כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בשביל להצליח בדיאטה אתם צריכים להשקיע בעצמכם

  18 תגובות   יום שני, 14/7/08, 14:01

  אחד הגורמים היותר שכיחים לחוסר הצלחה בדיאטות הוא חוסר היכולת לשים את עצמנו במרכז ולהשקיע בעצמנו. דיאטה עבורי היא מילה נרדפת להשקעה בעצמנו. אנחנו עושים דיאטה כדי להרגיש יותר טוב עם עצמנו, לאהוב את עצמנו ולדאוג לבריאותנו אך את הזמן שדרוש להשקיע בעצמנו כדי להצליח בדיאטה, אנחנו לא מוצאים....

  זאת הסיבה שבחרתי לתרגם את המאמר "זמן עצמי" ממגזין Health האמריקאי ולהדגיש לפניכם את החשיבות של הנושא בשביל שתצליחו בדיאטה.

  המאמר מובא בלשון נקבה אך מופנה לשני המינים במידה שווה.

  המדריך ל"זמן עצמי" (me time ) - מתוך Health Magazine  

  אין זה משנה בת כמה את, איך את נראית או מי את ומה את עושה. אם את אישה במאה ה-21 סביר להניח שתהיי לחוצה בזמן ואם מסתכלים על זה במונחים של בריאות, שמחה ושקט נפשי, מי שסובל מזה הכי הרבה זו את. זאת הסיבה ש Health Magazine פנה למאמנת האישית M.J.ryan וביקש ממנה לאסוף קבוצה של בחורות בשנות ה 20 עד ה 60 לחייהן כדי להתמודד עם שאלה ה"זמן העצמי". קבוצה זו מצאה מספר רעיונות מעניינים להתמודדות עם החוסר ב"זמן עצמי".

  תני לעצמך קצת "זמן עצמי" כדי לקרוא את הצעותיהן ולקבל השראה לעשיית שינוי בזמן שאת מקדישה לעצמך.

  שרלין סיגמן, בת 36, טוענת כי היא מרגישה שהיא מזניחה את משפחתה אם היא יוצאת אפילו להליכה ברגל. היא חושבת שיותר חשוב שהיא תקריא ספר לילדים שלה לפני השינה במקום להסתובב בשכונה באנוכיות. שרלין לא לבד, נשים במהותן למדו להקריב את חייהן עבור אחרים. "אני שמה הכל בעדיפות מלבד את עצמי" מודה בלינדה קררט בת 42, "לילדים שלי יש סדרי עדיפויות, כמו גם לעבודה שלי, לבית בו אנו גרים ולבעלי. למדתי להתנהג כך מאימי, היא תמיד שמה את עצמה בסוף סדר העדיפויות"

  ישנן דעות רבות בנושא הטיפול האימהי. האם הוא נרכש? או שמא הוא מועבר בגנים? כנראה שקצת מכל אחד, אבל בכל מקרה יש לנו את זה אז כדאי שנשתמש בזה לטובתנו. ברור שאכפת לכן מהכל, זה הטבע שלכן כנשים, אתן רק צריכות להוסיף עוד אדם אחד תחת אחריותכן - אתן עצמכן.

  אם תדאגו לעצמכן, תוכלו לדאוג יותר טוב לסובבים אתכם וההבנה הזו תעזור לכן לפנות זמן עבור עצמכן. אם לא תשכילו לעשות את זה אתן עלולות להישבר, לאבד את קור הרוח שלכן, לפגוע בבריאותכן ולאבד את צעירותכן מהר יותר.

  המודות ל"זמן עצמי" עזרה לגרייס מינה בת 49 להתחיל ללכת לחדר כושר. "היו לי כל מני בעיות בריאותיות והיה לי יותר קל להגיד לעצמי שאני חייבת לטפל בכולסטרול הגבוה עבור הילדים שלי ובעלי ולכן חייבת להתעמל" אותה עצה נכונה גם לנשות הקריירה, לפעמים הבוס שוכח להגיד לכן את זה אבל הדאגה לעצמכן היא חלק בלתי נפרד מהעבודה שלכן, אחרת העבודה לא תתבצע כמו שצריך, אתן תהיו פחות יצירתיות ופחות אפקטיביות.

  גם בעבודה וגם בבית כל אחת מכן צריכה להטעין את עצמה באנרגיות על בסיס קבוע כדי שתוכל לתת לאחרים.

  אמרי לעצמך כל יום:

  "אני צריכה להזין ולטפח את עצמי בגלל שמגיע לי ואני שווה את זה. מיותר להגיד שאם אני אתמוטט אני לא אוכל לטפל בכל שאר הדברים והאנשים".

  מי מכן שחושבת שהיא יכולה לעשות את כל הדברים הבאים "כמו שצריך" שתרים את ידה: לבשל ארוחת ערב, לנקות את השולחן, להביא ולהחזיר את הילדים מהחוגים (בדרך כלל כל הידיים מורמות) אך על מה כל העניין? למה אנחנו משוכנעות שהדרך שלנו היא הנכונה? ולמה כ"כ חשובה לנו הדרך שבה הבגדים מקופלים בארון? בכל מקרה, אנחנו מבזבזות זמן חשוב שיכולנו להקדיש לעצמנו בגלל שאנחנו לא מבזרות סמכויות ועושות הכל בעצמנו ומעבר לזה, גם מתקנות את הטעויות שאחרים עשו.

  כדי שיהיה לך זמן לעצמך את צריכה להאציל סמכויות וזה אומר שכצעד ראשון את צריכה להשתחרר מהדרך שבה את רגילה לעשות דברים. ג'נין רבינו ברום בת 42, למדה שיעור חשוב מאמה. "אימי לימדה אותי שאם בעלי רוצה לעשות כביסה עלי לתת לו לעשות זאת, אם מישהו מכניס כלים למדיח, להפעיל אותו ולתת לאנשים לעשות דברים עבורי. אני מנסה לזכור זאת והיום אני נותנת לילדי בני ה 8 ו 10 להכין לעצמם ארוחת בוקר. אני לא מפסיקה לחשוב על הלכלוך שהם יעשו לי במטבח אבל זה מפנה לי 15 דקות וזה משהו שחשוב שהם ילמדו לעשות"

  אמרי לעצמך כל יום:

  "אני אסכים לקבל עזרה כשהיא ניתנת לי ואפנה את מבטי מהליקויים שמסביבי"

  מבלי לשים לב, הרבה מאיתנו דואגות להיות עסוקות עד מעל לראשן, רק כדי שלא יצטרכו להתמודד עם עצמן. אם אנחנו ממקדות את תשומת ליבנו באחרים, אנחנו בעצם דוחפות את רגשותינו לתוך ארון גדול וברגע שאנחנו עוצרות, דלתות הארון נפתחות והכל נופל על הראשים שלנו. ג'ודי ווילר סיפרה שכשהיא הייתה נותנת לעצמה קצת זמן שקט היא היה מרגישה עצובה. כל מני רגשות ותחושות עלו לפני השטח "אני לא אוהבת את חיי", "אני פוחדת", "אני כועסת" וכו'. למעשה, רגשות מחזיקים הרבה מידע חשוב ואם לא נקדיש זמן לעצמנו על בסיס קבוע, לא נוכל לקבל את המידע שאנו צריכות כדי לעשות שינוי חיובי בחיים שלנו. כשאתן נותנות לעצמכן זמן על בסיס קבוע, אתן לא אוגרות את הרגשות שלכן במחסן מסוכן ועל ידי כך אתן מאפשרות לעצמכן לטפל בצרכים שלכם.

  אמרי לעצמך כל יום:

  "אני אפסיק להתחבא מעצמי, אני אכתוב ביומן או אדבר עם מישהו על מה שאני מרגישה ועל איך אני רוצה לחיות את חיי ואתחיל ליישם את הדברים בשטח".

  אנחנו כנשים לא יכולות לעשות הכל ולהיות בכל מקום למרות שרבות מאיתנו מנסות. לאורך חיינו אנו מוסיפות לעצמנו אחריות ומעלות את הרף עוד ועוד. להיות העובדת הכי טובה, להיות האמא הכי טובה, החברה הכי טובה ועקרת הבית הכי טובה. ג'ודי ווילר בת 60, טוענת שהתשובה היא בוויתור על הניסיון לעשות את הכל בו זמנית. "אם אתן מנסות לשלב בין העבודה וזמנכן הפנוי אתן נמצאות בלחץ" היא אומרת "אבל אם אתן רק עובדות, תהיו פחות לחוצות" האמת היא, שלא רק שאנחנו לא מוכנות לוותר על חלק מהמחויבויות שלנו, אלא גם הקריטריונים שעל פיהם אנחנו שופטות את עצמנו ממשיכים לעלות למעלה.

  תחשבו כמה זמן פנוי יהיה לכן אם תוותרו על הניסיון לעשות את הכל. קטי קורדובה בת 45 עשתה בדיוק את זה. "אני אמא טובה ואני אוהבת לבלות זמן עם ילדי אבל אני לא עקרת בית טובה והגיע הזמן לוותר קצת על הדברים שאני לא טובה בהם, אז הבית מבולגן יותר ממה שהייתי רוצה אבל יש לי זמן בשביל הדברים שחשובים לי.

  אמרי לעצמך כל יום:

  "אני אשאל את עצמי על מה אני יכולה לוותר שאני לא אוהבת או שאני לא טובה בו"

  תהיי הכוכבת של חייך!

  כל הנשים שהשתתפו בקבוצת "זמן עצמי" האמינו שהמנטרות היומיות שהן צריכות להגיד כל יום יעזרו להן למצוא את הדרך לשינוי, אך נשאר מכשול אחד חשוב שהן היו צריכות לעבור - מכשול ה"מה אחרים יחשבו עלי". נשים כל הזמן מחפשות אישורים מהסביבה. "מה האימהות האחרות יגידו עלי אם אני לא אאפה את העוגה?", "מה העמיתים שלי יחשבו אם לא אעבוד עד מאוחר?" אנחנו מבזבזות זמן רב מדי על מה אנשים חושבים עלינו ולא מספיק על מה אנחנו חושבות. במקום להשקיע בחיים שלנו, אנחנו מסתכלות על החיים שלנו בעיני אחרים. כאילו החיים שלנו הם סרט קולנוע ואנחנו מבקרות את משחקנו בסרט כל הזמן.

  זה הזמן לשנות את זה ולחיות מפנים החוצה. כאשר את הכוכבת של חייך, את חייה במרכזם ונהנת מהם. מהמקום הזה לא תוכלי להזניח את עצמך בגלל שתהיי מחוברת לרגשות שלך, למצבי הרוח, לרמות האנרגיה שלך ולצרכייך. את יודעת מהם סדרי העדיפויות שלך והם כוללים אותך.

  ככוכבת של חייך את יודעת שמגיע לך "זמן עצמי" וכל מה שאת זקוקה לו עכשיו זה הרצון לעשות שינוי. אז אמרי זאת בקול רם ובגאווה. "מגיע לי זמן עצמי ואני הולכת לפנות לי אותו ברגע זה!"

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/3/11 17:15:

   צטט: אלישה 2011-03-05 13:59:56

   התנהלות מאוזנת בחייו של כל אחד מאיתנו בכל תחומי החיים בעלת השלכות חיוביות נפשיות ופיזיות , הקצנות מהוות מכשול .

    

     5/3/11 13:59:
   התנהלות מאוזנת בחייו של כל אחד מאיתנו בכל תחומי החיים בעלת השלכות חיוביות נפשית ופיזית , הקצנות מהוות מכשול .
     23/7/08 23:16:


   בהחלט מעניין, ואני חשבתי על מאמנת אישית בקשר לדיאטה, אבל גם נשים שהילדים כבר גדלו

   ויש להן זמן לעצמן, קשה להן לשמור על דיאטה, אני למשל אוכלת אוכל נכון, לחם קל לא מטוגן בדרך כלל

   ושומרת על כללים רבים, אבל פה ושם אוהבת ארטיק שוקולד או עוד אשכול ענבים וזה הורס את הדיאטה.

   מה עוד שהדיאטות שניתנות היום הן שכל שלוש שעות צריך לאכול משהו, ולא תמיד רעבים אחרי שלוש שעות

   ובשעה מסויימת כן בא משהו לאכול. אז אולי עדיפה שיטה של קלוריות יומיות?

   מה דעתך? אשמח לשמוע איך את שומרת על קשר עם מאומן שבא להתאמן על דיאטה.

    

   עצות כלליות לא מתאימות לכולם.

   אני מודעת לעצמי אני בעצמי מנחת קבוצות של מכון אדלר אבל במה שקשור לדיאטה אני לא תמיד "שפויה"צוחק

   מוותרת לעצמי. רוצה להוריד כ-7 ק"ג ולא מצליחה.

    

   במה שקשור לפעילות גופנית אני מתמידה במה שאני אוהבת.

    

   אשמח להעזר ולשמוע על התוכנית.

     16/7/08 17:14:

   מאמר נכון ומצויין

   אני במרכזו של תהליך דיאטה אשר השלתי בו למעלה משלושים קילו ועוד היד נטויה .

   כמה המלצות מניסיוני :

    

   1. אמצו את המאמר - אתם שווים ומגיע לכם.

   2. שומן - הורג , אז יכול להיות שנראה לכם אנוכי לצאת להליכה או חדר כושר במקום להיות עם הילדים - אתם רוצים את הילדים לטווח ארוך - צאו להליכה / ספורט.

   3. נסו לשנות יחס לאוכל - הפנו לו עורף - המעיטו בחשיבותו .

   4. מצאו לכם תעסוקה ספורטיבית ממכרת שנוגעת בכם והתמכרו לה ללא קשר לעלויות שלה - חברים ימי אישפוז וטיפול במחלות עולה הרבה יותר.

   5. שימחו  עם כל הצלחה , אל תתיאשו כשנעצרים (זה מעצבן אני יודע) והציבו רף חדש כל פעם מחדש .

   6. בגדים שגדולים עליכם מיסרו ,זירקו ,השמידו אפילו בטכסיות - זה עוזר מנטלית.

   7. בהצלחה

     16/7/08 02:37:

   צטט: רני123 2008-07-16 00:27:09

   גילוי מהפכני מגובה במחקרים קובע:

   השיטה המנצחת להרזייה בטוחה - תאכלו פחות ותוכלו לרזות בקלות ובביטחה.

   התוצאות מדהימות. עוד ועוד אנשים מצטרפים ומתפעלים.

    

   זיוה מחדרה : "לא האמנתי לתוצאות, כבר חודש מאז שהפסקתי לאכול קרטון גלידה לפני השינה והקילוגרמים עפים ממני".

   רבקה מנתניה: " מדהים. ירדתי ל-3 ארוחות ביום ומאז נעלמו ממני 8 קילו".

    

   הצטרפו גם אתם לשיטה היפנית החדשנית שסוחפת את הישראלים ומביאה תוצאות.

    

   והמחיר - ללא תחרות.

    

   אתה גאון רני

     16/7/08 02:36:


   ממש נכון.

   הכל זה השקעה בעצמך!

    

   אני מבשלת מצוין וגם אופה והרוב ממש דל קלוריות.

     16/7/08 00:27:

   גילוי מהפכני מגובה במחקרים קובע:

   השיטה המנצחת להרזייה בטוחה - תאכלו פחות ותוכלו לרזות בקלות ובביטחה.

   התוצאות מדהימות. עוד ועוד אנשים מצטרפים ומתפעלים.

    

   זיוה מחדרה : "לא האמנתי לתוצאות, כבר חודש מאז שהפסקתי לאכול קרטון גלידה לפני השינה והקילוגרמים עפים ממני".

   רבקה מנתניה: " מדהים. ירדתי ל-3 ארוחות ביום ומאז נעלמו ממני 8 קילו".

    

   הצטרפו גם אתם לשיטה היפנית החדשנית שסוחפת את הישראלים ומביאה תוצאות.

    

   והמחיר - ללא תחרות.

     15/7/08 16:21:

   צטט: מאמן כושר 2008-07-15 13:31:22


   דרך אגב יש לא מעט גברים עם אותם התרוצים של הנשים (אין לי זמן) שלא מצליחים בדיאטה.

   הגורם לדעתי לכישלון הוא לא בחוסר הזמן, או בהקדשת זמן מיוחד לפעילות גופנית.

   הגורם לבעיה הוא לדעתי ההתייחסות הטוטאלית לנושא הדיאטה והפעילות הגופנית.

    

   בדרך כלל כולם תמיד שואלים "בכמה זמן אני אוכל לרדת 10 ק"ג?"

    

   בדרך כלל אלו שמתחילים לפתע פתאום בפעילות גופנית, מגיעים 4-5 פעמים בשבוע לחדר הכושר ולאחר מכך דועכת ההתלהבות.

    

   צריך להבין שהחיים הם מכלול של פשרות: קריירה, משפחה, זוגיות, דיאטה ופעילות גופנית לא שונים מייתר הדברים.

   האם אי פעם הקדשתם את הזמן שרציתם להקדיש למשפחה, לזוגיות, אז למה שגורל הדיאטה והפעילות גופנית יהיה שונה?

   כי גם אתם חשובים, אומר המאמר?

   אבל האם באמת אתם מרגישים שאתם חשובים יותר לדוגמא מילדכם?

    

   אני חושב שהפתרון הוא בשינוי הרגלי חיים, הפתרון מצוי בהתאמה של אורח חיים חדש אל אורח החיים הישן.

   לפעמים צריך לדעת לוותר על דברים מסויימים. (לדוגמא לוותר על צפיה בטלנובלה או במשחק השבוע תוך כדי ישיבה ופיצוח פיצוחים).

   לא חייבים ללכת לחדר כושר בכדי להכנס לכושר.

   אפשר לשחק טניס עם הבן זוג ובכך להרויח 2 ציפורים בבת אחת: זמן לזוגיות וזמן לפעילות גופנית.

   אפשר לשחק בתופסת עם הילדים ולהדק את הקשרים המשפחתיים ולהדק את החגורה.

    

   אני יכול להמשיך ולהראות שאפשר לבחור בדרכים אחרות, קלות יותר מבלי להתייחס באופן טוטאלי לפעילות גופנית כזמן שצריך להקדיש אותו אך ורק לעצמי.

    

    

   אני ממליץ לך להוריד את ההודעה הזו.

   זוהי עוד הודעת ספאם (במסווה של הודעה ליגיטימית) והיא מורידה לך את הניקוד של הקישורים שלך בתחומים שאת רוצה לקדם. הרי בשביל מה כותבים אם לא בשביל לקדם, נכון?

     15/7/08 12:39:


   ברחה לי התגובה לפני הזמן...:)

   בקיצור, התכוונתי שזה משהו חברתי שצריך שינוי...

   אני למשל משחקת טניס 3 פעמים בשבוע...

   ולא משנה שאני יוצאת נהבית אחרי שלקחתי לחוגים ואחרי שהכנתי ארוחות ערב וכו'...

   הגברים שבחבורה אומרים לי שהם מזמן היו מעיפים אותי מהבית...

    

     15/7/08 12:36:

   צטט: eclipse 2008-07-15 11:55:43

   "זאת הסיבה שבחרתי לתרגם את המאמר "זמן עצמי" ממגזין Health האמריקאי ולהדגיש לפניכם את החשיבות של הנושא בשביל שתצליחו בדיאטה."

    

   דווקא נראה לי שהסיבה היא כדי לקדם את האתר.

   אני בעד לקדם כל מה שטוב.תחשוב על זה ולא מהמקום הביקורתי אלא המעניק ונותן.

   המלצה מקצועית: אין טעם לשים 2 לינקים עם אותה מילה לאותו עמוד.

    

    

     15/7/08 12:35:


   לצערי, הרבה מזה נובע מאיזו תפיסה מוטעית בחברה שאישה שיוצאת מהבית להנאותיה,

   בטח


   פוסט יפה!
     15/7/08 11:55:

   "זאת הסיבה שבחרתי לתרגם את המאמר "זמן עצמי" ממגזין Health האמריקאי ולהדגיש לפניכם את החשיבות של הנושא בשביל שתצליחו בדיאטה."

    

   דווקא נראה לי שהסיבה היא כדי לקדם את האתר.

   המלצה מקצועית: אין טעם לשים 2 לינקים עם אותה מילה לאותו עמוד.

     15/7/08 10:39:

   רעיונות נכונים ...חשוב לזכור ליישמם...
     15/7/08 09:14:


   לגבי ה"אפסיק להתחבא מעצמי ואכתוב ביומן"

    

   אנחנו בקפה, דא? להפסיק להתחבא ולכתוב יומן...

     15/7/08 06:25:

   תודה
     15/7/08 00:35:

   שלום לך

    

   גישה מעניינת. אקרא , אולי זהיעזור לי

   כל טוב

   שולמית

     14/7/08 18:53:

   היי,

   תודה על תרגום המאמר, אני לוקח ממנו רעיון אחד ליישם. עולים במאמר כמה רעיונות מעניינים אבל אני חושב שהם מיועדים בעיקר לאנשי משפחה עסוקים, כמה מהם גם מכוונים לניהול זמן ופחות לדיאטה, אבל זה מצליח להתקשר בדרך עקיפה. 

    

   תודה שוב.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   belightful
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין