כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  סיפור אישי של חושף שחיתות עם מוסר השכל

  31 תגובות   יום שישי , 4/4/08, 01:17

  סיפור אישי ותכלית בצידו

   
  נכתב ע"י חושף שחיתות בדימוס

   

  נכתב 4/4/08 עודכן יולי 2019

   

  במדינת ישראל שבה עושים צחוק מהחוק יקַמְבֶּן כמעט כל אדם כטוב בעיניו, כדי לעשות קודם כל לעצמו ולביתו ולעזזאל הערכים. במלים אחרות אומר חברנו בקפה, רון קרייטלר: "בעבר אנשים בחרו מפלגה על פי אמונתם האידיאולוגית. כיום אנשים בוחרים את אמונתם האידאולוגית לפי טיב הצעת העבודה שהם מקבלים."

  בדף זה אני מגולל בקצרה סיפור אישי של צבר, קוצני מבחוץ ומתוק מבפנים - לוחם צדק חסר פשרות שעשה, בין היתר, בהתנדבות למען קיימות של החברה והמדינה ועדיין חולם לשנות את השיטה.


  מה יצא לכם מקריאת פוסט זה? - אולי תדעו לאחר שתקראו אותו עד תומו.

   

  נולדתי בירושלים והתייתמתי במלחמת השחרור. גודלתי כבן יחיד לאמי, האלמנה, שחלק ניכר מחייה הקדישה לשכול. זה אחד הגורמים להיותי מחד גיסא מורעל למען ומאידך גיסא ביקורתי כלפי הממסד.

   

  קבלתי תואר שני בפיסיקה מהטכניון חיפה, 1977. ממניעים אידאולוגיים העדפתי לעבוד בשרות המדינה, ברשות לפיתוח אמצעי לחימה - רפא"ל, במקום לפתח קריירה אקדמית.


  באפריל 1993 (בהיותי עובד מחקר דרגה א', ראש פרוייקט, במעמד ראש מחלקה ברפא"ל) אולצתי לפרוש "מרצון", לאחר שחשפתי אי-סדרים חמורים ומעשי שחיתות ברפא"ל אשר זכו להתייחסות בדו"חות מבקר המדינה (1, 2, 3, 4 ועוד). שלמתי מחיר אישי כבד בעקבות מאבקי למען טוהר המידות ברפא"ל, אבל המערכת השלטונית (משהב"ט, הפרקליטות ובתי-המשפט) עצמה עין לנוכח העוולות.

   

  בעקבות פיטוריי, כביכול "מרצון", ניהלתי הליכים משפטיים והוכחתי כי בתיקי האישי הושתל מכתב דיבה. עובדי רפא"ל (אותם תבעתי בעילת דיבה) היתממו ובתשובותיהם הסותרות הוכיחו למעשה את "השיטה". במהלך המשפט נחשף, בין היתר, מסמך מזוייף שפרקליטות המדינה עשתה בו שימוש בלתי ראוי, במטרה להגן על הפריץ. כך למדתי על בשרי כי גם בבית המשפט העליון יודעים זה מכבר כי "צדק" הוא רק שם של כוכב...

   


  כשנותר לי לימון ביד, נוצרה ההזדמנות להכין לימונדה יש לך לימון - הכן לימונדה
  הפכתי להיות פעיל חברתי.

   

  בשנת 1997 הקמתי ב- Geocities אתר, שהוקדש ל"תיקון עולם" בשם, Stop Abuse of Power ובעברית "ניצול לרעה של כח שילטוני". העובדות המוצגות באתר הנ"ל מדברות בעד עצמן.

   

  מאז שנת 1998 אני פעיל בהתנדבות אישית, למען צדק חברתי ומשפטי, כעד מומחה בנושא אכיפת מהירות בידי משטרת ישראל (עד שנת 2014) ובפעילות בעמותות בריאות וסביבה ולמען מנהל תקין (עד שנת 2016).

   

  בשל אי-סדרים שגיליתי, לדאבוני, בתנועה למען איכות השלטון פרשתי מחברותי בתנועה זו (בשנת 2000) ולאחר כארבע שנים (בשנת 2004) הצטרפתי ל עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי  ומשפטי.

   

  בינואר 2006 פרשתי במחאה מהנהלת עמותת אומ"ץ. בפוסט אחר - חידה ושמה אריה אבנרי - אני מרחיב את הנושא וחושף טפח מארועי אותם ימים. חרף כל הקשייים, המשכתי לפעול באומ"ץ כפרוייקטור, חבר בצוות גיוס חברים, צוות כתיבת נהלים, אחראי (באומ"ץ מול גופים אחרים) על תקנים וחוק מטרולוגי, אחראי על אתר האינטרנט הקודם של אומ"ץ, קשר בין ארגונים, רכז נושאי סביבה, מתקנים וחומרים מסוכנים, סיכונים ממע' טלפון סלולרי ואנטנות סלולריות. בפברואר 2008 פרשתי מפעילותי כפרוייקטור באומ"ץ, בשל "העדר תמיכה מטעם הנהלת העמותה".

   

  לדעתי, יש בתנועת אומ"ץ הרבה אנשים מוכשרים שיכולים לתרום לשינוי המיוחל, אבל בנסיבות הקיימות מעדיפים לשבת על הגדר. אצפה כי יחול שינוי במדיניות העמותה בכל הקשור לניהולה השוטף, לקשר שלה עם ארגונים אחרים, בניהול אתר העמותה והדבר החשוב ביותר, באופן הפעלת המתנדבים של תנועת אומ"ץ וקידום שיתופי פעולה של ארגונים ועמותות.

   

  במקביל לפעילותי באומ"ץ הצטרפתי בשנת 2006 לעמותות אזרחים למען הסביבה בגליל (אל"ס) ולקואליציה לבריאות הציבור, והצלחתי לצרף את אומ"ץ כחברה בארגון השני. מאז אוקטובר 2006 ועד יוני 2016 הייתי חבר בועדת הביקורת של הקואליציה לבריאות הציבור.

   

  בנובמבר 2008 הצטרפתי לתנועת לאו"ר כדי לקדם מטרותיה באמצעות מפלגת "אחריות - לב אחד ורוח חדשה" וסייעתי גם בהקמת אתר האינטרנט שלה. ידעתי שהסיכויים להיכנס לכנסת קלושים, אבל כמי שמאמין ש"להילחם זה כבוד" לא נרתעתי.

  כיום אני פועל במסגרות קהילתיות בהתנדבות אישית, למען הדורות הבאים, במטרה להשיג שינוי תודעתי ולשפר נורמות חברתיות, באמצעות כל פלטרפומה אפשרית, כולל הרשת החברתית הזו, "קפה דה מרקר".

   

  ביולי 2011 נרתמתי לפעילות המחאה החברתית במסגרת מאהל כרמיאל ובמסגרות "החזית הצפונית" ו-"האספה הארצית".

   

  במרץ 2012 נרתמתי לפעילות ציבורית למען שמירת צביון חייהם של תושבי שכונת המייסדים בכרמיאל. ראו פרטים על המאבק בפוסט "האם עדי אלדר בעד מנהל תקין?"

   

  ביולי 2012 התנדבתי ונבחרתי כחבר בועדת הביקורת של המשמר החברתי וכיהנתי בה עד סוף מאי 2015.
   
  משנת 2014 אני חבר בוועדת איכות הסביבה של עיריית כרמיאל מינוי סטטוטורי מטעם החברה להגנת הטבע.

   

  בשנת 2015 הצטרפתי למקימי MS-Israel, חברה לתועלת הציבור (חל"צ) למען חולים בטרשת נפוצה ואני חבר בועדת הביקורת שלה.

   

  בשנת 2017 הצטרפתי ל"קול העם - למען דמוקרטיה ישירה"  במטרה לסייע להקמת התשתיות של המיזם הזה.

  פרשתי מצוות תיאום לאחר שהגעתי למסקנה כי גם לאחר קבלת ייעוץ של מומחה, הגרעין המייסד נמנע מ-
  (1) בניית אסטרטגיה פוליטית [*]
  (2) הקמת המוסד לביקורת, כנדרש על פי חוק המפלגות!
  פרשתי ממפלגה זו במרץ 2019 לאחר שהתברר לי כי לא נרשמה כדין אצל רשם המפלגות.

   

  פעילות התנדבותית למען בטחון המדינה

   

  שרתתי בחיל האויר (שרות חובה 1967-70). לאחר שהודחתי מקורס טיס, שרתתי כסמל מבצעים, מוביל משמרת, באחד מהבסיסים הגדולים של החיל לכל אורך מלחמת ההתשה והשתחררתי מיד לאחר הפלת חמשת המיגים המצריים, שהוטסו ע"י טייסים רוסיים. זו היתה "מתנת הפרידה" מחה"א. לאחר מלחמת יום הכיפורים (ר' כאן בבלוג, עוד סיפור אישי מלחמת יום כיפור - חשיפה או עוד סיפור) התנדבתי במילואים להיות סמל המבצעים הראשון של תלס"מ - תובלה לסער מסוקים. לאחר כמה שנים הוטמעה יחידה קטנה זו ביחידה לשיתוף פעולה בין זרועי. עם צאתי לשבתון ארוך בארה"ב ביוני 1990 פרשתי משרות מילואים בצה"ל. במקביל התנדבתי למשמר האזרחי, למשך 25 שנה (1975-2000). בשנים הראשונות בצעתי סיורי חוף בקרית-ים ולאחר שעברתי (בשנת 1984) לגור בכרמיאל המשכתי כמתנדב משא"ז, בפעילות שוטפת וכחבר בכיתת הכוננות של העיר.

   

  לאיזה שינויים בנורמות החברתיות שלנו הייתי מצפה?

   

  שינוי בגישה (attitude), מתן כבוד לזולת, אתיקה, יושרה, קבלת אחריות אישית, פעילות למען הטמעת אחריות חברתית, חינוך שיביא לרצון מתמיד להשתפר, קבלה ויישום של ביקורת בונה, דיוק, סדר, צניעות, חיסכון בכל מקום שאפשר ולעולם לא על חשבון הערכים הבסיסיים, היקרים לנו.

   

  אומרים עלי שאני "נאיבי". זה נכון. אם אופטימיות הייתה מחלה היה צריך לאשפז אותי...

   

  בשולי הדברים אציין: אני מודע לעובדה שרב הציבור אינו מעוניין בגילוי האמת, לא יאבק כנגד החזק כדי לחשוף את האמת ויטמין את ראשו בחול, גם כאשר סכנה תרחף ממש מעל ראשו. זו תכונה אנושית להישאר בחוסר מעש ו/או להימנע מלקרוא את "המפה שעל הקיר", משום שנח לנו להמנע משינויים ולהמשיך בקיים. אבל, כידוע השינוי המיוחל (לפחות מבחינתי) הוא תהליך בלתי נמנע.

   

  זה בידינו!

  הבה נלכד את השורות, בלב אחד וברוח חדשה. כל תמיכה שלכם בדיבור, כתיבה ובמעשה יש בה כדי לקדם את המטרות המשותפות לכולנו למען קיימות כחברה מתוקנת ובמכנה המשותף הרחב ביותר האפשרי.

   

  המלצה על ספר: חותרים לשפיות חברתית-כלכלית - און ארד (2016)

  ___________________________________________________________

   

  היקרים ללבי

   

  לרעיתי ולי בת ושלושה בנים בוגרים, העוסקים כולם באומנויות, מחול הודי, מוסיקה ג'אז, שירה, עיבוד וניצוח.

   

  חברות בעמותות ובארגונים אחרים

   

   

  תחביבים


  טיולים והרצאות

  עד לשנת 2018 רעייתי ואני היינו פעילים בקבוצת "כרמלית" חברים המטיילים ביחד מאז שנת 1991 פעם בחודש, שומעים הרצאות חודשיות והשתתפנו גם בשעורי תנ"ך חודשיים. בשל מצב בריאותינו פעילות זו פחתה בהדרגה.

   

  חקר המשפחה / גניאולוגיה

  מזה דור חוקר את שורשי משפחתי, טירקל (גליציה, מרכז אירופה). באתר המשפחה שהקמתי בשנת 1998 מוצג אילן היוחסין של משפחתי המורחבת, הכולל נתונים על יותר מ-13,000 אנשים החל במאה ה-17.

   

  חובבות רדיו (פעילות על גלי החובבים 1963-1992)

  נוסטלגיה של חובב רדיו בדימוס - 4x4xm

  QRZCQ , QSL

  זמרה

  בילדותי שרתי ונגנתי בפסנתר מגיל 8 עד 16. בשנת 2012 בהיותי בגיל 65 חזרתי לעסוק במוסיקה והפעם בזמרה, במסגרת חבורות זמר וסולו.
  * חבורת הזמר אשכול, כרמיאל
  * אנסמבל מנעד, חיפה

  _______________________________

  חברים, אני כאן לרשותכם ולשירותכם!

   

  הנכם מוזמנים לבקר בשאר הפרסומים שבבלוג זה ובפרסומים שלי מחוץ לקפה דה מרקר.

  שלכם,
  דורון טל

  ____________________________________________________________

  הפוסט הקודם: אין! זה הפוסט הראשון בבלוג זה.

  הפוסט הבא: ניצול לרעה של השיטה הפוליטית, ירידת אמון הציבור וכיצד ניתן לשנות?

  דרג את התוכן:

   תגובות (30)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/3/18 08:53:
   פעמים נדירות נתקלת אני באנשים מרשימים שכמותך, מלח הארץ האמתי, המוכיח שעדיין ישנם בקרבנו שליחי מצווה למען עתיד ילדינו וקיומנו בזכות ולא בחסדי פושעים, ישר כוח והרבה הצלחה!
     14/6/09 22:00:

   דורון,

   אהבתי לקרוא את הפוסט הזה שלך. ניכר שניסיון חיים עשיר לך, ועדיין ידיך מלאות בעשייה יומיומית, בתחומי חיים שלא רבים רוצים לגעת... יישר כוח והלוואי שכולנו היינו מעורבים יותר בסובב אותנו.
   אהבתי במיוחד להציץ לעולמם הקטן של ילדיך, אשר מוצג בקישורים שצרפת. מדהים שהחוט המקשר בין כולם הוא היצירה, האומנות, הצליל, התנועה... שיהיה לכם נחת לרוב.
   שבוע טוב,

   טובה

    

     6/9/08 17:02:


   שבת שלום דורון,

   היום קראתי יותר בעיון את דבריך באתר, ותבורך, ללא ספק הצבע שבחרת מעיד על אדם שרודף צדק,.......

   אבל לפעמים ההרגשה היא, הפכתי להיות דון קישוט....... אז אל תוותר, תמשיך, כי הצדק יוצא תמיד לאור,

   (גם אם לוקח לו זמן.........) כשאתה פועל בשם האידיאל תוכל לסחוף אחריך המונים!

   שבת שלום ודש לאילנה

     7/7/08 18:28:

    

   תודה אפרת,
   בעיקר על דברי העידוד החמים וגם על הכיכוב.
   מתסכל? - לא ממש.
   יעל, תמיד מזכירה לנו, "ציפיות זה רק לכריות
   " קריצה

     7/7/08 11:11:


   חזרתי לככב*

   על פעילות חשובה ומבורכת

    שלעתים

   מתסכלת....

    

   אפרת

    

     7/7/08 11:10:


   בקר טוב דורון

    

   היה מעניין לקרוא על פעילותך הענפה

    

   סיפורייך האישיים

   וכן הכרת בני משפחתך

   פוסט

   שמאפשר לקורא לראות את האיש

   מאחורי הפעילות- יוצר אימון

    

   אציין כי הנני מודע לעובדה שרב הציבור אינו מעוניין בגילוי האמת, לא יאבק כנגד החזק כדי לחשוף את האמת ויטמין את ראשו בחול, גם כאשר סכנה תרחף ממש מעל ראשו. זו תכונה אנושית להישאר בחוסר מעש ו/או להימנע מלקרוא את "המפה שעל הקיר", משום שנח לנו להמנע משינויים ולהמשיך בקיים. אבל, כידוע השינוי המיוחל (לפחות מבחינתי) הוא תהליך בלתי נמנע.

   האם העובדה שציינת

   אינה מתסכלת?

   שלך בהמון הערכה

   אפרת

    

     8/6/08 00:20:

    

   צטט: מאגר קורות חיים 2008-06-08 00:12:38

   קבל הפנייה לרוב הרשתות החברתיות

    

    

   ציון,

    

   תודה על הקישור. צריך לבקר ברשתות אלו ולאתר פעילים בעלי עניין.

    

   אקווה שנצליח "לזווג זיווגים" - יעני, לשדך ארגונים שיפעלו במשותף למען המטרות המשותפות לכל תושבי המדינה.

    

   שבוע טוב,

   דורון

    

    

     8/6/08 00:16:

   אופס, הקישורים הם בבלוג אחר שלי
   http://cafe.themarker.com/view.php?t=464146

    

   לנוחות הקוראים אני מצטט אותם להלן:

    -- תחילת ציטוט --

    

   לדעתי אפשר גם אפשר לשנות את המצב לטובה. אבל אינני סבור שצריך להפוך את ארגונים המגזר השלישי למפלגות. ר' דיון על השפעת המגזר האזרחי על הממשל, בבלוג שלי תחת הכותרת "מעורבות הציבור למען שינוי חברתי".

   יש שם קישורים לקריאה נוספת (ר' בתחתית) וביניהם, "סוד הכח שלא תמצאו במפלגות".


   אני מאמין שעמותות יכולות וצריכות להשפיע על חברי הכנסת ועל הממשלה מבחוץ. עדיף לא לשבת, לא בכנסת ולא בממשלה כדי לגרום לשינויים של ממש (יש לי קבלות על מה שאני אומר).

    


   בוודאי שצריך ליצור קשר עם כמה שיותר עמותות ולנצל לצורך יצירת הקשר גם רשתות חברתיות במטרה להתאגד בקואליציות.

    

    

   הבה נתחיל את הפעילות הזאת כאן, בקפה דה-מרקר.

    

   אם אתם מכירים רשתות חברתיות נוספות אנא ציינו זאת בתגובה.

    

   בכל מקרה, התהליך עשוי לקחת שנים לדעתי . במלים אחרות, אין סיכוי סביר לסיים התארגנות -כפי שראוי להתארגן- עד למועד הבחירות הקרובות (? נובמבר 2008). אבל זה לא אומר שלא צריך להתחיל. יפה שעה אחת קודם.

   קבל הפנייה לרוב הרשתות החברתיות

   http://sderot2as.co.il/component/option,com_weblinks/catid,23/Itemid,152/

     8/6/08 00:12:

   הי ענת,

    

   תודה על תגובתך.

    

   אנא ראי תגובותיי (למעלה) לקובי ולציון. בקישורים שם אני מסביר איך, לדעתי, ניתן לנטרל את השפעת הכח המנוצל לרעה.

    

   באשר למינוחים השאולים מעולם הקרב, זה בסדר. רק צריך כל הזמן לחשוב חיובי ובעיקר על היום שאחרי הקרב בו עושים הסכמי שלום, שהם הרבה יותר חשובים לטווח הארוך. 

    

    

    

   צטט: עננה 2008-06-07 17:40:26

   אמנם צעירה אני ממך, אבל אני יכולה לומר שגם אני בוגרת "תיאוריות הקונספירציה" למיניהן בחברה הישראלית.

   אולי זה מפני שאיכשהוא נטמעה בנו תרבות הקומבינטורים - שזה פיתוחה הבוטה והנמוך יותר של תרבות ה"סמוך".

   אין לי תשובות למה הכל השתנה לנו כך מתחת ידינו - מה שבטוח שהדברים משתנים - ולא לטובה.

   אינני מצטרפת לאותם ארגונים למען טוהר השלטון - הספיק לי פעם אחת לראות מקרוב איך השיטה עובדת - כדי להבין שאותה פעילות למען טוהר השלטון מלכלכת מקומות אחרים בקרבנו - בין אם זה על מנת להאדיר את שמו של העומד בראש הארגון ובין אם זה כדי ללכלך על ארגון שותף לדרך.

   איכשהוא, תמיד כשמגיעים לראש הפירמידה, מסתבר שהאויר שם מזוהם.... הכוח כנראה משחית גם כשהוא בארגונים לשינוי חברתי, אחרת אין לי הסבר מדוע זה קורה כמעט בכל מקום.

   אנשים קטנים שעולים למעלה במעלה סולם המנהיגות, ("איך הפשפש עלה למעלה"), משהוא מתעוות להם שם במוח או בסדר העדיפויות, במוסר או באיזה שהוא גן הקשור להתנהגויות חברתיות, אחרת אין לי הסבר.

    

   מחזקת את ידיך - רק שאני למדתי שלא תמיד חכם להילחם לבד. לפעמים עדיף להילחם כמה ביחד (הבעיה היא למצוא את אלו שמוכנים ורוצים להילחם איתך.... אבל הם עדיין קיימים).

   וסליחה שאני משתמשת במונחי מלחמה ולא במונחים חיוביים ואידיליים, אבל כנראה שאין ברירה אלא להיזקק למונחים מעולם זה...

    

     8/6/08 00:07:

   ציון, תודה.

    

   אתה צודק בכותבך שהמערכות מסתאבות לאורך שנים. יש לי הצעה לפתרון שלטעמי ראוי לנסות אותה. ר' תגובתי (למעלה) לקובי.

    

   באשר למקרים פרטיים, כל אחד ואחת מאיתנו צריכים להילחם ולא לוותר, עד כמה שהדבר אפשרי.

    

   בניגוד להרגשתך כי "אכול ושתה כי מחר נמות" אני סבור כי ניתן לשנות את המצב, כל אחד כפי יכולתו וכפי צרכיו ובשום אופן לא בשיטה הבולשביקית קורץ

    

   התהליך אם נתחיל בו יהיה ארוך וממושך. צריך לפעול בצעדים קטנים. שם המשחק הוא שיתוף פעולה וניטרול אגו עודף של אלו העומדים בראש עמותות ומפלגות ואשר מנסים (ולעתים קרובות מדי מצליחים) לנצל לרעה משאבי המערכת לתועלתם הפרטית.

    

    

    

   צטט: מאגר קורות חיים 2008-06-07 16:41:50

   קודם קבל כוכב -עבדת בשבילו

   דע לך שהמערכות ללא יוצא מהכלל מסתאבות לאורך שנים

   אם אותם אנשים מנהלים ממשיכים

   יכול להיות שהם לא ,,אבל אילו מתחתם ועוזריהם דואגים לשחיתות ולסיאוב

   גם אני נתקלתי ונכוויתי

   כאשר העורך דין שלי בתיאום עם השופטת(שפוטרה בינתיים)

   עשו יחד וגרמו לעינוי ועיוות דין

   לא אלאה אותך בזאת

   אני פרשתי מהכל(ישחקו הנערים לפנינו)

   או אכול כי מחר תמות

   הייה חווה כי אין מחר

   מה שכן צריך לפעול לשנות את תהליך הבחירות בתוך המפלגות הקיימות

   ובעיריות ובבחירות הכלליות

   וצריך לצמצם את הזמן שבו ניבחר נשאר במישרתו, הוא וחבר רעיו

   זה לפחות יתחלק בין יותר גנבים

    

     7/6/08 23:59:

    

    כן, יש אג'נדה. אנא ר' הצעתי: מעורבות הציבור למען שינוי חברתי

    

    אני מאמין שעמותות יכולות וצריכות להשפיע על חברי הכנסת ועל הממשלה מבחוץ. עדיף לא לשבת, לא בכנסת ולא בממשלה כדי לגרום לשינויים של ממש (יש לי קבלות על מה שאני אומר).

    

   צריך ליצור קשר עם כמה שיותר עמותות ולנצל לצורך יצירת הקשר גם רשתות חברתיות במטרה להתאגד בקואליציות.

    

   הבה נתחיל את הפעילות הזאת כאן, בקפה דה-מרקר.

    

   אם אתם מכירים רשתות חברתיות נוספות אנא ציינו זאת בתגובה.

    

    

   צטט: kobi345 2008-06-07 15:33:42

    

   צטט: דונדי 2008-05-22 00:59:56

   תודה לגלוי על הגילוי

   לו חייתי על הכוכבים (תרתי משמע) הייתי צריך לזייף, אבל אני לא מתכוון לעשות זאת.

   את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק וגם אסור לנו להפסיק.

   אנחנו לא לבד.

   רומא (לא שאני רוצה להידמות לה) לא נבנתה ביום אחד.

   ושוב תודה.

    

    

    אם יש לך אג'נדה, אשמח להצטרף ולסייע

    

     7/6/08 17:40:

   אמנם צעירה אני ממך, אבל אני יכולה לומר שגם אני בוגרת "תיאוריות הקונספירציה" למיניהן בחברה הישראלית.

   אולי זה מפני שאיכשהוא נטמעה בנו תרבות הקומבינטורים - שזה פיתוחה הבוטה והנמוך יותר של תרבות ה"סמוך".

   אין לי תשובות למה הכל השתנה לנו כך מתחת ידינו - מה שבטוח שהדברים משתנים - ולא לטובה.

   אינני מצטרפת לאותם ארגונים למען טוהר השלטון - הספיק לי פעם אחת לראות מקרוב איך השיטה עובדת - כדי להבין שאותה פעילות למען טוהר השלטון מלכלכת מקומות אחרים בקרבנו - בין אם זה על מנת להאדיר את שמו של העומד בראש הארגון ובין אם זה כדי ללכלך על ארגון שותף לדרך.

   איכשהוא, תמיד כשמגיעים לראש הפירמידה, מסתבר שהאויר שם מזוהם.... הכוח כנראה משחית גם כשהוא בארגונים לשינוי חברתי, אחרת אין לי הסבר מדוע זה קורה כמעט בכל מקום.

   אנשים קטנים שעולים למעלה במעלה סולם המנהיגות, ("איך הפשפש עלה למעלה"), משהוא מתעוות להם שם במוח או בסדר העדיפויות, במוסר או באיזה שהוא גן הקשור להתנהגויות חברתיות, אחרת אין לי הסבר.

    

   מחזקת את ידיך - רק שאני למדתי שלא תמיד חכם להילחם לבד. לפעמים עדיף להילחם כמה ביחד (הבעיה היא למצוא את אלו שמוכנים ורוצים להילחם איתך.... אבל הם עדיין קיימים).

   וסליחה שאני משתמשת במונחי מלחמה ולא במונחים חיוביים ואידיליים, אבל כנראה שאין ברירה אלא להיזקק למונחים מעולם זה...

   קודם קבל כוכב -עבדת בשבילו

   דע לך שהמערכות ללא יוצא מהכלל מסתאבות לאורך שנים

   אם אותם אנשים מנהלים ממשיכים

   יכול להיות שהם לא ,,אבל אילו מתחתם ועוזריהם דואגים לשחיתות ולסיאוב

   גם אני נתקלתי ונכוויתי

   כאשר העורך דין שלי בתיאום עם השופטת(שפוטרה בינתיים)

   עשו יחד וגרמו לעינוי ועיוות דין

   לא אלאה אותך בזאת

   אני פרשתי מהכל(ישחקו הנערים לפנינו)

   או אכול כי מחר תמות

   הייה חווה כי אין מחר

   מה שכן צריך לפעול לשנות את תהליך הבחירות בתוך המפלגות הקיימות

   ובעיריות ובבחירות הכלליות

   וצריך לצמצם את הזמן שבו ניבחר נשאר במישרתו, הוא וחבר רעיו

   זה לפחות יתחלק בין יותר גנבים

     7/6/08 15:33:

    

   צטט: דונדי 2008-05-22 00:59:56

   תודה לגלוי על הגילוי

   לו חייתי על הכוכבים (תרתי משמע) הייתי צריך לזייף, אבל אני לא מתכוון לעשות זאת.

   את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק וגם אסור לנו להפסיק.

   אנחנו לא לבד.

   רומא (לא שאני רוצה להידמות לה) לא נבנתה ביום אחד.

   ושוב תודה.

    

    

    אם יש לך אג'נדה, אשמח להצטרף ולסייע

     3/6/08 15:05:

    

   נכון, לא חייבים לחכות לחברי הכנסת אבל רצוי מאד לעניין אותם כבר בתחילת הדרך. ירצו

   יאכלו לא ירצו לא...

    

   העובדה שיש כבר מפלגה בדרך, אבל "יש איתה בעיות" זה בדיוק הסמפטום המעיד על הבעיה הבסיסית.

    

   ומה הבעייה?

    

   אנחנו מצדדים בדמוקרטיה ישירה רק משום שהדמוקרטיה הייצוגית (לכאורה) אינה ממלאת את ייעודה.

    

   עוד לא מצאתי ולו ארגון אחד שמצליח להטמיע בתוכו כלים כהצעתך. הסיפורים שבאמתחתי אודות התנועה למען איכות השלטון, עמותת אומ"ץ, עמותת עוגן וכיוצא באלו יש בהם כדי להצביע על בעייה שורשית. אינני מכיר הרבה עמותות שמקיימות שקיפות מלאה על כל פעילויותיהן.

    

   בכל מקרה, לעניות דעתי מימוש תהליכים דמוקרטיים מתאים יותר לארגונים המטפלים ב"מנהל תקין" ולא ממש מתאים לארגוני סביבה, בריאות וכד'.

    

   לעניין החלופות, אני בעד. צריך לבנות חלופות בצורה מושכלת.

     3/6/08 14:45:

   לא חייבים לחכות לחברי הכנסת יש את הרעיון הבא שבכלל שכחתי אותו

   מפלגת הדמוקרטיה הישירה

    

   יש כבר מפלגה בדרך שכזו אבל יש איתה בעיות (כרגע היא לא מספיק דמוקרטית. אפילו במונחים של דמוקטריה נציגותית)

    

    שכחתי עוד רעיונות כמו בחירות בתקציב מוגבל שעלו בארה"ב. 

    

    לדעתי יש הבדלים חשובים בין הדברים האלה ויוזמות אחרות לבין יוזמות של "מנהל תקין"

    

   אלו יוזמות שיכולות לצמוח מלמטה. הם מלווים בהעצמה ובבניה לדוגמה אפשר לנסות לגרום לרשימות ברמה של רשויות מקומיות להכניס כלים לדמוקטריה ישירה, או אפילו להריץ רשימה כזו. דוגמאות נוספות הן שארגונים יכניסו כלים כאלה בתוך הארגון הפנימי שלהם, או ישתמשו בהם כדי למנף פעילות ציבורית. - לדוגמה תצקיב שקוף של העמותה או תקציב צללים שקוף של גוף שמנטרים אותו.

    

   לעומת זאת היוזמות של הניטור הם דברים שכל הזמן הולכים למעלה.  הם מלווים רוב הזמן במאבק ובאיסוף נתונים על גוף אחר.וזהו גם מאבק אינסופי - שכן הוא לא מגיע למצב יציב חדש. 

    

   אלה דברים שונים  - האחד הוא לנסות להשפיע על המערכת הקיימת, והשני הוא לבנות לה חלופות, מתוך מחשבה שאו שהן יעבדו טוב יותר או שייצור החלופות ישפיע על ידי גיוס תמיכה וכו'. 

    

   שני הדברים משלימים זה את זה, אבל התנגדות בלי ייצור חלופות היא דבר הרבה יותר חלש. 

    

    הביקורת הכי אפקטיבית על משהו היא ייצור חלופה. 

    

    

     3/6/08 12:51:

   האזרח דרור,

    

   נכון, יש הרבה אפשרויות "בדמוקרטיה ישירה, או בדמוקרטיה יותר ישירה ויותר השתתפותית ופחות מושחתת".

    

   השאלה, כיצד מגיעים למימוש של דמוקרטיה ישירה ולו באופן חלקי?

    

   הצרה שלרעיון זה צפוייה התנגדות נחרצת מאלו שמשמשים כיום כנציגינו בדמוקרטיה הייצוגית. ההצלחת למכור את הרעיון ולו לח"כ אחד?

    

   אסכים עם דעתך כי דמוקרטיה ישירה ודומותיה יכולות לעבוד רק אם אנשים יקדישו לנושא תשומת לב ויפתחו אותו. הפלטפורמה המתאימה היא באמצעות ארגונים אזרחיים הפועלים למען מנהל תקין. לטעמי אין זה תפקידם של ארגוני הסביבה דווקא, אלא שברור שנדרש שיתוף פעולה בין ארגונים.

    

   מה דעתך להצטרף לעמותת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי. בשלב הצטרפותך בקש להיפגש עם יו"ר העמותה, אריה אבנרי. הצע לו את הרעיון שלך. בקש להיפגש בשלב שני גם עם כל חברי הנהלת העמותה. במידת הצורך תקבל תמיכה ממני (כחבר אומ"ץ מן השורה). אנא, אל תצפה שאעשה את הנ"ל במקומך.

    

   בברכה,
   דורון

     3/6/08 11:17:

   יש הרבה אפשרויות גם בדמוקטריה ישירה, או בדמוקרטיה יותר ישירה ויותר השתתפותית, ופחות מושחתת.

    

   הצרה היא שהרבה חברה סביבתיים מבינים שהמבנה השלטוני הקיים והנורמות הקשרות להון - שלטון - עיתון דופקות אותן, אבל הם לא עושים הרבה בנושא הזה - בעוד שהוא אחד הדברים המרכזיים שמעקבים שינוי.

    

   לדעתי דמוקטריה ישירה ודומתיה יכולות לעבוד רק אם אנשים יקדישו לנושא תשומת לב ויפתחו אותו - כמו יצירה של כלים טכנולוגיים, ארגונים שינסו לקחת כלים של דמוקרטיה ולנסות אותם וכו'.

    

   יש כמובן הרבה כלים שאפשר לנסות אותם גם במסגרת קטנה - קול המוןתקציב צללים דמוקרטי השתתפותי (שיכול להיות סתם תקציב שקוף בעמותה), הקמת אתרי ויקי, ויקידיון ועוד.

    

   כשם שפתרונות סביבתיים דורשים השתתפות, פיתוח, ניסוי וטעיה, גם כך הכלים של דמוקטריה השתתפותית או ישירה. 

    

   ארגוני הסביבה בארץ לא שמים על זה מספיק דגש וחבל.

    

    

    

     3/6/08 11:02:

   תודה אפרת מחייך

    

   צטט: אפרת jeki 2008-06-03 09:44:01

   אינך מזייף וצדק קודמי

    

   אולי בצחוק אומר

   כי המצליחים כאן?

   צילום צעיר

   חומר ככה

   המון התרצות

   ו.. כדאי שלא אמשיך אחרת

   ידאגו לללללללללל

   שלך

   אפרת

    

     3/6/08 10:59:

    תודה, דרור.

    

    

   השינוי המיוחל של נורמות חברתיות יכל לבא רק מתוך עשייה בצעדים קטנים. במסגרת פעילותי בקואליציה לבריאות הציבור (שם אני חבר ועדת הביקורת) אני רואה תוצאות בשטח. יש ברכה לעמלנו. היום ייתקיים בכנסת דיון שדולה מיוחד לכבוד "יום הסביבה" שהנושא העיקרי בו "עיקרון הזהירות המונעת". משמע, השינוי המיוחל נמצא בתהליך. אבל אנחנו (חברי הקואליציה) עדיין מאד רחוקים מהמטרות שהצבנו לפנינו.

    

    

   באשר לשינוי הדמוקרטי, הנני עוקב בעניין אחרי פעילותכם הברוכה. הרעיון שלכם טוב ביסודו, אבל נראה לי שעדיין אינו בשל ליישום, אם בכלל אפשרי הדבר בטווח הנראה לעין. זה כמובן לא אומר שלא צריך לפעול בכיוון זה.

    

    

   יישר כח!

    

    

   צטט: האזרח דרור 2008-06-03 08:33:11

    אבל אפשר להבדיל בין עשיה שהיא ביקורת לבין עשיה שהיא בניה

   - לנסות לנטר מפעלים מזהמים או פוליטקאים מושחתים  -עשיה שהיא ביקורת, או ניטור

   - לנסות לבנות תעשייה לא מזהמת, כלכלה בת קיימא, או מסגרות שיעודדו פחות שחיתות - עשיה שהיא בניה

    

   לדעתי נורמות חברתיות מתגבשות בתוך קהילות. כשאתה מוקף באנשים שחושבים עם סולם ערכים מסויים ויש להם ולך אינטרסים דומים, אז גם אתה מאמץ את סולם הערכים הזה (פחות או יותר עם דגשים אישייים). קהילות מתגבשות סביב כלי עשייה שחלק מהם הוא פוליטי

    

   לדוגמה יש שינוי ערכים בתחום הסביבתי שבו פעילים מדרבנים אחד את השני ללמוד את הנושא ולתת לו פתרונות ומצד שני גם להבין את ההקשר העמוק יותר שלו.

    

   בקיצור - כדי שיהיה שינוי ערכי דמוקרטי אנשים צריכים להאבק למען דמוקטריה ולחוות כלים וקהילה שבה דמוקטריה היא מושג חשוב.

    

    

   צטט: דונדי 2008-05-30 08:22:24

   תודה, דרור.

    

   אכן, הביקורת אינה העיקר אלא המעשה.

    

   מהבחינה הפרקטית השינוי התרבותי צריך להקדים את השינוי הפוליטי. עדיין אינני יודע כיצד ניתן לממש שינוי של נורמות החברתיות. זה העוקץ.

    

    

    

     3/6/08 09:44:

   אינך מזייף וצדק קודמי

    

   אולי בצחוק אומר

   כי המצליחים כאן?

   צילום צעיר

   חומר ככה

   המון התרצות

   ו.. כדאי שלא אמשיך אחרת

   ידאגו לללללללללל

   שלך

   אפרת

     3/6/08 08:33:

    אבל אפשר להבדיל בין עשיה שהיא ביקורת לבין עשיה שהיא בניה

   - לנסות לנטר מפעלים מזהמים או פוליטקאים מושחתים  -עשיה שהיא ביקורת, או ניטור

   - לנסות לבנות תעשייה לא מזהמת, כלכלה בת קיימא, או מסגרות שיעודדו פחות שחיתות - עשיה שהיא בניה

    

   לדעתי נורמות חברתיות מתגבשות בתוך קהילות. כשאתה מוקף באנשים שחושבים עם סולם ערכים מסויים ויש להם ולך אינטרסים דומים, אז גם אתה מאמץ את סולם הערכים הזה (פחות או יותר עם דגשים אישייים). קהילות מתגבשות סביב כלי עשייה שחלק מהם הוא פוליטי

    

   לדוגמה יש שינוי ערכים בתחום הסביבתי שבו פעילים מדרבנים אחד את השני ללמוד את הנושא ולתת לו פתרונות ומצד שני גם להבין את ההקשר העמוק יותר שלו.

    

   בקיצור - כדי שיהיה שינוי ערכי דמוקרטי אנשים צריכים להאבק למען דמוקטריה ולחוות כלים וקהילה שבה דמוקטריה היא מושג חשוב.

    

    

   צטט: דונדי 2008-05-30 08:22:24

   תודה, דרור.

   אכן, הביקורת אינה העיקר אלא המעשה.

   מהבחינה הפרקטית השינוי התרבותי צריך להקדים את השינוי הפוליטי. עדיין אינני יודע כיצד ניתן לממש שינוי של נורמות החברתיות. זה העוקץ.

    

    

    

     2/6/08 21:44:

    

   צטט: s-de 2008-06-02 12:04:46

   קראתי את סיפורך האישי....ותגובתי תהיה שונה מאלה שלפני........

   מעניין שאתה עובר מארגון לארגון ומצאת שכולם מושחתים...כולם לא בסדר....

   אני במקומך הייתי מציצה בראי ובודקת ...האם זה יתכן שכולם טועים ורק אתה בסדר?????

   ובכלל...אולי החורים במסננת שלך קטנים מידי?

   אני מאמינה שאין שלמות...בודאי לא בפוליטיקה......

   והיום המצב לא יותר גרוע ממה שהיה בשנים הראשונות למדינה.....

   רק שאז התקשורת היתה מגויסת לשלטון...שזו בעצם השחיתות הכי נוראה....

   עוד אני מאמינה...שאין פוליטיקאי ישר... לא בארץ ולא בעולם.....

   זו דרכו של עולם!!!

   and take it or leave it

    


   תודה על תגובתך. אין ספק ש"זו דרכו של עולם!!!"
   אנא ראי מה כתבתי בדף אחר בבלוג זה, על השיטה ועל ירידת אמון הציבור


   "הרי שחיתות ואנשים מושחתים זו נורמה אנושית משחר האנושות (ר' בראשית ח; כא)..." וגו'

    

   יש לי עוד הפתעה בשבילך, אני מציץ מדי פעם בראי ובודק היכן טעיתי. הרבה פעמים אני מוצא שטעיתי ואם וכאשר אני מגלה טעות שלי, אני מקפיד לא לחזור עליה.

    

   אלו שאני מבקר אותם הם אנשים שחזרו על הטעויות של עצמם, גם לאחר שהודע להם שהם רחוקים מטלית שכולה תכלת.

    

   נכון, החורים במסננת שלי לא ממש גדולים ולא בכדי. כי כאשר החורים במסננת גדולים מדי אז הלוויתנים והכרישים נמלטים.

    

   את גם צודקת באומרך שהמצב היום בפוליטיקה לא יותר גרוע ממה שהיה בשנים הראשונות למדינה. אלא שחלק מהנורמות השתנו ויש מקום לשנות גם את הנורמות הקיימות.

    

   זה שהפוליטיקאים לא ישרים לא אומר שאנחנו לא צריכים לשמור עליהם. האם את מקבלת שלשר אוצר מותר לקחת מזוודה מלאה בדולרים ולהעביר כספים בניגוד לחוק? אם החתול ששומר על השמנת עושה כך' מה יגידו כל עברייני המס והפושעים?

     2/6/08 12:04:

   קראתי את סיפורך האישי....ותגובתי תהיה שונה מאלה שלפני........

   מעניין שאתה עובר מארגון לארגון ומצאת שכולם מושחתים...כולם לא בסדר....

   אני במקומך הייתי מציצה בראי ובודקת ...האם זה יתכן שכולם טועים ורק אתה בסדר?????

   ובכלל...אולי החורים במסננת שלך קטנים מידי?

   אני מאמינה שאין שלמות...בודאי לא בפוליטיקה......

   והיום המצב לא יותר גרוע ממה שהיה בשנים הראשונות למדינה.....

   רק שאז התקשורת היתה מגויסת לשלטון...שזו בעצם השחיתות הכי נוראה....

   עוד אני מאמינה...שאין פוליטיקאי ישר... לא בארץ ולא בעולם.....

   זו דרכו של עולם!!!

   and take it or leave it

     30/5/08 08:22:

   תודה, דרור.

   אכן, הביקורת אינה העיקר אלא המעשה.

   מהבחינה הפרקטית השינוי התרבותי צריך להקדים את השינוי הפוליטי. עדיין אינני יודע כיצד ניתן לממש שינוי של נורמות החברתיות. זה העוקץ.

    

    

     29/5/08 09:58:

   דונדי,

    

   1. אני לא רואה את הסתירה בין מורעלות לבין ביקורתיות. זה פשוט עניין של בגרות - כשאתה רוצה בטובתו של מישהו (במקרה הזה החברה אני מקווה), אתה לאו דווקא חייב לקבל אותו על פגמיו - אתה יכול לנסות לפעול כדי שהוא ישתפר (במיוחד כשהמישהו הזה הוא אתה או שאתה הוא חלק מאותו מישהו).

    

   2. לדעתי העמותות לשינוי ושיפור שיטת השלטון הן קצת נאיביות. אנחנו חיים בחברה שיש לה מבנים חברתיים. למבנים החברתיים (או מוסדות) יש "רצון" משלהם - יש להם נקודות או פרמרטים שהן שואפות אליהן - כמו שלהוריקן או לגנרטור יש התנהגות אופיינת - ככה גם למוסדות חברתיים - תוך הסתייגות שיש אינטראצקיה בין רמות ההירריכה השונות - המוסדות משנים את התהנגות הציבור והוא בתהליך אובלוציוני מנסה לשנות את המוסדות. המוסדות שלנו מושחתים לא במקרה ולא בגלל שהאנשים הלא נכונים נמצאים בהם אלא להפך - האנשים הלא נכונים והשחיתות הגיעו למימדים כאלה בגלל שכך השיטה עובדת - זה חלק מההיגיון הפנימי של אותם מוסדות

    

   מה שצריך אם כן אלו מוסדות מוצלחים יותר - "תוכנה" ו"חומרה" טובים יותר - כאשר החומרה יכולה להיות המוסדות עצמם והטכנולוגיה שתומכת בהם, והתוכנה היא התודעה של האנשים - לאיזה סוגי מודעות ופעילות אנשים יכולים להגיע במסגרת החברתית הנתונה.

    

   בקיצור - מה שצריך הוא סוג של שינוי פוליטי וגם תרבותי - מעבר לדמוקרטיה ישירה יותר. לא ביקורת (והשקעה מתמידה של אנרגיה ומאמץ לפעמים בקרב נסיגה), אלא יצירת חלופות - נסיון להגיע למצב יציב חדש וטוב יותר.

    

    התנועה לדמוקרטיה ישירה בישראל

   http://iddb.blogli.co.il 

    

    

     22/5/08 00:59:

   תודה לגלוי על הגילוי.

    

   לו חייתי על הכוכבים (תרתי משמע) הייתי צריך לזייף,
   אבל אני לא מתכוון לעשות זאת.

    

   את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק וגם אסור לנו להפסיק.

   אנחנו לא לבד.

    

   רומא (לא שאני רוצה להידמות לה) לא נבנתה ביום אחד.

    

   ושוב תודה.

    

    

     21/5/08 18:42:

    

   צטט: גלוי 2008-05-21 18:34:12

   153 צפיות...

    

    

   ( 300 בפוסט זה ו 153 בפוסט החדש) 

     21/5/08 18:34:

    

   153 צפיות בפוסט 0 תגובות וכוכב אחד....<---זה כבר אומר משהו על הבבואה של החברה הישראלית.

    

   אני מבקש בתגובתי זאת לחזק את ידיך, אין לי ספק שאתה לא לבד במערכה....

    

    

   פרופיל

   חיפוש | עזרה?

   שינוי/איזון חברתי-כלכלי