבע, סגי ארז, ציפורה בראבי, רות קמפל, רחל אלקלעי, שחר כץ,  תאיר חיטרון – פרנס

   

  אוצרת התערוכה ד"ר אביבית אגם-דאלי

  תערוכת האביב תתקיים מתאריך 11.4.19 ועד 11.5.19 במשכן לאמנויות ברעננה ברח' הפלמ"ח 2א.

  המשכן פתוח כל שעות היום מלבד בחגים.  פרטים מדויקים ניתן למצוא באתר המשכן.

   

  כתב וערך  יואל אמת 12.4.19

  © כל הזכויות שמורות   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין