כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  reality check point

  לא על כנפי נשרים

  לא על כנפי נשרים
  הוא בא, אם הוא בא,
  ולא שאגת אריות
  היא בשורת כניסתו.

  בסתר זוחל הוא כרמש,
  מגיח לפתע בשעת תרדמה
  מחשכת הפינות הזנוחות,
  הנגד אדם – הפאשיזם.

  אריה (לוין) דקר (1975). שירים. תל אביב: שחר.


  הבלוג הזה הוא בלוג עדויות מהמחסומים בעומק הגדה (ולא מעברי הגבול המצויים כמעט על הקו הירוק). אלו עדויות של אישה אחת, אני, שעומדת במחסומים כבר ארבע שנים וחצי, פעם בשבוע. אני מסתפקת בפרסום עדויות, לרוב מצולמות. את דעתי אני שומרת בדרך כלל לדיון המתנהל בתחתית כל פוסט.

  חופש הביטוי, כמו כל זכות אחרת איננו בלתי מוגבל. כשמצאתי עצמי נותנת במה לדוברים אלימים סגרתי את הבלוג לתגובה לחברים רשומים בלבד. תגובות אלימות מבריחות קוראים רציניים ומדרדרות את הדיון. הודעות אלימות, הודעות פח-זבל או כאלו שלא תורמות לדיון לא ימחקו, אבל חברותו של הכותב בבלוג תפסל כך שלא יוכל לשוב ולהשתתף בדיונים. חופש הביטוי אינו כולל את החירות לפגוע באחרים והוא אמור לממש את זכותי ואת זכותם של קוראי לעשות בבלוג שימוש מועיל.

  אם אתם רוצים להצטרף לבלוג כקוראים פעילים, הצעו לי חברות. המנעו ממכתבי נאצה, גם לפעילי זכויות אדם מותר לדבר. את אלו שישלחו, אפרסם בבלוג בציון שם הכותב. מכתבי הנאצה לא ימחקו, גם אם תגידו ש\"הלבנתי פניכם ברבים\" (כפי שטענו קודמיכם). חישבו לפני שאתם שולחים.

  החומרים בבלוג, כתובים ומצולמים, שמורים תחת זכויות יוצרים. כל שימוש בהם, חלקי או מלא, בהתאם לרוח הבלוג או שלא, ללא אישור ממני, איננו חוקי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר אלא ברשות מפורשת ממני ובכתב.

  חומצה

  152 תגובות   יום שני, 22/9/08, 20:26

  השעון מצלצל בחמש בבוקר. המון זמן לא קמתי בשעה הזו, לא עשיתי משמרת בוקר כבר יותר משנה. קפה, ארוחת בוקר קטנה. חמדן אוסף אותי בכפר סבא. פיירוז. וגם מחמד נזרי "הוא מצרי. אני מת עליו. מת עליו". אוספים את אודליה מתחנת הרכבת. לפני שבע אנחנו כבר במחסום הראשון. משמרות הבוקר בדרך כלל מנומנמות. המחסומים ריקים. אני מרוצה. מתכננת לחזור מוקדם הביתה, אולי לישון איזה שעה. ולעבוד. 

   

  מדלגת על שגרת המחסומים. מגיעה מייד לאירועים החריגים –

  מחסום חווארה, מדרום לשכם. הגענו ב 07:45. שתי עמדות בידוק עבור הגברים. התורים קצרים. חגורות מוסרות ונחגרות מחדש בצד השני של המחסום. מעבר תחת גלאי מתכות. תיקים וחבילות נבדקים. לפעמים יש לחלוץ נעליים. רוב הולכי הרגל הבוקר הן נשים, העוברות בתור הצדדי. 

   

  08:20 שני בחורים צעירים הוצאו מתורי הגברים, מתבקשים לעמוד בצד. תעודות הזהות שלהם נלקחו. מעט אחר כך מצטרפים גברים נוספים. אחרי מעט יותר מדקה כבר מתאספת קבוצה של שישה גברים. כולם בסביבות גיל עשרים. הם נשענים על הקיר בתור הצדדי. שלוש שנים אני יוצאת מידי שבוע למחסום חווארה. מעולם לא ראיתי דבר כזה. זה אירוע חריג מאוד.

     

   

  מעט אחר כך שניים מהם משוחררים. בחור אחד כמעט שוחרר, אבל ברגע האחרון תעודת הזהות שלו לא נמסרת לו. 08:25 הבחור שכמעט שוחרר מתבקש להשאיר את חפציו. חייל עומד שם לשמור על החפצים. הוא עובר בדיקה גופנית, ידיים לצדדים, ואז נלקח מאחורי המבנה המתקרא, על פי השלט, 'הנקודה ההומניטארית'. אני הולכת לראות מה נעשה שם. עומדת מעט מרוחקת, לא שומעת קולות המרמזים על מכות. מתקרבת, שני גברים בלבוש אזרחי מתחקרים את הצעיר. רכבם צבאי. החיילים מגלים אותי ונתפסים להיסטריה.


  אני רוצה להזכיר שהמחסום הוא זירת עימות בין צבא לאוכלוסיה אזרחית. לא בין כח צבאי אחד לכח צבאי אחר. מכאן החשיבות של ארגון לזכויות אדם, כמו זה שבו אני פעילה. זכותם של פעילי זכויות אדם לעמוד בתוך זירות עימות כמו זו שבמחסום, להיות חלק מהן, מעוגנת בחוק.


  08:36 הצעיר שתוחקר חוזר. לוקח חפציו והולך. נלקח בחור אחר. גם הוא מתבקש לרוקן כיסיו, עובר בדיקה גופנית ומובל אל מאחורי הנקודה ההומניטארית.

   

  08:40 משוחרר גבר אחד, אחרים נוספו. עכשיו 11 גברים מעוכבים, נוסף לבחור המתוחקר. כרגע יש יותר גברים מעוכבים מגברים שעוברים במחסום. גילם של המעוכבים עלה, כעת יש כאן גברים בני מעל שלושים. דיברתי עם אחד מהם. הוא בן 35, מספר שמעולם לא עוכב.

  08:45 המתוחקר חוזר למחסום. לוקח את תיקו והולך.

  08:47 שבעה משוחררים. נלקח הבחור עימו שוחחתי. "תוציא הכל מהכיס, תהפוך את הכיסים, הכל. ריק". הוא משאיר את תיק היד שלו בצד, ליד החייל השומר. מציג את הארנק, מראה שיש שם כסף. החייל מסרב, מורה על החייל המופקד על שמירת החפצים. הארנק נשאר בתיק. בדיקה גופנית ליד הנקודה ההומניטארית. ואז – למאחוריה. 

  08:50 שניים עשר, והבחור המתוחקר. 

   

  08:52 חיילים מזנקים, יורים באוויר ארבע או חמש פעמים. מישהו שפך חומצה על חייל. פניו אדומות. ריר נוזל מפיו, עיינו ואפו. ניכר שנגרם נזק קשה. מנוסה, צרחות. מוכרזת הפסקת חיים (כלומר, הפסקת התנועה במחסום). חיילים בורחים לכל העברים. משך כשתי דקות הבלבול אדיר. פלסטינאים מורחקים מהמחסום, גם מי שעוכב ותעודת הזהות שלו בידי החיילים. כולם מורחקים אל השוק. מהרמקול במגדל התצפית: "אלג'ה לאוורה". אודליה ואני שומעות את החיילים אומרים שלא ראו מי שפך את החומצה. 

   

  שני פלסטינאים, שעמדו בסמוך לחייל, נפצעו גם כן. אבל אין מים בברזיה. החיילים לא מגישים להם עזרה. רק לאחר ויכוח בין החיילים לבין אודליה הם מתרצים ושולחים את הפלסטינאי למחסום, לקבל עזרה רפואית. 

  היסטריה. חיילים עם האצבע על ההדק, לא כמטאפורה. צעקות. הם מתווכחים על הנהלים, האם מותר לירות בברכיים ומטה, עונשי מוות. איש לא חושב לבדוק האם מישהו נפצע מהירי, האם מישהו זקוק לעזרה רפואית.  

   

  09:02 אישה, ידיה מורמות באוויר, לבושה חיג'אב סגול ופניה מכוסות צעיף סגול, עומדת מול הנקודה ההומניטארית. היא מובלת פנימה, רק גברים מטפלים בה. מוצאת החוצה לאחר כמה דקות, מובלת אל מאחורי הנקודה ההומניטארית. אחר כך היא יושבת ליד הנקודה.

   

  רק ב 09:04 מגיע רופא צבאי לעזרת החייל הפצוע. אמבולנס רק ב 09:07.   

  בתוך כל זה, המתוחקר חזר. לא היכו אותו. שאלו על פרטים אישיים - היכן גדל, היכן למד, עבודתו, השכלתו, משפחתו. מספר שוב שאף פעם לא עצרו אותו קודם לכן, אף פעם לא עוכב. 

  בשוק התאספו אנשים שהיו בדרכם לשכם. הרבה נשים וילדים. אנחנו רואות אם עם בן חולה בדרך לבית חולים. ב 09:22 נפתח שביל הכניסה לשכם. המון אדם זורם אל השביל הצר ואל הקרוסלה.

   

   

   

   

  האם עם בנה החולה מורשת לעבור, לאחר התערבותנו, דרך עמדות היציאה משכם. ב 09:27 מאפשרים כניסה לשכם דרך נתיבי הרכבים. קשה להעריך כמה אנשים היו שם. שתינו חשות שהערכה של כ 1,500 איש איננה מופרזת.

    

  09:32 מתחיל מעבר ביציאה משכם ומעבר רכבים. המעבר מהיר, החיילים חוששים ממחסום עמוס. בכל מקרה לא היו אנשים רבים בכיוון היציאה משכם וכבר ב 09:45 התורים שוב קצרים למדי. קשישים יוצאים משכם, נשענים על מקל או נעזרים בבן משפחה.

    

  10:15 אזוקה, האישה מובלת לג'יפ צבאי. הג'יפ עוזב את המחסום. מפקד המחסום (אחר, הם התחלפו) מספר שהיא הודתה ששפכה את החומצה, הודתה שעשתה זאת גם לפני שבועיים וגם סיפרה שמתעללים בה בבית ורוצה למות. 

   

  נהגי מוניות בשוק של חווארה: היו שלושה אנשים שנפצעו מהירי. מצבם לא ברור. הם מאושפזים בבתי חולים בשכם. הם מספרים שמי ששפכה את החומצה לבשה שחור ונמלטה בחזרה לשכם. העומדים בתור ראו זאת. שוחחנו עם אחיו של אחד הנפגעים בטלפון. הוא נפגע בבטנו. נכנס לניתוח.   

  יהיה מי שיכעס על כך שהתייחסתי גם לפלסטינאים שנפגעו מהחומצה. על שהתעקשתי על זכותם לקבל טיפול רפואי. יהיה מי שיכעס על שטרחתי לתאר את העיכוב שנגרם להם. את האישה ובנה החולה. את הקשישה. אלא שאם לא היה מחסום, אם לא היינו לוקחים מהם את חופש התנועה ולא היתה נגרמת להם ההשפלה היומיומית הזו. אם היינו מניחים להם לנהל שגרת חיים נורמלית. אז לא היה להם הצורך לשפוך בפנינו חומצה.


  ואנא, אל תגידו שאני שמחה כשחיילים נפגעים.


  אני רוצה להודות למצדה, למטורף ההזוי המתווכח ולבדואי שעזרו רבות בהתלבטויות של אחר צהריים זה.
  דרג את התוכן:

   תגובות (152)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/9/08 02:32:

   התשנאות וזלזול:

   "הרשה לי לעזור - במידה ויש לך מערכת הפעלה מתוצרת מייקרוסופט, סמן את הטקסט שמכיל טענה שברצונך להתייחס אליה ואז לחץ על צירוף המקשים CTRL+C - זה יגרום להעתקת הטקסט אל הזכרון. פתח תגובה חדשה ואז לחץ על צירוף המקשים CTRL+V - זה יגרום להדבקת הטקסט מתוך זכרון המחשב אל תוך התגובה."

    

   רמה נמוכה:

   "שנה מעולה. שנת כיבוש ופאשיזם!"

    

   וזה בלי לחפש אפילו!

    

   צטט: רנון 2008-09-28 17:09:00

   אויש מטורף

   אין לך תקנה

   לכבוד הוא לי. רנון-בטון.

    

   אני רק מתפלא שלא חיפשת את המושג צילום, או בילון, בגוגל והחכמת אותנו עוד.

   בילון?

    

   תגובת אותו אחד לא היתה צינית כלל וכלל - אני ממליץ לך לחפש תגובות נוספות שלו ושל חבר מרעיו ולהווכח בכך בעצמך. (שימוש בגוגל מותר)

   חיפשתי - עומד מאחורי האמירה שלי. צינית או לא - מה שכתבתי מאוד מתאים.

    

   תחושת העליונות וההתנשאות שלך מוכחת שוב בתגובתך האחרונה.

   איפה? אתה לא יודע להעתיק טקסט ולהצביע עליו? זה לא כזה קשה. תנסה. 

    

   אני ממליץ לך בחום לשנות את הניק. שלא תהיה דיסאינפורמציה. (ראית? השתמשתי במילה אורכה ומסובכת! אני יכול גם להיות איש שמאל מתלהם...)

   הרמיזה שאנשי שמאל משתמשים במילים אורכות ומסובכות ביחד עם כך שאתה מתייחס שוב ושוב לתחושת עליונות והתנשאות, מעידים יותר מכל עליך רנון-בטון. מישהו אמר רגשי נחיתות?

    

   שוב פעם, אני מוצא את עצמי מתבונן בעמוד בטון.

    

   הרשה לי לעזור - במידה ויש לך מערכת הפעלה מתוצרת מייקרוסופט, סמן את הטקסט שמכיל טענה שברצונך להתייחס אליה ואז לחץ על צירוף המקשים CTRL+C - זה יגרום להעתקת הטקסט אל הזכרון. פתח תגובה חדשה ואז לחץ על צירוף המקשים CTRL+V - זה יגרום להדבקת הטקסט מתוך זכרון המחשב אל תוך התגובה.

   מתחת לטקסט שהדבקת, אתה מוזמן לרשום את הערותיך על הטקסט, ביקורת, קללות.  

    

   שנה טובה

   שנה מעולה. שנת כיבוש ופאשיזם! 

     28/9/08 17:09:

   אויש מטורף

   אין לך תקנה

   אני רק מתפלא שלא חיפשת את המושג צילום, או בילון, בגוגל והחכמת אותנו עוד.

   תגובת אותו אחד לא היתה צינית כלל וכלל - אני ממליץ לך לחפש תגובות נוספות שלו ושל חבר מרעיו ולהווכח בכך בעצמך. (שימוש בגוגל מותר)

   תחושת העליונות וההתנשאות שלך מוכחת שוב בתגובתך האחרונה.

    

   אני ממליץ לך בחום לשנות את הניק. שלא תהיה דיסאינפורמציה. (ראית? השתמשתי במילה אורכה ומסובכת! אני יכול גם להיות איש שמאל מתלהם...)

   שנה טובה

   צטט:רנון-בטון

    

   1.. איזה טענות - כל הטענות. הרי הצלמים של ארגוני השמאל הם ברובם פלסטינאים, או בעלי זיקה פוליטית. אל תהיה תמים.

   יש להם זיקה פוליטית? זיקה? פוליטית?!

   אינני תמים - אני פשוט לא מבין מה בדיוק אתה טוען - 

   האם אתה טוען שפלסטינאים יודעים לצלם? או שהשמאל מגייס צלמים רק משורות הפלסטינאים?

   או שזיקה פוליטית היא תנאי לצילום?

   אגב - הצלמים של ארגון השמאל - "מחסום ווטש" - יערת דבש פעילה בארגון זה - הן נשים והן עוסקות במלאכת הצילום.

   אז מה אתה רוצה לומר?

    

    2. "למה את מפרסמת רק פוסט על הטרור הפלסטיני?!"

   מה עם הטרור שבכיבוש?!
   הישראלים האלה רק רוצים לבנות פה עוד התנחלויות!
   לישראלים אין שום כבוד לחיי אדם!
   זה בגנים שלהם!
   זה בתרבות שלהם!
   הם פרימיטיבים! 
   צריך להעיף את כולם מפה!
   "

   וזה רק מהעמוד הזה.

   אלו טענות אנטישמיות?

   דבר ראשון - התגובה הזו נרשמה בציניות - אבל זה לא מונע ממנה להיות אמיתית לגמרי. היא מתייחסת לכך שהטענות שאנחנו רגילים לשמוע מהצד הישראלי כלפי הצד הפלסטיני - יכולות להישמע בדיוק מהצד השני.

    

   . אתה רק מוכיח את טענתי על תחושת עליונות, גם מוסרית וגם ערכית של אנשי ה"הומניות". את אותן טענות של חוסר חשיבה אפשר לטעון באותה עוצמה לפחות גם כלפיהם. 

   אין לי תחושת עליונות על פני אנשי ימין. אבל אני עומד על קרקע מוסרית איתנה יותר מאשר אנשי ימין. אני מוכן להסתכל במראה - ולהביט בפנים המכוערות שלנו. אם אתה רוצה לעשות דיון על מוסר - וכלל הזהב שבו - אל תעשה לאחר מה שאתה לא רוצה שייעשה לך - (אחר - הכוונה כל אדם, באשר הוא, גם ערבים),

   אתה מוזמן. אני טוען, במידה רבה של גאווה - אני יותר מוסרי מאנשי ימין. אנשי ימין הם צבועים - מהסיבה הפשוטה שהם מחילים חוקים אחרים על עצמם מאשר החוקים שהם מחילים על אחרים -אילו היו נעשים להם עשירית ממה שהם עושים לאחרים - הם היו צורחים גוועלד ואנטישמיות עד לב השמיים.

    

     28/9/08 16:35:

   אני מבין שלוקח לך זמן לחשוב על טענותיך השנונות.

   דוקא מזה שאתה פה הציבור חושש

   צטט:רנון-בטון

   פעם הבאה אל תבטיח מה שאינך יכול לקיים

   דיון ענייני עלק...

    

   אני מחוייב לאמת הפנימית שלי ולכן קיבלת את התואר "רנון-בטון"

   לא אמרתי שאשלול ממך דיון. אל תחשוש, אני עדיין פה.

    

     28/9/08 16:11:

   פעם הבאה אל תבטיח מה שאינך יכול לקיים

   דיון ענייני עלק...

   רנון ודובר צה"ל - קיבלתם רשמית את התואר "עמוד בטון".

   אתם מוזמנים להיכנס להגדרה אצלי בבלוג.

     28/9/08 16:02:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-28 15:15:09

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-28 13:32:47

   והיה מי שאמר 

   שלחתוך תמונה מתוך סרט

   ולקבעה כחזות הכל היא פשע !

   כי תמונת חצי-אמת גרועה משקר שלם.

    

    אתה מתחיל למחזר תגובות מפוסטים אחרים - יפה. זה חדש.

   מתוך יומנה של סכין דבש בגב האומה 

   בת 33 שבוער בה נס המרד (התבגרות מאוחרת) -

   אני מנסה, על כל במה אפשרית, לפרסם את העדויות האלו.

   יש לי קשר הדוק עם הרבה עיתונאים, רובם זרים. 

    

   זן הזוי אבל לא מאוד משמעותי של פושעת מלחמה.

    

     28/9/08 15:48:

   1. איזה טענות - כל הטענות. הרי הצלמים של ארגוני השמאל הם ברובם פלסטינאים, או בעלי זיקה פוליטית. אל תהיה תמים.

    

   2. "למה את מפרסמת רק פוסט על הטרור הפלסטיני?!
   מה עם הטרור שבכיבוש?!
   הישראלים האלה רק רוצים לבנות פה עוד התנחלויות!
   לישראלים אין שום כבוד לחיי אדם!
   זה בגנים שלהם!
   זה בתרבות שלהם!
   הם פרימיטיבים! 
   צריך להעיף את כולם מפה!
   "

   וזה רק מהעמוד הזה.

    

   3. אתה רק מוכיח את טענתי על תחושת עליונות, גם מוסרית וגם ערכית של אנשי ה"הומניות". את אותן טענות של חוסר חשיבה אפשר לטעון באותה עוצמה לפחות גם כלפיהם.

    

   צטט:רנון

   למה אתה מצפה מארגון פוליטי שכל מטרתו היא תעמולה חד צדדית, ואפילו לא מנסה להצטייר כמחפש אחר האמת.

   עובדה היא שלטענות כאלה אף אחד לא מגיב פה. זה לא נוח.

   איזה טענות? אתה מוזמן להביא טענה ואני מבטיח לך התייחסות מלאה.

    

   לטענות אנטישמיות (!!!) המופעיות בתגובות פה ובתגובות בדפים אחרים באתר זה אין שום גינוי.

   איזה טענות אנטישמיות? שוב פעם, העתק, הדבק והצבע על כך. אני שוב פעם - מבטיח דיון רציני.

    

   הדוגמאות הן רבות.

   ובכן?

    

   פשוט הכי נוח וקל זה להיות "הומניסט" וכדומה. זה מאדיר. זה מרומם.

   אבל זה לא תמיד נכון.

   הכי קל זה להיות פאשיסט. חלק מהעדר, נטול חשיבה ביקורתית. מצטט טקסטים של אחרים.

   לצאת מהשורות ולהיות "הומניסט" - זה האקט הקשה באמת. 

    

   שוב פעם - במקום נפנופי ידיים - תביא טענות, אתה מוזמן לדיון.

    

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-28 13:32:47

   והיה מי שאמר 

   שלחתוך תמונה מתוך סרט

   ולקבעה כחזות הכל היא פשע !

   כי תמונת חצי-אמת גרועה משקר שלם.

    

    אתה מתחיל למחזר תגובות מפוסטים אחרים - יפה. זה חדש.

     28/9/08 14:15:

   למה אתה מצפה מארגון פוליטי שכל מטרתו היא תעמולה חד צדדית, ואפילו לא מנסה להצטייר כמחפש אחר האמת.

   עובדה היא שלטענות כאלה אף אחד לא מגיב פה. זה לא נוח.

   לטענות אנטישמיות (!!!) המופעיות בתגובות פה ובתגובות בדפים אחרים באתר זה אין שום גינוי.

    

   הדוגמאות הן רבות.

    

   פשוט הכי נוח וקל זה להיות "הומניסט" וכדומה. זה מאדיר. זה מרומם.

   אבל זה לא תמיד נכון.

     28/9/08 13:32:

   והיה מי שאמר 

   שלחתוך תמונה מתוך סרט

   ולקבעה כחזות הכל היא פשע !

   כי תמונת חצי-אמת גרועה משקר שלם.


   הארגון הוא רק של נשים כי הנשיות שלהן היא פריוילגיה , הן מייחלות ליום בו הן יקבלו מכות ממתנחלים או חיילים ( בצדק , לאחר שתתפרענה במחסום ) בעוד אצבען מצלמת בזריזות ואז יוכלו לזעוק כמה הן צודקות ואפילו מרבצים להן ... ואין כמו תמונות כדי לטשטש את המציאות . . .
     28/9/08 10:27:

   צטט: יערת דבש 2008-09-27 21:48:27


    

    

   החלטנו שהארגון פתוח לנשים בלבד. זו החלטה שעולה מידי פעם לדיון מחדש, אבל זו ההחלטה כרגע. זה כך מפני שהעמידה במחסומים מורכבת מאוד. אני מודה שאחרי שנתיים של פעילות שבועית במחסומי שכם עדיין לא עמדתי על מלוא המורכבות.

   אנחנו דגל אדום עבור החיילים. האינטרקציה יכולה להיות קשה מאוד. הנסיון מראה שנוכחות של גברים מלהיטה את את החיילים. יש משהו בהיותי אישה ששומר על גבולות העימות. בדרך כלל, לא תמיד. לפעמים אפילו ברמה האדיוטית של - אני לא מרביץ לאישה. אנחנו מנסות להמנע מעימות. הוא מיותר והוא לא מקדם את המאבק שלנו. החיילים הם בעיני קורבן נוסף של הכיבוש. אני לגמרי לא נגדם.

    

    אני דווקא רואה את ההיגיון... אגב - גם אני כמובן לא נגד החיילים, וגם בעיניי הם קורבן

    

   אישית, הייתי רוצה לראות מחאה נרחבת כנגד המחסומים. כמו תנועת ארבע אמהות, שפעלה ליציאה מלבנון באופן מעורר השראה, והצליחה בין השאר בגלל הויתור על "נשים בלבד" שכן כך יכלה לסחוף אחריה תמיכה רבה יותר.

    

   וגם את משאת הלב הזו אני כמובן מבין:)

    

   יש הרבה ארגוני שמאל שזקוקים למתנדבים - נסה אצל יש דין שעושים עבודה חשוב מאוד. גם בקואליצית המסיק ישמחו לעזרה. המסיק מתחיל בשבת הבאה. 

    

   אני טיפין טיפין תורם לשלום. על יש דין שמעתי, אבל לא הרבה יותר מזה. ננסה להתעניין. למסיק אני כבר שוקל להגיע. באופן כללי - אני לא מקדיש את כל זמני ומרצי לפעילות כזו. גם משום שאני משקיע אותו באפיקים אחרים, גם כי אני משתדל להימנע מעימותים. יחד עם זאת - כאמור, בקטנה אני משתדל לאחרונה לעשות משהו. זה גם משהו...

    

   אתה בהחלט מוזמן להצטרף אלי כאורח. ותוכל לבוא כאורח יותר מפעם אחת.

    

   אני חושב שאקבל את ההצעה. אתאם איתך בפרטי, אני מניח. תודה:)

    

   אגב - לעונג לי להיות חברך. לא שזה אומר יותר מדיי, אבל בכל זאת:) לחיי קשרים טובים, נחמדים, מועילים וחיוביים באופן כללי. לחיי העתיד של הקשר הספציפי שלנו, ובכלל -  לחיי קשרים כאלו בכלל!צוחקקריצהלשון בחוץחיוךנשיקהתמיםרגוע (אלו כל הרגשונים החיוביים שיש כאן באתר, עושה רושם. דווקא הייתי מסתפק ברגשון של הרמת כוסית או משהו:) 

    

    

    

     28/9/08 00:40:


   הבלוג הכי חשוב בקפה.

   קוראת בעניין ומחזקת אותך על ההתמדה בתיעוד.

     27/9/08 21:48:

   צטט: עדי זילברברג 2008-09-27 21:03:34

   יערת דבש....

   הדיווח שלך משלים לי מה שידעתי. אני לא מתעניין בפוליטיקה בכלל ובשלום בפרט 24/7, אבל זה בהחלט מעניין אותי. העובדה היא שלא ידעתי על פלסטינים שנפגעו מהחומצה גם הם, ובטח שלא על פלסטינים שנפגעו מיריות. לטעמי יש טעם רב בהבאת הדברים. חשוב ליצור תמונת עולם שלמה יותר, ואובייקטיבית.

    

   הויכוחים כאן בתגובות מעייפים עד מאוד. באופן כללי, ניתן לומר שפעילי השלום שכנעו אותי הרבה הרבה יותר, אבל אולי זו לא חוכמה מאחר שאני שמאלן בעצמי. יחד עם זאת, אני לא מכור מראש, ותמיד שש לשמוע דברי טעם מהצד השני. טוב, אולי שש זו לא המילה המתאימה. מוכן. במקרה הנ"ל מצאתי שהמחנה שאני תופס אינסטנקטיבית כצודק יותר היה הרבה יותר משכנע. בכל מקרה - זה כבר פחות קשור לפוסט...

    

   מאחל לך שתמשיכי להביא עובדות אובייקטיביות שיראו תמונה יותר רחבה מזו שרובנו מקבליםבתקשורת ההמונית. האמת כנראה מורכבת מנארטיבים, אבל השתקה של נארטיבים כמו שלך נראית לי לא לעניין, שלא לומר - הרסנית.

    

   אגב - אפשר להצטרף לנשות מחסום ווטש גם בתור גבר? (ולו באופן חד פעמי או לכל הפחות לא מחייב?)

    שלום עדי,

    

   אני שמחה שאתה רוצה להצטרף. גברים נוספים סיפרו לי, בכאב רב, שבקשתם להצטרף למחסום ווטש' סורבה.

    

   החלטנו שהארגון פתוח לנשים בלבד. זו החלטה שעולה מידי פעם לדיון מחדש, אבל זו ההחלטה כרגע. זה כך מפני שהעמידה במחסומים מורכבת מאוד. אני מודה שאחרי שנתיים של פעילות שבועית במחסומי שכם עדיין לא עמדתי על מלוא המורכבות.

   אנחנו דגל אדום עבור החיילים. האינטרקציה יכולה להיות קשה מאוד. הנסיון מראה שנוכחות של גברים מלהיטה את את החיילים. יש משהו בהיותי אישה ששומר על גבולות העימות. בדרך כלל, לא תמיד. לפעמים אפילו ברמה האדיוטית של - אני לא מרביץ לאישה. אנחנו מנסות להמנע מעימות. הוא מיותר והוא לא מקדם את המאבק שלנו. החיילים הם בעיני קורבן נוסף של הכיבוש. אני לגמרי לא נגדם.

    

   אישית, הייתי רוצה לראות מחאה נרחבת כנגד המחסומים. כמו תנועת ארבע אמהות, שפעלה ליציאה מלבנון באופן מעורר השראה, והצליחה בין השאר בגלל הויתור על "נשים בלבד" שכן כך יכלה לסחוף אחריה תמיכה רבה יותר.

    

   יש הרבה ארגוני שמאל שזקוקים למתנדבים - נסה אצל יש דין שעושים עבודה חשוב מאוד. גם בקואליצית המסיק ישמחו לעזרה. המסיק מתחיל בשבת הבאה. 

    

   אתה בהחלט מוזמן להצטרף אלי כאורח. ותוכל לבוא כאורח יותר מפעם אחת.

    

     27/9/08 21:31:
   סנגור לא יכול להביא עובדות אוביקטיביות
     27/9/08 21:03:

   יערת דבש....

   הדיווח שלך משלים לי מה שידעתי. אני לא מתעניין בפוליטיקה בכלל ובשלום בפרט 24/7, אבל זה בהחלט מעניין אותי. העובדה היא שלא ידעתי על פלסטינים שנפגעו מהחומצה גם הם, ובטח שלא על פלסטינים שנפגעו מיריות. לטעמי יש טעם רב בהבאת הדברים. חשוב ליצור תמונת עולם שלמה יותר, ואובייקטיבית.

    

   הויכוחים כאן בתגובות מעייפים עד מאוד. באופן כללי, ניתן לומר שפעילי השלום שכנעו אותי הרבה הרבה יותר, אבל אולי זו לא חוכמה מאחר שאני שמאלן בעצמי. יחד עם זאת, אני לא מכור מראש, ותמיד שש לשמוע דברי טעם מהצד השני. טוב, אולי שש זו לא המילה המתאימה. מוכן. במקרה הנ"ל מצאתי שהמחנה שאני תופס אינסטנקטיבית כצודק יותר היה הרבה יותר משכנע. בכל מקרה - זה כבר פחות קשור לפוסט...

    

   מאחל לך שתמשיכי להביא עובדות אובייקטיביות שיראו תמונה יותר רחבה מזו שרובנו מקבליםבתקשורת ההמונית. האמת כנראה מורכבת מנארטיבים, אבל השתקה של נארטיבים כמו שלך נראית לי לא לעניין, שלא לומר - הרסנית.

    

   אגב - אפשר להצטרף לנשות מחסום ווטש גם בתור גבר? (ולו באופן חד פעמי או לכל הפחות לא מחייב?)

     27/9/08 20:28:

   אתה מוזמן להשלים את מה שהתחלת ולהפוך את התפקידים עד הסוף.

   ואז תגיד את זה שוב.

     27/9/08 20:08:

   אז הקללות האלו זה מה שנקרא: "צרות של עשירים". הבעיה האמיתית היא ההתעללות הקשה בפלסיטינים ולא הקללות הקשות בחיילי צהל.

    

     27/9/08 19:53:

   צטט: pov 2008-09-26 16:46:34

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-26 13:42:34


   "נאצים", "העבודה משחררת" ועוד השוואות לגרמנים במחנות הריכוז, הם רק חלק מהביטויים הקשים שהחיילים הפועלים במחסום קלנדיה, שממוקם צפונית לרמאללה, שומעים מפעילות של ארגון "מחסום Watch", כך האשימו הבוקר גורמים בצה"ל ובמנהל האזרחי.

    ואף על פי כן- אני בטוח שהחיילים האלו יעדיפו לשמוע את הקללות, מאשר להיות הפלסטינים שעוברים אצלם בידוק.

    

   נו

   ומה

     26/9/08 16:46:

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-26 13:42:34


   "נאצים", "העבודה משחררת" ועוד השוואות לגרמנים במחנות הריכוז, הם רק חלק מהביטויים הקשים שהחיילים הפועלים במחסום קלנדיה, שממוקם צפונית לרמאללה, שומעים מפעילות של ארגון "מחסום Watch", כך האשימו הבוקר גורמים בצה"ל ובמנהל האזרחי.

    ואף על פי כן- אני בטוח שהחיילים האלו יעדיפו לשמוע את הקללות, מאשר להיות הפלסטינים שעוברים אצלם בידוק.

    

     26/9/08 16:43:

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-26 13:54:14

   יש אנשים שהחלום הקטנטן להיות רמטכ"ל לא עוזב אותם

    (אמר "דובר צהל")

    

     26/9/08 16:42:
   *לא רמטכ"ל, אלא שר ביטחון.
     26/9/08 16:41:

   צטט: דובר צה"ל 2008-09-26 13:54:14

    

   יש אנשים שהחלום הקטנטן להיות רמטכ"ל לא עוזב אותם

    

   אתה רוצה לדבר על זה ?

     26/9/08 13:54:

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

   יש אנשים שהחלום הקטנטן להיות רמטכ"ל לא עוזב אותם

     26/9/08 13:51:

   צטט: יערת דבש 2008-09-23 17:01:52

   לעניין הפגנות של פעילי שלום פלסטינאים - היו בעבר כמה. לא עברו את המחסום. יצא לי כמה פעמים לעמוד בצידו האחד של המחסום, לנופף בידי למפגינים שעמדו מולי בצד השני ולהרהר במחסום המנטלי.

   אני קורא את הדברים שלך וזה נשמע כמו: אוי אוי אוי

     26/9/08 13:42:

   האם דווקא מי שמקפיד על כבודם של הפלשתינים במחסומים, זורק בוץ על החיילים שמאיישים את העמדות?

   בצה"ל מאשימים (24.01.06) את נשות ארגון "מחסום Watch" כי קיללו והטיחו דברי נאצה קשים בחיילים המוצבים בקלנדיה. בין העלבונות, גם גרפיטי קשה ובו הסיסמה: "העבודה משחררת", על אחד השלטים במקום.   

   הפעילות בארגון עומדות דרך קבע במחסומים המרכזיים ביהודה ושומרון, מפקחות ומתעדות את התנהגות החיילים כלפי האוכלוסייה הפלשתינית ומנסות לשמור, לדבריהן, על כבודם של התושבים הפלשתינים העוברים במחסום.

   "קלגסים נאצים ופושעי מלחמה"

   "נאצים", "העבודה משחררת" ועוד השוואות לגרמנים במחנות הריכוז, הם רק חלק מהביטויים הקשים שהחיילים הפועלים במחסום קלנדיה, שממוקם צפונית לרמאללה, שומעים מפעילות של ארגון "מחסום Watch", כך האשימו הבוקר גורמים בצה"ל ובמנהל האזרחי.

   עדויות של חיילים שהגיעו לגלי צה"ל מספרות על מקרים רבים בהם חברות בארגון הטיחו בהם ביטויים קשים המשווים אותם לקלגסים נאצים ולפושעי מלחמה, אשר מתייחסים אל הפלשתינים, לטענתן, כאל חיות אדם.

   כתובת גראפיטי: "העבודה משחררת"

     26/9/08 03:02:

   צטט: lior peleg 2008-09-25 21:36:26

    אני מעדיף אלף ערבים סובלים על יהודי אחד. כשיורים עלי מרגמה אני מוכן להגיב בפצצה של טון ולהרוג כל מבוקש אפילו אם רק היה ליד.

    

   אתה מתחרה יפה אם התגובה שמעליך. כל הכבוד. 

   ושום סטטיסטיקות, רנון. אתה דומה למי שצופה בשלושה בריונים תוקפים אדם שנלחם בציפורניו ושיניו, ואתה צועק לו שקודם יפסיק לנשוך.  כמה פיגועי נקם עשו הבריטים על הטרור שלנו? כמה כתרים הם שמו? אתה לא חייב לענות, אתה בדרך כלל לא עונה. 

   ערב טוב לכולם

    

   אהה

   כי אתה ענית על כל מה שכתבתי...

     26/9/08 03:01:

   ליאור והפסיכי השני

   אתם כל כך נהנים להתנשא

   ולשאול שאלות קנטרניות שלא צריך לענות עליהן

   ואז לצחקק בסיפוק עצמי

    

   ליאור - אם תמשיך לנסות לבודד משתנה ממערכת ולהציב אותו במערכת אחרת תקבל מרכת שלישית (קראתי את זה בNATURE). לכן דוגמאותיך לא מצריכות תגובה.

    

   אידיוט חולמני מתלהם - נראה לי שאתה משווק את עצמך מספיק טוב. ראה את שלושת המילים הראשונות בשורה זאת. אני כבר ראוה אותך מגיב שוב כאשר המילה המנחה היא גוגל. אתה חייב להוסיף את המלה יצירתי לכינוי שלך!

    

   בקיצור. נראה ששניכם הייתם מאד מבסוטים אם הייתם יכולים ללק לעמצכם את התחת כנראה.

   על כמוכם נאמר - אם אסק שמיים שם אתה. ועוד כמה דברים.

     25/9/08 23:01:

   צטט: החיידק הידידותי 2008-09-25 21:20:01


   הורדת כל המחסומים הפנימיים האלה תחשב נסיגה חד צדדית .

   וזה לא ניראה לי הזמן לנסיגה חד צדדית . הייתי אפילו מוסיף כמה .

   חוץ מזה, אם אני במקום החייל , הייתי עוצם עיניים וסוחט את ההדק ומרוקן את המחסנית ,

   תמות האישה וכל מי שסביבה ולא מעניין אותי מי הם , אם הם עומדים בתור או סתם כלבות ווטש .

   חוץ מזה, אני לא מבין למה רק לפרופסור שטרנל מטמינים מטעני צינור בבית ?!

    אני מקווה שזה ההומור האנין שלך,שהרי לא יתכן שזה נכתב ברצינות,נכון?אתה הרי לא חולה נפש פושע  ומסית, אז כן, כנראה זאת בדיחה.נרגעתי.

    

   הי ליאור. האבחנה האחרונה שלך במקום - הוא לא עונה. גם רנון, והחייקק-האלים אינם עונים. הם עסוקים בלהקשיב לצרחות האימה בתוך הראש שלהם. 

   החייקק האלים - אתה על גבול ההסתה לרצח. בעיני זה כבר פלילי. בדיקה קצרה בגוגל - מגלה שיש בחור בשם רמיאל שעובד ב"ספא שבא הבייתה" ויש את הפרטים. לא ראיתי עוד כאלה. אני חושב על הגשת תלונה במשטרה. 

   רנון - מאותגר מקלדית באופן כללי - ומאותגר לוגית באופן ספציפי. חבל על האנרגיה. אתה מוזמן לראות את התכתובת שבזבזתי עליו. הנחמה היחידה שלי - שהדברים נכתבים לטובת הפרוטוקול.

    

    

     25/9/08 21:36:

   צטט: רנון 2008-09-25 21:23:50

   • לפני שבוע שרקו רימון חצי קילומטר ממני ברמת גן. יש רציחות כל שבוע.
   • ברור. אני נחתתי ככה מהשמיים עם טנק ביד אחת ומסוק בשניה. ככה העולם נוצר. יש לי לוקסוסים מהשמיים ואני מגהק טילי טומהוק. אגיד לך בפעם המליון - אני מעדיף אלף ערבים סובלים על יהודי אחד. כשיורים עלי מרגמה אני מוכן להגיב בפצצה של טון ולהרוג כל מבוקש אפילו אם רק היה ליד. אני מוזר - בא לי לחיות.
   • שועפט... מזל שלא אמרת יפו כדי להעצים את הענין.
   • מתי היית במלחה לאחרונה? אני הייתי במקרה. מלא ערבים. כך גם בגבעה הצרפתית (אל תתן לאשצך ללכת שם לבד גם לא ביום כי זה מפחיד) וגם ברמת גן. אל תחרטט.

    

   אתה יכול להמשיך להתלהם ולבטל כל טענה שלא נראית לך, ולבנות סטטיסטיקות על פרט בודד.

   עטוף הכל הכל במילים יפות וצדקניות כמו לוקסוס כובש נכבש נישול ילידים וקיבלת ...... כלום.

    

   אתה (או אתם) מזכיר לי את המערכון ההוא עם קרן מור - אויאויאוי... אני ערבי מסכן... לא נותנים לי לעשות פיכועים בלי שבני עמי יסבלו מכך... אני מסכן...

   אחיזה קטעים איתי...??

    אני מעדיף אלף ערבים סובלים על יהודי אחד. כשיורים עלי מרגמה אני מוכן להגיב בפצצה של טון ולהרוג כל מבוקש אפילו אם רק היה ליד.

    

   אתה מתחרה יפה אם התגובה שמעליך. כל הכבוד. 

   ושום סטטיסטיקות, רנון. אתה דומה למי שצופה בשלושה בריונים תוקפים אדם שנלחם בציפורניו ושיניו, ואתה צועק לו שקודם יפסיק לנשוך.  כמה פיגועי נקם עשו הבריטים על הטרור שלנו? כמה כתרים הם שמו? אתה לא חייב לענות, אתה בדרך כלל לא עונה. 

   ערב טוב לכולם

    

     25/9/08 21:23:
   • לפני שבוע שרקו רימון חצי קילומטר ממני ברמת גן. יש רציחות כל שבוע.
   • ברור. אני נחתתי ככה מהשמיים עם טנק ביד אחת ומסוק בשניה. ככה העולם נוצר. יש לי לוקסוסים מהשמיים ואני מגהק טילי טומהוק. אגיד לך בפעם המליון - אני מעדיף אלף ערבים סובלים על יהודי אחד. כשיורים עלי מרגמה אני מוכן להגיב בפצצה של טון ולהרוג כל מבוקש אפילו אם רק היה ליד. אני מוזר - בא לי לחיות.
   • שועפט... מזל שלא אמרת יפו כדי להעצים את הענין.
   • מתי היית במלחה לאחרונה? אני הייתי במקרה. מלא ערבים. כך גם בגבעה הצרפתית (אל תתן לאשצך ללכת שם לבד גם לא ביום כי זה מפחיד) וגם ברמת גן. אל תחרטט.

    

   אתה יכול להמשיך להתלהם ולבטל כל טענה שלא נראית לך, ולבנות סטטיסטיקות על פרט בודד.

   עטוף הכל הכל במילים יפות וצדקניות כמו לוקסוס כובש נכבש נישול ילידים וקיבלת ...... כלום.

    

   אתה (או אתם) מזכיר לי את המערכון ההוא עם קרן מור - אויאויאוי... אני ערבי מסכן... לא נותנים לי לעשות פיכועים בלי שבני עמי יסבלו מכך... אני מסכן...

   אחיזה קטעים איתי...??


   הורדת כל המחסומים הפנימיים האלה תחשב נסיגה חד צדדית .

   וזה לא ניראה לי הזמן לנסיגה חד צדדית . הייתי אפילו מוסיף כמה .

   חוץ מזה, אם אני במקום החייל , הייתי עוצם עיניים וסוחט את ההדק ומרוקן את המחסנית ,

   תמות האישה וכל מי שסביבה ולא מעניין אותי מי הם , אם הם עומדים בתור או סתם כלבות ווטש .

   חוץ מזה, אני לא מבין למה רק לפרופסור שטרנל מטמינים מטעני צינור בבית ?!


     25/9/08 20:27:

   צטט: רנון 2008-09-25 19:49:09

   צטט: lior peleg 2008-09-25 19:38:57

   צטט: רנון 2008-09-25 19:30:32

   סתם לידיעה (לא שאני רומז שאני יודע יותר ממישו אחר)

   אבל מחסומים ליהודים היו גם היו. ראה עמונה, כפר מימון חומש וכו'.

   לעומת זאת, כשתנסה לפנות בית פלסטינאי אחד, נראה אם מסחום יעזור.

   אבל זה רק כי אני כנראה מתנחבל רשע שיורה לכל עבר והורג כל מי שלידי, ולא פלסטינאי רחום וחנון (אני רק חוסך מילים לכמה אנשים שאני מכיר בפורום הזה...).

   קטעים איתך, רנון. הלכו לפנות ישובים אז מה אתה רוצה שיקראו לכל העולם ואחותו לבוא "לחגוג" שם? בשטחים שלא פונו מישהו שם מחסומים? בעזה או באיו"ש מנעו ממישהו סיוע רפואי, אספקה של תרופות או מזון? על מה אתה מדבר? שמו על שילה ממנה יצא באותם הימים רוצח אחד, כתר? ועל תפוח ממנה יצא רוצח שני שמו כתר? אולי מחסום קטן? משהו?

   על מה אתה מדבר תגיד לי?

    

   כמה רוצחים יצאו מרמת גן השנה? מחיפה?

   למה את מנסה לעשותץ עצמך תמים? אתה יודע הרי שפיגועים יוצאים מכעט אך ורק מצד אחד. אבל משום מה אתה תמיד מנסה להגן רק עליו. ואתה יודע כמוני שבכל עיר יהודית בכל מקום יש ערבים שמסתובבים להם באין מפריע, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי לטעות בפניה ולהכנס לכפר ערבי.

   אבל הקטעים הם איתי.

    

   כמה רוצחים יצאו מרמת גן השנה? מחיפה?

    

   לא זכור לי שיצאו, אז אז אל תשים שם מחסום. אני בטח שלא קורא להצבת מחסומים בכל פינה רעננה. לא לפלשתינאים ולא למתנחלים.

    

   למה את מנסה לעשותץ עצמך תמים? אתה יודע הרי שפיגועים יוצאים מכעט אך ורק מצד אחד.

    

   לא, אני לא יודע. אני כן יודע שאין סימטריה בין כובש ונכבש. הטרור הוא נשקו של החלש, ולך יש את הלוקסוס לנשל אנשים מאדמתם בשביל לבנות ישוב אזרחי בתירוצים של בטחון. יש לך גם מסוקים שיורים טילים על בניינים או רכבים שאמורים להיות בהם מבוקשים ו"לוקחים על הדרך" גם חפים מפשע (אני כבר לא מדבר שהוצאות להורג בלי משפט הן דבר "בעייתי"). גם כשהטרור היהודי היה אינטנסיבי יחסית בשנות השמונים אף אחד לא העלה על דעתו שאוכלוסיה שלמה צריכה לסבול אבל אם זה ערבים אז יאללה, נכון?

    

   אבל משום מה אתה תמיד מנסה להגן רק עליו. ואתה יודע כמוני שבכל עיר יהודית בכל מקום יש ערבים שמסתובבים להם באין מפריע, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי לטעות בפניה ולהכנס לכפר ערבי.

   אבל הקטעים הם איתי.

    

   גם פה אתה טועה ואני אספר לך שאני דווקא טעיתי לפני מספר שנים בפניה ועוד בדרך לבסיס, ונכנסתי לשועפט וגם עשיתי תאונת דרכים ככה בשביל הקינוח. יצאתי די בסדר (או לטעמך, לא) כפי שאתה רואה. אתה מוזמן להתחפש לערבי ולבקר בקניון מלחה או סתם ככה בפסגת זאב. כן, רנון, ה"קטעים" הם איתך 

    

     25/9/08 19:49:

   צטט: lior peleg 2008-09-25 19:38:57

   צטט: רנון 2008-09-25 19:30:32

   סתם לידיעה (לא שאני רומז שאני יודע יותר ממישו אחר)

   אבל מחסומים ליהודים היו גם היו. ראה עמונה, כפר מימון חומש וכו'.

   לעומת זאת, כשתנסה לפנות בית פלסטינאי אחד, נראה אם מסחום יעזור.

   אבל זה רק כי אני כנראה מתנחבל רשע שיורה לכל עבר והורג כל מי שלידי, ולא פלסטינאי רחום וחנון (אני רק חוסך מילים לכמה אנשים שאני מכיר בפורום הזה...).

    קטעים איתך, רנון. הלכו לפנות ישובים אז מה אתה רוצה שיקראו לכל העולם ואחותו לבוא "לחגוג" שם? בשטחים שלא פונו מישהו שם מחסומים? בעזה או באיו"ש מנעו ממישהו סיוע רפואי, אספקה של תרופות או מזון? על מה אתה מדבר? שמו על שילה ממנה יצא באותם הימים רוצח אחד, כתר? ועל תפוח ממנה יצא רוצח שני שמו כתר? אולי מחסום קטן? משהו?

    על מה אתה מדבר תגיד לי?

    

   כמה רוצחים יצאו מרמת גן השנה? מחיפה?

   למה את מנסה לעשותץ עצמך תמים? אתה יודע הרי שפיגועים יוצאים מכעט אך ורק מצד אחד. אבל משום מה אתה תמיד מנסה להגן רק עליו. ואתה יודע כמוני שבכל עיר יהודית בכל מקום יש ערבים שמסתובבים להם באין מפריע, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי לטעות בפניה ולהכנס לכפר ערבי.

   אבל הקטעים הם איתי.

     25/9/08 19:38:

   צטט: רנון 2008-09-25 19:30:32

   סתם לידיעה (לא שאני רומז שאני יודע יותר ממישו אחר)

   אבל מחסומים ליהודים היו גם היו. ראה עמונה, כפר מימון חומש וכו'.

   לעומת זאת, כשתנסה לפנות בית פלסטינאי אחד, נראה אם מסחום יעזור.

   אבל זה רק כי אני כנראה מתנחבל רשע שיורה לכל עבר והורג כל מי שלידי, ולא פלסטינאי רחום וחנון (אני רק חוסך מילים לכמה אנשים שאני מכיר בפורום הזה...).

    קטעים איתך, רנון. הלכו לפנות ישובים אז מה אתה רוצה שיקראו לכל העולם ואחותו לבוא "לחגוג" שם? בשטחים שלא פונו מישהו שם מחסומים? בעזה או באיו"ש מנעו ממישהו סיוע רפואי, אספקה של תרופות או מזון? על מה אתה מדבר? שמו על שילה ממנה יצא באותם הימים רוצח אחד, כתר? ועל תפוח ממנה יצא רוצח שני שמו כתר? אולי מחסום קטן? משהו?

    על מה אתה מדבר תגיד לי?

    

     25/9/08 19:30:

   סתם לידיעה (לא שאני רומז שאני יודע יותר ממישו אחר)

   אבל מחסומים ליהודים היו גם היו. ראה עמונה, כפר מימון חומש וכו'.

   לעומת זאת, כשתנסה לפנות בית פלסטינאי אחד, נראה אם מסחום יעזור.

   אבל זה רק כי אני כנראה מתנחבל רשע שיורה לכל עבר והורג כל מי שלידי, ולא פלסטינאי רחום וחנון (אני רק חוסך מילים לכמה אנשים שאני מכיר בפורום הזה...).

     25/9/08 17:23:

   מציעים ב - ע ולא ב - א, ליאור.

   תודה לי על התיקון לעצמי... 

     25/9/08 17:20:

   צטט: פיר 2008-09-25 08:31:15


   בצער רב אני כותבת שהחומצה לא היתה נזרקת אם לא היה מחסום זה התיפיפות

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום

   אם לא היו קודם גילווי הטרור והינו יכולים להמשיך לקנות בבדיה ובשכם בבטחה אז כולנו הינו יכולים לעבור לשני הצדדים בלי מחסומים.

   אז כן עדיף לי ונעים לי יותר לחשוב שמנסים לחסום ולבדוק את המחבל הבא !

   סליחה על העמצדה הקיצונית הזו. אבל אני מזכירה לכם שהטרור לסתם אנשים חפים מפשע כרגע הוא בידם אנחנו רק מנסים להגן על עצמינו ולפעמים חיילים לא נוהגים בהומניות כו כשורה...

    

   שיהיה שלום ונרגיש בטוח תמיד.

    

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום

   אם לא היו קודם גילווי הטרור והינו יכולים להמשיך לקנות בבדיה ובשכם בבטחה אז כולנו הינו יכולים לעבור לשני הצדדים בלי מחסומים.

   אז כן עדיף לי ונעים לי יותר לחשוב שמנסים לחסום ולבדוק את המחבל הבא !

    

   פיר, למה את עוצרת פה? בואי ננסה מההתחלה. 

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום ואיזה יופי היה כשלא היה מחסום ויכולנו כולנו לקנות בבדיה ושכם. גם הפלשתינאים היו אז הרבה יותר סימפטים מן פלשתינאים מחמד שכאלה שאף אחד לא סופר כי הם קיבלו 20 שנה בהכנעה שלטון של עם כובש. אז אולי, רק אולי, אם לא היינו ממשיכים את הכיבוש ואת הפגיעה באוכלוסיה אזרחית, לא היו פיגועים, ואז אולי, רק אולי לא היו שמים מחסומים גם במקומות שאין הצדקה ולו הקלה ביותר...

   אולי...

   ותגידי לי עוד משהו פיר. אולי גם נשים מחסומים בהתנחלויות. את יודעת, לפחות בתקופת ההתנתקות שהייתה תקופה מועדת לפורענות אפשר היה להכניס את ההתנחלויות לעוצר ככה נגיד ב"רדיוס" של חודש. הרי היו שני פיגועים של יהודים בפלשתינאים. מה את אומרת? אולי איזה כתר קטן על תפוח? עוצר קטן על שילה? אולי היום אחרי שניסו להתנקש בחייו של חתן פרס ישראל והפיצו כרוזים המציאים פרס למי שירצח פעילים של "שלום עכשיו"? אולי עכשיו כשכל כמה ימים מתקיפים מתנחלים פלשתינאים וגם חיילים? אולי איזה סטנדרט כפול לקינוח? אם אני טועה בקריאת כוונותיך, אני מתנצל מראש, אבל קשה לי לראות אותך או כל אחד אחר עומד מנגד כששמים מחסומים בכניסות לישובים יהודיים, כשמעכבים אספקת מזון וסיוע רפואי בשם הביטחון. אני באמת מתנצל אם אני טועה בכוונותיך. אני טועה?  

    

     25/9/08 14:48:


   אני לא אכעס..., ממש לא.

   ישר כח וכל ההערכה.

   ושיום אחד הדברים השתנו... -

     25/9/08 11:27:

   צטט: prince hamlet 2008-09-24 19:54:29


   יש לי חבר. נקרא לו ס'. אני מכיר אותו היטב. לפעמים אנחנו מדברים.

   "תגיד" - אומר לי ס' - "ארגון 'בצלם' וכל אלה, רובם הרי זה סתם התייפיפות ופוזה, אבל יש אצלם מיעוט, שהם באמת חשים חמלה כלפי האויב. אויב, שאנחנו נלחמים נגדו על עצם הקיום. כלומר, החבר'ה האלה, הם לא משוויצריה, הם מכאן. אני לא יכול לגנות אותם. אבל לא נראה לך, שאלה תחושות, שקצת, איך נגיד, חורגות מהסקאלה של ההתנהגות האנושית הנורמאלית".

   ואין לי מה לענות לס'.

   "האויב". כל ילד ילדה איש ואישה? 

   אתה באמת לא מבין שאתה מצדיק פיגועי התאבדות במסעדות ואוטובוסים ברטוריקה הזאת?

   מי שלא מסוגל לראות דרך מסך הברזל של אנחנו והם, ימשיך לחשוב שכל פגיעה ב"הם" מוצדקת. גם אם "הם" אשה בהריון. כי היא "אויב".

    

    

   צטט: רנון 2008-09-25 00:15:27

   אני מסכים.

   יצא לך ביטוי חיבי!

   כהרגלי בקודש, אני מניח שאתה אדם רציני ולכן בודק וכותב בצורה דקדקנית. בטרם אניח כי טעית, רחמנא ליצלן, עליי לברר את העובדות לאשורן.

   בחיפושי בגוגל - מצאתי כי הינך מתכוון לאישיות המפורסמת - גלאל חיבי. גלאל חיבי הידוע, זוכה במשפט מאשמת אי-חגירת חגורת בטיחות. לכן, אני מסיק מדבריך שגלאל הוא סמל לצדק ושלטון החוק. אכן, ביטוי חיבי יצא גם יצא לי! 


    

   אבל אולי במקום זה, אני אמדוד שוב את מעיל הפרוה שלי? זה נראה לי יותר אפקטיבי.

   תקרא לאמא שתלביש אותך ילד

    

   למה לי לבלבל אותך עם עובדות?

   עובדות זה לא ג'ל

   במידה מסויימת אתה טועה - ישנם עובדות שמשמשות כג'ל. ניתן להשתמש בעובדות שקריות מסויימות כג'ל על מציאות חיינו. לג'ל יש שתי פעולות אפקטיביות - הוא מונע חדירת מציאות מסוכנת אל מרחב מוחנו ומהכיוון השני - מקל על החדרת שקרים אל תוך הנוזל התוך גולגלתי.

   ידיעות אחרונות לדוגמא, מגיע בצורת ג'ארות גדולות של ג'ל רוטט, בעל ריח ורדים. אם אתה מורח את עצמך בכמות מספקת מהג'ל - המציאות לא חודרת פנימה.

   ערוץ 2 הוציא לא מכבר ג'ל באריזה קטנה שניתנת לנשיאה - לשימוש חירום במקרה של מציאות מורכבת או קשה לעיכול.


   אבל יש מקום להרחיב, קוקי. תמיד יש מקום להרחיב, ופה אתה נכשל.

   בהחלט ניתם להרחיב את הספרה אפש על ידי הוספה של עוד אפסים. משני צידיה.

   במידה ומבצעים אינטרגציה על אפסים דו-צידיים, מקבלים פולינום בינומיאלי שמתכנס לכיוונו של האפש. 

   האפש, הוא יצור מתמטי מאוד מורכב. מצד אחד, הוא מציין העדר איברים, ובהקבלה, היעדר בינה או תבונה של המשתמש בספרת האפש - מהצד השני, הוא מתאר את המונח הידוע- פששש.... שהיא אמירה שנועדה להפגין כבוד עבור נוכחותו של המשתמש באפש. המשתמש באפש, אגב - ידוע בחוגי המתמטיקה כאפשון, אפשאי, אפשיסט - השימוש האחרון הוא נפוץ ומשתמשים בו לחילופין עם המונח פאשיסט. 

    

   תודה לך שוב - אתה גם מצטרף לרשימה ארוכה של אנשים שבהעדר דבר ממשי לומר, וכנראה גם תחושת תסכול אישית - מעדיפים להתייחס לדובר ולא אל הדברים. על עצמך אתה מעיד, יותר מכל.

   מתאים לך ליסד רשימה שבראשה אתה עומד. הכרתי הרבה ילדים כמוך בילדותי.

   תודה לך, ידידי היקר. במידה ואקים רשימה כזו, אני מבטיח לחרות על דגלה - אמירות סתומות וחסרות פשר.

   כן, גם אני, התהלכתי בחדר אפרפר עם ילדים.

    

    

     25/9/08 10:25:

   פיר

   את לא חייבת לקבל ביקורת ממשוגע הוזה מתנצח

   חזקי ואמצי.

     25/9/08 10:24:

   צטט: פיר 2008-09-25 08:31:15


   בצער רב אני כותבת שהחומצה לא היתה נזרקת אם לא היה מחסום זה התיפיפות

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום

   אם לא היו קודם גילווי הטרור והינו יכולים להמשיך לקנות בבדיה ובשכם בבטחה אז כולנו הינו יכולים לעבור לשני הצדדים בלי מחסומים.

   אז כן עדיף לי ונעים לי יותר לחשוב שמנסים לחסום ולבדוק את המחבל הבא !

   סליחה על העמצדה הקיצונית הזו. אבל אני מזכירה לכם שהטרור לסתם אנשים חפים מפשע כרגע הוא בידם אנחנו רק מנסים להגן על עצמינו ולפעמים חיילים לא נוהגים בהומניות כו כשורה...

    

   שיהיה שלום ונרגיש בטוח תמיד.

   מומלץאמיתי סנדי ‏22/9/08 20:49:

   למה את מפרסמת רק פוסט על הטרור הפלסטיני?!

   מה עם הטרור שבכיבוש?!

   הישראלים האלה רק רוצים לבנות פה עוד התנחלויות!

   לישראלים אין שום כבוד לחיי אדם!

   זה בגנים שלהם!

   זה בתרבות שלהם!

   הם פרימיטיבים! 

   צריך להעיף את כולם מפה!

   צטט: פיר

   בצער רב אני כותבת שהחומצה לא היתה נזרקת אם לא היה מחסום זה התיפיפות

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום

   על סמך מה את כותבת את זה?

   להזכירך - המסחום המדובר פה, אינו מונע כניסת פלסטינים לתוך ישראל - אלא מפקח, מגביל וחוסם תנועת פלסטינים לתוך שכם, תוך פגיעה חמורה בזכויות אדם. את המחסום קל לעבור בדרכים עוקפות ולכן, מחבלים פוטנציאלים לא יעברו שם. משמע, התוקף הבטחוני שנותנים למסחום הוא חסר ערך. עוברים שם פלסטינים, אלפים מדי יום - מעוכבים, מושפלים.

   אז שוב - על סמך מה את כותבת את זה? ומה זה התיפיפות?

    

   אם לא היו קודם גילווי הטרור והינו יכולים להמשיך לקנות בבדיה ובשכם בבטחה אז כולנו הינו יכולים לעבור לשני הצדדים בלי מחסומים.

   אם לא היה קודם הכיבוש - לא הייתה ההתנגדות לו. 

    

   אז כן עדיף לי ונעים לי יותר לחשוב שמנסים לחסום ולבדוק את המחבל הבא !

   אני מסכים שעדיף ונעים לך יותר להתעלם ממה שקורה - מתוך מחשבה שיש לזה צורך אמיתי וחשוב.

   זה לא המצב. 

    

   סליחה על העמצדה הקיצונית הזו. אבל אני מזכירה לכם שהטרור לסתם אנשים חפים מפשע כרגע הוא בידם אנחנו רק מנסים להגן על עצמינו ולפעמים חיילים לא נוהגים בהומניות כו כשורה...

   לצערי - העמדה שלך אינה קיצונית כל כך. היא משקפת את דעתם של ציבור שלם במדינה המכחישה שלנו. 

   אנחנו מנסים להגן על עצמינו - שקר נפוץ שנועד לתחזק את מכונת הכיבוש. האמת היא שאנחנו מחזיקים עם שלם תחת כיבוש אכזרי בכפייה.

   לפעמים חיילים לא נוהגים בהומניות כו כשורה - מעצם ההגדרה, המחסומים אינם חוקים. החיילים אינם נוהגים בהומניות מעצם נוכחותם שם. מעבר לכך - התעמולה, המדיניות, השחיקה והעובדה שכח משחית - גורם לכך שחיילינו הטובים, מלח הארץ - מנצלים לרעה את כוחם - כל הזמן. את מוזמנת להציץ בבלוג ובפוסטים "המתיפיפים" - גם להציץ בעדויות לוחמי "שוברים שתיקה".

   כן, לפעמים, לפעמים חיילינו לא נוהגים בהומניות. גם מדי פעם השמש שוקעת. לפעמים.

    

   שיהיה שלום ונרגיש בטוח תמיד.

   שיהיה שלום בלי שום מאמץ מיוחד מצידנו. כזה מגניב שכזה. סיסמא ריקה שכזו.

     25/9/08 08:31:


   בצער רב אני כותבת שהחומצה לא היתה נזרקת אם לא היה מחסום זה התיפיפות

   אם לא היו פיגועים לא היה מחסום

   אם לא היו קודם גילווי הטרור והינו יכולים להמשיך לקנות בבדיה ובשכם בבטחה אז כולנו הינו יכולים לעבור לשני הצדדים בלי מחסומים.

   אז כן עדיף לי ונעים לי יותר לחשוב שמנסים לחסום ולבדוק את המחבל הבא !

   סליחה על העמצדה הקיצונית הזו. אבל אני מזכירה לכם שהטרור לסתם אנשים חפים מפשע כרגע הוא בידם אנחנו רק מנסים להגן על עצמינו ולפעמים חיילים לא נוהגים בהומניות כו כשורה...

    

   שיהיה שלום ונרגיש בטוח תמיד.

   צטט:תמר האלימה בדרכים

    

   ראיתם פעם הלוויה של ילדה בת 10 שנרצחה באוטובוס בדרך לבית הספר? ילדה שהכרתם? ישבה ליד הילד שלכם בכתה? ילדה שראיתם אותה בטיול השנתי שליוותם שלושה ימים לפני? נראה לכם שכולם מקבלים את מנת הפיגועים שלהם דרך הטלוויזיה? דרך "סיקור תקשורתי"?

   הייתי בהלוויה של החבר הכי טוב שלי שנהרג בלבנון ממטען צד. סתם.

   הייתי חובש בכמה פיגועים - הפיגוע הכפול בנצרים (מכונית תופת ליד כפר דרום ולאחר שעתיים עוד מכונית תופת על שיירה של מתנחלים בליווי צה"ל), פיגועי ירי על גדר עזה. טיפלתי בפצועים, אספתי איברים קטועים, הצלתי חיים וראיתי אנשים מתים. מנת האלימות שספגתי - הספיקה לי, תודה.

    

   אני הייתי פעם חברת מרץ, השתתפתי בהפגנות שלום עכשיו בשנות השמונים העליזות, אבל הפלסטינים עשו כל מאמץ לשכנע אותי שאי אפשר להאמין לרצונם בשלום וכל הססמאות שמכניסים להם לפה.עשו אתם הסכמים והם פגעו בנו בלי רחם. ואספו ואגרו נשק ואמל"ח ליום שבו תפרוץ האינתיפדה הבאה.

   סאלח - פלסטיני מתון - "פעם האמנתי בשלום, השתתפתי בהפגנות ועשיתי שלום לחיילים הנחמדים, אבל אי אפשר להאמין ליהודים האלה - הם עשו כל מאמץ לשבור את האמון - הגבירו את המחסומים, המשיכו לבנות את ההתנחלויות הארורות האלו - כל זה בניגוד להסכמים שחתמנו איתם! איך אפשר להאמין שיהיה שלום כשאתה רואה התנחלות קמה על מטעי הזיתים שלך? אין עבודה, חונקים אותנו במחסומים ומדברים בתקשורת העולמית על שלום! החוצפה של היהודים האלה. מעבר לכך - הם רק ממשיכים לאגור נשק ולהתכונן למבצע הגדול הבא שבו יהרסו את הבתים שלנו וירצחו את הילדים שלנו. אין תקווה, אין שלום. צריך להתנגד לכיבוש."

    

      הם לא רוצים אותנו כאן, וזה כולל את כל מי שמשתתף כאן בכתיבה, ימנים ושמאלנים. שום הסדר, כולל מחיקת ישראל עד לקווי הישוב של 1923 לא יעזור. ואם יש מחסום בין שני כפרים שבאופן קבוע יוצאים מהם מפגעים, שאם לא יעצרו אותם שם, בהמשך יגיעו לרחובות תל אביב או ירושלים או עפולה וירצחו ילדות, אז שיהיה שם מחסום עד קץ הימים.

   דמגוגיה זולה, תעמולת הפחדות סטנדרטית. אגב, למה את מדגישה שוב ושוב את נושא רצח הילדות. ילדות קטנות ותמימות. הרי כבר רשמת שהם ירצחו את כ-וווולם. כוווולם זה כולל ילדות, לא? האם יכול להיות שאת מנסה לפרוט אל מיתרים יצריים, אלימים, שוביניסטים?

   הדמוניזציה של הפלסטינים היא אלמנט מוכר ושחוק. פגשתי פלסטינים - ללא הגנת הצבא - והם לא קפצו לנשוך את הג'יגולריס שלי.

   אני לא חושבת שהפלסטינים, פרימיטבים, או נחשלים או אינפנטילים, אני מטילה עליהם את האחריות על מעשיהם ועל מנהיגהם.

   זה כל כך קל ונעים להטיל אחריות על מישהו אחר.

   להטיל את האחריות זה אקט של פחדנות, זה חסר ערך וזה לא מקדם שום דבר. בדרך כלל כשמטילים עליי משהו - אני מתכופף. אני מאמין יותר בלקיחת אחריות. התבוננות אמיצה במראה. 

   הטלת אחריות על מישהו אחר - זה קצת כמו להטיל רפש, או קקי.

    

   לא צריך להיות פטרנליסטי ולהגיד, אבל זה המנהיגים שלהם, "הם" לא אשמים, זה המנהיגים. הם יודעים טוב טוב מה טוב בשבילם והם בוחרים בזה. הם מגדלים לשנאה וזה משהו שהם בוחרים בו. זה מה שהם רוצים, אז שישלמו על זה במחסומים. אחרי הסכמי אוסלו, הם קיבלו מליוני דולרים, ובמקום לבנות ולהבנות, הם עסקו בהקמת תשתית טרור רצחנית. הם יכלו לשגשג אבל בחרו בשנאה.

   את אותה פסקה בדיוק - אבל הפעם פלסטיני קיצוני מדבר:

   "לא צריך להיות פטרנליסטי ולהגיד, אבל זה המנהיגים שלהם, "הם" לא אשמים, זה המנהיגים. הם יודעים טוב טוב מה טוב בשבילם והם בוחרים בזה. הם מגדלים לשנאה וזה משהו שהם בוחרים בו. זה מה שהם רוצים, אז שישלמו על זה בפיגועים. אחרי הסכמי אוסלו, הם קיבלו מליוני דולרים, ובמקום לבנות ולהבנות, הם עסקו בהקמת תשתית טרור רצחנית. הם יכלו לשגשג אבל בחרו בשנאה."

   תסתכלי במראה, תמר אלימה. 

     25/9/08 00:15:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-24 17:31:56

   צטט:רנון

   יכול להיות שאני מחבר את שברי דבריו לא נכון.

   מסכים. 

   יצא לך ביטוי חיבי!

   אך מעמדתו הכללית, ומאמירות שמאשימות רק את הצד שלנו בכל המצב, נראה שהוא טוען לישיבתינו בארץ כלא מוסרית.

   אני יכול להתחיל שוב לפרט את עמדתי, את גישתי בנושאי מוסר ואחריות אישית ולאומית, אני יכול.

   אל תשקר

    אבל אולי במקום זה, אני אמדוד שוב את מעיל הפרוה שלי? זה נראה לי יותר אפקטיבי.

   תקרא לאמא שתלביש אותך ילד

   למה לי לבלבל אותך עם עובדות?

   עובדות זה לא ג'ל

   איפה הוא טען שרק צד אחד אשם? תקרא באחת התגובות הראשונות שלו ותראה שלטענתו אנו אוכלים פרי מעללינו וכו'. אין צורך להרחיב.

   אבל יש מקום להרחיב, קוקי. תמיד יש מקום להרחיב, ופה אתה נכשל.

   בהחלט ניתם להרחיב את הספרה אפש על ידי הוספה של עוד אפסים. משני צידיה.

    

   אתה צודק שקל ליפול להכללות על סמך ידיעת רק חלק מהעמדות. אבל היה מולי משהוא אחר חוץ מילד קטן קנטרן ודי טיפש כנראה (עד כדי כך שאין ביכולתו לענות תגובה הולמת לאדם שלא מסכים עימו) אולי דיון קצר היה מסדר את הטעות, שלפעמים היא בלתי נמנעת.

   תודה לך שוב - אתה גם מצטרף לרשימה ארוכה של אנשים שבהעדר דבר ממשי לומר, וכנראה גם תחושת תסכול אישית - מעדיפים להתייחס לדובר ולא אל הדברים. על עצמך אתה מעיד, יותר מכל.

   מתאים לך ליסד רשימה שבראשה אתה עומד. הכרתי הרבה ילדים כמוך בילדותי.

    

    

     24/9/08 23:53:

   צטט: תמר הלוחמת בדרכים 2008-09-24 22:14:52

   ראיתם פעם הלוויה של ילדה בת 10 שנרצחה באוטובוס בדרך לבית הספר? ילדה שהכרתם? ישבה ליד הילד שלכם בכתה? ילדה שראיתם אותה בטיול השנתי שליוותם שלושה ימים לפני? נראה לכם שכולם מקבלים את מנת הפיגועים שלהם דרך הטלוויזיה? דרך "סיקור תקשורתי"?

   ואו באמת? יש טרוריסטים פלסטינים? למה התקשורת שלנו לא מדווחת על זה אף פעם? תודה לך על הסקופ.

   (תגידי מה את חושבת- שאנחנו תומכים בפושעי המלחמה הפלסטינים בגלל שאנחנו מתנגדים לפושעי המלחמה היהודים?)

   אני הייתי פעם חברת מרץ, השתתפתי בהפגנות שלום עכשיו בשנות השמונים העליזות,

   יש גם חילונים ש"גילו את האור" וחזרו בתשובה. האם זה אומר שיש אלוהים?

   אבל הפלסטינים עשו כל מאמץ לשכנע אותי שאי אפשר להאמין לרצונם בשלום וכל הססמאות שמכניסים להם לפה.  עשו אתם הסכמים והם פגעו בנו בלי רחם. ואספו ואגרו נשק ואמל"ח ליום שבו תפרוץ האינתיפדה הבאה. הם לא רוצים אותנו כאן, וזה כולל את כל מי שמשתתף כאן בכתיבה, ימנים ושמאלנים. שום הסדר, כולל מחיקת ישראל עד לקווי הישוב של 1923 לא יעזור.

   (כה אמרה תמר הנביאה. אמן ואמן)

   ואם יש מחסום בין שני כפרים שבאופן קבוע יוצאים מהם מפגעים, שאם לא יעצרו אותם שם, בהמשך יגיעו לרחובות תל אביב או ירושלים או עפולה וירצחו ילדות, אז שיהיה שם מחסום עד קץ הימים.

   ואלה- נתת לי רעיון, אולי נקים מחסומים גם בתוך סוריה, לבנון ואיראן ואז נעצור שם מעבר של מחבלים. בטוח שיש שם מחבלים, למה צהל לא עושה זאת?

   אני לא חושבת שהפלסטינים, פרימיטבים, או נחשלים או אינפנטילים, אני מטילה עליהם את האחריות על מעשיהם ועל מנהיגהם.

   גם אני לא חושב שמי שנלחם על עצמאותו הוא פרמיטיב, נחשל או אינפטניל. יצחק שמיר למשל גם לא היה כזה.

   לא צריך להיות פטרנליסטי ולהגיד, אבל זה המנהיגים שלהם, "הם" לא אשמים, זה המנהיגים. הם יודעים טוב טוב מה טוב בשבילם והם בוחרים בזה.

   ואם את רוצה שעוד ועוד יבחרו בחמאס, אז המשך הדיכוי בהחלט יעשה עבורך את העבודה.

   (כפי שגם המשך הטרור יגרום לעוד ועוד מצביעי מרץ להצביע ליברמן. זה ודאי מוכר לך באופן אישי)

   הם מגדלים לשנאה וזה משהו שהם בוחרים בו.

   אם לא צריכים לגדל לשנאה- מספיק שרואים יום יום את החילים מדכאים ומשפילים אותם בביתם כדי לשנוא באופן רפלקסיבי.

   זה מה שהם רוצים, אז שישלמו על זה במחסומים.

   את מוזמנת לשאול את עוברי המחסומים מה הם רוצים. אני חושב שתופתעי. מצד שני- את הרי לא מאמינה למילה של הערבושים, אבל זה בגלל שאת גזענית אז בתכלס כל הויכוח ביננו מיותר.

   אחרי הסכמי אוסלו, הם קיבלו מליוני דולרים, ובמקום לבנות ולהבנות, הם עסקו בהקמת תשתית טרור רצחנית. הם יכלו לשגשג אבל בחרו בשנאה.

   יש משהו בדבריך- הפלסטינים, בדומה ליהודים לא פספסו אף הזדמנות להחמיץ הזדמנות. הפלסטינים בדומה ליהודים משלמים בדמם על המשך הבחירה בשינאה.

   לא כולם כמובן- אבל הרוב הקובע.

    

    

   ראיתם פעם הלוויה של ילדה בת 10 שנרצחה באוטובוס בדרך לבית הספר? ילדה שהכרתם? ישבה ליד הילד שלכם בכתה? ילדה שראיתם אותה בטיול השנתי שליוותם שלושה ימים לפני? נראה לכם שכולם מקבלים את מנת הפיגועים שלהם דרך הטלוויזיה? דרך "סיקור תקשורתי"?

   אני הייתי פעם חברת מרץ, השתתפתי בהפגנות שלום עכשיו בשנות השמונים העליזות, אבל הפלסטינים עשו כל מאמץ לשכנע אותי שאי אפשר להאמין לרצונם בשלום וכל הססמאות שמכניסים להם לפה.  עשו אתם הסכמים והם פגעו בנו בלי רחם. ואספו ואגרו נשק ואמל"ח ליום שבו תפרוץ האינתיפדה הבאה. הם לא רוצים אותנו כאן, וזה כולל את כל מי שמשתתף כאן בכתיבה, ימנים ושמאלנים. שום הסדר, כולל מחיקת ישראל עד לקווי הישוב של 1923 לא יעזור. ואם יש מחסום בין שני כפרים שבאופן קבוע יוצאים מהם מפגעים, שאם לא יעצרו אותם שם, בהמשך יגיעו לרחובות תל אביב או ירושלים או עפולה וירצחו ילדות, אז שיהיה שם מחסום עד קץ הימים.

   אני לא חושבת שהפלסטינים, פרימיטבים, או נחשלים או אינפנטילים, אני מטילה עליהם את האחריות על מעשיהם ועל מנהיגהם. לא צריך להיות פטרנליסטי ולהגיד, אבל זה המנהיגים שלהם, "הם" לא אשמים, זה המנהיגים. הם יודעים טוב טוב מה טוב בשבילם והם בוחרים בזה. הם מגדלים לשנאה וזה משהו שהם בוחרים בו. זה מה שהם רוצים, אז שישלמו על זה במחסומים. אחרי הסכמי אוסלו, הם קיבלו מליוני דולרים, ובמקום לבנות ולהבנות, הם עסקו בהקמת תשתית טרור רצחנית. הם יכלו לשגשג אבל בחרו בשנאה.

     24/9/08 21:12:

   צטט: רנרט 2008-09-24 20:32:07

   צטט: prince hamlet 2008-09-24 19:54:29


   יש לי חבר. נקרא לו ס'. אני מכיר אותו היטב. לפעמים אנחנו מדברים.

   "תגיד" - אומר לי ס' - "ארגון 'בצלם' וכל אלה, רובם הרי זה סתם התייפיפות ופוזה, אבל יש אצלם מיעוט, שהם באמת חשים חמלה כלפי האויב. אויב, שאנחנו נלחמים נגדו על עצם הקיום. כלומר, החבר'ה האלה, הם לא משוויצריה, הם מכאן. אני לא יכול לגנות אותם. אבל לא נראה לך, שאלה תחושות, שקצת, איך נגיד, חורגות מהסקאלה של ההתנהגות האנושית הנורמאלית".

   ואין לי מה לענות לס'.

    תגיד לו שהן תחושות נורמליות לגמרי ושאין בהן שום דבר חריג. ההפך, מי שאינו חש בהן הוא המשונה.בזה תיפתר הבעיה של החבר שלך.

   בשביל זה צריך לשאול  בבלוגים?לא יכולת להגיע לתשובה הזאת לבד?

    

   מה אני יודע על זה ? אצלי זה הרי תיאורטי. אני רואה את האויב דרך מסכי הטלוויזיה.

   אבל אני חושב, שאילו הייתי במקום בו היה מותקף בן משפחה או חבר שלי, הייתי רוצה להכות - אם צריך עד מוות - כל מי שמסכן אותו, או אפילו רק שמח על הפגיעה בו. ולא הייתי מתפנה לחשוב על הטרגדיה של הצד השני.

    

     24/9/08 20:35:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-24 17:31:56

   צטט:רנון

   יכול להיות שאני מחבר את שברי דבריו לא נכון.

   מסכים. 

   אך מעמדתו הכללית, ומאמירות שמאשימות רק את הצד שלנו בכל המצב, נראה שהוא טוען לישיבתינו בארץ כלא מוסרית.

   אני יכול להתחיל שוב לפרט את עמדתי, את גישתי בנושאי מוסר ואחריות אישית ולאומית, אני יכול. אבל אולי במקום זה, אני אמדוד שוב את מעיל הפרוה שלי? זה נראה לי יותר אפקטיבי.

   למה לי לבלבל אותך עם עובדות?

    

   איפה הוא טען שרק צד אחד אשם? תקרא באחת התגובות הראשונות שלו ותראה שלטענתו אנו אוכלים פרי מעללינו וכו'. אין צורך להרחיב.

   אבל יש מקום להרחיב, קוקי. תמיד יש מקום להרחיב, ופה אתה נכשל.

    

   אתה צודק שקל ליפול להכללות על סמך ידיעת רק חלק מהעמדות. אבל היה מולי משהוא אחר חוץ מילד קטן קנטרן ודי טיפש כנראה (עד כדי כך שאין ביכולתו לענות תגובה הולמת לאדם שלא מסכים עימו) אולי דיון קצר היה מסדר את הטעות, שלפעמים היא בלתי נמנעת.

   תודה לך שוב - אתה גם מצטרף לרשימה ארוכה של אנשים שבהעדר דבר ממשי לומר, וכנראה גם תחושת תסכול אישית - מעדיפים להתייחס לדובר ולא אל הדברים. על עצמך אתה מעיד, יותר מכל.

    

    רנון! רנון! תמשיך להרים למטורף להנחתה! בבקשה! זה כל כך מצחיק!

    

     24/9/08 20:32:

   צטט: prince hamlet 2008-09-24 19:54:29


   יש לי חבר. נקרא לו ס'. אני מכיר אותו היטב. לפעמים אנחנו מדברים.

   "תגיד" - אומר לי ס' - "ארגון 'בצלם' וכל אלה, רובם הרי זה סתם התייפיפות ופוזה, אבל יש אצלם מיעוט, שהם באמת חשים חמלה כלפי האויב. אויב, שאנחנו נלחמים נגדו על עצם הקיום. כלומר, החבר'ה האלה, הם לא משוויצריה, הם מכאן. אני לא יכול לגנות אותם. אבל לא נראה לך, שאלה תחושות, שקצת, איך נגיד, חורגות מהסקאלה של ההתנהגות האנושית הנורמאלית".

   ואין לי מה לענות לס'.

    תגיד לו שהן תחושות נורמליות לגמרי ושאין בהן שום דבר חריג. ההפך, מי שאינו חש בהן הוא המשונה.בזה תיפתר הבעיה של החבר שלך.

   בשביל זה צריך לשאול  בבלוגים?לא יכולת להגיע לתשובה הזאת לבד?

    

     24/9/08 19:54:


   יש לי חבר. נקרא לו ס'. אני מכיר אותו היטב. לפעמים אנחנו מדברים.

   "תגיד" - אומר לי ס' - "ארגון 'בצלם' וכל אלה, רובם הרי זה סתם התייפיפות ופוזה, אבל יש אצלם מיעוט, שהם באמת חשים חמלה כלפי האויב. אויב, שאנחנו נלחמים נגדו על עצם הקיום. כלומר, החבר'ה האלה, הם לא משוויצריה, הם מכאן. אני לא יכול לגנות אותם. אבל לא נראה לך, שאלה תחושות, שקצת, איך נגיד, חורגות מהסקאלה של ההתנהגות האנושית הנורמאלית".

   ואין לי מה לענות לס'.

     24/9/08 17:37:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-24 17:24:01

   ילד

   כשתגדל תקנה אסימון דבר איתי

    

   יש לי! יש לי! לאן להתקשר? יש עם מי לדבר?

   הלו?

   .

    

   עוד אמירה כללית - יש לומר משהו בשבחם של סימני הפיסוק.

    

    


   כבר הרבה זמן שאני מדברת בשבחם של סימני הפיסוק. וגם בשבחה של העברית הנכונה יש לומר משהו.

   צטט:רנון

   יכול להיות שאני מחבר את שברי דבריו לא נכון.

   מסכים. 

   אך מעמדתו הכללית, ומאמירות שמאשימות רק את הצד שלנו בכל המצב, נראה שהוא טוען לישיבתינו בארץ כלא מוסרית.

   אני יכול להתחיל שוב לפרט את עמדתי, את גישתי בנושאי מוסר ואחריות אישית ולאומית, אני יכול. אבל אולי במקום זה, אני אמדוד שוב את מעיל הפרוה שלי? זה נראה לי יותר אפקטיבי.

   למה לי לבלבל אותך עם עובדות?

    

   איפה הוא טען שרק צד אחד אשם? תקרא באחת התגובות הראשונות שלו ותראה שלטענתו אנו אוכלים פרי מעללינו וכו'. אין צורך להרחיב.

   אבל יש מקום להרחיב, קוקי. תמיד יש מקום להרחיב, ופה אתה נכשל.

    

   אתה צודק שקל ליפול להכללות על סמך ידיעת רק חלק מהעמדות. אבל היה מולי משהוא אחר חוץ מילד קטן קנטרן ודי טיפש כנראה (עד כדי כך שאין ביכולתו לענות תגובה הולמת לאדם שלא מסכים עימו) אולי דיון קצר היה מסדר את הטעות, שלפעמים היא בלתי נמנעת.

   תודה לך שוב - אתה גם מצטרף לרשימה ארוכה של אנשים שבהעדר דבר ממשי לומר, וכנראה גם תחושת תסכול אישית - מעדיפים להתייחס לדובר ולא אל הדברים. על עצמך אתה מעיד, יותר מכל.

    

   ילד

   כשתגדל תקנה אסימון דבר איתי

    

   יש לי! יש לי! לאן להתקשר? יש עם מי לדבר?

   הלו?

   .

    

   עוד אמירה כללית - יש לומר משהו בשבחם של סימני הפיסוק.

     24/9/08 17:18:

   צטט: האזרח דרור 2008-09-24 13:58:01

    רנון מה שאתה עושה נקרא טענות איש קש

    

   אתה מסיק בשביל בן השיח שלך מה צריכה להיות העמדה שלו ואז "סותר אותה". 

    

   לדוגמה, בהנחה שהמשפט "מטיל דופי בשכותך ליות פה" התכוונת "מטיל דופי בזכותך לחיות כאן",  - יש לך דוגמה לשהוא כתב את זה או שזה בעצם פרשנות שלך לדברים שלו?

    

   איפה הוא כתב שאין לו זכות לחיות כאן?

    

   איפה הוא כתב שלטעמו רק צד אחד אשם?

    

   האם היית רוצה שאחרים יכתבו דברים דומים עליך - יאשימו אותך בדעות שלא אתה הבעת אלא יסיקו בשבילך מה צריכות להיות העמדות שלך?

   יכול להיות שאני מחבר את שברי דבריו לא נכון.

   אך מעמדתו הכללית, ומאמירות שמאשימות רק את הצד שלנו בכל המצב, נראה שהוא טוען לישיבתינו בארץ כלא מוסרית.

   איפה הוא טען שרק צד אחד אשם? תקרא באחת התגובות הראשונות שלו ותראה שלטענתו אנו אוכלים פרי מעללינו וכו'. אין צורך להרחיב.

   אתה צודק שקל ליפול להכללות על סמך ידיעת רק חלק מהעמדות. אבל היה מולי משהוא אחר חוץ מילד קטן קנטרן ודי טיפש כנראה (עד כדי כך שאין ביכולתו לענות תגובה הולמת לאדם שלא מסכים עימו) אולי דיון קצר היה מסדר את הטעות, שלפעמים היא בלתי נמנעת.

   אבל זה כבר לא בעיה שלך

   וגם לא שלי

     24/9/08 17:12:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-24 13:21:29

   צטט:רנון 

   אני מניח שזה דבר שבשגרה אצלך להסתובב סחורסחור ולמרוח אמירה מועטה ברוב דברים.

   אתיחס רק לטענות הרציניות שלך - צסר זה לא דבר שאפשר להפריך. המסר שלי הוא לא לשתות מיים מינרלים אחרי ירקות כתומים. לך תפריך את זה.

   דבר ראשון, כאן אני מסכים איתך, צסר זה דבר שקשה מאוד להפריך אותו. בחיפוש קצר בגוגל, מתגלים ישראל ופרומה צסר שכידוע, מאוד קשה להפריך אותם. בהנחה שאולי נפלה שגיאה, ניסיתי להפריך את צ'סר בגוגל ומצאתי את סופי צ'סר, שתבעה את אש"פ בגין נזקים בחטיפת אקילה-לאורו.

   אותה, אין ברצוני להפריך ואפילו לא לנסות.

    

   לגבי מסר - כתבתי לך כיצד ניתן להפריך מסר. דבר ראשון, יש לנסות להבין את המסר. 

   דבר שני, במידה והמסר מכיל טענה כלשהי בנוגע למציאות חיינו, ישנם כלים (אפילו רבים, ידידי) כדי לבחון את המסר, את אמיתותו ולנסות לאמת או להפריך את טענת המסר.

    

   לדוגמא -

   מים מינרלים אחרי ירקות כתומים.

   במידה וחשוב לי להפריך את טענתך או לאשש אותה, הייתי מחפש קצת מידע על ירקות כתומים ועל מרכיביהם. לדוגמא, בחיפוש של כעשר שניות, גיליתי שבירקות כתומים-אדומים יש לא מעט פחמימות. לאחר מכן, הייתי צולל ומחפש מידע נוסף, סטטיסטיקות, מחקרים שנעשו בנושא.

   באופן כללי - ניתוח העובדות ונסיון להבין את התמונה הגדולה.

   אני טוען בצורה חד משמעית - ניתן להגיע לתשובה מאוד טובה בנוגע לשתיית מים אחרי ירקות כתומים. ניתן לנתח, לאפיין ולסווג את השפעות מים וירקות כתומים על חלקים באוכלוסיה לפי חיתוכים, משקל וסוג דם. רק צריך להשקיע שם אנרגיה.

   קוראים לזה - אנליזה, מדע, מתודולוגיות ניתוח נתונים, סטטיסטיקה.

   לא קוראים לזה - נפנופי ידיים. ולמרות שזו התמחות ספציפית שלך, זה לא תחום מדעי.

    

    

   אתה רוחץ בנקיון כפיך אולי ללא משים. אתה לא מבקר את הממשלה אלא מטיל דופי בשכותך ליות פה ולכן עליך לעזוב ולא לחיות במקום בו אתה לא חושב שיש לך זכות לחיות.

   והטענות שלך הן רק כלפי צד אחד שלטעמך הוא אשם בכל.

   הבוקר רחצתי בנקיון כפיי. זה היה במקלחת והסבון היה של Dove. אני אוהב את הלחות שהוא מעניק לעורי. בזה מסתכם נקיון כפיי.

   לעולם לא הטלתי דופי בשכותי ליות. בדיוק כפי שלא הטלתי זוקיני בליל קיץ חמים. 

   ילד

   כשתגדל תקנה אסימון דבר איתי

    

    

     24/9/08 17:00:
   גם אני שמעתי על הבמאי. בחור 'פסדר.
     24/9/08 15:51:

   איני יודע מה זה טורנטים

   אבל מו"מ קצר במייל שלי יאפשר רכישת דיוידי במחיר של 20 ש"ח בלבד.

    

   *המלאי מוגבל. כל הקודם זוכה.

    

   צטט: pov 2008-09-24 15:17:05

   סרט נוסף ואף מעולה, שעוסק בנושא הוא: פצצה מתקתקת.

   ראודה היא צעירה פלסטינית שמואסת בכיבוש וברומן שמנהל בעלה עם פעילת שמאל יהודיה.
   כדי לשים קץ לפארסה המבישה, היא מחליטה להפוך לשאהידית.
   התראה לפיגוע מגיעה לשב"כ שמתארגן לסיכול ממוקד, אלא שהשאהידית מאחרת לאוטובוס וגוררת קומדיית טעויות ביטחונית ורומנטית.

    

   פצצה מתקתקת- קומדיית השאהידים הראשונה בישראל

   עכשיו ב"אוזן השלישית"

    

   שמעתי על הבמאי של הסרט. מתי הסרט מגיע לשרת הטורנטים הקרוב אליי?

    

     24/9/08 15:17:

   סרט נוסף ואף מעולה, שעוסק בנושא הוא: פצצה מתקתקת.

   ראודה היא צעירה פלסטינית שמואסת בכיבוש וברומן שמנהל בעלה עם פעילת שמאל יהודיה.
   כדי לשים קץ לפארסה המבישה, היא מחליטה להפוך לשאהידית.
   התראה לפיגוע מגיעה לשב"כ שמתארגן לסיכול ממוקד, אלא שהשאהידית מאחרת לאוטובוס וגוררת קומדיית טעויות ביטחונית ורומנטית.

    

   פצצה מתקתקת- קומדיית השאהידים הראשונה בישראל

   עכשיו ב"אוזן השלישית"

     24/9/08 14:41:
   לא טעית, ידידי המטורף ההזוי המתווכח. בסרט, הגיבור מסכים להשתתף בפיגוע התאבדות כדי להציל את כבודה של משפחתו ולהטיב את מעמדה לאחר שהאב היה משת"פ. הוא עושה זאת בשביל עתידם של אחיו.

   צטט: poes 2008-09-23 17:38:35

   זה מעניין שאף אחד מהמגיבות והמגיבים פה לא כתב על זה שהבחורה תקפה את החייל כדרך להחלץ ממצוקה אישית שלה בבית. או לפחות זה מה שהיא אמרה, שמתעללים פה בבית והיא רוצה למות. זה לא המקרה הראשון שבחורות פלסטיניות תוקפות חיילים כדרך להחלץ ממצוקה. ויותר מכך. רוב הפיגועים שאנחנו רואים לאחרונה הם מקרים של אנשים בודדים ולא של התארגנות של ארגון -ראו מה שקורה בירושלים. אנשים שנמצאים במצוקה אישית יותר סביר שילכו לעשות מעשים כאלה, שהם בעצם מסתכנים בהתאבדות.

    

   אני כותב את זה לא כי זה מאשש או סותר איזה תזה כוללת לגבי הכיבוש או הסכסוך, אלא בדיוק משום שהדברים האלה נדחקים הצדה. אנחנו הרבה פעמים לא רואים את הצד השני - ולא משנה אם אנחנו ימנים או שמאלנים, יש לנו איזה סיפור בראש על כיבוש ודיכוי או טרור ושנאה חסרת פשרות ואנחנו לא נותנים לפרטים לבלבל אותנו. בלי שנראה את האנשים ממול כאנשים (ושוב, לא משנה מה דעתנו), לא נוכל להבין מה הולך פה.

    

   אתה צודק, כשקראתי את הפוסט, הנקודה הזו עלתה ונגעה במשהו, אבל זנחתי אותה לטובת הויכוחים ההזויים. זה עלה גם בפוסטים קודמים (תרגיל בקריאה ביקורתית) כשיערת-דבש דיברה על המוזרות של ידיעות על תפיסת מחבלים במחסומים. אני לא יודע את ההיקפים של הדברים הללו, אבל אני משוכנע שזה שם. פלסטינים שמנסים לטהר את עצמם ממשהו על ידי התנגדות לכיבוש. ממה שאני זוכר, זה היה גם בסרט "גן-עדן עכשיו", אביו של אחד מהמתאבדים היה משת"פ - (שזה כמו סמולן בוגד בצד השני) וההתאבדות הייתה הדרך להיטהר מהשרץ (דיסקליימר-לא בדקתי עד הסוף, את הסרט ראיתי לפני שלוש שנים).

   לגבי האובייקטיזציה של אנשים - זה קיים בכל מקום, ויש להיות מודע לזה. ראיתי היום קבוצה של פגועי שיתוק מוחין והתגובה הראשונית, האוטומטית הייתה - מסכנים. ואז התעצבנתי על הקול הזה במוחי - הקול הזה שסיווג אותם כמסכנים הוא מתנשא, לא אמיתי, לא מודע, מרחיק, מחפיץ, שיפוטי - הרי לא הייתה לי שום דרך לדעת מה מצבם. במבט שני, הם חייכו, צחקו, שיחקו זה עם זה. בני אדם מלאים. 

   הקולות האלו בראשנו עולים כל הזמן. חלקם שלנו, חלקם הפנמה של אובייקטים אחרים. אבל זה שם ויש להתעמת עם המחשבות האלה - עם האובייקטים המופנמים.

   הדרך הכי טובה היא לפגוש את הצד השני, בדרך לא אמצעית. עשייה משותפת זה לצד זה - חיבור אנושי, רגישות - ראיית האחר.

    

   אמפתיה. 

     24/9/08 13:58:

   צטט: רנון 2008-09-24


   אני מניח שזה דבר שבשגרה אצלך להסתובב סחורסחור ולמרוח אמירה מועטה ברוב דברים.

   אתיחס רק לטענות הרציניות שלך - צסר זה לא דבר שאפשר להפריך. המסר שלי הוא לא לשתות מיים מינרלים אחרי ירקות כתומים. לך תפריך את זה.

   אתה רוחץ בנקיון כפיך אולי ללא משים. אתה לא מבקר את הממשלה אלא מטיל דופי בשכותך ליות פה ולכן עליך לעזוב ולא לחיות במקום בו אתה לא חושב שיש לך זכות לחיות.

   והטענות שלך הן רק כלפי צד אחד שלטעמך הוא אשם בכל.

    

    רנון מה שאתה עושה נקרא טענות איש קש

    

   אתה מסיק בשביל בן השיח שלך מה צריכה להיות העמדה שלו ואז "סותר אותה". 

    

   לדוגמה, בהנחה שהמשפט "מטיל דופי בשכותך ליות פה" התכוונת "מטיל דופי בזכותך לחיות כאן",  - יש לך דוגמה לשהוא כתב את זה או שזה בעצם פרשנות שלך לדברים שלו?

    

   איפה הוא כתב שאין לו זכות לחיות כאן?

    

   איפה הוא כתב שלטעמו רק צד אחד אשם?

    

   האם היית רוצה שאחרים יכתבו דברים דומים עליך - יאשימו אותך בדעות שלא אתה הבעת אלא יסיקו בשבילך מה צריכות להיות העמדות שלך?

    

    

    

    

     24/9/08 13:48:
   אלת האש - שמת לב שיערה כותבת על מחסום בתוך השטחים ? בין שטח פלסטיני אחד לשטח פלסטיני אחר?

   צטט:רנון 

   אני מניח שזה דבר שבשגרה אצלך להסתובב סחורסחור ולמרוח אמירה מועטה ברוב דברים.

   אתיחס רק לטענות הרציניות שלך - צסר זה לא דבר שאפשר להפריך. המסר שלי הוא לא לשתות מיים מינרלים אחרי ירקות כתומים. לך תפריך את זה.

   דבר ראשון, כאן אני מסכים איתך, צסר זה דבר שקשה מאוד להפריך אותו. בחיפוש קצר בגוגל, מתגלים ישראל ופרומה צסר שכידוע, מאוד קשה להפריך אותם. בהנחה שאולי נפלה שגיאה, ניסיתי להפריך את צ'סר בגוגל ומצאתי את סופי צ'סר, שתבעה את אש"פ בגין נזקים בחטיפת אקילה-לאורו.

   אותה, אין ברצוני להפריך ואפילו לא לנסות.

    

   לגבי מסר - כתבתי לך כיצד ניתן להפריך מסר. דבר ראשון, יש לנסות להבין את המסר. 

   דבר שני, במידה והמסר מכיל טענה כלשהי בנוגע למציאות חיינו, ישנם כלים (אפילו רבים, ידידי) כדי לבחון את המסר, את אמיתותו ולנסות לאמת או להפריך את טענת המסר.

    

   לדוגמא -

   מים מינרלים אחרי ירקות כתומים.

   במידה וחשוב לי להפריך את טענתך או לאשש אותה, הייתי מחפש קצת מידע על ירקות כתומים ועל מרכיביהם. לדוגמא, בחיפוש של כעשר שניות, גיליתי שבירקות כתומים-אדומים יש לא מעט פחמימות. לאחר מכן, הייתי צולל ומחפש מידע נוסף, סטטיסטיקות, מחקרים שנעשו בנושא.

   באופן כללי - ניתוח העובדות ונסיון להבין את התמונה הגדולה.

   אני טוען בצורה חד משמעית - ניתן להגיע לתשובה מאוד טובה בנוגע לשתיית מים אחרי ירקות כתומים. ניתן לנתח, לאפיין ולסווג את השפעות מים וירקות כתומים על חלקים באוכלוסיה לפי חיתוכים, משקל וסוג דם. רק צריך להשקיע שם אנרגיה.

   קוראים לזה - אנליזה, מדע, מתודולוגיות ניתוח נתונים, סטטיסטיקה.

   לא קוראים לזה - נפנופי ידיים. ולמרות שזו התמחות ספציפית שלך, זה לא תחום מדעי.

    

    

   אתה רוחץ בנקיון כפיך אולי ללא משים. אתה לא מבקר את הממשלה אלא מטיל דופי בשכותך ליות פה ולכן עליך לעזוב ולא לחיות במקום בו אתה לא חושב שיש לך זכות לחיות.

   והטענות שלך הן רק כלפי צד אחד שלטעמך הוא אשם בכל.

   הבוקר רחצתי בנקיון כפיי. זה היה במקלחת והסבון היה של Dove. אני אוהב את הלחות שהוא מעניק לעורי. בזה מסתכם נקיון כפיי.

   לעולם לא הטלתי דופי בשכותי ליות. בדיוק כפי שלא הטלתי זוקיני בליל קיץ חמים. 

   צטט: אלת האש 2008-09-24 11:25:05


   יערה..מה שאת עושה מבורך בעיניי.

   ואכן מגיע להם לחיות במדינה משלהם.

   ולא מגיע להם לעמוד בתורים הארוכים ולסופג השפלות.

   אבל אין סיכוי שלא יהיו מעברי ביקורת וביטחון, מהסיבה הפשוטה, את ולא אני נוכל חיות במדינה שלנו, הפיגועים יחזרו, והמון אנשים וילדים חפים מפשע ימותו.

   הסידור צריך להיות אחר. מדינה פלשטינאית מופרדת מארץ ישראל.

   ורק פלשטינים שאין להם עבר פלילי, חבלני, יוכלו לעבוד ולהתפרנס בארץ ישראל.

   מצידי שיחיו מכספים שהם מקבלים ממדינות ערב..זה באמת לא מעניין אותי איך הם יחיו, וממה.

   במילא צמרת השלטון שלהם רקובה ומושחתת {אנחנו גם בדרך....}

   נכון שהם אנשים..אבל הם פשוט לא אנשים מפותחים ואני לא סומכת עליהם {בכלליות} וכן יש יוצאים מן הכלל אצלהם, רק חבל שהם כלכך מעטים לעומת הקיצוניים ששולטים והם הרוב והקול המכריע.

   ולא ניתן להתעלם מהעובדה שאיפה שיש מוסלמים בעולם {בכל העולם} יש אלימות, טרור, בורות, יחס מחפיר לנשים, ועוד הרבה דברים שנעשים בשם הדת. דת בעייתית משו.

    

   הי אלת האש. למרות שיערת דבש ענתה לך כבר, הרגשתי צורך לענות משלי.

   זה נאמר פה כבר ונשחק עד דק. המחסומים בעומק השטחים, לא מונעים פיגועים. הם מגבילים את חופש התנועה של הפלסטינים. בין כפר לכפר, בין תושב לבית חולים, בין משפחה לקרוביה, בין אדם לעולם. אלה לא המחסומים שישמשו בעתיד מעברי גבול. לכל מדינה, בעולמנו המאוים, יש זכות לקיים מעברי גבול שיש בהם סידורי ביטחון.

   לגבי הפיגועים, POV הביא לינק לסקר שנערך בקרב הפלסטינים - המספרים עומדים על 57% נגד פיגועים בתוך ישראל. 

   אני מסכים איתך שהפתרון יכלול מדינה משלהם, השאלה הגדולה - כיצד מדינה זו תראה ומה יהיו יחסיה עם ישראל.

   דמייני שבהסכם השלום עם ירדן, היה סעיף שמנוסח כך:

   "ורק ישראלים שאין להם עבר פלילי ושלא שירתו בצה"ל יוכלו להיכנס לתחומי ירדן ולקיים קשרי עסקים". אני מניח שהסכם השלום לא היה נחתם עם הסעיף הזה. 

   לגבי ההתייחסות שלך לדרך הקיום שלהם - אינטרס ישראלי מובהק הוא שתהיה להם כלכלה חזקה. טרור גדל בצל אימפריות. במידה והכלכלה שלהם חלשה ויהיה שם עוני, רעב, מצוקה - אנחנו נרגיש את זה. הסכם שלום שמלווה בהסכמים כלכליים איתנים, קשרים אישיים ועסקיים הוא הסכם שלום חזק יותר שמגובה באינטרסים שיגרמו להיווצרות התקשרות רגשית. 

   לגבי האמירות האחרונות שלך - אין דרך אחרת לומר זאת - הן גזעניות וחשוכות.

   כל הדתות הממוסדות הן מסוכנות, משפילות ומדכאות. יהדות אינה טובה בעיני מאיסלאם או נצרות.

   בדיוק הבוקר חבר לעבודה הביא חוברת של "הועד הארצי להצלת משפחות במצוקה" (חוברת של ארגון יהודי) - אני מעלעל בזה ומתחשק לי להקיא.

   אביא רק דוגמא אחת - סיפור על לידה שהסתבכה ועמדה בפני ניתוח, תרומה של 180 ש"ח לטובת הועד הארצי גרם לייצוב מצבו של העובר והלידה עברה חלק.

   יש עוד הרבה כאלה. 

     24/9/08 12:46:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-24 10:12:01

   צטט:רנון 

    איך אפשר להפריך מסר בדיוק???? 

    כדי להפריך מסר, דבר ראשון, יש להפסיק להשתמש בכל כך הרבה סימני שאלה וקריאה. זה מטריד ובאתיקה של כתיבה אינטרנטית, זה מתפרש כצעקה. 

   דבר שני - הדרך להתייחס לכל מסר, היא בצורה שיטתית של דיון. של העלאת נקודות למחשבה, קביעת הנחות ותאוריה, נסיון לבחון את אותה תאוריה לאור המציאות בעזרת עובדות, מחקרים וסטטיסטיקה.

   לדוגמא - אם מישהו כותב משפט בסגנון - "מחסום חווארה לא מונע פיגועים, הוא יוצר אותם ומלבה את השנאה" - וברצונך להתנגד למשפט הזה, יש להביא טיעונים עניניים שמתנגדים לכך ומגובים בעובדות ולא רק בתחושות בטן. אני משתדל לא לחשוב עם הבטן, חשיבה עם המעיים מפריעה לתהליך העיכול.

    

   את המסר שלך תפנה כלפי שני הצדדים.

   אכן, שיתוף פעולה עם הצד השני הוא חשוב. אבל מכיוון שכרגע אני שייך למחנה הישראלי ואני מאמין בתוקף במיקוד פנימה ולקיחת אחריות על מעשינו, כח ההשפעה שלי יותר חזק, כאן.

   אם אתה בוחר להשפיע על המציאות בה אתה חי, שוב, אנא ממך השפע על שני הצדדים ואל תאשים רק צד אחד. איך אתה חי עם תחושת האשמה שצריכה ללות אותך זאת בעיה שלך בלבד.

   אחריות מוסרית היא אחריות שאני לוקח על התוצאות הצפויות של המעשים שלי. לפי גישה זו - אנחנו אחראים לסכסוך. אנחנו מתחזקים את הכיבוש וכשנתחיל לחשוב על מעשינו מבחינה מוסרית - הסכסוך ייפסק.

   תחושות האשמה והבושה שמלוות אותי בהקשר לכיבוש, הובילו אותי לאקטיביזם. אתה מוזמן להיכנס לבלוג שלי ולקרוא את הפוסט - המדריך לאקטיביסט המתחיל

   ב"ש? דימונה? לא עלתה בידך ההלצה. תהיה קצת רציני.

   אני רציני. נולדתי בסורוקה וגדלתי בדימונה. הצעת לי לחזור למקום שממנו באתי. איפה ההלצה? 

   הביקורת שלך מופנית כלפי כל הישראלים. כנראה שחוץ ממך כי נראה שאתה יושב ורוחץ ב"נקיון כפיך". לא הבנתי את טענותיך על ביקורת לממשלה.

   שוב, לא הבנתי כיצד הגעת למסקנה שאני רוחץ בנקיון כפיי. אני לא.

   לגבי הטענות שלי על ביקורת לממשלה - אתה הצעת לי לקום, לעזוב, ללכת, להיעלם, מהסיבה הפשוטה שיש לי ביקורת על ההתנהלות שלנו כחברה, כמדינה. אני פשוט ציינתי שההצעה שלך עבורי לעזוב נגועה בצביעות מכיוון שאני מניח שגם אתה מבקר את המדינה בנושאים שונים.

    

   הפשעים שלך הם הרבה יותר ממש שציינת כי כמעט כל ישוב בארץ הזאת קם על חורבות (לא ליד כמו קרני שומרון) של כפר ערבי. שלא לדבר על בתים שהיו ערביים במקור וכיום חיים בהם לא ממש ערבים. אל תיתמם.

   כפי שכבר אמרתי - אני לוקח אחריות על המעשים שלי. כיום, הדרך לפצות על הנכבא היא כלכלית.

    

   1. טמפיתי? דבר איתי עברית. 

   אתה קראת לי טמטיף. 

   2. שוב - לא מצחיק. וגם לא ענייני.

   אז מה זה צדיק פרוה? 

   אני מניח שזה דבר שבשגרה אצלך להסתובב סחורסחור ולמרוח אמירה מועטה ברוב דברים.

   אתיחס רק לטענות הרציניות שלך - צסר זה לא דבר שאפשר להפריך. המסר שלי הוא לא לשתות מיים מינרלים אחרי ירקות כתומים. לך תפריך את זה.

   אתה רוחץ בנקיון כפיך אולי ללא משים. אתה לא מבקר את הממשלה אלא מטיל דופי בשכותך ליות פה ולכן עליך לעזוב ולא לחיות במקום בו אתה לא חושב שיש לך זכות לחיות.

   והטענות שלך הן רק כלפי צד אחד שלטעמך הוא אשם בכל.

    

     24/9/08 12:23:

   צטט: נטשה 1977 2008-09-24 12:01:13

   צטט: מצדה 2008-09-23 19:43:42

   כתבתי על כך אתמול אצלי בבלוג, אעתיק את דברי גם לכאן.

    

   בתגובה למי שטען כי את האנרגיות שלהן, על הנשים הפלסטיניות להפנות לנסיונות להשפיע על המנהיגים שלהם שיבחרו באפיקי הידברות עימנו.

    

   כתבתי:

    

   זה מחוסר אנרגיה. זה מתוך רצון למות. המפגעת שופכת החומצה לא חשבה שהיא תצא מזה בחיים. ראה את הדיווח של יערת הדבש בבלוג שלה.

    

   תקרא גם את זה: מחקר - מחבלות מתאבדות כדי לטהר את עצמן

   החוקרת האמריקנית גילתה כי כל הנשים שביצעו עד היום פיגועים ברחבי העולם, ניסו בדרך זו לכפר על 'חטא' שעשו או נחשדו בו, או לחילופין חטא שביצע אחד מבני משפחתם.

    

   יש חוט מקשר בין כל המקרים בהם מעורבת אישה בפיגועי התאבדות: "האחת נתפסה בניאוף, ולאחרת יש אב משתף פעולה. באמצעות ביצוע פיגוע התאבדות נשכח העבר והאישה הופכת לקדושה".

    זה מלמד אותך משהו על המציאות הבלתי אנושית בה חיות הנשים הללו, השואבת מהן את כל כוחות החיות שלהן, ושולחת אותן אל מותן.

    

    

   מצדה -

   אפשר קישור למה שכתבת?...

   לא מצאתי אצלך רשומה חדשה :-(

    

   זה מה שכתבתי. זו תגובה שלי בפוסט האחרון, העתקתי אותה לכאן.

    

     24/9/08 12:07:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 17:20:00

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 17:06:08

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    

    קראתי את הטקסט של pov. ואז, אמרתי - ננסה שוב. ניסיתי להסתכל על הטקסט בזווית שונה. 

   אני לא מצליח למצוא משהו שמצדיק את הפעילות (כבר כתבתי שזה לא טרור. זו פעולה אלימה כנגד כוח צבאי).

   ההסבר היחידי שלי - שכל אמירה שאינה מכילה קיתונות של שנאה, קיא, דם כלפי הצד השני - נתפסת על ידך כתומכת בפעולה.  

   pov לא הצדיק את הפעולה. אבל למה להפריע לך עם עובדות?

    

   אז בוא ואסביר לך (אני מבין שאתה מתקשה...)

    

   POV אמר שהשלכת החומצה הבאה היא רק ענין של זמן. הוא טען שהם תוצאה של המחסומים - מכאן שהוא רואהאת הפעולה כלגיטימית ואף מתבקשת. יש לחזור ולבצע אותה פעמים נוספות .

   מדהים, מי אני, איך אתה דוחף לאנשים מילים לפה. כאילו שתיאור מצב הוא גם הצדקה שלו. אם חוקר שואה יתאר את תאי הגזים, הוא בעצם מצדיק אותם? השנאה שלך כנראה מעוורת את עיניך.

    

     24/9/08 12:01:

   צטט: מצדה 2008-09-23 19:43:42

   כתבתי על כך אתמול אצלי בבלוג, אעתיק את דברי גם לכאן.

    

   בתגובה למי שטען כי את האנרגיות שלהן, על הנשים הפלסטיניות להפנות לנסיונות להשפיע על המנהיגים שלהם שיבחרו באפיקי הידברות עימנו.

    

   כתבתי:

    

   זה מחוסר אנרגיה. זה מתוך רצון למות. המפגעת שופכת החומצה לא חשבה שהיא תצא מזה בחיים. ראה את הדיווח של יערת הדבש בבלוג שלה.

    

   תקרא גם את זה: מחקר - מחבלות מתאבדות כדי לטהר את עצמן

   החוקרת האמריקנית גילתה כי כל הנשים שביצעו עד היום פיגועים ברחבי העולם, ניסו בדרך זו לכפר על 'חטא' שעשו או נחשדו בו, או לחילופין חטא שביצע אחד מבני משפחתם.

    

   יש חוט מקשר בין כל המקרים בהם מעורבת אישה בפיגועי התאבדות: "האחת נתפסה בניאוף, ולאחרת יש אב משתף פעולה. באמצעות ביצוע פיגוע התאבדות נשכח העבר והאישה הופכת לקדושה".

    זה מלמד אותך משהו על המציאות הבלתי אנושית בה חיות הנשים הללו, השואבת מהן את כל כוחות החיות שלהן, ושולחת אותן אל מותן.

    

    

   מצדה -

   אפשר קישור למה שכתבת?...

   לא מצאתי אצלך רשומה חדשה :-(

     24/9/08 11:40:

   צטט: אלת האש 2008-09-24 11:25:05


   יערה..מה שאת עושה מבורך בעיניי.

   ואכן מגיע להם לחיות במדינה משלהם.

   ולא מגיע להם לעמוד בתורים הארוכים ולסופג השפלות.

   אבל אין סיכוי שלא יהיו מעברי ביקורת וביטחון, מהסיבה הפשוטה, את ולא אני נוכל חיות במדינה שלנו, הפיגועים יחזרו, והמון אנשים וילדים חפים מפשע ימותו.

   הסידור צריך להיות אחר. מדינה פלשטינאית מופרדת מארץ ישראל.

   ורק פלשטינים שאין להם עבר פלילי, חבלני, יוכלו לעבוד ולהתפרנס בארץ ישראל.

   מצידי שיחיו מכספים שהם מקבלים ממדינות ערב..זה באמת לא מעניין אותי איך הם יחיו, וממה.

   במילא צמרת השלטון שלהם רקובה ומושחתת {אנחנו גם בדרך....}

   נכון שהם אנשים..אבל הם פשוט לא אנשים מפותחים ואני לא סומכת עליהם {בכלליות} וכן יש יוצאים מן הכלל אצלהם, רק חבל שהם כלכך מעטים לעומת הקיצוניים ששולטים והם הרוב והקול המכריע.

   ולא ניתן להתעלם מהעובדה שאיפה שיש מוסלמים בעולם {בכל העולם} יש אלימות, טרור, בורות, יחס מחפיר לנשים, ועוד הרבה דברים שנעשים בשם הדת. דת בעייתית משו.

    

   תודה אלת האש על מכתבך. אני אתייחס לכמה נקודות מתוכו.

   המחסום הוא שמסכן אותנו. כשאדם לא יכול לנהל לשגרת חיים נורמלית - ללכת לעבודה, לבית ספר או אוניברסיטה, לבקר משפחה בחגים, בקרוב העיד אל פיטר, להגיע לבית חולים כשצריך, בתחילת ספטמבר ילדה אישה תינוק מת במחסום, אחרי שדיממה ברכב כשעה - הוא כועס. אנחנו נותנים להם סיבות, טובות, לשנוא אותנו. מי שמנהל דיאלוג מול רובה, מה נשאר לו?

   התרבות הערבית הצמיחה מתוכה פילוסופיה, מוסיקה, ספרות ושירה יוצאי דפן. זו תרבות עשירה מאוד ומרתקת. אני מתקשה לקבל את הטענה של "לא מפותחים". אני גם לא משוכנעת שהמתונים הם יוצאים מן הכלל שם. יש דם מגוון של קולות. הרוב הגדול, כמו אצלנו כך גם אצלם, מתון מאוד. זה לא מקרי שהתקשורת שלנו לא מספרת עליהם. וחבל.

    

   את זה אפשר להגיד גם על היהדות, וכנראה על רוב הדתות בעולם.

     24/9/08 11:40:

   צטט: אלת האש 2008-09-24 11:25:05


   יערה..מה שאת עושה מבורך בעיניי.

   ואכן מגיע להם לחיות במדינה משלהם.

   ולא מגיע להם לעמוד בתורים הארוכים ולסופג השפלות.

   אבל אין סיכוי שלא יהיו מעברי ביקורת וביטחון, מהסיבה הפשוטה, את ולא אני נוכל חיות במדינה שלנו, הפיגועים יחזרו, והמון אנשים וילדים חפים מפשע ימותו.

   הסידור צריך להיות אחר. מדינה פלשטינאית מופרדת מארץ ישראל.

   ורק פלשטינים שאין להם עבר פלילי, חבלני, יוכלו לעבוד ולהתפרנס בארץ ישראל.

   מצידי שיחיו מכספים שהם מקבלים ממדינות ערב..זה באמת לא מעניין אותי איך הם יחיו, וממה.

   במילא צמרת השלטון שלהם רקובה ומושחתת {אנחנו גם בדרך....}

   נכון שהם אנשים..אבל הם פשוט לא אנשים מפותחים ואני לא סומכת עליהם {בכלליות} וכן יש יוצאים מן הכלל אצלהם, רק חבל שהם כלכך מעטים לעומת הקיצוניים ששולטים והם הרוב והקול המכריע.

   ולא ניתן להתעלם מהעובדה שאיפה שיש מוסלמים בעולם {בכל העולם} יש אלימות, טרור, בורות, יחס מחפיר לנשים, ועוד הרבה דברים שנעשים בשם הדת. דת בעייתית משו.

    

   תודה אלת האש על מכתבך. אני אתייחס לכמה נקודות מתוכו.

   אני חושבת שאת טועה. המחסום הוא שמסכן אותנו. כשאדם לא יכול לנהל לשגרת חיים נורמלית - ללכת לעבודה, לבית ספר או אוניברסיטה, לבקר משפחה בחגים, בקרוב העיד אל פיטר, להגיע לבית חולים כשצריך, בתחילת ספטמבר ילדה אישה תינוק מת במחסום, אחרי שדיממה ברכב כשעה - הוא כועס. אנחנו נותנים להם סיבות, טובות, לשנוא אותנו. מי שמנהל דיאלוג מול רובה, מה נשאר לו?

   התרבות הערבית הצמיחה מתוכה פילוסופיה, מוסיקה, ספרות ושירה יוצאי דפן. זו תרבות עשירה מאוד ומרתקת. אני מתקשה לקבל את הטענה של "לא מפותחים". אני גם לא משוכנעת שהמתונים הם יוצאים מן הכלל שם. יש דם מגוון של קולות. הרוב הגדול, כמו אצלנו כך גם אצלם, מתון מאוד. זה לא מקרי שהתקשורת שלנו לא מספרת עליהם. וחבל.

    

   את זה אפשר להגיד גם על היהדות, וכנראה על רוב הדתות בעולם.

     24/9/08 11:39:

   צטט: אלת האש 2008-09-24 11:25:05


   יערה..מה שאת עושה מבורך בעיניי.

   ואכן מגיע להם לחיות במדינה משלהם.

   ולא מגיע להם לעמוד בתורים הארוכים ולסופג השפלות.

   אבל אין סיכוי שלא יהיו מעברי ביקורת וביטחון, מהסיבה הפשוטה, את ולא אני נוכל חיות במדינה שלנו, הפיגועים יחזרו, והמון אנשים וילדים חפים מפשע ימותו.

   הסידור צריך להיות אחר. מדינה פלשטינאית מופרדת מארץ ישראל.

   ורק פלשטינים שאין להם עבר פלילי, חבלני, יוכלו לעבוד ולהתפרנס בארץ ישראל.

   מצידי שיחיו מכספים שהם מקבלים ממדינות ערב..זה באמת לא מעניין אותי איך הם יחיו, וממה.

   במילא צמרת השלטון שלהם רקובה ומושחתת {אנחנו גם בדרך....}

   נכון שהם אנשים..אבל הם פשוט לא אנשים מפותחים ואני לא סומכת עליהם {בכלליות} וכן יש יוצאים מן הכלל אצלהם, רק חבל שהם כלכך מעטים לעומת הקיצוניים ששולטים והם הרוב והקול המכריע.

   ולא ניתן להתעלם מהעובדה שאיפה שיש מוסלמים בעולם {בכל העולם} יש אלימות, טרור, בורות, יחס מחפיר לנשים, ועוד הרבה דברים שנעשים בשם הדת. דת בעייתית משו.

    

   תודה אלת האש על מכתבך. אני אתייחס לכמה נקודות מתוכו.

   אני חושבת שאת טועה. המחסום הוא שמסכן אותנו. כשאדם לא יכול לנהל לשגרת חיים נורמלית - ללכת לעבודה, לבית ספר או אוניברסיטה, לבקר משפחה בחגים, בקרוב העיד אל פיטר, להגיע לבית חולים כשצריך, בתחילת ספטמבר ילדה אישה תינוק מת במחסום, אחרי שדיממה ברכב כשעה - הוא כועס. אנחנו נותנים להם סיבות, טובות, לשנוא אותנו. מי שמנהל דיאלוג מול רובה, מה נשאר לו?

   התרבות הערבית הצמיחה מתוכה פילוסופיה, מוסיקה, ספרות ושירה יוצאי דפן. זו תרבות עשירה מאוד ומרתקת. אני מתקשה לקבל את הטענה של "לא מפותחים". אני גם לא משוכנעת שהמתונים הם יוצאים מן הכלל שם. יש דם מגוון של קולות. הרוב הגדול, כמו אצלנו כך גם אצלם, מתון מאוד. זה לא מקרי שהתקשורת שלנו לא מספרת עליהם. וחבל.

   את זה אפשר להגיד גם היהדות, וכנראה על רוב הדתות בעולם.

     24/9/08 11:28:

   צטט: נטשה 1977 2008-09-24 11:24:04


   חיכיתי לפוסט הזה מאוד, רק עכשיו ראיתי אותו.

   היה מבאס לעשות סיור ראשון ביום של הארוע הזה, כי סיימתי אותו עם מטען כבד אבל לא היה לי עם מי לדבר כאן בסביבה כי כולם היו (ועודם) חמים רצח על הפלסטינית שעיוורה את החייל. בכל נסיון שלי לדבר על הצד השני נתקלתי בשנאה שאי אפשר לתאר בכלל. האמת שמצאתי למי לספר, יש לי כאן בעבודה תושבת קדומים ומאוד התרגשתי לספר לה שהייתי מטר מהבית שלה אתמול ;-)

    

    

   אוף יערה מה שאמרת בבוקר לפני שיצאתי היה כ"כ מדויק. כשכבר יודעים שזה שם ורואים בעיניים, כבר אי אפשר לחזור לאדישות של יום קודם...

    

   המחסומים שלי היו שקטים לגמרי, אבל אפילו בדינמיקה הפשוטה של הנפנוף ביד שקורא לרכב להתקדם היתה השפלה שלא יכולתי לשאת. לחשוב על מישהו יקר לי (אבא) שצריך להגיע לעבודה ופשוט עומד שם ברכב וממתין שהחיילים יסיימו את השיחה ביניהם כדי לסמן לו להתקדם, לשאול אותו לאן הוא נוסע ולתת לו להמשיך... לא מאחלת לאף אחד להתמודד עם דינאמיקה כזאת. לאף אחד. שלא נדבר על מי שמעז להתקדם כי חשב שנפנפו לו איזה צרחות הוא חוטף וכמה הוא צריך להתנצל ולהשפיל את עצמו עד עפר כדי שהחייל יירגע ויבין שמדובר בטעות.

    

   מכל מחסום כמעט ניסו להעיף אותנו, בענבתה רוני שלפה איזשהו מסמך שאומר שכל עוד אנחנו לא מפריעות מותר לנו לעמוד שם, אבל הניסוח היה גרוע ומאוד לא חד משמעי. שמחתי לקרוא את ההגדרה שלך לזירת עימות, רק שהייתי ממש שמחה לקבל איזושהי אסמכתה מגורם צבאי שמנחה את החיילים לנהוג כחוק.

    

    

    

   הבנת, נטאשה קטנתי.

    

   הכי בעולם אני פוחדת מהאסמכתה מהגורם הצבאי שתנחה את החיילים לנהוג כחוק. כי אז יהיה עלי להסביר שהנהלים אינם חוקיים. המחסום איננו חוקי, על פי המשפט הבינלאומי, ולכן נהלים שמסדירים אותו אינם יכולים להיות חוקיים.

    

     24/9/08 11:25:


   יערה..מה שאת עושה מבורך בעיניי.

   ואכן מגיע להם לחיות במדינה משלהם.

   ולא מגיע להם לעמוד בתורים הארוכים ולסופג השפלות.

   אבל אין סיכוי שלא יהיו מעברי ביקורת וביטחון, מהסיבה הפשוטה, את ולא אני נוכל חיות במדינה שלנו, הפיגועים יחזרו, והמון אנשים וילדים חפים מפשע ימותו.

   הסידור צריך להיות אחר. מדינה פלשטינאית מופרדת מארץ ישראל.

   ורק פלשטינים שאין להם עבר פלילי, חבלני, יוכלו לעבוד ולהתפרנס בארץ ישראל.

   מצידי שיחיו מכספים שהם מקבלים ממדינות ערב..זה באמת לא מעניין אותי איך הם יחיו, וממה.

   במילא צמרת השלטון שלהם רקובה ומושחתת {אנחנו גם בדרך....}

   נכון שהם אנשים..אבל הם פשוט לא אנשים מפותחים ואני לא סומכת עליהם {בכלליות} וכן יש יוצאים מן הכלל אצלהם, רק חבל שהם כלכך מעטים לעומת הקיצוניים ששולטים והם הרוב והקול המכריע.

   ולא ניתן להתעלם מהעובדה שאיפה שיש מוסלמים בעולם {בכל העולם} יש אלימות, טרור, בורות, יחס מחפיר לנשים, ועוד הרבה דברים שנעשים בשם הדת. דת בעייתית משו.

    

     24/9/08 11:24:


   חיכיתי לפוסט הזה מאוד, רק עכשיו ראיתי אותו.

   היה מבאס לעשות סיור ראשון ביום של הארוע הזה, כי סיימתי אותו עם מטען כבד אבל לא היה לי עם מי לדבר כאן בסביבה כי כולם היו (ועודם) חמים רצח על הפלסטינית שעיוורה את החייל. בכל נסיון שלי לדבר על הצד השני נתקלתי בשנאה שאי אפשר לתאר בכלל. האמת שמצאתי למי לספר, יש לי כאן בעבודה תושבת קדומים ומאוד התרגשתי לספר לה שהייתי מטר מהבית שלה אתמול ;-)

    

    

   אוף יערה מה שאמרת בבוקר לפני שיצאתי היה כ"כ מדויק. כשכבר יודעים שזה שם ורואים בעיניים, כבר אי אפשר לחזור לאדישות של יום קודם...

    

   המחסומים שלי היו שקטים לגמרי, אבל אפילו בדינמיקה הפשוטה של הנפנוף ביד שקורא לרכב להתקדם היתה השפלה שלא יכולתי לשאת. לחשוב על מישהו יקר לי (אבא) שצריך להגיע לעבודה ופשוט עומד שם ברכב וממתין שהחיילים יסיימו את השיחה ביניהם כדי לסמן לו להתקדם, לשאול אותו לאן הוא נוסע ולתת לו להמשיך... לא מאחלת לאף אחד להתמודד עם דינאמיקה כזאת. לאף אחד. שלא נדבר על מי שמעז להתקדם כי חשב שנפנפו לו איזה צרחות הוא חוטף וכמה הוא צריך להתנצל ולהשפיל את עצמו עד עפר כדי שהחייל יירגע ויבין שמדובר בטעות.

    

   מכל מחסום כמעט ניסו להעיף אותנו, בענבתה רוני שלפה איזשהו מסמך שאומר שכל עוד אנחנו לא מפריעות מותר לנו לעמוד שם, אבל הניסוח היה גרוע ומאוד לא חד משמעי. שמחתי לקרוא את ההגדרה שלך לזירת עימות, רק שהייתי ממש שמחה לקבל איזושהי אסמכתה מגורם צבאי שמנחה את החיילים לנהוג כחוק.

    

    

    

   צטט: מי אני ? 2008-09-24 08:20:55

   לילד הכפאות הטמבל ולבחור (??) שמכנה עצמו POV :

    

   אין לי כוח לויכוחים המיותרים איתכם - אתם פשוט 2 ילדים עקשנים שלא מסוגלים בכלל להבין את המציאות שאנו חיים בה. כפי שכתבתי - לדעתי חסרה לכם המסגרת החברתית (ככל הנראה מאז שהייתם קטנים לא הצלחתם להשתלב בחברה) ולכן אימצתם גישות קיצוניות סביבם אתם מתאחדים ומרגישים כחלק מקבוצה (ובטח שלפי דעתכם - קבוצה מיוחדת).

   אני באמת חושב שלאור התגובות שלכם לפוסט איבדתי כל רצון לנסות ולהתדיין עימכם, אתם מתווכחים רק לשם הוויכוח.

   כפי שציינתי, הקללות והעלבון שלך הגיעו מוקדם מהרגיל, וכך גם הפרישה שלך מהדיון.

   תודה שוב על התרומה שלך לפוסט הלא כתוב (עדיין) - אנטומיה של דיון עם חסר יכולת.

    

   אני שמח שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה מגנים את דעותיכם ומוקיעים אתכם מתוכם. וכך גם אני. 

   לכבוד הוא לי לא להיות חלק מהעדר שאתה משתייך אליו.

    

   אין משהו שיכול להרגיז יותר מטפשות -

   מסכים לחלוטין.

    

   ולצערי דעותיכם מלמדות כי היא מצויה בשפע רב בינכם.

   איפה? אתה מוזמן להוכיח. תנסה - תעתיק משפט טפשי שכתבתי (או pov) תדביק אותו בתגובה, ומתחת לו, תנמק מדוע אתה חושב שהמשפט מציין טפשות. אשמח להתדיין איתך בנושא.

    

   אני מקווה שיום יבוא (אולי כשיהיו לכם ילדים שישרתו בצבא ואולי יישתפו אתכם בחלק מהחוויות שעוברות עליהם ויסבירו לכם את המציאות כפי שהיא) ותתעוררו.

   אני מקווה מאוד שבתי לא תתגייס לצבא. זו תהיה בחירה שלה כמובן.

    

    


    

    

   אם תרצה לדון, אני פה. 

    

   צטט:רנון 

    איך אפשר להפריך מסר בדיוק???? 

    כדי להפריך מסר, דבר ראשון, יש להפסיק להשתמש בכל כך הרבה סימני שאלה וקריאה. זה מטריד ובאתיקה של כתיבה אינטרנטית, זה מתפרש כצעקה. 

   דבר שני - הדרך להתייחס לכל מסר, היא בצורה שיטתית של דיון. של העלאת נקודות למחשבה, קביעת הנחות ותאוריה, נסיון לבחון את אותה תאוריה לאור המציאות בעזרת עובדות, מחקרים וסטטיסטיקה.

   לדוגמא - אם מישהו כותב משפט בסגנון - "מחסום חווארה לא מונע פיגועים, הוא יוצר אותם ומלבה את השנאה" - וברצונך להתנגד למשפט הזה, יש להביא טיעונים עניניים שמתנגדים לכך ומגובים בעובדות ולא רק בתחושות בטן. אני משתדל לא לחשוב עם הבטן, חשיבה עם המעיים מפריעה לתהליך העיכול.

    

   את המסר שלך תפנה כלפי שני הצדדים.

   אכן, שיתוף פעולה עם הצד השני הוא חשוב. אבל מכיוון שכרגע אני שייך למחנה הישראלי ואני מאמין בתוקף במיקוד פנימה ולקיחת אחריות על מעשינו, כח ההשפעה שלי יותר חזק, כאן.

   אם אתה בוחר להשפיע על המציאות בה אתה חי, שוב, אנא ממך השפע על שני הצדדים ואל תאשים רק צד אחד. איך אתה חי עם תחושת האשמה שצריכה ללות אותך זאת בעיה שלך בלבד.

   אחריות מוסרית היא אחריות שאני לוקח על התוצאות הצפויות של המעשים שלי. לפי גישה זו - אנחנו אחראים לסכסוך. אנחנו מתחזקים את הכיבוש וכשנתחיל לחשוב על מעשינו מבחינה מוסרית - הסכסוך ייפסק.

   תחושות האשמה והבושה שמלוות אותי בהקשר לכיבוש, הובילו אותי לאקטיביזם. אתה מוזמן להיכנס לבלוג שלי ולקרוא את הפוסט - המדריך לאקטיביסט המתחיל

   ב"ש? דימונה? לא עלתה בידך ההלצה. תהיה קצת רציני.

   אני רציני. נולדתי בסורוקה וגדלתי בדימונה. הצעת לי לחזור למקום שממנו באתי. איפה ההלצה? 

    

   הביקורת שלך מופנית כלפי כל הישראלים. כנראה שחוץ ממך כי נראה שאתה יושב ורוחץ ב"נקיון כפיך". לא הבנתי את טענותיך על ביקורת לממשלה.

   שוב, לא הבנתי כיצד הגעת למסקנה שאני רוחץ בנקיון כפיי. אני לא.

   לגבי הטענות שלי על ביקורת לממשלה - אתה הצעת לי לקום, לעזוב, ללכת, להיעלם, מהסיבה הפשוטה שיש לי ביקורת על ההתנהלות שלנו כחברה, כמדינה. אני פשוט ציינתי שההצעה שלך עבורי לעזוב נגועה בצביעות מכיוון שאני מניח שגם אתה מבקר את המדינה בנושאים שונים.

    

   הפשעים שלך הם הרבה יותר ממש שציינת כי כמעט כל ישוב בארץ הזאת קם על חורבות (לא ליד כמו קרני שומרון) של כפר ערבי. שלא לדבר על בתים שהיו ערביים במקור וכיום חיים בהם לא ממש ערבים. אל תיתמם.

   כפי שכבר אמרתי - אני לוקח אחריות על המעשים שלי. כיום, הדרך לפצות על הנכבא היא כלכלית.

    

   1. טמפיתי? דבר איתי עברית. 

   אתה קראת לי טמטיף. 

   2. שוב - לא מצחיק. וגם לא ענייני.

   אז מה זה צדיק פרוה? 

     24/9/08 09:18:

   צטט: מי אני ? 2008-09-24 08:20:55

   לילד הכפאות הטמבל ולבחור (??) שמכנה עצמו POV :

    

   אין לי כוח לויכוחים המיותרים איתכם - אתם פשוט 2 ילדים עקשנים שלא מסוגלים בכלל להבין את המציאות שאנו חיים בה. כפי שכתבתי - לדעתי חסרה לכם המסגרת החברתית (ככל הנראה מאז שהייתם קטנים לא הצלחתם להשתלב בחברה) ולכן אימצתם גישות קיצוניות סביבם אתם מתאחדים ומרגישים כחלק מקבוצה (ובטח שלפי דעתכם - קבוצה מיוחדת).

   אני באמת חושב שלאור התגובות שלכם לפוסט איבדתי כל רצון לנסות ולהתדיין עימכם, אתם מתווכחים רק לשם הוויכוח.

   אני שמח שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה מגנים את דעותיכם ומוקיעים אתכם מתוכם. וכך גם אני. 

   אין משהו שיכול להרגיז יותר מטפשות - ולצערי דעותיכם מלמדות כי היא מצויה בשפע רב בינכם.

   אני מקווה שיום יבוא (אולי כשיהיו לכם ילדים שישרתו בצבא ואולי יישתפו אתכם בחלק מהחוויות שעוברות עליהם ויסבירו לכם את המציאות כפי שהיא) ותתעוררו.

    

    

    

    שמע, אולי אתה צודק, אבל אתה פשוט צריך קורס בהנבנת הנקרא. 

    

   כתבת

    

   "אז בוא ואסביר לך (אני מבין שאתה מתקשה...)

   POV אמר שהשלכת החומצה הבאה היא רק ענין של זמן. הוא טען שהם תוצאה של המחסומים - מכאן שהוא רואהאת הפעולה כלגיטימית ואף מתבקשת. יש לחזור ולבצע אותה פעמים נוספות ."

    

    אולי אם אני אסביר לך מתחום אחר תבין. כשמכוניות נוסעות ב-80 קמ"ש בתוך עיר, התוצאה היא שבני אדם נדרסים. 

    

   אין שום דבר במה שPOV כתב שמצדיק או אומר שהפעולה לגיטמית, כשם שאני לא חושב שזה שבני אדם נדרסים בעיר זה דבר לגיטימי. כל מה שיש כאן קשור אליך בלבד. אתה מכניס את הדעות שלך לגבי איך אתה מצפה מאנשים כמו POV לחשוב ולדבר, ואז קורא את מה שהוא אומר בצורה לא נכונה. 

    

   אף אחד לא מכריח אותך לכתוב כאן. 

   דרך ארץ קדמה לתורה. 

    

    

     24/9/08 08:20:

   לילד הכפאות הטמבל ולבחור (??) שמכנה עצמו POV :

    

   אין לי כוח לויכוחים המיותרים איתכם - אתם פשוט 2 ילדים עקשנים שלא מסוגלים בכלל להבין את המציאות שאנו חיים בה. כפי שכתבתי - לדעתי חסרה לכם המסגרת החברתית (ככל הנראה מאז שהייתם קטנים לא הצלחתם להשתלב בחברה) ולכן אימצתם גישות קיצוניות סביבם אתם מתאחדים ומרגישים כחלק מקבוצה (ובטח שלפי דעתכם - קבוצה מיוחדת).

   אני באמת חושב שלאור התגובות שלכם לפוסט איבדתי כל רצון לנסות ולהתדיין עימכם, אתם מתווכחים רק לשם הוויכוח.

   אני שמח שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה מגנים את דעותיכם ומוקיעים אתכם מתוכם. וכך גם אני. 

   אין משהו שיכול להרגיז יותר מטפשות - ולצערי דעותיכם מלמדות כי היא מצויה בשפע רב בינכם.

   אני מקווה שיום יבוא (אולי כשיהיו לכם ילדים שישרתו בצבא ואולי יישתפו אתכם בחלק מהחוויות שעוברות עליהם ויסבירו לכם את המציאות כפי שהיא) ותתעוררו.

    

    

     24/9/08 02:27:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 20:30:03

   צטט: רנון 2008-09-23 18:37:30

   מסר יכול להיות עקבי ושגוי.

   אתה מוזמן לשים קץ לפשעיך ולחזור למקום ממנו באת - שם בודאי יש לך זכות לחיות.

   אל תהיה צדיק בפרוה. אם לא טוב לך עם דרך החיים שלך כאן אתה יכול לקום וללכת. כי אתה ישראלי וכל ה"פשעים" שהזכרת הן באחריותך.

   יושב וטמטיף כמה כולם טועים ומוציא את עצמך מהכלל? נשמע לך הגיוני?

    

   אני מסכים איתך - מסר יכול להיות עקבי ושגוי. אני מזמין אותך להפריך את המסר שלי. 

   המסר הוא כזה - "אל תעשה לאחר מה שאינך רוצה שייעשה לך". לא אני המצאתי.

   אם נפסיק לעשות להם מה שאנו לא רוצים שייעשה לנו, חומצה תישפך הרבה פחות.

   לגבי ההצעה שלך לקום ולעזוב - תודה, אבל כרגע אני מעדיף להשפיע על המציאות בה אני חי.

   יש עוד אפשרויות חוץ מלאכול את החרא בשקט או לעזוב.

   לגבי המקום שממנו באתי - נולדתי בבאר-שבע ומיד נחטפתי לילדות בדימונה. לא נראה לי שהמצב ישתנה אם אחזור לדימונה.

    

   זה נשמע לי הגיוני לבקר את מדיניות הממשלה וגם חלקים גדולים באוכלוסייה. למה זה לא הגיוני בעיניך?

   האם אין ביקורת בחייך? אתה מרוצה מכמות המיסים שאתה משלם? אתה מרוצה מדרך טיפול המשטרה בפשיעה? בטיחות בדרכים? יוקר מחיה? נדל"ן? עמלות הבנקים?

   אם לאחת מהשאלות ענית ב-"לא, אינני מרוצה", אתה אשם בצביעות. אתה מוזמן לקום ולעזוב את המדינה למקום יותר טוב.

   חלק מהפשעים הם אכן באחריותי, אני משלם מיסים שמנוצלים בצורה מחפירה. אבל לשמחתי אינני מנוצל בשירות מילואים ואינני חלק מצה"ל. אני אשמח להודות בעוד פשעים, אם תצביע עליהם. אל תנפנף בידיים, זה סתם עושה אוויר. 

    

   שני דברים לסיום:

   1. האשימו אותי בהרבה דברים, חלקם נכונים - אבל אני מעולם לא טמטיפתי. 

   2. הייתה תקופה בה ניסיתי להיות צדיק בפרוה. אבל הפרוה מאוד חמה בקיץ, וזה לא אופנתי כל כך ללכת עם פרוה. מדי פעם צועקים אליי ומרססים באדום את הפרוה. היום אני מעדיף להיות צדיק בג'ינס וטי-שירט. רוב הזמן צדיק יחף.  

    

   איך אפשר להפריך מסר בדיוק????

   את המסר שלך תפנה כלפי שני הצדדים.

   אם אתה בוחר להשפיע על המציאות בה אתה חי, שוב, אנא ממך השפע על שני הצדדים ואל תאשים רק צד אחד. איך אתה חי עם תחושת האשמה שצריכה ללות אותך זאת בעיה שלך בלבד.

   ב"ש? דימונה? לא עלתה בידך ההלצה. תהיה קצת רציני.

    

   הביקורת שלך מופנית כלפי כל הישראלים. כנראה שחוץ ממך כי נראה שאתה יושב ורוחץ ב"נקיון כפיך". לא הבנתי את טענותיך על ביקורת לממשלה.

   הפשעים שלך הם הרבה יותר ממש שציינת כי כמעט כל ישוב בארץ הזאת קם על חורבות (לא ליד כמו קרני שומרון) של כפר ערבי. שלא לדבר על בתים שהיו ערביים במקור וכיום חיים בהם לא ממש ערבים. אל תיתמם.

   1. טמפיתי? דבר איתי עברית.

   2. שוב - לא מצחיק. וגם לא ענייני.

     23/9/08 20:33:

   צטט: שרוט ביותר 2008-09-23 19:41:25


   אתה בטוח בכלל שהיה מחסום בין הרצליה לרעננה?

   לדעתי, ברגע שהפלשתינים יהיו בשטח לא יהיו בכלל ערים יהודיות כולם ללא יוצא מן הכלל ישחטו.

   דרך אגב, כולל נשות המחסומים.

    

    

    

    

    

   יאללה, תפסיקו לייבא את סיוטי הפוגרום האלה. "כולם ללא יוצא מן הכלל יישחטו". לפני המאה העשרים יהודים חיו מאות שנים בפלסטין תחת שלטון אסלאמי וקומץ יהודים עדיין חיים היום בסוריה מצרים לבנון וירחם השם אפילו באיראן. לא שאין שם אנטישמיות או אפליה וגרוע מכך. ברור שיש. אבל להבדיל מאירופה הנאורה לא היה נסיון השמדה שיטתי. אז תפסיק לערבב שמחה בשמחה. יש את האנטשימיות האירופית, ויש את הסכסוך הישראלי ערבי, אל תסיקו מהאחד על השני.

    

   צטט: רנון 2008-09-23 18:37:30

   מסר יכול להיות עקבי ושגוי.

   אתה מוזמן לשים קץ לפשעיך ולחזור למקום ממנו באת - שם בודאי יש לך זכות לחיות.

   אל תהיה צדיק בפרוה. אם לא טוב לך עם דרך החיים שלך כאן אתה יכול לקום וללכת. כי אתה ישראלי וכל ה"פשעים" שהזכרת הן באחריותך.

   יושב וטמטיף כמה כולם טועים ומוציא את עצמך מהכלל? נשמע לך הגיוני?

    

   אני מסכים איתך - מסר יכול להיות עקבי ושגוי. אני מזמין אותך להפריך את המסר שלי. 

   המסר הוא כזה - "אל תעשה לאחר מה שאינך רוצה שייעשה לך". לא אני המצאתי.

   אם נפסיק לעשות להם מה שאנו לא רוצים שייעשה לנו, חומצה תישפך הרבה פחות.

   לגבי ההצעה שלך לקום ולעזוב - תודה, אבל כרגע אני מעדיף להשפיע על המציאות בה אני חי.

   יש עוד אפשרויות חוץ מלאכול את החרא בשקט או לעזוב.

   לגבי המקום שממנו באתי - נולדתי בבאר-שבע ומיד נחטפתי לילדות בדימונה. לא נראה לי שהמצב ישתנה אם אחזור לדימונה.

    

   זה נשמע לי הגיוני לבקר את מדיניות הממשלה וגם חלקים גדולים באוכלוסייה. למה זה לא הגיוני בעיניך?

   האם אין ביקורת בחייך? אתה מרוצה מכמות המיסים שאתה משלם? אתה מרוצה מדרך טיפול המשטרה בפשיעה? בטיחות בדרכים? יוקר מחיה? נדל"ן? עמלות הבנקים?

   אם לאחת מהשאלות ענית ב-"לא, אינני מרוצה", אתה אשם בצביעות. אתה מוזמן לקום ולעזוב את המדינה למקום יותר טוב.

   חלק מהפשעים הם אכן באחריותי, אני משלם מיסים שמנוצלים בצורה מחפירה. אבל לשמחתי אינני מנוצל בשירות מילואים ואינני חלק מצה"ל. אני אשמח להודות בעוד פשעים, אם תצביע עליהם. אל תנפנף בידיים, זה סתם עושה אוויר. 

    

   שני דברים לסיום:

   1. האשימו אותי בהרבה דברים, חלקם נכונים - אבל אני מעולם לא טמטיפתי. 

   2. הייתה תקופה בה ניסיתי להיות צדיק בפרוה. אבל הפרוה מאוד חמה בקיץ, וזה לא אופנתי כל כך ללכת עם פרוה. מדי פעם צועקים אליי ומרססים באדום את הפרוה. היום אני מעדיף להיות צדיק בג'ינס וטי-שירט. רוב הזמן צדיק יחף.  

    

     23/9/08 19:43:

   צטט: poes 2008-09-23 17:38:35

   זה מעניין שאף אחד מהמגיבות והמגיבים פה לא כתב על זה שהבחורה תקפה את החייל כדרך להחלץ ממצוקה אישית שלה בבית. או לפחות זה מה שהיא אמרה, שמתעללים פה בבית והיא רוצה למות. זה לא המקרה הראשון שבחורות פלסטיניות תוקפות חיילים כדרך להחלץ ממצוקה. ויותר מכך. רוב הפיגועים שאנחנו רואים לאחרונה הם מקרים של אנשים בודדים ולא של התארגנות של ארגון -ראו מה שקורה בירושלים. אנשים שנמצאים במצוקה אישית יותר סביר שילכו לעשות מעשים כאלה, שהם בעצם מסתכנים בהתאבדות.

    

   אני כותב את זה לא כי זה מאשש או סותר איזה תזה כוללת לגבי הכיבוש או הסכסוך, אלא בדיוק משום שהדברים האלה נדחקים הצדה. אנחנו הרבה פעמים לא רואים את הצד השני - ולא משנה אם אנחנו ימנים או שמאלנים, יש לנו איזה סיפור בראש על כיבוש ודיכוי או טרור ושנאה חסרת פשרות ואנחנו לא נותנים לפרטים לבלבל אותנו. בלי שנראה את האנשים ממול כאנשים (ושוב, לא משנה מה דעתנו), לא נוכל להבין מה הולך פה.

    

   כתבתי על כך אתמול אצלי בבלוג, אעתיק את דברי גם לכאן.

    

   בתגובה למי שטען כי את האנרגיות שלהן, על הנשים הפלסטיניות להפנות לנסיונות להשפיע על המנהיגים שלהם שיבחרו באפיקי הידברות עימנו.

    

   כתבתי:

    

   זה מחוסר אנרגיה. זה מתוך רצון למות. המפגעת שופכת החומצה לא חשבה שהיא תצא מזה בחיים. ראה את הדיווח של יערת הדבש בבלוג שלה.

    

   תקרא גם את זה: מחקר - מחבלות מתאבדות כדי לטהר את עצמן

   החוקרת האמריקנית גילתה כי כל הנשים שביצעו עד היום פיגועים ברחבי העולם, ניסו בדרך זו לכפר על 'חטא' שעשו או נחשדו בו, או לחילופין חטא שביצע אחד מבני משפחתם.

    

   יש חוט מקשר בין כל המקרים בהם מעורבת אישה בפיגועי התאבדות: "האחת נתפסה בניאוף, ולאחרת יש אב משתף פעולה. באמצעות ביצוע פיגוע התאבדות נשכח העבר והאישה הופכת לקדושה".

    זה מלמד אותך משהו על המציאות הבלתי אנושית בה חיות הנשים הללו, השואבת מהן את כל כוחות החיות שלהן, ושולחת אותן אל מותן.

     23/9/08 19:41:

   צטט: pov 2008-09-23 16:27:56

   בואו נעשה תרגיל בדמיון מודרך:

   קבוצת פלסטינים מחליטה להקים כפר בין הרצליה לרעננה.

   בעל האדמות היהודי מבצע פיגוע שהורג צעיר פלסטיני המתגורר שם. כתוצאה מכך מקימים הפלסטינים  מחסומים ביציאות מ 2 הערים היהודיות. המעבר פתוח מ 6 בבוקר עד 7 בערב ובימי חג אפילו עד חצות.

   לו אתם תושבי הרצליה/רעננה מה הייתם עושים?

   א. מבינים את צרכי הביטחון הפלסטינים

   ב. רוצים לשפוך חומצה על חייל פלסטיני במחסום

   ג. שופכים חומצה על החייל הפלסטיני במחסום

    

   בין משתפי הפעולה יוגרלו הקלות בסגר.

   אתה בטוח בכלל שהיה מחסום בין הרצליה לרעננה?

   לדעתי, ברגע שהפלשתינים יהיו בשטח לא יהיו בכלל ערים יהודיות כולם ללא יוצא מן הכלל ישחטו.

   דרך אגב, כולל נשות המחסומים.

    

    

    

    

     23/9/08 19:09:

   צטט: noa_p 2008-09-23 18:35:12

   צטט: יערת דבש 2008-09-23 12:02:21

   חברותי מספרות: עוכב צעיר פלסטינאי מעט אחרי 14:00. מסתבר ששעה קודם היתה תקרית: מפקד המחסום לא איפשר משום מה לאדם מבוגר- עיוור- לעבור בתור ההומניטארי. צעיר פלשתיני התערב לטובת האיש ואז נדחף והוכה ע"י מפקד המחסום. מצאנו אותו במכלאה, אזוק, סימני פגיעה בפנים וסימנים אדומים מעל המותן. (אני לא אוהבת לפרסם כאן עדויות שאינן שלי. כל מה שפירסמתי כאן עד כה, ראיתי בעיני. השורות האלו הן יוצא דפן חד פעמי).

    

    איזו משמרת היתה לכן, שישו ושימחו בשמחת חג ממש.

   אבל איך היתה אתמול משמרת אחה"צ? חשבתי שהיא בוטלה

   ואני כרגיל מלוה אותך ממקום מושבי במחוזות ה-office הצחיחים

   המשמרת של בית איבא ויתרה על המחסומים הקטנים והתמקדה בגדולים בית איבא וחווארה. כל זה בגלל בעיות בריאותיות - זמניות, כמה טוב - בגללן בוטלה חד פעמית משמרת אחר הצהריים. בשבוע הבא הכל כרגיל.

    

     23/9/08 18:37:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 16:37:04

   צטט:רנון 

   אני בטח שלא אמור לאכול פרי מעלליו של אף פלסטינאי

   אם אתה כלכך הומני אל תעשה מהם אינפנטילים שלא אחראיים למעשיהם. יש להם עם ומנהיגים וידידים וזה בדיוק איך שהם דואגים להם.

   המסר שלי, ואני די עקבי בו - אתה מוזמן לבדוק - הוא שאנחנו אוכלים את פירות מעללינו.

   אנחנו אמורים להיות אחראים מוסרית לתוצאות הידועות של המעשים שלנו.

   מכיוון שבתקשורת הישראלית, הסכסוך מוצג בצורה מעוותת, חד-צדדית, האלימות שלהם נתפסת כקפריזית, מונעת ממניעים דתיים, לא הגיונית, סתם שנאה - ואנחנו נשארים בתחושה של קורבנות תמימים, שבמקרה שכנים אלימים עברו לגור לידם.

   אני לא עושה מהם אינפנטילים. אני חושב שהתמימות הישראלית כבר שנים בחזקת פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות וזוועה כללית אחת גדולה. אלו המעשים שלנו שמתפוצצים לנו בפרצוף. 

    

   עם ישראל שב לארצו.

   היחידה.

   כשבאנו, הארץ לא הייתה ריקה. ניסינו לנקות אותה, ביצענו פשעים, גירשנו, הפחדנו, רצחנו. עבד חלקית. אנחנו עדיין מנסים לסלק אותם מפה. אלו המעשים שלנו. 

   מסר יכול להיות עקבי ושגוי.

   אתה מוזמן לשים קץ לפשעיך ולחזור למקום ממנו באת - שם בודאי יש לך זכות לחיות.

   אל תהיה צדיק בפרוה. אם לא טוב לך עם דרך החיים שלך כאן אתה יכול לקום וללכת. כי אתה ישראלי וכל ה"פשעים" שהזכרת הן באחריותך.

   יושב וטמטיף כמה כולם טועים ומוציא את עצמך מהכלל? נשמע לך הגיוני?

    

     23/9/08 18:35:

   צטט: יערת דבש 2008-09-23 12:02:21

   חברותי מספרות: עוכב צעיר פלסטינאי מעט אחרי 14:00. מסתבר ששעה קודם היתה תקרית: מפקד המחסום לא איפשר משום מה לאדם מבוגר- עיוור- לעבור בתור ההומניטארי. צעיר פלשתיני התערב לטובת האיש ואז נדחף והוכה ע"י מפקד המחסום. מצאנו אותו במכלאה, אזוק, סימני פגיעה בפנים וסימנים אדומים מעל המותן. (אני לא אוהבת לפרסם כאן עדויות שאינן שלי. כל מה שפירסמתי כאן עד כה, ראיתי בעיני. השורות האלו הן יוצא דפן חד פעמי).

    

    איזו משמרת היתה לכן, שישו ושימחו בשמחת חג ממש.

   אבל איך היתה אתמול משמרת אחה"צ? חשבתי שהיא בוטלה

   ואני כרגיל מלוה אותך ממקום מושבי במחוזות ה-office הצחיחים

     23/9/08 18:30:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 17:20:00

    

   POV אמר שהשלכת החומצה הבאה היא רק ענין של זמן. הוא טען שהם תוצאה של המחסומים - מכאן שהוא רואהאת הפעולה כלגיטימית ואף מתבקשת. יש לחזור ולבצע אותה פעמים נוספות .

   כשפלסטיני שופך חומצה על חייל במחסום, אז הפגיעה הצהלית בעובריו הפלסטינים גם היא עניין של זמן.

   אני לא טוען שזה ליגיטימי ומתבקש, אלא שזה צפוי.

   (וכך הם חיו בטרור וטרור נגדי, עד עצם היום הזה...)

   צטט: f*a*t*h*e*r 2008-09-23 17:41:16

   מרתק לקרוא את תיאורך. מקומם ומכעיס הכיבוש, כל כיבוש.

   אלא מה? שכיום, ממרום שנותיי, למדתי שלמטבע יש שני צדדים...

   כי ככה זה עם תובנות הבאות בתום גיל הנעורים. למדים שהאמת מורכבת יותר.

   אך לטעון שהשלכת החומצה מקורה במחסום?! נו באמת...

   חומצה נשפכת עלינו כבר כמעט 100 שנה.

   לחומצה שמות שונים ומשתנים: המופתי בירושלים, טבח חברון, פרעות, פת"ח (שהוקם כזכור לפני כיבושי 67), חמס, ג'יהאד - ודי, התעייפתי. הרשימה כמובן עוד ארוכה.

   זו הציונות הזו, שגורמת להם לשפוך חומצה זה מאה שנה.

   יש שיאמרו "בצדק", ויש שיטענו ההיפך. וזה לגיטימי.

   גם פעילותך חשובה לדעתי - על כל משיחיסט חמוש בהתנחלות דרושה לפחות מחסומאית אחת :-)

   אך ודאי שאין להאשים את השפלות המחסום.

    

   מה זו הציונות הזו מבחינתם, אם לא המחסום, הגזל, ההתנחלויות, החייל שמשפיל ומתעלל?  

   כן, לאלה שעברו במחסום עדיין יש זכויות אדם, גם כשחיילים נפגעים. הם לא זרקו חומצה. הם מנסים להגיע לשכם. נוכחות המחסום מלכתחילה אינה חוקית.

   ההתייחסות שלי הייתה לגבי העובדה שהתקשורת הישראלית מביאה דיווחים חד-צדדיים ומעוותים. הצד הפלסטיני לא מעניין אותם בהקבלה לכך שהפלסטינים לא מעניינים את הציבור הישראלי.

   למה המציאות מאיימת עליך כל כך? זה קרה, אובייקטיבית - זה התרחש.

   גם כשאני נוסע בכביש לפעמים יש תאונה - ואז לוקח לי יותר זמן להגיע. מה לעשות ???  אתה מבין שקרה פה מקרה לא שגרתי ??  או שזה לא מעניין אותך ??? 

    

   זה מאוד מעניין אותי. ציינתי שוב ושוב את דיווחי התקשורת החד-צדדיים.

   מה דעתך על הידיעה הבאה (לקוח מתוך וויינט, התוספת שלי בכתב נטוי):

   פלסטינית שפכה הבוקר (יום ב') חומצה על חייל במחסום חווארה מדרום לשכם. החייל נפצע באורח קל עד בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. הפלסטינית נעצרה והועברה לחקירה. ככל הנראה, מדובר באותה אשה ששפכה חומצה על חייל במחסום לפני כשבועיים.

   בעקבות האירוע, שני פלסטינים נוספים נפגעו מהחומצה ולאחר שנציגי זכויות אדם התערבו, קיבלו טיפול רפואי במחסום.

   האירוע גרם לעיכוב מאוד רציני בשגרת המחסום הקשה, אלפי אנשים עמדו בכניסה למחסום בשמש והנזק להם ולמשפחותיהם גבוה.

   סאלח - "חבל שהיא זרקה חומצה, אבל זה בגלל הכיבוש", יסמין - "היה לי תור לרופא נשים, אני בהריון וחוששת בעקבות המקרה שקרה כאן לפני שבוע, פספסתי את התור - לא יודעת מה יהיה". מוחמד - "צריך להמשיך להתנגד לכיבוש האכזר"

   יש לציין שמחסום חווארה מחסום בכניסה לשכם, ואינו נועד לחסום כניסה של פלסטינאים לתחומי מדינת ישראל.


   ... אמר שהשלכת החומצה הבאה היא רק ענין של זמןהוא טען שהם תוצאה של המחסומים - מכאן שהוא רואהאת הפעולהכלגיטימית ואף מתבקשתיש לחזור ולבצע אותה פעמים נוספות . 

    

   אני אנסה את הלוגיקה שלך:

   אתמול נהרגו כמה אנשים בתאונות דרכים.

   התאונה הבאה היא עניין של זמן. התאונה הינה תוצאה של תשתית לקויה ותרבות אלימה.

   חבל שאנשים תמימים ימותו בתאונות דרכים.

   לפי האי-גיון שלך:

   אני תומך בתאונות דרכים ותאונות דרכים הן מתבקשות. יש לחזור ולבצע תאונות דרכים פעמים נוספות.


   זה מאוד נחמד כשמוותרים על הגיון וכללי לוגיקה בסיסיים. משחרר.


     23/9/08 17:41:

   מרתק לקרוא את תיאורך. מקומם ומכעיס הכיבוש, כל כיבוש.

   אלא מה? שכיום, ממרום שנותיי, למדתי שלמטבע יש שני צדדים...

   כי ככה זה עם תובנות הבאות בתום גיל הנעורים. למדים שהאמת מורכבת יותר.

   אך לטעון שהשלכת החומצה מקורה במחסום?! נו באמת...

   חומצה נשפכת עלינו כבר כמעט 100 שנה.

   לחומצה שמות שונים ומשתנים: המופתי בירושלים, טבח חברון, פרעות, פת"ח (שהוקם כזכור לפני כיבושי 67), חמס, ג'יהאד - ודי, התעייפתי. הרשימה כמובן עוד ארוכה.

   זו הציונות הזו, שגורמת להם לשפוך חומצה זה מאה שנה.

   יש שיאמרו "בצדק", ויש שיטענו ההיפך. וזה לגיטימי.

   גם פעילותך חשובה לדעתי - על כל משיחיסט חמוש בהתנחלות דרושה לפחות מחסומאית אחת :-)

   אך ודאי שאין להאשים את השפלות המחסום.

    

     23/9/08 17:38:

   זה מעניין שאף אחד מהמגיבות והמגיבים פה לא כתב על זה שהבחורה תקפה את החייל כדרך להחלץ ממצוקה אישית שלה בבית. או לפחות זה מה שהיא אמרה, שמתעללים פה בבית והיא רוצה למות. זה לא המקרה הראשון שבחורות פלסטיניות תוקפות חיילים כדרך להחלץ ממצוקה. ויותר מכך. רוב הפיגועים שאנחנו רואים לאחרונה הם מקרים של אנשים בודדים ולא של התארגנות של ארגון -ראו מה שקורה בירושלים. אנשים שנמצאים במצוקה אישית יותר סביר שילכו לעשות מעשים כאלה, שהם בעצם מסתכנים בהתאבדות.

    

   אני כותב את זה לא כי זה מאשש או סותר איזה תזה כוללת לגבי הכיבוש או הסכסוך, אלא בדיוק משום שהדברים האלה נדחקים הצדה. אנחנו הרבה פעמים לא רואים את הצד השני - ולא משנה אם אנחנו ימנים או שמאלנים, יש לנו איזה סיפור בראש על כיבוש ודיכוי או טרור ושנאה חסרת פשרות ואנחנו לא נותנים לפרטים לבלבל אותנו. בלי שנראה את האנשים ממול כאנשים (ושוב, לא משנה מה דעתנו), לא נוכל להבין מה הולך פה.

     23/9/08 17:20:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 17:06:08

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    

    קראתי את הטקסט של pov. ואז, אמרתי - ננסה שוב. ניסיתי להסתכל על הטקסט בזווית שונה. 

   אני לא מצליח למצוא משהו שמצדיק את הפעילות (כבר כתבתי שזה לא טרור. זו פעולה אלימה כנגד כוח צבאי).

   ההסבר היחידי שלי - שכל אמירה שאינה מכילה קיתונות של שנאה, קיא, דם כלפי הצד השני - נתפסת על ידך כתומכת בפעולה.  

   pov לא הצדיק את הפעולה. אבל למה להפריע לך עם עובדות?

    

   אז בוא ואסביר לך (אני מבין שאתה מתקשה...)

    

   POV אמר שהשלכת החומצה הבאה היא רק ענין של זמן. הוא טען שהם תוצאה של המחסומים - מכאן שהוא רואהאת הפעולה כלגיטימית ואף מתבקשת. יש לחזור ולבצע אותה פעמים נוספות .

     23/9/08 17:15:

   צטט: יערת דבש 2008-09-23 17:01:52

   לעניין הפגנות של פעילי שלום פלסטינאים - היו בעבר כמה. לא עברו את המחסום. יצא לי כמה פעמים לעמוד בצידו האחד של המחסום, לנופף בידי למפגינים שעמדו מולי בצד השני ולהרהר במחסום המנטלי.

    

    

   האם אותם פעילי שלום קראו להפסקת הפיגועים ???? האם הם קראו להפסקת ירי הקסאמים על שדרות ???

    אני אשמח לקבל תיעוד של הדברים.

     23/9/08 17:11:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 17:01:02

   צטט: מי אני? . 

   מאלה שנתקעו במחסום ?????????

   באמת סליחה - חס וחלילה שאנחנו נעכב אותם במחסום - הרי יש להם פיגוע להגיע אליו. אז מה אם מטורפת שפכה חומצה על חייל והוא איבד את ראייתו - העיקר שהם יעברו.


   כן, לאלה שעברו במחסום עדיין יש זכויות אדם, גם כשחיילים נפגעים. הם לא זרקו חומצה. הם מנסים להגיע לשכם. נוכחות המחסום מלכתחילה אינה חוקית.

   ההתייחסות שלי הייתה לגבי העובדה שהתקשורת הישראלית מביאה דיווחים חד-צדדיים ומעוותים. הצד הפלסטיני לא מעניין אותם בהקבלה לכך שהפלסטינים לא מעניינים את הציבור הישראלי.

   למה המציאות מאיימת עליך כל כך? זה קרה, אובייקטיבית - זה התרחש.

    

    גם כשאני נוסע בכביש לפעמים יש תאונה - ואז לוקח לי יותר זמן להגיע. מה לעשות ???  אתה מבין שקרה פה מקרה לא שגרתי ??  או שזה לא מעניין אותך ??? 

    

   אני מציע לך לפעמים לחשוב לפני שאתה כותב תגובה - לא כולם צריכים לדעת איזה טמבל אתה.

    בדרך כלל אתה מתחיל להעליב יותר מאוחר בדיון, כשנגמרות לך הטענות. זה הגיע קצת יותר מוקדם הפעם.

   פשוט הפעם השטויות שלך הגיעו מוקדם מאוד

    

    

    

    

    

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    

    קראתי את הטקסט של pov. ואז, אמרתי - ננסה שוב. ניסיתי להסתכל על הטקסט בזווית שונה. 

   אני לא מצליח למצוא משהו שמצדיק את הפעילות (כבר כתבתי שזה לא טרור. זו פעולה אלימה כנגד כוח צבאי).

   ההסבר היחידי שלי - שכל אמירה שאינה מכילה קיתונות של שנאה, קיא, דם כלפי הצד השני - נתפסת על ידך כתומכת בפעולה.  

   pov לא הצדיק את הפעולה. אבל למה להפריע לך עם עובדות?

     23/9/08 17:01:
   לעניין הפגנות של פעילי שלום פלסטינאים - היו בעבר כמה. לא עברו את המחסום. יצא לי כמה פעמים לעמוד בצידו האחד של המחסום, לנופף בידי למפגינים שעמדו מולי בצד השני ולהרהר במחסום המנטלי.

   צטט: מי אני? קקי בידי. 

   מאלה שנתקעו במחסום ?????????

    

   באמת סליחה - חס וחלילה שאנחנו נעכב אותם במחסום - הרי יש להם פיגוע להגיע אליו. אז מה אם מטורפת שפכה חומצה על חייל והוא איבד את ראייתו - העיקר שהם יעברו.

    


   כן, לאלה שעברו במחסום עדיין יש זכויות אדם, גם כשחיילים נפגעים. הם לא זרקו חומצה. הם מנסים להגיע לשכם. נוכחות המחסום מלכתחילה אינה חוקית.

   ההתייחסות שלי הייתה לגבי העובדה שהתקשורת הישראלית מביאה דיווחים חד-צדדיים ומעוותים. הצד הפלסטיני לא מעניין אותם בהקבלה לכך שהפלסטינים לא מעניינים את הציבור הישראלי.

   למה המציאות מאיימת עליך כל כך? זה קרה, אובייקטיבית - זה התרחש.

    

   אני מציע לך לפעמים לחשוב לפני שאתה כותב תגובה - לא כולם צריכים לדעת איזה טמבל אתה.

    בדרך כלל אתה מתחיל להעליב יותר מאוחר בדיון, כשנגמרות לך הטענות. זה הגיע קצת יותר מוקדם הפעם.

    

    

   צטט:מי אני? מה אני? איפה אני? משבר זהות.

   תגידי - את רצינית ???????

   חייל נפצע קשה , מאבד את מאור עיניו, על שני פלסטינאים ניתזת טיפה של חומצה, אחד מהם לא קיבל אפילו טיפול רפואי (כפי שכתבת) והשני קיבל טיפול קל במקום (אני מניח שזה שטיפה במים ???)

   מאיפה אתה יודע כמה מיליליטר של חומצה נשפכו על הפלסטיני? ואם זה נשפך על עינו? זה משנה בכלל מבחינתך? יש לך הכשרה רפואית בנזקים של חומצה?

   מיד אתה מקטין את הפגיעה בצד השני ללא שום מידע. ועל זה כתבתי. לא רואים אותם בכלל כבני אדם. מחבלים, או תומכים במחבלים, או הרוגים. לא בני אדם עם רגשות. 

    

    ואת באמת חושבת שבזה צריך להתמקד - אני מצטער אבל זוהי התייחסות של מישהו שפשוט מחפש לעשות פרובקציה, של מישהו שלא יודע להפריד בין עיקר לטפל, של מישהו שיגיד כל דבר - רק בשביל שיהיה לו מה להגיד, של מישהו שיכפה את דעותיו על המתרחש על מנת יתאימו לה

   מצטער - תגובתך היא לא ראויה בעיני.

   הפוסט הוא פוסט עובדתי, לא מתלהם, מביא את העובדות כפי שיערת דבש ראתה אותן. 

   המציאות היא קשה, אבל אין לטעון כנגד יערת דבש - העדות שלה, קריטית בחשיבותה. היא מציגה תמונה יותר שלמה של הדיווחים כפי שקיבלנו אותם מהערוצים הרגילים.

    

   בתור פעילה לזכויות אדם הייתי מצפה ממך לזעוק למען אותו חייל, הייתי מצפה שתהיי שגרירה של שלום, שתעבירי מסר של שלום לצד הפלסטינאי. במקום ללכת להפגנות נגד מחסומים למה שלא תארגני הפגנה של פלסטינאים כנגד רצח חפים מפשע בישראל ? ?  (לא נראה לי שאי פעם הייתה קריאה ברחוב הפלסטינאי להפסיק עם רצח חפים מפשע) אבל את מעבה את השנאה בין העמים, את מעודדת בפעולותייך פעילות טרור כנגד ישראל ואף מצדיקה אותם. בסופו של יום את תצטרכי לחיות עם התחושה הזו.

   לא מזמן התדיינו על סקר שנערך בקרב פלסטינים לגבי תמיכה בפיגועים בתוך ישראל - אתה היית בדיון הזה ואתה יודע את העובדות - 57% נגד פיגועים.

   למה אתה לא מארגן הפגנה של פעילי ימין למען זכויות אדם? יערת דבש לא מארגנת הפגנה של פלסטינאים בישראל מכמה טעמים - דבר ראשון - לא יכניסו אותם. אלו שכן יקבלו אישור להגיע להפגנה - יושפלו ויבוזו במחסומים.

   דבר שני - היא כבר עסוקה - היא נוכחת במחסומים ומביאה משם עדויות. 

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:34:45

   אם לתקוף חייל זה לא טרור אז מה זה ???

   בבקשה, בפעם העשירית - ההגדרה של טרור.

   טרור - הפעלת אלימות כנגד אוכלוסיה אזרחית כדי להשיגמטרות פוליטיות.

   לתקוף חייל, זה לא טרור. באותה מידה, אני יכול להשתמש במילה בוגונביליה כדי לתאר את מה שקרה. לדוגמא -

   אם לתקוף חייל זה לא בוגונביליה אז מה זה????? 

   יש לנו שפה, תשתמש בה. המשמעויות חשובות.

    

   ואם אנחנו במצב מלחמה - כפי שאני טוען, אז נראה לך הגיוני שבזמן מלחמה ניתן מעבר לאוייבים לתוך שטחי המדינה ??

   אנחנו לא במצב מלחמה. אנחנו כובשים ומדכאים אותם. 

   הם לא מנסים להיכנס לתוך שטחי המדינה, הם רוצים להגיע לשכם.

    

   עדיין - עצם העובדה שאתה מצדיק פעילות שכזו היא תמיכה בטרור ותמיכה בפעילויות אלימות (מה גם שברור לך שהם רק יחריפו את המצב).

   אף אחד פה, לא מצדיק את שפיכת החומצה. רק אתה מציין את זה שוב ושוב. זה אמנם מאוד פדגוגי מצדך, אבל זה מאוד שקוף וזה לא עובד. 

     

     23/9/08 16:38:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:34:45

   צטט: poes 2008-09-23 16:29:29

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    אתה משתמש במלים טרור, חפים מפשע, בצורה מאד חופשית. לתקוף חייל זה נראה לך טרור? חייל הוא בעיניך אזרח חף מפשע? לא צריך להזדהות עם מעשים כאלה או להצדיק אותם כדי להבחין בינם לבין פגיעה באזרחים.

    

   אם לתקוף חייל זה לא טרור אז מה זה ???

   ואם אנחנו במצב מלחמה - כפי שאני טוען, אז נראה לך הגיוני שבזמן מלחמה ניתן מעבר לאוייבים לתוך שטחי המדינה ??

    

   עדיין - עצם העובדה שאתה מצדיק פעילות שכזו היא תמיכה בטרור ותמיכה בפעילויות אלימות (מה גם שברור לך שהם רק יחריפו את המצב).

    

    

    

   טוב אז כנראה שיש לנו אי הסכמה על ההגדרות, כי בעיני טרור זה פגיעה באזרחים חפים מפשע, שלא מעורבים בלחימה. אתה לעומת זאת לא מבחין בין לוחמים לאזרחים - בדיוק כמו אלה מבין הפלסטינים שטוענים שכל החברה הישראלית מקשה אחת, כולם לוחמים, ולכן אין להם שום בעיה מוסרית לפגוע במטרות אזרחיות.

    

   צטט:רנון 

   אני בטח שלא אמור לאכול פרי מעלליו של אף פלסטינאי

   אם אתה כלכך הומני אל תעשה מהם אינפנטילים שלא אחראיים למעשיהם. יש להם עם ומנהיגים וידידים וזה בדיוק איך שהם דואגים להם.

   המסר שלי, ואני די עקבי בו - אתה מוזמן לבדוק - הוא שאנחנו אוכלים את פירות מעללינו.

   אנחנו אמורים להיות אחראים מוסרית לתוצאות הידועות של המעשים שלנו.

   מכיוון שבתקשורת הישראלית, הסכסוך מוצג בצורה מעוותת, חד-צדדית, האלימות שלהם נתפסת כקפריזית, מונעת ממניעים דתיים, לא הגיונית, סתם שנאה - ואנחנו נשארים בתחושה של קורבנות תמימים, שבמקרה שכנים אלימים עברו לגור לידם.

   אני לא עושה מהם אינפנטילים. אני חושב שהתמימות הישראלית כבר שנים בחזקת פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות וזוועה כללית אחת גדולה. אלו המעשים שלנו שמתפוצצים לנו בפרצוף. 

    

   עם ישראל שב לארצו.

   היחידה.

   כשבאנו, הארץ לא הייתה ריקה. ניסינו לנקות אותה, ביצענו פשעים, גירשנו, הפחדנו, רצחנו. עבד חלקית. אנחנו עדיין מנסים לסלק אותם מפה. אלו המעשים שלנו. 

     23/9/08 16:34:

   צטט: poes 2008-09-23 16:29:29

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    אתה משתמש במלים טרור, חפים מפשע, בצורה מאד חופשית. לתקוף חייל זה נראה לך טרור? חייל הוא בעיניך אזרח חף מפשע? לא צריך להזדהות עם מעשים כאלה או להצדיק אותם כדי להבחין בינם לבין פגיעה באזרחים.

    

   אם לתקוף חייל זה לא טרור אז מה זה ???

   ואם אנחנו במצב מלחמה - כפי שאני טוען, אז נראה לך הגיוני שבזמן מלחמה ניתן מעבר לאוייבים לתוך שטחי המדינה ??

    

   עדיין - עצם העובדה שאתה מצדיק פעילות שכזו היא תמיכה בטרור ותמיכה בפעילויות אלימות (מה גם שברור לך שהם רק יחריפו את המצב).

    

    

     23/9/08 16:32:

   צטט: רנון 2008-09-23 16:05:23

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 15:38:03

   צטט: רנון 2008-09-23 15:11:21

   סליחה באמת שאין אמפתיה לאנשים שאוכלים פרי מעלליהם.

   כל הפלסטינים אוכלים פרי מעלליהם?

   עונשים קולקטיביים?

   אני בטח שלא אמור לאכול פרי מעלליו של אף פלסטינאי

   אם אתה כלכך הומני אל תעשה מהם אינפנטילים שלא אחראיים למעשיהם. יש להם עם ומנהיגים וידידים וזה בדיוק איך שהם דואגים להם.

    

   עם ישראל שב לארצו.

   היחידה.

    

    

    אתה גם אחראי לכל מה שצה"ל עושה? כל מה שמתנחל בשטחים עושה? אתה באופן אישי?

     23/9/08 16:29:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 16:21:38

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

    אתה משתמש במלים טרור, חפים מפשע, בצורה מאד חופשית. לתקוף חייל זה נראה לך טרור? חייל הוא בעיניך אזרח חף מפשע? לא צריך להזדהות עם מעשים כאלה או להצדיק אותם כדי להבחין בינם לבין פגיעה באזרחים.

     23/9/08 16:27:

   בואו נעשה תרגיל בדמיון מודרך:

   קבוצת פלסטינים מחליטה להקים כפר בין הרצליה לרעננה.

   בעל האדמות היהודי מבצע פיגוע שהורג צעיר פלסטיני המתגורר שם. כתוצאה מכך מקימים הפלסטינים  מחסומים ביציאות מ 2 הערים היהודיות. המעבר פתוח מ 6 בבוקר עד 7 בערב ובימי חג אפילו עד חצות.

   לו אתם תושבי הרצליה/רעננה מה הייתם עושים?

   א. מבינים את צרכי הביטחון הפלסטינים

   ב. רוצים לשפוך חומצה על חייל פלסטיני במחסום

   ג. שופכים חומצה על החייל הפלסטיני במחסום

    

   בין משתפי הפעולה יוגרלו הקלות בסגר.

     23/9/08 16:21:

   צטט: pov 2008-09-23 16:17:40

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

    

   אתה פשוט תומך בטרור, מעודד טרור. למה לעזעזל אתה מצדיק פעילות כזו ??? איך אפשר בכלל להצדיק פעילות שכזו ???

     23/9/08 16:17:

   כל מי שקורא את הפוסטים שלך, יודע שהשלכת החומצה הבאה היא רק שאלה של זמן.

   המחסומים הממוקמים בין כפר לכפר כדי להגן על שודדי הקרקעות שתקועים אף הם בין כפר לכפר, הם מחסומים יוצרי טרור ולא מחסומים חוסמי טרור.

   מסכנים חיילי צהל שישלמו בנפשם על האיוולת המשיחית הזו.

     23/9/08 16:16:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 16:02:55

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 15:41:54


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

   הייתה פה התייחסות לחייל -  גם שלי, גם של יערת דבש בפוסט. מעבר לכך, כפי שכתבתי - כל כלי התקשורת התייחסו לחייל ורק אליו - התעלמו מהפלסטינים הפצועים ומאלה שנתקעו במחסום.

   הרמיזה אגב, עוברת ברור והיא בזויה.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

   שמה המלא הוא עומר גולדמן. ביחד איתה הלכו לסרב תמר כץ ומיה תמרין. מאוד רציתי ללכת להפגנת התמיכה בהן היום בבוקר. לא יצא לי, לצערי הרב. אבל אני תומך בהן כמובן.

   לגבי אותן מנטרות, שוב ושוב יצא לי לדון איתך בדברים ועד עתה, אתה לא מסוגל להתמודד בצורה עניינית עם אותן "מנטרות". לא בנתונים, לא במוסריות.

   כהרגלי בקודש, אני מזמין אותך לדיון - בלי נפנופי ידיים, בלי העלבות אישיות, התייחסות עניינית.

   חזרה לגולדמן, כץ ותמרין - מלוא ההערכה שלי אליהן. בגיל הזה, להיות מסוגל לעמוד מול המערכת עם דעות ומחשבות משל עצמן. הן, בניגוד לשאר העדר, עומדות על עקרונותיהן ומוכנות לשלם את המחיר. לו היה לי כובע, הייתי מוריד אותו בפניהן.

    

   שאלה נוספת - כוחות הביטחון שלחו עזרה נפשית לאותה מראיינת שהתמוטטה? 

    

    

    

   מאלה שנתקעו במחסום ?????????

    

   באמת סליחה - חס וחלילה שאנחנו נעכב אותם במחסום - הרי יש להם פיגוע להגיע אליו. אז מה אם מטורפת שפכה חומצה על חייל והוא איבד את ראייתו - העיקר שהם יעברו.

    

     אני מציע לך לפעמים לחשוב לפני שאתה כותב תגובה - לא כולם צריכים לדעת איזה טמבל אתה.

    

     23/9/08 16:09:

   צטט: יערת דבש 2008-09-23 15:54:26

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 15:41:54


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

    

    

    


   הפוסט הזה, מי אני, הוא על זכותו של אדם, כל אדם, לקבל טיפול רפואי. לא רק החייל הישראלי נפגע מהחומצה. הוא אמנם היה הנפגע העיקרי, אבל שני פלסטינאים נפגעו גם כן. לא היה ברור שגם הם זכאים לקבל טיפול רפואי. כל אדם זכאי לטיפול רפואי, וודאי דחוף, ולא חשוב אם הוא שייך ללאום שלי, לדת שלי, ומה-שלא-יהיה שאני משתייכת אליו. אספר לך ששתי דקות מבולבלות מאוד חלפו עלינו אתמול. אספר לך שמי שאל את החיילים - מייד- האם יש חובש במחסום, היתה אני. על פי הפקודה מחוייבת נוכחות של חובש. לעיתים קרובות אין, אני הרי מכירה את מחסום חווארה. לא קראו לרופא. מי שהזכיר לחיילים לעשות זאת היתה אני. הצעתי להם גם את הטלפון הנייד שלי בשביל זה. הכעיס אותי מאוד שנדרשו לאמבולנס 12 דקות להגיע. אולי מצבו היה טוב יותר לו היה מקבל טיפול רפואי ומיידי.

    

   תגידי - את רצינית ???????

   חייל נפצע קשה , מאבד את מאור עיניו, על שני פלסטינאים ניתזת טיפה של חומצה, אחד מהם לא קיבל אפילו טיפול רפואי (כפי שכתבת) והשני קיבל טיפול קל במקום (אני מניח שזה שטיפה במים ???) ואת באמת חושבת שבזה צריך להתמקד - אני מצטער אבל זוהי התייחסות של מישהו שפשוט מחפש לעשות פרובקציה, של מישהו שלא יודע להפריד בין עיקר לטפל, של מישהו שיגיד כל דבר - רק בשביל שיהיה לו מה להגיד, של מישהו שיכפה את דעותיו על המתרחש על מנת יתאימו לה. מצטער - תגובתך היא לא ראויה בעיני. בתור פעילה לזכויות אדם הייתי מצפה ממך לזעוק למען אותו חייל, הייתי מצפה שתהיי שגרירה של שלום, שתעבירי מסר של שלום לצד הפלסטינאי. במקום ללכת להפגנות נגד מחסומים למה שלא תארגני הפגנה של פלסטינאים כנגד רצח חפים מפשע בישראל ? ?  (לא נראה לי שאי פעם הייתה קריאה ברחוב הפלסטינאי להפסיק עם רצח חפים מפשע) אבל את מעבה את השנאה בין העמים, את מעודדת בפעולותייך פעילות טרור כנגד ישראל ואף מצדיקה אותם. בסופו של יום את תצטרכי לחיות עם התחושה הזו.

    

     23/9/08 16:05:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 15:38:03

   צטט: רנון 2008-09-23 15:11:21

   סליחה באמת שאין אמפתיה לאנשים שאוכלים פרי מעלליהם.

   כל הפלסטינים אוכלים פרי מעלליהם?

   עונשים קולקטיביים?

   אני בטח שלא אמור לאכול פרי מעלליו של אף פלסטינאי

   אם אתה כלכך הומני אל תעשה מהם אינפנטילים שלא אחראיים למעשיהם. יש להם עם ומנהיגים וידידים וזה בדיוק איך שהם דואגים להם.

    

   עם ישראל שב לארצו.

   היחידה.

    

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 15:41:54


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

   הייתה פה התייחסות לחייל -  גם שלי, גם של יערת דבש בפוסט. מעבר לכך, כפי שכתבתי - כל כלי התקשורת התייחסו לחייל ורק אליו - התעלמו מהפלסטינים הפצועים ומאלה שנתקעו במחסום.

   הרמיזה אגב, עוברת ברור והיא בזויה.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

   שמה המלא הוא עומר גולדמן. ביחד איתה הלכו לסרב תמר כץ ומיה תמרין. מאוד רציתי ללכת להפגנת התמיכה בהן היום בבוקר. לא יצא לי, לצערי הרב. אבל אני תומך בהן כמובן.

   לגבי אותן מנטרות, שוב ושוב יצא לי לדון איתך בדברים ועד עתה, אתה לא מסוגל להתמודד בצורה עניינית עם אותן "מנטרות". לא בנתונים, לא במוסריות.

   כהרגלי בקודש, אני מזמין אותך לדיון - בלי נפנופי ידיים, בלי העלבות אישיות, התייחסות עניינית.

   חזרה לגולדמן, כץ ותמרין - מלוא ההערכה שלי אליהן. בגיל הזה, להיות מסוגל לעמוד מול המערכת עם דעות ומחשבות משל עצמן. הן, בניגוד לשאר העדר, עומדות על עקרונותיהן ומוכנות לשלם את המחיר. לו היה לי כובע, הייתי מוריד אותו בפניהן.

    

   שאלה נוספת - כוחות הביטחון שלחו עזרה נפשית לאותה מראיינת שהתמוטטה? 

    

    

     23/9/08 15:54:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 15:41:54


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

    

    

    


   הפוסט הזה, מי אני, הוא על זכותו של אדם, כל אדם, לקבל טיפול רפואי. לא רק החייל הישראלי נפגע מהחומצה. הוא אמנם היה הנפגע העיקרי, אבל שני פלסטינאים נפגעו גם כן. לא היה ברור שגם הם זכאים לקבל טיפול רפואי. כל אדם זכאי לטיפול רפואי, וודאי דחוף, ולא חשוב אם הוא שייך ללאום שלי, לדת שלי, ומה-שלא-יהיה שאני משתייכת אליו. אספר לך ששתי דקות מבולבלות מאוד חלפו עלינו אתמול. אספר לך שמי שאל את החיילים - מייד- האם יש חובש במחסום, היתה אני. על פי הפקודה מחוייבת נוכחות של חובש. לעיתים קרובות אין, אני הרי מכירה את מחסום חווארה. לא קראו לרופא. מי שהזכיר לחיילים לעשות זאת היתה אני. הצעתי להם גם את הטלפון הנייד שלי בשביל זה. הכעיס אותי מאוד שנדרשו לאמבולנס 12 דקות להגיע. אולי מצבו היה טוב יותר לו היה מקבל טיפול רפואי ומיידי.
     23/9/08 15:50:

   צטט: מי אני ? 2008-09-23 15:41:54


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

    

    

    


   הפוסט הזה, מי אני, הוא על זכותו של אדם, כל אדם, לקבל טיפול רפואי. לא רק החייל הישראלי נפגע מהחומצה. הוא אמנם היה הנפגע העיקרי, אבל שני פלסטינאים נפגעו גם כן. לא היה ברור שגם הם זכאים לקבל טיפול רפואי. כל אדם זכאי לטיפול רפואי, וודאי דחוף, ולא חשוב אם הוא שייך ללאום שלי, לדת שלי, ומה-שלא-יהיה שאני משתייכת אליו. אספר לך ששתי דקות מבולבלות מאוד חלפו עלינו אתמול. אספר לך שמי שאל את החיילים - מייד- האם יש חובש במחסום, היתה אני. על פי הפקודה מחוייבת נוכחות של חובש. לעיתים קרובות אין. אני מכירה את מחסום חווארה. לא קראו לרופא. מי שהזכיר לחיילים לעשות זאת היתה אני. הצעתי להם גם את הטלפון הנייד שלי בשביל זה. הכעיס אותי מאוד שנדרשו לאמבולנס 12 דקות להגיע. אולי מצבו היה טוב יותר לו היה מקבל טיפול רפואי ומיידי.
     23/9/08 15:47:

   צטט: תמר הלוחמת בדרכים 2008-09-23 14:38:21


   אין ספק שתצלום של ערבי זקן במחסום הרבה יותר אסטטי מיהודי זקן עם בטן מרוטשת ומעיים בחוץ, אחרי שהאוטובוס בו נסע לתומו התפוצץ.

    

   יערה הייתה שם, צילמה ודיווחה מחוויה אישית. זה הבדל מהותי. להבדיל מרוב הדימויים הויזואלים שאנחנו נחשפים אליהם, שהם אבסטרקציה של סבל, הוצאתו מהקשר אנושי. בשביל תקשורת ותעמולה, הזקן (יהודי או ערבי) לא מעניין בפני עצמו, כבנאדם, אלא רק כדימוי שמשמש למטרה פוליטית. זה נצלני ודוחה.

     23/9/08 15:46:

   צטט: רנון 2008-09-23 15:11:21

   סליחה באמת שאין אמפתיה לאנשים שאוכלים פרי מעלליהם.

    הם ואנחנו אוכלים את פרי הבאושים של הימין הפליסטיני ושל הימין הישראלי.

    

    

    

     23/9/08 15:41:


   לא התייחסת גם לצד הפלסטינאי - התייחסת רק לצד הפלסטינאי.

   לא ראיתי התייחסות לאותו חייל מסכן שאיבד את מאור עיניו בגלל אותה אישה.

   ועכשיו אולי זה ברור יותר למה יש צורך לעכב גם נשים וגם ילדים - כי לצערינו גם הם משתתפים בפעולות הטרור.

    

   דרך אגב, היום בבוקר יצא לי לשמוע ברשת ב' בחורה (משהו גולדמן ) שמסרבת להתגייס - זה פשוט מדהים איך היא ציטטה את אותם מנטרות שאני רואה שחוזרים עליהם כאן בבלוג ובבלוגים נוספים. (דרך אגב המראיינת הייתה בהלם מדעותיה של אותה בחורה צעירה)  אין לי מושג מה גורם לילדה בת 18 להשמיע שעות כל כך קיצוניות אבל אז נפל לי האסימון - לדעתי היא פשוט צריכה מסגרת תומכת, היא צריכה להרגיש חלק ממשהו וכנראה שבשאר המסגרות קשה לה. כנראה שכאן מקבלים אותה.  חבל .... באמת חבל כי מה היא תגדל להיות ??..

    

   צטט: רנון 2008-09-23 15:11:21

   סליחה באמת שאין אמפתיה לאנשים שאוכלים פרי מעלליהם.

    

   כל הפלסטינים אוכלים פרי מעלליהם?

   עונשים קולקטיביים?

    

     23/9/08 15:37:

   חזקי בשליחות שלך.

     23/9/08 15:14:

   צטט: אמיתי סנדי 2008-09-22 20:49:51

   למה את מפרסמת רק פוסט על הטרור הפלסטיני?!

   מה עם הטרור שבכיבוש?!

   הישראלים האלה רק רוצים לבנות פה עוד התנחלויות!

   לישראלים אין שום כבוד לחיי אדם!

   זה בגנים שלהם!

   זה בתרבות שלהם!

   הם פרימיטיבים! 

   צריך להעיף את כולם מפה!

    

   זה בציניות?

    

     23/9/08 15:11:
   סליחה באמת שאין אמפתיה לאנשים שאוכלים פרי מעלליהם.

   צטט: תמר הלוחמת בדרכים 2008-09-23 14:38:21


   אין ספק שתצלום של ערבי זקן במחסום הרבה יותר אסטטי מיהודי זקן עם בטן מרוטשת ומעיים בחוץ, אחרי שהאוטובוס בו נסע לתומו התפוצץ.

    

   כאשר יש פיגוע של יהודי זקן, יש את ידיעות אחרונות, מעריב, הארץ, ערוץ 2, ערוץ 1, ערוץ 10, תחנות

   רדיון... או בקיצור, כל זירת התקשורת הישראלית נמצאת בשטח, מדווחת, מצלמת מסקרת, מעדכנת לגבי מצבם של הפצועים, כולל מצבו של הבחור שהגיע שעה אחרי הפיגוע והוא כרגע "פגוע הלם".

   לא חסרים דיווחים בנוגע לאלימות הפלסטינים. מעבר לדיווח על האירוע, ועל מצבו הרפואי של החייל - זהו. אף כלי תקשורת לא דיווח ש 1500 פלסטינים נתקעו במחסום לאחר האירוע. אף אחד לא דיווח שפלסטינים נוספים נפגעו מהחומצה ושרופאי/חובשי הצבא סירבו לתת להם טיפול.

   בתקשורת הישראלית, הם קיימית אך ורק כמחבלים או כהרוגים. לא כבני אדם.

    

   כמה כלי תקשורת מדווחים על התנאים המחפירים במחסומים - כל יום, כל רגע?

    


   אין ספק שתצלום של ערבי זקן במחסום הרבה יותר אסטטי מיהודי זקן עם בטן מרוטשת ומעיים בחוץ, אחרי שהאוטובוס בו נסע לתומו התפוצץ.

   צטט: רנון 2008-09-23 13:14:39

   מדהים

   עצוב.

    

   מדהים שאף פעם הפלסטינאי לא אשם

   מי אמר שהפלסטינית אינה אשמה? אם אגש כעת ואשפוך חומצה על חייל ישראלי באיזור הקריה בתל-אביב - המשטרה תגיע, עדים ייחקרו, פרטים יילקחו כדי לבסס את החקירה. מה שיערת דבש כתבה שבתוך הבלגן היא שמעה את הספק של החיילים ועדות של פלסטינים ששופכת החומצה ברחה. אף אחד לא תוחקר, עדויות לא נגבו.

    

   מדהים ששופכים חומצה על חיילים והם מעזים להגיב

   מי זה הם? איך הם הגיבו? ואיך הם אמורים לנהוג - כולם, כל אלפי האנשים שעברו במחסום. מה זה אומר "הם מעזים להגיב"?

    

   לדעתי זה בכלל מתנחל שהתחפש

   למה? 

    


    

    

     23/9/08 13:14:

   מדהים

   מדהים שאף פעם הפלסטינאי לא אשם

   מדהים ששופכים חומצה על חיילים והם מעזים להגיב

    

   לדעתי זה בכלל מתנחל שהתחפש

     23/9/08 12:34:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-23 12:18:05

   אני מניח שחיילי המחסום בלהט יצרים. חבר שלהם נפגע, כל הפלסטינים כרגע הם אויבים. גם איש זקן ועיוור. הדיבור במחוזותי (אנשים שעובדים פה) - "אנחנו נותנים להם מעבר הומניטרי - וזה מה שאנחנו מקבלים. צריך להראות להם מה זה."

   תוסיפי לזה את פיגוע הדריסה מאתמול (על רקע של אהבה נכזבת, כך דווח בתשקורת) - שמחה וששון, לכל ילד בלון.

    

   אגב, חיפשתי בדיווחים על התקרית, שום מילה על פצועים פלסטינים, לא מחומצה ולא מירי.

   את הפצועים הפלסטינאים מהחומצה ראיתי בעיני. שניהם נפגעו קל, אחד מהם קל מאוד, השני נזקק לטיפול (שלא היה מקבל לולא היינו שם). על שלושת הנפגעים מהירי, ככל הנראה מרסיסים, שמעתי מנהגי מוניות ובהמשך המידע אושר בידי עיתונאי, תושב שכם, איתו יש לי קשר ממושך. תמיד התגלה כאמין מאוד.

    

   אני מניח שחיילי המחסום בלהט יצרים. חבר שלהם נפגע, כל הפלסטינים כרגע הם אויבים. גם איש זקן ועיוור. הדיבור במחוזותי (אנשים שעובדים פה) - "אנחנו נותנים להם מעבר הומניטרי - וזה מה שאנחנו מקבלים. צריך להראות להם מה זה."

   תוסיפי לזה את פיגוע הדריסה מאתמול (על רקע של אהבה נכזבת, כך דווח בתשקורת) - שמחה וששון, לכל ילד בלון.

    

   אגב, חיפשתי בדיווחים על התקרית, שום מילה על פצועים פלסטינים, לא מחומצה ולא מירי.

     23/9/08 12:02:
   חברותי מספרות: עוכב צעיר פלסטינאי מעט אחרי 14:00. מסתבר ששעה קודם היתה תקרית: מפקד המחסום לא איפשר משום מה לאדם מבוגר- עיוור- לעבור בתור ההומניטארי. צעיר פלשתיני התערב לטובת האיש ואז נדחף והוכה ע"י מפקד המחסום. מצאנו אותו במכלאה, אזוק, סימני פגיעה בפנים וסימנים אדומים מעל המותן. (אני לא אוהבת לפרסם כאן עדויות שאינן שלי. כל מה שפירסמתי כאן עד כה, ראיתי בעיני. השורות האלו הן יוצא דפן חד פעמי).

   מה היה בשעות אחר הצהריים?

    

     23/9/08 11:54:


   מקווה שהמצ"ב מקובל עליך....

   דרך הלב ודרך מילים,

   דרך הסתכלות בעיניים.

   זו הדרך.

   בבית לוחמי הגטאות השתלמות חדשה למורים - שנה"ל תשס"ט 
   מחנכים לדיאלוג אזרחי – הומניסטיהשתלמות שנתית מוכרת לגמול  (112 שעות, 28 מפגשים)  בימי שלישי בשעות 16.00 – 19.00   אוקטובר 2008- יוני 2009
    המושג הרחב "אזרחות משותפת" מייצג מסגרת ערכית-דמוקרטיתשבכוחה להכיל את הקהילות השונות החולקות את האזרחות הישראלית.המרכז לחינוך הומניסטי עוסק בשסע היהודי-ערבי על מרכיביו ההיסטוריים, החברתיים והפוליטיים ופועל להטמעת השקפת-עולם דמוקרטית והומניסטית בקרב אנשי חינוך ובני-נוער יהודיים וערביים.מטרת הקורס היא לדון במשמעויותיה החברתיות והחינוכיות של אזרחות משותפת ולצייד את המשתתפים בהבנה ובכלים הנחוצים לקידום התפיסה בבתי-הספר. הרכב המשתתפים הרב-גוני ומתכונת הלמידה הסדנאית מיועדים להקנות לחוויה הלימודית מימד של התנסות אישית בסביבה מקצועית תומכת.מטלת הסיום תזמן התנסות בתכנון וביצוע של יחידת-לימוד במסגרת הסדנה.v    חינוך לערכים בחברה דמוקרטית:    האם ניתן לחנך לערכים בלי לחטוא בשטיפת מוח? v    אני ו'האחר':     מה מפריד ומה מחבר ביני לבינך? איך עושים דיאלוג? v    חינוך לקיום ביחד:    כיצד לגשר על ההבדלים? איך מגדירים מכנה משותף? v    השסע היהודי-ערבי בישראל:    איך להבין את העבר? לאן פנינו?  v    חינוך לאזרחות משותפת:    מה תפקידנו כמחנכים ומורים? איך עוברים מדיבור למעשה?  * עלות: 600 ₪ * ההשתלמות מוכרת לגמול * המפגשים מותאמים לחגי הדתות השונות * המרכז לחינוך הומניסטי – בית לוחמי הגטאות, ד.נ. גליל מערבי 25220

   טל': 04-9958040 *  humanistic@gfh.org.il * פקס: 04-9958057

    

     23/9/08 11:46:

   צטט: רונתי 2008-09-23 11:12:50

   ומה אנחנו עושים? הולכים כצאן לשופינג.

   שנה טובה.

    

    

    


   תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.
     23/9/08 11:45:
   אני רוצה לשאול על הקשר בין שני האירועים החריגים שהתרחשו אתמול במחסום. מדו"ח של חברותי, במשמרת הצהריים, אני יכולה לספר שגם שעות הצהריים היו סוערות.
     23/9/08 11:12:

   ומה אנחנו עושים? הולכים כצאן לשופינג.

   שנה טובה.

    

   למיטב ידיעתי - כשחיילים מכריזים על שטח צבאי סגור, הם חייבים להראות צו אלוף חתום שמצהיר על כך. כל עוד לא עשו זאת, מילים באוויר.

    

   הצטערתי לשמוע על מצבו של החייל. גם הוא, קורבן נוסף למכונת הכיבוש. 

   עצוב. 

     23/9/08 08:13:

   צטט: מטורף הזוי מתווכח 2008-09-22 23:16:55

   הי יערה,

   תודה על הפוסט החשוב. זה כמו לצפות בתאונת דרכים - מרתק ומזוויע.

   כמה דברים -

   מה יוצא דופן בכך שהיו שם גברים שהוצאו מהתור הראשי?

   מה עשו החיילים בהיסטריה כשגילו אותך?

   האם מישהו תיחקר את העדים לארוע? נשמע כאילו תפסו את האישה הלא נכונה.

    

   לגבי ההערה האחרונה שלך - מסכים. יהיה מי שיכעס. יהיה גם אלו שיאמרו שהיה צריך לרסס את כולם שם בכדורים חיים. טיפת דם אחת של חייל לא שווה 1500 פלסטינים. 

   אני מבין את הכעס, את תחושת חוסר האונים, את הרצון לנקום. הייתי שם. 

    

   לפני שאתם שולפים את המקלדת ומגדפים - שימו את עצמכם במקום אותם פלסטינים. דמיינו שצבא זר כובש את העיר שלכם ומקים מחסומים. אתם לא מחבלים, אתם מנסים להתקיים בדוחק. דמיינו שכל יום אתם עומדים שעות, מתוחקרים, נאלצים להשפיל מבט אל מול ילדים צעירים - חיילי הצבא הזר. מה הייתם עושים? 

    

   עוד דבר - שיהיה ברור - אני נגד אלימות, והאלימות שלנו ושלהם אינה לגיטימית בעיני. מאוד מקווה שאותו חייל, יחלים וישתקם במהרה.

   מסכים לחלוטין עם ההערה  - אין להם שום דחף יצרי לזרוק עלינו חומצה. האלימות שלהם היא אלימות מתגוננת, זולה. האלימות שלנו היא ממוסדת, מתוקצבת, מחוקקת.

   למרות ההתנגדות שלי לאלימות שלהם - אני מבין אותה.

    

   שוב תודה, יערת דבש. פוסט חשוב. 

    

   היי מטורף,

   האירוע שתארתי בהתחלת הרשימה הוא אירוע חריג ביותר. למרות שיש לי פרשנויות משלי, אסתפק, כעדה, בתיאור האירוע. כשכתבתי שחיילים הגיבו בהיסטריה למראה המצלמה התכוונתי לנסיון למנוע ממני לצלם. בתקיפות, בעוינות. שפת גוף מבוהלת. "זה שטח צבאי סגור". הטענה מצחיקה כמובן. הרי יש במחסום המון אזרחים, לשיטתם עוינים.  

    

   אני היחידה שדיברה עם נהגי המוניות. לחיילים אן כל קשר איתם.

    

   רוב הגידופים, כרגיל, הגיעו לתיבה הפרטית. רובם ציינו שהחייל איבד את הראייה בעין אחת והניחו שאני שבעת רצון. הכותבים - על עצמם העידו.

     23/9/08 06:58:


   סתם יום של חול,

   עם בוקר כחול, בלי חג ומחול

   סתם יום של כיבוש,

    ..

   הי יערה,

   תודה על הפוסט החשוב. זה כמו לצפות בתאונת דרכים - מרתק ומזוויע.

   כמה דברים -

   מה יוצא דופן בכך שהיו שם גברים שהוצאו מהתור הראשי?

   מה עשו החיילים בהיסטריה כשגילו אותך?

   האם מישהו תיחקר את העדים לארוע? נשמע כאילו תפסו את האישה הלא נכונה.

    

   לגבי ההערה האחרונה שלך - מסכים. יהיה מי שיכעס. יהיה גם אלו שיאמרו שהיה צריך לרסס את כולם שם בכדורים חיים. טיפת דם אחת של חייל לא שווה 1500 פלסטינים. 

   אני מבין את הכעס, את תחושת חוסר האונים, את הרצון לנקום. הייתי שם. 

    

   לפני שאתם שולפים את המקלדת ומגדפים - שימו את עצמכם במקום אותם פלסטינים. דמיינו שצבא זר כובש את העיר שלכם ומקים מחסומים. אתם לא מחבלים, אתם מנסים להתקיים בדוחק. דמיינו שכל יום אתם עומדים שעות, מתוחקרים, נאלצים להשפיל מבט אל מול ילדים צעירים - חיילי הצבא הזר. מה הייתם עושים? 

    

   עוד דבר - שיהיה ברור - אני נגד אלימות, והאלימות שלנו ושלהם אינה לגיטימית בעיני. מאוד מקווה שאותו חייל, יחלים וישתקם במהרה.

   מסכים לחלוטין עם ההערה  - אין להם שום דחף יצרי לזרוק עלינו חומצה. האלימות שלהם היא אלימות מתגוננת, זולה. האלימות שלנו היא ממוסדת, מתוקצבת, מחוקקת.

   למרות ההתנגדות שלי לאלימות שלהם - אני מבין אותה.

    

   שוב תודה, יערת דבש. פוסט חשוב. 

    

     22/9/08 22:11:


   כיף שהתמונה חזרה...

   פחות כיף אבל חשוב מאד שהחזרת לנו גם תמונות מהמחסום

     22/9/08 21:32:


   זה לא יאמן לפעמים, אתם יודעים.

   אני חוזרת הביתה, לשכונה הנחמדה שאני גרה בה. יש בית ספר יסודי לא רחוק ממני. הורים לוקחים ילדים לבית ספר, מחזירים אותם. אין שום בעיה. טרוויאלי. אף אחד לא יגיד על זה כלום. זה לא מעניין.

   ברביעי בספטמבר אישה ילדה בחווארה תינוק. חיילים לא הניחו לה להכנס לשכם - לשכם, לא לישראל, היא לא רצתה להגיע לבית חולים ישראלי - כי לרכב בו נסעה לא היה תסריך, אישור כניסה לשכם ברכב. התינוק מת. ואף אחד מאיתנו לא קם.

     22/9/08 20:59:


   עצוב מאוד, ומדאיג. אני חוששת מתחילתה של אינתיפאדת מחסומים. אני חוששת לחיילים שנאלצים לעמוד שם, אני חוששת שתם כח סבלם של הפלסטינים.

    

   אני מעתיקה לכאן את התגובה שלי לאיציק, מהפוסט הקודם:

    

   ברגע שהתפרקת מערכי המוסר, אפשר להציע כל דבר. עונשים קולקטיביים, הפעלת כח שרירותית, בלתי מבוקרת, בלתי מידתית. ולמעלה בלתי מועילה בעליל. התשובה שאף אחד לא מתחמק ממנה היא שהמחסומים הללו לא מונעים שום פיגוע, אלא להיפך - הם מייצרים פיגועים, במחסומים עצמם, מעמיקים את בור הסכסוך ומלבים עוד ועוד שנאה ותאוות נקם.

    

    
     22/9/08 20:58:
   תודה שוב, על

   נקודה הומניטרית!

   אבל בלי הציניות.

     22/9/08 20:49:

   למה את מפרסמת רק פוסט על הטרור הפלסטיני?!

   מה עם הטרור שבכיבוש?!

   הישראלים האלה רק רוצים לבנות פה עוד התנחלויות!

   לישראלים אין שום כבוד לחיי אדם!

   זה בגנים שלהם!

   זה בתרבות שלהם!

   הם פרימיטיבים! 

   צריך להעיף את כולם מפה!

    

     22/9/08 20:33:
   סתם עוד יום בפינה בכדור הארץ........

   ארכיון

   פרופיל

   יערת דבש
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין