כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  reality check point

  לא על כנפי נשרים

  לא על כנפי נשרים
  הוא בא, אם הוא בא,
  ולא שאגת אריות
  היא בשורת כניסתו.

  בסתר זוחל הוא כרמש,
  מגיח לפתע בשעת תרדמה
  מחשכת הפינות הזנוחות,
  הנגד אדם – הפאשיזם.

  אריה (לוין) דקר (1975). שירים. תל אביב: שחר.


  הבלוג הזה הוא בלוג עדויות מהמחסומים בעומק הגדה (ולא מעברי הגבול המצויים כמעט על הקו הירוק). אלו עדויות של אישה אחת, אני, שעומדת במחסומים כבר ארבע שנים וחצי, פעם בשבוע. אני מסתפקת בפרסום עדויות, לרוב מצולמות. את דעתי אני שומרת בדרך כלל לדיון המתנהל בתחתית כל פוסט.

  חופש הביטוי, כמו כל זכות אחרת איננו בלתי מוגבל. כשמצאתי עצמי נותנת במה לדוברים אלימים סגרתי את הבלוג לתגובה לחברים רשומים בלבד. תגובות אלימות מבריחות קוראים רציניים ומדרדרות את הדיון. הודעות אלימות, הודעות פח-זבל או כאלו שלא תורמות לדיון לא ימחקו, אבל חברותו של הכותב בבלוג תפסל כך שלא יוכל לשוב ולהשתתף בדיונים. חופש הביטוי אינו כולל את החירות לפגוע באחרים והוא אמור לממש את זכותי ואת זכותם של קוראי לעשות בבלוג שימוש מועיל.

  אם אתם רוצים להצטרף לבלוג כקוראים פעילים, הצעו לי חברות. המנעו ממכתבי נאצה, גם לפעילי זכויות אדם מותר לדבר. את אלו שישלחו, אפרסם בבלוג בציון שם הכותב. מכתבי הנאצה לא ימחקו, גם אם תגידו ש\"הלבנתי פניכם ברבים\" (כפי שטענו קודמיכם). חישבו לפני שאתם שולחים.

  החומרים בבלוג, כתובים ומצולמים, שמורים תחת זכויות יוצרים. כל שימוש בהם, חלקי או מלא, בהתאם לרוח הבלוג או שלא, ללא אישור ממני, איננו חוקי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר אלא ברשות מפורשת ממני ובכתב.

  איך בעצם זה מתנהל?

  79 תגובות   יום שישי , 8/8/08, 12:45

  ההתנהלות משתנה ממחסום למחסום. מחסום זעטרה (תפוח) למשל הוא מחסום לרכבים בלבד. הצבא קורא לו מחסום 'קו שני', כלומר פלסטינאי שהגיע לשם כבר עבר בידוק אחד לפחות במחסום אחר. לכן הבידוק שם קפדני פחות.

  במחסום בית פוריכ הבידוק לעולם לא מתנהל בו זמנית בשני הכיוונים. כלומר כשנבדקים רכבים שפניהם לשכם, נוצר פקק ביציאה מהעיר. כשנבדקים הולכי רגל בכיוון אחד, מתאספת קבוצה בצדו השני של המחסום.

   

  וככה זה עובד במחסום חווארה (בדרך כלל. הדברים משתנים מיום ליום ומשעה לשעה. התור לפעמים ארוך יותר לפעמים פחות. מפקד המחסום מקפיד לפעמים יותר לפעמים פחות) -

  מעבר הולכי רגל - שלוש עמדות בידוק עבור גברים. הם עוברים תחת גלאי המתכות, מסירים חגורה, לפעמים גם נעליים. מוסרים תיק או חבילה לבדיקה ומציגים תעודת זהות. בצידו השני של המחסום הם נעצרים לחגור את החגורה (בתמונה העליונה). אסור להתמהמה. הם מגורשים משם מייד "יאללה אימשי". תור צדדי עבור נשים, ילדים וגברים מבוגרים. חלק מהולכי הרגל נשלח לצורך בדיקת התיקים לרכב השיקוף החונה בצידו השני של המחסום, ליד עמדת בידוק הרכבים היוצאים משכם (תמונה אמצעית). עליהם לחצות לשם כך את הכביש - בין אזור הולכי הרגל לכביש נבנתה גדר. יש בה פתח צר - ולחזור חזרה לעמדת בידוק התור הצדדי כדי לקבל את תעודת הזהות שלהם שהופקדה אצל השוטרת הצבאית. נשים שירצו לחכות לבעליהן באזור המוצל יגורשו משם "יאללה אימשי".

  תנועת רכבים - בכניסה לשכם נבדקים תעודות זהות ותסריכים (אישור מעבר לרכב). המעבר בכיוון זה בדרך כלל מהיר, ולעיתים רחוקות נוצר פקק. ביציאה מהעיר זרימת הרכבים לא פוסקת. הפקק ארוך מאוד. על הנוסעים לרדת כמאתיים מטר לפני העמדה. הנהג מתקרב לבדו אל המחסום. הרכב יבדק: פנים הרכב, תא מטען, מכסה מנוע יורם לפעמים (תמונה תחתונה). כשלא חם, יעשה בידוק הרכב בידי כלב (בצה"ל חסים על הכלבים בחודשי הקיץ). נוסעי הרכב יורשו עכשיו להתקרב, תנועת יד קטנה של החייל בעמדה. תיקים יעברו בדיקה ברכב השיקוף. אחד אחד יגשו הנוסעים אל החייל, יציגו תעודת זהות ויעברו בידוק גופני - הרמת החולצה לגברים, סיבוב על מקומם, הבטן הגב. לפעמים יש להפשיל את הגרביים. 

  שלושת המחסומים נמצאים בעומק הגדה. אם-אמא של עומק הגדה. מחסום חווארה מרוחק 25 קמ' משער שומרון, שער הכניסה לישראל. מחסום בית פוריכ ממוקם עוד כקילומטר מזרחה משם. מחסום זעטרה (תפוח) מרוחק כעשרה קמ' משער שומרון. שלושת המחסומים משמשים למעבר פלסטינאים בפנים הגדה, בין העיר שכם לכפרים סביבה. משער שומרון מזרחה משתרע כביש אפרטהייד האסור לנסיעה לפלסטינאים.  

  התמונות מה 28 ביולי 2008.  


  כמה מילים אישיות. בימים האחרונים, מאז פירסמתי בגלוי הודעה שקיבלתי לתיבה הפרטית, קיבלתי מכתבים - נהדרים, תומכים, מרגשים, חכמים, מצחיקים - מאנשים רבים מכאן. חלקם חברים ותיקים שלי מהקפה, חלקם חברים חדשים. היה תענוג לפתוח את התיבה. תודה לכולכם.

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (77)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   הסיבה שאני משוכנע שאני צודק, כי אני טורח לברר ואז עוד פעם לברר- מה בדיוק ביררת ?

   את העובדות שהבאתי.

    

   חוץ מזה, אני פתוח ללמוד דברים חדשים ולהודות בטעות- האם אתה יכול לתת דוגמא למקרה בו הודת בטעות ?

   כן. לדוגמא, היכנס לפוסט שלי עדות נוספת , שם אני כותב שטעיתי. מעבר לכך, לפני שבוע כעסתי על עובד בצוות שלי ולאחר מכן התנצלתי. לפני שבועיים חזרתי מהעבודה ובזמן המקלחת של הבת שלי כעסתי עליה כי לא שיתפה פעולה. אחרי המקלחת התנצלתי בפניה.

   אני טועה כל הזמן מתוקף העובדה שאני אנושי. אני משתדל להרהר במעשיי כל הזמן ולחשוב האם כך הייתי רוצה שינהגו בי. את הטעויות שלי אני משתדל לתקן.

    

   מספרים של ארגון בצלם אינם סטטיסטיקה, הם מספרים שנאספים ונמותחים על ידי גוף פוליטי המונע מאינטרסים אישיים

   יש לך מספרים אחרים של ארגון מוכר אחר? או שכל מי שחושב אחרת ממך הם חבורה של חארות שפועלים ממניעים אישיים. רק אתה פועל ממניעים אלטרואיסטים?

   מה לגבי אמנסטי? גם הם קקות אנטישמים?

    

   שוב הצביעות חוגגת - אתה כותב פוסטים שלמים על סמך "הניסיון שלך" ו"מקרים שקרו לך בזמן שירותך" ולי אסור ???

   לך מותר מה שאתה רוצה, אינני עוסק בסתימת פיות. כשאתה אומר - "תאמין לי, אני מכיר את השטח" - זה משפט סתום שלא מכיל מידע. המידע שהבאתי נועד להפריך את טענותיך שכל הפשיטות הן מוסריות עפ"י מידע מודיעיני מדוייק. הבאתי את העובדות, אתה מנפנף בידיים.

   שוב, לא חלקתי על כך שחלק מהפשיטות נעשה עפ"י מידע מודיעיני.

    

   (דרך אגב - לדעתי אתה משקר ומעולם לא שירתת כלוחם - הפוסטים שלך פשוט מלאים בשטויות שכל מי שבאמת נמצא שם מבין עד כמה אתה מנותק.

   מעולם לא שירתתי כלוחם. נוצלתי כלוחם וחובש קרבי ע"י הצבא. לא רציתי להתגייס ולאחר שהתגייסתי לא רציתי להישאר בצבא. אבל באותה תקופה לא הכרתי אופציות אחרות ולכן סיימתי את שלוש שנות העבדות שלי בצבא. מהמילואים השתחררתי לפני שש שנים.

   אין לי שום עניין שתאמין לי, מה דעתך על ארגון שוברים שתיקה? סמולנים בוגדים? 

    

   שוב יכולת הניתוח שלך לוקה בחסר, כנראה שזה לא הצד החזק שלך - אנחנו מאותו עם ואני אוהב אותך - זה לא אומר שאנחנו משפחה (שוב - קישור שביצעת רק כי היה לך נוח לבצע אותו, בדיוק כפי שנוח לך להשתמט). מענין שכשאני קראתי לך באחד המקרים אחי מייד התנערת וציינת כי יש לך מספיק אחים ... מלמד משהו על העדפותיך

   אם לא שמת לב, הייתי ציני. אתה לא משפחה שלי, אני לא אוהב אוטומטית אנשים שאינני מכיר. אפילו לא ערבים. אני משתדל לכבד כל אדם באשר הוא, בדיוק כפי שהייתי רוצה שיכבדו אותי.

    

   למה כשאני מבקש ממך להיחשף אז זה לא לגיטימי ואילו כשאני לא מעוניין להיחשף זאת פחדנות - שוב הצביעות חוגגת.

   אני לא אמרתי שזה לא לגיטימי, אמרתי שאינני מעוניין לתת לך כתובת.

   ההתייחסות שלי לחוסר ההיחשפות שלך קשור לכך שאמרת שאני נמנע מעימותים.

   אגב, כשהצביעות חוגגת, יש שם וודקה?

    

   דרך אגב - אתה מרגיש ישראלי ? ואם כן אז למה ?

   מבחינתי זה כמו לשאול אותי האם אני מרגיש כמו אדם שיש לו טחול או לבלב. אני ישראלי כעובדה.

   האם כשאני רואה את הדגל הישראלי, הלב שלי מתחמם? לא. ממש לא.

   אני לא תולה דגלים ביום העצמאות ובאופן כללי אני מתבייש במדינה שלי היום. 

   לגבי העתיד - הייתי רוצה להתגאות בחברה שבה אני חי ובקהילה שלי. אני מאמין שזה יקרה אבל הדרך לשם ארוכה.

     18/8/08 08:02:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 17:34:43

   אתה יודע מה הבעיה שלך (ושל אנשים כמוך) ? 

   כבר כתבתי בכמה הזדמנויות, אני אוהב משפטים שמתחילים ב - "אתה יודע מה הבעיה שלך?", זה מראה על רגישות רבה ורצון לתת משוב כן ואמיתי כדי לשפר את הפרטים בחברה שלנו ואת איכות חיינו הקולקטיבית- בשביל זה אני פה .

    

   אתה כל כך משוכנע שאתה צודק שאתה לא טורח להקשיב לאנשים אחרים או לבדוק את העובדות או לחשוב וזה גם לא כל כך מעניין אותך - העיקר שאתה צודק.

   הסיבה שאני משוכנע שאני צודק, כי אני טורח לברר ואז עוד פעם לברר- מה בדיוק ביררת ? . חוץ מזה, אני פתוח ללמוד דברים חדשים ולהודות בטעות- האם אתה יכול לתת דוגמא למקרה בו הודת בטעות ? . אני הבאתי סטטיסטיקה - מספרים של ארגון בצלם אינם סטטיסטיקה, הם מספרים שנאספים ונמותחים על ידי גוף פוליטי המונע מאינטרסים אישיים., אתה הבאת משפטים כמו - "תאמין לי שאני מכיר את השטח - שוב הצביעות חוגגת - אתה כותב פוסטים שלמים על סמך "הניסיון שלך" ו"מקרים שקרו לך בזמן שירותך" ולי אסור ??? (דרך אגב - לדעתי אתה משקר ומעולם לא שירתת כלוחם - הפוסטים שלך פשוט מלאים בשטויות שכל מי שבאמת נמצא שם מבין עד כמה אתה מנותק" ו - "יש לי ספק גדול ביחס למספרים" - וואלה, מדעי. תביא עובדות מהימנות ונדבר עליהן. אבל יותר קל לנפנף בידיים.

    

   אז תשאר עם האמת שלך, מצידי אתה יכול לעבור לגור עם אחיך הערבים לאות הזדהות עם הסבל הנורא שעובר עליהם 

   שוב ושוב, טענת בתגובות שלך שאתה אוהב אותי, כי אנחנו חלק מאותו עם, העם היהודי הקדוש עם ההיסטוריה המדהימה. אז, טענה ראשונה - אנחנו חלק מאותו עם. טענה שנייה - אתה אוהב אותי. טענה שלישית - הערבים הם אחים שלי. מהטענה הראשונה והשנייה עולה כי אנחנו כמו משפחה וישנה אהבה. מצרפים את הטענה השלישית ומקבלים את העובדה שהערבים הם גם אחים שלך! מדהים! ואנשים אומרים שלהתווכח ולהתדיין לא מוביל לשום דבר.. יש פה איחוד משפחות! - שוב יכולת הניתוח שלך לוקה בחסר, כנראה שזה לא הצד החזק שלך - אנחנו מאותו עם ואני אוהב אותך - זה לא אומר שאנחנו משפחה (שוב - קישור שביצעת רק כי היה לך נוח לבצע אותו, בדיוק כפי שנוח לך להשתמט). מענין שכשאני קראתי לך באחד המקרים אחי מייד התנערת וציינת כי יש לך מספיק אחים ... מלמד משהו על העדפותיך.

    

   (דרך אגב - לא ענית לי בקשר למקום מגוריך, אז איפה בדיוק אתה גר ?? משום מה יש לי הרגשה שזה לא שדרות).

   כמו שאמרתי בובי ספוגי - בבית יפה ליד גן שעשועים. כשאזמין אותך לקפה, תקבל הנחיות יותר מדויקות. אותי לא מעניין איפה אתה גר, זה לא רלוונטי לדיון. - למה כשאני מבקש ממך להיחשף אז זה לא לגיטימי ואילו כשאני לא מעוניין להיחשף זאת פחדנות - שוב הצביעות חוגגת.

    דרך אגב - אתה מרגיש ישראלי ? ואם כן אז למה ?

   לסיכום - אקנה לך קופסת צבעים על מנת שתוכל לצבוע את העולם בצבעים שנוחים לך.

    

    

    

    

   אתה יודע מה הבעיה שלך (ושל אנשים כמוך) ? 

   כבר כתבתי בכמה הזדמנויות, אני אוהב משפטים שמתחילים ב - "אתה יודע מה הבעיה שלך?", זה מראה על רגישות רבה ורצון לתת משוב כן ואמיתי כדי לשפר את הפרטים בחברה שלנו ואת איכות חיינו הקולקטיבית.

    

   אתה כל כך משוכנע שאתה צודק שאתה לא טורח להקשיב לאנשים אחרים או לבדוק את העובדות או לחשוב וזה גם לא כל כך מעניין אותך - העיקר שאתה צודק.

   הסיבה שאני משוכנע שאני צודק, כי אני טורח לברר ואז עוד פעם לברר. חוץ מזה, אני פתוח ללמוד דברים חדשים ולהודות בטעות. אני הבאתי סטטיסטיקה, אתה הבאת משפטים כמו - "תאמין לי שאני מכיר את השטח" ו - "יש לי ספק גדול ביחס למספרים" - וואלה, מדעי. תביא עובדות מהימנות ונדבר עליהן. אבל יותר קל לנפנף בידיים.

    

   אז תשאר עם האמת שלך, מצידי אתה יכול לעבור לגור עם אחיך הערבים לאות הזדהות עם הסבל הנורא שעובר עליהם 

   שוב ושוב, טענת בתגובות שלך שאתה אוהב אותי, כי אנחנו חלק מאותו עם, העם היהודי הקדוש עם ההיסטוריה המדהימה. אז, טענה ראשונה - אנחנו חלק מאותו עם. טענה שנייה - אתה אוהב אותי. טענה שלישית - הערבים הם אחים שלי. מהטענה הראשונה והשנייה עולה כי אנחנו כמו משפחה וישנה אהבה. מצרפים את הטענה השלישית ומקבלים את העובדה שהערבים הם גם אחים שלך! מדהים! ואנשים אומרים שלהתווכח ולהתדיין לא מוביל לשום דבר.. יש פה איחוד משפחות!

    

   (דרך אגב - לא ענית לי בקשר למקום מגוריך, אז איפה בדיוק אתה גר ?? משום מה יש לי הרגשה שזה לא שדרות).

   כמו שאמרתי בובי ספוגי - בבית יפה ליד גן שעשועים. כשאזמין אותך לקפה, תקבל הנחיות יותר מדויקות. אותי לא מעניין איפה אתה גר, זה לא רלוונטי לדיון.

    

    

     17/8/08 17:12:

   לא הבנתי מה הלינק הזה בא להוכיח- שאדורה לא מת? שהשקר הוא לא נחלת ישראל בלבד? אני מוכן להודות בשני הטיעונים האלו אבל הם לא מוכיחים שצהל לא הורג ילדים פלסטינים אחרים.

    

   כפי שכתבתי לך קודם- על כל הרוב פלסטיני מפוברק יש מאה ילדים שמתים ברצינות.

    


    

     17/8/08 16:48:

   ושוב - אם פיספסת:


   http://www.i2i.org.il/?l=he&a=37134

     17/8/08 16:47:

   ושוב - אם פיספסת:


   http://www.i2i.org.il/?l=he&a=37134

     17/8/08 16:46:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 16:39:33

   צרפתי לינק לכתבה מעניינת בנושא. יש לי ספק גדול ביחס למספרים.

   וואלה, יש לך ספק גדול ביחס למספרים.

   כנס אחי, כנס (אחד שיודע) - בצלם, רשימת הרוגים

    

    

    

   אם היית טורח לקרוא את הכתבה אז היית מבין למה גם המספרים של בצלם לא נכונים. דרך אגב גם העובדה שהארגון הוא ארגון עם אדיאולוגיה פוליטית ברורה די פוסלת אותו מלהיות גוף אובייקטיבי לענין זה - אתה לא חושב ? ?

    

   ושוב - אתה מפיץ את התעמולה הרגילה שלך. אתה חבר בצלם במקרה ?

    

     17/8/08 16:41:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 16:35:00

   תאמין לי שאני מכיר מספיק טוב את השטח.

   וואלה. עכשיו אני רגוע. אם אתה אומר, אז על הכיפ-כיפאק. אחי. אחלה.

    

    

    

   אתה יודע מה הבעיה שלך (ושל אנשים כמוך) ?

   אתה כל כך משוכנע שאתה צודק שאתה לא טורח להקשיב לאנשים אחרים או לבדוק את העובדות או לחשוב וזה גם לא כל כך מעניין אותך - העיקר שאתה צודק. אז תשאר עם האמת שלך, מצידי אתה יכול לעבור לגור עם אחיך הערבים לאות הזדהות עם הסבל הנורא שעובר עליהם (דרך אגב - לא ענית לי בקשר למקום מגוריך, אז איפה בדיוק אתה גר ?? משום מה יש לי הרגשה שזה לא שדרות).

    

    

   צרפתי לינק לכתבה מעניינת בנושא. יש לי ספק גדול ביחס למספרים.

   וואלה, יש לך ספק גדול ביחס למספרים.

   כנס אחי, כנס (אחד שיודע) - בצלם, רשימת הרוגים

    

   תאמין לי שאני מכיר מספיק טוב את השטח.

   וואלה. עכשיו אני רגוע. אם אתה אומר, אז על הכיפ-כיפאק. אחי. אחלה.

    

     17/8/08 16:26:

   צטט: pov 2008-08-17 15:37:03

   צטט: בוב ספוג 2008-08-17 15:01:21

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 14:45:04

   אתה משתמש בעובדה שאני עונה לך באריכות כטענת נגד? הממ, יופי של לוגיקה -  

   אז כשכולם מתעלמים ממך אתה מבין שאתה טועה? סחטיקה.

   אתה מוזמן לשלוח אליי עותק מספר השירים שלך. מרתק.

   אני עדיין טוען שאתה מתחמק - הנה רשימה של הנושאים שלא התייחסת אליהם:

    

   - העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד פלסטינים. - לא נכון, התייחסתי והסברתי את ההבדל בין פשיטות לבין סיורים ומחסומים. כל הפעילות מתבצעת על מנת לסכל פעולות טרור - די עם הדמגוגיה.

   כל הפעילות? אשמח אם תעיין בעדויות של לוחמי צהל עצמם ולא רק בהודעת דוברו:

   http://www.shovrimshtika.org/testimonies_category.asp

   תאמין לי שאני מכיר מספיק טוב את השטח.

   - דיון על מוסר וצביעות - דווקא אני העלתי את הנושא כשציינתי שמבחינתי אתה צבוע בעצם העובדה שאתה מגנה את פעילות צה"ל הבלתי חוקית בעוד אתה משתמט (גם אם קיבלת לכך אישור פורמלי מהמדינה - גם צהל קיבל).

   הדוגמא שלך היא בידיוק ההפך מצביעות: הרי אם הוא מגנה את צהל עד כדי שמסרב לשרת בו הרי שהוא הולך עם האמת שלו עד הסוף. לעומת זאת, אם הוא מגנה את צהל תוך כדי שמשתף פעולה עם הפעילות אותה הוא מגנה- זו תהיה צביעות.

   הצביעות היא בכך שהוא מגנה פעולות שהן בלתי חוקיות מצד אחד ומצד שני הוא בעצמו עובר על החוק.

   - עמוד השדרה שלך והעובדה שאתה מתחבא בתוך העדר - זכותי המלאה לשמור על זהותי בעולם הווירטואלי. אין לי שום עניין בחשיפה.

   מסכים איתך.

   - הריסת בתי מחבלים, בעד ונגד - בעד. וגם הסברתי את דעתי.

   - סטטיסטיקה לגבי מספר הרוגים בשני הצדדים - התייחסתי גם לכך אשר ציינתי כי אני לא מכיר את המספרים בעל פה אך נתקלתי במספר מקרים בהם ילד הוכרז כהרוג ויום לאחר מכן נצפה בכפר. ממש תחיית המתים.

   על כל הרוג פלסטיני מפוברק ישנם 100 פלסטינים שהרוגים באמת.

   הרי זה לא נתון לויכוח שצהל הורג ילדים. מקסימום אפשר להתווכח אם זה בכוונה, בשוגג או בחוסר אכפתיות . (נ.ב- אל תגיד לי שגם הם הורגים לנו ילדים כי זה טיעון רלוונטי. בנוסף- גם אין לי ויכוח על העובדה הזו, היא פשוט רטורית)

   צרפתי לינק לכתבה מעניינת בנושא. יש לי ספק גדול ביחס למספרים.

   http://www.i2i.org.il/?l=he&a=37134

    

    משכב זכר בהקשר של האהבה הלא ברורה שלך לכל יהודי - אני אוהב את העם היהודי. אני מרגיש גאווה להיות חלק ממנו.

   מי זה העם היהודי שאתה גאה להיות חלק ממנו? יצחק רבין או יגאל עמיר?

   ברוך שפינוזה או ברוך גולדשטיין?

   בני סלע או משה ארנס?

   בקיצור- עם מורכב מפרטים. אני לא מבין איך אפשר להכליל לטובה או לרעה על סמך הלאום שכתוב בת.ז 

   כל העם - לא אדם ספציפי, אני גאה בהיסטוריה של העם שלי.

    

    

    

    

    

    

     17/8/08 15:37:

   צטט: בוב ספוג 2008-08-17 15:01:21

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 14:45:04

   אתה משתמש בעובדה שאני עונה לך באריכות כטענת נגד? הממ, יופי של לוגיקה -  

   אז כשכולם מתעלמים ממך אתה מבין שאתה טועה? סחטיקה.

   אתה מוזמן לשלוח אליי עותק מספר השירים שלך. מרתק.

   אני עדיין טוען שאתה מתחמק - הנה רשימה של הנושאים שלא התייחסת אליהם:

    

   - העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד פלסטינים. - לא נכון, התייחסתי והסברתי את ההבדל בין פשיטות לבין סיורים ומחסומים. כל הפעילות מתבצעת על מנת לסכל פעולות טרור - די עם הדמגוגיה.

   כל הפעילות? אשמח אם תעיין בעדויות של לוחמי צהל עצמם ולא רק בהודעת דוברו:

   http://www.shovrimshtika.org/testimonies_category.asp

   - דיון על מוסר וצביעות - דווקא אני העלתי את הנושא כשציינתי שמבחינתי אתה צבוע בעצם העובדה שאתה מגנה את פעילות צה"ל הבלתי חוקית בעוד אתה משתמט (גם אם קיבלת לכך אישור פורמלי מהמדינה - גם צהל קיבל).

   הדוגמא שלך היא בידיוק ההפך מצביעות: הרי אם הוא מגנה את צהל עד כדי שמסרב לשרת בו הרי שהוא הולך עם האמת שלו עד הסוף. לעומת זאת, אם הוא מגנה את צהל תוך כדי שמשתף פעולה עם הפעילות אותה הוא מגנה- זו תהיה צביעות.

   - עמוד השדרה שלך והעובדה שאתה מתחבא בתוך העדר - זכותי המלאה לשמור על זהותי בעולם הווירטואלי. אין לי שום עניין בחשיפה.

   מסכים איתך.

   - הריסת בתי מחבלים, בעד ונגד - בעד. וגם הסברתי את דעתי.

   - סטטיסטיקה לגבי מספר הרוגים בשני הצדדים - התייחסתי גם לכך אשר ציינתי כי אני לא מכיר את המספרים בעל פה אך נתקלתי במספר מקרים בהם ילד הוכרז כהרוג ויום לאחר מכן נצפה בכפר. ממש תחיית המתים.

   על כל הרוג פלסטיני מפוברק ישנם 100 פלסטינים שהרוגים באמת.

   הרי זה לא נתון לויכוח שצהל הורג ילדים. מקסימום אפשר להתווכח אם זה בכוונה, בשוגג או בחוסר אכפתיות . (נ.ב- אל תגיד לי שגם הם הורגים לנו ילדים כי זה טיעון רלוונטי. בנוסף- גם אין לי ויכוח על העובדה הזו, היא פשוט רטורית)

    

    משכב זכר בהקשר של האהבה הלא ברורה שלך לכל יהודי - אני אוהב את העם היהודי. אני מרגיש גאווה להיות חלק ממנו.

   מי זה העם היהודי שאתה גאה להיות חלק ממנו? יצחק רבין או יגאל עמיר?

   ברוך שפינוזה או ברוך גולדשטיין?

   בני סלע או משה ארנס?

   בקיצור- עם מורכב מפרטים. אני לא מבין איך אפשר להכליל לטובה או לרעה על סמך הלאום שכתוב בת.ז

    

    

    

    

   - העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד פלסטינים. - לא נכון, התייחסתי והסברתי את ההבדל בין פשיטות לבין סיורים ומחסומים. כל הפעילות מתבצעת על מנת לסכל פעולות טרור - די עם הדמגוגיה.

   התעלמת ממידע שהבאתי בתור חייל לשעבר, גם בסדיר וגם במילואים, לגבי העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד אוכלוסיה ולאיים. בניגוד לטענה שלך על כך שכל הפשיטות מבוצעות עפ"י מידע מודיעיני מדויק. שקר. הבאתי את המידע, בחרת להתעלם. אני יודע את ההבדל בין פשיטה לבין סיור. הבאתי את דוגמאות הסיור לעוד דרך שבה צה"ל משליט טרור על אוכלוסייה.

    

   - דיון על מוסר וצביעות - דווקא אני העלתי את הנושא כשציינתי שמבחינתי אתה צבוע בעצם העובדה שאתה מגנה את פעילות צה"ל הבלתי חוקית בעוד אתה משתמט (גם אם קיבלת לכך אישור פורמלי מהמדינה - גם צהל קיבל).

   העלית את הנושא, אני הגבתי ורשמתי לך כמה דברים, בין השאר - שלדעתי אתה לא ממש מבין מה זה מוסר. לכך לא התייחסת. אשמח לנהל איתך את הדיון. אתה מוזמן להתייחס, אם אתה רוצה גם אפשר לנהל דיון כללי על צייתנות לחוקים.

   - עמוד השדרה שלך והעובדה שאתה מתחבא בתוך העדר - זכותי המלאה לשמור על זהותי בעולם הווירטואלי. אין לי שום עניין בחשיפה.

   אין ספק שזכותך לשמור על זהותך. אם במקביל אתה מטיף לאומץ והימנעות מעימותים, הממ.. יש כאן טעם לפגם.

    

   - הריסת בתי מחבלים, בעד ונגד - בעד. וגם הסברתי את דעתי

    ברור שאתה בעד, ההסבר שלך הסתכם ב - "אפקטיבי". קצת תמציתי מדי כדי להיקרא התייחסות.

    

   - סטטיסטיקה לגבי מספר הרוגים בשני הצדדים - התייחסתי גם לכך אשר ציינתי כי אני לא מכיר את המספרים בעל פה אך נתקלתי במספר מקרים בהם ילד הוכרז כהרוג ויום לאחר מכן נצפה בכפר. ממש תחיית המתים.

   לא התייחסת, הכחשת. ואז אני ציינתי את המקורות כמו אמנסטי, בצלם ועוד מרעין בישין והתעלמת. רוצה להתייחס עכשיו?

    

   - יכולת ההיסק הפגומה שלך בהקשר לזקנים פלסטינים ישנים -יכולת הניתוח שלי ביחס למחבלים חסרי מצפון, חלאות אדם, שיעשו שימוש גם בנשים, זקנים וטף על מנת להבריח חומרי חבלה ולהרוג חפים מפשע.

    אחלה, אבל עדיין ללא התייחסות ליכולת ההיסק שלך. למרות שהזקנים הנרקולפטים הם חלאות לטעמך, עדיין האינדוקציה המתמטית שעשית לוקה בחסר. התייחסות?

    

   - דיון על אלימות וטרור - אני נגד - מה איתך ?

   מה קרה? אתה מפחד שהפוסט שלך יהיה ארוך מדי ואני אחשוב שניצחתי בדיון?

   גם אני נגד, פשוט שטחתי רשימה ארוכה של טיעונים שהתעלמת מהם. רוצה לדון שוב?

    

   - בעילת עיזים - מה שעושה לך טוב.

   שמח שאתה מפרגן.

    

   - משכב זכר בהקשר של האהבה הלא ברורה שלך לכל יהודי -אני אוהב את העם היהודי. אני מרגיש גאווה להיות חלק ממנו.

   משכב זכר, אהבה וגאווה. היית במצעד האחרון? (לא התאפקתי, אני יודע שאתה הומופוב, הייתי חייב להשתמש בזה קצת)

    

   אז בעצם עולה - בניגוד לטענתך כי התייחסתי לכל הטענות שכביכול התחמקתי מהם.

   לא ממש. שוב יכולת ההיסק המופלאה שלך.  

     17/8/08 15:01:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 14:45:04

   אתה משתמש בעובדה שאני עונה לך באריכות כטענת נגד? הממ, יופי של לוגיקה -  

   אז כשכולם מתעלמים ממך אתה מבין שאתה טועה? סחטיקה.

   אתה מוזמן לשלוח אליי עותק מספר השירים שלך. מרתק.

   אני עדיין טוען שאתה מתחמק - הנה רשימה של הנושאים שלא התייחסת אליהם:

    

   - העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד פלסטינים. - לא נכון, התייחסתי והסברתי את ההבדל בין פשיטות לבין סיורים ומחסומים. כל הפעילות מתבצעת על מנת לסכל פעולות טרור - די עם הדמגוגיה.

   - דיון על מוסר וצביעות - דווקא אני העלתי את הנושא כשציינתי שמבחינתי אתה צבוע בעצם העובדה שאתה מגנה את פעילות צה"ל הבלתי חוקית בעוד אתה משתמט (גם אם קיבלת לכך אישור פורמלי מהמדינה - גם צהל קיבל).

   - עמוד השדרה שלך והעובדה שאתה מתחבא בתוך העדר - זכותי המלאה לשמור על זהותי בעולם הווירטואלי. אין לי שום עניין בחשיפה.

   - הריסת בתי מחבלים, בעד ונגד - בעד. וגם הסברתי את דעתי.

   - סטטיסטיקה לגבי מספר הרוגים בשני הצדדים - התייחסתי גם לכך אשר ציינתי כי אני לא מכיר את המספרים בעל פה אך נתקלתי במספר מקרים בהם ילד הוכרז כהרוג ויום לאחר מכן נצפה בכפר. ממש תחיית המתים.

   - יכולת ההיסק הפגומה שלך בהקשר לזקנים פלסטינים ישנים - יכולת הניתוח שלי ביחס למחבלים חסרי מצפון, חלאות אדם, שיעשו שימוש גם בנשים, זקנים וטף על מנת להבריח חומרי חבלה ולהרוג חפים מפשע.

   - דיון על אלימות וטרור - אני נגד - מה איתך ?

   - בעילת עיזים - מה שעושה לך טוב.

   - משכב זכר בהקשר של האהבה הלא ברורה שלך לכל יהודי - אני אוהב את העם היהודי. אני מרגיש גאווה להיות חלק ממנו.

    

   באהבה,

   מ"המ(ם) 

    

   אז בעצם עולה - בניגוד לטענתך כי התייחסתי לכל הטענות שכביכול התחמקתי מהם.

    

   ובקשר לספר - אשמח לשלוח לך עותק עם הקדשה אישית. בכל זאת - מי אני ללא מעריצי :)

    

    

    

   אתה משתמש בעובדה שאני עונה לך באריכות כטענת נגד? הממ, יופי של לוגיקה -  

   אז כשכולם מתעלמים ממך אתה מבין שאתה טועה? סחטיקה.

   אתה מוזמן לשלוח אליי עותק מספר השירים שלך. מרתק.

   אני עדיין טוען שאתה מתחמק - הנה רשימה של הנושאים שלא התייחסת אליהם:

    

   - העובדה שמרבית הפשיטות נעשות כדי להטריד פלסטינים.

   - דיון על מוסר וצביעות

   - עמוד השדרה שלך והעובדה שאתה מתחבא בתוך העדר

   - הריסת בתי מחבלים, בעד ונגד

   - סטטיסטיקה לגבי מספר הרוגים בשני הצדדים

   - יכולת ההיסק הפגומה שלך בהקשר לזקנים פלסטינים ישנים

   - דיון על אלימות וטרור

   - בעילת עיזים 

   - משכב זכר בהקשר של האהבה הלא ברורה שלך לכל יהודי

    

   באהבה,

   מ"המ(ם) 

    

    

     17/8/08 14:24:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 14:06:57

   אין לי שום בעיה עם הרגשת הפחד - להיפך. זהו מנגנון טבעי שבא להגן על האדם מפני סכנות. השאלה היא דרך ההתמודדות עם הפחד (כמו עם כל קושי אחר בחיים). יש אנשים שבוחרים להתמודד עם הפחד והקושי מתוך הבנה שרק כך יצליחו להגיע למטרה ששמו לפניהם. ויש כאלה שבוחרים שלא להתמודד - אלה הם הפחדנים. הם אלו ימנעו מעימות בכל מחיר - גם אם לפעמים אין ברירה וצריך להתעמת (דרך אגב - לפעמים העימות הוא עם עצמך...) 

    

   הי ספוגי, יש עוד דברים שאתה רוצה לספר לי על עצמי? איפה היית לפני כמה שנים, היית חוסך לי כמה שנות טיפול פסיכולוגי והרבה כסף - האבחנות שלך פשוט מעוררות התפעלות.

    

   אני שוב פעם נאלץ להסכים עם יערה - כשאדם שלא מכיר אותך, קובע בנחרצות טענות שאין לו מושג לגביהן - זה אמירה שמלמדת יותר עליו.  אז ספוגי - מאילו עימותים אני נמנע? 

   בתגובות לפוסט הזה, אני מזמין אותך שוב ושוב להתעמת עם הטענות הענייניות שלי - דבר שאתה בגמלוניות מתחמק ממנו ומעדיף לנהל דיון פרסונלי עליי. אין לי שום בעיה עם זה, רק נשים את הדברים על השולחן. זה התחיל בגבריות ובמיניות שלי ועכשיו עשה סיבוב אל תכונות האופי שלי ובחזרה אל הגבריות. אולי פשוט נפרוש הצידה ונמדוד למי יש יותר גדול?  

    

   גבריות. פחדנות. הומוסקסואליות. צייתנות. שוביניזם. בעיות של זהות.

   הצצה קטנה בבלוג שלך מציירת תמונה. הפואמה האחרונה - "ציצי גדול ותחת קטן" הינה יצירת מופת שעוסקת במעמד הנשים בישראל.

   "שיר לכבוד יום הנישואים" מצייר אותך כרומנטיקן חסר תקנה, בעל רגישות אנושית מופלאה.

   ונסכם כרגע בשורות המחץ מתוך "תחתונים אדומים" -

    

   לא מצליח למצוא הגיון בדבר

   מדוע לצבע יש השפעה על האיבר

   גם אם האובייקטית לא ממש מוצלחת

   מצבה משתפר עם קצת אדום על התחת 

     

   ועוד דבר, אתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה - אתה זה שמסתתר פה. אני מופיע בשם המלא שלי ואין לי שום בעיה לעמוד מאחורי כל דבר שאני חושב, אומר וכותב. 

    

   אז ספוגי - אתה עדיין אוהב אותי כי אני יהודי? 

    

    

    

    

   כל פעם שאני רואה שהצלחתי לסחוט תגובה ארוכה אני מחייך - כנראה שפגעתי בנקודה רגישה.

    

   דרך אגב - התייחסתי לכל הטענות שלך (הענייניות וגם אלו שאינן ענייניות).

    

   והי - איזה כיף לדעת שיש לי עוד מעריץ לספר השירים הנכתב בימים אלו ממש. אני מבטיח להקדיש לך עותק באופן אישי.

    

   עדיין אוהב אותך - אפילו יותר :)

   אין לי שום בעיה עם הרגשת הפחד - להיפך. זהו מנגנון טבעי שבא להגן על האדם מפני סכנות. השאלה היא דרך ההתמודדות עם הפחד (כמו עם כל קושי אחר בחיים). יש אנשים שבוחרים להתמודד עם הפחד והקושי מתוך הבנה שרק כך יצליחו להגיע למטרה ששמו לפניהם. ויש כאלה שבוחרים שלא להתמודד - אלה הם הפחדנים. הם אלו ימנעו מעימות בכל מחיר - גם אם לפעמים אין ברירה וצריך להתעמת (דרך אגב - לפעמים העימות הוא עם עצמך...) 

    

   הי ספוגי, יש עוד דברים שאתה רוצה לספר לי על עצמי? איפה היית לפני כמה שנים, היית חוסך לי כמה שנות טיפול פסיכולוגי והרבה כסף - האבחנות שלך פשוט מעוררות התפעלות.

    

   אני שוב פעם נאלץ להסכים עם יערה - כשאדם שלא מכיר אותך, קובע בנחרצות טענות שאין לו מושג לגביהן - זה אמירה שמלמדת יותר עליו.  אז ספוגי - מאילו עימותים אני נמנע? 

   בתגובות לפוסט הזה, אני מזמין אותך שוב ושוב להתעמת עם הטענות הענייניות שלי - דבר שאתה בגמלוניות מתחמק ממנו ומעדיף לנהל דיון פרסונלי עליי. אין לי שום בעיה עם זה, רק נשים את הדברים על השולחן. זה התחיל בגבריות ובמיניות שלי ועכשיו עשה סיבוב אל תכונות האופי שלי ובחזרה אל הגבריות. אולי פשוט נפרוש הצידה ונמדוד למי יש יותר גדול?  

    

   גבריות. פחדנות. הומוסקסואליות. צייתנות. שוביניזם. בעיות של זהות.

   הצצה קטנה בבלוג שלך מציירת תמונה. הפואמה האחרונה - "ציצי גדול ותחת קטן" הינה יצירת מופת שעוסקת במעמד הנשים בישראל.

   "שיר לכבוד יום הנישואים" מצייר אותך כרומנטיקן חסר תקנה, בעל רגישות אנושית מופלאה.

   ונסכם כרגע בשורות המחץ מתוך "תחתונים אדומים" -

    

   לא מצליח למצוא הגיון בדבר

   מדוע לצבע יש השפעה על האיבר

   גם אם האובייקטית לא ממש מוצלחת

   מצבה משתפר עם קצת אדום על התחת 

     

   ועוד דבר, אתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה - אתה זה שמסתתר פה. אני מופיע בשם המלא שלי ואין לי שום בעיה לעמוד מאחורי כל דבר שאני חושב, אומר וכותב. 

    

   אז ספוגי - אתה עדיין אוהב אותי כי אני יהודי? 

    

    

    

    

     17/8/08 13:40:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 13:22:16

   מכיוון שהדיון על המיניות שלי לא הוביל אותך רחוק, אתה מנסה להשתמש במילה כמו פחדן כדי להעליב ולהקטין את הטיעונים שלי. אז בוא נדבר על פחדנות. 

   אין לי שום בעיה עם התאור שאתה מצמיד לי - פחדן. אני מסוגל להכיל גם את זה. אולי אני אוסיף את זה גם לתיאור שלי בקפה, יחד עם ביזיון וילד קקה.

   מה רע כל כך בלפחד ממשהו? פחד היא תחושה לגיטימית בדיוק כמו תחושת האופוריה שאתה חש כשהברך שלך לוחצת על גרון של ילד פלסטיני.

   אני מפחד.

   מעוד מלחמה שתגרור מוות והרס. ילדים יתומים. ילדים מתים.

   אני מפחד מכך שעוד חמש עשרה שנה, הבת שלי תשאל אותי מה אני עשיתי כדי לכיבוש האכזרי של המדינה ולא יהיה לי מה לענות לה.

   אני מפחד לאבד נקודות קארמה על ידי השתייכות לגוף אלים, אכזרי ומטומטם כמו צה"ל.

   מפחד לאבד את הזהות שלי בתוך העדר. אני מפחד לעלות על הכביש עם המשפחה שלי.

    

   כזה אני, פחדן.

    

    

    

   אין לי שום בעיה עם הרגשת הפחד - להיפך. זהו מנגנון טבעי שבא להגן על האדם מפני סכנות. השאלה היא דרך ההתמודדות עם הפחד (כמו עם כל קושי אחר בחיים). יש אנשים שבוחרים להתמודד עם הפחד והקושי מתוך הבנה שרק כך יצליחו להגיע למטרה ששמו לפניהם. ויש כאלה שבוחרים שלא להתמודד - אלה הם הפחדנים. הם אלו ימנעו מעימות בכל מחיר - גם אם לפעמים אין ברירה וצריך להתעמת (דרך אגב - לפעמים העימות הוא עם עצמך...)
     17/8/08 13:36:

   צטט: pov 2008-08-17 13:08:09

   זה כמו להגיד על סרבני הימין שהם פחדנים.

   האם אין להאמין להם שמבחינה מצפונית הם לא מסוגלים לשרת בצבא שמפנה התנחלויות?

   בעצם אולי הם באמת פחדנים- מפחדים להקלע לסיטואציה שבה הם ידרשו לעקור מתנחלים מביתם כדי לפנות התנחלויות

   בידיוק כפי ש"מתווכח" מפחד מסיטואציה שיגידו לו לעקור הורים פלסטינים מילדיהם כדי "להשליט פחד על הטרור"

   לא מדויק

   סרבני הימין (שאני לא מצודד בהם) מסרבים לפנות שטחים.  אין להם בעיה להתגייס ולשרת את המדינה.

   אני מסכים שפעולתם אינה לגיטימית ומהווה אף היא הפרה של החוק.  אך לא מדובר באנשים פחדנים או מחפשי נוחות למיניהם.

    

   מכיוון שהדיון על המיניות שלי לא הוביל אותך רחוק, אתה מנסה להשתמש במילה כמו פחדן כדי להעליב ולהקטין את הטיעונים שלי. אז בוא נדבר על פחדנות. 

   אין לי שום בעיה עם התאור שאתה מצמיד לי - פחדן. אני מסוגל להכיל גם את זה. אולי אני אוסיף את זה גם לתיאור שלי בקפה, יחד עם ביזיון וילד קקה.

   מה רע כל כך בלפחד ממשהו? פחד היא תחושה לגיטימית בדיוק כמו תחושת האופוריה שאתה חש כשהברך שלך לוחצת על גרון של ילד פלסטיני.

   אני מפחד.

   מעוד מלחמה שתגרור מוות והרס. ילדים יתומים. ילדים מתים.

   אני מפחד מכך שעוד חמש עשרה שנה, הבת שלי תשאל אותי מה אני עשיתי כדי לכיבוש האכזרי של המדינה ולא יהיה לי מה לענות לה.

   אני מפחד לאבד נקודות קארמה על ידי השתייכות לגוף אלים, אכזרי ומטומטם כמו צה"ל.

   מפחד לאבד את הזהות שלי בתוך העדר. אני מפחד לעלות על הכביש עם המשפחה שלי.

    

   כזה אני, פחדן.

    

     17/8/08 13:08:

   זה כמו להגיד על סרבני הימין שהם פחדנים.

   האם אין להאמין להם שמבחינה מצפונית הם לא מסוגלים לשרת בצבא שמפנה התנחלויות?

   בעצם אולי הם באמת פחדנים- מפחדים להקלע לסיטואציה שבה הם ידרשו לעקור מתנחלים מביתם כדי לפנות התנחלויות

   בידיוק כפי ש"מתווכח" מפחד מסיטואציה שיגידו לו לעקור הורים פלסטינים מילדיהם כדי "להשליט פחד על הטרור"

     17/8/08 12:59:

   צטט: pov 2008-08-17 12:31:50

   מטורף הזוי מתווכח היטב.

    

   אבל עדיין לדעתי הוא פחדן.

    

   והוא יכול להמשיך ולנסות ולהכחיש - אבל כל בר דעת שיעקוב אחרי התכתובות האחרונות יבין זאת.

    

    

     17/8/08 12:31:
   מטורף הזוי מתווכח היטב.

    עכשיו הכל ברור - אתה פחדן !!! אתה משתמט ועל מנת להצדיק את הפחדנות שלך ואת ההשתמטות שלך אתה נאחז בשלל תירוצים "הומניטאריים".  לדעתי אתה בעצמך לא מאמין לעצמך. אתה  יודע שמדובר בתירוצים ואתה מנסה לקבל לגיטימציה מהחברה.  משום מה אתה חושב שאם תגיד את זה מספיק פעמים זה יהיה נכון. חבל..

   דרך אגב - בזה תם הויכוח שלנו מבחינתי - אדם שמצד אחד מטיף נגד פעיליות "בלתי חוקיות" ו"בלתי אנושיות" אך יחד עם זאת עובר על החוק כאשר הוא בעצמו משתמט מהחובה החוקית והמוסרית שקיימת עליו הוא לא מסוג האנשים שאני מעוניין במחיצתם (אפילו הווירטואלית). מבחינתי מדובר בצביעות לשמה.

    

   אוי, נבהלתי! אל תכתוב באדום על רקע צהוב, זה מבהיל אותי כי אני פחדן. פחדן לופת כיורים.

   אבל בוב, הבטחת לאהוב אותי, תמיד! אני יהודי, י-ה-ו-ד-י! 

    

   אני לא עבד מילואים יותר, כי בפעם האחרונה שנוצלתי, הצבא המוסרי שלנו העסיק אותי במשימות השפלה והטרדה. פשטנו על כפר כדי לעצור "מחבלים מסוכנים" עפ"י מידע מודיעיני "מדויק", פלשנו לבתים, הטלנו טרור ואימה על ילדים, נשים וגברים - עצרנו חבורה של גברים, צעירים עד זקנים - אזקנו אותם במוסריות, שמנו להם פלנלית מוסרית על העיניים, הושבנו אותם על הכביש הקדוש, מדי פעם חייל מוסרי בעט בערבי מסוכן שהעז לזוז. כך משעה אחת עשרה בלילה עד שלוש בלילה. ומה עשינו עם המחבלים המסוכנים? העלנו אותם לטיולית והסענו אותם מרחק של 15 קילומטר דרומה אל המחסום הבא. שם הם שוחררו באמצע הלילה כדי לעבור שוב מחסום, להיכנס לישראל ולנסות למצוא עבודה ליום ולהרוויח כמה עשרות שקלים.

   אכן - מידע מודיעיני מדויק. מחבלים מסוכנים. צבא מוסרי.

    

   מעבר לנפנופי הידיים שלך - איפה בדיוק הצביעות שאתה מדבר עליה?

   אני לא עובר על החוק היקר שלך - הצבא שיחרר אותי בצורה רשמית וחוקית לחלוטין, למרות שעבור סרבנות מצפון - שווה לשבת בכלא. 

   מילה קטנה לגבי חוק - מי שחוקק את החוקים הללו, הם אנשים, רגילים שגם מדי פעם טועים.

   אתה מדבר על מוסריות, אבל אני לא בטוח שאתה יודע מה המשמעות של מוסר. מוסר מבחינתי מתחיל ב- אל תעשה לאחר מה שאתה לא רוצה שיעשו לך.

   נורא פשוט, נורא קשה. אני לא רוצה שיפלשו אליי לבית, יטרידו אותי, ישפילו אותי ויענו אותי. אני מסוגל לשים את עצמי במקום אותם פלסטינים שאתה אוהב לשנוא - וברגע שזה קורה, כשאתה קצת מוותר על האטימות ועל השנאה ומתחיל לראות אותם כבני אדם כמוך - משהו קורה.

   למרות הכל, אני מאמין ביכולת האנושית לאמפתיה ולחיבור אל האחר.

    

   הפחדנים האמיתיים בחברה שלנו, ספוג רופס, הם אלו שמתחבאים בתוך העדר. אלו שחסרי עמוד שדרה בשביל לפתח דעה משל עצמם. ממקום של עמידה על קרקע לא מוסרית, על שקרים ושנאה - הדברים המאיימים ביותר הם אלו שמסכנים את הרעיון המתוק שאתה בסדר, מוסרי וטהור, אדם תמים שרק רוצה לחיות בשלום. יערה, וגם אני הקטן, סודקים לך קצת את ההשקפה הנאיבית הזאת.

    

   אתה הפחדן, ספוג קטן. אני לא מחפש לגיטימציה לאמת שלי ומעולם לא ביקשתי אותה - לא ממך.

   כן רציתי שתגיב עניינית לטענות שלי - דבר שאתה שוב ושוב מתחמק ממנו. זה סיזיפי, לנסות להוציא התייחסות עניינית לטענות ענייניות מאנשים קטנים ומאוימים, אבל מדי פעם זה עובד. כמו להוציא מים מסלע. 

    

   אז ספוגי, אם בזה תם הויכוח שלנו  - כבר אמרתי את זה לא מעט פעמים לפאשיסטים שנמאס להם לצעוק עליי את אותם שטויות והתנתקו חד-צדדית - אני שבור. הרוס. גמור. 

    

     17/8/08 08:51:

   צטט: בוב ספוג 2008-08-17 08:44:46

    שכחתי מרכאות - למען הסדר הטוב:

   "היום אני כבר לא משרת במילואים, משתמט  וגאה בזה. בזמנו, נוצלתי על ידי הצבא בגדודי חי"ר. אז עשיתי פשיטות גם בסדיר וגם במילואים - אתה משקר, או שהדיסוננס שלך כל כך חזק שהתחלת להאמין בשקרים שלך. רוב הפשיטות נעשות כדי להפגין נוכחות ולהשליט טרור. בדיוק כמו מחסומי פתע, סיורי פתע, הפגנת נוכחות וחתירה למגע, כפי שהפאשיסטים מהצבא אוהבים לקרוא לזה". 

    

   ודרך אגב - תבחין בין מחסומים (לא מבין את המשמעות של מחסום פתע ? בניגוד ל ... ???) , סיורים (גם כאן - למה הכוונה בסיור פתע - האם אני אמור לדווח שאני יוצא לסיור, כן מטרת הסיור היא לפעמים להפגין נוכחות. או שאולי אתה מעדיף שנתאם את הסיור מראש ? אולי יצאו קבוצות מאורגנות ??? נו באמת - תחשוב קצת) .

   לבין פשיטות - שנעשות על סמך מידע מדויק ביחס ליעד ולשוהים בו.

    

    

    

    

     17/8/08 08:44:

   היום אני כבר לא משרת במילואים, משתמט  וגאה בזה. בזמנו, נוצלתי על ידי הצבא בגדודי חי"ר. אז עשיתי פשיטות גם בסדיר וגם במילואים - אתה משקר, או שהדיסוננס שלך כל כך חזק שהתחלת להאמין בשקרים שלך. רוב הפשיטות נעשות כדי להפגין נוכחות ולהשליט טרור. בדיוק כמו מחסומי פתע, סיורי פתע, הפגנת נוכחות וחתירה למגע, כפי שהפאשיסטים מהצבא אוהבים לקרוא לזה. 

    

   ודרך אגב - תבחין בין מחסומים (לא מבין את המשמעות של מחסום פתע ? בניגוד ל ... ???) , סיורים (גם כאן - למה הכוונה בסיור פתע - האם אני אמור לדווח שאני יוצא לסיור, כן מטרת הסיור היא לפעמים להפגין נוכחות. או שאולי אתה מעדיף שנתאם את הסיור מראש ? אולי יצאו קבוצות מאורגנות ??? נו באמת - תחשוב קצת) .

   לבין פשיטות - שנעשות על סמך מידע מדויק ביחס ליעד ולשוהים בו.

    

    

     17/8/08 08:28:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-17 00:39:22

   ... מכל יהודי - אל תיקח את זה באופן אישי.

   אז אתה אוהב גם סמולנים יפי נפש כמוני כן ? משתמטים כן , צמחונים כן (אני בעצמי), מחבקי עצים ולוחכי דשא (יש אנשים שהדבר היחיד שהם יכולים לחבק זה עץ - גם אותם)

   מגניב, אחי. אתה שולתתתתתתת!

    

   תזכיר לי איפה בדיוק שירתת (או שאתה משתמט ???) 

   היום אני כבר לא משרת במילואים, משתמט  וגאה בזה. בזמנו, נוצלתי על ידי הצבא בגדודי חי"ר. אז עשיתי פשיטות גם בסדיר וגם במילואים - אתה משקר, או שהדיסוננס שלך כל כך חזק שהתחלת להאמין בשקרים שלך. רוב הפשיטות נעשות כדי להפגין נוכחות ולהשליט טרור. בדיוק כמו מחסומי פתע, סיורי פתע, הפגנת נוכחות וחתירה למגע, כפי שהפאשיסטים מהצבא אוהבים לקרוא לזה. 

    

   עכשיו הכל ברור - אתה פחדן !!! אתה משתמט ועל מנת להצדיק את הפחדנות שלך ואת ההשתמטות שלך אתה נאחז בשלל תירוצים "הומניטאריים".  לדעתי אתה בעצמך לא מאמין לעצמך. אתה  יודע שמדובר בתירוצים ואתה מנסה לקבל לגיטימציה מהחברה.  משום מה אתה חושב שאם תגיד את זה מספיק פעמים זה יהיה נכון. חבל..

   דרך אגב - בזה תם הויכוח שלנו מבחינתי - אדם שמצד אחד מטיף נגד פעיליות "בלתי חוקיות" ו"בלתי אנושיות" אך יחד עם זאת עובר על החוק כאשר הוא בעצמו משתמט מהחובה החוקית והמוסרית שקיימת עליו הוא לא מסוג האנשים שאני מעוניין במחיצתם (אפילו הווירטואלית). מבחינתי מדובר בצביעות לשמה.

   אם כבר מישהו משקר זה אתה !!!. אני בעצמי נכחתי במקרה שכזה. 

   יכול להיות שהיית בפשיטה שבה ישן זקן מעל סליק. עכשיו, על ידי הוכחה מתמטית טהורה באינדוקציה חלקית (מספיק מקרה אחד) אנו מגיעים למסקנה החותכת והברורה. במידה וקיים זקן פלסטיני כלשהו, בכל רגע בו הוא ישן, ניתן למצוא סליק מתחתיו. ההוכחה מתייחסת גם לזקנים נרקולפטים אשר נרדמים במקומות אקראיים. תמיד יימצא מאגר נשקים מתחת לזקן פלסטיני ישן.

    

    יש לי הסתייגות ביחס למספרים שאתה מציג - תריץ חיפוס פשוט ותמצא מלא מקומות בהם רואים "ילד פלסטיני מת" מקפץ יום אחרי בסימטאות.

   ניסיתי להריץ חיפוס, אבל זה לא עבד. במקום זה, אני מעדיף להתייחס למקורות מידע מהימנים כמו אמנסטי, בצלם. אגב, המספרים שאני מדבר עליהם, לא נתונים במחלוקת, אפילו לא ע"י דובר צה"ל.

    

   לגבי הריסת בתי מחבלים (צעד לא אפקטיבי מאוד אפקטיבי, לא חוקי לצערי ולא מוסרי בניגוד לביצוע פיגוע באוטובוס) , 

   שוב, דבר היחיד שיוצא מהריסת בתי מחבלים הוא גל נוסף של שנאה. אין בזה אלמנט הרתעתי, רק נקמה.

    

    דרך אגב, למה אני לא שומע אותך מתלהם נגד ירי הקסאמים, נגד פיגועים, נגד לינץ שמבוצע, נגד שיחרור רוצחים ??   אם מותר לשאול - איפה אתה גר ?

   אני משתדל לא להתלהם באופן כללי. אם תפנה אותי לטקסט שבו התלהמתי, אני אשמח ללמוד מהמשוב שלך. לגבי הקסאמים, פיגועים, לינץ', שיחרור רוצחים ושאר מרעין בישין - 

   אני נגד אלימות באופן כללי. אין שום מעשה שמצדיק אלימות או שיגרור לגיטימציה של אלימות.

   מה שכן, אני מעדיף לנתח את הגורמים שמביאים לאלימות ולפעול להקטנה שלהם. הצגת הטרור הפלסטיני בתקשורת הישראלית (ובארה"ב) בצורה חד צדדית, מנציחה את המצב ואת ההצגה שלנו כקורבנות. כמדינה, אנחנו לא קורבן של הטרור, אנחנו מדינת טרור. אנחנו מפעילים בצורה אפקטיבית טרור מסיבי נגד אוכלוסיות אזרחיות כדי להשיג תוצאות פוליטיות, כלכליות.

   כפרטים, כולנו במדינה הזו קורבנות של טרור. מיעוט קטן מאוד, סבל מטרור בצורה ישירה ורוב האזרחים סובלים מטרור תודעתי בעידוד התקשורת. תחושת הביטחון האישי, תקציבי הענק שהולכים לגופי הביטחון המשונים הן דוגמאות קטנות לטרור שאזרחי המדינה סובלים ממנו.

   איפה אני גר? בבית יפה ליד גן שעשועים. 

    

   בכיף - תאהב את מי שבא לך. אני פשוט שונא טמטום. 

   שמח שאתה מפרגן. 

   אני כבר לא שונא טמטום, אני די אדיש אליו. לתהליך הזה קוראים דה-סנסיטיזציה - קהות החושים בעקבות חשיפת יתר לתופעה מסויימת, גם אתה תורם לתהליך.

    

    

    

    

   ... מכל יהודי - אל תיקח את זה באופן אישי.

   אז אתה אוהב גם סמולנים יפי נפש כמוני? משתמטים, צמחונים, מחבקי עצים ולוחכי דשא?

   מגניב, אחי. אתה שולתתתתתתת!

    

   תזכיר לי איפה בדיוק שירתת (או שאתה משתמט ???) 

   היום אני כבר לא משרת במילואים, משתמט וגאה בזה. בזמנו, נוצלתי על ידי הצבא בגדודי חי"ר. אז עשיתי פשיטות גם בסדיר וגם במילואים - אתה משקר, או שהדיסוננס שלך כל כך חזק שהתחלת להאמין בשקרים שלך. רוב הפשיטות נעשות כדי להפגין נוכחות ולהשליט טרור. בדיוק כמו מחסומי פתע, סיורי פתע, הפגנת נוכחות וחתירה למגע, כפי שהפאשיסטים מהצבא אוהבים לקרוא לזה. 

    

   אם כבר מישהו משקר זה אתה !!!. אני בעצמי נכחתי במקרה שכזה. 

   יכול להיות שהיית בפשיטה שבה ישן זקן מעל סליק. עכשיו, על ידי הוכחה מתמטית טהורה באינדוקציה חלקית (מספיק מקרה אחד) אנו מגיעים למסקנה החותכת והברורה. במידה וקיים זקן פלסטיני כלשהו, בכל רגע בו הוא ישן, ניתן למצוא סליק מתחתיו. ההוכחה מתייחסת גם לזקנים נרקולפטים אשר נרדמים במקומות אקראיים. תמיד יימצא מאגר נשקים מתחת לזקן פלסטיני ישן.

    

    יש לי הסתייגות ביחס למספרים שאתה מציג - תריץ חיפוס פשוט ותמצא מלא מקומות בהם רואים "ילד פלסטיני מת" מקפץ יום אחרי בסימטאות.

   ניסיתי להריץ חיפוס, אבל זה לא עבד. במקום זה, אני מעדיף להתייחס למקורות מידע מהימנים כמו אמנסטי, בצלם. אגב, המספרים שאני מדבר עליהם, לא נתונים במחלוקת, אפילו לא ע"י דובר צה"ל.

    

   לגבי הריסת בתי מחבלים (צעד לא אפקטיבי מאוד אפקטיבי, לא חוקי לצערי ולא מוסרי בניגוד לביצוע פיגוע באוטובוס) , 

   שוב, דבר היחיד שיוצא מהריסת בתי מחבלים הוא גל נוסף של שנאה. אין בזה אלמנט הרתעתי, רק נקמה.

    

    דרך אגב, למה אני לא שומע אותך מתלהם נגד ירי הקסאמים, נגד פיגועים, נגד לינץ שמבוצע, נגד שיחרור רוצחים ??   אם מותר לשאול - איפה אתה גר ?

   אני משתדל לא להתלהם באופן כללי. אם תפנה אותי לטקסט שבו התלהמתי, אני אשמח ללמוד מהמשוב שלך. לגבי הקסאמים, פיגועים, לינץ', שיחרור רוצחים ושאר מרעין בישין - 

   אני נגד אלימות באופן כללי. אין שום מעשה שמצדיק אלימות או שיגרור לגיטימציה של אלימות.

   מה שכן, אני מעדיף לנתח את הגורמים שמביאים לאלימות ולפעול להקטנה שלהם. הצגת הטרור הפלסטיני בתקשורת הישראלית (ובארה"ב) בצורה חד צדדית, מנציחה את המצב ואת ההצגה שלנו כקורבנות. כמדינה, אנחנו לא קורבן של הטרור, אנחנו מדינת טרור. אנחנו מפעילים בצורה אפקטיבית טרור מסיבי נגד אוכלוסיות אזרחיות כדי להשיג תוצאות פוליטיות, כלכליות.

   כפרטים, כולנו במדינה הזו קורבנות של טרור. מיעוט קטן מאוד, סבל מטרור בצורה ישירה ורוב האזרחים סובלים מטרור תודעתי בעידוד התקשורת. תחושת הביטחון האישי, תקציבי הענק שהולכים לגופי הביטחון המשונים הן דוגמאות קטנות לטרור שאזרחי המדינה סובלים ממנו.

   איפה אני גר? בבית יפה ליד גן שעשועים. 

    

   בכיף - תאהב את מי שבא לך. אני פשוט שונא טמטום. 

   שמח שאתה מפרגן. 

   אני כבר לא שונא טמטום, אני די אדיש אליו. לתהליך הזה קוראים דה-סנסיטיזציה - קהות החושים בעקבות חשיפת יתר לתופעה מסויימת, גם אתה תורם לתהליך.

    

    

     16/8/08 20:38:

   צטט: בוב ספוג 2008-08-16 20:01:44

   בכיף -  אני פשוט שונא טמטום.

    

   X2

     16/8/08 20:01:
   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-15 22:11:44

   אני מאוד שמח שאכפת לך מיהודי שכמוני, מרגש. מכל יהודי - אל תיקח את זה באופן אישי.

   לי לא אכפת אם המוות הוא יהודי או לא. זכויות אדם מענינות אותי יותר מקבוצות אתניות ששונאות אחת את השנייה. המוות נראה זהה בכל הדתות.

   "הסבא הזקן שמסתיר אמל"ח", "חשוב להדגיש שאנחנו מגיעים על סמך מידע מודיעיני מדויק" -

   שני משפטים שקריים שחושפים את השקפת עולמך - ואת ניסיוני. דבר ראשון, המון פשיטות חי"ר מתבצעות ללא מידע מודיעיני מדויק. חלקן עפ"י מידע כללי, מיעוטן עפ"י מידע מדויק והרוב הגדול נעשה כדי להפגין נוכחות ולהטיל טרור על האוכלוסייה- לא נכון, רוב הפשיטות מתבצעות לאחר שמתקבל מידע מדויק  ויודעים בדיוק את מי הולכים לעצור. תזכיר לי איפה בדיוק שירתת (או שאתה משתמט ???). אותו סבא זקן נועד לעזור לך לבסס את הטענה שכל הערבים הם מחבלים. שקר גס.- אם כבר מישהו משקר זה אתה !!!. אני בעצמי נכחתי במקרה שכזה.

   אנחנו לא הצד האנושי במלחמה הזאת יותר מהצד הפלסטיני - אנחנו במקרה הצד היותר חזק, והמספרים של ההרס והמוות מוכיחים זאת. כמה ילדים יהודים נהרגו מאז שנת 2000? פחות מעשרים.כמה ילדים פלסטינים? יותר מאלף. עכשיו תסדר את הגופות בערמה יפה ותראה כמה אנושיים אנחנו.- יש לי הסתייגות ביחס למספרים שאתה מציג - תריץ חיפוס פשוט ותמצא מלא מקומות בהם רואים "ילד פלסטיני מת" מקפץ יום אחרי בסימטאות.

   אגב, גם חיזבאללה הודיע לתושבי הצפון שהוא הולך להפגיז בקטיושות - אכן, אקט הומניטרי מהמעלה הראשונה.

    

    לגבי הריסת בתי מחבלים (צעד לא אפקטיבי מאוד אפקטיבי, לא חוקי לצערי ולא מוסרי בניגוד לביצוע פיגוע באוטובוס) , לא דיברתי על כך. הבולדוזרים שמבצעים חישוף, לא הורסים בתים של מחבלים. הם הורסים בענישה קולקטיבית שכונות שלמות שמתוכן מתבצע ירי. - אין לי בעיה מוסרית עם זה - אם מפציצים שכונות בתוך ישראל מתוך בתי מגורים אזהאפשרויות הן - להמשיך ולספוג הפגזות בצד שלנו / לבצע חישוף על מנת להקטין את הירי ומתוך כוונה להרתיע מקרים דומים - מה ההעדפה שלך ?

   דרך אגב, למה אני לא שומע אותך מתלהם נגד ירי הקסאמים, נגד פיגועים, נגד לינץ שמבוצע, נגד שיחרור רוצחים ??   אם מותר לשאול - איפה אתה גר ?

   לגבי המיניות שלי - אני דיברתי על חוקן. יש הרבה מאוד אנשים שמבצעים חוקן. הצעתי שאתה תעשה כי נראה לי שמשהו בפנימיות שלך מלוכלך. אתה קישרת את זה להעדפות מיניות.

   אין לי בעיה שתחשוב שאני בועל ג'וקים, גדיים ותרנגולות שמתו מוות טבעי. אני אוהב כל דבר שזז. 

    

   בכיף - תאהב את מי שבא לך. אני פשוט שונא טמטום.

    

    

    

    

    

   אני מאוד שמח שאכפת לך מיהודי שכמוני, מרגש.

   לי לא אכפת אם המוות הוא יהודי או לא. זכויות אדם מענינות אותי יותר מקבוצות אתניות ששונאות אחת את השנייה. המוות נראה זהה בכל הדתות.

   "הסבא הזקן שמסתיר אמל"ח", "חשוב להדגיש שאנחנו מגיעים על סמך מידע מודיעיני מדויק" -

   שני משפטים שקריים שחושפים את השקפת עולמך. דבר ראשון, המון פשיטות חי"ר מתבצעות ללא מידע מודיעיני מדויק. חלקן עפ"י מידע כללי, מיעוטן עפ"י מידע מדויק והרוב הגדול נעשה כדי להפגין נוכחות ולהטיל טרור על האוכלוסייה. אותו סבא זקן נועד לעזור לך לבסס את הטענה שכל הערבים הם מחבלים. שקר גס.

   אנחנו לא הצד האנושי במלחמה הזאת יותר מהצד הפלסטיני - אנחנו במקרה הצד היותר חזק, והמספרים של ההרס והמוות מוכיחים זאת. כמה ילדים יהודים נהרגו מאז שנת 2000? פחות מעשרים.כמה ילדים פלסטינים? יותר מאלף. עכשיו תסדר את הגופות בערמה יפה ותראה כמה אנושיים אנחנו.

   אגב, גם חיזבאללה הודיע לתושבי הצפון שהוא הולך להפגיז בקטיושות - אכן, אקט הומניטרי מהמעלה הראשונה.

    לגבי הריסת בתי מחבלים (צעד לא אפקטיבי, לא חוקי ולא מוסרי) , לא דיברתי על כך. הבולדוזרים שמבצעים חישוף, לא הורסים בתים של מחבלים. הם הורסים בענישה קולקטיבית שכונות שלמות שמתוכן מתבצע ירי. 

    

   לגבי המיניות שלי - אני דיברתי על חוקן. יש הרבה מאוד אנשים שמבצעים חוקן. הצעתי שאתה תעשה כי נראה לי שמשהו בפנימיות שלך מלוכלך. אתה קישרת את זה להעדפות מיניות.

   אין לי בעיה שתחשוב שאני בועל ג'וקים, גדיים ותרנגולות שמתו מוות טבעי. אני אוהב כל דבר שזז. 

    

    

    

     15/8/08 21:35:

   צטט: pov 2008-08-15 17:22:45

   צטט: בוב ספוג 2008-08-15 17:10:42

   אם לזקק את דבריך אז:

   " מבחינתי טיפת דם אחת של ילד יהודי חף מפשע שווה את כל עזה."

   כך שבשורה התחתונה, תשובתך לשאלתי היא שצריך לבצע חוקן בכל תושבי לוד בגלל שיש שם סוחרי סמים.

   לדעתי מדובר בגישה של טרוריסט.

    

    

    

   באמת שאני לא מבין את חיבתם הגדולה של חלק מהמשתתפים כאן לחוקן ....

   בכל מקרה מבחינתי גישתך היא גישה של תמים, נאיבי, אולי בחור שקצת חסר לו תשומת לב ?

    

     15/8/08 21:33:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-15 19:07:13

   צטט: בוב ספוג 2008-08-15 17:10:42


   אני לא מנסה להוכיח שום דבר.

   אני מנסה לעורר אנשים שלא מבינים את  המציאות.

   כל ההצגה של המחסומים כמשהו מיותר היא לא נכונה - המחסומים נועדו למנוע פיגועים.

   כן - אין מה לעשות. ולא חסרות דוגמאות של נשים הרות שניסו להבריח מטענים וכו'.

   אלה הם אויבים. באף מקום בעולם לא מתייחסים לאויבים שרוצים לגרש ולהרוג אותך כמו שאנחנו מתננהגים אליהם.

   אף עם בעולם לא היה מוכן לחיות עם טילים שנופלים על הראש במשך שנים, עם אנשים שדורסים בטרקטור אזרחים.

   אף עם בעולם לא היה חושב להעביר סיוע לאותם אנשים. רק כאן אנחנו מנסים להיות בסדר - אבל לא על חשבון הילדים שלנו. מבחינתי טיפת דם אחת של ילד יהודי חף מפשע שווה את כל עזה. מבחינתם, הם מוכנים להקריב את כל עזה על מנת לראות טיפת דם של ילד יהודי. אז כן, המלחמות שלנו צודקות. אנחנו רוצים לחיות את חיינו בשקט. הם אלו שמחרחרים מלחמה. לדעתי - אם זה מהם רוצים - זה מה שיקבלו. אבל לצערי זה לא תלוי בי.  

    

    ספוג ספוג, בובילה. כל כך שמח שבאת לעורר אותי, כי אני לא מבין נכון את המציאות. המלחמות שלנו צודקות, אנחנו קורבנות וטיפת דם של ילד יהודי שווה יותר ממיליון ערבים בעזה. כן - אני יהודי ולכן יהודים (גם אתה) יותר חשובים לי

    

   אף עם בעולם לא היה מוכן לחיות עם טילים שנופלים על הראש במשך שנים - אתה מדבר על הפלסטינים, לא? פצצות של טונה בשכונת מגורים, טלטלה קטנה בכנף המטוס - נשמע מוכר? למה לסלף את האמת, נדמה לי שכתבת איפשהו שאתה עושה שם מילואים אז למה לא לתאר את המציאות כמו שהיא ?     למה אתה לא מספר על הסבא הזקן שיושב לישון "חולה"כשאנחנו מגיעים לבית (וחשוב להדגיש שאנחנו מגיעים על סמך מידע מודיעיני מדויק) ומסתיר סליק של אמל"ח מתחת למזרון שלו ? אז כן זו מלחמה. ואנחנו הצד האנושי במלחמה הזו. צה"ל לא הפגיז אף פעם מתוך כוונה לפגוע באזרחים חפים מפשע להיפך - בחלק גדול מההפגזות שהיו - (די מזמן דרך אגב והקאסמים עדיין נמשכים .... מעניין) הודענו מראש !!!! אז די עם הדמגוגיה בשקל - אתה מתחיל להשמע כמוהם (הנה גם הרמתי לך לעוד הנחתה לך על זה ...)

   טרקטורים שדורסים פעילי שלום(על איזה שלום מדובר ?????) (רייצ'ל קורי - מוכר?), הורסים בתים ושכונות, דורסים משפחות שלמות אתה מתכוון לזה שהורסים בתים של מחבלים, כאילו של אנשים שהרגו, כאילו של רוצחים .. אממממ - אני מתכוון לבולדוזרים של צה"ל.

     

   אין מה לעשות, ולא חסרות דוגמאות של נשים הרות שהבריחו מטענים. 

    

   אגב החוקן, אני לא הומוסקסואל, אבל זה די ברור שאתה הומופוב. דיברנו על זה כבר בפוסט אחר, משום מה אתה חושב שרמיזות לגבי הכיווניות של הרקטום שלי יתנו לך נקודות זכות בדיון. אבל לא, 

   זה סתם מצייר אותך כנבער. אתה זה שהעלית את הישבן לדיון. ואם אתה לא הומופוב אז למה כל כך חשוב לך לציין זאת ? למה אתה פוחד שמישהו חס וחלילה יחשוב שאתה הומו ???? ועוד בארון ?

    

    

    

   צטט: בוב ספוג 2008-08-15 17:10:42


   אני לא מנסה להוכיח שום דבר.

   אני מנסה לעורר אנשים שלא מבינים את  המציאות.

   כל ההצגה של המחסומים כמשהו מיותר היא לא נכונה - המחסומים נועדו למנוע פיגועים.

   כן - אין מה לעשות. ולא חסרות דוגמאות של נשים הרות שניסו להבריח מטענים וכו'.

   אלה הם אויבים. באף מקום בעולם לא מתייחסים לאויבים שרוצים לגרש ולהרוג אותך כמו שאנחנו מתננהגים אליהם.

   אף עם בעולם לא היה מוכן לחיות עם טילים שנופלים על הראש במשך שנים, עם אנשים שדורסים בטרקטור אזרחים.

   אף עם בעולם לא היה חושב להעביר סיוע לאותם אנשים. רק כאן אנחנו מנסים להיות בסדר - אבל לא על חשבון הילדים שלנו. מבחינתי טיפת דם אחת של ילד יהודי חף מפשע שווה את כל עזה. מבחינתם, הם מוכנים להקריב את כל עזה על מנת לראות טיפת דם של ילד יהודי. אז כן, המלחמות שלנו צודקות. אנחנו רוצים לחיות את חיינו בשקט. הם אלו שמחרחרים מלחמה. לדעתי - אם זה מהם רוצים - זה מה שיקבלו. אבל לצערי זה לא תלוי בי.  

    

    ספוג ספוג, בובילה. כל כך שמח שבאת לעורר אותי, כי אני לא מבין נכון את המציאות. המלחמות שלנו צודקות, אנחנו קורבנות וטיפת דם של ילד יהודי שווה יותר ממיליון ערבים בעזה.

    

   אף עם בעולם לא היה מוכן לחיות עם טילים שנופלים על הראש במשך שנים - אתה מדבר על הפלסטינים, לא? פצצות של טונה בשכונת מגורים, טלטלה קטנה בכנף המטוס - נשמע מוכר?

   טרקטורים שדורסים פעילי שלום (רייצ'ל קורי - מוכר?), הורסים בתים ושכונות, דורסים משפחות שלמות - אני מתכוון לבולדוזרים של צה"ל.

     

   אין מה לעשות, ולא חסרות דוגמאות של נשים הרות שהבריחו מטענים. 

    

   אגב החוקן, אני לא הומוסקסואל, אבל זה די ברור שאתה הומופוב. דיברנו על זה כבר בפוסט אחר, משום מה אתה חושב שרמיזות לגבי הכיווניות של הרקטום שלי יתנו לך נקודות זכות בדיון. אבל לא, 

   זה סתם מצייר אותך כנבער. 

    

     15/8/08 17:22:

   צטט: בוב ספוג 2008-08-15 17:10:42

   אם לזקק את דבריך אז:

   " מבחינתי טיפת דם אחת של ילד יהודי חף מפשע שווה את כל עזה."

   כך שבשורה התחתונה, תשובתך לשאלתי היא שצריך לבצע חוקן בכל תושבי לוד בגלל שיש שם סוחרי סמים.

   לדעתי מדובר בגישה של טרוריסט.

    

    

    

     15/8/08 17:12:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-14 17:01:18

   אני בעד חוקן לבוב ספוג

   אולי נתחיל בך ?  

   יש לי הרגשה שאתה רגיל שדברים נכנסים לשם.

     15/8/08 17:10:


   אני לא מנסה להוכיח שום דבר.

   אני מנסה לעורר אנשים שלא מבינים את  המציאות.

   כל ההצגה של המחסומים כמשהו מיותר היא לא נכונה - המחסומים נועדו למנוע פיגועים.

   כן - אין מה לעשות. ולא חסרות דוגמאות של נשים הרות שניסו להבריח מטענים וכו'.

   אלה הם אויבים. באף מקום בעולם לא מתייחסים לאויבים שרוצים לגרש ולהרוג אותך כמו שאנחנו מתננהגים אליהם.

   אף עם בעולם לא היה מוכן לחיות עם טילים שנופלים על הראש במשך שנים, עם אנשים שדורסים בטרקטור אזרחים.

   אף עם בעולם לא היה חושב להעביר סיוע לאותם אנשים. רק כאן אנחנו מנסים להיות בסדר - אבל לא על חשבון הילדים שלנו. מבחינתי טיפת דם אחת של ילד יהודי חף מפשע שווה את כל עזה. מבחינתם, הם מוכנים להקריב את כל עזה על מנת לראות טיפת דם של ילד יהודי. אז כן, המלחמות שלנו צודקות. אנחנו רוצים לחיות את חיינו בשקט. הם אלו שמחרחרים מלחמה. לדעתי - אם זה מהם רוצים - זה מה שיקבלו. אבל לצערי זה לא תלוי בי.  

   אני בעד חוקן לבוב ספוג
     14/8/08 16:41:

    מה אתה מנסה להוכיח- שהוא טרוריסיט? שיש פלסטינים טרוריסטים?

   מישהו התכווח על זה בכלל?

    

   אם בלוד יש סוחרי סמים כבדים, אז נעשה חוקן לכל תושבי העיר?

     14/8/08 14:11:

   אז בואי ואני אסביר לך איך זה עובד.

    

   הוא מגיע למרכז העיר ומתחיל לחפש אחרי מקומות הומי אדם.

   הוא מונע משנאה טהורה לאחר שעבר שטיפות מוח רבות בהן הודגשה בפניו חשיבות מעשיו בשם אללה ולשיחרור פלסטין.

   הוא מוצא מקום מתאים, כזה שיעורור תגובה מתאימה, עדיף עם הרבה ילדים שרק יצאו לבלות.

   הוא מתפוצץ בינהם. מסמרים וחלקי מתכת נוספים שהוכנסו למטען מתפזרים לכל כיוון.

   פוגעים בתמימים שרק רצו להתאוורר משגרת יומם.

    

   ובקשר לתמונות - את באמת רוצה שאצרף תמונות זוועה של ילדים מתבוססים בדמם.

   דרך אגב - איזה תמונות את מעדיפה ???

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-10 21:12:53

   התמונות האחרונות ממש יפות ,

   החייל והפלסטינים ניריאם כמו זוג מאוהב , והמחסום ניראה יותר טוב ממה שדימיינתי

    

    אל קאזקקי - החיידק הספרותי, אני מבין מדבריך שלא שירתת בשטחים ומעולם לא ראית מחסום במו עיניך. מעניין, לא?

   נורא קל להיות פאשיסט שונא אדם כשאתה רחוק מההשלכות של הדעות החשוכות האלו.

     10/8/08 21:22:
   רומנטי כמו שסרט פורנו רמנטי.

   התמונות האחרונות ממש יפות ,

   החייל והפלסטינים ניריאם כמו זוג מאוהב , והמחסום ניראה יותר טוב ממה שדימיינתי

     10/8/08 17:54:

   צטט: יערת דבש 2008-08-10 17:52:34


   קליפסו - אומרים שמצאצאי ילידי תשעה באב יוולד המשיח.

    

   דבש דבורים יש ידע אבל לא ממש במקרה הזה

     10/8/08 17:52:

   קליפסו - אומרים שמצאצאי ילידי תשעה באב יוולד המשיח.
     10/8/08 17:33:

   צטט: יערת דבש 2008-08-10 11:51:54

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:07:32

   אהה ועוד תזכורת אחת...הערב מתחיל צום תשעה באב. ליהודים בינכם מקווה שיש משמעות ליום הזה.

    

   הנה פוסט מעניין של שחר אילן על ט' באב.

   ומילה אישית - ט' באב הוא תאריך הלידה העברי שלי. באמת. סבא שלי, שהיה איש דתי, הפסיק לצום. לא צמים כשנולדת נכדה, הוא אמר אז להורי. 

   היא באה עם מזל רע

    

     10/8/08 17:25:

   צטט: יערת דבש 2008-08-10 11:47:23

   צטט: רונתי 2008-08-10 11:26:46

   הייתי במחסומים לפני כמה זמן, עם חבורת נשים ממחסום ווטש.  צילמתי שם כמה תמונות פסטורליות, כי הניגוד המרשים בין הנוף (היה אביב מאוחר) ובין מה שמתרחש שם היה .... מרשים.

   זה כמובן נראה יותר מכל כמו מתקן כליאה.

   לפעמים יוצא החשק לחיות במדינה הזאת. 

    

    

   נוף אנושי במתקן כליאה (מחסום בית פוריכ. יוני 2008)

   תמונה רומנטית

   איזה צניעות  שווה לב אולי גם אני הבוא לצלם שם?? 

    

    

     10/8/08 17:19:

   סוד צבאי לא?
     10/8/08 11:51:

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:07:32

   אהה ועוד תזכורת אחת...הערב מתחיל צום תשעה באב. ליהודים בינכם מקווה שיש משמעות ליום הזה.

    

   הנה פוסט מעניין של שחר אילן על ט' באב.

   ומילה אישית - ט' באב הוא תאריך הלידה העברי שלי. באמת. סבא שלי, שהיה איש דתי, הפסיק לצום. לא צמים כשנולדת נכדה, הוא אמר אז להורי. 

     10/8/08 11:47:

   צטט: רונתי 2008-08-10 11:26:46

   הייתי במחסומים לפני כמה זמן, עם חבורת נשים ממחסום ווטש.  צילמתי שם כמה תמונות פסטורליות, כי הניגוד המרשים בין הנוף (היה אביב מאוחר) ובין מה שמתרחש שם היה .... מרשים.

   זה כמובן נראה יותר מכל כמו מתקן כליאה.

   לפעמים יוצא החשק לחיות במדינה הזאת. 

    

    

   נוף אנושי במתקן כליאה (מחסום בית פוריכ. יוני 2008)

     10/8/08 11:26:

   הייתי במחסומים לפני כמה זמן, עם חבורת נשים ממחסום ווטש.  צילמתי שם כמה תמונות פסטורליות, כי הניגוד המרשים בין הנוף (היה אביב מאוחר) ובין מה שמתרחש שם היה .... מרשים.

   זה כמובן נראה יותר מכל כמו מתקן כליאה.

   לפעמים יוצא החשק לחיות במדינה הזאת. 

    

     10/8/08 11:21:

   אני לא מסכים איתך.

   בקרב הפלסטינים ישנם קנאים איסלאמים שלא משנה אם הם "נאנסו עלי ידינו" או לא

   הם "שורטים" בכל מקרה בגלל אמונתם הדתית שמטיפה להשמדת הכופרים (כפירה במוחמד כאמור- לא נחשבת לאונס) וזה לא משנה אם הכופרים הם יהודים או אפילו מקרב בני עמם.

   במילים אחרות "מלחמות ברירה" אין רק אצלנו אלא גם אצלם ואין מה לקרוא לרוצחים כאלו "נאנסים מתגוננים".

    

   צטט: pov 2008-08-10 02:52:31

    אל תהיה עד כדי חד צדדי- הטרור ביננו לבין הפלסטינים הוא דו-צדדי.

    

     אינני מסכים. דבר ראשון, מעשי האלימות הפלסטינים מוצגים בתקשורת הישראלית בצורה חד צדדית לחלוטין - מה שתומך בהנחה הציבורית הרווחת, שיש משהו גנטי משובש בהתנהלות שלהם והשנאה שלהם העבירה אותם על דעתם.

   דבר שני, ההיקף והעוצמה של מעשי האלימות הישראלים, כלפי אוכלוסיה אזרחית היא מזעזעת, עצומה וגורפת.

   לומר שהטרור בינינו לבינם הוא דו-צדדי, זה כמו לומר שהאלימות בין אנס לנאנסת היא דו-צדדית מכיוון שהיא שרטה אותו בציפרניה תוך כדי המאבק.

   רק כדי שיהיה ברור - אינני תומך בשום צורה של אלימות, ואין לאלימות הפלסטינית לגיטימציה בעיני. לו הייתי יועץ פלסטיני, הייתי מייעץ להם לקרוא קצת את כתבי גנדי.

     10/8/08 02:52:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-10 00:25:02

   זו בדיוק הטעות שלך, קוקי.

   אנחנו לא הקורבנות - אנחנו התוקפנים.

    אל תהיה עד כדי חד צדדי- הטרור ביננו לבין הפלסטינים הוא דו-צדדי.

    

    

    

    

   ואגב, אתה כותב גרוע בדיוק כמו רם אורן.

   לגבי עמוס עוז, אני מסכים איתך. 

   זו בדיוק הטעות שלך, קוקי.

   אנחנו לא הקורבנות - אנחנו התוקפנים.

    

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-08-09 22:14:45

   למה לדבר ברמזים?

   החיידק הידידותי מתייחס לערבים כאל זן נחות ומסוכן. אמצעי האבטחה שהוא מציע נראים כמו סרטים על חיי היהודים בגטאות, רק שהפעם - חיילי צה"ל בתור קציני אס.אס, מתנחלים בתור קלגסים גרמנים / פולנים.

   אל קאזקקי - החיידק, אינני יודע מה גרם לנמק באזור החזה שלך, אבל האטימות והטמטום חסר הרגישות שלך, יפהפיים ומחממים את הלב. מכיוון שהאוכלוסייה מתפלגת נורמלית - לדוגמא, על כל אדם שמוציא 800 בפסיכומטרי יש חיידק ידידותי שמוציא 200, אז לקרוא אותך ואת התגובות שלך חייב להוביל להנחה שישנו אדם מדהים, רגיש, חכם, אוהב שיודע להתנסח מצויין בכתיבה.

    

    

    

   רק פרט שולי קטן ,

   חיילי האס אס היו הרוצחים ,

   לעומתם, אנחנו המתגוננים ,

   אולי אני לא מתנסח כמו עמוס עוז או רם אורן אבל המוח שלי לפחות לא מעוות כמו שלך .

    

   למה לדבר ברמזים?

   החיידק הידידותי מתייחס לערבים כאל זן נחות ומסוכן. אמצעי האבטחה שהוא מציע נראים כמו סרטים על חיי היהודים בגטאות, רק שהפעם - חיילי צה"ל בתור קציני אס.אס, מתנחלים בתור קלגסים גרמנים / פולנים.

   אל קאזקקי - החיידק, אינני יודע מה גרם לנמק באזור החזה שלך, אבל האטימות והטמטום חסר הרגישות שלך, יפהפיים ומחממים את הלב. מכיוון שהאוכלוסייה מתפלגת נורמלית - לדוגמא, על כל אדם שמוציא 800 בפסיכומטרי יש חיידק ידידותי שמוציא 200, אז לקרוא אותך ואת התגובות שלך חייב להוביל להנחה שישנו אדם מדהים, רגיש, חכם, אוהב שיודע להתנסח מצויין בכתיבה.

    

    

    

     9/8/08 21:09:

   צטט: מרב1969 2008-08-08 22:34:36


   מעניין לאסוף את  העברית של המחסומים: ביטויים חדשים,מילים חדשות ומשמעות כל זה.
   מה זו המילה הזו: תסריכים .מה השורש? למה היא מתיחסת רק לאישורי רכב. איך זה שלא שמענו אותה פה (פה= במקום שאין בו מחסומים ) האם היא קיימת בעוד מקומות  בעולם?מה המכנה המשותף של המקומות הללו.

    

    זה מערבית. בתעתיק המקובל תצריח (تصريح) פירוש המלה = רשיון. השורש צ.ר.ח, שבבניין שני פירושו להצהיר, להכריז, וגם להתיר או להרשות.

   מעניין לראות שהערבית נכנסת לז'רגון הצה"לי, כמו שהמלה מחסום נכנסה לערבית.  

     9/8/08 20:57:

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:05:48


    ואם זו אחותי או בן דוד שלי שגרים מעבר לקו הירוק? האם הם פחות ישראלים עם פחות זכויות הגנה מאשר את ואני?

   כי אם כן אולי שווה להקים מדינת יהודה עצמאית ששוכנת לצד ישראל ? ואז את כל טענותייך תשטחי לעבר מדינת יהודה והעומדים בראשה?רק לערבים מותר שיהיו מספר מדינות וליהודים רק אחת? אולי הפתרון באמת הקמת מדינה יהודית נוספת על קרקעות ממלכת יהודה ?

   שמע, זה רעיון...

   אמנם לא כ"כ חדשני, אבל אולי באמת שווה לשקול אותו.

    זה מזכיר לי שבתקופת המאבק בהינתקות, לנוכח האיומים המילוליים (ולעיתים הפיזיים) בקרע ובמלחמת אחים, כתב מישהו (יאיר לפיד?), שלנוכח ההתנהלות הזו, הוא מוכן להפסיק לנסות לאחות את הקרע, כי מי שנוהג כך הוא לא אח שלו...

    

    

   צטט: איירבוס-max 2008-08-09 11:47:36

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-09 00:26:55

   צטט: יערת דבש 2008-08-08 16:41:03

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-08 15:09:54


   באמת עצוב .

   חבל שיש כזאת אפליה בין מחסום למחסום .

   כל המחסומים היו צריכים להיות אותו דבר ,

   מסודרים , מובנים , מאויישים באנשים שהוכשרו כמפעילי ואחראי מחסומים .

   בכל מחסום צריך להיות שיקוף , לכולם ,לא רק לתיקים , גם לאנשים , גם למכוניות

   גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים , כלבים נגד חומר נפץ , נשק , סמים .

   לא יותר תעודות זהות , כולם יוסבו לבדיקות זיהוי טביעת אצבע, זיהוי פנים או זיהוי איריס העין .

   להרחיב את המחסומים , הרבה כניסות , הרבה עובדים ,

   לפחות שני מסלולים לרכבים , מסלולים מיוחדים סגורים בבטון מזויין נגד מכוניות תופת ,

   גם המסלולים להולכי רגל יהיה בהם שלב של מעבר בחדר מוגן מחגורת נפץ בו יעברו שיקוף ובדיקה גופנית .

   ושכל מחסומים יהיהו מחמירים עד למקסימום !

   מה שנותר לי זה לרחם על החיילים שנאלצים להתמודד שם בתפקיד שהם לא הוכשרו אליו ואין להם תנאים לבצע אותו כראוי .

   חבל שאין מי שמנציח ומציג את מצוקתם של החיילים ונילחם עבורם .

   נסה לחשוב, חיידק, על המחיר. לא מטאפורית אלא בכסף. העלות של אמצעי אבטחה כאלה גבוהה מאוד. מה יהיה על חינוך, בריאות, תחבורה?

    

    

    

   וכמה עולה , (בכסף ?)  מסעדה מלאה באנשים שמתפוצצת בפיגוע ?

   למרבה הצער המחסומים הם כורח הכרחי ואי אפשר לבטל אותם .

   חשבתי שמעניין אותך להקל על המעבר במחסומים ? והינה אני מעלה הגיגים לייעול המחסומים

   ככה שהם יהיו גם יותר יעילים בטוחים ומהירים ועכשיו פתאום יותר מעניין אותך החינוך הבריאות והתחבורה ?

    "גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים"

    

    מאוד מעניינת הגישה הזו שלך:

    המונהמון כלבים!

    

    לא יעזור דבר:

    לי זה מזכיר מקומות אחרים בזמנים אחרים.

    

    

    


   הזיכרונות שלך נובעים מסינפסות משובשות .

   הכלבים נועדו לזרז את התור ולא למנוע ממנו להתקיים ,

   במקום לבדוק כל אחד פיזית פשוט עוברים ליד הכלב ששולל אמצעי חבלה .

     9/8/08 18:36:

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:05:48

    ואם זו אחותי או בן דוד שלי שגרים מעבר לקו הירוק? האם הם פחות ישראלים עם פחות זכויות הגנה מאשר את ואני?

   כי אם כן אולי שווה להקים מדינת יהודה עצמאית ששוכנת לצד ישראל ? ואז את כל טענותייך תשטחי לעבר מדינת יהודה והעומדים בראשה?רק לערבים מותר שיהיו מספר מדינות וליהודים רק אחת? אולי הפתרון באמת הקמת מדינה יהודית נוספת על קרקעות ממלכת יהודה ?

    

   תמיד אמרתי: שלוש מדינות לשלושה עמים!

   וטובה שעה אחת קודם.

     9/8/08 14:00:

   נעמה.

   כל הכבוד.

   אורי 

     9/8/08 13:59:

   צטט: שי-כהן 2008-08-09 13:43:00

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:05:48

    ואם זו אחותי או בן דוד שלי שגרים מעבר לקו הירוק? האם הם פחות ישראלים עם פחות זכויות הגנה מאשר את ואני?

   כי אם כן אולי שווה להקים מדינת יהודה עצמאית ששוכנת לצד ישראל ? ואז את כל טענותייך תשטחי לעבר מדינת יהודה והעומדים בראשה?רק לערבים מותר שיהיו מספר מדינות וליהודים רק אחת? אולי הפתרון באמת הקמת מדינה יהודית נוספת על קרקעות ממלכת יהודה ?

    

   אם הקמת מדינת יהודה תכלול ויתור על 50% משרות ממשלתיות (כן- אין כמעט עבודה בהתנחלויות, אז כולם עובדים במועצה...), על מימון של דיור ומענקי מקום, ועל הסיבוך של שני עמים במעגלים המתמשכים של הקונפליקט- אולי זה באמת רעיון טוב...

    

    אולי באמת..

   אבל להנחה שזו אחותי או בן דודי שגרים שם ועל מידת ישראליותם יחסית אליך ביחס לזכותם לבטחון כמוך לא התיחסת וזו נקודה שכרגע יותר ריאלית וראויה להתיחסות.

    

    

     9/8/08 13:43:

   צטט: שמוליק_ 2008-08-09 12:05:48

    ואם זו אחותי או בן דוד שלי שגרים מעבר לקו הירוק? האם הם פחות ישראלים עם פחות זכויות הגנה מאשר את ואני?

   כי אם כן אולי שווה להקים מדינת יהודה עצמאית ששוכנת לצד ישראל ? ואז את כל טענותייך תשטחי לעבר מדינת יהודה והעומדים בראשה?רק לערבים מותר שיהיו מספר מדינות וליהודים רק אחת? אולי הפתרון באמת הקמת מדינה יהודית נוספת על קרקעות ממלכת יהודה ?

    

   אם הקמת מדינת יהודה תכלול ויתור על 50% משרות ממשלתיות (כן- אין כמעט עבודה בהתנחלויות, אז כולם עובדים במועצה...), על מימון של דיור ומענקי מקום, ועל הסיבוך של שני עמים במעגלים המתמשכים של הקונפליקט- אולי זה באמת רעיון טוב...

    

     9/8/08 12:07:
   אהה ועוד תזכורת אחת...הערב מתחיל צום תשעה באב. ליהודים בינכם מקווה שיש משמעות ליום הזה.
     9/8/08 12:05:

   צטט: st_s 2008-08-09 07:14:35

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-09 00:26:55

   וכמה עולה , (בכסף ?)  מסעדה מלאה באנשים שמתפוצצת בפיגוע ?

   למרבה הצער המחסומים הם כורח הכרחי ואי אפשר לבטל אותם .

   חשבתי שמעניין אותך להקל על המעבר במחסומים ? והינה אני מעלה הגיגים לייעול המחסומים

   ככה שהם יהיו גם יותר יעילים בטוחים ומהירים ועכשיו פתאום יותר מעניין אותך החינוך הבריאות והתחבורה ?

    

   אין שום קשר בין המחסומים האלו לפיגועים.

   המחסומים האלו נועדו לטרטר את האוכלוסיה האזרחית בדרכה מהבית לעבודה ולבית חולים וכו'.

   אלו מחסומים פנים גדה. לא מהגדה החוצה.

   מי שרוצה לבוא לפוצץ אותך ואותי לא עובר דרך המחסומים האלו.

    

    ואם זו אחותי או בן דוד שלי שגרים מעבר לקו הירוק? האם הם פחות ישראלים עם פחות זכויות הגנה מאשר את ואני?

   כי אם כן אולי שווה להקים מדינת יהודה עצמאית ששוכנת לצד ישראל ? ואז את כל טענותייך תשטחי לעבר מדינת יהודה והעומדים בראשה?רק לערבים מותר שיהיו מספר מדינות וליהודים רק אחת? אולי הפתרון באמת הקמת מדינה יהודית נוספת על קרקעות ממלכת יהודה ?

     9/8/08 11:47:

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-09 00:26:55

   צטט: יערת דבש 2008-08-08 16:41:03

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-08 15:09:54


   באמת עצוב .

   חבל שיש כזאת אפליה בין מחסום למחסום .

   כל המחסומים היו צריכים להיות אותו דבר ,

   מסודרים , מובנים , מאויישים באנשים שהוכשרו כמפעילי ואחראי מחסומים .

   בכל מחסום צריך להיות שיקוף , לכולם ,לא רק לתיקים , גם לאנשים , גם למכוניות

   גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים , כלבים נגד חומר נפץ , נשק , סמים .

   לא יותר תעודות זהות , כולם יוסבו לבדיקות זיהוי טביעת אצבע, זיהוי פנים או זיהוי איריס העין .

   להרחיב את המחסומים , הרבה כניסות , הרבה עובדים ,

   לפחות שני מסלולים לרכבים , מסלולים מיוחדים סגורים בבטון מזויין נגד מכוניות תופת ,

   גם המסלולים להולכי רגל יהיה בהם שלב של מעבר בחדר מוגן מחגורת נפץ בו יעברו שיקוף ובדיקה גופנית .

   ושכל מחסומים יהיהו מחמירים עד למקסימום !

   מה שנותר לי זה לרחם על החיילים שנאלצים להתמודד שם בתפקיד שהם לא הוכשרו אליו ואין להם תנאים לבצע אותו כראוי .

   חבל שאין מי שמנציח ומציג את מצוקתם של החיילים ונילחם עבורם .

   נסה לחשוב, חיידק, על המחיר. לא מטאפורית אלא בכסף. העלות של אמצעי אבטחה כאלה גבוהה מאוד. מה יהיה על חינוך, בריאות, תחבורה?

    

    

    

   וכמה עולה , (בכסף ?)  מסעדה מלאה באנשים שמתפוצצת בפיגוע ?

   למרבה הצער המחסומים הם כורח הכרחי ואי אפשר לבטל אותם .

   חשבתי שמעניין אותך להקל על המעבר במחסומים ? והינה אני מעלה הגיגים לייעול המחסומים

   ככה שהם יהיו גם יותר יעילים בטוחים ומהירים ועכשיו פתאום יותר מעניין אותך החינוך הבריאות והתחבורה ?

    "גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים"

    

    מאוד מעניינת הגישה הזו שלך:

    המונהמון כלבים!

    

    לא יעזור דבר:

    לי זה מזכיר מקומות אחרים בזמנים אחרים.

    

     9/8/08 07:14:

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-09 00:26:55

   וכמה עולה , (בכסף ?)  מסעדה מלאה באנשים שמתפוצצת בפיגוע ?

   למרבה הצער המחסומים הם כורח הכרחי ואי אפשר לבטל אותם .

   חשבתי שמעניין אותך להקל על המעבר במחסומים ? והינה אני מעלה הגיגים לייעול המחסומים

   ככה שהם יהיו גם יותר יעילים בטוחים ומהירים ועכשיו פתאום יותר מעניין אותך החינוך הבריאות והתחבורה ?

    

   אין שום קשר בין המחסומים האלו לפיגועים.

   המחסומים האלו נועדו לטרטר את האוכלוסיה האזרחית בדרכה מהבית לעבודה ולבית חולים וכו'.

   אלו מחסומים פנים גדה. לא מהגדה החוצה.

   מי שרוצה לבוא לפוצץ אותך ואותי לא עובר דרך המחסומים האלו.

   צטט: יערת דבש 2008-08-08 16:41:03

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-08 15:09:54


   באמת עצוב .

   חבל שיש כזאת אפליה בין מחסום למחסום .

   כל המחסומים היו צריכים להיות אותו דבר ,

   מסודרים , מובנים , מאויישים באנשים שהוכשרו כמפעילי ואחראי מחסומים .

   בכל מחסום צריך להיות שיקוף , לכולם ,לא רק לתיקים , גם לאנשים , גם למכוניות

   גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים , כלבים נגד חומר נפץ , נשק , סמים .

   לא יותר תעודות זהות , כולם יוסבו לבדיקות זיהוי טביעת אצבע, זיהוי פנים או זיהוי איריס העין .

   להרחיב את המחסומים , הרבה כניסות , הרבה עובדים ,

   לפחות שני מסלולים לרכבים , מסלולים מיוחדים סגורים בבטון מזויין נגד מכוניות תופת ,

   גם המסלולים להולכי רגל יהיה בהם שלב של מעבר בחדר מוגן מחגורת נפץ בו יעברו שיקוף ובדיקה גופנית .

   ושכל מחסומים יהיהו מחמירים עד למקסימום !

   מה שנותר לי זה לרחם על החיילים שנאלצים להתמודד שם בתפקיד שהם לא הוכשרו אליו ואין להם תנאים לבצע אותו כראוי .

   חבל שאין מי שמנציח ומציג את מצוקתם של החיילים ונילחם עבורם .

   נסה לחשוב, חיידק, על המחיר. לא מטאפורית אלא בכסף. העלות של אמצעי אבטחה כאלה גבוהה מאוד. מה יהיה על חינוך, בריאות, תחבורה?

    

    

    

   וכמה עולה , (בכסף ?)  מסעדה מלאה באנשים שמתפוצצת בפיגוע ?

   למרבה הצער המחסומים הם כורח הכרחי ואי אפשר לבטל אותם .

   חשבתי שמעניין אותך להקל על המעבר במחסומים ? והינה אני מעלה הגיגים לייעול המחסומים

   ככה שהם יהיו גם יותר יעילים בטוחים ומהירים ועכשיו פתאום יותר מעניין אותך החינוך הבריאות והתחבורה ?

     8/8/08 22:34:

   מעניין לאסוף את  העברית של המחסומים: ביטויים חדשים,מילים חדשות ומשמעות כל זה.
   מה זו המילה הזו: תסריכים .מה השורש? למה היא מתיחסת רק לאישורי רכב. איך זה שלא שמענו אותה פה (פה= במקום שאין בו מחסומים ) האם היא קיימת בעוד מקומות  בעולם?מה המכנה המשותף של המקומות הללו.
     8/8/08 21:10:


   אני רוצה רק לספר על ההתנסות האישית שלי בימים שהייתי נוסעת לגדה על בסיס שבועי (תקופת הסכמי אוסלו מלאת התקווה), שאז הייתי חוצה רבות את מחסום א-ראם. לכל המכירים זהו מחסום גדול ומרכזי המפריד בין השכונות הצפוניות של ירושלים לירושלים רבתי (גם בחלקים הפלסטינאים שלה) ולרמאללה.

   תמיד. ולא משנה באיזה יום או באיזו שעה, כשהייתי מגיעה היה תור כאורך הגלות (ומזל שהגלות היתה רק אלפיים שנה, כי תארו לעמכם אם היא היתה ארוכה יותר מה היה). עניין של שעות לעמוד שם.

   אני כישראלית הייתי חוצה את המחסום תוך עשר דקות גג (ומרגישה את מפלס העצבנות מתחיל לעלות רק על העיכוב הפעוט הזה). והפלסטינאים היו עומדים שם -מי ברכב ומי ברגל - שעות.

   בסבלנות אין קץ.

   בחום ובקור. בקיץ ובחורף.

   חלקם יותר מפעם ביום, כי כאמור המחסום באזור אסטרטגי שהם חייבים לעבור בו בדרכם מהבית לעבודה ולהיפך.

   אלוהי הבירוקרטים מתהפך בקברו.

     8/8/08 16:41:

   צטט: החיידק הידידותי 2008-08-08 15:09:54


   באמת עצוב .

   חבל שיש כזאת אפליה בין מחסום למחסום .

   כל המחסומים היו צריכים להיות אותו דבר ,

   מסודרים , מובנים , מאויישים באנשים שהוכשרו כמפעילי ואחראי מחסומים .

   בכל מחסום צריך להיות שיקוף , לכולם ,לא רק לתיקים , גם לאנשים , גם למכוניות

   גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים , כלבים נגד חומר נפץ , נשק , סמים .

   לא יותר תעודות זהות , כולם יוסבו לבדיקות זיהוי טביעת אצבע, זיהוי פנים או זיהוי איריס העין .

   להרחיב את המחסומים , הרבה כניסות , הרבה עובדים ,

   לפחות שני מסלולים לרכבים , מסלולים מיוחדים סגורים בבטון מזויין נגד מכוניות תופת ,

   גם המסלולים להולכי רגל יהיה בהם שלב של מעבר בחדר מוגן מחגורת נפץ בו יעברו שיקוף ובדיקה גופנית .

   ושכל מחסומים יהיהו מחמירים עד למקסימום !

   מה שנותר לי זה לרחם על החיילים שנאלצים להתמודד שם בתפקיד שהם לא הוכשרו אליו ואין להם תנאים לבצע אותו כראוי .

   חבל שאין מי שמנציח ומציג את מצוקתם של החיילים ונילחם עבורם .

   נסה לחשוב, חיידק, על המחיר. לא מטאפורית אלא בכסף. העלות של אמצעי אבטחה כאלה גבוהה מאוד. מה יהיה על חינוך, בריאות, תחבורה?

    

     8/8/08 15:26:

   צטט: נ.ע.מ.ה. 2008-08-08 15:00:51


   שלום יערה,

   שאלת ממה הזדעזעתי, אז הנה, הפוסט הנוכחי עונה לך. בחיי היומיומ שלנו אנחנו "לא יודעים" שככה חי עם שלם. אני חושבת שאת עושה עבודה מבורכת מבחינה אנושית.

   גם הצילומים - חזקים כל כך. אילו יכולתי הייתי נותנת לך כוכב בעבור כל צילום. אבל אני יכולה לתת רק אחד.

   שלום נעמה, תודה לך. כוכבים זה נחמד, אבל לא חשוב באמת. הודעה כמו זו שכתבת כאן, שווה לי פי אלף.

    


   באמת עצוב .

   חבל שיש כזאת אפליה בין מחסום למחסום .

   כל המחסומים היו צריכים להיות אותו דבר ,

   מסודרים , מובנים , מאויישים באנשים שהוכשרו כמפעילי ואחראי מחסומים .

   בכל מחסום צריך להיות שיקוף , לכולם ,לא רק לתיקים , גם לאנשים , גם למכוניות

   גם כלבים בכל מחסום , הרבה כלבים , כלבים נגד חומר נפץ , נשק , סמים .

   לא יותר תעודות זהות , כולם יוסבו לבדיקות זיהוי טביעת אצבע, זיהוי פנים או זיהוי איריס העין .

   להרחיב את המחסומים , הרבה כניסות , הרבה עובדים ,

   לפחות שני מסלולים לרכבים , מסלולים מיוחדים סגורים בבטון מזויין נגד מכוניות תופת ,

   גם המסלולים להולכי רגל יהיה בהם שלב של מעבר בחדר מוגן מחגורת נפץ בו יעברו שיקוף ובדיקה גופנית .

   ושכל מחסומים יהיהו מחמירים עד למקסימום !

   מה שנותר לי זה לרחם על החיילים שנאלצים להתמודד שם בתפקיד שהם לא הוכשרו אליו ואין להם תנאים לבצע אותו כראוי .

   חבל שאין מי שמנציח ומציג את מצוקתם של החיילים ונילחם עבורם .

     8/8/08 15:01:


   אופס.. המערכת לא מאפשרת לי לככב אותך פעמיים. אז אני אחזור.

   נעמה

     8/8/08 15:00:


   שלום יערה,

   שאלת ממה הזדעזעתי, אז הנה, הפוסט הנוכחי עונה לך. בחיי היומיומ שלנו אנחנו "לא יודעים" שככה חי עם שלם. אני חושבת שאת עושה עבודה מבורכת מבחינה אנושית.

   גם הצילומים - חזקים כל כך. אילו יכולתי הייתי נותנת לך כוכב בעבור כל צילום. אבל אני יכולה לתת רק אחד.

   ארכיון

   פרופיל

   יערת דבש
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין