כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ימים אחרים

  בבלוג זה נעסוק בעיניינים אקטואלים אך גם בנושאים שונים ומגוונים שאינם על סדר היום.

  מיזם התחבורה החדש של עיריית תל-אביב

  0 תגובות   יום שבת, 12/10/19, 23:36

  אם לא יהיו הפתעות מרעישות, תפרסם בקרוב עיריית תל אביב , מכרז לבחירת זכיין שיפעיל מטעמה שירות תחבורה עירוני בשבתות ובחגים.

                                    פירוט השירות

  השירות יורכב מחמישה קווים שיפעלו מהשעה שמונה בערב שבת, ועד שתיים לפנות בוקר, וכן, מהשעה 9 בבוקר ועד מוצאי יום השבתון.

  רשת המסלולים תאפשר להגיע בהחלפה אחת, או לכל היותר שתיים, בין כל נקודה לכל נקודה בתל אביב, כמו בימי חול. בהערכה שמרנית, טווח הכיסוי של השירות מבטיח ל-80% מתושבי תל אביב גישה לתחנת אוטובוס במרחק שאינו עולה על 600 מטר מביתם וממקום הבילוי שלהם.

  הרשת מחברת את הנוסעים לנקודות היציאה וההורדה של קווי התחבורה הבינעירוניים הפועלים בשבת במוניות שירות. 

  קווי התחבורה התל אביבים יצאו לדרך בתדירות שתנוע בין עשרים דקות לחצי שעה בכל קו.

  בקטעי הרחובות שבהם מתוכננת חפיפה בין קווים, כמו במרכז העיר ובצירים הראשיים בשכונות הצפון והדרום, התדירות תעלה ל-15 ואף עשר דקות, וכך ניתן יהיה לקצר את זמן הנסיעה באמצעות החלפה ישירה בין קווים. 

  נשאלת השאלה: מה דרוש כדי שתכנית זו תקרום עור וגידים?

                                פירוט דרישות המיזם

  ניתן לראות כי תפעול חמישה קווים בסופי השבוע דורש צי של 40 אוטובוסים וכ-50 נהגים.

  לפי המחירים המקובלים בשוק, עלות הפעלת שירות בהיקף כזה מתקרבת ל-250 אלף שקל בכל סוף שבוע וכ-12 מיליון שקל בשנה.

  חשוב לציין כי בחוזה ארוך טווח אפשר לבקש ולהשיג מחיר טוב יותר, ולצמצם את ההוצאה ל-10 מיליון שקל בקירוב. חישוב זה נעשה לפי 52 שבתות, ואינו כולל סופי שבוע שכוללים חגים שמספרם משתנה משנה לשנה, ויכולים להוסיף 10% עד 15% לעלות הכספית הכוללת. 

                                      המצב של אזור גוש-דן

  הנסיעה בתחבורה הציבורית בסופי השבוע בתל אביב תהיה בחינם, ובשלב ראשון השירות יהיה פתוח לכל.

  אך עם זאת, לכל עירייה יש זכות חוקית לקבוע כי העלייה להסעה מחייבת הצגה של כרטיס תושב.

  לכן במקרה של ביקוש גדול, ניתן יהיה לקבוע הגבלה כזו בעתיד.

  בעיריית תל אביב שואפים לשתף פעולה עם הרשויות המקומיות השכנות - קרובות ורחוקות.

  שירות ציבורי בשבת נותן מענה לתושבים המתקוממים נגד העלויות הגבוהות של החזקת רכב פרטי בעיר.

  שירות אשר מביא בנוחות ובבטחה ובחינם תושבים מכל רחבי המטרופולין לבילוי הזמן הפנוי בתל אביב, טוב לבעלי העסקים ולביקוש לשטחי מסחר, ואת זה מבינים גם בעירייה. 

  שליחים מטעמו של ראש העיר פנו בחודשים האחרונים אל הגורמים הרלוונטיים בעיריות של גוש דן והציעו שיתוף פעולה.

  השליחים של ראש העיר תל אביב הציעו לגורמים בעיריות להשתתף בסכומים שנעים בין רבע לחצי מיליון שקל בשנה, למימון ההוצאות הכרוכות בהארכת קווי התחבורה אליהן.

  נכון לעכשיו הערים רמת-גן ורמת-השרון השיבו בחיוב ליוזמה זו, בעוד הערים קריית אונו, ראשון-לציון, מודיעין, ופתח-תקווה טרם השיבו ליוזמה זו.

  חשוב לציין בהקשר זה כי העיר פתח תקווה מקבלת כבר היום שירות מקו מוניות השירות 66 שפועל באופן סדיר בסופי שבוע וחגים. במסלולו הקבוע מחוף הים באלנבי, דרך מרכז תל אביב ולאורך ציר ז'בוטינסקי עד אזור השוק ומרכז העיר הוותיק של פתח תקווה, הוא עובר ליד שכונות המגורים הוותיקות בצפון רמת גן. 

  לעיריית גבעתיים הוקצו שלושה קווי מוניות שירות מטעם משרד התחבורה, אשר יתחילו לפעול בתחום העיר בשבתות ובחגים בשנה הקרובה.

   

  חברת "נוע תנוע" אשר גבשה את התכנית למכרז הציגה את המיזם שלה לשיפור התחבורה הציבורית.

                               התכנית של חברת "נוע-תנוע"

  הקווים בתכנית הנוכחית בשירות ינועו בצירים הראשיים של השכונות ובמסלולים הבאים: 

  א: קו ורוד: תחילת המסלול יהיה בשכונת נווה שרת משם יצא ויעבור ברחובות ראול ולנברג, דרך דבורה הנביאה לשכונת הדר יוסף ברחוב שלום שטרית לצד מרכז הספורט, לאורך גני יהושוע והלונה פארק, דרום שכונת כוכב הצפון, נמל תל אביב, שמאלה לאורך רחוב דיזינגוף, המלך ג'ורג', אלנבי אל שדרות הר ציון ולאורך הגבול המערבי של שכונת שפירא ושכונת קריית שלום, עד תל כביר ונווה עופר דרך ציר שלבים עד בית חולים וולפסון.

  לאורך מסלולו יצטלב הקו הוורוד בקווים: ירוק, כחול, סגול, וצהוב לקיצור הדרך ושילוב לנסיעות לכיוון גבעתיים, מערב יפו ולרמת אביב. (שילוב של הקווים 24 ו-5)

  ב: קו ירוק: תחילת המסלול נושק לגבול רמת השרון: שכונות המשתלה וגני צהלה, ייכנס לנאות אפקה א' וב', דרך רחוב אברהם שלונסקי, אל רחוב בני אפריים ליד השכונות תל ברוך, אפקה, הפאה הדרומית של רמת אביב ג', וממנה אל רחוב חיים לבנון, רחוב איינשטיין, דרך רחוב ברודצקי החוצה את רמת אביב הירוקה, אל דרך נמיר ליד שכונת בבלי, רחוב יהודה מכבי, אבן גבירול אל המלך ג'ורג', אלנבי, רחוב עליה, דרך סלמה ועד לנמל יפו דרך כיכר השעון. (מקביל בערך לקו 25)

  נשקלת אפשרות להעביר את הקו הירוק מרחוב סלמה אל ציר שלבים, כדי לשרת את אצטדיון בלומפילד. הכוונה להטות אותו משם מערבה דרך אחד הרחובות החוצים את שדרות ירושלים עד יפת, ובכך לצופף את רשת המסלולים המשרתת את תושבי יפו. 

  ג: קו צהוב: הקו הצהוב, מהווה את ציר מזרח מערב הדרומי של הרשת ומתחיל בדרום מזרח בשכונת נווה אליעזר ונוסע ליד שכונת כפר שלם דרך רחוב חיים ברלב, אל דרך משה דיין, לשירות השכונות יד אליהו, ביצרון, רמת ישראל, ועולה דרך רחוב קפלן מערבה, ליד מתחם שרונה, דרך הבימה לאורך רחוב דיזינגוף ומסתיים בנמל תל אביב.

  קו זה עתיד להצטלב עם קווים כחול וירוק בתחנות דיזינגוף סנטר ברחוב המלך ג'ורג', להמשך נסיעה לשכונות הצפון ושכונות הדרום, ובקו הוורוד לנסיעה לדרום מזרח העיר, ולשכונות הצפון המזרחיות. (מקביל בערך לקו 239)

  ד: קו סגול: הוא קו מערב למזרח בתל אביב בציר הצפוני ומחבר לתחבורה הציבורית הבינעירונית בשבתות לכיוון צפון הארץ. קצהו הדרומי בבית החולים וולפסון, מקיף את דרום יפו - יפו ד' גבעת התמרים, שכונת הגבול עם בת-ים, וממשיך מחוף גבעת העלייה על רחוב יפת צפונה, דרך כיכר השעון ולאורך הים על הרברט סמואל, רחוב הירקון, בן יהודה עד ארלוזורוב, פונה ימינה לאבן גבירול, עובר ליד כיכר רבין ונוסע אל בית החולים איכילוב דרך שדרות דוד המלך, לרחוב ויצמן, אל רחוב ארלוזורוב, עובר תחנת סבידור ודרך נמיר שבה יש שירות סדיר של תחבורה ציבורית לצפון הארץ בסופי שבוע במוניות שירות. משם הוא נוסע לנחלת יצחק - הקצה המזרחי של מסלולו. הקו הסגול יצטלב עם הקווים הירוק והתכלת ביפו, יחפוף לנסיעת הקווים התכלת והירוק באבן גבירול ויצטלב עם קו הצהוב והוורוד ברחוב דיזינגוף פינת ארלוזורוב. (מקביל בערך לקווים 55 +10)

  ה: קו תכלת: הקצה הדרומי שלו בנמל יפו, עובר בפלורנטין לאורך סלמה ואלנבי למרכז העיר - באזור זה הוא בחפיפה עם הקו הירוק והוורוד.

  בקצה הצפוני של אבן גבירול הקו פונה לשדרות רוקח ונוסע דרך נאות אפקה ותל ברוך אל הקצה הצפוני של מסלולו בגני צהלה והמשתלה בגבול רמת השרון. (מקביל בערך לקו 47 עם המשך לכיוון יפו).

  חשוב לציין בהקשר זה כי נכון לעכשיו, טרם הוחלט אם התחנות במסלולים של השירות התל אביבי יהיו קבועות או גמישות במתכונת מונית שירות.

  וכן כדי שהאוטובוסים יוכלו לשרת נוסעים מהתחנות הקבועות, העירייה תצטרך לשנות את ההסדר שמתיר למכוניות פרטיות לחנות בתחום התחנות בזמנים שהתחבורה הציבורית מושבתת.

  אפשרות אחרת היא שאוטובוס השבת יאסוף בכל נקודה במסלול, והנוסעים יסמנו לנהג לעצור להם בהנפת יד.

  שיטה זו תניח את דעתם של פעילי מחאת החנייה, שהבולטים בהם נמנים עם מפלגת הרשימה הדמוקרטית ובתוכה סיעת מרצ, השותפה לקואליציה במועצת העיר.

  הם עלולים להתקומם על צמצום בשטח הפנוי לחניית מכוניות, כתוצאה מהפעלת התחבורה הציבורית בשבת. 

     דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   יואב 16
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין