כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  מוטלים בספק

  10 תגובות   יום רביעי, 23/5/07, 01:23

   

   23-05-2007

   

  השימוש ברשת החברתית הזו כמו גם האחרות- הוא מעולה. הבמה הזו תאפשר לתדע ולהרחיב את מספר השותפים במאבק אל מול השיטה הערמומית של הממסד הישראלי- בניסיונותיו למחוק את אוצרותיה הרוחניים והתרבותיים של קהילת ״בית ישראל״

   

  הכהנת (קסים)- הנם המורים הרוחניים של יהדות אתיופיה, כהני דת בעלי סמכות שפירשו, חוקקו, לימדו והנהיגו את 'בית- ישראל' באתיופיהתפקידם בין היתר: נישואין, גירושין, חינוך, חזנות, משפט, גישור[...] ובכלל זה פסיקת הלכות וחקיקת חוקים דתיים ואזרחיים פנים-סקטוריאליים. הקסים היו למעשה דומיננטיים בכל אורחות-החיים היהודי-אתיופי בגולה. 

   

  אולם, במדינת היהודים כיבו 'שליחי-האל' מטעם הממסד את הלפיד שהאיר וניתב דורות שלמים; האוטוריטה הרבנית בישראל מטילה ספק, שלא לומר מבזה את מעמדם ההיסטורי של הקסים: הם מזלזלים במנהגם, בתורתם ובבני עמם. בארץ ישראל קבעה הסמכות הרבנית שהקסים אינם מוכשרים 'לפי תו-התקן היהודי' לבצע את עבודות הקודש כפי שנהגו באתיופיה.  


  זוהי משוואה שפירושה: כל העבר היהודי שלנו פסול(באמת?! הצחקתם אותנו!). המעניין הוא שדווקא אנחנו אלו המטילים בכם ספק  וטוענים שהעבר (היהודי) שלכם הוא פסול וחוטא למקרא, ליסודות הכתובים; כל האינטרפרטציה והצנזורה בקאנון שקיבלתם על עצמכם במהלך מאות השנים הם בניגוד לפקודות האלוהים, אתם בחרתם רק חלק מספרי הקודש ופירשתם לנוחיותכם. ואילו אנחנו נצמדנו למקורות לכל מה שידנו הייתה משגת ונהגנו על פי דברי אלוהים חיים. 

   

  קהילת 'בית-ישראל' היא ככל הנראה היהדות השורשית. אף על פי שחוקרים אחדים ממומנים מטעם המעדיפים להתייחס לבית ישראל כהיווצרות של תהליכים פוליטיים ומדיניים שהתפתחו באתיופיה מן המאה ה-16 - הטענה(החילונית) האחרונה מחזקת למרבה האירוניה את ידי הרבנות, לאמור, שיהדות אתיופיה היא לא יותר מקבוצה שפיתחה לעצמה זהות דומה ליהדות [...]. הסבים והסבתות שלנו מכירים היסטוריה אחרת, מדויקת יותר: הקפדה יתרה על הלכות שבת, קיום המועדים על פי הסדר המקראי, היטהרות על כל צורותיה- את כל אלו ועוד קיימו משך דורות רבים נוכח העוינות הדתית במדינת המוצא::  לקריאה מעמיקה בנושא

   

  ''

   

  לפני כמה חודשים נערכה צעדת מחאה בירושלים שדרישתה בין היתר להרחיב את סמכותם של הקסים ולהכיר בהם כבעלי סמכות דתית לכל דבר.  קראתי באחד מאתרי האינטרנט שהתקבלה החלטה לאפשר לקסים לייעץ לזוגות לפני חתונה?!.  כן,כן אלו שחיתנו את הורינו באתיופיה, מוכשרים במקרה הטוב לחלק טיפים לזוגות צעירים.  אין אלא לקרוא לילד בשמו, מדובר באנטישמיות מהזן הגרוע ביותר. יהודים חדשים (רפורמיים של המקרא- הרבנות הראשית) מבצעים כפייה המוני ביהדות המקראית-ביתא ישראל: זו השורשית, המקורית, החפה מכל שינוי. עובדת אחיזתם של לובשי השחורים במוסרות השלטון אינה מוכיחה אמת היסטורית, או למצער לא אמת אחת קיימת, וככזו היא בוודאי רק שנייה למקור. אם כן-  מי לדעתכם מוטל בספק?!

   

  דרג את התוכן: